AGENDA JUM Merselo OPENING IN WANSSUM f 4163 Venrays Mannenkoor i Bekendmaking Standpunt B. W. inzake HAVO in Horst SLOTAVOND GEWESTELIJKE SOCIALE SCHOOL VENRAY Kinderdagverblijf heeft nog plaats Charismatische Beweging Geslaagd Euterpe nieuws S e Q TELEFOON NOOD WEEKBND-CNENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen TEL LANKVELD. arte Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners en Vercauteren J. BECKERS, arts Julianasingel 11» tel. 3700 30 april Koninginnedag: D. VERCAUTEREN, arts Merseloseweg 33 tel. 2200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 is 's-zondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna u via hét nachtluikje geholpen wordt. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum MEJ. Zr. M. VERHEIJEN telefoon 04763 - 1556 voor inlichtingen en boodschappen: van 07.30 tot 08.00 uur 04763-1556 12 tot 12.30 04763-1556 of 04780-1269 18.00 tot 19.00 uur 04763-1556 na 23 uur bereikbaar op 04763-1556 Zondag dezelfde tijden te bereiken op 1556. De zuster van de zondagsdienst heeft dezelfde week avonddienst, bereikbaar tussen 18 en 19 uur en na 23 uur WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING Alarm nr. tel. 04780-4571 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Hofstraat 14 - TeL 04780-1108 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,25 per deelnemer per keer. VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A M. F. Tiggeloven-Kuijpers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak Voor inlichtingen en boodschappen.- Zondag dezelfde tijden te bereiken Ophalen huisvuil in Bruhshe op Koninginnedag Op vrijdag 30 april a.s. zal er geen huisvuil worden opgehaald in Bruks- ke. De vuilniswagen zal de vuilnis zakken in deze wijk ophalen op maandag 3 mei. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat op 4 december 1975 bij ge deputeerde staten van Limburg is in gediend het verzoek van J. Exters Zn., Begehemseweg 15 te Nistelrode, om verlening van vergunning tot het ontgronden van het perceel kadas traal bekend gemeente Venray, sec tie S, nr. 281. Het verzoek ligt vanaf 26 april tot en met 26 mei 1976 voor eenieder ter inzage op de gemeentesecretarie afdeling III-D, Leunseweg 2a, kamer 24. Ingevolge het bepaalde in artikel 5, lid 2, van de Verordening op ont grondingen in Limburg, kan een ieder binnen dertig dagen na dag tekening van deze bekendmaking schriftelijk bezwaren tegen de in williging van de aanvraag tot ver lening van de vengunning indienen, te richten aan gedeputeerde staten en in te dienen bij de gemeente Ven ray Venray, 14 april 1976 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Waarschuwing Door het grote gevaar voor bos- en heidebranden wordt met klem gewaarschuwd voorzichtig met vuur te zijn. Het gras van de ondergrond is nog te klein en de ondergrond te droog. Juist nu het broedseizoen is aangebroken is brand een ramp voor de dierenwereld. Politie vraagt inlichtingen In de namiddag van 17 april werd zonder enige reden voor de Hema in de Grotestraat de 15 jarige Suri naamse jongen B. Ch. afgetuigd. Be halve pijn liep deze jongen ook en kele kleine verwondingen op. De Su rinaamse jongen was in gezelschap van zijn 14 jarige broer en een 13 jarige vriend. Volgens een getuige werden hier duidelijk burgers zon der reden gemolesteerd. De dader was vermoedelijk in ge zelschap van zijn moeder, die het ook niet eens was met het gedrag van haar zoon. Nadat zij tegen haar zoon hierover opmerkingen maakte, sloeg de zoon ook zijn moeder, zodat deze kwam te vallen. De politie zou gaarne inlichtingen ontvangen over deze bruut. Lang ongeveer 1.70 meter, licht blond haar (recht) tot op zijn schouders. Droeg lange zwarte broek met wit over hemd en daaroverheen een vest, leeftijd ongeveer 18 tot 20 jaar. Personen, die de politie kupnen helpen aan de identiteit van deze man, gelieve zich met haar in ver- bindling te stellen. Verkeersongeval De 63-jarige G. S. uit Venray fietste samen met zijn 70-jarige echtgenote over het fietspad langs de Leunseweg in de richting Ven ray. Achter hen naderde op een ge geven moment een bromfiets, be stuurd door de 19-jarige W. K. uit Horst. G. S. die naast zijn vrouw reed, fietste daarop vooruit om voor zijn vrouw te gaan fietsen. Voordat deze fietser echter naar de rechter zijde van het fietspad kon rijden, haalde de bromfiets hem rechts in. Een botsing was onvermijdelijk. De bromfietsberijdster kwam te vallen en werd naar het ziekenhuis ver voerd, maar de verwondingen vie len achteraf mee, zodat zij naar huis kon worden vervoerd. Dader autodiefstal en bedreiging kwam zichzelf melden Verleden week vrijdag kwam de 17-jarige M. K. uit Venray zich op het Venrayse politiebureau .aange ven. Daarmede kwam een einde aan een opsporingsbericht, en klaarheid in'twee gevallen van autodiefstal, waarvan één met bedreiging. De Venrayer heeft een volledige beken tenis afgelegd, is voorgeleid aan de officier van justitie te Roermond waarna hij in verzekerde bewaring is gehouden. Op maandag 12 april j.l. werd ten nadele van J. v. E. uit Venray een personenauto gestolen, welke naar later bleek door de 17-jarige M. K. uit Venray naar het Zuid Limburgse Beek is gereden. Daar heeft hij de auto onbeheerd achtergelaten. Van uit Beek is hij gaan liften naar Eind hoven. In Eindhoven kreeg hij een lift naar Son van een bestuurder van een Honda-Civic, afkomstig uit Box tel. Onder Boxtel heeft M. K. onder bedreiging van een pistool (het bleek een alarmpistool te zijn) de bestuur der van de auto gedwongen deze te verlaten. Hierna is de Venrayer met de auto gaan toeren. Op een gege ven moment werd de auto in Ven ray gesignaleerd, omdat het kente kennummer van de in Boxtel gesto len auto was genoteerd. Bij de ach tervolging ontstond een aanrijding tussen politieauto en de gestolen auto. Door die botsing wist M. K. te ontkomen en sloeg op de vlucht. Maar zoals gezegd, heeft hij zich nu bij de politie gemeld en is in ver zekerde bewaring gesteld. Bij de be kentenis verklaarde hij het alarm pistool in Wanssum te hebben weg gegooid. Dit pistool werd op de aan gegeven plaats teruggevonden. Bedrijfsongeval Woensdagmiddag stond de 24-ja- rige tractorbestuurder Th C. uit Venray met zijn linkervoet op de treeplank van een tractor. De trac tor stond in de versnelling. Bij het starten sprong de tractor vooruit. De bestuurder schoot daarbij van de treeplank af en kwam met zijn lin ker onderbeen onder het linker ach terwiel terecht. De tractor kwam te gen een muur tot stilstand. Het slachtoffer werd per ambu lance naar het ziekenhuis vervoerd, waar bleek dat zijn onderbeen ge kneusd was. Hij was in dienst van het aanne mersbedrijf S. J. uit Beek. VENRAY OP DE TELEVISIE Kijkend Nederland en dan vooral de jeugd, kan zaterdagmiddag 24 april omstreeks kwart over vier ken nis maken met Venray, maar zal dan ook geconfronteerd worden met het feit dat Venray nog steeds niet be vrijd is van oorlogstuig. Aanleiding van de film is dat de AVRO in haar jeugdprogramma de jeugd wil wijzen op het grote gevaar, dat nog altijd aanwezig is bij het oprapen van oorlogstuig. De dienst Explosieven van de Kon. Landmacht zal dan wijzen op dat gevaar Dat Venray voor deze film is uit gekozen, is te danken aan het feit dat enkele weken geleden een 14-jarig meisje vanaf de Spurkt een granaat op haar fiets naar het politiebureau bracht en daar de aanwezige politie mensen de schrik van hun leven be zorgde. Kijkend Nederland zal dan ook een blik kunnen werpen in het voor dat doel beslist ongeschikte politie bureau waar 50 politiemensen onder moeilijke omstandigheden hun werk moeten doen, een politiebureau on waardig. Peel brand In de Heidsepeel brak op twee plaatsen peelbrand uit. Twee hecta ren natuurschoon werden een zwart geblakerde vlakte. Bosbrand Op Vlakwater brak een bosbrand uit. Dank zij snel ingrijpen van de brandweer kon de vuurhaard gelo kaliseerd worden voordat deze gro tere vormen aannam. Bermbrand Aan de Spraelandweg te Oostrum moest de brandweer in aktie komen voor een bermbrand. Nog steeds is de politie ervan overtuigd dat de branden worden gesticht. Er is een verhoogde waakzaamheid geboden, maar ook worden getuigen gevraagd om de politie van hun bevindingen in kennis te stellen. Vorige week maandag, zo blijkt uit -een schrijven van B. en W. aan Samenwerking Venray, is er overleg geweest tussen de gemeentebesturen van Horst en Sevenum. Daaruit bleek wel dat Horst sterk geporteerd is voor een eigen vwo-havo-voorzie- ning. En voor zover die verwachtin gen gegrondvest zijn cp voldoende aantal leerlingen uit deze regio, staat het Venrayse college volledig achter de Horster plannen. Een nieuwe situatie ontstaat ech ter, wanneer de vestiging te Horst van een 3e vwo-havo-gemeenschap door minder optimistische verwach tingen over het leerlingenpotentieel zou moeten leiden tot opheffing dan wel verplaatsing naar de regio Horst van éen der beide Venrayse scholen gemeenschappen. Dit laatste zou op diverse terreinen ingrijpende konse- kwenties hebben voor de Venrayse gemeenschap. Het gemeentebestuur van Venray kan bij dergelijke ont wikkelingen niet passief toezien. Verwacht mag dan worden een beleid, gericht op het veilig stellen van gerechtvaardigde Venrayse be langen, zander daarbij overigens de belangen van de regio Horst buiten te sluiten. Regionaal denken en han delen vereist een tweerichtingver- keer. Respekt voor een gefundeerde wens van de sub-regio Horst voor een eigen vwo-havo-voorziening mag niet leiden tot gebrek aan rea liteitszin voor de problemen bij op heffing of verplaatsing van een ge vestigde streekschool te Venray. Uiteraard is de ontwikkeling op dit gebied op de eerste plaats afhan kelijk van het onderling overleg der betrokken schoolbesturen. Ons is bekend het voortgezette streven te komen tot één bestuur voor de 3 stichtingen Boschveldcol- lege, Jerusalem en Voortgezet On derwijs Horst. De Nederlandse Katholieke School raad bemiddelt bij het noodzakelijke overleg met alle betrokken partners. Het Venrayse college hoopt op recht, dat de uiteindelijke oplossing voor de gehele regio aanvaardbaar zal zijn. Heden vrijdag zal wethouder me vrouw A. P. Ruten-Tielen om 8 uur in café Veerhuis, Henseniusstraat, tijdens de slotavond van de Gewes telijke Sociale School de getuig schriften en diploma's van deze school uitreiken. Twaalf cursisten ontvangen het getuigschrift, terwijl zes deelnemers en -neemsters het diploma van de 3-jarige cursus zullen verwerven. Het thema van het cursusjaar 1975- 1976 was: „Wegwijs in de economie". Oorlogssouvenier In Oirlo werd tijdens landbouw- werkzaamheden weer een handgra naat naar boven gehaald. De E.O.D. uit Culemborg zal dat oorlogssouve nier weer onschadelijk maken. Het kinderdagverblijf, gevestigd in de St. Annalaan 4, heeft nog plaats voor enkele kinderen in de leeftijd van 0-4 jaar. Inlichtingen bij het secretariaat: Mevr. Tiny Gieles-Graafland, Etude straat 42, Venray, tel 5564. Voor christenen (van diverse ker ken) die gebed en bijbel belangrijk genoeg vinden om daar tijd voor vrij te maken komt mej. B. van Bragt R.K. (van de Charismatische Levensschool te Eindhoven) spreken over de Charismatische Beweging en wel op zaterdag 24 april om 14.30 u. Plaats: De Hommel (Oude Oostrum- seweg - Henri Dunantstraat). Iedereen is van harte welkom. Aan de Technische Hogeschool in Eindhoven slaagde voor bouwkundig ingenieur Herman Loonen uit Leu nen. Donderdag 22 april: 20.00 uur repetitie harmonieorkest Prinsenhof. Vrijdag 23 april: Kienen, opruimen 22.15 uur: P. Voesten, P. Verstegen, E. Lucassen, Th. Hendricx, P. Wilmsen, F. van Els. Donderdag 6 mei: Schouwburgconcert. Communicanten: zondagen 16 en 23 mei alsmede Hemelvaartsdag 27 mei. De lesavonden werden verzorgd door de heren drs. Schobben, docent Bcschveldcollege; M. van Meyel, di- rekteur LOZO Venlo; drs. L. v. d. Berg, Overloon; P. Fr. Meyer o.f.m., docent Boschveldcollege, terwijl drs. G. M. Beterams optrad als directeur. Aanmelding voor de nieuwe cur sus, die start in september kan plaats vinden bij. drs. G. M. Bete rams, Dr. Poelsstraat 22, tel. 2873, waar tevens alle gewenste inlichtin gen verkregen kunnen worden. WIJKCENTRUM NOORD WEST Vrouwen hontaktgroep Wij hebben de heer P. Giessen uit genodigd om ons een en ander te ko men vertellen over „DRUGS". Hij zal U hier iets van tonen. Daar dit een onderwerp is die ieders in teresse opwekt, zowel jong en oud, man en vrouw, zeggen wij komt U allen naar het Ontmoetingscentrum van Het Schuttersveld op maandag- avnod 26 april, aanvang 20.00 uur. Entree 2,inkl. 1 kopje koffie. Disco Veltum Beste jongens en meisjes. Zaterdag 24 april is er geen disco i.v.m. de Veronica drive-in disco show in de schouwburg De volgende disco is weer op 1 mei en we draaien voorlopig om de week. Tot ziens en de groetjes. Aanwinsten Bibliotheek Venray Schoolstraat 32 Venray Aanwinsten afd. volwassenen: Arbor, J. De bloem op de rots. (meis) Berkhof, Asther. Rotsen in de storm (av) Betlem, G. Een meisje tussen zeven mannen (meis) Hinton, J. en H. Oliver. Spelen met aluminium folie. Holland, C. Great Maria, (enge, hist) Mok, M. Dorp in de branding (str) Nuis-Zuidema, M. van. De jonge vrouw en de zee (prot) Paludan, L. Haken met plezier. Saris, L. Februarigoud (meis) Whited ,Ch. De ontembare (av) Dinsdag a.s. om 7.45 uur cursus noten enz. Om 8.15 uur repetitie tot 9.30 uur, waarna nog partij repetitie voor mezzosporanen en de alten. Zaterdag 1 mei a.s. zingen we in de avondmis in de Vredeskerk en kele meerstemmige liederen, bij de opening van de meimaand. Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding tijdig bij Mevr. Giesberts, tel. 2903, of bij Mevr. Schrooten, tel. 3309. Vrijdag 23 april is er een film: „Een Engel van niks". Duur lVa uur. Aanvang 7 uur, entree 1 piek. Iedereen tussen 12 en 15 jaar is van harte welkom. Zaterdag 24 april zijn wij gewoon open vanaf 8 uur, voor iedereen bo ven 15 jaar. Tot zaterdag. Donderdag 22 april om 19.30 extra repetitie voor bassen en baritpns en om 20.00 uur voor het gehele koor. Zaterdag 24 april om 19.30 uur op luistering Eucharistieviering te Veu len. Verzamelen in uniform bij ho tel Almonda om 18.45 uur. Vertrek per bus om 19.00 uur. Donderdag 29 april om 19.30 uur extra repetitie voor 1 e en 2e teno ren en om 20.00 uur voor het gehele koor. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 2687 of hotel Almonda, tel. 5777. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Zaterdag 24 april, viert ons lid Zuster Ursule Batenburg haar Zil veren Professiefeest. 11.00 uur ge zongen H. Mis in de Grote Kerk, met medewerking van ons koor, onder leiding van de heer R. Berben. Or ganist de heer J. van de Tillaart. Wilt u uiterlijk'een kwartier van te voren aanwezig zijn. Gelegenheid tot feliciteren om 14.30 uur in de „Sjalom Hoeve", Gas- straat. Dinsdag 27 april 19.30 uur cursus noten lezen en stemvorming eerste deel. Om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor in de Essel, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw, W. Manders-Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. Op vrijdag 14 mei a.s. zal het nieuwe kantoorgebouw van ENCKO BETON b.v. te Wanssum officieel worden geopend. De openingsplechtigheid zal ge schieden door de burgemeester van Wanssum, drs. Dittrich, samen met de nu 87-jarige oprichter van Encko Beton, de heer F. H. van Enekevort. Ter gelegenheid van deze officiële opening organiseert het bedrijf een open dag waarbij zowel de nieuwe kantoren als het produktiebedrijf kunnen worden bezichtigd. Bij de opzet van het nieuwe kan toorgebouw van 800 m2 ds bijzon dere aandacht besteed aan het werk klimaat. Arcbitektenbureau Gebr. de Vries uit Venray ontwierp hiervoor een kantoortuin en verwerkte daar bij zo veel mogelijk eigen prodükten van het bedrijf. 1 De zoveelste statie in het ruim 60- jarig bestaan van dit bedrijf. In 1911 startte de heer F. H. van Enekevort met de vervaardiging van beton. In eerste instantie richtte men zich op de boerderij bouw. Later breidde men het produktiepakket uit met o.a. betonnen buizen, putringen, tegels en banden. Daarnaast nam men ook bouwwerken aan. Reeds in de jaren dertig bouwde men brug gen en duikers voor de Provinciale Waterstaat. Tijdens de tweede wereldoorlog werd 't bedrijf bijna totaal vernield. In de eerste vijf naoorlogse jaren werd door de oprichter, nu bijge staan door zijn zoons, een nieuw be drijf uit de puinhopen opgebouwd, dat met recht de naam betonindus- trie voerde. Het fabrieksterrein beslaat thans een oppervlakte van bijna 10 hec taren, waarvan ruim 10.000 m2 be bouwd zijn. Encko Beton heeft momenteel 125 medewerkers. Het produktieprogramma is veel zijdig en bestaat o.m. uit de navol gende onderdelen: - Systeem vloeren; o.a. liggervloe- ren, ribbenvloeren en plaatvloe- Prefabbeton; o.a. gevelelementen, galerij platen, balkons, konsoles, trappen, kolommen, dakranden en banden. Uitgevoerd in glad grijs, sier- of struktuurbeton. Lateien; uitgevoerd in licht beton. Gruproosters voor de moderne stal veehouderij. Muurbrokken. Het is wel kenmerkend voor dit bedrijf dat ook in tijden, waarin vooral de sektor van de betonindus- trie regelmatig met de gevolgen van verminderde bouwmarkten wordt gekonfronteerd, er kennelijk nog ge zonde en dynamische bedrijven als Encko Beton al die stormen trot seren. V iM Sf x c V et Peel en Maas voor advertenties Bereikbare tijden: Elke werkdag van 9 tot half 11 's morgens en van 7 tot 8 uur 's avonds. De Algemene Hulpdienst kan u In elke situatie hulp breden. Het is een groep mensen die zich vrijwillig inzet om een oplossing te vinden voor uw moeilijkheden Met wat voor proble men u ook zit, kom er gerust mee over de brug 1 Bel 4163

Peel en Maas | 1976 | | pagina 2