enïüty unxbVB Rabobank Q DAMMEN Houd uw snelheid in toom! S.V.V. NIEUWS SCHAKEN HONDENSPORT WANDELSPORT ZWEMMEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Toer-wielerdub Oostrum een huis kopen een huis verkopen VRIJDAG 10 OKTOBER 1975 Nr. 41 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) STORT»® Uitslagen: Sparfca '18 1Venray 1 21 Olympia '18 2Venray 2 06 RKGFC 2—Venray 3 3—1 Venray 4Ysselst. 2 20 Kronenberg 1Venray 5 52 Griendtsv. 2Venray 6 42 Venray 7Merselo 3 31 Venray 8—EWC 3 1—6 Venray 9Hegelsom 4 33 Dames: Quick BIVenray 1 02 Venray 2Sparta 2 11 Programm 12 oktober: Beker: Venray 1Reuver 1 14.30 u. Hegelsom 1Venray 3 14.30 u. Vertrek 13.30 u. Competitie: Venray 4—RKDEV 3 11.30 u. Dames: Victoria 1Venray 1 11.00 u. Vertrek 8.45 u. Heyth. 1Venray 2 10.00 u. Vertrek 8.45 u. Sparta—SVV 2—0 Sparta en het gehavende SVV (4 spelers geblesseerd, waarvan Huub Coppus met gescheurde kniebanden het ergste er aan tce is) waren goed aan elkaar gewaagd. Zo kregen zo wel Sparta als Venray kansen. J. Siebers onderscheidde zich door be halve in de verdediging, ook in de aanval; z'n gevaarlijke afstandscho ten misten meerdere malen rake lings hun doel. Peter Heessels kreeg na ongeveer een half uur spelen een mooie kans, maar hij miste jammer lijk. Sparta echter was wel sukses- vol. De bal werd na een voorzet van links door de overigens (naast Sjang uitblinkende gelegenheids- voorstopper Hans Arts voor de voeten van een Spartaan gekopt die zijn kans benutte en Hub Sturme passeerde: 10. In de tweede helft hetzelfde spel- beeld, maar ook nu was het Sparta dat scoorde en na 55 minuten op een ietwat geflatteerde voorsprong van 20 kwam. Na deze treffer trokken de Seve- nummers zich wat terug op eigen helft en kreeg SW meer kans om aan te vallen. De Venrayse voorhoe de bezat echter te weinig stoot kracht en het aktieradius van met name Peter Heessels was erbarme lijk klein. Toch verkleinde Leo Cuy- pers na een goede voorzet van Math. Willems de achterstand. Weinig spectaculairs was er verder nog te zien, al kwam Sevenum nog even góed in moeilijkheden bij een scrim mage in haar doelgebied, waarbij de bal een keer of 3 door SW-ers werd ingeschoten en ternauwernood door de Sparta-defensie gekeerd kon wor den. Alvorens SW op 19 oktober haar kompetitiewedstrijden hervat met 'n thuiswedstrijd tegen RKLW uit Lottum, speelt men a.s. zondag voor de bekerkompetitie een thuiswed strijd tegen Reuver (dus niet Mete- rik). Deze kleine kompetitiepauze biedt trainer Salden de kans om z'n di verse geblesseerde spelers eens rust te gunnen en om te bouwen aan een schotvaardige voorhoede, want voor al spitsspeler Heessels is duidelijk toe aan een vervanging door een wat mobielere en aktievere speler. Heren: BSVLyceum '64 1 2—3 Na de enigszins teleurstellende start tegen Linne heeft het le team van Lyceum zich knap weten te her stellen tegen het zuid Limburgse Brunssum. De eerste set bracht een positief spelend Lyceum in het veld met snel en gevarieerd aanvalsspel, waar de Brunssummers in eerste instantie geen verweer op hadden. Al snel werd een voorsprong bereikt van 8-2. Echter toen stokte de Lyceum- aanval. Door enkele ongeconcen treerde momenten in de blok- en veldverdediging aan Venray-zijde, rook BSV haar kans. Knap spelend kon de Brunssumse ploeg zich naar een 8-9 voorsprong spelen. Een time out mocht het tij niet meer keren aan Bcechveldzijde en ondanks de goede wil en inzet, kon BSV door stomen haar 15-8. De 2e en 3e set gaf hetzelfde spel type te zien. Brunssum, waarschijn lijk de tegenstander onderschattend, ken in deze sest geen vat krijgen op lende Lyceum. Hoog op links spe- het goed combinerende en fel aanval lend en diverse strakke aanvallen over rechts werd de tegenstander duidelijk verrast. Setstanden 10-15 en 9-15. De 3 punten lagen voor het grijpen. Althans dat werd gedacht. Ook in de 4e set was Lyceum de toonaangevende ploeg. De pass kwam haarzuiver en de blokverde- diging sloot door bijzonder goed cen trumver de digen zeer goed. Via 7-4 werd een voorsprong uitgebouwd tot 13-10. Teen stokte echter de Lyceum aanval. Een „Lyceum-kwaal'' om een zekere overwinning uit handen te geven. Plotseling was het zelfver trouwen nergens meer. Door te ge haast spel zonder duidelijk overleg in de aanval werd deze set letterlijk en figuurlijk uit handen gegeven: 14-16. De 5e set zou dan uiteindelijk de beslissing brengen. Beide teams wa ren gebrand cp de overwinning. Met fel aanvalsspel, vooral van BSV- zijde, werd van veld gewissld met een stand van 8-6. Op dit moment stoomde de Brunssumse ploeg door. Men rook de overwinning en con stateerde een duidelijk nerveus op treden aan Lyceum-zijde (oorzaak?) 11-8. Door een geschikt gekozen time-cut hervond de Boschveld- plceg echter haar broodnodige rust. Vechtend voor ieder punt werd de score gelijk getrokken. De strijd ging gelijk op. Uiteindelijk trok Lyceum aan het langste eind en won deze set met 15-17. Een zonder meer ver diende overwinning, oo k al heeft de overwinning aan een zijden draadje gehangen. Heren: VC Rooy 2Lyceum '64 2 1-3 In de plaatselijke derby is het niet geworden wat er werd verwacht, n.l. spanning en sensatie. Het begon al in de eerste set waarin VC Rooy gemakkelijk van ons wegliep, maar na 2 time-outs keerde het tij ten gunste van Lyceum: 15-11. Vol goe de moed begonnen we dus aan de tweede set, maar hadden de time outs in de eerste set nog wat posi tiefs opgeleverd nu i n het geheel niet 4-15. Nadat we voor de derde set even de koppen bij elkaar had den gestoken werd besloten dat we gewoon geconcentreerd zouden gaan spelen. Dit alles resulteerde in safe opslagen en een goed sluitend blok met zo nu en dan een flitsende aan val 15-6. Ook de vierde set werd er niet mooi gevolleyd, daarvoor speel de beide partijen te slecht, maar wel effektief van onze kant 15-3. Gelukkig kunnen we beter, zodat we aankomende zaterdag als we naar Concordia moeten een leuke wedstrijd tegemoet kunnen gaan. Heren: Set Point 1Lyceum 4 22 Afgelopen zaterdag moesten we aantreden tegen de „bomen"~ van Kronenberg. We begonnen zonder reserve en 15 minuten te laat. De le set was een zenuwachtige bedoening aan onze kant en daarbij komt nog dat de zaal te klein en vrouwe for- tuna ons niet gunstig gestemd was, en dit alles resulteerde in een set- verlies met 15-7. De tweede set werd beter gespeeld als de eerste. Onze beide hoofd aanvallers begonnen langzaam op deref te raken, maar nu verloren we de set met 15-11, na dat we met 10-11 voor hadden ge staan. De derde set was het goed raak. Regelmatig scorende aanvallers zorgden na de goede setups en goe de passes voor een 11-15 setzege. De vierde set begon goed. Al na een servebeurt stonden we met 0-4 voor maar na enkele aanvallen van de tegenstander werd het 2-4. Het leek even mis te gaan maar tech nisch beter en conditioneel sterker wisten we het spel te beheersen en de set te winnen met 5-15 waarmee we onze wedstrijd besloten met 2-2 en daarmee pakten we ons eerste puntje. Dat nog vele moge volgen Verder hopen wij zaterdag vele supporters te mogen begroeten bij de wedstrijd Lyceum4-Velden 2 om 16.30 uur. Dames: Lyceum 1Weert 2 30 Lyceum speelde tijdens de le thuiswedstrijd op z'n best en wist daaraan al zeer snel een 3-0 over winning te behalen. Lyceum 2AV Flash 30 Setstanden 15-9, 15-11, 15-0 Programma 11 oktober: Heren: Geldrcp VC 2Lyceum 1 18.00 u. ConcordiaLyceum 2 18.15 u. Lyceum 3Thor '70 15.00 u. Lyceum 4VC Velden 2 16.30 u. Lyceum 5Aspargos 2 18.00 u. Dames: Concordia 2Lyceum 1 18:15 u. AspargosLyceum 2 17.00 u. Zendag 12 oktober: Meisjes asp. A poule II, organisa tie Lyceum. Aanvang 13.00 u. VC Rooy 2Lyceum 2 Set Up 1Lyceum 3 VC Rooy 2Lyceum 3 Set Up 1Lyceum 2 VC Rooy 2—Set Up 1 Jongens asp. A poule II, organisa tie Set Up. Aanvang 13.30 u. Set Up 1Lyceum 1 Lyceum 1Lyceum 2 Set Up 1Lyceum 2 Trainingen a.s. vrgdg: H4 en H5 18.45-20.15 uur Hl en H2 20.15-22.00 uur H3 21.00-22.00 uur Toernooi V.C.S.D. Afgelopen zondag organiseerde V.C.S.D. haar jaarlijkse toernooi voor jeugdteams onder de achttien. Lyceum werd door twee jongens- en twee meisjesteams vertegen woordigd. En met sukses! Van de zeven te verdienen bekers gingen er liefst vijf naar Venray. Uitslagen: Jongens: Eerste prijs: Lyceum 1; tweede pr. Lyceum 2; Meisjes: Eerste prijs: Lyceum 2 (aspiranten 1); tweede prijs Lyceum 1 (junioren) De wisselbeker, die bestemd was voor het team met het gunstigste setgemiddelde ging naar jongens Lyceum 1, maar wel op het nipper tje, wnt voor deze prijs kwamen meisjes Lyceum 2 maar 2 setpun- ten tekort! Alle teams van harte proficiat. Onlangs werden over 2 wedstrij den de clubkampioenschappen ver reden. Bij de jeugd was het een familie- aangelegenheid 1. P. Willemssen, Oirlo; zijn broer Coertje werd 2e en no. 3 N. Verstegen, Oostrum. De aspiranten moesten zich waar maken over 10 km. De sterke Meer- lonaar Derksen werd eerste voor de Ysselsteyner Teunissen; 3 Henk Ver beek, Venray. Kinderen zijn kinderen. Ze willen best sparen, maar het komt er haast nooit van. Het Automatisch Spaarplan van de Rabobank kan hier een handje helpen. Iedere maand een afgesproken bedragje, automatisch van uw privêrekening naar de spaarrekeningen van uw kinderen. Dan zien ze later zelf hoe dat kapitaaltje is gegroeid. Een goed voorbeeld dat doet volgen. de bank voor iedereen Amateurs, senioren, gentlemen, veteranen en junioren gingen geza menlijk de titelstrijd aanbinden. Vooraf was het duidelijk dat Geurts, Cuypers en Aarts allen uit Vier lingsbeek de beste kansen hadden. De oud-kampioen Cuypers moest n halve minuut toegeven op Huub Geurts en Aarts 47 seconden. Het gevecht zou in de 2e rit voortgezet worden en tevens de beslissing bren gen. Helaas moest Cuypers plotse ling in het ziekenhuis worden op genomen en kon zodoende zijn titel niet verdedigen. Aarts moest helaas ook verstek la ten gaan. De eindstand: 1 en kampioen Geurts; 2 Joop de Groot, Hol thees; 3 Piet Engbersen Heide. Zou G eurts gemiddeld 45 km per uur rijden, de trimmers moesten ge middeld 27 km rijden. Na de le rit was de ex-amateur wielrenner Brekelmans die de leiding had ge nomen, maar zou toch de 2e rit te veel afwijken van het gemiddelde tempo. De 20 km werden onder min der gunstige weersomstandigheden verreden. Het juiste gemiddelde zou de Oostrummer Harry Kessels het dichtst benaderen. 1. H. Kessels, 2 Piet v. d. Oever, Meerlo; 3 Hans v. Leeuwen, Venray. Zaterdagavond werden de prijzen in het parochiehuis door voorzitter Engbersen uitgereikt. Namens de Alessi-ploeg was aanwezig om Geurts te huldigen, de heer van Es uit Blerick. Een sympathiek gebaar was dat hij de overige winnaars ook in de bloemenhulde betrok. Zondag om half 12 bij het club lokaal vertrek naar Overloon voor de Bevrijdingsrit. Groep A: Na een zware strijd won favoriet W. Jeuken van R. Keereweer, waar mee bewezen werd dat de kennis van de theorie wel belangrijk is, maar geen garantie om te winnen. Verdere uitslagen: P .RouvroyeE. v. Merkestein 1-0 W. v. DrielG. v. Ham 0-1 B. PleitJ. Lucassen 0-1 M. WiertzG. Kortenhoeven Stand aan de kop in groep A: W. Jeuken 3 3 0 0 3 G. Kortenhoeven 3 2 1 0 2% P. Rouvroye 4 2 11 2Va M. Wiertz 3 12 0 2 G. v. Ham 2 2 0 0 2 Groep B: Hier werden slechts twee partijen gespeeld n.l.: Th. de BrouwerJ. v.d. Heuvel V2-% Mv. WhistlerR .Groenendijk Vs-% Stand aan de kop in groep B: W. Gommans 3 2 1 0 2Va W. Weyts 2 2 0 0 2 Th. de Brouwer 2 110 l1/: Groep C: Dcor de vele afmeldingen werden ook hier slechts twee wedstrijden gespeeld waarvan de favorieten won nen: J. HouwenE. Bouwmans 1-0 D. HoekstraK. Lundahl 0-1 Stand aan de kop in groep C: K. Lundahl 2 2 0 0 2 J. Manders 2 2 0 0 3 J. de Wit 2 2 0 0 2 J. Houwen 3 2 0 1 2 In de ranglijst competitie van de Venrayse Damvereniging wordt er fel gestreden om een plaats in het eerste tiental. Weinig remise-par tijen zijn daarvan het gevolg. Op vallende resultaten boekten tot op heden de nieuwe leden Knell en Wille. Knell behaalde reeds 2 vlotte overwinningen op eerste tientalspe lers. Wille speelde zijn eerste partij remise tegen een van de topspelers Martens op zeer kundige wijze remi se. Ook Chr. Gerrits. die weer op nieuw is begonnen, speelde uitste kende remise-partijen tegen Noyens en Bakker. Het ziet er naar uit dat de nieu we ranglijst straks nogal wat zal af wijken van de huidige. Uitslagen van de laatste speel avond: KennisHendriks Ado PaiLiebrand 2—0 2—0 WilleMartens 11 v. BommelVerkoeyen 11 KnellJacobs 20 Zaalv. d. Oord 20 Tijssen—Huys 2—0 NoyensWester 20 BakkerGerrits 11 PetersVerstegen 20 Op zaterdag 18 oktober e.k. neemt DCV met zeven spelers deel aan een jubileumtoernooi in Eindhoven. Er wordt gespeeld in de eerste klasse. Bij een sterke bezetting van onze vereniging is sukses zeker niet uit gesloten. Nationale wedstrijd D.E.S. Nijmegen te Balgoy. Op zondg 5 oktober j.l. organi seerde de politiehondenvereniging D.E.S. een nationale wedstrijd. Aan deze wedstrijd namen 4 deel nemers van Venray mee waarbij verschillende goede resultaten wer den geboekt. De uitslag was alsvolgt: tweede G. Tijssen met Sitta 311% punt. Vijfde werd M. Strijbosch met Rex 289% punt zonder terugroepen. Negende werd G. Maessen met Breston 241 punt. Tiende werd Mej. Camps met Irus 166 punten. Moet nog bijgeschaafd worden. Zondag 12 oktober nemen WSV Het Molenplein en WSV De Bejaar den deel aan de Herfstkleurenmars te Nijmegen. De bus vertrekt om 10.45 uur van af het Kennedyplein voor WSV Het Molenplein en gaat naar de ABO- school aan de Ursulastraat (10.55). De start is 'om 12.30 uur vanaf 't clubgebouw St. Michaël, Heyen- daalseweg 239, Brkkestein, Nijme gen. SPIO-NIEUWS Diploma- zwemmen A.s. zaterdag is het dan weer zo ver. Er zal weer diploma worden gezwommen en wel de zwemvaar- digheidsdiploma's. Het begint om 8.15 uur in het zwembad de Meer paal. Kosten 3,per kandidaat. Wij hopen dat er zoveel publieke belangstelling zal zijn als voorgaan de keren. Vorige week is de laatste defini tieve selectie voor deze diploma's geweest. Wij hopen dat iedereen zal slagen. Vorige keer slaagden voor deze diploma's 75% van de kan didaten, we hebben deze keer alle maal goede hoop dat we deze cijfers zullen verbeteren. Namens alle leiders en leidsters véél sukses. ST1EKSTRA Lid NBM Venray Stationsweg 11 Tel. 04780 - 4438*

Peel en Maas | 1975 | | pagina 13