Nederlandse Invaliden- tafeltenniskampioen schappen Filmfestival l klein GROOT WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Yastenzakje Solistenconcours te Merselo Jongerendienst Godsdienstoefening in het St. Elisabeth- ziekenhuis Raadsvergadering Meerlo-Wanssum JKve ELTUM Katb. Vrouwengilde Peel en Maas voor advertenties DE SFEERVOLLE ZALEN LINDERS - V0LLEBERG Geslaagd in keukens in prijzen Speciaal voor uw trouwko stuum in streep of effen Van Oorschot Mode VRIJDAG 9 APRIL 1976 Nr. 15 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Een perfecte organisatie, mede dank zij de medewerking van Red Stars zorgde dat de Nederlandse Tafelten niskampioenschappen vooq- gehandi capten zaterdag in sporthal „De Wet- teling tot in de puntjes verzorgd waren. Uit het gehele land waren de kan didaten naar Venray gekomen, af komstig van een 20-tal vereniging en. 15 Kandidaten waren door griep geveld, maar toch hebben 70 deelne mers en deelneemsters vooreengoe- de spanning gezorgd. Dat de talrij ke supporters vooral de Venray se kandidaten aanmoedigden, was van zelfsprekend. Namens het hoofdbe stuur van de Nederlandse Invali- densportbond werd de organisatie van deze spelen geprezen. Weth. J. van Oers, die na afloop van de wedstrijden de kampioenen met goud, zilver of brons mocht om hangen, bracht in een toespraak zijn bewondering voor de inzet van de gehandicapten tijdens de wedstrij den naar voren. Hij was blij dat de subsidieproblemen tot het verleden behoorden, waarvoor hij zich ook zelf had ingezet. De wedstrijden werden geopend en gesloten door de heer E. Bartels van de afdeling Venray van de Kath. Invalidenbond St. Liduina. Terecht haalde hij daarbij Theike Gerrits naar voren om hem dank te brengen voor de inzet bij deze orga nisatie, want zonder Theike zou de invalidensport niet zo'n grote plaats heben gekregen in Venray en daar- buitenbuiten. Ook bracht de heer Bartels dank aan het Rode Kruis, dat niet in aktie hoefde te komen, en vooral aan de leden van tafel- tenisverenigiing Red Stars met aan het hoofd Ben Hendriks! Het was 'n geslaagd festijn, een kijkgenot van de bovenste plank, met veel span ning bij ieder onderdeel. Een goed stukje Venray promotion de investering meer dan waardig. Wij vermelden van de officiële uit slag alleen de gouden medailles: Heren dubbel: T. van Keulen en J. Verstraelen, Eindhoven; klasse 3 en 4: G. Tuinier en Uit den Boogaart uit Leersum; klasse 5: G. van Gel der, Hepenhuis, Arnhem; klasse 6 T. van Kessel en C. Hli, Hoensbroek. Dames dubel: klasse 5 en 6: M. Damshuizen en M. Staal, Delft; He ren enkel: klasse la: J. Hulzinga, Enschede, klasse lb: H. Kamps, Am sterdam; klase 2: J. Meursing, As sen; klasse 3: Barendse Leersum; klasse 4: A. v. d. Leur, Nijmegen; klasse 5: T. Vosen, Eindhoven; klas se 6: C. Hill, Beverwijk. Dames enkel: klasse 3: A. de Vries Ermelo; klasse 4: I. van Buren, Rot terdam; klasse 5: J. Heppenhuis, De venter; klasse 6: A. Janssen, Venray. In het weekend van 9, 10 en 11 april 'zal er in de barak achter de soos een filmfestival gehouden wor den. De films die vertoond worden j zijn: Vrijdag van 19.30-20.45 en van 21.30-22.45 uur: ELEKTRA van Mi- I klos Jansco: Een vrouw een haar wraak. Het klassieke drama van de wraak gebruikt Jansco om dn punt gave, lange, vloeiende bewegingen het verhaal vast te leggen van de phoenix, die de revolutie heet en 1 steeds weer uit zijn as verrijst. Het I indivdiduel verhaal van Elektra, die i de moord op haar vader Agamem non gewroken wil zien, wordt door Jansco veralgemeend: de vuurvogel j die elke avond sterft, daalt neer als een rode helicopter, nadat Elektra doorging met de revolutie toen de 1 verloren gewaande broer Orestes 't voldoende vond de moordenaar en tyran Aegisthos met een pistool neer te leggen. Jansco legt een ander feestelijke bodem onder zijn kleuri ge Elektra-versie: de persoonlijke j wraak van Elektra wegens de onge- wraken moord op haar vader, weet zij als vrouw te vertolken in de al-| i gemene opstand tegen diktatuur, ter I wijl Orestes als man de macht over neemt om daarna in dezelfde stra- j mien verder te gaan.- Elektra dooft echter de fakkel niet van het revo lutionaire vuur. Elektra wordt bij Jansco het zinebeeld van een ge- emancipeerde vrouw, een volwaar dig mens, bouwend aan de toekomst voor allen. Het is de actrice Mari Toroscik die deze Elektra gestalte geeft. Een filmisch ballet over -wraak en waarheid. Zaterdagmiddag van 15.00-17.00 u. KORTE FILMS. In verband hiermee is de soos zelf ook gesloten deze j middag. Zaterdagavond van 20.00-23.15. uur MILESTONES van Robert Kramer en John Douglas. Milestones gaat over een familie waarin vrouwen 'n I overheersende rol spelen. Eigenlijk j laat de oudste vrouw haar gedach- i ten gaan over haar kinderen en aan- verwanten. De beelden, die tevoor schijn komen, tekenen het Amerika uit de jaren zeventig. „Een volk dat zich bewust is van de erfenis, ge worteld in de volkerenmoord op In dianen en slavernij van de zwarten. Een natie van mensen van wie ve len in dat verleden zoeken om te proberen de vergissingen van het verleden te herstellen de poging j tot volkerenmoord op het Vietname se volk". Het gaat over mensen die op de rand leven van nieuwe inzichten. Zij zoeken en proberen een weg te vin den. Zij willen het onbehagen kwijt waarom zij het gebruikelijke levens patroon willen veranderen. Het zijn zo'n zestig verschilende j mensen die door alle hoeken van de States zwerven. Af en toe ontmoe- I ten ze elkaar, hergroeperen zich en I leven verder. Zij ontdekken ook nieuwe mogelijkheden in de mense lijke relaties. Je kunt het slot van Milestones aangezette symboliek noemen: de geboorte van een kindje waarbij de hele commune de (moeilijke) beval ling van het begin tot het einde meemaakt, en als het ware samen de baby krijgt. De film laat todh 'n diepe indruk na. Milestones geeft een optimistisch beeld van wat er nu in de zeventi ger jaren aanwezig is voor 'n nieuwe betere, menselijkere maatschappij in de V.S.: Het rendement van de radi- kale beweging uit de zestiger jaren. Zondagmiddag van 15.00-17.00 uur: KORTE FILMS. Zondagavond van 19.30-21.30 en van 22.00-24.00 uur LA REGLE DU JEU van Jean Renoir, behoort tot één van de meesterwerken in de filmkunst. Het verhaal is oorspron kelijk van Alfred de Musset, maar geheel door Renoir voor zijn film bewerkt. Op een buitenverblijf komt een wereldberoemde vliegenier aan. Hij wordt verliefd op de vrouw des huizes. Haar echtgenoot, een rijke markies, besluit zijn vriendin in de steek te laten om zijn vrouw te kun nen behouden. Er volgt een jacht, waarbij konijnen achter elkaar wor den neergelegd. Intusen is de jacht opziener als 'n soort raadsman voor verliefde harten tussen iedereen heen en weers. Het hoogtepunt is 't jachtfeest 's avonds, waarop plotse ling de jachtopziener zich schietend een baan maakt door de adellijke gasten om zijn vrouw van de over spelige ondergang te reden. Met een uitstekende spelregie, geeft Renoir een knipoog naar de dwaze ere codes van de rijke burgerij, waar van de leden maar niet begrijpen dat ook een onderhorige zijn harts tochten heeft. Bij te weinig belangstelling be staat de mogelijkheid dat de tweede voorstelling van „Elektra" en „La regie du jeu" niet doorgaat. Kaartjes per film kosten voor le den 1.50, voor nietdeden 3, Een passepartout voor leden kost 6,voor niet-leden 12.50. Alle maal verkrijgbaar in de soos aan de balie. Een heerlijk weekend voor film liefhebbers. Zou u a.s. Palmzondag het vas- tenzakje, waarvan de inhoud bestemd is voor het bruggen- projekt in Zuid-Sumatra, in de bus in uw kerk willen deponeren? Dank UI Op zaterdag 10 en zondag 11 april a.s. organiseert de Kerkelijke Fan fare „St. Oda" te Merselo een solis tenconcours in zaal Arts, Grootdorp 33 te Merselo. Dit concours is de verwezenlijking van het initiatief van de Federatie van Muziekgezelschappen - Gemeen te Venray. Het ligt tevens in de bedoeling dit muzikaal gebeuren jaarlijks aan een ander muziekkorps toe te vertrou wen. Met dit evenement wordt een oude traditie hervat. Uit de aangesloten verenigingen nemen deel: 47 solisten, 11 duo's, 3 trio's, 4 kwartetten en 1 kwintet. De animo voor deelname is bij zonder groot, mede dank zij het on derwijs op de muziekschool te Ven ray. Het is verheugend te konstateren dat ook de jeugd de beoefening van de blaasmuziek aanspreekt, die ons aller belangstelling ten volle ver dient. Op beide dagen zullen solisten en ensembles optreden vanaf de afde- Inig Jeugd t.m. de afdeling Supe rieur. De aanvang is bepaald op 15.00 u. terwijl om ca. 20.30 uur de prijzen bekend gemaakt zullen worden. Als jurylid zal fungeren de heer J. Verhoef uit Overloon. Mogen de solisten alsmede de toe hoorders veel genoegen aan dit mu ziekfestijn beleven. Zowel bij ouderen als bij jonge ren die regelmatig de diensten in de Grote Kerk van Venray meemaken, werd dikwijls gevraagd om een spe- :iale dienst voor jongeren tussen 12 en 16 jaar. Deze jongeren werd wel eens de vergeten groep genoemd! Voor de lagere school kinderen is op school wel eens een viering of met medewerking van de school een gezinsmis in de parochiekerk. Voor de jongeren van 16 jaar en ouder is er de viering dn de Levensschool, zondagsmorgens om half elf. Maar voor 12 tot 16 jaar? Op ini tiatief van de parochieraad en van de werkgroep Liturgie is er kontakt gezocht met de scholen van voort gezet onderwijs. Een groep jongeren van L.T.S., Huishoudschool, Mavo, Boschveld en Jerusalem hebben nu hun krachten gebundeld om tot een speciale viering voor jongeren van 12 tot 16 jaar te komen. Door een enthousiaste samenwer king tussen deze jongeren van zo veel verschillende scholen wordt nu deTaatste hand gelegd aan een vie ring voor a.s. zaterdag 10 april in de aula van de LTS. Alle jongeren die deze viering willen helpen doen sla gen, worden verzocht om 18 uur aanwezig te zijn in dé aula. In het kader van het thema wordt dan sa men de aankleding van de aula ver zorgd. Het thema luidt: in vriend schap samen. De viering begint om 19 uur. Na de viering is nog een drie kwartier vrijblijvend gezellig samenzijn. Zondag 11 april Palmzondag: 10 uur Palmliturgie; 18.15 uur Ves pers met korte overweging. Donderdag 15 april Witte Donderdag 20 uur Avondmaalviering. De la- tijnse gezangen worden gezongen door het zusterkoor o.l.v. R. Ber- ben. Vrijdag 16 april Goede Vrijdag: 15 uur Overweging van de Kruis weg des Heren; 20 uur Herdenking van Jezus' Sterven. Zaterdag 18 april Paaszaterdag: 20 uur Paasvigilie, gezongen wordt door het ziekenhuiskoor o.l.v. R. Berben. Zondag 17 april Verrijzenis van de Heer: 10 uur Plechtige Hoogmis, gezon gen wordt door het Bejaardenkoor van Wanssum o.l.v. J. Wijnhoven. 18.15 uur Plechtige Paasvespers met korte overweging. Maandag 19 april Paasmaandag: 10 uur Hoogmis. Tijdens de op 12 april a.s. te hou den raadsvergadering van de ge meente Meerlo-Wanssum zal de raad er mee geconfronteerd worden dat het gemeentepersoneel variabel zal gaan werken. De raad zal een bedrag van 3250,voor de aanschaf van een klok voor die registratie moeten voteren. Een bedrag van 10.000,wordt gevraagd voo,r het inbinden van de registers van de burgerlijke stand en bevolking vanaf 1939. Verder wordt de raad gevraagd ruim 3.000,beschikbaar te stel len voor het ongedekt tekort van de sdhooluitwisseling met de Haupt- schule uit Krefeld. De uitwisseling vindt plaats met schoolkinderen van de scholen van Meerlo en Geyste- ren en zal in het internaat te Ste vensbeek worden gehouden. De Nederlandse kinderen dragen een bedrag van 40,bij, terwijl de school nog 20,bijdraagt. De Duit se schoolkinderen betalen het gehele bedrag. De uitwisseling heeft het vorig jaar in Krefeld plaats gevon den. LET OP! Voortaan ons nieuws on der het nu volgende vignet: Al een hele tijd zijn onze nieuw tjes in dit blad opgenomen onder de kop JK Veltum. Omdat we nu een nieuw naam hebben aangenomen, gaan we voor taan ons nieuws doorgeven onder 't vignet Jeugdwelzijn Veltum. Dit vignet mag gezien worden als een soort herkenningsteken, dat al les te maken heeft met de jeugd- klubs in Veltum. Het heeft ook iets te maken met de naam van ons klublbkaal onder de school van Co- ninxhof. Al een paar jaar praten we dan over „het Trefcentrum". In ons herkenningsteken hebben we dat ook duidelijk willen maken. Voor ons heeft het daarbij nog wat meer zin. Als Stichting Jeugdwelzijn ho pen we mee te kunnen werken aan een pretig samengaan van onze Vel- tumse jeugd en jongeren. We willen graag de gelegenheid geven elkaar te treffen; elkaar in een prettige om geving te ontmoeten, tot het samen komen op ons Trefcentrum aan de Goudsmidstraat. Rolschaatsshow Zaterdag 3 april j.l. hield de rol- schaatsklub o.Lv. mevr. van 't Oos- ter een geslaagde show voor school kinderen. Het is de bedoeling dat deze show nog eens hhreaald wordt voor de ouders en andere belang stellenden. Gedacht wordt aan half mei. U hoort er nog van. Paasvakantie-aktiviteiten Tijdens de paasvakantie stoppen we voor één week met de kinder- klubs. Om de liefhebbers een ple zier te doen, wordt er op woensdag na Pasen een vrije spelmiddag ge organiseerd in het Trefcentrum. Die spelmiddag zal bestaan uit verschil lende wedstrijd- en gezelschapsspel letjes. Vrije toegang voor alle kin deren van 6 t.m. 13 jaar (dus ook net-leden). Bijdrage in de onkosten 75 cent per kind. Aanvang 2.00 uur. Verdere bijzonderheden de volgende week in dit blad. AFB. VENRAY Secr. N. de Graaf-Wijnen Mastbos 2, tel. 2879 Maandag 12 april a.s. ledenbijeen komst in de foyer van de schouw burg om 20.00 uur. Op deze avond zal mevr. Pieters uit Geleen een lezing voor ons hou den, getiteld „Praktische verant woordelijkheid voor de ouder wor dende mens". Ouder worden is 'n gegeven waar wij voor en na allemaal mee te ma ken krijgen, hetzij aan den lijve, het zij in onze omgeving en wij menen dan ook, dat het onderwerp velen zal interesseren. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 1510 In het opleidingsinstituut voor verplegenden en verzorgenden „Den Hoebert" te Venray slaagden op 19 en 20 februari 1976 voor het eind examen der opleiding ziekenverzor ging de volgende kandidaten: Verpleegtehuis „Berkele Heem" te Horst: Hennie Geerets, Horst. Geriatrisch verpleegtehuis „De Kruuze" te Venray: Oda Caspari, Venlo; Annemie Cox, Venray; Annie Koenen-Classens uit Venray; Hans v.d. Munckhof, Horst- America; José v. d. Pas, Horst; Pau- lien Peeters, Broekhuizenvorst; Jan swinkels, Venray; Nellie Vermaze- ren-Claessens, Grubbenvorst. Psychiatrisch centrum St. Anna te Venray: Annemie Ambrosius, Horst-Mete- rik; Truus Cox, Swalmen, Lucie Keijsers, Ysselsteyn; Geert Swinkels Venray. Psychiatrische centrum St. Serva- tius te Venray: Theo v. Enckevort, Sevenum; Jos Custers, Oostrum; Annemiek Poels- Lensen, Wanssum; Huub Sijbers, Tegelen; Liesbeth Voesten, Horst. In het opleidingsinstituut voor verplegenden en verzorgenden „Den Hoebert" te Venray slaagden op 16 en 17 februari 1976 voor het over gangsexamen der opleiding zieken verzorging de volgende kandidaten: Verpleegtehuis „Berkele Heem" te Horst: Riek Nijssen-Kerkhof; Jacqueline Roefs, Antoinet Tacken. Geriatrisch verpleegtehuis „De Kruuze" te Venray: Marij van Aerle, Wim Creemers, Narda van Cuijck, Mientje Huijs, Ve ra Huyben, Lia Janssen, Miéke Keij sers, Liesbeth Litjens, Margo Loo- nen, Wilma Rongen. Psychiatrisch centrum „St. Anna" te Venray: Hem Bouweriks, Sjanie de Bruijn, Jan Kuijpers, Margriet Louis, Marie- Louise v. d. Sanden, Gerard Ver koelen. Pyschiatrisch centrum „St. Serva- tius" te Venray: José Basten, Thea Cox, NeEy Franssen, Jos v. Loon, Jean Pau wels, Riki Peeters, Marianne Ron gen, Pauline Sonnemans. In hetzelfde opleidingsinstituut „Den Hoebert,, slaagden op 26 en 27 februari 1976 voor het eerste over gangsexamen der B-opleiding de volgende kandidaten: Psych. centrum St. Anna: Dorien Dierx, Anjes Eijdems, Ron v. d. Hurk, Ans Janssen, Tonny van Kempen, Riki Maessen, Helmi Sa- vel'koul, Marleen Thuyls, Angelina Verblakt. Psych. centrum St. Servatius: Herm Coopmans, Frits Euwes, Paul Gerrits, Jo van Hal, Martien Heijnen, Henk Hendriks, Rob Her mans, Erik van Kleef, Joop Koop- mans, Ad Leduc, Piet v. d. Ligt, Willy Mastaïel, Chris Neijs, Huub Pelzer, Hank v. d. Sangen, Jos Ver stegen, Bart Vloet. Voor het tweede overgangsexamen der B-opleiding slaagden op 23 en 24 februari: Psych. centrum St. Anna: Ellen v. d. Broek, Willy Broekman, Jan van Diesen, Henk Engelen, Gon- ny Jacobs, Ad Leijssen, Mieke Mi- chels, Tonny Keune-v. Roosmalen, Maria Röhl. Psych. centrum St. Servatius: Jos Baetens, Tiny Bouten, Frans Cremers, Harry van Donzel, Robert Jacobs, Jac. van Kempen, Kees Krook, Gerry Lommen, Rob Paas, Tonny Schraven, Jo v. d. Tillaart, Peter Timmermans, Gertie Verheijen WESTSINGEL 54 VENRAY TEL. 04780-2851 ••••••té Hallo meisjes en jongens. Zaterdag 10 april is er weer een disco voor boven de 14 jaar. Denken jullie aan de pasjes dat die voorzien zijn van een foto, anders kan het wel eens zijn dat we toch een keer mensen teleur zouden moeten stel len. Mochten jullie thuis wat op te ruimen hebben tijdens b.v. de schoonmaak, vraag dan of je het mag bewaren tot 1 of 2 mei, want dan wordt er door ons rondgegaan, om spullen op te halen voor de vlooien markt. Die vlooienmarkt wordt op 15 mei gehouden in het Trefcentrum aan de Ursulastraat. Tot ziens a.s. zaterdag op onze dis co-avond. Grotestraat 25 - Venray. Wij zullen u graag adviseren.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 5