AGENDA ebherink in de Peristal aan de Kempweg is het bar gezellig speciaal in de weekends met een goede discjockey, een puik glas bier of een gekoelde borrel en een hartig hapje ga ook eens gezellig uit Kath. Vrouwengilde Geschied en Oudheidkundige Kring Venray DERDE ORDE WECKBND-DIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 u. tot zon dagavond 24 uur neemt waar, voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners en Vercauteren J. BECKERS, arts Julianasingel 11, tel. 3700 voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel en De Muinck Keizer Dr. WITTGEN Ouverturestraat 30 Venray tel. 3558 Spreekuur voor spoedeisende ge vallen b\j heide doktoren op zater dag en zondag van 10-11 uur en van 17-18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 is 's-zondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna u via het nachtluikje geholpen wordt. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Mevr. Zr. M. Vermeulen-Arts telefoon 04780-4621 Voor inlichtingen en boodschappen: zaterdag van 07.3008.00 u. 4621 11.00—11.30 u. 1269 16.00—17.00 u. 4621 19.30—20.00 u. 4621 Zondag dezelfde tijden te bereiken op 04780-4621. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, teL 1269 uitsluitend op afspraak. Inlichtingen en boodschappen iedere morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen van 11.00-11.30 uur op kamer 27. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A M. F. Tiggeloven-Kuypers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Hofstraat 14 - TeL 04780-1108 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,25 per deelnemer per keer. WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING Alarm nr. tel. 04780-4571 van zaterdag 13. u. tot maandag 7 u. Voorbereiding bestemmingsplan buitengebied Door het recreatieslhap Peel en Maas is via een daartoe in het le ven geroepen werkgroep een mo del opgesteld van voorwaarden en voorsdhriften, waaraan elk van de gemeenten, welke in het schap sa menwerken, voor zijn buitengebied heeft te voldoen. In dit model ligt dus het kaart beeld en de voorschriften vast, waar bij dan iedere gemeente nog zijn eigen bijzonderheden in moet vullen. Om vast de discussie hierover op gang te brengen, ligt dat model ter inzage op de afdeling III D op de Leunseweg 2a, in de Voorlichtings ruimte aan de Julianasingel en bij de Openbare Leeszaal en Bibliotheek in de Schoolstraat. Op het einde van dit jaar moet 't gemeentelijk stand punt uit de bus komen, dus voor dien graag de op- en aanmerkingen van het publiek. Lourdes dia-avond te Veulen Op maandag 27 oktober a.s. zal door het Lourdescomité afd. Venray in zaal ,,'t Veule" (P. Dirkx) te Veu len een gratis dia-avond worden vertoond. Onlangs heeft in Venray centrum reeds een dergelijke dia avond plaatsgevonden die bijzonder goed is aangeslagen. Iedereen die eens in Lourdes is geweest zal met genoegen veel ver trouwde dingen terugzien. Maar ook degenen die van plan zijn in de toe komst eens naar Lourdes te gaan, wordt déze dia-avond zeer aanbevo len. Zelfs zij die alleen maar belang stellen in het bedevaartsoord Lour des zullen met volle teugen kunnen genieten van het vele schoons wat Lourdes te bieden heeft. De dia's worden vertoond door de heer H. Theeuwen uit Leunen, die ook de begeleidende tekst zal spre ken. Tevens werd een groot deel van de dia's door hem zelf gemaakt, zodat men vele bekenden in deze serie zal terugzien. Kortom, een avond, die we ieder een aan kunnen bevelen, niet alleen de mensen uit Veulen, maar ook el ke belangstellende uit de omgeving. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. De kollektrices en kollektanten van het Liefdewerk van O.L. Vrouw van Lourdse zijn bijna afgewerkt. We kunnen nu al zeggen dat de aktie dit jaar geslaagd is. Hoeveel zieken er exact mee kunnen met Pinksteren 1976 hopen we over enkele weken bekend te maken. Wij danken nu reeds al diegenen die hun steun verleenden. Bijzonder dan ook aan de kleine gemeenschap Vredepeel, die dit jaar voor het eerst werd bezocht en die heeft laten zien hoe groot een kleine gemeenschap kan zijn. Allen hartelijk dank. Vogel- en Kleindierenmarkt te Wans sum De vogelvereniging De Gevleugel de Vrienden Wanssum en omstreken organiseert a.s. zondag 19 oktober wederom haar maandelijkse vogel en kleindierenmarkt in het gemeen schapshuis te Wanssum van 10.00 - 12.00 uur. Commissie Grond en Pachtzaken In zijn maandelijkse vergadering heef tde commissie grond- en pacht zaken zich bezig gehouden met de aanleg van wegen in het ruilverka velingsplan OverloonMerselo. Daar blijkt men alle bestaande 3 m. ver harde wegen te handhaven rond Merselo en Weverslo, maar ook vele zandwegen. Alleen heeft men zitten dubben om vanuit Merselo een be tere verbinding te krijgen naar Ys- selsteyn en gaat men nu proberen deze verbinding te realiseren via het quartaire fonds, waardoor die ver binding op 4.5 m. breedte gebracht kan worden. Bepaalde raadsleden zagen liever de Kempkesberg op die breedte ge bracht en het kostte voorzitter J. Loonen nog al wat moeite om de he ren daarvan af te houden. Hij kreeg wel het verwijt van de commissie te horen, dat ze evenals bij het Lolle- beekplan nergens van te horen krij gen, voordat het te laat is. In Ysselsteyn gaat men de proce dure opgang brengen om een deel van het Turfpad aan het openbare verkeer te onttrekken, dat dan aan de aangelegen boeren zal worden verkocht. De wandelaars kunnen ge bruik maken van het werkpad van waterschap langs een verder gelegen beek. Of in het af te kappen gebied bij het vliegveld een cross-baan kan ko men wordt ook bekeken. De politie heeft nu geen ander alternatief als een bekeuring als men aan het cros sen is. Een gastjager in Ysselsteyn komt niet aan zijn trekken omdat degene, bij wie hij gast is, op het betrokken stuk praktisch niet jaagt. Men gaat dat onderzoeken en dan zo nodig maatregelen treffen. Kringkampioen De Roerdomp Door op 4 plaatsen de meeste vis- lengte gevangen te hebben is het twee korpsen van visclub De Roer domp gelukt het kringkampioen schap in de Klasse B te behalen. Het tweede korps werd kampioen, het eerste korps reserve-kampioen, waardoor promotie naar de A klasse mogelijk is. De eerste prijs bij de personeelsprijzen nam H. v. d. Heu vel mee naar huis (5.79 m.). Het tweede korps legde beslag op 30.05 m., terwijl het le korps 24.65 m. vis aan de wal bracht. AFD. VENRAY Maandag 20 oktober komt de heer A. Bessems uit Steyl in zaal In den Engel een lezing houden over het gevangeniswezen. Tot die datum kan men zich ook opgeven voor een uit stapje op dinsdag 28 oktober naar Cuyk, waar de Chicopee-fabrieken worden bezocht. Maandag komt de Oberstudienrat H. Bosch uit Geldern spreken in Den Hoebert over de Tweede Wereldoor log tussen Maas en Rijn. De lezing begint om 8 uur. Tentoonstelling Oirlo De tentoonstelling, welke de Ge schied- en Oudheidkundige Kring had georganiseerd in het afgelopen weekend in het jeugdhuis van Oirlo is een groot sukses geworden. Nadat wethouder van Oers zater dagmiddag de tentoonstelling ge opend had door de onthulling van een oude grenssteen, die men thans bij dat jeugdhuis heeft neergezet, is het een komen en gaan geweest van honderden bezoekers. In totaal heb ben in die anderhalve dag 1200 men sen de talrijke oude foto's, kaarten, schilderijen, kledingstukken en ge bruiksartikelen bekeken, welke over Oirlo en deels Castenray waren bij eengebracht. Dat daarbij veel oud Oirlonaren acte de presence gaven was te verwachten, doch een derge lijk groot aantal bezoekers had men niet voor mogelijk gehouden. Woensdag 22 oktober Franciscus- viering in Het Schutersveld. Half 8 eucharistieviering, aangepast aan dit feest .Na de koffie gelegenheid tot het stellen van vragen. Denkt U er vast over na? Ook niet-leden zijn welkom! v. MARKTHTRAAT5 Drum- en Showband Venray en omgeving Huisbezoek St. Nicolaas In de weken van 24 nov. t.m. 5 dec. wil de goedheilig man uw kin deren komen bezoeken. Dit echter tegen de geringe vergoeding van 10,per bezoek. Onze ervaring blijkt uit de jarenlange overtocht uit Madrid. Desgewenst kunnen meer Pietermannen mij vergezellen. Sint begint om 6 uur zijn tocht over de daken. Mocht uw dak ook toereikend zijn ,bel dan: Spaanse ambassade, L. Willems 04780-9999 toestel 2038 of schriftelijk Albionstraat 8a Leunen. (P.S. Alléén op 5 dec. zijn bezoek- kcsten 15, Kienen Wij kienen elke woensdag in café zaal Halfweg op de Stationsweg te Venray. Zoals u van ons gewend was vindt U er de mooiste en grootste prijzen. Zoals u overal hoort vertel len hebt u betere en mooiere en méér prijs in Halfweg. Ovvertuig u zelf. Wij nodigen u uit voor a.s. woensdag om kwart voor acht. Donateursaktie Zaterdag zal wederom de dona teursaktie van start gaan. Ditmaal zal e en ander deel van Venray be zocht worden. Steun daarom ons jeugdwerk door het kopen van een donateurskaart a 2.50. Ook een grotere of kleinere gift is van harte welkom. Natuurlijk hebben wij een optreden voor uw wijk in petto. Tot zaterdag en slaap maar lekker uit, want zo vroeg zijn wij niet! Nieuwe leden Nieuwe leden van majorette, mini- retjes en drumband krijgen t.z.t. een briefje thuis. U hoeft dus niet tel kens te informeren, want iedereen krijgt bericht! Repetitietgden Deze zijn ongewijzigd. JEUGDKLUBS Handenarbeid-, dans- en rclschaatsklub In de herfstvakantie zijn er geen handenarbeidsklubs, ook geen dans groep van donderdag. De ROLSCHAATSCLUB draait wel door, omdat die later gestart is. De dansgroep van donderdag zal waarschijnlijk gesplitst worden, daar de groep te groot is. Hoe of wat is nog niet bekend, dit moet nog in overleg met de leiding geregeld wor den. Wilt U er op toezien dat uw kin deren geen LEREN JASJES aan doen naar de klubs. Deze worden nogal eens gemakkelijk verwisseld. Nogmaals wilt u geen kinderen met geld naar de klubs toesturen als ze niet ingeschreven staan. Het is voor het kind en voor de leiding vervelend als het weer naar huis ge stuurd moet worden. Vooral de kleintjes begrijpen er niets van, als alles naar binnen mag en zij niet. Bespaar ze die teleurstelling. Het bestuur. Diefstal schrikdraad- installatie Nu werd weer een diefstal van een schrikdraadinstallatie gemeld. De gedupeerde, die dit apparaat langs een weiland in de Spurkt had ge plaatst, is de landbouwer W. S. Nieuwe scholen in Merselo en lOostrum De commissie voor onderwijs ad viseerde woensdag B. en W. om te komen tot nieuwe schoolgebouwen in Merselo en Oostrum. De 5 klassige school van Merselo (3 uit 1924 en 2 uit 1951) voldoet in vele opzichten niet meer. Verbete ringen gaan meer kosten dan nieuw bouw, reden waarom men tot nieuw bouw van een 5 klassige school ad viseert. Oo k de school in Oostrum, toch al een semi-permanent gebouw, lijdt aan dezelfde kwalen, waarvan de genezing duurder is dan nieuwbouw. Een nieuwe 7 klassige school gaat de huidige ter zijner tijd vervangen. Rekreatiebossen nabij de Ballonzuil De commissie voor onderwijs heeft woensdag 10.000,uitgetrokken om een plan op te zetten om de re- kreatieve gebruikswaarde van 35 ha bosgrond in de Ballonzuilbossen zo danig te verhogen dat die kunnen worden gebruikt voor dagrekreatie binnen de direkte woonomgeving. Men denkt daar drie zones te gaan vormen. Een zal een bezoekers- intensieve zone zijn, waarin men o.a. een waterpartij wil brengen voor de peuters, speelmateriaal, een slede helling, sanitaire voorzieningen en eventueel een kiosk. Daarnaast een overgangszone, waarin minder intensief gerecreëerd wordt, maar waarin men denkt een Ccoperbaan, een trimbaan en een speelveldje op te nemen. De derde zone is de meest rustige en kan dienen om te wandelen en te sporten. Op het ogenblik zijn deze bossen in feite mijnhout-akkers, die men door deze maatregelen een heel andere opzet wil gaan geven en waarin ook andere houtsoorten vol op hun kansen zullen gaan krijgen. Een en ander wordt afgerond met een parkeerplaats voor 100 auto's, waardoor men ook het autoverkeer op bospaden aan banden hoopt te leggen. In de nabijheid is ook de aanleg van de visvijver gepland, die waar schijnlijk in ruilverkavelingsverband geen doorgang zal vinden, maar waar alle commissieleden van me ning waren dat dan deze 3 ha grote vijver er op een andere manier dient te komen. De commissie ging na enig praten akkoord met een gunstig advies, zo dat n uhèt plan in de raad kan ko men en verder kan worden uitge werkt, waarbij natuurlijk bekeken zal worden uit welke hoek subsidies voor de verwezenlijking gehaald kunnen worden. Expositie Rank Xerox De eerste ekspositie van schilde rijen van kunstenaar Jan Martinali uit Overloon wordt gehouden bij Rank Xerox. De tentoonstelling duurt van 13 t.m. 24 oktober en wordt ge houden in één van de kantines. Sociale aktiviteiten bij gelegenheid van bO-jarig Jerusalem In de feestweek van Jerusalem zullen leraren en leerlingen, behalve wat reeds in dit blad is gepubliseerd, de volgende aktiviteiten ontplooien: voor de omroep van het St. Elisa- beth-ziekenhuis, het ziekenhuis en bejaardencentrum in Horst, zullen een viertal programma's vervaardigd worden; enkele groepen oudere leerlingen van de LOM-school te Venray krijgen op dinsdag 21 november een „speeldag" aangeboden; een aantal leerlingen gaat wer ken in een Tehuis en een Dagver blijf voor geestelijk gehandicapte kinderen, resepectievelijk te Tienray en Horst; ontmoetingen met bejaarden staan op het programma in Meer- lo (maasdorpen) op dinsdag 21 ok tober en in Overloon op vrijdag 24 oktober; eveneens op vrijdag 24 oktober komen leerlingen in Tienray sa men met langdurige zieken in het kader van het welfarewerk. Direktie V ormingswerk leerplichtvrije jeugd M. J. van Batenburg, voorheen di- rekteur van de levensschool blijkt thans uit eigen beweging bij het vormingswerk te zijn vertrokken. In november 1961 werd hij direk- teur van de Levensschool, waarbij hij in 1973 in vaste dienst kwam. Ook toen de levensschool samen ging met de Stichting Jongerenkur- sus werd van Batenburg direkteur van dit vormingscentrum. Als in 1973 de Stichting Vormingswerk Leer plichtvrije jeugd van stapel loopt, neemt dat alle rechten en plichten over van de oude levensschool. Deze stichting laat in 1974 de onder haar beheer staande instituten fuseren en benoemt de heer Th. v. d. Kolk in gaande 1 oktober 1974 tot direkteur van deze gefuseerde instituten. Zulks naar aanleiding van een enquête onder alle personeelsleden van beide instituten, die drie met name ge noemde personen moesten waarde ren op hun geschiktheid voor de funkties van direkteur, adjunkt-di- rekteur. De heer van Batenburg werd eer vol als direkteur ontslagen. Deze nam deze bestuursbeslissing niet en vocht dat uit tot bij de Commissie van Beroep. Deze beslist dat het be stuur zijn verantwoordelijkheid t.a.v. alle bij haar in dienst zijnde perso nen onvoldoende heeft beseft en zijn beleid heeft gebaseerd op de enquête waarvan de objektieve waarde valt te betwijfelen. Het feit dat hij 8 jaar als direkteur heeft gefungeerd had voldoende gronden gegeven ter be oordeling. De Commissie van Beroep achtte het bezwaar gegrond en het ontslag, hoe eervol ook, diende ongedaan ge maakt te worden. Tussen beide partijen werd over eengekomen: a. een oplossing hier voor te zoeken; b. hierover het stil zwijgen te bewaren. Nu de heer van Batenburg zelf be sloten heeft om bij het Vormings centrum te vertrekken, heeft hij opening van zaken gegeven. Op vrijdag 24 oktober hopen o n zie oudêrs JAN CLASSENS en ANNA CLASSENS BATEN hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Uit dankbaarheid zal op die dag om 14.30 uur een H. Mis worden opgedra gen in de parochiekerk van St. Oda te Ysselsteyn. Hun dankbare kinderen Reaeptie van 18:00-19.00 uur in het Gemeenschapshuis Kiekweg 15, Ysselsteyn MARIET WEIJS en GERRIT VAN TILBURG trouwen vrijdag 24 oktober om 14.00 uur in de Vredes- kerk te Venray. Receptie van 19.00-20.00 uur in Zaal Martens te leunen Toekomstig adres: Veulenseweg 15, Leunen Met grote dankbaarheid ver vuld hepen v/ij op vrijdag 24 oktober a.s. het veertig-jarig huwelijksfeest te viieren van onze lieve ouders, schoon ouders, opa en oma De heer en mevrouw Jans-Beken - Volleberg Ter gelegenheid hiervan zal op die dag om 15.00 uur een H. Mis worden opgedragen in de parochiekerk van St Petrus- Banden te Venray. Piet en Annie Jans-Beken - v.d. Sterren Petra, Lilian Venray, oktober 1975 Lemgeweg 68 Recephe van 18.30-19.30 uur in Zaal „in Den Engel", Post- straat 1, Venray TE KOOP FORD TRANSIT 70 gesloten i.g.st. met gasinstallatie Te bezichtigen: Camping „De Oude Barrier", Maashesew. 93 tel. 04780-2305

Peel en Maas | 1975 | | pagina 2