VENRAY IN BEWEGING SPORTINSTUIF s.v.v JEUGD SPORTINSTUIF Begrotingsvergadering Meerlo-Wanssum DAMMEN S.V. LEUNEN toto dom melskens l jm\ éss? V.C.ROÖY Zelf kleuren vergroten is eenvoudiger als zwart/wit FitW; VENRAY IN BEWEGING op zaterdag 27 en zondag 28 december EEN ZALIG NIEUWJAAR LINGERS - V0LLEBERG boxmeer/venray/deurne ÖeW E5 BRCOD EN SPELEN NA DE KERSTDAGEN, MET EEN OVER VLOED VAN CALORIEËN, GEZONDE LICHAAMSBEWEGING DOOR DEEL TE NEMEN OP ZATERDAG 27 EN ZONDAG 28 DECEMBER AAN DE Sporthal De Wetteling Venray zaterdag 27 dec. van 13.30 tot 19,00 uur Gymnastieklokalen Oostrum en Ysselsteyn zondag 28 december van 10 tot 13.00 uur voetvolley trampolinespringen ringtennis centerbal zaalhockey omkeervoetbal enz. enz. VC Rooy dames 4 punten los 45 min. volleybal en ruim -4V2 uur reizen was voldoende om de VC Rooy dames met 30 van Libanon te zien winnen. Libanon 2 de ongetwijfeld zwak ste ploeg uit de tweede divisie C, was totaal geen tegenstand voor het aankop gaande VC Rooy. Met 5-15, 1-15 was het 2-0 en coach Martin Hendriks kon in de derde set ruim schoots variëren om toch nog ge makkelijk met 15-11 de stand op 3-0 te brengen. Nee, dit Libanon staat op de laat ste plaats en zal daar, gezien het zeer zwalkke spel, wel blijven. De konkurrenten bezorgden VC Rooy een prettige dag door beiden 3 punten te laten liggen. Sarto, dat vorige week schamel spelend met 30 werd verslagen, staat nu tweede. De heren hebben tegen Tartwijk een goede wedstrijd gespeeld. Tart wijk thuis zeer sterk spelend, pro beerde een eeuwenoud foefje uit te halen door de tegenstander VC Rooy te laten wachten op de afloop van een klein bij zaaltje warm te draaien. Na een kwartier zou begonnen moeten worden. Natuurlijk protes teerde VC Rooy en kon de warming- up voltooien. Na een zeer sterk gespeelde eerste set viel de Venrayse ploeg terug, herstelde zich knap in de tweede helft van de derde set en bracht ver volgens de vierde set met'ruim ver schil op haar naam. De vijfde set bracht zoals vaak een spannende strijd, waarin beide teams om beur ten de leiding veroverden. Bij de stand 12-10 in het voordeel van Tart wijk maakten de VC Rooyers enkele grote feuten en toen een serve in dat beslissende stadium ook nog buiten de lijnen belandde, maakte Tartwijk er een einde aan. De 3-2 nederlaag was verdiend vooral gezien het zwakke spel in de tweede en derde set. Het herstel kwam steeds iets te laat en in de tweede divisie kan je alleen blijven winnen door maxi male inspanning. Zaterdag 3 januari speelt VC Rooy in de sporthal van S ervaas om 5 u. de traditionele wedstrijd tegen Ly ceum. Setstanden 15-7 15-11 15-3. Heren PatrickVC Rooy 2 30 In deze wedstrijd tegen het hoog op de ranglijst staande Patrick, heeft VC Rooy 2 lange tijd goed par tij gegeven. pioen van dit jaar en Thijs van As ten die 4e werden. Zij werden ge huldigd door de voorzitter van de vastelaovesvereniging Fleurkens. Een tevreden voorzitter van het organiserend comité dhr. A. Tielen, kon voordat de Smeleblaozers een muzikaal en feestelijk einde maak ten aan deze wedstrijden, velen dan ken, die zich daadwerkelijk hebben ingezet zowel naast als op de fiets, om deze wedstrijden tot een groot financieel sukses te maken. Na een matige start, die meteen een flinke achterstand opleverde, ging de strijd geruime tijd gelijk op. Het werd toen ook duidelijk dat VC Rooy niet kansloos hoefde te zijn. In de tweede set pakte het team een zaalvoetbalwedstrijd en zelf in van meet af aan de zaken goed aan. Patrick werd onder druk gezet en VC Rooy nam een verdiende voor sprong. Als zo vaak bleek ook nu, dat dit team het vermogen mist om na een verkregen voorsprong het heft in handen te houden. Slechte passes en smashes in het net, leid den dan ook onherroepelijk naar de nederlaag. In de 3e set kon VC Rooy het niet meer opbrengen om alsnog voor een beter resultaat te knokken. Het be slist niet zoveel betere Patrick had dat snel gezien en drukte dan ook effektief door naar de zege. Het 2e herenteam leed op deze wijze in Echt een nederlaag, waar een betere uitslag tot de mogelijk heden had behoord. HBC—VC Rooy 3 2—3 Eindelijk is het dan weer eens ge lukt en nog wel tegen het op de 2e plaats staande HBC. De eerste set was een goede op steker, we wonnen met 15-13. De 2e set en de derde set gingen ruim schoots verloren. Teen kwam echter de ommekeer en HBC kwam er niet meer aan te pas. Met 15-8 en 15-7 haalden we de winst binnen. "We gaan nu even va kantie vieren en dan beginnen we aan het tweede deel van de kompe titie, hopenlijk met beter sukses als de eerste helft. Atletiekmiddag Voor alle A en B spelers op za- park. terdag 27 december op het sport- Direkt na de feestelijke kerstda gen, met zware kerstdiners, lekker lui liggen niksdoen, televisiekijken, snoepen en drinken, is het hard no dig, dat men weer eens wat aan de kenditie gaat doen en dat het hart weer op volle toeren gaat werken. Daarom is het goed, dat er een sportieve rekreatie is, die Venray in beweging brengt. w Op zaterdag en zondag kan men weer deelnemen aan gezellige akti- viteiten, die deze keer onder de noe mer „Sportinstuif" worden gehou den. Op zaterdag 27 december is de sporthal „De Wetteling" de plaats waar dit sportieve en ludieke gebeu ren plaats vindt tussen 13.30 en 17 u. In de gymnastieklokalen van Oos trum en Ysselsteyn kan men op zon dag 28 december overtollige calo rieën kwijt tussen 10 en 13.00 uur. Het programma ziet er als volgt uit: „DE WETTELING": 1 Centerbal; 2 zaalhockey, 3 omkeervoetbal, 4 voet volley; 5 indiaca/frisbee/pilot; ringtennis; 7 trampolinespringen. Ook Meerlo-Wanssum heeft op tijd de begroting onder de hamer door gekregen. Een begroting, waar in de gewone dienst toch nog altijd 7 miljoen omgaat en in de kapitaals- dienst 22 miljoen. Zoals we reeds eerder meldden hadden de raadsleden een hele rij op- en aanmerkingen ten berde ge bracht, welke nu een antwoord kre gen van B. en W. D.at dit college niet van plan was en is om commssie- vergaderingen openbaar te maken, mocht dan sommige raadsleden bar tegenvallen, maar het college bleef op zijn standpunt staan, dat advie zen, welke aan het college verstrekt worden door de betrokken raads commissies, daarin zonder potten- Het begin is om half twee, maar als je meedoet moet je wel om een uur aanwezig zijn. Denk eraan dat het meetelt voor het winter'klasse- ment. Zaalvoetbal Voor alle E-spelers in de sporthal de Wetteling op woensdag 31 de cember van 9.00 tot 13.00 uur. Zorg dat je een half uur van te voren aanwezig bent. Voor alle D-spelers in sporthal de Wetteling op zaterdag 3 januari van 9.00 tot 13.00 uur. Kom een half uur van te voren. Voor alle C-spelers in de Wette ling op vrijdag 2 januari van 9.00 tot 13.00 uur. Ben om half negen aanwezig. Voor alle B-spelers in de Wette ling op vrijdag 2 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Ben om half een aan wezig. Voor alle A-spelers in de Wette ling op zaterdag 3 januari van 13.00 tot 17.00 uur. Ben om half een aan wezig. BONDSKOMPETITIE Voor de vierde achtereenvolgende maal wist Damclub Venray de Ven- lo-ers te verslaan. Deze vierde bondswedstrijd was slechts formali teit omdat Venray na drie overtui gende overwinningen het kampioen kijkers besproken moeten worden. En wie van de overige raadsleden dan zo graag wil weten wat in zo'n commissie besproken is, die kan in lichtingen krijgen op het gemeente huis. Gezien het feit dat daar in het verleden praktisch geen gebruik van is gemaakt, is ook al een reden te meer cm die openbaarheid volgens het college maar met een korreltje zout te nemen. Om via verhoging van de haven gelden het toch wel grote tekort van de haven enigermate op heffen, kreeg niet de steun van het college. Dat meent dat de haven van Wans- sum toch al een van de duurste, in uit de markt gaan prijzen. schap reeds binnen had. den lande is en men moet zich niet Daarom traden de Venrayse dam mers aan met een groot aantal re serves. Dat ook deze spelers van het twee de team reeds hun mannetje, staan bleek wel uit het feit, dat het ver zwakte Venlose team voor de vierde maal met een forse nederlaag van 14-6 naar huis werd gezonden. De persoonlijke uitslagen waren als volgt: Venray Venlo 1 GerritsDelsing 02 2 MartensStrijbos 20 3 TijssenP.' Janssen 11 4 Willevan Ooyen 20 5 ZaalH. Janssen 11 6 v. Bommelv. Kol 02 7 AdopaiJ. Hovens 20 8 Verkoeyen-Mevr. Ramakers 20 9 PeetersLucassen n.o. 20 10 Westerv .Gerven n.o. 20 Programma zondag 28 dec.: Wittenhorst 1Leunen 1 2.30 u. (vriendschappelijk) Leunen 2Kronenberg 1 2.30 u. Leunen 3—BW 2 12.00 u. Wittenhorst 5Leunen 4 11.30 (10.45) Leunen 5Griendtsveen 2 12.00 u. Hegelsom 4Leunen 6 12.00 (11.15) Op 1 januari-Nieuwjaarsdag houdt SV Leunen in alle plaatselijke café's weer haar jaarlijkse TOEPAKTIE. Zoals ook voorgaande jaren zal er weer getoept worden om HANEN. Het bestuur hoopt dat alle toep- liefhebbers, deze aktie evenals voor gaande jaren zullen steunen. Bij voorbaat hartelijk dank. GYMZALEN OODSTRUM en YS SELSTEYN: 10.45-11.30 zaalhockey; 11.30-12.15 omkeervoetbal; 12.15-13.00 voetvolley. Deelnamekosten 1,per persoon. Zoals bekend gaat het bij de spor tieve rekreatie beslist niet om wed- strijdprestaties, maar wel om de be weging, die men krijgt, alleen al door 't deelnemen. Bovendien blin ken deze aktiviteiten uit door de zeer gezellige sfeer. Al heeft men nog nooit op een spcrtvloer gestaan, dan nog kan men deelnemen. Alleen het gebruik van gymschoenen is verplicht. Tenslotte: aan de sportinstuif kan door iedereen boven 13 jaar worden deelgenomen. Ook deze keer wordt op een grote deelname gerekend. Spelmateriaal hoeft men niet mee te brengen. Dit is in grote mate voor radig. Er was ook nog aL enige deining gemaakt over de huur van de gym zalen, waardoor het ene kerkdorp als het ware het andere zou subsi diëren. B. en W. toonden in een gedegen overzicht aan, dat het nogal mee valt met die subsidiëring al is het wel zo dat er inderdaad zalen zijn, waar meer geld bij moet dan in an dere plaatsen. Maar dat wist men, voordat de zalen er kwamen. Het college liet ook geen misver stand bestaan dat het zou blijven vechten voor woningbouw op alle dorpen van deze gemeente. Dat mag dan misschien niet naar de zin zijn van Maastrichtse en andere plano logen het college stelt uitdrukkelijk dat iedereen, die wil blijven wonen in zijn of haar dorp, daar ook de mogelijkheid toe moet kunnen krij gen. Niet alleen omwille van de be trokkene, doch ook om de leefbaar heid van die dorpen te bevorderen. Ook de op- en aanmerkingen op het jeugdwerk, waarbij gezegd werd dat het open jeugdwerk in de ge meente achtergesteld werd, werden behandeld. Het college toonde aan, dat iedere heilige zijn kaarsje krijgt mits die aktiviteiten onderneemt. Bij de agendapunten bleek ook het antwoord te vinden op het feit dat 't verkeerslicht in Wanssum 's mor gens dikwijls op rood staat, zonder dat er overstekers in de buurt zijn. Dat blijkt te komen omdat men 's avonds, als het licht uitgeschakeld is, toch middels de knop probeert of het niet werken wil. Als het 's mor gens weer aan gaat, wreekt zich dat met rood licht, dat overigens maar enkele tientallen seconden blijft branden. In deze vergadering kwam aan de orde een nieuwe subsidieregeling voor de kulturele- en folkloristische verenigingen. Dat blijkt het totaal van de subsidies voor dat doel te brengen van 20.000,- naar 29.000,-. Een poging om de SONMO-regeling in te voeren voor de muziekgezel schappen kwam de gemeente te duur uit. Ook werd de subsidieregeling voor het jeugd- en jongerenwerk goedge keurd. Daar steeg de subsidie van 6.500naar 8.800 Ook de sport krijgt met een nieu we subsidieregeling te maken en daar gaat de subsidie vooruit van 15.000- naar 26.000—. Intrekking van een oud besluit om de voetbalclub van Meerlo per jaar 5.000en de rijvereniging 660,67 subsidie te geven, ging niet door. De raad oordeelde dat een eens gegeven woord gestand moet worden gedaan. En wonder boven wonder had geen enkel raadslid nog iets voor de rond vraag^ tetrwijl ook van de publieke tribune geen vraag gesteld werd. Zaterdagavond vond in Ysselsteyn de sluiting plaats van de Wieler- avondzesdaagse, welke daar gehou den is ten bate van de Stichting Jeugdcentrum en de Vastelaovesver eniging. Gezien de grote drukte gedurende de gehele week, maar zeker op. deze slotavond, zullen beide verenigingen er inderdaad de nodige baten aan overhouden. Er is met vuur gevoch ten in Ysselsteyn in deze zesdaagse. De ploegen uit de 16 wijken, waarin dit peeldcrp was opgedeeld, hebben tot de laatste avond hard gereden om de wisseltrofee, die uiteindelijk ging naar het koppel Peter Claessens en Pierre van Ass van de Deurnese- weg, welke wijk nu eerste is. Op bovenstaande foto de huldiging van de persoonlijke kampioenen van deze wieler-avondzesdaagse. Van links naar rechts: Wilbert van Dijck, die 3e werd, Herman van Ass, die 2e werd, Hub van Ass de grote kam- WIJ WENSEN VRIENDEN, KENNISSEN EN KLANTEN Stationsweg 147 - Venray - tel. 1510 Fu\ty coa* tav 40 fer 39,50 00M*Y 'eocm \105-— Wil»»- B IV.'PA*' 1 2&f. QQ - I pc-wer1 oOQ - ■\i269.— w-r \pw«[ zo° qOQ Bauer C» ph\Up#DJ*»' 8 *0* en nog Auiomaüsc Slow motion helloing earner A9*a v_,,c cameta veelmeer W* donkere kam i995' -e fi69-001A9.50J' 39.50 samen

Peel en Maas | 1975 | | pagina 2