Nieuwe industrie in Oostrum bouwt Winkel-enquete Brukske KERKELIJKE DIENSTEN Klachten uit Deurne WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN eethuis deKasterij ij^tc van 29 december tot en met 3 januari Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Rectoraat Veulen ZATERDAG 27 DECEMBER 1975 Nr. 52 ZES EN NEGENST1GSTE JAARGANG m PEEL EN MAAS VOO»? AL-UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) De benoeming van het Oostrumse veld tussen Stationsweg en Henri Dunantstraat tot idustrieterrein door Venrays gemeenteraad is ternauwer nood koud en de verkoop van grond aan de firma De Hoog uit Bleiswij k nauwelijks 'cnder de hamer door, of de bulldozers trokken het veld al in ter egalisatie van de juist verkochte grond. Het blijkt dat de firma De Hoog uit Bleiswijk ernst maakt met haar voornemen om naar Vénray te komen, want ze heeft 't Roermond- se bouwbedrijf Straus van Mierlo opdracht gegeven daar een loods op de bouwen met liefst 3 overkap pingen van het formaat 90x90 me ter. Een staalconstructie met zgn. Du- rox wanden waarvoor de fundamen ten al gestort worden. Het gaat in razende vaart, want 1 april moet een en ander kant en klaa,r zijn. En dat een en ander is dan deze geweldige loods, waarnaast nog een kantoor voor 400 m2. In deze loods valt op de eerste plaats de afgezonderde sorteerruim- te op, waarin deze firma de groente fruit en aardappelen en uien denkt te ontvangen, die daar dan worden schoongemaakt en verpakt voor ex pert naar Duitsland vooral. Er ko men 6 keel cellen in van ieder 10x20 meter, die het schoongemaakte en verpakte fruit of groente zullen be waren, tot het tijdstip van verkoop. Er is een aparte verpakkingsiruimte, terwijl een vrij unieke bouwtrant gevolgd wordt vcor de opslag van uien, die in grote verwarmde boxen bewaard worden om daarin te dro gen. Het geheel wordt volledig geiso- leerd, terwijl de vrachtwagens die de spullen leveren of wegbrengen via zgn. dcckshelters zodanig wor den ingepakt dat ook langs deze weg geen kostbare verwarmde of gekoel de lucht naar buiten kan. Een huzarenstukje voor het be trokken bouwbedrijf dat 17 novem ber j.l. voor het eerst een kijkje kwam nemen op dit terrein. Nu het Algemeen Burgerlijk Pen sioenfonds langzaam maar zekér de plannen gaat verwezenlijken voor de bcuw van een winkelcentrum in het hart van het Brukske de Venray- se zakenlieden werden hierover al benaderd is aan de wijkraad Brukske de vraag voorgelegd welke winkels men graag in dat centrum zou willen hebben. Enkele dames van de vrouwen- kentaktgroep hebben een enquête kris kras door de wijk Brukske ge houden, zowel wijkgedeelte I als II, en hebben een honderdtal huisvrou wen bezocht. Hierbij is men niet uitgegaan van een vooraf vastgestelde keuze van wijkbewoonsters maar heeft men ze willekeurig benaderd en geheel vrij een opsomming laten maken van de wensen die er zoal leven ten aan zien van de te realiseren voorzienin gen. De volgende percentages kwamen uit de bus: 51 procent voor een supermarkt. 38 procent voor een hulppostkan toor. Hierbij wordt gedacht aan een kombinatie met een winkelruimte, zoals dit elders ook veel voorkomt. 36 procent voor apotheek. Deze voorziening zal moeilijk te realise- zijn gezien men hiertoe pas zal over gaan bij een inwoner-aantal van 15.000 mensen. Wel denkt men hierbij aan een mogelijkheid om een kleine ruimte beschikbaar te stellen of met een andere voorziening te kombineren om de bewoners in de gelegenheid te stellen doktersrecepten in te leveren en op een later tij dstip vande dag de medicijnen op te halen. Zo wordt voorgesteld om een drogisterij mede te laten funktioneren als verzamel en uitgiftepunt van een apotheek van elders uit de gemeente. Ook het oogpunt van verkeersvei ligheid voor het bezoeken van een apotheek in het centrum van Venray speelt hierbij een rol. 34 voor een drogisterq-parfumerie. 32 voor een slagerij, brood en ban ketbakkerij. Hieruit blijkt wel dat de voorkeur geeft aan een afzonder lijke slager en bakker met verse ar tikelen en ruimere sortering dan bij een onderdeel van een supermarkt. 16 vcor een petit-restaurant - café - snackbar - cafetaria. 16 voor een kadotheek - huishou delijke artikelen - speelgoed. Even tueel kombinatie met andere voor zieningen mogelijk. 15 voor een hobbyzaak - doe het zelf - sanitair. 15 voor een bloemenzaak. 15 voor een stoffen- en fournitu- renzaak. 13 voor een chocolaterie en noten- ban 11 voor een dames- en herenkap salon. 11 voor een stomerij en wasserette. 11 voor een lektuurhal. 10 voor een Groene Kruis. Om het centrumplan zo levendig mogelijk te houden lijkt het raad zaam om deze vestiging in het wijk centrum te laten opnemen. 9 voor een groente-, fruit- en con- servenzaak. 9 voor een elektrozaak en disco- shop. 8 voor een hakkenbar en schoenen zaak. 8 voor >een kledingboetiek. 8 vcor een handwerkzaak. 6 vcor een slijterij. 6 voor een warenhuis. 5 vcor een bibliotheek. Ook deze voorziening kan beter in het wijkcentrum worden onderge bracht. 3 vcor een viszaak; 3 voor een sportzaak; 3 voor een koffieshop; 2 voor een bioscoop. 2 voor een hulpsecretairie der ge meente. Voor deze twee laatstv1 lijkt het wijkcentrum beter geschikt. 2 vcor een bankinstelling; 2 voor een kaashal en reformproduken; 1 voor een ijzerwaren-, gereedschap pen- en tuinartikelenzaak. Kan in kombinatie worden ge bracht met een Doe het Zelfzaak. 1 voor jeanshop; 1 voor een poe lier; 1 vcor een dierenbencdigd- hedenzaak; 1 voor een second-hand- shop; 1 voor een openbaar toilet. Hierbij gaan de gedachten uit naar een eenvoudig gescheiden dames- en herentoilet welke voor eenieder vrij is te gebruiken. In de praktijk komt het vaak voor dat moeders met kleine kinderen tij dens het winkelen geen gelegenheid werdt geboden om gebruik te kun nen maken van een toilet, wanneer dit nodig is, met de gevolgen van dien. De wijk Brukske zal bij de tot standkoming van het centrumplan geheel zijn voltooid met het volledig woningbestand waardoor 1890 gezin nen zullen zijn gehuisvest oftewel ongeveer 6.000 inwoners. Bovendien zullen inwoners van de kleinere omliggende dorpen ook hiervan gebruik maken zeker wan neer het openbaar vervoer haar rou te zal gaan leiden via de Henri Du nantstraat en de rondweg van Bruks ke. PEEL EN MAAS EN NIEUWJAARSDAG In verband met nieuwjaarsdag moe ten copy en advertenties vroeger in geleverd worden dan normaal. Voor spcrtverslagen, verenigingsnieuws en kerkelijke diensten is de inleve- iingstarmqn uiterlijk maandagavond. Advertenties uiterlijk opgeven tot dinsdagmorgen 10 uur, terwijl de zg. kleine advertenties voor zover plaatsruimte dinsdag neg de ge hele dag worden aangenomen. Wij rekenen gaarne op uw mede werking. J eugdn atuur wacht boekhandel van den munckhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Zesde klassers opgelet! In tegenstelling met wat er in het maandblad „De Jeugdnatuurwach ter" van deze maand op blz. 87 staat vermeld, is het de bedoeling dat jullie het abonnementsgeld voor het jaar 1976 op school betalen. En dus niet via de girokaart! Leden, die in de zesde klas zitten, dienen het bedrag van 4,op school af te dragen, als men ook in 1976 lid van de Jeugdnatuurwacht wenst te blijven en tevens 't maand blad „De Jeugdnatuurwachter" wil blijven ontvangen. Om daarna alles zo vlug mogelijk te kunnen regelen, heeft het bestuur besloten, dat jullie dit bedrag voor vrijdag 9 januari 1976 dienen af te dragen aan de leerkracht op school. Afgesproken? Hyacint-aktie Dit punt geldt voor alle leden: blijf je hyacint goed verzorgen. Lees de aanwijzingen die je ontvangen hebt desnoods nog eens door! Veel sukses! OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Schoolstraat 32, Venray, tel. 1970 Aanwinst afdeling volwassenen: Lindsay, R. Onder de valse vlag. Seale, S. Het vuur uit de steen (meis) Seale, S. De vreemdeling uit Canada. Stoker, B. De hof der verschrikking, (griez) Ambler E. De wapensmokkelaar (av) Browne, M. L. De versierders. Blake, A. De nacht van de orkaan. Postgate, R. De zaak Rosalie Drum mond. Price, R. Vetkuiven. Townsend, J. Rowe. Slaap ze, Prof- fie (psych). hoek schouwburgplein-kempweg, venray telefoon 04780-4473 bankrelatie: ned.credietbank nv, venray rekeningnr van de bank 23.47.28.876 giro van de bank 1032741 venray, 23 december 1975 Ons eethuis is van dinsdag 23 december tot en met maandag avond 5 januari 1976 wegens vakantie gesloten. Op maandagavond 5 januari gaan wij na de schouwburgvoorstelling weer open met onze 'après le thëatre' kaart. U bent van harte welkom. Deze vakantie zullen wij ondermeer besteden aan het uitdenken van enkele nieuwe gerechten, zodat U in het nieuwe jaar volop keus hebt uit een aantal met zorg samengesteld specialiteiten. Wij maken van deze gelegenheid gebruik U dank te zeggenvoor het in ons gestelde vertrouwen in het afgelopen jaar. Wij wensen U prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. Met vriendelijke groet, Maarten Hoogink, uw gastheer. I.b- Eethuis 'de Gasterij' is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 15.00 uur en van 17.30 tot 22.00 uur. Bovendien na afloop van elke schouwburgvoorstelli ng Zondag 28 december is er om half elf in de Levensschool, Bevrijdings- weg 2a een eucharistische tafelvie ring. Celebrant: pater Ton v. Vliet. Feest van de H. Familie Zaterdag 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. fam. v. d. Berg- Munninghof Wilhelmus Janssen. Zondag 8.00 gelezen mis, int. overl. fam. Muskens-Claessens als sticht. 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Ge- ra rdus Swinkels fam. Jonkers- Claessens en Wilhelmina Claessens; 11.00 nederlandse hoogmis, int. M. Goumans Hendrika van Hoof-van Kuyck; 18.00 gelezen mis, int. voor de overl. v. d. parochie (allerzielen kol lekte). Maandag 8.00 voor bijz. int. (L.A.); 9.00 Gerard Gooren; 19.00 Jan Hen- ckens Eed Stevens. Dinsdag 8.00 Everard Buytendijk; 9.00 tot zek. intentie (J); 19.00 overl. ouders van Pelt. gen; 9.00 cverl. ouders Rongen-van Woensdag 8.00 Mien van Opber- Kuijck; 19.00 nederlandse hoogmis viering als dankzegging bij het af scheid van het jaar 1975, int. Hen drik Keijsers Gerrit Thomassen. Donderdag Nieuwjaarsdag. 8.00 gelezen mis. int. Everard Buytendijk 9.30 greg. hoomis int. voor de oevr- ledenen van de parochie (allerzielen kollekte); 11.00 nederlandse hoogm. int. Piet Janssen en overl. ouders geen avondmis. Vrijdag 8.00 geen mis; 9.00 voor een bijz. int. (L. A.); 18.30 overleden fam. Jacobs-Arts; 19.00 Gerardus Swinkels en overl fam. Mien Wis- mans-Laumen. Zaterdag 8.00 Joseph Bouten en Petrcnella J. van Megen als sticht.; 9.00 Jos C. M. Neeteson; 19.00 Ja cobus Verheyen en Hendrika Loo- nen als jgt. overdl. fam. W. v. d. Munckhcf-Goumans. Huwelijk Sina Zwambach, Leunen en Math. Swaghoven, Akkerweg. Creche 11 uur Zondag Liesbeth Engelen en Ma rijke Mooren. Nieuwjaarsdag Anne- marie Heuvelmans en Lidwien van Trier. Verwarmingsf ods Dit is de laatste mededeling over het verwarmingsfonds met op de le plaats een hartelijk dankwoord aan allen die de thermometerstand zo hoog hebben doen oplopen. De laat ste stand (op 23 december) was; 16.010,32. Met de kerstdagen in 't vooruitzicht bereiken we misschien toch nog de 20.000,En anders is hier nog even het gironummer 1036198 of de Rabobank no. 15.39. 04.1443, beide t.n.v. RK Kerkbestuur St. Petrus Bandenparochie o.v.v. verwarmingsfonds Heel veel dank! Akolieten: Zaterdag 27 december 19.00 T. Huggers en R. Kuiper. Zondag 28 december 8.00 Theo Jans sen en Godfried Hendricx; 19.30 Ma ry Pelzer en Peter Janssen; 11.00 Marianne Janssen en W. Bistervels. Woensdag 31 december 19.00 Wim Kremer en Boudewijn van Grinsven. Donderdag 1 januari 9.30 Hans Martens en Anton Huibers; 11.00 Jacqueline Clephas en Rutger Jans sen. Misdienaars: Zondag 28 december 18.00 Rens Engelen en Peter Verhoeven. Maandag, dinsdag, woensdag 9.00 Kees v. d. Helm en Karin Heijl. Maandag, dinsdag 19.00 Vian v. d. Berg en Dorothé Jacobs Donderdag 8.00 Theo Jansen en Lea Stevens. Vrijdag zaterdag 9.00 Carlo Albers en Lilian Stoffels. Vrijdag 19.00 Lucien Kupers en Mariet van Ooi. Zondag 28 dec. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; Hoogmis 10.15. We zin gen samen met ons Dameskoor. 18.00 avondmis. Woensdag, Oude jaarsdag. 19.00 Avondmis cm God te bedanken voor alles van het afgelopen jaar. Deze mis w erdt opgeluisterd door meer stemmige zang van de Zangers van St. Frans. Nieuwjaarsdag donderdag, zqn de H. Missen als op zondag. GEEN avondmis. De Hoogmis zingen we samen met het Dameskoor. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 19.00 avondmis om Gods ze gen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en de avondmis tot half acht gelegenheid om te biech ten. 18.30 avondmis als zondagsvie ring. Mededeling: Komen we woensdagavond alle maal naar de avondmis van 19.00 om God te danken. De Zangers van St. Frans luisteren deze Mis op. Tot slot: Koor en solist met het prach tige ,Dank sei Dir Herr". Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Gradje Custers. Zondag: 7.30 overl. fam. Coop- mans-Custers; 9.00 overl. van Mil- Appeldoom; 10.15 overl. fam. Slits; 11.45 Wim Verlijsdonk; 18.00 jgt. Willem Litjens. Maandag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 Grada Hulsman-Thomassen; 19.00 Johanna Huberta Lamers. Dinsdag: 7.45 overl. fam. Ambro- sius; 8.30 Tonie Smits-Creemers; 19.00 Toon van Duijnhoven. Woensdag: 7.45 voor de parochie; 8.30 Br. Herobractus v. d. Weegh; 19.00 overl. fam. Veldhuizen. Donderdag: 7.30 gelovige zielen (offerblok); 9.00 gelovige zielen (of ferblok); 10.15 Gerardus Peetere en Elisabeth Derks; 11.45 gelovige zie len (offerbus). GEEN Avondmis. Vrijdag: 7.45 Selida Virginia Ro- jer; 8.30 Petronella Janssen-Derks (v.w. Bond van Bejaarden); 19.00 Gezinsmis, Wilhelmina Hendrix-Ba- ken; 8.00 zij-altaar, overl. fam. Aart- sen., Zaterdag: 7.45 gelovige zielen (of ferbus); 8.30 gelovige zielen (offer- bus). Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Henk Janssen en Maarten Arts. Zondag: 7.30 Ricky Douwes en Wim v. d. Heide; 9.00 Leo Janssen en René van Hooren; 10.15 Jeroen Comelissen en Jos Claessen; 11.45 Marcel Hendrix en Gerard Stoks; 18.00 Frankie Kol en Peter Smelt. Maanadag, woensdag, vrijdag: 7.45 Ludwig Arts en Carlo; 19.00 Geert Koppes en Mater. Dinsdag, donderdag, zaterdag 7.45 Eric Arts, Am. Verhaagh; 19.00 Leo Manders en Wieke Aarts. Nieuwjaaredag 7.30 Henk Janssen, Maarten Arts; .00 Ricky Douves, W. v. d. Heide; 10.15 Leo Janssen en Rene V. Hoo ren; 11.45 Jeroen Comelissen en Jos Claessens. Feest van de H. Familie Zaterdag 19.00 hoogmis overl. fam. Janssen-Derrix. Zondag 8.30 lsm. voor zal. Marti- nus v. Staveren; 10.00 hoogmis tot bijz. int. (J). Maandag 8.00 lsm. zal. Gerardus Smits en echtgen. Dinsdag 8.00 lsm. zal. Geert Clas sens. Woensdag 8.00 lsm. ter ere H. Jo zef (offerblok). Woensdagavond om 7 uur hoogmis int. dankbaarheid over gunsten van Donderdag Nieuwjaar. 10.00 hoog- het afgelopen jaar. mis tot bijz. intentie J. B. Vrijdag le vrijdag van de maand. Gewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 bijz. H. Mis ter ere van het H. Hart. Zaterdag Priester zaterdag. 8.00 lsm. voor onze bisschop Mgr. Gijsen; 's avonds om 7 uur hoogmis overl. fam. Kunen-van Rens. Akolieten 28 december: Hans Ku- nen Alb. Weijs en P. Fleurkens. In de gemeenteraad van Deume is geklaagd dat van de zijde van B. en W. te weinig gedaan wordt om de werkgelegenheid in onze buurge meente te bevorderen. Men wijst daarbij op de grote werkloosheid en de no gsteeds grote uitgaande pen del uit deze gemeente. In de nota van antwoord klagen B. en W. van diezelfde gemeente dat Deume weinig kansen maakt om industrieën aan te trekken, ge zien het feit dat zowel Venray als Helmond aangewezen zijn als te in dustrialiseren kernen en mogelijke liefhebbers voor het zuid-oosten van on sland automatisch van Deume wegtrekken. Van je buren moet je het maar hebben.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 5