VERHUIZEN IS DUUR KINDEROPTOCHT 1976 RAADSVERGADERING MEERLO-WANSSUM WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Half miljoen inrichtingskosten in Jerusalem Oudervereniging Coninxhof Kinderbals tijdens de Karnaval 'Opgelet Carnaval in Yelfum Winterserie D.T.P. vaccinatie programma Geparkeerde auto bekrast Portemonnaie ontvreemd Diefstal huisbrandolie Kennismakingsreceptie voor de nieuwe burgemeester WIJKCENTRUM NOORD WEST Huisvrouwencontact Brukske Venrays Mannenkoor VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 Nr. 7 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) De verhuizing van het gemeente lijk apparaat naar Jerusalem be gint zo langzamerhand in het zicht te komen. Dat kreeg b.v. cok de financiële commissie te merken, die maandag geconfronteerd werd met een kre dietaanvrage voor aanvulling en/of nieuwe inrichting, van meubilair, en kantoor-machines in dat nieuwe Jerusalem. Als in mei a.s. op een vrijdagavond na 6 uur de uittocht gaat beginnen dan zal uit de panden Grote Markt Grotestraat, Leunseweg en Markt straat al het meubilair en machines mee „over gaan". Maar desondanks moet er dan nog het nodige worden aangevuld. De commissie kreeg dat netjes op papier voor zich. Zo is er de inrich ting van de burgemeesterskamer, de wethouderskamers en diie voor de secretaris 50.000,uitgetrok ken. Aan meubilair voor de kantine zal 22.000,op tafel moeten ko men, terwijl de keuken en het buf fet daarin waarschijnlijk nog 12.500 gulden extra zal vragen. Alle bureaustoelen werden wel vervangen door stoelen die voldoen aan de eisen des tijds. En dat gaat anderhalve ton kosten. Dan moet er nog wat scheidings wanden komen, voor 25.000,-, aan vulling van machines 18.000, aankleding van de hal en wacht- uimiten 30.000,een dranken- automaat van 50.000,en een be wegwijzering, welke men op 5000- schat. Voeg daarbij dat men het ver huizen an-sich nog op 40.000, schat, dan is het alles bij elkaar een kleine half miljoen. Ga daar nu als commissie maar 'n&. aan staan. De een vond die post wat laag, een ander die wat hoog, de een vroeg zich af of je bepaalde dingen niet beter kon huren en de ander vond dat men nu de kans had van veel oude troep af te komen. Kortom men heeft er de nodige tijd over gepraat, maar men vond elkaar, dat Jerusalem goed ingericht dient te worden, zonder in luxe te vervallen en dat het halve miljoen niet 'op hoeft' onder het standpunt dat krediet is er en dus kan het op. Van gemeentewege kwam de be lofte dat de commissie t.z.t. de defi nitieve bedragen onder ogen krijgt en zo kan nu de raad er het laat ste woord over zeggen. In diezelfde vergadering verhoog de de financiële commissie de sub sidie van 2,50 naar 3,per bui tenlandse werknemer aan de Limb. Immigratie Stichting. Pië'lhaze en Piëlhazimnekes, Nog enkele weekjes en het grote karnavalsfeest gaat weer beginnen. Verkleed met feestneus en gek pakje viert dan jong en oud drie dagen feest. Om dit feest ooik voor jullie tot een groot feest te maken zijn er kinderbals georganiseerd en wordt er een geweldige kinderop tocht gehouden. Op karnavalszon- dag is deze kinderoptocht waar je helemaal alleen of samen met je vriendjes en vriendinnetjes aan mee kimt doen. Als je zin hebt kun je ook een wagen of een karretje leuk versie ren. Voor de mooiste wagen, groep of mooist verklede eenling zijn er na tuurlijk aparte prijzen. En voor de mooiste schoolgroep is er dit jaar weer een beker. Val je niet in de prijzen, dan krijg je natuurlijk toch een mooi herin neringsplaatje. Je kunt je voor de optocht opge- ven-jn de LTS (ingang Overloonse- weg) op zondag 15 en 22 februari van 11.30 tot 12.30 uur. Als je je daar opgeeft krijg je een deelne merskaart en 'n nummer. Dat num mer moet je op de dag van de op tocht meebrengen, dan weet de ju ry precies wie je bent„ Wanneer je niet precies weet wat je moet maken of je weet niet hoe het moet kun je behalve aan je vader en moeder natuurlijk om raad en ideetjes vragen aan de mensen bij wie je je opgeeft. De optocht wordt opgesteld in de Hoenderstraat en vertrekt om 14.30 uur. Het eindpunt is de Grote Markt waar ook de prijzen uitgereikt zul len worden. Na een geslaagde discussie-avond op 21 januari j.l. over „de relatie oudervereniging - schoolbestuur" wordt er dinsdag 17 februari a.s. om 20.00 u. in de hal van de basisschool Coninxhof de volgende bijeenkomst gehouden. Onderwerp van deze avond is: TOETSEN. Na een korte inleiding van de hr. Raedts zal er over dit onderwerp gediscussieerd worden. Het bestuur nodigt alle leden uit tot het bijwonen van deze bijeen komst. De kinderbals zijn op maandag en dinsdag (1 en 2 maart) van 10 tot 12 uur. Voor kinderen tot 10 jaar is dat in de foyer van de schouwburg en voor kinderen ouder dan 10 jaar in de tent (Henseniusplein). Op zondag- maandag- en dinsdag avond is er in de tent groot bal voor de Venrayse jeugd. Deze bals zijn van 18.00 tot 21.30 uur. Op zaterdag 14 februari is in zaal „Prinsenhof" een grote pronkzitting waar jullie eigen nieuwe jeugdprins bekend gemaakt werdt! Aanvang 18.30 uur. De Optochtcommissie. Ock dit jaar zal Veltum weer zijn carnaval vieren en dat des te meer nu Prins Sef den le een VeUummer is en op deze avond ook aanwezig zal zijn. Dit gebeuren heeft plaats op 21 februari in De Perdstal, aanvang 20.11 uur. De best uitgedoste dame en heer zullen een leuke verrassing kunnen verwachten. Overigens „Veltuimmers en Vel- tummerinnekes" denikt U met carna val weer aan de gevelversiering! Ook dit jaar zal de mooiste ver siering met een leuke prijs beloond worden, uiteraard, uitgereikt door Prins Sef den le. Maar eerst: TOT ZIENS IN DE PERDSTAL. Op zaterdag 14 febr. en zondag 15 febr. wordt de 3e tocht voor de winterserie georganiseerd. Hopelijk mogen we voor deze laatste tocht weer op een grote deelname reke nen. De afstanden zijn 5 en 10 km. De kosten bedragen 1,per deelne mer. U kunt starten op zaterdag 14 fe bruari om 14.00 uur in Leunen van af het Gemeenschapshuis en op zon dag 15 febr. om 13.00 uur vanuit „Hoeve De Perdstal". Op zondag 15 febr. kunt U vanaf 13.30 uur ook starten in zaal Arts te Merselo. Iedereen is van harte wel kom. WERKGROEP PUBLICITEIT Het dagelijks bestuur van de wijk raad Brukske wil zo snel mogelijk de werkgroep „publiciteit" uitbrei den voor het verzorgen van de wijk krant „De Impuls". Overwogen wordt om van iedere bestaande werkgroep en kommissie een kontaktpersoon aan te stellen die steeds zorgdraagt voor een tij dige inlevering van de verslagen en mededelingen ten behoeve van de nodige publiciteit in de wijk. Daarnaast dienen zij ook voor de artikelen te zorgen die via de weke lijkse nieuwsbrief van het bestuur van de wijkraad kunnen worden op genomen in de plaatselijke publici teitsmedia. Iedereen die hiervoor belangstel ling heeft en zich ervoor wil inzet ten is steeds welkom en kan verder konitakt opnemen met de wijkraad. De wijkraad hoopt dan ook spoe dig een werkbespreking te kunnen beleggen met de nieuwe vrijwillige gegadigden. ONTWIKKELING WIJKCENTRUM Op 3 febr. j.l. heeft de kommissie wijkcentrumontwikkeling haar eer ste gesprek gehad met de afgevaar digden van de instellingen en orga nisaties die bereid hebben verklaard voor medewerking aan de planning van welzijnsvoorzieningen in de wijk. In totaal werden door deze kom missie een twintigtal vragenformu lieren verzonden naar de diverse in- tellingen en werkgropeen met ver zoek om een principe-uitspraak te doen over het al of niet bereid zijn om medewerking te verlenen aan de planning voor welzijnsvoorzieningen, waarvan ongeveer de helft hun me dewerking hebben toegezegd. Het merendeel van de overigen willen zich in een later stadium wel aan sluiten om deskundige begeleiding te verlenen voorzover wenselijk. De grote vraag tijdens, dit gesprek was wel hoe men de „behoeften- peiling" dient aan te pakken om te achterhalen welke behoeften aan ruimte, ideeën en wensen er in de wijk leven of kunnen leven onder georganiseerde clubs of verenigin gen als cok bij de wijkbewoners. Omtrent dit vraagstuk zullen de afgevaardigden overleg gaan plegen met de achterban van hun instelling of werkgroep, waarna de verworven suggesties tijdens de volgende bij eenkomst op woensdag 11 febr. a.s. in de bejaardensociOteit „De Wiek slag" zullen worden besproken en nader uitgewerkt. Een kleine groep zal de mogelijk heden gaan onderzoeken betreffen de de financiële bronnen en subsi dieregelingen, alsmede het verzoek om de afgevaardigden eens een kijk je te laten nemen in een wijkcen trum elders in ons land, waarvan het bevolkingsaantal in belangrijke mate overeenkomt met die van de wijk Brukske. Op 23, 24 en 25 februari 1976 zal de jaarlijkse revaccinatie van kleu ters geboren in 1972 wederom wor den gehouden. Door de afdeling be volking van de gemeente werden de oproepen, waarop vermeld: datum tijd en plaats, reeds aan belangheb benden verzonden. Zij die sedert korte tijd in de gemeente zijn ge vestigd en dientengevolge geen op roep hebben ontvangen, worden ver zocht zich als nog bij de afdeling bevolking te melden. Ouders deze enting is van het grootste belang voor de gezondheid van Uw kind. De personenauto van de Venrayer J. v. D. geparkeerd aan de Ursula- straat was behoorlijk met 'n scherp voorwerp bekrast. Een visitekaartje zonder naam. Ten nadele van de Venrayer M.H. werd in de Edah winkel uit zijn bpodschappentas een portemonnaie inhoudende 15,en een bankpas ontvreemd. De nabij de direktiekeet van de NBM opgeslagen tanks huisbrand olie werden door onbevoegden gele digd. Er werd op deze ongebruikelij ke manier 250 liter gestolen. DERROLL ADAMS Ik ben geboren op een koude no vembermorgen in 1925 in Portland en zwierf in de woestijnen en ber gen van Oregon, Washington, Idaho en de Westcoast. Mijn hele leven speel ik al old time muziek en toen ik 18 jaar werd, kreeg ik mijn eerste vijf snarige banjo en sindsdien be speel ik dit instrument Mijn stijl is de „old time Mountain style" en mijn songs komen van alle streken uit Amerika, zoals cowboysongs, railroad en worksongs, love songs uit het Appalachengebergte en vele an dere waaronder mijn eigen. Het grootste gedeelte van mijn le ven heb ik zwervend doorgebracht en ik heb bijna elk vak beoefend: vrachtwagenchauffeur, schilder, ba gagekruier en nog veel meer. Ik ben nu ongeveer 20 jaar in Europa (Ant werpen) en hoop er nog lang te kunnen blijven. Ik vind het gewoon fijn hier. Wat mijn bestaan als folk- zanger betreft, heb ik zeer geva rieerd gewerkt. Ik heb in films ge werkt, t.v. gedaan, platen gemaakt, optreden in vele folkclubs, nacht clubs, theaters, universiteiten en zelfs op straat. Ik veronderstel zelf dat wat je me vraagt, ik wel op een of andere ma nier gedaan heb. Zo heb ik gewerkt met bekende mensen als Woodie Guthrie Pet Seeger, Tom Paxton, Bob Dylan, Joan Beaz, Julie Felix, Alex Camell en vele anderen. Ik hou van vele soorten muziek, maar de oude Japanse muziek doet mij het meeste, want ze vertelt me iets wat ik in géén andere heb gevonden. Deze woorden van Derroll Adams weerspiegelen erg beknopt de „le vensloop" van een rasartiest, van een man die in Amerika en ver daar buiten reeds nu een legendarische naam draagt. Hij was ook de grote aktivator achter Donovan en Ben Davis. Derroll Adams, de „onge kroonde banjokoning", een evene ment van pure folk, zuiver, sober, groots. Zaterdag 14 februari komt Derroll voor de tweede maal onze soos be zoeken. In 1971 was hij al eens hier. Rond de klok van half negen willen we beginnen en de entree is voor leden maar 2.50. Tot dan. A.s. dinsdag om 8.00 uur repetitie in het zaaltje achter café „In den Engel". Enkele belangrijke mededelingen aangaande het komende zondagmor- genconcert en het Paasprogramma. Bent u verhinderd, dan graag uw afmelding bij mevr. Schrooten, tel. 3309 of bij mevr. Giesberts, tel. 2903. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING Dinsdag 17 februari, 19.30 uur stem- en partij test enkele leden. 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Dinsdag 24 februari, evenals 17 februari. Dinsdag 2 maart geen repetitie. Bij verhindering gelieve u zich af te melden bij: J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders- Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. Na afloop van de installatie-vergadering zal op woensdag 18 februari a.s. des namiddags van half zes tot zeven uur in de foyer van de schouwburg gelegenheid bestaan om kennis te maken met de heer mr. H.J.M. Defesche en zijn echtgenote. Wij nodigen eenieder die hiervan persoonlijk dan wel in zijn of haar funktie in het maatschappelijk leven gebruik wil maken van harte uit die receptie te willen bijwonen. Venray, 5 februari 1976. Burgemeester en wethouders van Venray, G.H. Schols, loco-burgemeester J. M. POELS, secretaris Drs. Dittrich trok maandag in de raadsvergadering van Meerlo-Wans- sum nog eens alle registers open, toen het schrijven ter tafel kwam van volkshuisvesting waarin aan de ze gemeente voor 1976 10 woning wetwoningen en 21 premie-wonin gen werden toegewezen. Drs. Ditrich vond het een schan daal dat deze regering de zgn. sub urbanisatie (de trek naar buiten) blijft tegengaan op grond van bevol kingscijfers, welke intussen al veel te hoog zijn gebleken. Hij meende dat terwijl men vrije bouw wel toestaat, deze regering juist de minder draagkrachtigen dwingt elders te gaan wonen, of ze willen of niet. Hij vroeg zich af of dat ook een vorm van nivellering is en noemde dat een hele slechte. Met hem nam de raad een motie aan tegen deze h.i. te lage toewij zing. De verbouwing van de lagere school te Blitterswijck kreeg de ge vraagde medewerking van de raad. Het bedrag per leerling volgens artikel 101 van de l.o. wet werd op 271,gebracht, vermeerderd met een bedrag van 28.50 voor admini stratiekosten. In principe had de raad geen be zwaren tegen de plannen voor de verbouw van het parochiehuis te Tienray, Als de plarmen definitief zijn zal de raad de financiële kon- sekwenties onder de loupe nemen. Verschillende raadsleden hadden aanvankelijk moeite om een garan tie-subsidie te verlenen voor het on derzoek naar de rozen-afzet, wat de Maasdorp-gemeenten gezamenlijk gaan ondememen.Men vond dat van de kwekers een groter bedrag dan 15,kon worden gevraagd. Maar uiteindelijk werd het voorstel om een bedrag van max. 2445,be schikbaar te stellen zonder hoofde lijke stemming aangenomen. De beide raadsfrakties stonden te- Voor maandag 16 februari a.s. heeft de wijkraad weer een ge- spreksavond georganiseerd. Deze zal worden gehouden in het trefcentrum aan de Ursulastraat en begint om 20.00 uur. Helaas was de belang stelling de eerste avond zeer gering. Mogen wij voor deze avond meer belangstelling verwachten? Dinsdag 17 februari weer de maandelijkse wijkraadsvergadering om 20.00 uur in Het Schuttersveld. Ook op deze vergadering bent u van harte welkom. De mergens van het huisvrouwen contact in 't Brukske worden nog steeds gced bezocht. Na de excursie naar de drukkerij, ontvangen we de volgende weken driemaal Jules de Ccrte, de bekende pianist en compo nist zanger. Hij zal vertellen over genover elkaar toen de uitgifte van gronden in erfpacht aan de stichting sportaccommodatie de Brcekberg te Wanssum aan de orde kwam. Een voorstel van de Weichs de Wenne om een verandering te brengen in de erfpachtcanon haalde echter geen meerderheid. Tegen uitgifte van grond in erf pacht aan J. Groenland te Meerlo had de raad geen bezwaar. Deze grond wordt gebruikt voor uitbrei ding van een camping. Het voorstel tot verkoop van een perceel grond aan L. Francken te Wanssum voor uitbreiding van het tankstation met een pompinstallatie voor L.P. gas werd teruggenomen. Men wil hierover meer informaties. De raad stelde 7798,beschik baar voor de aanschaf van een kle- pelmaaïer. Tijdens de rondvraag werd een raadscommissie ingesteld, welke de problematiek rond de jacht- en in dustriehaven gaat bekijken. Hierin werden benoemd de heren O. Weichs de Wenne, P. Hendriks, H. Hol, A. Holl en J. Wijnhoven. Er zijn aankoopmoeilijkheden bij de grondverwerving voor de aanleg van een fietspad langs de weg Tien rayHorst. Het college wist verder te vertel len dat er binnen de gemeente Meer lo-Wanssum geen plannen zijn voor de oprichting van een mestbank; dat er geen klein sub woonwagenkamp in de gemeente zal komen en dat geen aanvragen voor huisvesting van Surinamers bij het gemeente bestuur zijn binnengekomen. De raadsvoorzitter vond het een treurige zaak dat geen enkele mi lieubewuste inwoner of rekreant die aanvankelijk zo'n protesten lieten horen toen op de Swolgense heide een camping zou komen, nu niet protesteren tegen de klandestiene zandafgravingen die er plaats heb ben gehad. Nu hoort men geen mens muziek. De data zijn 17, 19 en 24 februari. Groep 4 van Karla Klerk komt deze keer samen met groep 2 op 19 februari. De damesgymnastiek zal weer ge woon plaatsvinden op de donderdag avonden. Donderdag 12 febr. om 19.30 uur les in noten lezen voor bassen en baritons en cm 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Zaterdag 14 febr.: optreden Hof- kcor, avond vcor Rank Xerox in de schouwburg. Dcnderdag 19 febr. om 19.30 noten lezen voor le en 2e tenoren en om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor. Zendag 22 febr. zondagochtend concert Hofkoor in de schouwburg. Maandag 23 en dinsdag 24 febr.: optreden Hofkoor in St. Servatius. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat tel. 2687 of Hotel De Zwaan, tel. 1279. Afmelden Hofkoor bij dhr. H. Sch(jlz, tel. 5144.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1