CAMPS RUITERSPORT LvmiP ZWEMMEN 0 0 5 EF43 gemeentelijke notities en mededelingen WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN ra Ondanks de jaren... iets jeugdigs bewaren! VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 Nr. 7 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR /u. UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 18,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Hoorzitting industrieterreinen nabij Oostrum De toenemende behoefte aan ar beidsplaatsen maakt aanvulling noodzakelijk van de voorraad aan industrieterreinen. Ontwerp-plannen daarvoor zijn thans gereed voor opening van het vooroverleg. Naast een bijstelling van het be staande industrieterrein aan de Maasheseweg en een regeling voor enige uitbreiding in het gebied tus sen de Stationsweg en de nieuwe Hen ri Dunantstraat naar het sta tion, aansluitend aan reeds aanwe zige bedrijven (plan De Hulst), om vatten de plannen de mogelijkheid van een aanmerkelijke uitbreiding van het industrieterrein „In de Wit te Vennen" ten zuiden van Oostrum. Om met name de bevolking van Oostrum en Oirlo vóór de opening van het overleg met provinciale in stanties de gelegenheid te geven om haar mening kenbaar te maken, wordt op 17 februari a.s. om 20.30 u. in zaal Rongen te Oirlo, een hoorzit ting gehouden waarbij de plannen van gemeentewege nader zullen worden toegelicht. Belangstellenden kunnen van de planstukken, welke zijn toegezonden aan de plaatselijke dorpsraden, ook kennis nemen ter gemeentesecretarie afdeling IIID, gebouw Leunseweg 2a, kamer 24, en in het gemeentelijk voorlichtingscentrum aan de Julia- nasingel. Zwemdiploma Indien er voldoende belangstel- Ij ing bestaat, zal er op 6 maart a.s. in het gemeentelijk zwembad (Park weg) gelegenheid bestaan in het be zit te komen van het diploma zwem men A en B. Degenen die hiervoor in aanmer king willen komen, dienen vóór 26 februari a.s. een „zwemproef" af te leggen. Deze zal door de badmees ters worden afgenomen tijdens de uren van het „vrij zwemmen". In verband met het diploma- zwemmen komt het „vrij zwemmen" op 6 maart a.s. van 11.00 tot 12.30 u. te vervallen. Zwemcur sussen Op 24 februari a.s. zal weer een aanvang worden gemaakt met het geven van zwemlessen (voor kinde ren zowel als voor volwassenen). Men kan zich voor deze cursussen die zullen duren tot en met 21 mei a.s. opgeven aan de kassa van het gemeentelijk zwembad. De cursus voor kinderen weke lijks 2 lessen van een half uur zal worden gehouden op maandag en donderdag alsmede op dinsdag en vrijdag telkens van 16.30 tot 17.00 u., van 17.00 tot 17.30 en van 17.30 tot 18.00 u. De cursus voor volwassenen wordt cp dezelfde dagen gegeven en wel van 20.00 tot 20.30 en van 20.30 tot 21.00 uur. Ook deze cursus bestaat uit 2 lessen van een half uur per week te volgen op maandag en don derdag of dinsdag en vrijdag. De kosten van deelname bedra gen voor kinderen 55,- en voor vol wassenen 72.50. Vervallen spreekuur In verband met de installatie van Mr. H. J. M. Defsche tot burge meester van Venray welke zal plaats vinden in een buitengewone openbare vergadering van de ge meenteraad pp woensdag 18 februari a.s. komen op die dag te houden spreekuren van loco-burgemeester G. H. Schols en wethouder mevr. A. P. Rutten-Tielen te vervallen. Zondag 15 febr. wordt in de ma nege van H. Janssen te Venray een springwedstrijd gehouden voor de amazones en ruiters van de Kringen Venray en Horst, als voorselectie veer de N.K.B. Indoor springkam- pioanschappen. Aanvang springen kl. B 2 uur. Aan de start komen 40 comb, uit de klasse B, 15 in de kl. licht en 6 uit de kl. M-Z. Velden 2Lyceum 4 De wedstrijd tegen het als tweede geklasseerde Velden 2 was op papier een zeer moeilijke wedstrijd, wat resulteerde in het overschatten van de tegenstander. De wedstrijd begon te laat, omdat de scheidsrechter verstek liet gaan, waardoor een scheidsrechter van Velden moest invallen. We begonnen zeer energiek en liepen dan ook snel uit tot 0-7, door goed spel wisten we deze zeven punten voorsprong te behouden tot de stand 7-14, maar teen stokte het, geschrokken door deze overweldigende voorsprong en te gering vertrouwen in eigen kun nen, zodoende kwam na 6 of 7 set- points de stand op 14-14 cp 't score bord en was het voor Velden geen probleem meer om ene 16-14 winst te boeken. De tweede set werd weer zeer goed en fanatiek gespeeld door ons en wederom namen we een 1-3 voorsprong die gelijk werd bij de stand 6-6. Toen konden we weer doordrukken en nu tot 9-14. Maar zeer langzaam kwam Velden terug en ook nu werd het 14-14, maar nu konden wij echter doordrukken tot 14-16. De volgende set gingen we vol goede moed tegemoet, hopende op een goed en eervol resultaat, en goed volleybal kwamen we op een 8-12 voorsprong, maar mentaal lieten we het afweten en verloren met 15-13. De vierde set gaf geen probleem meer voor Velden dat via 6-1 en 10-4 wist te winnen met 15-5. De eindstand was hiermee op 3-1 bepaald, maar dit is geen goede weergave van de krachten, want wij waren speltechnisch en fanatiek spe lend beter, maar Velden toonde een betere mentaliteit en grotere routine. A..s zaterdag wordt er aangetre den tegen Tornado 1, de onbedwing bare koploper. We spelen thuis om half vijf en verwachten vele toe schouwers. En we hopen met steun van het publiek één setje te kunnen winnen wat een zéér eervol resultaat zcu zijn. Tot a.s. zaterdag! Programma 14 februari: Dames: HBCLyceum 1 17.45 u. VCM—Lyceum 2 17.30 u. Heren NDI ValuasLyceum 1 17.00 u. VC Weert—Lyceum 2 19.30 u. Lyceum 3—EVCV 15.00 u. Lyceum 4Tornado 16.30 u. Lyceum 5Holyoke 18.00 u. Zondag 15 februari Jeugdcompetitie Meises junioren. Organisatie VC Rcoy. Aanvang 13.00 uur. Jongens aspiranten. Organisatie VC Velden. Aanvang 14.00 uur. Ly ceum 1 en 2. Een stukje vrouwelijke plicht, wat jeugd bewaren in het gezicht. Dat kan door een mooie bril te dragen, die lijntjes doet vervagen. Komt U maar eens bij ons binnen, U zult er jeugd bij winnen I Voor het bétere opticienswerk. Grotestraat 14A - VENRAY Telefoon 04780 - 2409 B6 SPIO-NIEUWS Wedstrijd-zwemmen Zaterdag j.l. werd in de Meerpaal de laatste wedstrijd in de D-kompe- titie verzwemmen. De uitslagen zijn als volgt: 100 m. schoolslag dames: Ina Veugen 1.39.7 Hermie Philipsen 1.32.0 - le, p.r. 3.5 Irma Hulsman 2.04.7 ged. Idem heren: Math. Heuvelmans 1.27.8, 3e, p.r. 0.2 Ludwig Coenen 1.31.7 Karei de la Roy 1.40.0 Rob Blok 1.46.9 p. ree. 3.0 Huub Jacobs 1.52.2 p. ree. 2.2 100 m. rugslag meisjes onder 16 jr.: Gerdy Müyzers 1.25.1 - 3e p.rec. 1.0 Riny Philipsen 1.22.1 - 2e p. ree. 1.1 Idem jonens: Ludwig Coenen 1.18.1 - 3e Karei de la Roy 1.32.6 René Coenen 1.26.0, p. ree. 2.1 Rob Blok 1.36.0, p. ree. 0.3 Albert Brink 1.42.2 100 m. vrije slag meisjes onder 12 jr. Hermie Philipsen 1.18.0 p.rec. 1.4 Hanneke Rats 1.30.6 p.reo. 2.9 Karin Hijl 1.28.2 pjrec. 6.2 Idem jongens: Rick Breeuwsma 1.18.2 - 2e p.r. 2.1 Jacq van Dijck 1.24.1 p.rec. 0.2 Xander van Haren 1.25.8 p.rec. 3.0 100 m. schoolslag meisjes o. 14 jr.: Ina Veugen 1.40.4 - 3e Hermie Philipsen 1.33.6 - le Susan Hendriks 1.41.1 p.rec. 2.4 Miriam Cup 1.51.9 p.rec. 1.0 Pascal Thomassen 2.01.1 Idem jongens: Eric Aben 1.33.3 - le Rick Breeuwsma 1.52.8 Peter Janssen Venray 1.40.5 - 3e Xander van Haren 1.38.4 Peter Cleven 1.38.7 p.rec. 6.4 200 m. vrije slag dames: Riny Philipsen 2.53.8 Gerdy Muyzers 2.46.0 - 2e Idem heren: Math. Heuvelmans 2.54.1 Ludwig Coenen 2.49.2 Peter Janssen, Venray 2.45.7 Rick Breeuwsma 3.09.2 100 m. vlinderslag meisjes o. 16 jr.: Riny Philipsen 1.21.7 - le, p,r. 3.0 Gerdy Muyzers 1.37.8 - 3e p.r. 2.8 Idem jongens: Xander van Haren 1.47.5 ged. Peter Janssen 1.50.3 Jacq van Dijck 1.40.2, p. ree. 2.6 4 x 100 m. wisselslag estafette dames 5.51.5 - le 4 x 100 m. vrije slag estafette heren 5.19.8 - 2e Mededeling van de penningmeester! Aan alle leden Leden en ouders van leden worden verzocht om a.s. zaterdag 14 februari tussen 10.00 en 12.00 uur in restau rant De Wetteling de tweede helft van de zwemgelden voor het seizoen 1975-1976 te willen voldoen. Indien men niet in de gelegenheid is om van deze mogelijkheid gebruik te maken, kan het verschuldigde be drag voldaan worden op rekening nummer 15.39.02.000 ten name van Zwemvereniging Spio bij de Rabo bank te Venray. Omdat onze vereniging ernstige hinder ondervindt in haar planning en financiering, wanneer zich men sen tussentijds terugtrekken, wordt ieder lid er op attent gemaakt dat lidmaatschap maar ook zwemgelden, zich uitstrekken over de tijd van een zwemseizoen, t.w. 15 augustus tot én met 30 juni. De trainingen op het parcours van Rank Xerox blijken nu al een suk- ses te zijn. Op de eerste plaats zijn het de licentiehouders die goed ge bruik maken van deze prachtige mo gelij khied, die hen geboden wordt door de Rank Xerox-onderneming. Zelfs de tourrijders laten deze kans niet liggen hun spieren wat los te trappen op dit parcours, waar de auto helemaal geweerd wordt. De tijden waarop gefietst kan worden liggen op dinsdag- en donderdag avond van 6 tot 7 uur. En op zondag morgen van 9 tot 11 uur. De ronde is 's avonds helemaal verlicht. De eerste wedstrijd van dit sei zoen zal verreden worden op zondag 28 maart te Nederweert. Tevens zal in Zuid-Limburg een ronde worden georganiseerd. Op het programma voor dit jaar staat o.a. een sportuitwisseling met de gemeente Wijchen. Vele sportver enigingen uit de gemeente Venray zullen hieraan deelnemen. Verder zal naar alle waarschijnlijkheid een sportarts een lezing houden over de sport in het algemeen. De tourrijders kunnen deelnemen aan de clubkampioenschappen die door de NWB worden georganiseerd. Nieuwe leden kunnen zich melden bij de secretaris H. Horstermans, Vivaldistraat 5 te Venray, tel. 04780- 4159. 't Spoeëk ien d'n bos Deze week dan het tweede Venrayse verhaal uit „Mosalect", een bloemlezing uit de Limburgse dia lectenliteratuur, uitgegeven door 'Veideke'. Wij ge loven beslist dat ook ditmaal onze lezers aan dit Venrayse verhaal genoegen zullen beleven. An de rand van 't dörp, wónde Petran mit zien vrouw en kiender. Hieël b.riëd han ze 't noët gehad, mar èrmoei han ze ok noët gelijje. Petran was ennen ieverigen boer, den zien land goed verzorgde. De minse zen altied: „D'n drek het an Petran enne kwaoie". Um 't 's win ters nie kald te hebben, ging Petran sómmers nao de Piël staeke, went kole kos ie nie betale en daorbij törf is wiet baeter, zaei Petran altied. Mit törf verwaermd'ow twieë kier, sómmers as ge um stekt en swinters as ge um stókt, en mit kole doedde dat mar cns. Zoeë haaj Petran ok dizze zómer wer gepieëld en den törf stond moj ópgekcgcld nevven 't gat. Verlijje Zondag was ie nao de Hommes en bitje buten 't dörp gaon wapperen"' en haaj toen gehuuerd van Driek dat zienen törf goed druueg was en dat 't 't baeste was as ie um mer zó gauw meugelek hiel, went ie maende dat ze d'r al an gezaeten han. „Bè sakkerd en nog net optied hiel Petran zich ien, mer goed ok, went pestoeër haaj 't smaerges ien de Hommes nog ovver 't vloeke gehad. „Ik zal zörrege da 'k um zó gaauw as 't göt nao huus haal", zaei Petran, „en da ge bedankt ziet da wette". „Niks te danke" zaei Driek en Petran stieperde wer op huus an, went 't luujde krek middaag. Toen ie tuus kwaam stond de soep al óp de tof fel te blaoke en Petran zat zich mer metiën an want ie wis dat Mrij, zien vrouw, 's zondags altied fermesel ien de soep deuj en dat grej luste-n-ie verdold gaer. Onder 't ète vertelde- n-ie wat ie van Driek gehuuërd haaj en zaei d'r mer drekt bij, dat ie 's móndags nao de pieel wooj vare. „Dan zuwwe d'r merrege vroeg uut mótte" zaei Mrij, „Jao zei Petran, ik haaj gedócht um en uur of hallef vier óp te staon en dan tigge vieruur hallef vief weg te vare. Zörg d'r mer vör d^ ge tigge den tied enne goeie spekkoek verrig het, went 't zal wel nie- mer-hiël vroeg zien as ik trug kóm". Zoeë gezeet, zoeë gedaon. Ien alle vroegte stónte ze op. Terwiel Petran 't paerd roste-n-en voerde, stokte Mrij 't fornuus an, miek de koffie klaor cn zorgde vör enne goeje spek koek. Nao 't koffie drinke wierd 't paerd angetouwd en iengespanne. Petran laei de knik* op-te kar, ging zellef op 't britje zitten en dölde-n-ón. „Hedde ok en kruuske mit vint- water* gemakt", riep Mrij um nog nao, mer Petran verstond mer hallef wat ze zaei, en riep dörrum mer „jao". 't Was nog sakkend duuster bute. Petran stook en proem ien de mónd en flierste ovver 't britje. Nao en goed hallef uur vare, kwaam ie tusse de Maerselse bus. Hij was ien d'n tussentied al an d'n duustere gewend en kós zo'n hieël klaen bitje zien. Schons Petran bekend stónd as iemes den nog vör gennen duuvel an de kant ging, vuulde-n-ie zien ège toch nie gans óp zien gemak, 't Was toch wel wat akelig, zo hieël allenig ien den duustere tussen de bus. En zonder dat ie 't goed ien de gate haaj, was ie an 't prakkeziere ovver al die spoeëkgeschie- denissen, die swinters bij 't vuur verteld wiere. „Jao vöral óp-te kruuspunte ien de bus zitte ze", huurde-n-ie Sjang nog zegge. Verdraejd nog toe, Petran kreeg 't d'r vlak* waerm van en ie schoof zien kieps en bitjen umhoeëg. „Och wat, allemaol onzin" zei ie tigge zich zelluf, mer was daormit toch nie gerööst. 't Paerd liep mer rööstig dör en docht bliekbar nörges an, mer Petran, hij wis zelluf nie hoe 't kwaam, dócht d'n hielen tied an 't kruuspunt dat ie dalek aover mos, en de buuëm stonte dor ok nog zo doon opéén. Hij haaj 't d'r niks op. Op èns draejde de wég zich en jaowel, daor hódde 't kruuspunt. Van engst slik^e-n-ie zien tebaksproem halluf dur, en 't kalde zwieët kwaam um vör de kop staon. Toe *1 paerd d'n urste poeët op-te kruusweg gezatten haaj, bókte Petran zich veuraover nao 't paerd toe en w°°j „jö" roëpe, mar mit dat ie zich nao 't paerd bokte, wierd zien kieps van de kop ge pakt en kreeg ie en mep mit enne stok. Van schrik liet ie de leis los en wis niet wat ie mos doen. 't Paerd liep rööstig dör of d'r niks an de hand was. Petran zaat op de kar te razele as ennen hónd den ze ien 't water gesmete hebbe. Wat was is bliej, toen ie tusse die bus uut was en ien de vlakke Pieel kwaam. Now kos ie teminste van zichaaf kieke. Toen ie an ziene törf kwaam, hieng ie 't paerd de kopzak an en aat zelluf gaaw enne koek óp. Daornao ging ie an 't laaje, went ie zeuj en mos vör den duustere wèr dör de bus zien. Noe noeët haaj de kar zo gaaw vol gehad as vandaag. Op d'n terugweg liet ie 't paerd d'r vlot aover gaon cn de zon stond nog hoeëg an de locht, toen ie bij de bus kwaam. Petran was van d'n ieëne kant bang cn van d'n andere kant ok wer nie. Ovverdag kwamen d'r ummers gen spoeëke. Nao cn menuut of tien vare zaag ie de kruus weg al. Hoe ie mos kieke wis e zelluf nie. „Jö" riep ie tiggen 't paerd um 't wat drejjer* te laotc loccpe. Krek as smaerreges liep 't paerd doeëdgewoon ovver de kruusweg en d'r ge beurde niks. Toen ze d'r aover worre, kos Petran 't toch nie laote um nog is acfkes um te kieke. Minsekiender wat zat ie en oeëge op. An enne aoverhangende dennentak bommelde zien kieps. P. Lemmens

Peel en Maas | 1976 | | pagina 13