Eindelijk.... Venrey heeft een nieuwe burgemeester Yenray heeft zijn nieuwe prins Boerebrulluft Ysselsteyn op zondag 8 februari a.s. optocht 1976 Dodelijk ongeval op het ijs VRIJDAG 6 FEBRUARI 1976 Nr. 6 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS ffi DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WFFKRI AH VOOR VFNRAY FN OMSTRFKFN ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 VV V 11^1 IA A-V I Cll Wl IJ I ÏACIAti^ p£R HALpjAAR f 16f_ (uitsluitend bij vooruitbetaling) De Installatie van burgemeester mr. H. F. M. Defesche zal plaats vinden op woensdag 18 februari a.s. des na middags om 4 uur in de Schouwburg. Daarna zal van 5 tot 7 uur in de foyer van de schouw burg een kennismakingsreceptie plaats vinden. Voorafgaande aan de raadsvergadering zal om 3 uur in de namiddag in de Grote Kerk een Eucharistieviering worden gehouden. Op maandag 16 februari a.s. zal de burgemeester des namiddags om 4 uur in zaal In den Engel in een spe ciale bijeenkomst voor het personeel van de gemeente kennis maken met dat personeel. Op zondag 22 februari ajs. zal' de burgemeester een bezoek brengen aan de kerkdorpen. De juiste tijd stippen zullen volgende week nog bekend gemaakt worden terwijl de dorpsraden daarover nog een be richt zullen ontvangen. Voor de elfde maal wordt in Ys selsteyn dit jaar de grote originele boerenbrulluft georganiseerd, groot ser nog dan voorheen. Op zaterdagavond 7 febr. vindt de zogenaamde ondertrouw plaats in 't Gemeenschapshuis. Prins Frans 1 zal ook met z'n ge volg aanwezig zijn. Om ongeveer 10 uur zal het BRUIDSPAAR 1976 bekend worden gemaakt, waarna ze zich dan aangeven bij de burger lijke stand van het Piëlreuzenrijk. Voor de versterking van de inwen dige mens zal worden gezorgd en wel door de dames van de blaaskapel in de zogenaamde Smelebiktent. Zondagmiddag 8 februari om 2 u. vertrek van de grote boerenbrul- luftsstoet bij café van Dijk. In deze stoet trekken mee ongeveer 10 ori ginele boerenkarren, getrokken door met veel koperwerk en originele lim- burgse versierselen getuigde BELZE trekpaarden. Verder trekt er mee een Malle Jan welke een boom met zich mee sleept van 12 meter lengte en 80 cm. dikte. Ruiterclub, landouer, diverse po nywagens, sjeesen en rijtuigen zul len aan de stoet deelnemen, alsmede de Blaaskapel van de Rips, de eigen Smeleblaozers zullen met hun mu ziek luister bijzetten aan dit feest. Onderweg wordt eerst de bruide gom en daarna de bruid opgehaald. Vervolgens gaan ze naar het kiosk op het; plein voor de kerk. De cere moniemeester Toën de Cententeller zal zorgen dat alles passend aan el kaar wordt gepraat. Dan zal de burgerlijke stand we derom op een verrassende wijze ar riveren om het bruidspaar in het on echt te verbinden. Ook prins Frans 1, vorst Wim eri opperpiëlreus Wim Claessens zullen hun woordje richten tot het bruids paar. Nadat de bruidsmeisjes hun versje hebben opgezegd en een cadeau heb ben aangeboden, gaan ze met z'n al len haar het Gemeenschapshuis waar de receptie alsmede de koffietafel zal plaatsvinden. 's Avonds om 8 uur groot verkleed boerenbal met de alom bekende The New Cornets. Maar dit is nog niet alles wat Ys selsteyn op het gebied van Carnaval te bieden heeft. Namelijk op 20 fe bruari het bekende Aldewieverbal. En dan nog de drie carnavals dagen zelf met als sluitstuk de grote optocht van het Piëlreuzenrijk op carnavalsdinsdagmiddag. Zondag omstreeks 3 uur kwam op de ijsbaan aan de Baggerweg de 14 jarige Allegonda Janssen zo onge lukkig te vallen dat zij roerloos op het ijs bleef liggen. Per ambulance werd zij naar het ziekenhuis ver voerd. Maandagmorgen is zij daar over leden. De begrafenisdienst had plaats donderdagmiddag in de kapel van Huize St. Anna, waarna de begrafe nis plaatsvond op de begraafplaats Boschhuizen. Na ruim 4 maanden heeft Venray dan eindelijk weer een nieuwe bur gemeester. Maandag j.l. werd de benoeming bekend gemaakt van de heer mr. H. J. M. Defesch, thans burgemeester van Maasbree en Baarlo. Met ingang van 15 februari zal hij zijn funktie in Venray aanvaarden. Burgemeester Defesch is 44 jaar, geboortig van Maastricht, gehuwd en vader van 3 kinderen, t.w. een dochter en twee zoons. Sinds 1969 is hij burgemeester van Maasbree en vervulde vanaf 1964 dit ambt in Stramproy. Daarmee is dan een einde geko men aan een lange tijd van wach ten, van gissingen en voorspellingen; TERUGBLIK Toen eind sept. vorig jaar burge meester drs. F. Schols benoemd werd tot eerste burger van Den Haag, hebben wij als slot van een nabe schouwing in dit blad verzucht: En we gaan wachten, op wat ons te wachten staat Moge de hemel ons genadigd zijn Sedertdien zijn er ruim vier maan den verlopen en hield loco-burge meester G. Schols de teugels in han den. U weet wat er intussen gebeurd is. Eind oktober, ruim een maand na de benoeming van burgemeester Schols en ruim 14 dagen na zijn af scheid, is de Commissaris van de Koningin een bezoek komen bren gen aan de Venrayse raad. De ge meenteraad mag n.l. sedert 1972 ook een woordje meespreken in de be noemingskwestie. En zodoende heeft de Raad dan in een vergadering met de Gouverneur haar wensen over een nieuwe burgemeester, met de beste bedoelingen uiteengezet. Dat deed ze bloedserieus. Ook een aktie- groep uit onze gemeente maakte nog een „profiel-schets" van de te be noemen eerste burger. Inmiddels was er in de Staats courant een advertentie verschenen, als oproep voor sollicitanten voor het burgemeesterschap van Venray. „Men" zegt dat op deze adverten tie 28 kandidaten reflecteerden. Een aantal dat vrijwel het gemiddelde is bij een dergelijke oproep. Enfin, uit die kandidaten deed de Gouverneur eind december een voor stel van 3 personen aan de Minister van Binnenlandse Zaken. En op die voordracht heeft de minister dan ruim een maand zitten broeden. Intussen hield loco-burgemeester G. Schols de gemeentelijke teugels in handen, maar hij vond dat het in middels wel lang genoeg geduurd had. Hoewel er officieel geen mede delingen omtrent de burgemeesters kandidaten verstrekt worden, meen de men te weten dat de volgende 3 burgemeesters op het lijstje stonden: Mr. H. J. M. Defesch; mr. F. J. M. gestel en drs W. F. H. Heemskerk, Houben, burgemeester van Luyks- burgemeester van Echt. Mr. Defesch stond in de „volks mond" vooraan op het lijstje, terwijl mr. Houben ontkende gesolliciteerd te hebben. Het is nu dan toch mr. H. Defesch geworden en evenals drs. F. Schols, afkomstig uit Maasbree. Als dat een garantie is voor een „goeie" burger vader, dan zien we de toekomst van Venray met een gerust hart tege moet. Het Groene Kruis Het bestuur van de vereniging „Het Groene Kruis" te Venray brengt hierbij ter kennis van haar leden, dat op donderdag 19 februari a.s., des avonds om 8 uur, in de zaal van café-restaurant „Vlakwater", een al gemene ledenvergadering wordt ge houden. De agenda voor die vergadering omvat de volgende punten: 1. Opening. 2. Vaststelling notulen van de op 16 januari 1975 gehouden algemene ledenvergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen. 5. Begroting 1976. 6. Verslag commissie rekening 1974. 7. Benoeming financiële commissie 1975. 8. Kontributie 1976. 9. Rondvraag. De op deze agenda betrekking hebbende stukken zijn voor de leden ter inzage op 16, 17 en 18 februari a.s. op de administratie van het Groene Kruis in de Clockert tussen 8.30 en 12 uur en tussen 13 en 17 uur. Maandagavond brachten de Venrayse wethouders een bezoek aan huize Defesch, vergezeld van de hoofden van dienst der gemeente. Ook de nieuwe Prins, de Vorst en de voorzitter van de Piëlhazen met de Hofkapel gaven acte de presence. De nieuwe burgemeester beloofde een bezoek te brengen aan Circus Mök. Dinsdag avond trokken de schutters van 't Zandakker geüniformeerd naar Baarlo-Maasbree om de familie Defesch te feliciteren. Zaterdag vond in de schouwburg 'de jaarlijkse Prinsen Proklamatie plaats, waarin o.m. de „oude" prins werd afgedankt en de nieuwe prins werd geïnstalleerd. De stijlvol versierde foyer bood dit jaar door de rigoreuze uitbrei ding plaats aan zeer veel Piël hazen en veel genodigden van elders. Tot de laatste stoel waren alle plaat sen bezet. Na het openingswoord van Vorst Hans traden voor het voetlicht de meisjes van de jeugdgarde, die op keurige wijze hun dansjes maakten. Hier deed zich al direkt de noodzaak voelen dat de „bühne" in de toe komst een flink stuk hoger te ma ken, omdat deze kleine danseresjes van achter uit de foyer slecht te zien waren. Tjeu Coenen was al 11 jaren lid van de Raad van Elf en werd daar om door voorzitter Joost van Haren gedecoreerd namens de Limburgse Carnavalsverenigingen met de orde van verdienste. 10. Sluiting. Dan kwamen voor het voetlicht de carnavalsvereniging van Valken burg, versterkt met de schuterij van Houthem-St. Gerlach. Onderling werden de nodige decoraties uitge wisseld en kreeg de Venrayse car navalsvereniging een glas in lood raam aangeboden. Uit het optreden van deze zuid limburgers vermelden wij hun Tanz- mariedchen en de trompetsoliste. Het verdere optreden van de schutterij vonden wij voor een carnavalsavond niet zo geschikt, maar zou het op een zondagochtendconcert beslist niet slecht doen. De Fidelen Rosentaler hadden meer swung in hun repertoire en vooral hun Russische potpourri deed het uitstekend. De nieuwe carnavalsliedjes 1976 werden ten doop gehouden door Tjeu Aarts, mevr. Verhofstad en Wim Smits, daarbij aan de piano be geleid door de heer Verhofstad. De lidejes vonden wij dit jaar prima en de belangstelling bij de plaatverkoop was dan ook groot. Venrays Mannenkoor leverde als gewoonlijk een grote bijdrage op de van hen bekende manier. Maar hun repertoire kwam niet voor honderd procent tot zijn recht, door het ge roezemoes in de zaal en aan de tap. Het aftreden van Prins Ton (Ne- lissen) geschiedde met de nodige dankwoorden en de aankondiging dat hij en zijn adjudanten in de Raad van Elf zouden worden opge nomen. Maar ook werd hij opgeno men in de Aide Prinse Kompaneej, die als gehelmde betonwerkers de oude prins in een steiger kieperden. Het bekend maken van de nieuwe prins ging als te doen gebruikelijk met de nodige geheimzinnigheid ge paard. De veel gissingen bleven tot op het laatste moment bestaan, tot dan eindelijk Sef Raedts als Prins Sef I onder de zwarte cape vandaan kwam. Veltum levert daarmee zijn eerste prins in het rijk der Piëlha zen, die geassisteerd door zijn adju danten Jac. Nooyen en Jo van Oers, de carnaval 1976 weer tot een plezie rige gebeurtenis zal maken. Rest nog te vermelden dat de Hof kapel de muzikale omlijsting van de ze Prinsenproklamatie verzorgde. CIRCUS MÖK De volgende stap naar een goede carnavalsviering is ongetwijfeld Cir cus Mök, dat a.s. zaterdag in de schouwburg wordt opgevoerd. Zoals steeds bestaat hiervoor grote be langstelling en moeten er telkenjare veel belangstellenden teleurgesteld worden. Het wordt toch wel zaak dat men eens afstapt van die ene avond en minstens 2 avonden deze voorstelling lanceert. Het groeiende aantal leden én inwoners maakt dat zonder meer noodzakelijk. Op het programma staat o.m. de kindergarde; het due Theo en Joos; de prinsengarde van St. Servatius; het hof koor; de Kretsers; de Globe trotters; in d§ buut Ton Jorna en Wiel Kraben en last but not least de Heiligen van de Groëte Kerk. Vorige week hebben we die laatsten al aan gekondigd als de Heiligen van Ven ray, maar dat bleek niet de juiste titulatuur te zijn. Bovendien schre ven wij dat de muzikale medewer king van het Hofkoor kwam, doch dat moet zijn de Hofkapel. Waarvan akte. Zo te zien dus een uitstekend pro gramma, waarvan jammer genoeg te weinig mensen kunnen genieten. Piëlhaze en Piëlhazinnekes. Nog enkele weekjes en het grote karnavalsfeest gaat weer beginnen. Verkleed met feestneus en gek pak je viert dan jong en oud drie dagen feest. Om dit feest ook voor jullie tot een groot feest te maken zijn er kinderbals georganiseerd en wordt er een geweldige kinderoptocht ge houden. Op karnavalszondag is deze kinderoptocht waar je helemaal al leen of samen met je vriendjes en vriendinnetjes aan mee kunt doen. Als je zin hebt kun je ook een wa- Voor de mooiste wagen, groep of gen malken of ëen karretje leuk ver sieren. mooist verklede eenling zijn er na tuurlijk aparte prijzen. En voor de mooiste schoolgroep is er dit jaar weer een beker. Val je niet in de prijzen, dan krijg je natuurlijk toch een mooi herinne ringsplaatje. Je kimt je voor de optocht op geven in de L.T.S. (ingang Over- loonseweg) op zondag 15 en 22 fe bruari van 11.30 - 12.30 uur. Als je je daar opgeeft, krijg je een deelne merskaart en 'n nummer. Dat num mer moet je op de dag van de op tocht meebrengen, dan weet de jury precies wie je bent. Wanneer je niet precies weet wat je moet maken of je weet niet hoe 't moet kun je behalve aan je vader en moeder natuurlijk om raad en ideetjes vragen aan de mensen bij wie je je opgeeft De optocht wordt opgesteld in de Hoenderstraat en vertrekt om 14.30 uur. Het eindpunt is de Grote Markt waar ook de prijzen uitgereikt zul len worden. OPGELET Op zaterdag 14 februari is in zaal „Prinsenhof' een grote pronkzitting waar jullie eigen nieuwe jeugdprins bekend gemaakt wordt! De Optochtcommissie.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1