RAADSVERGADERING VIERLINGSBEEK Opening sportzaal Zeven Sprong te Haashees QROOT DRUKWERK klein SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. in keukens in prijzen V erkeers ongevallen Gestolen auto teruggevonden Schapenvacht gevonden {Op parkeerplaats aangereden Venrays Mannenkoor Geen voorrang Bromfietser schrok Drukke dagen voor Venrays brandweer Binnenbrand woning Caravan in brand WIJKCENTRUM NOORD WEST ZAALVOETBAL (Vervolg van voorpagina) In Heide werd de renner Gerard Rond de nationale kampioen 250 cc bij de daar georganiseerde kam- pioens motocross. De Engelsman F. Wickstead, hoofd van de stafafdelingen van Rank Xe rox ontving bij zijn pensionering uit handen van de Gouverneur het ere teken van Officie^ in de Orde van Oranje Nassau. OKTOBER De eerste Surinamers arriveren in Venray om hier hun (tijdelijk) home op te slaan. In Oirlo werd met groot sukses 'n historische tentoonstelling georgani seerd. Met een plechtige eucharistievie ring, een openbare raadsvergadering in Den Kerkrqk en een afscheids receptie nam burgemeester drs. F. Schels en zün echtgenote afscheid van de raad en Venray-kom. Voor de kerkdorpen maakte hij zijn laat ste toer de Frans. In Ysselsteyn ging de drumband in de bloemen vanwege een eerste prijs in de eerste divisie en promo tie naar de ere-div.isie. In- en exportbedrijf van land- en tuinbeuwprodukten J. J. de Hoog uit Bleiswyk kondigt aan haar be drijf naar Venray over te zullen plaatsen. Het bedrijf is thans al aan het bouwen aan de Henri Dunant- straat en zal voorlopig aan 50 men sen werk gaan geven. In Leunen werd de uitbreiding van de kleuterschool en nieuwbouw en uitbreiding van de basisschool met 5 lokalen en gemeenschapsruimte geopend. De kleuterschool heet voor taan Pimpelmoentje de basisschool de Meent. In Horst hield de Statenkring Horst der KVP een milieu-avond, waarop Venray verweten werd DACW gelden liever voor andere za ken te gebruiken dan voor de bouw van een zuiveringsinstallatie. De viering van het 60-jarig bestaan van Jerusalem als school begon met de opening van een trefcentrum, een fakkelloop vanuit Eysden, het ont steken van het feestvuur en een feestavond. Lof der stoutheid werd opgevoerd in De Wetteling en sportwedstrijden zetten de hele school in beweging. Een plechtige eucharistieviering mei feestzitting, alsmede een open dag en reuni-e waren andere hoogtepun ten van deze viering. Bij die viering bleek dat de Zus ters Ursulinen het bestuur van Je rusalem geheel zelfstandig hadden gemaakt. Venray werd politiestad, toen daar Engelse M.P. tegen SW kwamen voetballen en politie-volleybalteams uit Nederland, België, Duitsland en Frankrijk hun krachten kwamen meten. De commissaris van de Koningin kwam naar Venray om eens te ho ren welke kwaliteiten Venrays raad wel eist van de nieuw te benoemen burgemeester. Dat heeft hij dan goed gehoord, maar heeft tevens de gele genheid gehad om Samenwerking en PvdA lijnrecht tegenover elkaar te zien. Er bleken onderlinge afspraken niet nagekomen te zijn en daarover is gemord tot eind december in een openbare biecht de zonden beleden werden. In Veulen heeft men eendrachtig een nieuw clublokaal verwezenlijkt. Venrays raad kreeg een sluitende begroting voor 1976 aangeboden die verschillende vergaderingen praatstof opleverde. NOVEMBER Met financiële hulp van CRM heeft men einde van dit jaar Venray in beweging hopen te krijgen. De re sultaten zijn niet om over naar huis te schrijven. In de Plataanstraat ging de eerste schop de grond in voor nieuwe kan toren en magazijnen voor de wo ningvereniging Noord Limburg. Lo co-burgemeester G. Schols hield er een St. Odabeeld aan over. In de commissie Ruimtelijke Or dening kwam het plan ter sprake om het industrieterrein in Oostrum met 45 ha uit te breiden. De eigenaars en huurders van pan den in de Grotestraat is de goedkeu ring gevraagd om te komen tot de aanleg van een winkelpromenade in die straat. Deminee E. J. Beens nam afscheid van de protestantse gemeenschap. In De Wetteling werden in twee dagen de Limburgse kampioenschap pen gehouden van de bond van Tam- bcerkorpsen. 37 korpsen namen hier aan deel, waaronder DSV uit Ven ray en de drumbands van Oirlo en Oostrum. Een plan van de woningbouwver eniging om de zgn. arbeiderswonin gen aan de Maasheseweg, Odastraat en Willemstraat te gaan slopen, is aan de bewoners voorgelegd. DECEMBER De tweede ronde Pclakgelden is verdeeld geworden. Nu komen de jeugdenderkomens aan de beurt om opgeknapt en vernieuwd te worden in kom en in Merselo, terwijl daar naast de Wieën in orde wordt ge bracht om SVV te ontvangen. Over dat laatste is het laatste woord nog niet gesproken. De Staatssecretaris van Volksge zondheid bljjft bereid ztfn medewer king te geven voor de bouw van een cpnamekliniek bq St. Servatius, als mede voor de bouw van een kliniek voor 160 bejaarde patiënten. De begroting 1976 werd na "ette lijke cp- en aanmerkingen door de gemeenteraad met algemene stem men goedgekeurd. Oostrum vierde feest vanwege een 4x bekroonde harmonie en drum band en Oirlo om haar fanfare. De Spanjaarden boden Venray een groot Spaans feest met flamengo's, terwijl de Venray se koren voor een uitverkocht huis hun traditionele kerstconcert brachten. Het Instituut van gemeente-ont vanger is intussen ook verleden tijd. In Brukske worden de mogelijk heden onderzocht voor het winkel centrum, dat men met flats daar in de komende jaren wil gaan bouwen. Mgr. Gijsen sloot met een eucha ristieviering in de Vredeskerk het oude jaar af. Een oud jaar, dat als jaar voor de vrouw en als monumenten jaar ge kenmerkt is. In het kader van dat laatste vestigde de gemeente de aandacht nog eens op de Venrayse monumenten door de uitgifte van een desbetreffende brochure en werd van prcvinoiale zijde eerder in het jaar een tentoonstelling gehouden in Den Kerkdijk. Dat kleine gemeenschappen er ook wat van kunnen, dat heeft de bevol king van Maashees bewezen, toen het zaterdag zijn nieuwe sporthal ging openen. Men deed dat met een groots feestprogramma, waarin alle sporten aan bod kwamen die er in een sport hal kunnen worden gespeeld. Vooraf werd echter eerst het offi ciële openingsprogramma afgewerkt waarin deze sporthal zijn officiële naam kreeg. Daarvoor riep burge meester G. van Heusden de hulp in van een sportman die de naam Ze ven Sprong op de gevel onthulde. Zowel de voorzitter van het stich tingsbestuur als de voorzitter van de feestcommissie en burgemeester van Heusden brachten hulde aan al de genen die 7 jaar geleden het initiatief hadden genomen voor dit gebouw. Burgemeester van Heusden ver telde in dit verband dat in een der gelijke sporthal goed de spreuk zou passen: „nooit gedacht en toch verkregen". Zeven jaar geleden im mers waren de eerste plannen ont worpen. Toen gingen de gedachten uit naar een houten zaal, maar het in 1972 ingediende ontwerp verkreeg niet de vereiste goedkeuringen. In 1974 kregen de organisatoren hun kans om in het kader van de DACW subsidie 6 ton los te peuteren. De totale kosten bedragen weliswaar meer dan 1 miljoen, maar dank zij de gemeentelijke bijdragen en de in het vooruitzicht gestelde subsidie kon toen toch met de bouw gestart worden. Spreker wenste het stichtingsbe stuur toe, dat door het intensief ge bruik van de zaal een goede licha melijke konditie van velen kon wor den verkregen en behouden. Zeven jaren volhouden heeft in derdaad Maashees een sporthal op geleverd die er zijn mag, zeker nu die verbonden is aan het gemeen schapshuis. Beide besturen hebben bewezen dat ook kleine gemeen schappen veel tot stand kunnen brengen. Dat de sportzaal niet cen traal gelegen is, wordt niet als een handicap ervaren. De toekomst zal bewijzen dat cok dergelijke voorzie ningen, al liggen zij op een grens van de gemeente, toch kunnen funk- tioneren, zo zegt men in Maashees. Het spreekt vanzelf dat na de ope ning vele demonstraties werden ge geven van vele takken van sport. Zowel de leden van de gemeente raad die voltallig aanwezig was, als mede vertegenwoordiging van het ministerie van CRM en van het Pro vinciaal Bestuur waren getroffen door de vlotte organisatie. Vermelden wij verder nog dat de muzikale omlijsting werd verzorgd door de drumband en fanfare St. Ce cilia uit Maashees. Onder voorzitterschap van een ver kouden burgemeester G. van Heus den, kwam de raad der gemeente Vierlingsbeek in periodieke vergade ring bijeen. Er is een onderzoek gaande of er een centrale vuilnisbelt voor het zui delijke gedeelte van het Land van Cuyk zal komen. Als dat onderzoek is afgerond en Vierlingsbeek die plaats zal leveren, zal er met de raad van gedachten worden gewisseld voordat het college een beslissing zal nemen of een voorstel zal doen. De vuilnisbelt te Overloon zal met brem beplant worden. Als de inspecteur van het l.o. on derwijs negatief zal beslissen over het krediet voor de aanschaf van de duurdere stencilmachine voor de school in Maashees zal het raadsbe sluit ter goedkeuring worden voor gelegd aan G.S. Geen bezwaar had de raad tegen een bedrag van 541,voor aan schaf van ontwikkelingsmaterialen t.b.v. de school te Vortum-Mullem. Het was mevr. Monnée wel opge vallen. dat ook de inspekteur geen medewerking wi'lde verlenen voor aanschaf van twee dozen gymnas- tiekjes ten bedrage van 15, Het bedrag per leerling voor het g.l.o. werd vastgesteld op 277,50 vermeerderd met 28,50 adminis tratiekosten, 16,voor gymnas tiekonderwijs en 7,50 voor school zwemmen. Geen bezwaar had de raad tegen het aangaan van de gemeenschap pelijke regeling schooltandverzor- ging. Holthees-Smakt is nog aange sloten bij de regio Horst-Venray, maar het college wilde alles in een hand houden en alle scholen bij de schooltandverzorging Oss onder brengen. Een bezwaar is echter dat deze dienst alleen zal beginnen bij de eerste klassen terwijl de leerling en van alle klassen van de school in Holthees verzorgd zullen worden door de dienst Horst-Venray. Voor 1 augustus zal dat alles echter ge regeld zijn. Het instellen van een wachtver- bod in de Goeystraat te Overloon was noodzakelijk want nu stagneren geparkeerde autos de doorgang voor de autobussen. De verordening geldelijke steun bejaarden bij verhuizing en de ver ordening geldelijke steun bewoners bij woningverbetering en krotoprui- mirng werd vastgesteld. Het bleek dat in het jaar 1975 3 families van de doorsbromingsregeling hadden geprofiteerd en 1 van de krotoprui ming. De raad wilde zijn medewerking verlenen aan het eind 1976 te hou den baarmoederkankeronderzoek. Ook had de raad geen bezwaren tegen uitbetaling van de volgens de wet in het vooruitzicht gestelde ver hoogde vergoedingen voor de raads leden. Het viel nog mee de behandeling van de onroerendgoed belasting. Het tarief is voor elke 3000 gulden van de heffingsgrondslag voor de ge bruikers 3,00 en voor de zakelijke gerechtigden 4,50. Er blijkt neg voldoende ruimte te zijn want o.a. het bedrijf van Ha vens is nog niet getaxeerd en nog enkele woningen. Er wordt rekening mee gehouden, dat nog drie dorpen verstoken zijn van riolering maal ais deze gerealiseerd zijn, zal de taxatie worden aangepast. Wel had met verschillende raads leden ook het college kritiek op de manier van schatten. Een raadslid typeerde het schatten zo als vroeger de pastoor de gelovigen zegende, 't Is zeker niet zo dat de kwantiteit van de schattingen bepalend zijn, maar de kwaliteit. Het college dacht echter dat zij hadden de schat tingen reeds gezien het achteraf tcch nog zou meevallen. Het college was het met de raad j eens, dat de raad herhaalde malen een beroep had gedaan op de taxa teurs om uitleg, maar het was triest te moeten konstateren dat vele vra gen nu cnbeanwoord waren geble ven. Maar met de rug tegen de muur daar de verordening voor 1 januari 1976 moest zijn vastgesteld, gaf de raad zijn toestemming, onder voor waarde dat deze regeling altijd ver anderd zou kunnen worden als zou blijken dat e,r onrechtvaardigheden in de verordening zijn. Het college nam het voorstel van de fraktie Overloon over om zowel de subsidie als de begroting aan te houden tot een volgende vergade ring, welke door de raad werd vastgesteld op dinsdag 6 januari om acht uur. De raad had te weining gelegenheid gekregen de begroting het belangrijkste stuk per jaar te bestuderen. RONDVRAAG De aan de gemeente verkochte stukjes grond langs de Vierlings- beekseweg worden spoedig uitbe7 taald, het wachten is op de notaris. Een enquete over de leefbaarheid van de kernen zal niet door de ge meente worden gehouden. Wel wordt de uitslag van een door het bureau v. Tol gehouden steekproef- enquete nog deze maand verwacht. Het college gaat ook geen dorpen- tocht houden, wel vindt zij het zin nig dat de raadsleden hun achter ban informeren. In januari a.s. zal er voor alle raadsleden van het streekgewest Land van Cuyk een bijeenkomst worden gehouden over de leefbaar heid van de kleine kernen. Dat was het einde van een raads vergadering, waarna de raad als gebruikelijk nog in besloten zitting bijeen bleef om te praten over het komende bezoek van de commissa ris der koninging aan Vierlingsbeek. WESTSINGEL 54 VENRAY TEL. 04780-28 51 De 24-jarige bestuurder van een personenauto, F. V. uit Meerlo, reed in de verboden rijrichting van de Henseniusstraat. Bij het terugzetten trapte de bestuurder in plaats van op de rem, op het gaspedaal. De auto schoof door en botste tegen de per sonenauto, bestuurd door de 25-jari- ge J. v. H. uit Venray. Op de Leunseweg ter hoogte van de kruising met de Zuidsingel, remde de 28-jarige J. D. uit Venray zijn auto af. De bestuurder van de achter hem rijdende personenauto, de 22-jarige J. C. uit Horst, bemerk te dat afremmen te laat en er ont stond een botsing. Op de kruising bij de Paters kerk gaf de bestuurder van een per sonenauto, de 29-jarige M. S. geen voorrang aan de van de Oude Oos- trumseweg komende personenautq, bestuurd door de 25-jarige P. V. uit Venray. Op de kruising Brukske-Cello- straat bemerkte de 38-jarige be stuurder van een personenauto W. K., ook al omdat aan beide kanten van de weg auto's geparkeerd ston den, te laat een personenauto, eigen dom van de WILMA. Bij al deze bot singen bleef het bij materiële scha de. De 63-jarige Venray er M. J. deed aangifte dat de voor zijn woning ge parkeerde personenauto verdwenen was. Deze auto stond wel rijklaar, want de sleutels zaten er op. Later op de dag werd de auto onbeheerd aangetroffen in de bossen nabij de Ballonzuil. Uit de auto werd niets vermist, terwijl de auto evenmin be schadigd was. Waarschijnlijk een ge val van joyriding. In de bossen nabij Vlakwater Drilweg werd door spelende kinde ren een vacht gevonden, afkomstig van een recentelijk geslacht schaap. De vacht was geheel kompleet ech ter zender kop. Er was bij de politie geen aangifte gedaan van vermissing of diefstal van een schaap. De re cherche stelt een onderzoek in. De eigenaar van een personenauto, de Venrayer H. L. bemerkte dat zijn personenauto, geparkeerd op de parkeerplaats bij de Zuid Ooster, be schadigd was. Er was geen visite kaartje van de veroorzaker en de politie tracht deze nu te achterhalen. Zondag 4 januari om 11.30 uur re petitie Hofkoor in de Zwaan. Maandag 5 januari bestuursverga dering in de Zwaan. Aanvang 20.00 Donderdag 8 januari optreden in Het Schuttersveld en Vincentius- huis. Zondag 11 januari 11.30 uur re petitie Hofkoor. Donderdag 15 januari om 19.30 uur repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor het gehele koor. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. 2687 of Hotel De Zwaan telef. 1279. H. Gommans, Niessenstraat, telef. Op de kruising Oude Oostrumse- weg-Zuidsing el-Oostsingel verleen de de 40-jarige bestuurder van een personenauto J. S. te Vierpolders, geen voorrèng aan de over de Zuid singel rijdende personenauto, be stuurd door de 21-jarige J. O. uit Venray. Gevolg materiële schade. Toen de 57-jarige Venrayse me vrouw G. R.-de R. met haar brom fiets uit de uitrit van het postkan toor kwam, schrok zij van een over de Poststraat rijdende personenauto en kwam mede door afremmen en schrik te vallen. De bestuurder van de personenauto reed gewoon door, zender zijn identiteit bekend te ma ken. Het is cok mogelijk dat deze de vallende dame niet heeft gezien, maar de politie zou toch gaarne die bestuurder eens spreken. Het is niet uitgesloten dat mensen getuigen zijn geweest van dit ongeval en zij wor den verzocht daarvan de politie op de hoogte te stellen. Het ongeluk ge beurde op 23 december 's avonds om tien over negen. Een bewaker van Intergarde ont dekte rook en gasontwikkeling op het complex van Jerusalem. Deskun digen van de brandweer stelden vast dat het deksel van een ketel was ge sprongen. De automatische alarm- en bevei ligingsinstallatie was reeds' in wer king gekomen, waardoor verder brandgevaar werd voorkomen. Een hoge pieptoon werd door een bewoner van Brukske waargenomen nabij een werkkeet cp Brukske II. Volgens de surveillance van de po litie was de pieptoon vermoedelijk afkomstig van een gastank. Ze haal den er de brandweer bij, die vast stelde dat de pieptoon afkomstig bleek te zijn van een overdruk- ventiel. Buurtbewoners van de fam. v. R. zagen dat de kerstboom in de woon kamer in brand was geraakt. Geen der bewoners was aanwezig, daar deze familie, tien minuten voordat de brand ontdekt werd, op visite was gegaan. Veel schade werd er aan gericht in de woonkamer voordat de brandweer het vuur had geblust. De eigenaar is tegen brand verzekerd. Deskundigen vermoeden dat de oor zaak moet worden gezocht in een defelkte dan wel ondeugdelijke kerst boomverlichting. De schade, welke nog niet kon werden vastgesteld, is door de verzekering gedekt. Waarschijnlijk is het laten bran den van kaarsen dan wel de elek trische kerstboomverlichting oorzaak geweest dat tijdens afwezigheid van de bewoners van een grote stacara van op de campingplaats „Den Bar rier" brand is uitgebroken. De eige naar F. uit Nijmegen was enkele uren voor het uitbreken van de brand nog in de caravan geweest. Wel had hij toen cok vermoedelijk de oliekachel laten branden. Voordat de brandweer arriveerde, was er niets meer te redden en brandde ook naast de caravan staan de vrachtauto uit. De schade be draagt meer dan 25.000,De eige naar is tegen brand verzekerd. Tij dens het onderzoek dat na de brand werd ingesteld, bleek dat de electri- citeitsvcorziening op de camping groot gevaar opleverde. Een inspek teur van de PLEM was het met de bevindingen eens. Hij trof maatrege len dat ongelukken werden voorko men, maar dat had tot gevolg dat toen een gedeelte van de camping van elektriciteit was verstoken. Er zal eerst dan weer stroomleve- j ring plaatsvinden als aan de veilig- heidseisen is voldaan. DRONKEN BESTUURDER Een patrouille van de politie zag bij een der nachtelijke tochten een personenauto nogal raar over de Langstraat rijden. De auto botste eerst tegen het trottoir en nabij de Velumse Kleffen en de Haammaker- straat werd maar het linkerwegge deelte gebruikt. De betrokken auto mobilist werd aangehouden en moest de blaasproef afleggen welke bewees dat hij te veel gedronken had. De bestuurder werd huiswaarts gezon den, echter wel met achterlating van het voertuig. Komende zaterdag 3 januari zal de wijkraad Venray N.W. „Open Huis" houden in het wijkgebouw 't Trefcentrum aan de Ursulastraat en wel van 14.00 tot 18.00 uur. Op deze middag zijn de wijkbewo ners van harte welkom en kunnen dan eens persoonlijk kennis maken met de leden van de wijkraad; vra gen stellen over de wijkraad en haar aktiviteiten; over het jeugdwerk in deze wijk; ideeën en meningen naar voren brengen. Aan deze middag zal de Zuid-Mo lukse gemeenschap in deze wijk haar medewerking verlenen met hun or kest de „Nusa Ina Boys" o.a. de mid dag muzikaal opluisteren. Het geheel zal in een gezellige en ontspannen sfeer gehouden worden. Eenieder is van harte welkom! Dan bereiken de wijkraad wel eens brieven van wijkbewoners met vra gen aangaande de wijk, welke brie ven echter anoniem zijn. Het zal duidelijk zijn dat deze brieven door de wijkraad niet in be handeling genomen kunnen worden. De wijkraad vraagt o-p alle brieven de afzender(s) te vermelden. Hallo meisjes en jongens. De leidsters en leiders van jeugd club „Den Dissel" wensen jullie een Voorspoedig Nieuwjaar toe. Wij zijn zaterdag weer voor jullie paraat met een daverende disco a la 1976. Deze avond is voor alle leef tijden, dus jullie mogen rustig tegen jullie ouders zeggen dat ze een kijk je mogen komen nemen op een dis co-avond. Op zaterdag 10 januari zal er weer gevoetbald worden door de jeugd leiders en leidsters tegen de leiding van tafeltennisclub Red Stars. Deze wedstrijd vindt plaats om 16.00 uur op het terrein van Paschalis in Oos trum. Iedereen die mee wil gaan kan om 15.00 uur met fiets bij het Trefcen trum „Den Dissel" zijn, vanwaar we dan gezamenlijk vertrekken. Volgen de week krijgt U meer informatie hierover. Willen alle spelers en speelsters zondag 4 jan. om 11.30 uur in „Den Dissel" zijn om de opstelling te ma ken en de taktiek door te praten. Tot ziens in „Den Dissel". Uitslagen: TummersJudovereniging 73 Perdstal—SVCB 1 1—3 HermusStratenmakeersbedrijf v. d .Berg 1-10 Stand: SVCB 1 9 9 0 0 18 62-17 Str.m. v. d. Berg 9 7 2 0 16 57-19 Nelissen 8 4 2 2 10 28-26 SVCB 2 8 4 1 3 9 45-30 Koetshuis 8 4 1 3 9 31-22 Prinsenhof 8 4 0 4 8 23-22 Perdstal 8 3 1 4 7 27-24 Hermus 9 2 1 5 5 22-49 Old Inn 8 2 1 5 5 23-53 Tummers 7 2 0 5 4 21-25 Gemeente 7 1 1 5 3 20-41 J udovereniging 8 1 0 7 2 21-46 Programma maandag 5 jan.: GemeenteKoetshuis 21.00 u. Old InnNelissen 22.00 u. VOOR AL UW VAN DEN MUNCKHOF B.V.

Peel en Maas | 1976 | | pagina 2