AGENDA Raadsbijeenkoir RIJKSWEG boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Nieuwe kleuterschool Oostrum Telefooncel in Brukshe 11 Geen speciale etappe Tulpenrally in VredepeeI Uitbreiding aardgasnet kerkdorpen Minder ontheffingen voor gemeen schapshuizen Onvoldoende opgelet Bestuurder reed onder invloed Kind aangereden Stenen vielen van vrachtauto Stuurcorrectie viel verkeerd uit Geen vrije doorgang Reünie Schutterij HetZandakker Gilde St. Jan Avond wielerzesdaagse Informatie en ontmoetingsavond voor kwekers en eters van gezond voedsel Zonnebloem pverloon Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo WEEKBJD-OIEM8T HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. E. DE MUINCK KEIZER Mgr. Nolensstraat 2, tel. 4480 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners en Vercauteren P. OORVER, art» Ooetetacel MUftoea 1IM Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 Is 's-zondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 nar. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna u via het nachtluikje geholpen wordt ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. C. Heldens-Flinsenberg telefoon 04787-532 Voor inlichtingen en boodschappen zaterdag van 07.30 tot 08.00 uur 04787-556 12.00 tot 12.30 uur 04787-556 oof 04780-1269 18.00 tot 19.00 uur 04787-556 na 23.00 uur te bereiken: 04787-556 Zondag dezelfde tijden te bereiken op 04787-556. De zuster van de zondagsdienst heeft dezelfde week avonddienst, bereikbaar tussen 18 en 19 uur en na 23 uur GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve .voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst.. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Hofstraat 14 - TeL 04780-1108 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,25 per deelnemer per keer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuypers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING Alarm nr. tel. 04780-4571 De plannen voor de nieuwe kleu terschool van Oostrum zijn gereed Deze nieuwe kleuterschool zal wor den gebouwd naast de nieuwe basis school, die op haar beurt achter de bestaande en af te breken hui dige basisschool wordt gebouwd. De nieuwe kleuterschool zal even eens ter vervanging van de bestaande school dienen. Zij is noodzakelijk om dat het schoolbestuur inhoud wil ge ven aan de integratie kleuter-basis- onderwijs. De huidige situering van de kleu terschool ten opzicht van de basis school vormt voor deze integratie een beletsel; niet alleen uit het oogpunt van afstand, maar ook vanwege de drukke Mgr. Hanssenstraat, welke bei de scholen scheidt. Deze straat maakt bovendien de kleuterschool moeilijk te bereiken voor de kleuters uit het plan Oostrum-Zuid. Zodra de kosten van de bouw, wel ke door de gemeente zal geschieden, bekend zijn, zal de raad worden vraagd de benodigde gelden beschik baar te stellen. Na het gereedkomen van de nieuw bouw zal een klas van de oude kleu terschool worden bestemd als peu terspeelzaal, terwijl het andere lokaal als jeugdonderkomen kan worden ge bruikt. Op verzoek van de wijkraad is bij de PTT een verzoek ingediend voor plaatsing van een openbare telefoon cel aan de rondweg Brukske nabij de Mambostraat en de Pavanestraat na bij de reeds aanwezige brievenbus. De organisatoren van de 25e Inter nationale Tulpenrally krijgen geen Vergunning voor het verrijden van 'n „speciale etappe" in de buurt van Vredepeel. De bedoeling van de organisatoren was deze etappe te houden op zon dagmorgen 25 april a.s. tussen 05.15 en 08.15 uur op de ten oosten van de Twistweg gelegen onverharde wegen. De gemeente is van mening, dat 'n dergelijk gebeuren in het Vredepeel- se natuurgebied een ernstige inbreuk betekent in het milieu. In het gebied houdt zich veel wild op, terwijl boven dien de geplande datum in het broed- seizoen valt. Er bestaan plannen voor de uitbrei ding van het aardgasnet in Oirlo, Mer- selo, Ysselsteyn en Smakt. Uit een enquete is gebleken, dat 't merendeel van de betrokkenen be reid is een bijdrage te betalen in de kosten. Tevens is hierover uitgebreid over leg gevoerd met de dorpsraden, de direkt betrokkenen en Limagas. Nadat de raad het nodige geld heeft gevoteerd kunnen panden aan de vol gende wegen worden aangesloten: Hoofdstraat, Castenrayseweg Bodden- broek, Rosakker, Heesakker, Molen hoek, Grootdorp, Kleindorp, Haag, Schaapskuil, Timmermannsw., Rouw- kuilenweg en Pottevenweg. Degenen, die zich niet akkoord hebben verklaard met de uitbreiding, zullen nu de grote meerderheid dit wel wil toch worden aangesloten. In die gevallen zullen de bijdragen via een baatbelasting worden ver haald. Met deze uitbreiding is rond de 400.000,gemoeid, waarvan de helft via vrijwillige bijdragen of baat belasting weer in de gemeentekas zal terugvloeien. Door de staatssecretaris voor eco nomische zaken zal met ingang van 1 mei 1976 een strenger beleid wor den gevoerd met betrekking tot de afgifte van ontheffingen van handels kennis en vakbekwaamheid zoals de ze in de drank- en horecawet zijn voorgeschreven. Dit betekent, dat ook voor gemeen schapshuizen, sportkantines, jeugd- societeiten e.d. (paracommerciële in stellingen) in de toekomst minder ont heffingen zullen worden verleend. In het kort komen de scherpere maatregelen hierop neer, dat: 1. van de eis van handelskennis geen ontheffing meer wordt verleend; 2. van de eis van vakbekwaamheid in het vervolg alleen ontheffing zal worden verleend, als de be heerder met goed gevolg een vak- bekwaamheidsproef cafébedrijf heeft afgelegd; 3. indien uitsluitend bier zal worden verstrekt, een tot bier beperkte ontheffing wordt verleend, als de beheerder met goed gevolg een zgn. bierproef heeft afgelegd. Wat betreft gemeenschapshuizen en wijkcentra zal in het vervolg extra worden gelet op de statutaire doel stelling en de middelen, die daartoe worden aangewend. Waar nodig zal de beperkte ontheffing worden afge stemd op die doelstelling om het fun geren als normaal café uit te sluiten. Het Venrayse college hebben de pa racommerciële instellingen in de ge meente laten weten, dat de nieuwe richtlijnen met ingang van 1 mei a.s. worden toegepast. Tot die datum kun nen nog aanvragen worden ingediend die nog volgens de oude bepalingen worden behandeld. Dit betekent, dat nog geen proeven behoeven te wor den afgelegd voor vakbekwaamheid en dat nog ontheffing van de eis van handelskennis kan worden verkregen. In de periode van 1 mei 1976 t.m. 30 april 1977 kan bovendien nog één maal een beroep op de huidige richt lijnen worden gedaan, indien reeds eerder een ontheffing werd verkregen en een nieuwe noodzakelijk is in ver band met een wijziging in de persoon van bedrijfsleider en/of -beheerder. Op de afslag Deurneseweg - Zuid singel stonden drie personenauto's bestuurd door de 46 jarige H. L., de 39 jarige J. S. en de 40 jarige M. C. allen uit Venray achter elkaar voorge sorteerd om de Zuidsingel in te rijden. De vrachtwagenbestuurder de 37 ja rige M. W. uit Oploo welke de stil staande auto's van achteren naderde, bemerkte te laat de stilstaande auto's. Afremmen mocht niet meer baten. De vrachtauto botste tegen de laatste auto aan, welke vervolgens door schoof tegen de tweede, welke op zijn beurt weer tegen de eerste auto aan botste. Alleen materiële schade. De 35 jarige in Venray wonende Marokkaanse gastarbeider reed met zijn personenauto met grote snelheid over de Maasheseweg, haalde bij de kruising Maasheseweg - St. Jozeflaan twee voorgesorteerde auto's in, en kwam toen in botsing met een uit de St. Jozeflaan komende personenwa gen, bestuurd door de 64 jarige V. B. uit Tilburg. De schade was aanzienlijk. De Marokkaan verkeerde onder in vloed en werd, mede door agressief ter ontnuchtering ingesloten. Op de Heidseweg wilde de bestuur ster van een personenauto, de 34 ja rige mevr. L. v. M., de door haar be stuurde auto achteruit de weg oprij den. Ze bemerkte niet de 2 jarige O.D. 't Kind kwam onder de auto, maar liep geen ernstige verwondingen op, al werd het wel voor nader onderzoek naar het ziekenhuis vervoerd. Nabij de kruising Deurneseweg Midden Peelweg reed de personen auto bestuurd door mevr. M.-E. uit Merselo. Van een passerende vracht auto vielen stenen af die de voorruit van haar auto verbrijzelden. Vermoe delijk heeft de bestuurder van de vrachtauto niets gemerkt. De politie probeert nu de vrachtwagenbestuur der op te sporen, ook al omdat deze niet aan de veiligheidsvoorschriften heeft voldaan. Op de Deurneseweg, buiten de kom van Ysselsteyn, wilde de 24 jarige be stuurder van een personenauto J. B. uit Venray een voor hem rijdende auto inhalen, maar op dat moment remde die af, waardoor hij genoodzaakt was zelf ook te remmen en een stuurcor rectie moest uitvoeren. Gevolg was, dat de auto links van de weg tot stil stand kwam. Lichte materiële schade. Op de Steegse Peelweg wilde de bestuurster van een personenauto, de 34 jarige mevr. S. S. linksaf een inrit inrijden maar liet daarbij niet de door gang vrij voor een tegemoet komende auto, bestuurd door de 38 jarige W.J. uit Venray. Lichte materiële schade. Het terugvinden van een oude schoolfoto was voor J. v. d. Bekerom na ongeveer 45 jaren aanleiding zijn klasgenoten van de laatste klas van de lagere school op te roepen voor een reünie. Dat gebeurde dan zater dagmiddag in de Grote Kerk, waar zijn klasgenoot Pastoor Arts uit Castenray een H. Mis opdroeg voor een dertigtal reünisten, die voor een derde deel nog van buiten Venray kwamen en waarvan het grootste deel hun vrouw bij zich hadden. Na deze herinnering aan de dage lijkse H. Mis van vroeger volgde een hernieuwde kennismaking in restau rant Vlakwater waar bij een uitge breide koffietafel oude kennismakin gen werden vernieuwd en herinne ringen opgehaald. De beide klasgenoten Jan en Har ry Gerrats zorgden daarbij nog voor de nodige oude voordrachten. En er werd gedanst waarbij v. d. Bekerom meester bleek te zijn. Kortom het is een zeer genoeg lijke middag en avond geworden en tot in de kleine uurtjes zijn herinne ringen opgehaald. Een initiatief dat herhaald zal worden en waarvoor men de initiatiefnemers zeer dank baar was. Men moet het nieuwe bestuur van schutterij 't Zandakker o.Lv. voor zitter Krijnen toegeven dat er hard gewerkt wordt aan de heropbouw van dit gilde. In een deze week gehouden ver gadering wees de voorzitter nog eens op wat wijlen Pastoor Driessen ge zegd en geschreven heeft over de schutterijen. Die hebben op de eer ste plaats een adeel doel, namelijk onderlinge broederschap, wat meer is dan vriendschap. Op de tweede plaats komt het be schermen, het schut zijn. De eerste schutter van het gilde is dan ook de beschermheilige St. Jan. Alle dingen die goed zijn in het leven moeten beschut en beschermd worden, het gezin, de samenleving, het geloof. Het derde is het schieten, wat symbolisch bij het schutten behoort. Het is een aanleiding om samen te komen, de broederschap te beleven en het laatste middel om een goede schut te zijn. In januari heeft 't Zandakker zich aangesloten bij de Limburgse Schut tersfederatie Juliana. Dat legt dit gilde de verplichting op om dit jaar met het korps deel te nemen aan de bondsfeesten in Tegelen, Horst en Helden. Daar gaat men nu voor wer ken en daartoe is als het ware een heel draaiboek al opgezet. Men hoopt daarmee in twee jaren de schutterij geheel volwaardig te hebben, waar bij ledenwerving natuurlijk voorop staat. Men denkt daarbij aan een trommel- en fluitkorps, marstrom melaars en schelleboom- en vaandel dragers, de koning met zijn biele mannen en het hele gezelschap van officieren en dekens, daarnaast aan vendelzwaaiers en natuurlijk een excercisiegroep, die de keurgroep gaat leveren voor de bondswedstrij den. Liefst 10 kommissies zullen gaan proberen op verschillende onder delen snel resultaat te boeken, al verheelt men zich niet dat uitrus ting, kleding en entourage kapitalen geld zullen gaan vragen. Een eerste probleem is al het schietterrein aan de Endepoel, dat volledig naar de filistijnen is. Zelfs de schutsbomen zijn vernield. Daar zijn al besprekingen over gaande met de gemeente. Opleiding tamboers en oprichting en training excersisiegroep is een tweede belangrijke opgave, waaraan al gewerkt wordt. Statuten en reglementen worden al onder handen genomen en zelfs het gildehuis moet worden aange past. Het is duidelijk dat bestuur en le den daar wel even de handen aan vol zullen hebben, temeer waar een dia-presentatie op die avond al ont werpen van de nieuwe uniformen aan de leden tonen kon. Een volle dige inventarislijst van alle bezit tingen, wapens, uniformen en mu- zjgkinstruumenten kon de leden overhandigd worden en toonde dui delijker dan wat ook aan dat er de nodige lacunes op te vullen zijn. Bondsverplichtingen als bonds wedstrijden dwingen tot 'haast, al besloot men wel dit jaar nog niet deel te nemen aan het oud Limburgs Schuttersfeest. Weliswaar met pijn in het hart, maar men kan de boog ook te strak spannen. Op 12 april a.s. om half 9 komt men weer bijeen, dan om de formule voor de ledenwerving te bespreken en de commissies te bemannen. Belangstellenden en zij die zich definitief voor het een of ander on derdeel willen inzetten, zijn van har te welkom. Wellicht dat met aller hulp een stuk folklore in ere kan worden hersteld. Maandag 5 april zal het voor de vijfde maal het startschot gegeven worden voor de Avondwielerzes- daagse in Venray. Een evenement waarvoor de be langstelling steeds groter wordt. El ke avond zullen twaalf koppels op hometrainers in de sprint, achtervol ging en koppelwedstrijden strijden om de eer en de premies. Zoals ieder jaar zullen ook dit jaar weer vele prominenten op het stalen ros stijgen om hun steentje bij te dragen aan het slagen van dit evenement. Het feest begint zaterdag 3 april met een DRIVE IN SHOW, verzorgd door AGOGO. Zondagmorgen elf uur Früschop- pen met DIE PEELER MUZIKAN TEN. Dit orkest bestaat uit 15 mu zikanten van de vliegbasis Volkel. Zondag 4 april is er om half zeven weer een DRIVE IN SHOW, deze keer verzorgd door de PAECE- MAKERS. Zaterdag 10 april begint om een uur de Vlooien- en Antiekmarkt. Al deze evenementen worden ge houden in de hal van de Zuid Ooster in de Pr. Bemhardstraat. Het oudercomité van de Zangers van St. Frans hoopt op een grote be langstelling om de kas van het koor weer een beetje op peil te brengen. subsidie geschonken door de voet balvereniging S.S.S., zodat bejaarden en welfaredeidsters met grote dank baarheid op deze dagen kunnen te rugzien. De gehouden loterij bracht de vol gende uitslag: De sprei (witte) viel op nr. 323 (rose). De Leeuw viel op nr. 440 (geel). De naam van de poes was Witneus en werd na loting ge wonnen door Mevr. van Duynhoven. Het gewicht van de sprei (donker) was 2405 gram en deze is na loting gewonnen door mevr. v. d. Hogen- hof-Eibers. De op 27 en 28 maart j.l. gehou den tentoonstelling van de werk stukken, vervaardigd door een groep bejaarden uit het dorp en enkele be woners van „Huize Loon" is een groot sukses geworden. De belangstelling was overweldi gend en alle handwerken werden verkocht, terwijl de diverse attrak- ies heel veel belangstelling trokken. De oprbengst van een en ander stelt de welfare-groep weer in staat nieu we materialen aan te kopen, zodat men weer volop aan de gang kan. Daarnaast werd een bedrag aan Veel mensen proberen tegenwoor dig dn hun tuin, naast bloemen, ook krudien, groenten en fruit te kwe ken voor eigen gebruik. Anderen zijn geïnteresseerd in ge zond voedsel, zonder dat ze het zelf verbouwen. Dit betekent dat er veel vragen leven over de wijze, waarop voe dingsmiddelen bereid worden en de kwaliteit van voedingsmiddelen, welke op de markt gebracht worden. Daarnaast zijn er vragen in de richting van andere soorten voeding, andere verbouwings- en bereidings wijzen van voedsel enz. Veel men sen willen ook graag kontakt met anderen, die in dezelfde richting zoeken, om ideeën en ervaringen uit te wisselen. Daarom heeft een groep van deze mensen het initiatief ge nomen om een informatie- en ont moetingsavond te organseren voor geïnteresseerden in dit soort zaken. Deze avond vindt plaats op woens dag 7 april a.s., aanvang 20.00 uur, in de zaal van basisschool „Coninx- hof", Goudsmidstraat 9 (zijstraat van de Langstraat in de wijk Veltum). Het informatieve deel van de avond bestaat uit een inleiding over biolo gisch tuinieren, door de heer J. Tiel- roy medewerker van „de kleine Aar de" te Boxtel. Daarnaast wordt samen met de aanwezigen bekeken of er behoefte is aan verdere aktiviteiten. Hierbij valt te denken aan: kur- sussen over biologisch tuinieren, over natuurlijke voeding, ovej- na tuurlijke geneeswijzen enz.; de op zet van een verdeelcentrum voor na tuurlijke voedingsmiddelen; het sa men aanleggen en bewerken van tuinen volgens de biologische me thode. Iedereen die belangstelling heeft voor deze avond is van harte wel kom. Mensen die op 7 april verhin derd zijn, maar wel graag op de hoogte willen blijven van verdere plannen kunnen kontakt opnemen met Michel Thissen, Stationsweg 132, Oostrum. 5e zondag in de veertigdagentijd. Zondag: 8.30 leesmis voor zekere intentie; 10.00 Hoogmis voor de pa rochie; 11.30 leesmis voor Jacques Emonts. Maandag: 8.00 weekdienst voor Maria Spreeuwenberg-Verlinden. Dinsdag: 8.00 weekdienst voor Jan Geurts. Woensdag: 8.00 weekdienst voor Martin Hendriks. Donderdag: 8.00 Ism. overl. fam. Claessens-Muyzers; 14.30 huw. mis voor het bruidspaar Blaaupot-Mar- tens. Zaterdag: 19.00 leesmis voor Ma ria Spreeuwenberg-Verlinden best. door de buurt. Misdienaars: zondag 8.30 P. Paul Koonings en Johnny Spreeuwenberg 10.00 Peter en Frans van Soest; 11.30 Leo van Soest en Gerard Spreeu wenberg. 5e zondag van de Veertigdagentijd, 4 april 1976. Eerste zondag van de maand, bijzondere kollekte voor on ze kerk! Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Bouten-van VegcheL Zondag: 8.30 H. Mis voor Wilhel- mina v. d. Heuvel; 10.00 Hoogmis voor de leden en overl. leden van de LLTB afd. Merselo; 11.30 H. Mis v. Gerrit Borssen. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Mar- tinus Arts en overl. fam. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Nico- laas van Tilburg en echtgenote. Woensdag: 8.00 gest. jgt. voor Leo- nardus Verhaag en Linderdina Hey- nen. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Margaretha Emonts te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Mathijs Arts en Catharina van Osch. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Eyssen-Vonoken. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: H. van Meyel, W. Michels; 10.00 J. Michels, Tw. Stiphout; 11.30 T. van Hoof, Sj, van Meyel. Kollektanten: zaterdag: Michels - Hendrix; zondag: 8.30 v. Cuijck - J. v. Hoof; 10.00 Arts - Emonts; 11.30 M. v. Hoof - Ewals. Het was een wat wonderlijke zaak, tt rijksweg 73. Die raad had namelijk \g het college thuis gestuurd gekregen, (|ju Maar wie gedacht zou hebben dat dezn d zouden uitmaken, kwam bedrogen uitwe vier of vijf standpunten Een andere vreemde zaak was dat SAfet z gen toe deed Die schijnt met eeq0ei willen hebben. HET STANDPUNT VAN B. EN W. is intussen bekend. Zij spreekt zich uit voor uitbouw van de bestaande provinciale weg Venray-Horst tot rijksweg. Dan moet wel op de een of andere wijze gezorgd worden dat (op rijks-kosten) de geluids- en an dere hinder binnen de aanvaardbare normen wordt gehouden in Bruks ke, Landweert en Castenray. Later werd dit rijtje nog aangevuld met Halfweg. Bovendien moeten op die rijksweg voldoende aansluitingen blijven voor het regionale verkeer. De VOORZITTER onderstreepte nog eens dat dit standpunt een Ven rayse visie geeft, waarin men de voor- en nadelen voor Venray, wel ke thans bekend zijn, op een rijtje heeft gezet. Of dat standpunt ook gelden kan, regionaal of provinciaal is voor hem een vraag. STANDPUNT P.v.d.A. De P.v.d.A. deelt allerminst de vi sie van B. en W. Groeit de provin ciale weg uit tot rijksweg dan brengt dat grote problemen met zich voor Brukske en Castenray. 200 m. uit de weg mag niet gebouwd worden en 500 meter daarbij heeft nog geluids overlast. Dat betekent dat geheel Brukske 2 die overlast dient te ac cepteren. Dat betekent dat geheel Castenray met diezelfde overlast zit en dat een deel van Landweert on- bebouwbaar wordt. Want plaats voor geluidswallen, benodigde groenstro ken is er in Brukske en Castenray nauwelijks. Dit komt allemaal omdat Venlo zo nodig deze rijksweg binnen zijn grenzen wil hebben. Maar vanuit Venlo is voor het noord-zuid verkeer via de E3 de Midden Peelweg gemakkelijk bereik baar. Een Midden Peelweg die zon der veel aanslagen op de natuur uit gebouwd kan worden tot rijksweg en tot een goede noord-zuid verbinding, waarbij via een omlegging rond Ys selsteyn de daar thans al levende problemen kunnen worden opgelost. Om een goede aansluiting te krij gen met de Rijksweg 73 boven Box meer moet onderzocht worden of vanuit de Rips geen verbinding kan komen vanaf de Midden Peelweg met Boxmeer, zodat ook van daaruit een goed noord-zuid verbinding tot stand komt. STANDPUNT V.V.D. I Ook THIJSSEN voelt niets voor uitbouw van de provinciale weg, noch voor een weg via Spraeland en Geysterse bossen. De laatste neemt te veel natuurschoon in beslag, de eerste gaat verschillende delen van Venray grote overlast bezorgen. Het voorstel van zijn fraktie is de Midden Peelweg tot rijksweg uit te bouwen (met een omleiding rond Ysselsteyn) en vanuit Vredepeel met de Rijksweg 73 te verbinden die van Boxmeer naar het noorden loopt. Dan komt men tegemoet aan de bezwaren van Horst, waar deze rijksweg het dorp middendoor gaat snijden en maakt men het voor Ven lo door de grotere mogelijkheden van deze Midden Peelweg wel licht een stuk gemakkelijker met die keuze in te stemmen. STANDPUNT OPBOUW '70 DEN BROK kon zich voorstellen dat als de Midden Peelweg, die zich daar goed voor leent, uitgebouwd wordt tot rijksweg, desondanks veel verkeer uit Venlo via de huidige provinciale weg blijft komen. Dan zit men even goed met de stukken. Daarom bepleitte hij een verbinding van Venlo met de Midden Peelweg via Hegelsom en America. En om desondanks de toch nog mogelijke geluids- en andere hinder voor ver schillende delen van Venray uit te bannen een omlegging via de provin ciale weg onder Castenray naar Smakt De vernietiging van natuurschoon en bossen voor dat doel, doet hem wel pijn, maar is nog altijd beter dan welzijn van mensen in Casten ray, Brukske en Landweert hieraan op te offeren. STANDPUNT KERKDORPEN Dat sloot zich aan bij dat van B. en W. ook al omdat deze fraktie veel moeite heeft met de uitbouw van de Midden Peelweg. Daardoor worden landbouwbedrijven doorsneden, boer derijen waardeloos gemaakt en een en ander zal enorme economische offers vragen. Blijft ook voor deze fraktie -dat veel verkeer uit Venlo desondanks gebruik blijft maken van de thans bestaande verbinding VenloVen ray, ook al omdat de Midden Peel weg voor hen vele kilometers „om' Bovendien meende VAN DER STERREN blijkens ervaringen in De n u I elke is eei groetg irizc om <oor in moei prob!« menist mei 3

Peel en Maas | 1976 | | pagina 20