AGENDA ebberink Bouw- en Houtbond NKV hield jaarvergadering Gedeelte bibliotheek verhuist modehuis THOMASSEN mmmtmrnrnmsmmm n mmm. Nieuwe dominee beroepen Studieavond LLTB, LVB en KPi Zondagochtend concerten Euterpe nieuws Verdiepingsdag Voor kapitaal bedrag aan goederen gestolen Diefstal Vernieling Snelheidscontrole te Ysselsfeyn Botsing tussen drie auto's Van Rattingen B.V. naar „De Hulst Hoorzitting industrieterreinen Portefeuilleverdeling burgemeester en wethouders Circusvoorstellingen Bouw kleuterschool aan Dr. Poelsstraat Kardinaal Alfrink in Smakt NCRV Springtrofee Elf jubilarissen gehuldigd ■HHBhHHHI WKEKKND-OfENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagnacht 12 uur neemt waar voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, De Muinck Keizer en Wittgen Dr. WITTGEN Langstraat 76 - telefoon 3558 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners en Vercauteren DR. PENNERS Hensenlusstraat telefoo* 1870 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de ge noemde doktoren terecht 'smorgens van 10 tot 11 uur 'smiddags van 17-18 uur ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 is 's-Eondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna u via hét nachtluikje geholpen wordt ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum ZR. N. DE HAAN telefoon 3981. voor inlichting en boodschappen: zaterdag van 7.30 tot 8.00 uur 3981 van 12.00 tot 12.30 uur 1269 of 3981 van 18.00 tot 19.00 uur 3981 na 23.00 uur te bereiken op 3981 Zondag dezelfde tijden te bereiken op 04780-3981 De zuster van de zondagsdienst heeft dezelfde week avonddienst, bereikbaar tussen 18 en 19 uur en na 23 uur GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockért, Bergweg, teL 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen bij de zuster van de zondagsdienst. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Hofstraat 14 - TeL 04780-1108 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.00—10.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en sfhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf In het ge meentelijk zwembad A 1,25 per deelnemer per keer. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuypers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING Alarm nr. teL 04780-4571 V N/IARKTSTRAAT5 De afdeling Venray van de Bouw en Houtbond van het NKV kan te vreden zijn over de opkomst bij de jaarvergadering. Ook de kienlustigen hebben die avond iets mee gekregen van het scala van aktiviteiten van deze vak organisatie en hebben kunnen erva ren dat ook anno 1976 een vakorga nisatie nog noodzakelijk is. Wiel van Els, de nieuwe voorzit ter bracht in zijn openingswoord ook dank aan het gemeentebestuur voor haar bemoeienissen bij de bestrij ding van de werkeloosheid en haar moeite om de werkgelegenheid te bevorderen en te stimuleren. Hij wees ook op de vele problemen, welke er zijn, maar zag de toekomst voor de Venrayse bouwvakkers toch met enig optimisme tegemoet. Wa ren er in maart 1975 96 bouwvak kers werkeloos, op dit moment is dat aantal gedaald tot 72. Broeder Arnold Miermans her dacht de 6 in het afgelopen jaar overleden leden van deze vakbond. Nol van de Wijngaard bracht in een keurig verzorgd jaarverslag de vele aktiviteiten ten tonele. Hierin memoreerde hij tevens het samen gaan van de Bouw- en Houtbond van het NKV met het NW, welke nu een federatie gaat vormen van het F.N.V. Het is nog even wennen, maar door die samenbundeling is meer te bereiken in de toekomst, ook in Venray. Het ledental is gestegen tot 490 en in het afgelopen jaar werden 47 nieuwe leden ingeschreven. Penningmeester Jan Swinkels liet de cijfertjes de revue passeren. Door zijn bemiddeling was voor een be drag van 1,7 miljoen aan vakan tiebonnen verzilverd, waren er 211 aanvragen om WW geweest (22 min der dan een jaar eerder) en daar voor werd een bedrag van 418.000,- uitbeaald. 10.000,was door bemiddeling van de afd. Venray en de juridische dienst van het NKV aan achterstal lig loon, vakantiezegels, risicofonds etc. achterhaald. Maar tipper bij de afdeling Ven ray was dat door taai volhouden in één geval 100.000,was uitbe taald als smartegeld voor een be drijfsongeval. Dit sukses was na 3 jaar vechten bereikt. Ook konden vele suksessen met belastingaangiften worden gememo reerd. DISTRICTSBESTUURDER ARIE DE VOS bracht de dank van het hoofdbe stuur naar voren voor het gedegen werk watdoo r de afdeling Venray wordt verricht. Hij ontveinsde de moeilijkheden niet welke er zijn in de bouwwereld. Vooral voor de hout verwerkende is de toekomst alar merend. Al is men nu blij met tijde lijke financiële injekties, bij blijven de moeilijkheden zullen de lasten gespreid moeten worden. De vakbe weging zal alles doen om het meest haalbare te verkrijgen bij de nieuwe CAO onderhandelingen nu het CAO op 1 juli afloopt. Door het terugval len van het werk in de bouwnijver heid zal het ledental onder sterke druk komen te staan. HULDIGING JUBILARISSEN Dank werd gebracht aan 2 gou den jubilarissen en 9 zilveren leden voor hun trouw aan de vakbeweging en in die dank werden ook de vrou wen van die leden betrokken. Voorzitter van Els bracht een spe ciaal voor die huldiging gemaakte ode aan de jubilarissen. De gouden speld werd uitgereikt aan Wiel van de Pasch en Jan Arts, terwijl P Flinsenberg, Chr. Heinder- mans, Johan Hanen, A. Driessen, M. Lenssen (was tevens 19 jaar be stuurslid), Wiel Pingen de zilveren speld kregen. De zilveren jubilaris sen N. Arts, P. Fleurkens en N. Roos krijgen die later uitgereikt. Voor de dames was er een boeket bloemen. Het aantal jubilarissen van de Bouw- en Houtbond van de afdeling Venray was daarmede na de oorlog gestegen tot 117. Distriktbestuurder de Vos noemde namens het hoofdbestuur de jubila rissen de ruggegraat van de orga nisatie. Zowel de geestelijke raadsman van het NKV broeder Arnold Miermans als de voorzitter van de Centrale van het NKV, de heer Scharrenberg, wezen op de verantwoordelijkheid, niet alleen betalende leden te zijn maar ook werkende leden. In de kascontrolecommissie wer den benoemd de heren W. Raayma- kers en H. Achten, terwijl bij accla matie de aftredende bestuursleden M. Lenssen en N. van de Wijngaard werden herkozen. Nieuw werden be noemd de heren P. Haegens en P. Spee. GOUDEN FEEST Op grootse wijze zal de Bouw- en Houtbond van het NKV afd. Venray het volgend jaar zijn gouden be- staansfeest vieren. De leden werden verzocht suggesties voor die viering aan het bestuur kenbaar te maken. Er is voldoende reserve om dat feest op waardige wijze te vieren. Een derde opmerking was dat er Als ook de gemeenteraad zijn fiat i mi uauc ui/iucnuug uai ci er aangeeft, evenals de commissie nu al een personeelstekort is, wat voor onderwijs, gaat de volwassen afdeling van de Venrayse biblio theek op 1 augustus a.s. verhuizen naar het gebouw, waarin thans aan de Julianasingel de Rabobank geves tigd is. BINDERIJ Dat gebouw kan namelijk de ge meente voor dat doel huren. De huur voor dat gebouw gaat f 54.000, per jaar kosten, waarbij de huur jaarlijks zal worden aangepast aan de nieuwe indexprijzen. Daarnaast zijn nog wat bouwkun dige voorzieningen nodig 36.000,-), moet nog wat aan de inrichting ge daan worden 40.000,-) en gaat de verhuizing 1700,kosten. Daar van komt een klein gedeelte terug via het rijk. De commissie had op zich weinig bezwaren tegen verhuizing van een deel van de bibliotheek. Integen deel, men juicht het zelfs toe dat zo wel de volwassenen als de jeugd, welke afdeling in de Schoolstraat blijft, nu eindelijk eens wat armslag krijgen. Maar men maakte wethou der van Oers wel duidelijk dat hij bij Venrode een heel wat beter huur- kontrakt zal moeten zien te krijgen, voordat men daar zijn fiat aan geeft. Men had met de juridische afdeling van de gemeente nog al wat op- en aanmerkingen op dat kontrakt, dat wel heel eenzijdig gericht is op de verhuurder. En men meende voor 54.000,toch ook wel enige rech ten als huurder te mogen krijgen. Op de tweede plaats was er het feit dat dit huurkontrakt 5 jaren loopt met een waarschijnlijke verlenging van een jaar. Men vond dat dit onvoldoende de continuiteit van de bibliotheek garandeerde, om dat thans nog niemand zeggen wil of over 5 jaren de nieuwe aangepas te bibliotheek er werkelijk is. Met die garantie zal diezelfde wethouder op de proppen dienen te komen in de raadsvergadering. niet aangevuld mag worden. Nu gaat men op twee plaatsen werken wat onherroepelijk meer personeel zal vragen. Het blijkt dat men bij de minister een aanvrage heeft lopen voor meer personeel, maar daar weinig fiducie in heeft. Maar dan wil men probe ren op een andere manier nog aan die extra hulp te komen. En ook daarmede was hij nog niet klaar, want men vond dat de ge meente overigens terecht de bibliotheek wel op alle manieren aan het helpen is, maar de wensen van gemeentewege steeds niet in ver vulling gaan t.a.v. bestuursverande- rmg en -uitbreiding en een beter beleid inzake de schoolbibliotheken Het blijkt dat ook daaraan wordt gewerkt, maar wethouder v. Oers vroeg enig respijt, want er is zoveel te doen dat Keulen en Aken niet op een dag gebouwd kunnen worden. Dat blijkt ook nu weer, uit al het huiswerk dat de vergadering hem meegaf. De Protestantse Christelijke Ge meente is eenstemmig akkoord ge gaan om toezegging van beroep uit te brengen op ds. J. R. F. Heine, hervormd predikant te Weert. Ds. Heine heeft deze toezegging aanvaard, waarmede Blitterswijck voor het eerst sinds 125 jaren een volwaardige predlkantsplaats wordt. Ds. J. R. F. Heine is 34 jaren oud en geboren in Amby. Hij studeerde theologie in Utrecht en legde daarin ook zijn doktoraal examen af. In 1971 werd hij benoemd als dominee in Weert en Budel. Hij is gehuwd en heeft twee kinderen. Zijn bijzondere belangstelling gaat uit naar het pastoraat, het zieken- huiswerk en het jeugdwerk. Op 29 febr. j.l. was dr. Heine reeds in Venray. Intussen gaat met ingang van 1 april a.s. een federatie in van de Hervormde Gemeente Blitterswijck- Venray en de Gereformeerde Kerk van Venray. Op een studieavond voor de kring van de LLTB, LVB en KPJ zal don derdag 25 maart prof. Piet Steen kamp komen spreken over de nood zaak van de Christen Democratische Partij binnen de huidige landspoli- tiek. De avond begint om 8 uur in zaal Rongen te Oirlo. Zondag zingen op het zondagoch tend concert in de foyer van de schouwburg het Dameskoor Venro de en het Mannen koor uit Goch beide o.l.v. dhr. v. d. Tillaert. Aanvang half 12. In deze foyer is een tentoonstel ling van pentekeningen in druk van de kunstenaar Gé Conen uit Mook. Donderdag 18 maart a.s. 19.00 uur partij repetitie Prinsenhof, 20.00 uur harmonieorkest Prinsenhof. Vrijdag 19 maart a.s. Kienen: op ruimen 22.15 uur W. Thijssen, M. v. Els, P. v. Els, W. Hagenaars en A. Kerkhoff. Donderdag 25 maart a.s. 19.00 uur partijrepetitie Prinsenhof, 10.00 uur harmonieorkest Prinsenhof. Zaterdag 27 maart a.s. gemeente lijk muziek tournooi schouwburg, optreden plm. 20.00 uur. plm. 21.00 uur halfvastenbal in Prinsenhof. 16 en 23 mei communiecanten in Petrus Banden parochie. Concert van 25 maart verschoven naar 6 mei a.s. 16 Mei optreden Brukske (frü- schoppen). VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Maandag 22 maart, 20.00 uur repe titie in de kapel van St. Joseph, Overloonseweg 2 en om 21.00 uur repetitie in de Grote Kerk, Markt. Dinsdag 23 maart, 19.30 uur cursus notenlezen en stemvorming tweede deel. 20.00 uur repetitie voor het ge hele koor. De repetitie wordt gehou den in de Essèl, Ursulastraat. Zaterdag 27 maart, 11.00 uur me dewerking Eucharistieviering t.g.v. 50-jarig professiefeest Zuster Fran- cina in de kapel van St. Joseph. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U* zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. Op 24 maart wordt op initiatief van de Derde Orde een verdiepings dag gehouden waaraan ook nietle- den kunen deelnemen. (Zaal In den Engel). Deze dag begint om 10 uur v.m. en eindigd om 4 uur n.m. Spreker is P. Happel O.M.Cap. te Eindhoven. Kosten inclusief koffietafel zijn 14,50 p.p. Opgaven bij de heer Jeuken, Oude Oostrumseweg 24. Tijdens afwezigheid van de be woonster, is in de nacht van zondag cp maandag een inbraak gepleegd in de woning van mevr. B. aan de Beekweg te Venray. Voor een bedrag van 120.000, werden Perzische tapijten, schilde rijen en antieke voorwerpen gesto len. In verband met het onderzoek konden ons geen nadere mededelin gen worden gedaan. De serie inbraken gaat in Venray gewoon door. Nu werd er aangifte gedaan dat door vernieling van het slot van het toegangshek toegang was verkregen tot de terreinen van Vissers Wegenbouw aan de Wans- sumseweg. Uit de opslagruimte wer den een achttal electromotoren ont vreemd, kabels en electriciteits- draad. De schadepost voor het we genbouwbedrijf bedraagt enkele duizenden guldens. Ook hier ont breekt van de dader(s) ieder spoor. Uit de winkel van J. aan de Al- bionstraat te Leunen werd een draagbare radio gestolen. Wederom werd een ruit in de fruitshop van S. in het souterrain van het ziekenhuis vernield. Of dit te maken heeft met een poging tot inbraak is niet bekend. Wel dat de heer S. met de schade zit te kijken. Het heeft nog steeds zin om snel heidscontroles uit te oefenen in de kom van Ysselsteyn. 46 automobilis ten zullen hun papiertje thuis ont vangen. De snelheden gemeten met de radarmeter gaven aan snelheden van 61 tot 91 kilometer per uur. Toe gestane snelheid is 50 km. Op de Stationsweg stopte de be stuurder van de personenauto, de 26- jarige T. S. uit Venray voor een op de weg stilstaande voorgesorteerde auto. De achter hem rijdende 36-ja- rige bestuurder van een personen auto stopte achter deze auto, maai de daar achter rijdende personen auto bestuurd door de 27-jarige J. P. uit Geysteren bemerkte te laat de steppende auto en botste daardoor tegen de voor hem staande auto, die op zijn beurt doorschoof tegen de voorgesorteerde auto. Er viel be hoorlijke materiële schade te note ren, maar geen verwondingen. Mi Vrydag 19 maart: 18.45 u. Dan worden de jongens uit Blitterswijck, die zich als aspi rantzangers hebben opgegeven, op gehaald voor het bijwonen van de wekelijkse repetitie dn Venray, die zal beginnen om 19.00 uur in de Galmhut voor het hele koor tot 20.00 uur. Deze keer óók voor de aspiranten. Zondag 21 maart: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk, gezongen door het hele koor. Maandag 22 maart: 19.00 repetitie voor de groepen A, B en C. Dinsdag 23 maart: 18.30 repetitie voor de aspiranten. 19.30 repetitie voor de „B" groep. Woensdag 24 maart: 18.45 repetitie voor de „Grego- riaanszangers". Donderdag 25 maart: 18.30 repetitie voor de aspiranten. 19.30 repetitie voor de „C" groep. Afmeldingen bij Michel Claessens, tel. 5155 na 17.30 uur. Op het industrieterrein „De Hulst" aan de Henri Dunantstraat wordt ca. 4900 m2 industriegrond verkocht aan het Aannemers- en Verhuurbedrijf van Rattingen b.v. te Venray. Om geen afbreuk te doen aan het woongenot van de ten oosten van het terrein aanwezige eigenaars-bewo ners zal op kosten van de gemeen te, zowel ten noorden als ten oosten van het terrein een acht meter bre de groenvoorziening met afscher mende funktie worden aangebracht. De uitgestelde hoorzitting over de industrieterreinen „De Hulst" en „In de Witte Vennen" nabij Oostrum en Oirlo, zal werden gehouden op don derdag 15 april in zaal Rongen te Oirlo. In de verdeling van de portefeuil les binnen het college van B. en W. is een wijziging gekomen. „Vormings- en ontwikkelingswerk", waaronder Open School en Plaatse lijk Educatief Centrum en „Dorps huizen en Wijkgebouwen" zijn toe gevoegd aan de portefeuille van wet houder J. van Oers. Wethouder mevr. A. P. Rutten- Tielen heeft er „woningtoewijzing" bij gekregen. „Ruimtelijke ordening" blijft res sorteren onder portefeuillehouder wethouder G. Schols. Ook de burge meester zal echter in nauw overleg met wethouder Schols aan dit on derdeel ondersteunende aandacht Na deze wijziging ziet de porte feuilleverdeling er als volgt uit: Burgemeester: Coördinatie, organisatie en voor lichting; werkgelegenheid, regionaal beleid; financiën en belastingen; openbare orde en veiligheid (voor wat betreft politie, brandweer en be scherming bevolking); gezondheids zorg (ziekenhuizen, ambulancewezen en vleeskeuring); samenlevingsop bouw; dorps- en wijkraden; algeme ne zaken en ondersteunende aan dacht voor ruimtelijke ordening. Wethouder G. H. Schols, loco burgemeester: Ruimtelijke ordening; volkshuis vesting (w.o. welstandstoezicht); per soneelszaken r grondtransakties in 't kader van bestemmings- en woning bouwplannen; middenstandszaken, kermissen en markten. Wethouder A. P. Rutten-Tielen: Sociale zaken en maatschappelijke zorg (w.o. algemene bijstandswet, rijksgroepsregelingen, wet werkloos heidsvoorziening, beeldende kunste naarsregeling, peuterspeelzalen, Het Groene Kruis, gezinszorg, buiten landse werknemers, bejaardenwerk); onderwij szakenwoningtoewij zing. Wethouder J. W. Loonen: Openbare werken (w.o. wegenbouw, straatverlichting, waterlossingen, be plantingen en groenvoorzieningen, verkeersmaatregelen)agrarische aangelegenheden (w.o. land- en tuin bouw, bebossingen, ruilverkaveling, grond- en pachtzaken, w.o. jacht); openbaar vervoer; milieuhygiëne (w.o. hinderwetszaken). Wethouder J. J. A. van Oers: Jeugdzaken; sportzaken; cultuur (w.o. openbare leeszaal en biblio theek, cultureel centrum, muziek school, musea, vrije akademie etc.); vormings- en ontwikkelingswerk (w.o. Open School en Plaatselijke Educatief Centrum); rekreatie en toerisme; dorpshuizen en wijkgebou wen. N.B. In het algemeen geldt ten aanzien van elk.binnen de porte feuille opgenomen taak, dat zodra raakvlakken ontstaan met regionale aspekten daarvan, de burgemeester als portefeuillehouder „regionaal be leid" daarbij betrokken zal worden. Aan circus Charivari is vergun ning gegeven om op 2 en 3 april een voorstelling te geven op het terrein nabij de sporthal. Dit circus, dat zijn winterkwartier aan de Moostdijk in Ysselsteyn heeft opgeslagen, mag op zondag 4 april op het terrein van de LLTB (trap veldje) aan de Peter Janssenweg voor één dag de tweemaster opbou wen om de Ysselsteynse bevolking een circusprogramma te brengen. Circus Mariska zal één dag in juni of juli in Venray optreden. Aan het aannemingsbedrijf Ver hoeven Venray c.v. is de bouw op gedragen van de kleuterschool Pe trus Banden met verbindingsgang naar de basisschool aan de Dr. Poelsstraat voor het bedrag van 281.300,—. Bepaald is, dat de oplevering van het gebouw uiterlijk 6 augustus a.s. moet geschieden. Zondagmorgen zal em. Kardinaal Alfrink de plechtige Hoogmis cele breren in de kerk van Smakt en daarmee de traditie voortzetten dat in de maand maart minstens een bisschop pontificeert in deze enigste bedevaart van St. Jozef in Neder land, Smakt. De Hoogmis begint om 10.00 uur. Na de 5e wedstrijd bij de NCRV- Springtrophee, waarin Hub Janssen met Kimbel 15e werd met 8 fouten, heeft hij zijn 15e plaats in het alge meen klassement behouden.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 18