Meerderheid van Venrays raad eens met weigering van bouwvergunning Venrayse zingende zusters winnen hoofdprijs bij Rudi Carrel Show Ba gemeentelijke notities en mededelingen Leerienl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Bronzen Piëlhaas Ouders gevraagd voor ouderbrigade Ophalen van huisvuil Cursussen voor werkzoekenden van start Bestemming tot buitengewoon dienstplichtige Geen loterij VRIJDAG 30 JANUARI 1976 Nr. 5 ZEVEN EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 24 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 10,(uitsluitend bij vooruitbetaling) Beroep van de Ven Automobielbedrijf Venlo b.v. ongegrond verklaard Als adiministratief beroepsorgaan, als 'echter, heeft de gemeente raad van Venray dinsdagavond moeten oordelen ever een beroep, dat van de Ven Automobielbediyf Venlo b.v. bij de raad had in gesteld tegen de weigering va a een bouwvergunning door het col lege van b. en w. aan dit bedrijf. Duidelijk lag de vraag op tafel of het college juist had gehandeld bij het weigeren van een bouw vergunning voor uitbreiding van het garagebedrijf aan de Leunsa- weg met verkoopruimten. Hoewel niet met evenveel woorden ge steld uit de discussies bleek, dat de aanvrager niet had opge geven welke de bestemming was van de verkoopruimten lag het voor de hand, dat de heer van de Ven in de nieuw te bouwen ver koopruimten een supermarkt zou vestigen. De gronden in het bestemmings plan „Ce Brier" zijn blijkens het vaststellingsbesluit van 23 februari 1965 aangewezen voor „kleine be drijven". Op gronden met die be stemming mogen volgens de bij 't plan behorende gebruiksvoor schriften „uitsluitend gebouwen als praktijkruimten, kantoren, la boratoria, bedrijfsruimten voor kleine industrieën en ateliers en dergelijke met bijbehorende maga zijnen, werkplaatsen enz. worden gebouwd". Op grond van deze omschrijving hebben b. en w. de bouwvergun ning geweigerd. Met voorbijgaan van allerlei bij komstige aspekten had de raad slechts te oordelen over de vraag of het college al dan niet terecht had gehandeld bij het afwijzen van de gevraagde bouwvergunning. De enige jurist in het gezelschap, mr. G. Thijssen, meende, dat in de planvoorschriften niet was vastge legd, dat de vestiging van een detail handel kon worden tegengegaan en vroeg zich daarbij af of de plan- voorschriften niet opnieuw in dis cussie hadden moeten worden ge bracht. Volgens hem zou het college, op grond van de bepalingen van het bestemmingsplan de bouwvergun ning wèl hebben moeten verlenen. De heer H. Wiegant benaderde de zaak van een andere hoek. Hij had twijfels over de waterdichtheid van de bepalingen. Maar waar men dui delijk heeft gekozen voor een stede lijke bouw door hetvastleggen van de plaatsen waar wél detailbedrij- ven mochten worden gevestigd, moest men winkelvestiging cp deze plaats tegengaan. „Een door ons niet gewenste ontwikkeling moeten wij, zelfs bij de geringste twijfel, tegen gaan. Door het verlenen van deze bouwvergunning doorkruisen we ons eigen beleid. Bovendien komen alle cijfers, met betrekking tot win kelvestiging op daarvoor bestemde plaatsen, op losse schroeven te staan, wanneer wij hier winkelvestiging toestaan", betoogde hij. De heer Den Brok had zijn twij fels op een ander vlak liggen. „Wil len wij wel zo'n bedrijf?" „Is een eventuele supermarkt wel een be dreiging van de Venrayse midden stand? Zou een supermarkt ook niet in het belang van de kopers kunnen zijn?" vroeg hij zich af. Hij herinnerde er aan, dat in het gebied van „De Brier" al vier de tailhandels zijn gevestigd en voerde tevens aan, dat er veel Venrayers naa- Venlo en Best gaan voor hun (goedkopere) inkopen. Het zou vol gens hem cok nog kunnen zijn, dat de aanwezigheid van een grote su permarkt juist mensen naar Venray trekt. De heer v. d. Sterren had zijn eigen twijfels b.v. over de mening van het college wanneer het geweten had wat de feitelijke bedoelingen van de heer v. d. Ven waren. Mevr. Pcels-Peters citeerde in eerste instantie wat zij in haar be- grctingsbeschcuwingen van de jaren 1971-1974 had gezegd over het voor kómen van oneerlijke konkurrentie en herinnerde aan haar herhaalde verzoeken de redaktie van bestem mingsplannen voorindustrieterrei nen zodanig te wijzigen, dat onder het begrip „handel" geen „kleinhan del" kan worden verstaan. Zij wees cp de konsekwenties van een dergelijke vestiging voor het ge plande winkelcentrum in Brukske en in de rose vlek terwijl zij ook be vreesd was voor het duperen van de middenstand op de kerkdorpen. Nadat de fraktievoorziters van VVD, PvdA, Kerkdorpen, Opbouw '70 en «Samenwerking in eerste aan leg hun zegje hadden gezegd, ver klaarde de strak leidende voorzitter G. Schols, dat het college sterk meende te staan, zelfs, wanneer de heer van de Ven zijn toevlucht zou nemen tot een hogere beroepsinstan tie. De heer P. Janssen van de stede- bouwkundige afdeling voerde nog aan, dat de weigering van het col lege tot stand is gekomen op grond van nooit gewijzigde bestemmings- vcorschriften en dat het college der halve een door de raad gegeven op dracht heeft uitgevoerd. In tweede instantie preciseerden de eerder genoemde woordvoerders in feite wat zij eerder hadden ge zegd, waarna gemeentesecretaris J. Poels de raad voorhield deze avond als rechter te moeten optreden en alleen had te oordelen over de vraag cf b. en w. het beleid in deze al dan niet goed hadden uitgevoerd. Bij wijze van uitzondering kreeg de raad van de voorzitter tot in derde instantie de gelegenheid het woord te voeren. Met alle respect overigens voor b. en w. bleef de heer Thijssen het een gebrekkige benadering door het col lege vinden en de heer Den Brok bleef het moeilijk vinden, dat in het zelfde gebied detailhandels gevestigd zijn. „De gedicideerdheid achter de be stuurstafel lijkt mij meer gespeeld dan gegrond", vend mr Thijssen en stelde voor dat men zich nog een maandje over dit onderwerp zou be zinnen. Maar daar voelde noch het college, noch de andere frakties voor. Uiteindelijk werd door middel van hoofdelijke stemming het verlossen de woord gesproken. Alleen de heren Thijssen, Ouden hoven en Den Brok lieten een dui delijk tegen horen; de overige acht tien raadsleden (de heren Beterams en Van Valkengoed waren deze avond afwezig) waren het volkomen met het college eens, dat de bouw vergunning was geweigerd. De in Nederland, en ver daar bui ten cp radio en t.v. bekende zingen de zusters van huize St. Anna uit Venray hebben weer een t.v.-optre den achter de rug, maar nu eens niet met hun liedjes als zingende zusters, maar deze keer als deel neemsters aan de Rudy Carrel Show. In een gekke bui hebben de twee Zusters, mede op aandringen van van collega's, gevolg gegeven aan de oproep welke Rudy Carrel gaf voor een van zijn shows. Voorwaarde voor deelname was dat het collega's moesten zijn. En Zuster Laetitiae de Broek (geboor tig uit Bergen op Zoom) en Anne- José Billekens (geboortig uit Venlo) schreven in en binnen drie dagen In onze opruiming nu nog profiteren van o.a.: HALVE PRIJZEN GEHELE AZET JUNIOR COLLECTIE HALVE PRIJZEN TRUIEN EN HEMDJES VOOR JONGENS HERENCOLBERTS VANAF 29 GULDEN!!! HEREN OVERHEMDEN 2 STUKS 29,— HEREN SOKKEN 2 PAAR 5,50 10% KORTING IS IN IEDER GEVAL MEEGENOMEN!!! Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar] BOXMEER DEURNE CUYK Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat VENRAY Grotestraat 6a hadden zij al een uitnodiging om een test af te leggen in Hilversum. Zij werden toen uitverkoren om aan de eerste show deel te nemen. En zaterdag j.l. was het dan zo ver en togen zij met 18 medezusters richting Hilversum. Van de opdrach ten welke zij kregen uit te voeren, was niets maar dan ook totaal niets bekend. Wat een uitvinding, een Rus te moeten vertalen, dat was de eer ste opdracht voor Laetitiae, terwijl Anne-José de vertaling mocht pro beren voor een Nigeriaan. Een han den en voeten vertaling, maar zó dat kijkend Nederland een show te zien kreeg welke zijn weerga niet zal vinden in de t.v. historie. Zij scoor den daarvoor 12 punten terwijl de tegenkandidaten er maar 4 scoorden. De volgende opdracht was moge lijk nog kostelijker, een menu ver talen in het Nederlands aan „The Cooper Sisters" die wereldvermaard heid genieten. Zo stonden als het ware twee collega's tegenover elkaar want die Cooper Sisters wisten niet dat de kandidaten ook Zingende Zusters waren, maar dan religieuzen. Dat vertalen van het menu lever de weer een score op van 11 tegen 4 en dat was het sein voor de eind ronde, de immense flipperkast. De drie prijzen welke ze daar gezamen lijk bij elkaar wisten te scoren, wa- hen een jaar lang gratis reizen met de Ned. Spoorwegen eerste klas. Het jaarabonnement werd direkt door een funktionaris van de Nederlandse Spoorwegen uitgereikt. Een andere hoofdprijs was dat naar hun beiden een tulp zal worden ge noemd en de doop zal worden ver richt cp de 16e februari tijdens de opening van de Westfriese Flora te Bovenkarspel. De tulp is gekweekt door de kweker Piet Nijssen uit Santpoort. De opening van deze Flo ra Show zal worden verricht door de Amerikaanse Ambassadeur in Nederland mr. Joffrey. Niet alleen dat de beide Zusters Laetitiae en Anne-José zich verheugen op de doop van de naar haar genoemde tulp, ook de ontmoeting met de Ame rikaanse Ambassadeur stellen zij op prijs, immers dan kunnen zij deze Op zaterdag 28 februari a.s. zal tijdens het hofbal in de Schouwburg de bronzen Piëlhaas worden uitge reikt aan Broeder Maturus Laans voor zijn verdiensten in het bejaar- denwerk en in de wandelsport. Viermaal per dag moeten kleuters en leerlingen van de basisscholen in Venray-zuid drukke verkeerswegen oversteken. Deze punten zijn zo druk, dat het niet meer verantwoord is hier verkeersbrigadiertjes in te schakelen. Het zijn de oversteek plaatsen Oude Oostrumseweg nabij de Atebe-garage, de Leunseweg bij Patersstraat en de Zuidsingel ter hoogte van de Kastanjestraat. Een aantal ouders heeft zich in middels al bereid verklaard de leer lingen van de kleuter- en basisscho len bij het oversteken te helpen. De aldus gevormde ouderbrigade heeft echter te weinig vrijwilligers, die de kinderen viermaal per dag behulp zaam kunnen zijn. Daarom wordt een beroep gedaan op ouders, ouderen en mensen, die over vrije tijd beschikken om de ouderbrigade te versterken. Men kan zich hiervoor opgeven bij het onderwijzend personeel van de kleuterschool aan de Beukenlaan en bij dat van de Franciscus- en Claraschool. bedanken voor zijn bemiddeling in de reis naar Amerika in het kader van een studie naar de gezondheids zorg aldaar. Argeloos merkte Anne-José op, toen zij hoorde van de doop van de naar haar genoemde tulp, dat zij dacht dat alleen voorname persoon lijkheden als Rudy Carrel daarvoor ir aanmerking kwamen. Deze show- master riep toen: naar mij is alleen een stekende cactus genoemd. De derde prijs was voor een TV- ping-pong-spel, maar deze zullen wel een aparte plaats krijgen bij de ontspanningsmogelijkheden van aan hun zorgen toevertrouwde zieken op St. Anna. Daarnaast krijgen zij nog een foto album met een kleurenfotoreportage van de gehele shew. De opnamen vonden plaats tussen half vier en zes uur, terwijl de uit zending 's avonds plaatsvond. De beide winnaressen hebben de show bij familie in Venlo bekeken en kenden nu zelf zien welke kostelijke situaties zij mogelijk hadden ge maakt. Beide zusters werken voor de ont spanning van de aan hen toever trouwde zieken van St. Anna. Tot die ontspanning behoort ook de ver zorging van vakantiereizen voor die zieken. Het is zo dat de zieken zelf hun vakantieadres bepalen, waar ook in Europa, of het nu Joegoslavië of Spanje is, Zwitserland, Duitsland of België, beide zusters verzorgen de reis en verblijf, of dat nu boottoch ten van een dag of van enkele we ken zijn, vlieg-, trein- of busreizen, dat is om het even. Of het nu gaat om twee zieken of om vijftig. De aanvragen zijn weer binnen en nu worden de vakanties besproken en hotels afgehuurd. Optreden voor t.v. of radio hebben deze zusters, met de derde Zuster Jovita, vele malen gedaan, zelfs tweemaal bij Willem Duys. In Duitsland en België waren de drie Zingende Zusters graag geziene gasten. Zeven grammofoonplaten werden reeds met door hen gezon gen liedjes uitgebracht. De opbrengst daarvan kwam ten goede aan de stichting van een boerderij voor hun congregatie in Ceylon. De zusters vonden hun optreden „hardstikke leuk" en vooral de reak- ties welke binnen kwamen. Stapels geiukwenskaarten van de buurt en van het gehele Brukske. Bij die ge lukwensen was ook een bos tulpen van de aan hun zorgen toevertrouw de zieken op St. Anna. Er waren ook al bestellingen voor tulpen. Bewo ners van de Wagnerstraat brachten aan de beide winnaressen, welke de buurtbewoners als de hunnen be schouwen, een prachtig bloemstuk. Als men de beide zusters opzoekt, komen zij er recht voor uit, dat er mcgelijk mensen zijn geweest, die zich gekwetst hebben gevoeld, dat zij als religieuzen optraden bij een quiz. Zij hebben dat gedaan als ge wone mensen zonder het religieus zijn te willen verdoezelen. Hun dag taak: ontspanning van de aan hun zorgen toevertrouwde zieken, is hun levenstaak. Daarbij komt dat hun werk hun hobby is. OCDO Het komt nogal eens voor, dat bij de dienst van gemeentewerken door het publiek wordt geklaagd over het laten staan van huisvuil door de vuilnisophaaldienst. Al deze klachten worden uiteraard onder-zocht, maar steeds blijkt, dat de ophaaldienst niet zonder reden ergens het huisvuil heeft laten staan. Voor een goed functioneren van de gemeentelijke vuilnisophaaldienst zijn er enige bepalingen opgesteld, waaraan de inwoners van Venray zich moeten houden. De plastic zakken moeten tijdig op de rand van het trottoir worden geplaatst. Als er geen trottoir aan wezig is, dient men de zakken aan de rand van de rijweg te plaatsen. Er mogen maximaal vier zak ken vuil worden aangeboden. Het gewicht van de zak mag ten hoogste 25 kg. zijn. De zakken dienen behoorlijk gesloten te zijn. Wanneer aan deze voorwaarden niet wordt voldaan, kan het gebeu ren, dat het huisvuil niet wordt mee genomen. Ook oud papder en flessen mogen worden meegegeven, maar dan geldt het volgende. De flessen moeten in een doos verpakt zijn en de doos moet dichtgebonden zijn. Wanneer lege dozen worden aan geboden, dienen deze uit elkaar ge nomen te zijn en gebundeld aan de weg worden geplaatst. Ook het oude papier moet gebundeld zijn. Bij nat weer moet men er wel op leten, dat de flesen in de dozen zó zijn verpakt, dat bij het oppakken van de doos de bodem er niet uitvalt. Een stevig touw om de doos kan dit euvel voorkomen. Tenslotte zij vermeld, dat grof vuil niet met de wekelijkse ophaaldienst kan worden meegegeven. Het grove vuil wordt eenmaal in de drie maan den gratis opgehaald. De datum waarop het grove vuil wordt opge haald, wordt steeds tijdig bekend gemaakt. Wanneer men aan het bovenstaan de voldoet, dan kan de gemeentelijke vuilnisophaaldienst soepel draaien en behoren eventuele klachten tot het verleden. Er wordt daarom graag op aller medewerking gerekend. In de laatste week van januari zijn de eerste cursussen voor werk zoekenden begonnen. Deze cursussen worden gegeven op gezamenlijk ini tiatief van de gemeenten Venray, Horst, Sevenum en de Maasdorpen. De bedoeling hiervan is om in sa menwerking met 't Plaatselijk Edu catief Centrum (P.E.C.) en het STUW (Stuurgroep Jeugdwerkloos heid) mensen, die zonder werk zijn geraakt, de gelegenheid te geven hun ongewilde vrije tijd op een zinvolle manier te besteden. Voor de in Venray en omgeving wonende werkzoekenden worden de ze cursussen gegeven op de volgen de plaatsen en tijden: Fotografie op maandagmiddag in Vrije Akademie te Venray. Mctortechniek op dinsdagmiddag in de Vrije Akademie te Venray. Open-blok op woensdagmiddag in het Vormingscentrum te Venray. 1 Lassen op donderdagmiddag in de Vrije Akademie te Venray. Elektronika op vrijdagmiddag in de Vrije Akademie te Venray. De cursussen zijn kosteloos en zijn alleen toegankelijk voor werkzoe kenden. Dat wil dus zeggen: alleen voor degenen, die ingeschreven zijn bij het arbeidsbureau en een werk loosheidsuitkering ontvangen. Veer de in Horst en omgeving wonende werkzoekenden zijn derge lijke cursussen in voorbereiding. Geïnteresseerden kunnen zich voor nadere informatie wenden tot de cursuscoördinator, de heer Kip, ge meentehuis Leunseweg 2a, tel. 04780- 3838 toestel 230. MEDEDELING VOOR INGESCHREVENEN VAN DE LICHTING 1977 Aangezien voor de lichting 1977 het aantal voor oproeping beschik bare dienstplichtigen hoger is dan het aantal benodigde dienstplichti gen, heeft de Minister van Defensie besloten tot een tweetal maatrege len, waarbij ingeschrevenen van de ze lichting kunnen worden bestemd tot buitengewoon dienstplichtige. 1. Van de lichting 1977 zal een aan tal dienstplichtigen, dat hoe wel goedgekeurd voor de mili taire dienst toch iets minder goed indeelbaar is, tot buitenge woon dienstplichtige worden be stemd. Zij die daarvoor in aan merking komen, ontvangen daar van bericht van het Ministerie van Defensie; het indienen van een verzoek kan derhalve achter wege blijven. 2. Daarnaast zal de oudste zoon uit een gezin van tenminste vijf kin deren, die voor de lichting 1977 is ingeschreven, tot buitengewoon dienstplichtige kunnen worden bestemd. Hierbij gelden als voor waarden dat de oudste zoon te vens het oudste in leven zijnde kind uit het gezin is en dat onder de vier of meer andere kinderen tenminste nog twee zonen moeten zijn. De aanvragen mceten worden in gediend door tussenkomst van de burgemeester van de woonplaats, en wel zo spoedig mogelijk. Daarmede behoeft dus niet te worden gewacht totdat men voor de militaire dienst is goedgekeurd of een oproeping voor opkomst heeft ontvangen. Degenen die met het indienen van hun aanvraag zouden wachten tot na hun opkomst in werkelijke dienst, mogen niet verwachten dat deze dan nog zal worden ingewilligd. Wellicht ten overvloede zij erop gewezen dat, wanneer van deze mo gelijkheid gebruik wordt gemaakt, voor jongere broers de voorwaarde cm voor vrijstelling wegens broeder- dienst in aanmerking te komen, nl.. dat tenminste twee broers moeten hebben gediend (zie artikel 19 van de Dienstplichtwet) ook in deze ge vallen onverminderd blijft gelden. Tenslote wordt er nog de aandacht op gevestigd, dat de sedert 1956 be staande regeling inzake vrijstelling voor de oudste zoon van een wedu we onverkort gehandhaafd blijft. Voor die vrijstelling kemt in aan merking de dienstplichtige, die het oudste in leven zijnde kind is uit een gezin met tenminste vier kinderen (voor de lichting 1969 en oudere lich tingen: vijf kinderen), indien het hoofd van het gezin weduwe is en de dienstplichtige voor haar een on ontbeerlijke steun is bij de opvoe ding van de andere kinderen. Deze vrijstelling moet worden aan gevraagd door tussenkomst van de burgemeester van de woonplaats, na dat de dienstplichtige de oproeping voor opkomst in werkelijke dienst voor eerste oefening of de eventueel daaraan voorafgaande waarschu wingsoproeping heeft ontvangen. Venray, 27 januari 1976. De burgemeester van Venray, G. H. SCHOLS, loco-burgemeester (Advertentie) Zojuist vernemen wij dat in de opruiming bij van Opbergen, Grote straat 24, de laatste koopjes de deur uitgaan voor zeer kleine prijsjes. Hoogwaardige artikelen als Azet en Tweka kinderpantalons, kinder truien lange nachthemden enz. Slechts de helft betaalt U voor korte nachthemden, korte dusters, bedrukte rib- en veloursstoffen. Uw laatste kans om zonder risico geld te winnen.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 1