VVD hield jaarvergadering Biljarten Jeugdwerkloosheid Limburg Politierechter DRUKWERK ATLETIEK i 4163 Houd uw snelheid intoom! WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN een huis kopen een huis verkopen De Heiligen van Venray Geslaagde „bewegingsmiddag" voor de bejaarden van Venray M.A.C. R00Y Q a s c TELEFOON NOOD VRIJDAG 30 JANUAR11976 Nr. 5 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOO? AL UW DRANKEN DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) In de bovenzaal van hotel De Zwaan kwamen de leden van de VVD' afdeling Venray in jaarverga dering bijeen. Er was enige spoed voor die vergadering, omdat de sta tuten en huishoudelijk reglement zulks bepalen. De heer Cleerdin werd benoemd om de afdeling op de Provinciale afdeling te vertegen woordigen, terwijl hij dezelfde vol macht kreeg om de afdeling op de landelijke bijeenkomst te vertegen woordigen. Het jaarverslag wat door de se cretaris werd uitgebracht liet de ve le activiteiten de revue passeren en daaruit vermelden wij dat de VVD Hrost een zelfstandige afdeling is gewerden, en een behoorlijke leden winst heeft kunnen boeken Deze af deling groeide in korte tijd van 30 naar 110 leden. De Venrayse afde ling telt na stichting van de afde ling Horst nog 154 leden. Financieel is de afdeling gezond, liet de penningmeester weten. Een commissie zal de boeken en beschei den controleren conform de statu ten. De afdeling Venray is het met het landelijk bestuur eens, dat geen me dewerking van de WD moet word en verleend aan de stichting van 'n liberale omroep. Vrijheid, blijheid, staat de afdeling voor. De fractievoorziter van de WD Hans Wiegel komt naar Venray. Of dat in maart zal kunnen, zal worden bekeken, anders in April. Moeilijk is dat de schouwburg op de dagen dat Hans Wiegel beschikbaar is, be zet is. Maar er zal bekeken werden of er een andere uitwijkmogelijk heid is naar een andere zaal, dan wel op een andere dag Getracht is om samen met ande re politieke partijen voorlichtings avonden te houden maar deze po gingen zijn gestrand. Een drietal voorlichtingsavonden zullen worden opgezet. 1. Ontwikke ling Noord Limburg op lange ter mijn. 2. Openbaar vervoer en het probleem van de eigen auto. 3. Bru- ic-netto inkomen. Inleiders zullen worden gevraagd welke niet politiek gebonden zijn. Of de WD aan de carnavalsop tocht zal deelnemen zal een com missie nader onderzoeken. Mede ge let op de wenselijkheid en uitvoer baarheid. Na afloop van de ledenvergadering word er nog nagepraat aan de bar kruk een nieuwe mogelijkheid ook binnen de WD. SnENSTRA Lid NBM Venray Stationsweg 11 Tel. 04780 - 4438* Drum- en Showband Venray en omgeving Repetitie: De repetitie tij den zijn ongewijzigd gebleven. Nieuwe leden Nieuwe leden kunnen zich voor alle onderdelen aanmelden op het secre tariaat: Albionstraat 8A, Leunen. Kienen De ouderwetse kienavond gaat plaats maken voor een kienavond „nieuwe stijl". Deze gaat vanaf 11 februari van start. Voor minder geld meer kaarten in serie waardoor meer prijs. Kom en overtuig u, elke woens dag om kwart voor acht in café „Halfweg", Stationsweg 147, Ven- ray-Ocstrum. Ook met de Stations bus goed bereikbaar. Uw kienmaster hoopt u op één van deze prachtige avonden te mogen begroeten. Dat in Venray alleen de buiten- Venrayers de show kunnen maken in Cirkus Mök, is in de loop der ja ren wel gelogenstraft. We hebben er al veel Venrayers op de planken ge zien, van buutreedners tot duo's en hele koren toe. Dit jaar komt er een geheel nieuw aspect aan Cirkus Mök dat zijn weerga niet vindt. Een groep „jon gelui" heeft de koppen bij elkaar gestoken en uit hun brein -is het idee ontsproten „De Heiligen van Ven ray" ten tonele te voeren. Zelden zal er voor een uitvoering zó vergaderd en gerepeteerd zijn als in dit geval. Men mag dan ook de hoogste verwachtingen koesteren van dit eerste optreden, dat onge twijfeld ook in de komende jaren herhaald zal worden. Het is niet aan ons reeds nu te vertellen wat de dames en heren heiligen U zullen presenteren, maar wel kunnen we u alvast zeggen dat er 11 heiligen ten tonele verschijnen, uitgedost in de meest originele kle dij, die het wel en wee van hun eigen én van de Venrayse gemeen te op gepaste wijze hekelen. De mu zikale omlijsting en begeleiding is in handen van het Hofkoor en Electro Martens, die hun beste geluid en ap paratuur ter beschikking stellen. Ondanks de vrij stille wijze waar op de heiligen hun programma in elkaar gezet hebben, is er toch al zo veel van „uitgelekt" dat men hen gecharterd heeft om ook in huize Servatius eind februari twee uitvoè- rihgen te verzorgen. Al met al zien we met grote be langstelling dit eerste optreden van de Venrayse heiligen tegemoet. In het kader van de aktie „Venray in Beweging" werd in zaal „In den Engel" vorige week woensdag een „bewegingsmiddag" voor de bejaar den georganiseerd in samenwerking met de Centrale van Bejaardenver enigingen van Venray en het Open Bejaardenwerk. De opkomst van de bejaarden was overweldigend. Werd aanvankelijk gerekend op een deel name van 350 personen, toen Broe der Maturus Laans de middag open de, bleken het bijna 500 bejaarden te zijn, die graag wat aan beweging wilden doen. Het was dan ook een haast on doenlijke zaak om in een eivolle zaal wat aan beweging te doen. Daarom beperkten de leiders, de heren Ger ritsen en Adriaans van de Lande lijke dienst voor Spel en Recreatie zich hoofdzakelijk tot hersengym nastiek en tot zitten en opstaan. Voor echte bewegingsaktiviteiten was geen plaas meer in de zaal. Tcch werd het een zeer geslaagde en gezellige middag, mede dank zij de vrijwillige hulp van een achttien tal dames, die de bejaarden graag hielpen. Deze massale opkomst mag niet alleen een voorbeeld zijn voor ge heel Venray, maar mag tevens wor den gezien als een bewijs van goede samenwerking tussen de bejaarden onderling, de verhouding met hun bestuur en het Open Bejaardenwerk, bij wie de coördinatie berustte. Deze aktiviteit mag, gezien het sukses, zeker herhaald worden. L.V.B. Venray De LVB afdeling Venray houdt woensdag 4 februari een vleesfon due-avond in zaal „In den Engel". Aanvang 8 uur. Van Gewest tot Gewest Afgelopen zaterdag zijn in Maas tricht uitgebreide opnamen gemaakt van het 50-jarig bestaan van Velde- ke. Deze opnamen zullen uitgezon den worden in de rubriek Van Ge west tot Gewest op woensdag 4 febr. tussen 11.05 en 20.00 uur. Aanwinsten Bibliotheek Venray Volwassenen: Nelissen, N. J. M., De stad. Hoik, L. J. van, en K. H. R. de Jos- selin de Jong. Hermann Hesse. Visser, F. De zaak Antonius van der Waal. Jeugdafdeling: Gijsje mooi meisje. Maclean, M., en C. Maclean. Wat ga je doen? Bruna, D. Bloemenboek. Voor, B. van. Pip en de gouden sleu tel. Piet Mosk. Donky Schot. Ik krijg een broertje. Hidding, J. De wonderlijke winter. Swartenbroekx, R. De tocht naar het vuur. Carnavals instuif Op vrijdagavond 30 januari a.s. voor de jeugd van 12 t.m. 14 jaar. Aanvang 19.00 tot 21.30 uur. Ook op deze avond worden weer prijzen uitgeloot voor de best verklede fi guur. Dce mee en verkleed je daarom ook met deze Carnavalsavond. Ook is aanwezig onze disc-jockey „Speedy", beter bekend als Arno. Tevens draaien we elke vrijdag van 19.00 tot 21.00 uur. Op deze avonden zijn jullie van harte welkom en voor de mensen die al eerder geweest zijn: vergeet je pasjes niet. Medewerkers Disco Moef Ga Ga. Op 22, 23 en 24 jan. organiseerde B.V. De Ketsers Venray, in opdracht van het distrikt de eindstrijd 2e klas bandstoten, waaraan door een 7-tal leden van het distrikt werd deelgenomen. Als kanshebbers na de 4e ronde bleven over de heren J. Arts uit Haps, A. Vloet uit Oploo en P. Volleberg uit Venray. Zij had den elk 6 punten. Doordat A. Vloet achtereenvolgens verloor van Volle- berg en Maassen, moest hij genoe gen nemen met een 5e plaats en ging de finalepartij tussen J. Arts en P. Volleberg, die na veel spanning door P. Volleberg werd gewonnen. Beide finalisten promoveerden door alg. gem. van resp. 2.15 en 2.07. Eindstand: brt. A.G. M.P. P. Volleberg, Venray 138 2.15 10 J. Arts, Haps 132 2.07 8 H. Maassen, Cuyk 169 1.52 8 E. Derks, Overloon 197 1.44 7 A. Vloet, Oploo 170 1.61 6 A. Bardoel, Mill 164 1.48 3 B v. Houtert, Cuyk 168 1.27 0 Vrijdag en zaterdag j.l. is Leo Siebers van B.V. De Ketsers door het Distrikt Oost-Brabant als dis- triktkampioen van de 3e klas libre naar Tilburg uitgezonden om deel te nemen aan de Gewestelijke finale. Hij behaalde daar een fraaie twee de plaats en zag zijn res. kampioen schap beloond met een prachtige beker en medaille. W. Hendriks zal als afgevaardigde Distriktskampioen zo zijn titel nog mogen verdedigen in de 2e .klas. Wij wensen hem ook sukses toe op de Gewestelijke kampioenschappen. Jeugd spelregelwedstrijd te Ysselsteyn Op zaterdag 31 januari organiseert de scheidsrechtersvereniging Horst- Venray de jaarlijkse spelregelwed strijd voor jeugdspelers van vereni gingen uit de voormalige Kring Horst. Deze wedstrijd met als inzet de „Schoonderbeek-wisselbeker" wordt gehouden in zaal Roelanzia te Yssel steyn en begint om 2.00 uur. Van elke vereniging komen vier jeugdspelers, die beurtelings elk drie mondelinge en vijf schriftelijke vra gen te beantwoorden krijgen. De drie beste verenigingen plaatsen zich voor de Regio-finale, waarvan de winnaar mag deelnemen aan de Limburgse kampioenschappen. De vereniging Ysselsteyn werd vorig jaar Limburgs spelregelkam pioen en moet nu dus via de voor ronde trachten deze titel te verde digen. In deze eerste ronde ontmoe ten zij de volgende verenigingen als tegenstanders: Brughusia, BW Blit- terswijck, Excelsior Broekhuizen- vorst, Holthees, HRC Afferden, Leu nen, Meerlo, Merselo, Montagnards Bergen, RKGFC Grubbenvorst en Sparta Sevenum. Wij wensen alle deelnemers veel sukses en een leerzame middag. Be langstellenden zijn van harte wel kom. Het zal iedereen ondertussen wel duidelijk zijn dat de economische neerslag in Nederland angstaanja gende vormen begint aan te nemen. Limburg maakt hierop geen uitzon dering. Integendeel! Het percentage werklozen in Limburg ligt momen teel tegen de 10% (landelijk is dat ongeveer 5%). Het gemiddeld inkomen in Lim- tUrg ligt maar liefst 8% lager als 't landelijk gemiddelde inkomen. Dit el-les liegt er niet om en het valt dan cok niet te ontkennen dat de toe stand in Limburg erger is als in de rest van Nederland. De belangrijkste oorzaak van deze trieste situatie ligt in het sluiten van de mijnen, zonder dat daar (ondanks de belofte van de regering) vervan gende werkgelegenheid voor in de plaats kwam. Het gevolg van deze sluitingen was 60.000 werklozen in de mijnbouw. Hierdoor ging de koopkracht flink omlaag, waardoor ook andere bedrijven gedwongen waren te sluiten. De werkende jongeren werden bij dit alles nog eens extra benadeeld, omdat zij rond moesten komen van een minimaal loontje en bovendien vaak een of twee dagen in de week onderwijs moesten volgen. De werkgevers waren t.g.v. die 1 a 2 dagen vormingsplicht vaak ge neigd om zo weinig mogelijk wer kende jongeren aan te nemen. 50% van de schoolverlaters wordt nu werkeloos. De lage bijstand uitkering die de ze werkeloze jongeren krijgen heeft cok weer verlaging van de koop kracht tot gevolg en daardoor wéér bedrijfssluitingen. Steeds meer Limburgers worden zich nu bewust van het falen van dit economisch bestel, waarvan niet de veroorzakers de dupe worden, maar de arbeiders zélf, met name de wer kende jongeren! Het aktiecomité „Stop Jeugdwerk loosheid" organiseert dan ook op zaterdag 7 februari a.s. een demon stratieve manifestatie in de stads schouwburg te Sittard. Aan deze manifestatie werken o.a. mee: pop groepen Sicamore en Point Omega en de beroemde toneelgroep GLTwèe. De aanvang is 11.00 uur. De eisen komen neer op:-1 verbe tering van de uitkeuringen; 2 her stel werkgelegenheid; 3 bescherming en verbetering van de koopkracht en 4 uitbreiding van de studiemogelijk heden in Limburg. Ook vanuit Venlo-Venray zal er een bus naar Sittard rijden. Deelne mers betalen dan 8.50 voor entree en vervoer (heen en "terug). Geïnte resseerden uit Venray kunnen kaar ten bestellen telefonisch: 04780-5849 of 04780-2770. Op zondag 8 februari a.s. organi seert MAC Rooy in samenwerking niet de Drum- en Showband Venray een auto-oriëntatierit, waarvan de opbrengst ten bate komt van de Drum- en Showband Venray. Aard van de rit: Oriëntatie op basis van routebeschrijving. De rit gaat uitsluitend over goed berijdbare wegen. De A-klasse moet 50 km. afleggen met een gemiddelde snel heid van 24 km/u, terwijl voor de B- klasse een rit uitgezet is van 40 km. met een gemiddelde snelheid van 20 km/u., welke erg eenvoudig te rijden is. Zowel voor A- als de B-klasse is er een goed gevulde prijzentafel, met een keur van luxe- en gebruiksarti kelen. Inschrijven en starten is mogelijk vanaf 13.00 tot 14.15 uur. Het in- schrijfbureau is in café Halfweg, Stationsweg 147, Venray. Het in schrijfgeld bedraagt 11,per equipe. Schutterij Het Zandahher Gilde St. Jan Eindelijk is het dan zo ver, de schutterij is er in geslaagd, om na een langdurige afwezigheid, weer te rug te komen. Want op zondag 25 ja nuari j.l is in de jaarvergadering te Tegelen besloten, oom de schutterij, die zich al eerder had aangediend, cfficieeel als lid toe te laten tot Bond Juliana van de Limburgse Schutters Federatie. Na het aannemen als lid van deze bond, dankte voorzitter J. Krijnen het bondsbestuur en de leden voor het in de Venrayse schutterij ge stelde vertrouwen en hoopte dat schutterij 't Zandakker in de toe komst een goed lid zal worden van de bond. Als er in Venray nog mensen zijn die interesse hebben voor het Lim burgse schutterswezen, denken hun krachten te kunnen geven aan deze schutterij, komt 's maandags gerust eens langs in het gildehuis Hense- niusstraat 20, Venray of neem kon- takt op met: J. Krijnen, Niessenstraat 11, tel. 4956 M. Lenssen, Ursulastraat 60 H. Pirlo, St. Ceciliapad 39, tel. 5953 L. Verberk, Gitaarstr. 53, tel. 4595. Venrayers, die eerder bij de schutterij waren, maar om de een of andere reden zijn afgehaakt, be denkt U nog eens en probeer terug te komen, want de huidige schutte rij kan zo hard uw hulp gebruiken. Op naar het oud-limburgs, dat in Ooi, gemeente Herten, gehouden gaat worden. Voor de leden is er 16 februari a.s. een jaarvergadering. Probeer nu eens allemaal aanwezig te zijn. VOOR AL UW VAN DEN MUNCKHOF R.V. De groepstrainingen van de A.V. Venray-Regio gaan volgende week van start. ZAALTRAINING woensdag 4 febr. in de gymzaal van St. Servatius. Van 20 - 21 uur voor de heren en jongens juniooren (18 en 19 jr.); van 19-20 uur voor de dames en meis jes junioren A-B-C-D en jongens junioren B-C-D. De BUITENTRAINING begint za terdagmorgen 7 februari in de bos sen tussen Maasheseweg en Boshui zen. Omkleden en vertrek bij cam ping De Oude Barrier, Maashese weg. Van 10 - 12 uur voor de mid den- en lange afstandlopers (-sters) en van 10.30 tot 12 u. voor de ove rige atleten. Nieuwe leden kunnen zich opge ven na de trainingen en bij W. Mi- chiels, St. Catharinastraat 13, Ven- ray-Leunen, tel. 3223. iM v Si Bereikbare tijden: Elke werkdag van 9 tot half 11 »s morgens en van 7 tot 8 uur 's avonds. De Algemene Hulpdienst kan u In elke situatie hulp bieden. Het is een groep mensen die zich vrijwillig inzet om een oplossing te vinden voor uw moeilijkheden Met wat voor proble men u ook zit kom er gerust mee over de brug I Bel 4163 „U reed aardig zig-zag, geloof ik", bromde de politierechter, toen de juist een halve eeuw bestaande en in het vak vergrijsde en vergramde krantenbezorger voor de groene ta fel trad. „Allicht", kaatste deze terug, „ik mot mien krante links en rechts be- zerge." „Hm. Ik lees hier dat er van be zorging die dag niet zo veel terecht is gekomen. „Ik dee mien plicht, maar asseme niet verder laote bezorge, kan ik ok niks aan doen, dat de meense klage asdat ze genne krant kriege „U was die ochtend een gevaar op de weg met die kranten!" „Wat heet gevaar?" „Dat u het verkeer ernstig in ge vaar bracht". „Verkeer? 's Morgens om vijf uur is d'r nog gen kiep op straot Assik m'n krante rondbreng doe ik dat al vur d'r enne haan gekrejd hit Wat zeg ik, vur d'r enne kikker kwaak te." „En voor er een kroeg openging, jaja. U was nogal vroeg die ochtend. U kwam juist van een feestje af, ge loof ik?" „M'n vijftigste verjaardag, edel achtbare. Die was uit de hand gelo pen. Maar dat is me in geen vijftig jaar gebeurd. Ik kon niet meer naar bed, want dan zouwe de lezers hun krant niet op tijd gekrege hebbe, snapt u? Zodoende!" „Die drank zal wel niet uit de hand gelopen zijn, maar in uw keel gelopen. Bij de bloedproef bedroeg het promillage 1,9. Hoeveel had u er achterover geslagen?" Hij had ze niet geteld. Hij dacht niet zo erg veel, maar de getuigen die zelf ook jenever op hun hoofd hadden kwamen tot elf of veer tien biertjes en vier a zeven cognac jes. „Maar daar durf ik geen eed op te doen", voegde de gulle gast heer er aan toe, „enne.in elk geval heeft-ie plichtsbesef. Hij ging gerust nog aan z'n werk toen we om vier uur opbraken". „Dat had hij nu juist beter niet kunnen doen", meende de rechter. De politieman vertelde, dat de krantenbezorger als een steigerend paard op hem af kwam. „Dat haal je de koekoek", zei de verdachte ad-rem. ,,'t Ware zware zaterdagse krante. Dubbeldik. Assik van miene fiets kwam, sloegtie su biet achterover." „Hij had anders niet veel moeite om van die fiets te komen", wist de agent. „Hij zat d'r vaker naast dan d'r op." „Is er eigenlijk wel één krant recht in een brievenbus terechtgeko men?" informeerde de officier van justitie. „Nou ja, d'r lagen d'r overal ver spreid. Hij wierp ze in de voortuin tjes en hij stond er één door een w.c.-raampje te proppen toen ik 'm aanriep." „Dat is dat huis waar ze de brie venbus vergete hebbe", zeide drinke broer nuchter." „Nee, 't was een gewoon huis, maar die ene nacht hadden ze juist de brievenbus weggehaald. De vol gende dag wastie er weer", grapte de agent. „Ze hadde jou die nacht ook weg motte make", klonk het bits terug. „Dat heb jij geprobeerd", was het weerwoord. De officier vond het nu welletjes en vordere wegens overtreding van de drankwet en verzet tegen de pol- litie een week voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van twee jaar en een boete van 250, De polierechter maakte er een week en 150,van.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 5