STATION OOSTRUN OFFICIEEL IN GEBRUIK PANKLAAR - DAGVERS SINT JOZEF VAN SMAKT Commissie R. 0. akkoord met uitbreiding jeugdsoos CAMPS Venrays Mannenkoor WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VENRAYS MANNENKOOR HEFT LEDENSTOP VOOR 1 MAAND OP MEDEWERKER SOCIALE VOORZIENINGEN W een huis hopen een huis verhopen^ ^Vroeger nogal een doetje.,, nii een heelpittig snoetje VRIJDAG 27 FEBRUARI 1976 Nr. 9 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Het was er gezellig druk in het parochiehuis te Oostrum toen vrij dagmiddag de heer Koster, rayon chef van de Nederlandse Spoorwe gen te Venlo, de aanwezigen harte lijk welkom heette voor de ope ningsplechtigheid van het nieuwe station. In zijn toespraak memo reerde hij nogmaals de geschiedenis van het station, zoals wij deze reeds vorige week uitvoerig in ons blad vermeldden. De verbondenheid aan het oude station kon hij goed be grijpen. Maar hij hoopte dat het nieuwe gebouw door zijn service, aankleding en ligging dit verlies zou goed maken. Burgemeester Defesche, nauwelijks bekomen van zijn installatie-schrik, voldeed gaarne aan het verzoek een enkel woord te zeggen bij deze voor de Spoorwegen én de gemeente be langrijke gebeurtenis, waarbij hij meteen geconfronteerd werd met de in Venray heersende vernieuwings drift. Ook hij stond even stil bij het feit dat het verdwijnen van het ou de station nogal wat teleurstelling en zelfs protesten met zich bracht. Dat de komst van iets nieuws niet altijd gepaard gaat met enthousias me, illustreerde hij met 'n geschied kundig voorbeeld van de Spoorwe gen. In 1839 moest n.l. een commissie advies uitbrengen aan koning Wil lem I over de aanleg van de eerste spoorlijn Amsterdam-Haarlem.. Het advies meende toen te moeten stel len dat door de aanleg van die spoorlijn „in geen levendige behoef te zal worden voorzien". Zo ook verwachtte de burgemees ter dat men t.z.t. over het nieuwe station zou zeggen „het is toch een goede stap geweest". Maar mocht over 95 jaar de Spoorwegen beslui ten weer eens een nieuw station te bouwen, dan zullen we zorgen dat dit gebouw dan op de monumenten lijst staat. Dan zette een hele stoet zich in beweging om te voet naar het sta tion te gaan, met voorop de Harmo nie. Bij het station aangekomen werd de stoet opgewacht door de Oos- trumse carnavalsvereniging en werd de burgemeester door de Vorst ver zocht even vóór het gebouw te ver toeven. Daar werd dan op rijm uit de doeken gedaan dat dit het station Oostrum is, en niet station Venray. Duidelijkheidshalve onthul de de Prins toen een gevelbord met de naam Oostrum. In de hal-wachtkamer vond dan de symbolische opening plaats door burgemeester Defesche, die aan het loket 10 gratis dagreizen eerste klas, elk voor 2 personen in ontvangst focht nemen. De gelukkigen, die door de loting uit het bevolkingsre gister waren aangewezen, hadden hiervan al mededeling ontvangen en waren voorzover het hun mogelijk was, aanwezig om de kaartjes in 'ontvangst te nemen. De aanwezigen werden tenslotte in de gelegenheid gesteld 't nieuwe gebouw te bezichtigen. Vermeld zij nog dat in het nieuwe station ook de naamborden zijn ge- plaats van diegenen die in de oor logsjaren als employé van het Ven- rayse station hun leven lieten. Het zal menigeen wel vreemd aan doen, dat in plaats van het vrij gro te gebouw van weleer nu zo'n klein station in de plaats gekomen is. Maar, de door de spoorwegen inge voerde rayonvorming (waardoor „stationsehefloze" stations), centraal magazijn beheer, automatisering van de beveiliging, inkrimping of ophef fing van de aanname van bagage, snel- en expresgoed, opheffing van de dienstwoning, etc., etc., waren al lemaal factoren waardoor het sta tion kon inkrimpen tot een simpel verkooppunt met minimale bezet ting. Dit alles is echter niet ten koste gegaan van het comfort van de rei ziger. Voor de nodige beschutting heeft het nieuwe station te Venray grote uitstékende luifels. Voorts is er een ruime verwarmde wachtkamer met goede zitaccomodatie. Dat een goed verzorgde, eigentijd- is e presentatie, zoals nu in Venray is gerealiseerd, door de reizigers op prijs wordt gesteld, bewijzen de ho gere omzetcijfers die op alle plaat sen waar stations vernieuwing tot stand werden gebracht, werden ge boekt. Het oude stationsgebouw was 93 jaar oud. Het werd bij de opening van de spoorlijn Nijmegen - Venlo op 1 juni 1883 in gebruik genomen. In de beginjaren maakten jaarlijks ca. 20.000 reizigers ervan gebruik. Thans zijn dat er ca. 440.000. Onder dit motto opende vrijdag j.l. Houben bv aan de Horsterweg te Leunen het nieuwe bedrijf, een groente- en fruitverwerkende i n- dustrie. Dat voor deze opening grote be langstelling bestond bewees het gro te aantal bezoekers dat op deze „open dag" de inrichting kwam be kijken en de heer Houben en fami lie feliciteerden. Onder de gasten waren o.m. aan wezig afgevaardigden van het mi nisterie van Landbouw, van econo mische zaken, van het rijksinkoop- bureau, van de veiling, van de ka mer van koophandel en van de groothandel-organisatie. Ook burge meester Defesche en wethouder Schols gaven acte de presence. In zijn welkomswoord vertelde de heer Houben hoe hij 7 jaar geleden, begonnen was als groothandel in groente en aardappelen. Het pand aan de Scheiweg bleek echter al gauw te klein, maar mocht niet uitgebreid worden i.v.m. zijn agra rische bestemming. Die uitbreiding was echter noodzakelijk om de pan klare produkten, dagvers dus vol vitaminen -en niet ingeblikt of in gevroren, te kunnen vervaardigen. Dat was dan ook de reden dat men aan de Horsterweg terecht gekomen was. De heer Détermann van de direktie verwerking en afzet van landbouw- produkten van het ministerie van Landbouw en Visserij, verrichtte de officiële opening. In zijn inleiding vertelde hij er varen te hebben dat de heer Hou- en een doordouwer was, die in één jaar tijds dit nieuwe bedrijf had we ten te realiseren. Daarbij had hij vele problemen moet enoverwinnen, o.a. zich gekeerd tegen de gemeen telijke plannen om hem op. het in dustrieterrein te plaatsen. In de verkoop van panklare pro dukten zag hij veel toekomst, hoe wel momenteel slechts 10% van de land- en tuinbouwprodiukten pan klaar worden aangeboden. Dat Hou ben bv nu levert aan de Venrayse ziekenhuizen e.d. noemde hij een ge zonde basis. Maar vooral de huis vrouw zal moeten ervaren dat on der het etiket „Houben" kwaliteits- produkten tegen een redelijke prijs prijs worden aangeboden. De super markten en groot-winkelbedrijven zullen deze produkten zeker gaan voeren; al dan niet voorzien van re cepten en adviezen die het de huis vrouw gemakkelijker moeten ma ken. In het bedrijf zelf stonden vele panklare produkten tentoongesteld en menig bezoeker en bezoekster stond verbaasd over de veelheid van die produkten en de zorgvuldige verpakking daarvan. Ook de ezer grote koel-cel of liever koel-hal trok veel belangstelling. Wij wensen Houben bv gaarne al le succes toe. Dinsdag a.s. geen repetitie. Dinsdag 9 maart om 7.45 uur eer ste kennismaking met de nieuwe te starten cursus notenlezen, enz. Brengt dus uw boekjes mee. Repe titie om plm. 8.15 uur. Dinsdag 16 maart repetitie om 7.45 uur. We beginnen dan weer met de notencursus. Een eventuele extra repetitie zal tijdig bekend worden gemaakt. Zondag 21 maart om 11.30 uur in de schouwburg ons zondagochtend concert, tesamen met het Mannen koor uit Goch (Did.). Om 10.00 uur verzorgen wij met de M.G.V. uit Goch de hoogmis in de Vredeskerk. Bent u voor een repetitie verhin derd, dan graag uw afmelding bij mevr. Schrooten, tel. 3309 of bij mw. Giesberts, tel. 2903. De ledenstop welke Venrays Man nenkoor begin 1975 invoerde wordt voor 1 maand opgeheven. Dit om een gelijktijdige toevloeiing van nieuwe leden te krijgen, en me de door het feit dat men binnenkort kan beschikken over een nieuw en groter repetitielokaal in Hotel Al- mondo. De maand maart is hiervoor gekozen, zodat zangliefhebbers die zich bij Venrays Mannenkoor willen scharen nu de gelegenheid hebben cm zich op te geven en wel bij de heer W. Smits, Hoenderstraat 17, tel. 2454 of op de wekelijkse repetitie avond op donderdag in Hotel De Zwaan. Hierna gaat het koor aan 't repertoire werken voor het Natio nale Kcrenfestival te Hilversum, welk in de maand mei door de Avro wordt georganiseerd en waarbij Venrays Mannenkoor een van de deelnemende koren is. De volgende aktiviteit is op 23 mei. Dan wordt er weer een groot Scholenfestival georganiseerd. Ge zien het succes en de enorme pu blieke belangstelling van vorig jaar verwacht men dat er vele basis scholen deel zullen nemen. Op onze weg door het leven kun nen wij opzien naar hen die ons zijn voorgegaan: de heiligen. Zij kunnen voor ons een voorbeeld zijn. Wij willen proberen om in de H. Jozef te ontdekken, wat ons kan in spireren. In het Evangelie wordt de H. Jo zef een „rechtvaardige" genoemd. Een mens wordt gerechtvaardigd door het geloof én de goede werken. Het vermogen om te geloven is een gave van God. Het is een gave om God te ontdek ken in je eigen leven en in dat van anderen. Wat een groot geloof heeft de H. Jozef in zijn leven moeten opbren gen. U moet niet denken dat zijn le ven met Jezus en Maria over rozen gegaan is. Zoals ons leven was het leven van Jozef vol vragen, waarop ook hij geen antwoord kreeg. Hij kan ons wel leren, hoe wij met die vragen moeten leren leven. Wij zien, hoe hij zich bleef inzetten voor Jezus en Maria, ook al begreep hij er niets van. Hij blijft vertrouwen op Gods woord, al was dit woord voor hem even raadselachtig als voor ons. Wij nodigen u allemaal graag uit voor een bezoek aan de H. Jozef in de Smakt. In de maand maart kimt u terecht in één van de volgende diensten: Zondagen 7, 14, 21 en 28 maart: 8.30 en 11.30 h. missen in de Jozef kerk; 10.00 uur hoogmis; 15.00 uur gebedsdienst. Vrijdag 19 maart FEEST VAN DE H. JOZEF: 8.30 en 11.30 uur h. mis sen in de Jozefkerk; 10.00 u. plech tige hoogmis opgedragen door mgr. Moors; 15.00 gebedsdienst door P. Provinciaal Drs. B. Kroese; 19.00 u. avondmis. Zondag 21 maart plechtige viering van het Feest van H, Jozef: 8.30 en 11.30 uur h. missen in de Jozefkerk; 10.00 uur plechtige hoogmis opge dragen door KARD. ALFRINK; 15 uur gebedsdienst ter ere van de H. Jozef. Elke zaterdag avondmis in de Jo zefkerk om 19.00 uur. Elke morgen door de week: 8.45 uur H. mis in de Jozef kapel. Inlichtingen en correspondentie: P. Rektor, Jozeflaan 56, Smakt-Ven- ray. Giro t.n.v. P. Rektor: 1063648, telefoon P. Rektor: 04782-232. GEMEENTE VENRAY O Bij de afdeling Sociale Zaken onsiaat wegens toename van de werkzaamhe den, op korte termijn de vacature van Betrokkene zal in hoofdzaak worden belast met: het onderhouden van contacten met cliënten, het behandelen van aanvragen ingevolge de W.W.V., het rapporteren aan de adviescommissie W.W.V. verrichten van de noodzakelijke administr. werkzaamheden. De gedachten gaan uit naar een medewerker/ster, die in staat is, binnen een klein team (3 pers.), zelfstandig een deel van de aan vragen W.W.V. te behandelen. Hij/zij zal daartoe moeten be schikken over goede contactuele- en redactionele vaardigheden en, zo mogelijk, over ervaring in een soortgelijke funktia. Opleiding: Mavo/Havo plus diploma Sociale Verzekeringen (of vergevorderde studie hiervoor). riet salaris kan nader worden overeengekomen, afhankelijk van geschiktheid, ervaring en opleiding, tot een maximum van 2336,per maand. Sollicitaties te richten aan het college van burgemeester en wethouders, Grote Markt 1, Venray, onder vermelding van het vacature-nummer PZ-74. i STIEHSTHl Lid NBM Venray Stationsweg 11 Tel. 04780 - 4438* Donderdag 26 februari om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. De extra repetitie van half 8 tot 8 uur komt tot na carnaval te verval len. Zaterdag 28 februari opluistering eucharistieviering te Oostrum. Bij eenkomst in uniform om 18.15 uur aan de kerk aldaar, dus ieder gaat op eigen gelegenheid. Aanvang h. mis 19.00 uur. Zendag 29 februari optreden Hof- koor in de schouwburg bij het car- navalsfoyerconcert. Aanvang 12.00 uur. Verzamelen in schouwburg om 11.15 uur. Maandag 1 maart deelname aan carnavalsoptocht. Nadere gegevens hierover volgen. Donderdag 4 maart om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Om de stemmen weer wat op peil tè brengen zal de haring niet ontbre ken! Vanaf 1 maart kan men zich weer aanmelden als lid van Venrays Mannenkoor. Deze aanmeldingspe riode duurt 1 maand. 1 April gaat n.l. de ledenstop weer in. Zanglief hebbers kunnen zich melden bij de heer W. Smits tel. 2454 of een orien- tatiebezcek brengen op de wekelijk se repetities in Hotel De Zwaan op donderdaga vond. Afmeldingen uitsluitend bij de heer H. Gommans Niessenstraat tel. 2687 of Hotel De Zwaan tel. 1279. Afmeldingen Hofkoor bij de heer H. Schülz, tel. 5144. Voor het eerst tijdens het open baar zijn van de vergadering van de commissie van ruimtelijke ordening waren er deze keer eens belang stellende jongedames op de publie ke tribune. Het tweetal werd door de heren van de commissie zelfs in de discussie betrokken. Het ging dan ook over de uitbreiding van de jeugdsoos ,Free Wheelin" aan de Hoenderstraat 10. Omdat het gevolg van deze aan merkelijke uitbreiding zou zijn, dat de huisvesting en de bestemming ter plaatse een vrij definitief karakter zou jkrij.gen, werd de mening van de commissie gevraagd, temeer omdat b. en w. een inpassing van de be stemming in het betreffende reser ve-gedeelte van het centrumplan niet bezwaarlijk vond. De heer CoLsen herinnerde eraan, dat een concentratie van culturele en sociale voorzieningen in het Ro se vlekgebied werd voorgestaan en vroeg zich daarom af of een bunde ling van soortgelijke aktiviteiten niet op zijn plaats was. De beide vrouwelijke teamleden van de soos waren maar al te zeer bereid om te verklaren, dat op de eerste plaats de huidige soos te klein was voor 't organiseren van vele aktiviteiten, maar dat men er ook geen behoefte aan had de ruimte met anderen te delen. Een uitzondering maakten zij voor de kerkdiensten van het Pro testantse jeugdwerk. „Laat dan maar doorgaan", was de mening van de commissie. Over de stand van zaken rond de ontwerpplannen industrieterreinen werd medegedeeld, dat de aanvan kelijk geplande hearing in verband met de te korte voorbereidingstijd, niet kon doorgaan. In maart zullen de inwoners van Oirlo en Oostrum, in wier omgeving de belangrijkste uitbreidingen zijn gedacht, nader worden geïnformeerd. Daarna zal de commissie er zich nog eens over buigen. Het ontwerp - bestemmingsplan Leunen is gereed voor voor-overleg. De plannen van Leunen-Oost en West alsmede voor de kom zijn in één plan samengevoegd. In het plan wordt voorzien in de mogelijke bouw van 137 woningen alsmede in een noodzakelijke uitbreiding van 't sportpark. „Akkoord", zei de commissie. Eveneens werd groen licht gege ven voor de verbouw/uitbreiding van opslag- en verkoopruimte van de heer H. Hermans op de hoek van de Leunseweg/Eikenlaan. De groot ste uitbreiding zal n.l. worden ge vormd door de onderkeldering. Het huidige bedrijfsoppervlak bedraagt 108 m2 en zal worden uitgebreid tot 212 m2 (inclusief onder keldering). Hen ommekeer in 't jonge vrouweleven Eerst schuchter vol angst en beven. Thans mooi ontloken, van geen liefde meer verstoken. Sta er eens even bij stil hier spreekt het wonder van een nieuwe brii. Voor het bétere optioienswerk Grotestraat 14A - VENRAY Telefoon 04780 - 2409

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1