AGENDA ebberink Perfekte organisatie bij kampioenschappen TAXI 3656 Venrays Mannenkoor Pasfoto's direkt klaar! Inbraak in clubgebouw Diefstal uit kledingzaak Aanrijdingen Schutterij Krazy Kat in de Brak WIJKCENTRUM NOORD WEST SVV nieuws Commissie van onderwijs Is Venray niet in beweging te krijgen? Aanwinsten Bibliotheek Venray RB specialiteit Rongens bakkerij Heet Hangijzer VVD Venray e.o. (Vervolg van voorpagina) dag maar zoveel fietsers over, dus is er op dat pad ruimte genoeg. Maar meh weet dan in Maastricht niet dat 90% van dat verkeer 's mor gens in een half uur en 's middags in anderhalf uur zich afwikkelt en je dus om ongelukken vraagt, want de bomen langs die weg geven prak tisch geen uitwijkmogelijkheden. Men vraagt zich verder af, waar om men in Nederland praat over rekreatieve fietspaden, als men ge wone fietspaden al met zo'n smoesje afwijst. VISSEN STERVEN Klachten kwamen uit Ysselsteyn en Veulen dat in de herfst de grote beek geheel droog gestaan heeft en op die manier elk leven, wat er in 't water was, onmogelijk heeft ge maakt. Men gaat het waterschap om verantwoording vrageq. ORANJEFEEST Ook.de opzet van de oranjefeesten is in de raden aan de orde geweest. Men wil in ieder geval de kinder spelen in schoolverband handhaven, waarbij oudercomité's eventueel de helpende hand zullen bieden. Voor de oudere jeugd en de ouderen had men graag een gezamenlijke organi satie, in samenwerking met alle dor pen en wijken om eventueel in com petitieverband een groot feest op stapel te zetten. Daar wil de rayon- commissie zich voor inzetten, mits men tijdig inspraak krijgt. In Brukske schijnen wat proble men te zijn, doordat de Foekepot voor haar leerlingen verder ook nog buitenschoolse aktiviteiten ontwik kelt, waardoor een deel van de jeugd in die wijk buiten gesloten wordt. Maar dat gaat dan de wijkraad daar wel eens bekijken. STREEKPLAN Men gaat middels een korte sa menvatting en een vragenlijst toch nog proberen wat inspraak op gang te brengen voor het streekplan. De rayoncommissie van Horst heeft daar een uitstekend plan voor op tafel ge legd dat Venray overneemt en dat men in deze maand in de verschil lende dorpsraden aan de orde zal stellen. Verder wordt Brukske, Ysselsteyn en Oirlo achter de broek gezeten om dat hun afvaardiging bij het Groene Kruisbestuur niet funktioneert. Men wil verder pogen om de Al gemene Hulpdienst uit te bouwen, mogelijk naar S.O.S. in Venlo, om dat blijkt dat nog te veel mensen 's avonds niet die hulp kunnen krij gen die nodig is. En tenslotte gaat Veulen aan de bel hangen, want die dorpsraad heeft nog steeds geen subsidie gezien. WEEKEND-DIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zon dagavond 8 uur neemt waar, voor die patiënten van de huisartsen Bloemen, Fra n ken, La n kveld, van Th iel en De Muinck Keizer TH. LANKVELD, ari« Langstraat 76 - Telefoon 8008 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen. Beckers, Corver, Penners en Vercauteren D. VERCAUTEREN, arts Merseloseweg 33 tel. 2200 Spreekuur voor spoedeisende ge vallen bij loeide doktoren op zater dag en zondag van 10-11 uur en van 17-18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 is 's-zondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna u via het nachtluikje geholpen wordt. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venxay-Meerlo-Wanssum Mej. Zr. J. DRABBELS telefoonnummer 04780 - 1219 voor inlichtingen en boodschappen: zaterdag van 07.30 tot 08.00 u. 1219 11.00 tot 11.30 uur 04780-1269 16.00 tot 17.00 u. 1219 19.30 tot 20.00 u. 1219 Zondag op dezelfde tijden te berei ken op 04780 - 1219 KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kutfpers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak Via een openstaand raam hebben onbevoegden toegang verkregen tot het clubgebouw van SW aan de Hoenderstraat. Vermist wordt een bedrag van 75,aan klein geld. Een. vrij nauwkeurig signalement heeft de Venrayse politie van vier winkelende dames, die in de kleding zaak van de firma T. in de Grote straat zijn geweest en daar een rok hebben gepast. Toen de dames ver trokken waren werd een rok ver mist. Wij zouden de dames willen aanraden, omdat hun identiteit be kend is, de rok te retourneren. Onvoldoende opletten van de vrachtautobestuurder, de 22-jarige C.S. uit Kessel, toen hij na gepar keerd te hebben, wilde wegrijden, zorgde voor een botsing. Want op dat rpoment werd hij ingehaald door de personenauto bestuurd door de 59- jarige A. v. d. L. uit Venray. Gevolg: materiële schade. Op de kruising Langeweg Kempweg verleende de 38-jaTige be stuurder van de personenauto, toen hij vanaf de Kempweg de Langeweg op reed geen voorrang aan de over de Langeweg rijdende 54-jarige fiet ser I B. Deze fietser moest met di verse verwondingen in het zieken huis worden opgenomen. Fiets werd zwaar, auto licht beschadigd. HET ZANDAKKER GILDE ST. JAN De eerste ontmoetingsavond voor het nieuwe seizoen is suksesvol ver lopen. De animo voor het schieten was bijzonder groot en de aspirant tamboers hebben naar hartelust ge repeteerd. Zij, die vorige week verhinderd waren, worden zeiker maandagavond om 20.00 uur in het gildehuis zaal Volleberg, Henseniusstraat 20, Ven ray verwacht, daar dan het pro gramma kan worden voortgezet. Zij, die geïnteresseerd zijn in het schutterswezen, kunnen ook 's maan dags een bezoek brengen aan onze ontmoetingsavond. Zondag a.s. is er in de Brak om 9 uur n.m. een optreden van de be kende groep Krazy Kat. Een groep, die liefst 4 leadzangers telt, die ook instrumentaal hun mannetje staan. Bij Krazy Kat zijn dat White, Fer guson en Willis, die samen met de keyboard-speler McDonald aan ver schillende bekende sessies hun me dewerking gaven. Een samenwerking met de schrij ver Hall heeft gezorgd voor een frisse originele sound. Zij brengen alles van ballades tot boogie, in soms wonderlijke arrangementen, ingeleid door droog humoristische aankondi gingen, die alle liefhebbers zal be vallen. Met Krazy Kat is de Brak terecht trots en men hoopt dat vele bezoe kers komen luisteren naar dit puur Engelse stel. In tegenstelling tot 't bericht over de Hofkoor-repetitie voor a.s. zon dagmorgen 11.30 uur, delen wij mee dat deze komt te vervallen. De eerst volgende repetitie voor 't Hofkoor is op zondag 4 januari om 11.30 uur in Hotel De Zwaan. Maandag 8.15 uur openbare ver gadering van de wijkraad in het wijkcentrum De Kiosk. Aan de orde komen o.a. de verkie zing van de wijkraad, de ontwikke ling van het winkelcentrum en van het wijkcentrum en de opzet voor een betere communicatie. Iedereen is van harte welkom. Door de wijkraad Noord-West is een dezer dagen aan de bewoners van de wijk een boekje aangeboden met enige informatie over de wijk raad en haar aktiviteiten. In dit boekje vindt de lezer een uiteenzetting over het waarom en waartoe van de wijkraad zelf, haar verleden en de plannen voor de toe komst. Dat daarbij de heroprichting van het wijkblad, de organisatie van omtspanningsbijeenkomsten, kursus- sen, gespreksgroep en het vrouwen- kontakt ter sprake komen, is van zelfsprekend. Verder wordt het wijkgebouw on der de loupe genomen; S.S.O. en de jeugdclub De Dissel. De wandelsportvereniging, de vrou- wenkontaktgroep, het open bejaar- denwerk geven nadere inlichtingen over hun doen en laten, terwijl het aanwezig zijn van een bejaarden centrum in deze wijk nog eens extra wordt belicht. De Algemene Hulp dienst, het Groene Kruis en de wo ningbouwvereniging passeren ook de revue, alles uitvoerig beschreven en met een overvloed van adressen van kontaktpersonen. Men mag deze wijkraad feliciteren met een dergelijk fraai informatie- boekje voor hun wijkbewoners! Vrijdag 5 dec.: Geen repetitie i.v.m. Sinterklaas. Het bestuur wenst iedereen een fijne pakjesavond toe. Zondag 7 dec.: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Maandag 8 dee.: 19.00 repetitie voor sopranen en alten. Donderdag 10 dec.: 18.30 repetitie volgens afspraak. Afmeldingen bij M. Claessens, tel. 5155 na 17.30 uur. OPROEP Als er jongens zijn in de leeftijd van 8 jaar en die graag in het koor willen zingen, kunnen ze zich opgeven bij M. Claessens, tel. 5155. Uitslagen: Venray 1Venlose Boys 1 20 Tiglieja 2Venray 2 00 Programma 7 december: Beker: Venray 3Quick Boys 1 14.00 u. Vriendschappelij k Venray 2Volharding 2 11.30 u. Dames: Venray 1Quick Boys 1 10.00 u. Oostsingel De commissie van onderwijs gaf een gunstig advies voor: a. een garantiesubsidie van 6.000,- voor een in 1976 te houden kunst' tentoonstelling, die van opzet en kwaliteit goed dient te zijn; b. een subsidie van 30% in de kos ten van da'kherstel en voegwerk •in de boerderij van Osch, Wevers - lo tot een bedrag van 13.808,40. Rijk en provincie subsidiëren ieder 20%. c. de Drum- en Showband Venray te subsidiëren met 1500,voor 1975; voor 1976 ontvangt de band 50% in de dirigentkosten, 50% in de afschrijvings- en onderhouds kosten. Een voorstel vna de heren Den Brok, Hoenselaar, Broeksteeg en van Valkengoed om via de verordening subsidiëring kulturele organisaties ook de kerkkoren te gaan subsidië ren, werd aangehouden voor nader onderzoek. Wethouder van Oers liet er geen twijfel over bestaan dat B. en W. er niet aan denken deze verenigingen, bij wie allereerst het religieus aspekt voorop staat, te gaan subsidiëren. Verder adviseerde de commissie gunstig: de aanschaf van een speelleesset voor de Hommel, alsmede de aan schaf van schoolbehoeften tot een bedrag van 7990, De Dr. Poelsschool krijgt een bandrecorder. De kleuterschool in Leunen kan overstappen op gas bij de ver warming. Ook de school in Merselo stapt van olie op gas over. Of de raadzaal van het gemeente huis met de komende vastelaovend de residentie gaat worden van de jeugdprins (een voorstel van Mevr. Poels) is nog een zaak, die in het college bekeken zal worden. Na twee aktiviteiten binnen de aktie „Venray in Beweging" moet helaas worden gekonstateerd, dat Venray met de beste wil van de we reld tot op heden niet in beweging te krijgen is Ongeveer 130 enthousiastelingen hebben deelgenomen aan de eerste aktiviteit in het rëkreatiegebied „Vlakwater", die onder de naam „Volkscross" werd gehouden. Toegegeven, dat het ergens een „gerichte aktiviteit" was omdat op de achtergrond de bedoeling mee speelde om te komen tot de oprich ting van 'n atletiekvereniging. Maar degenen, voor wie de Volkscross was opgezet: degenen, die aan bewe gingsarmoede lijden, lieten verstek gaan. In hoofdzaak jongeren en ou deren, die tóch al aan sport doen, draafden die zondagmorgen door de bosrijke omgeving Zaterdag en zondag stond de Coo- pertest op het programma. Men kon zowel op de Cooperbaan als op de sportparken De Wieën in Venray, de Vlies in Ysselsteyn en De Spar in Oostrum terecht. Omdat de dames-veteranen van de hockeyclub acte de presence gaven, had men tenminste nog18 deel nemers op de baan. In Ysselsteyn en Oostrum was het nóg triester. Op beide sportparken meldde zich.één trimmer! Maar de organisatoren geven de moed niet op. Er staan nog zes ak tiviteiten op het programm, die alle ten doel hebben de bevolking van Venray te laten bewegen. De nadruk ligt niet op de prestatie, maar wel op een gezellige en aangepaste sport beoefening ter wille van het gezond- heidsaspekt. Gehoopt wordt, dat re meer be langstelling bestaat voor de volgen de aktiviteiten. Of moet men straks aan de minis ter melden, dat het experiment van de sportieve rekreatie in Venray is mislukt omdat Venray met geen mo gelijkheid in beweging is te krijgen? Of heeft men de zaak verkeerd opgezet In de rayonkommissie is daarover al het een en ander gezegd. Maar trimmen kunnen we best ge bruiken, dus bij volgende gelegen heden allemaal uit de stoel. MARKTSTRAAT5 Schoolstraat 32 - Tel. 1970 Aanwinsten afd. volwasssenen: Adams, R. Watersdhapsheuvel. Casares, A. Bioy. Slapen in de zon. Groot-Canté, H. de. Zuster Britta; ontmoeting met het verleden, (dok.) Hasek, J. De lotgevallen van de bra ve soldaat Svjek. Dl. 2. (hum.) Hesse, E. Thee. Jones, J. 's levens taptoe, (oorl.) Kunz-Bircher, R. Bircher-Benner kookboek. Marques, G. G. Honderd jaar een zaamheid. (fam.) Michiels, Ivo. Het boek alfa. Wright, D. Doorbroken isolement. Betué, P. de. Geen tranen voor Andy Bezig zijn met macramé. Boni, A. Willem van Oranje (hist) Deb rot, C. Mijn zuster de negerin, (ras) Dupa. Veel liefde voor Dommer (str.) Eigen maatwerk. Geen, Hannah. Aan de zelfkant van het leven. Lund D. Eric. Saxon, P. De vampiers van finJisitere. (griez.) Sdhuttevaêr-Velthuis, N. De stem van het hart (str. fam.) Dat de sporthal „de Wetteling" tot meer in staat is dan alleen sport evenementen, dat bleek wel tijdens de organisatie van de kampioen schappen van de Limburgse Bond van Tamboerkorpsen. Een overzich telijk volgen van de wedstrijden zo wel in de zaal als vanaf de tribune, was hier mogelijk evenals een rook verbod en een perfekt sluitende or ganisatie, deze keer in handen van de kring Venray van deze bond. Het was een trotse kringvoorzitter, die het welkomstwoord mocht uit spreken. Dat deed de heer Peeters uit Swolgen met veel verve en te recht was dat welkomstwoord ook een dankwoord aan al zijn medewer kers, die deze kampioenschappen georganiseerd hadden. Wethouder van Oers sprak zater dag het welkomstwoord en verklaar de dat het gemeentebestuur graag de hal ter beschikking had gesteld om daarmede tevens het bewijs te leveren dat de vloer van de sporthal voor meer manifestaties geschikt is. Dat hij speciaal de Venrayse gezel schappen alle sukses toewenste was wel logisch. De kersverse voorzitter van de Limburgse bond, burgemeester Reu- ser van Sevenum (hij is opvolger van de afgetreden voorzitter Jans sen ex-burgemeester, van Eygelsho- ven) sprak namens de bond zondag middag begroetingswoorden uit en wees er vooral op, dat het aan el kaar persenteren belangrijk is ter versterking van de onderlinge geest en van de muzikale prestaties en tevens tot verbroedering en verzus tering kan leiden. De organisatoren hadden sukses, want de belangstelling was veel gro ter dan de Limburgse bond ooit ge wend is. Het was alleen jammer dat de jongste Venrayse aanwinst de Drum- én Showband DSV het niet verder kon brengen dan een tweede plaats. Maar mogelijk is het ongewone van hun optreden in Pietermanskledij juist die vier puntjes kostte welke men tekort kwam voor het kam pioenschap. Maar de puntenwaarde ring bewees in ieder geval dat men op de goede weg is. De 35 deelnemers werden beoor deeld door de heren A. Janssen uit Alphen aan de Rijn, L. Pustjens uit Venlo en A. Thijssen uit Greven- bicht. Ruim 4.000 belangstellenden woon den de titelstrijd bij. De prijzen wer den uitgereikt door dr. A. Habets, voorzitter van de federatie van ka tholieke muziekbonden in Neder land, loco-burgemeester G. Schols en mr. J. Reuser voorzitter van de Lim burgse Bond van Tamboerkorpsen. UITSLAGEN Jeugddi visie: Drumband fanfare St. Gabniël Hoensbroek 19572 pt., drum band Irene Koningsbosch Eoht 199 p. en kampioen, drumband Parcifal Brunssum 209V2 kampioen. Ma j orettengroepen j eugddii visie Majoretengroep van de Showband harmonie St. Servatius Vaesrade 120V2 p., minirettes drumband Parci fal Brunssum 129% p. kampioen. Derde divisie majorettes: Majoret- tegroep harmonie St. Cecilia Geleen 125% p., majorettegroep showband St .Barbara Chèvremont 122 p., ma- jorettengroep drumband Parcifal uit Brunssum 133% p. kampioen. Derde divisie tamboerkorpsen sec tie A: drumband en showband DSV Venray e.o. 206% p., drumband har monie St. Servatius Vaesrade 201 p., drumband Eros Egchel 181 p., drumband St. Odilia Ospel 185 p., drumband St. Paulus Roggel 199 p., drumband de Kloppers uit Bergen 197% p.; drumband van de fanfare St. Cecilia Ubachsberg 199V2 p., jazz- drumband Willem Alexander Bruns sum 209 p. kampioen. Derde divisie sectie E: fluit- en tambcerkorps St. Willibrordus Ob- bicht 19772 p. en kampioen. Tamboerkorpsen tweede divisie sectie Atamboerkorps harmonie Sub Matris Tutela uit Oostrum 197 p., drumband St. Agatha Haelen 197 p., drumband harmonie St. Michaël Horn 199 p., drumband St. Michaël Ooi-Herten 20372 p., drumband Ma rijke Hoensbroek 189% p., drumband fanfare St. Martinus Urmond 20972 p. kampioen. Eerste divisie tamboerkorpsen sec tie A: drumband fanfare Ons Genoe gen Oirlo 204 p., drumband kon. har monie St. Jozef Berg aan de Maas 204 p., drumband harmonie St. Pe trus en Paulus Maastricht 210 p. en kampioen. Eerste divisie sectie E: trommel en fluitenkorps Heide uit Swalmen 19672 p. en kampioen, fluit- en tam- broekorps Eendracht Eygelshoven 195 p. Eerste divisie sectie E: Drumband show- en klaroenkorps Molenberg Heerlen 180 p., Majoretengroepen eerste divisie: majorettengroep van fluit- en tam boerkorps Pr. Marijke Heerlerbaan Heerlen 124 punten, majorettengroep van de harmonie St. Cecilia Otter- sum 126 punten en kampioen. Tamboerkorpsen eredivisie, sectie E: trommel- en fluitenkorps Pr. Ma rijke Heerlerbaan Heerlen 195 p., trommel- en fluitenkorps Steil 61 uit Steil 203 p., trommel- en fluiten korps St. Barbara Reuver 207 p. en kampioen. LISBETH RUTTEN en ERIK PETERS geven namens wederzijdse ou ders kennis van hun voorge nomen huwelijk op vrijdag 12 december 1975 om 15.00 uur in het gemeentehuis Van Ven- ray. Gelegenheid tot feliciteren van 19.00 tot 21 ,j00 uur in het „Brouwershuis", bindstraat 25 Venray Wij waren erg blij met 'die vele gelukwensen bloemen en kado's op onze huwelijksdag, waar voor wij u van harte danken. Piet de Mulder Dorren de Mulder-Arts Venray, december 1975 Haam makerstraat 250 WORSTEBROODJES Exclusieve sierheide in 30 soor ten a f T,- Be.rberes, Ligusteren, berk- en klimozen asf 0,50 Dwergconiferen vanaf 1,50 Thuya's van 1% m vanaf f 3>- Sierheesters in vele soorten» vanaf f 1,- Gazonzacfen vanaf f 8,- tot f 12,- per kg Dahlia's a f 0,75 Vele soort ensierbomen, com post, koemest en tuinturf Tuinplantenkwekerij „De Liefra" Lorbaan 12a, Veulen tel. 4181 WielerzeBdaagise S.V. Msrseto: Priizen Verloting en«w»wipen Rood 90 - 92 - 133 - 277 - 509 Groen 37 - 101 - 113 - 141 - 438 550 - 602 - 640 - 650 - 670 - 727 777 - 804 - 834 - 910 - 995 Afhalen voor 15 december a.s. Past. Vercou lenstra at 6, Merselo TE KOOP BIJ Autobedrijf Derks Venray Merseloseweg 62 Tel. 04780-2277 VOLKSWAGEN GOLF L '75 7000 km TWAN PEETERS Dag en nacht bereikbaar Ook voor Ziekenfondsen. Ter overname aangeboden Is het „doe het zielf' ontsta an omdat de huidige vader's han diger zijn1, dan dlie van vroe ger? Het is niet waarschijnlijk. Het „dbe het zelf" ;is ontstaan oimdat het verschil tussen de prijs die men moet betalen voor het uitvoeren van de klus en het bedrag dat de uitvoer der zelf in het handje krijgt te groot is. iedereen wil dit ver schil zelf vangen. Hetzelfde probleem treedt oip bij het openbaar vervoer waar wij nu al 20 ét per km op toe leggen. Velen van onS kunnen autorij den, laat ons dain ook rijden in het eigen autootje. Waarom moeten we dan zonodig ge bruik maken van de diensten van een chauffeur öf die nu op een tram, bus of bustaxi zit. Waarom nog eens 120 miljoen te stoppen in een gemeen schappelijk vervoer als dat al lang niet meer haalbaar is. Als het geld „zoals gewoon lijk" toch op moet heïp d'an 1.000.000 '.Nederlanders aan 'n fiets voor de halve prijs, dat stimuleert ae fietsenproduktie en de spijsvertering. TE KOOP BIJ Autobedrijf Derks Venmy Merseloseweg 62 Tel. 04780-2277 SIMCA 1000 Raliey '74 TE HUUR KAMER met w,. en k. water en c.v. Nabij het ziekenhuis, voor verpleegster of alleenstaan de dame. Brieven onder nr. 493 bureau van dit blad TE HUUR Vrijstaande woonruimte bevattende kamer/keuken, slaapkamer, douche/toilet voor alleenstaande Brievenv onder nr. 495 bureau van dft blad.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 2