TT Zaterdag ballonvaart JAARVERGADERING SVV Overbrug die afstand WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN STIENSTRA Uw makelaaj; Poging tot diefstal van benzine Auto opengebroken Brand bij vuilstortplaats Hoopvolle geluiden voor de toekomst SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZUN INGELEVERD. Drumen Showband Venray en omgeving Zeven tuinkussens verdwenen VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1975 Nr. 35 ZES EN NEGENST1GSTE JAARGANG VOOR AL UW-DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR Al UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Toen in 1971 de Luchtvaart Historische Vereniging naar Venray kwam om hier feestelijk de 100ste verjaardag te vieren van de daling van de luchtballon uit het verre Parijs in Merselo, maakte de Venrayer Verlinden o.m. kennis met de heer Boesman, een der bekendste balloncommandanten van de Haagse ballonclub. Die ken nismaking is niet zonder gevolgen gebleven, want intussen is de heer Verlinden eveneens lid van deze Haagse club en beeft al ver schillende tochten in de ballonmand achter de rug. Zo was het gevolg van deze ken nismaking dat hij een uitnodiging kreeg een ballonvaart mee te ma ken, welke in Rotterdam door een verschijnende krant werd gespon sord. „Ik kneep hem eerlijk wel wat, toen ik voorgesteld werd aan de Duitse commandant Alfred Eckert uit Ausburg, die me mee zou nemen, maar toen eenmaal na lange tijd van voorbereiding het commando kwam „vulslurf offenlocs" en het pu bliek begon te klappen, toen was het een machtig gevoel langzaam naar boven te gaan en de wereld onder je steeds kleiner te zien worden zo vertelt Verlinden, die ook zater dag weer van de partij zal zijn als de Bcesmans hun ballon klaar gaan maken. Want zaterdag start van het terrein achter de brandweerkazerne in de Barrier weer een ballonvaart, mogelijk gemaakt door Interieurver zorging Thomassen, die bij gelegen heid van de opening van de uitge breide zaak Venray het evenement van een ballonvaart aanbiedt. De jeugd, maar ook de ouderen, kiinnen daar dan tevens inspiratie opdoen voor een kleurwedstrijd, welke aan deze ballon-start verbonden is en waarbij de jeugd vliegreizen boven Venray zelf verdienen kan. DOOP Verlinden vertelt enthousiast over de voorbereidingen voor een derge lijke ballonvaart, als het omhulsel gevuld wordt met het waterstofgas, dat in cylinders per auto wordt aan gevoerd. De Nimbus, de ballon, die zaterdag hier gaat vertrekken neemt 630 m3 gas mee. „We lachen nu wel om die Merselose mensen van 100 jaren geleden, maar wie het gevaar te ziet van de gevulde Nimbus a.s. zaterdag zal zien, die kan zich een kleine voorstelling maken van de „Merselose" ballon, die indertijd daar uit de hemel kwam vallen. Want die was gevuld met het Parij- se stadgas en dat is veel zwaarder, reden waarom de ballon veel groter moest zijn en wel 2000 m3 gas moest meenemen voor deze reis Trouwens zijn ervaringen gedu rende de ballontochten, welke hij heeft meegemaakt, wijken weinig af van die van de Parijse luchtvaar- ders. Ook nu altijd weer hoogst ver wonderde gezichten als de ballon hier of daar ergens uit de hemel zachtjes naar de aarde komt. Men heeft nog altijd het idee met boven aardse mensen te doen te hebben en het is ook hem al eens overkomen dat een boer met getrokken geweer op de korf af kwam. Je kunt im mers nooit weten, wat er uit de he mel komt Maar ook de doop als ballonvaar- der heeft hij er op zitten. Na zijn eerste ballonvaart heeft de Aug- burgse commandant dat plechtig ge daan in het Gelderse Rossum. Daar was men uiteindelijk na een toch wel wat hachelijk avontuur, dat hem en zijn Duitse commandant aardig aan het zweten had gebracht. Want hoewel een ballon niet door wolken mag vliegen is het niet altijd te voorkomen. En zo raakte men op die eerste tocht plotseling in de wolken verzeild. „Dan zit je gewoon in wat ten ingepakt. Hoe hoog je zit is al tijd nog af te lezen van de hoogte meter aan boord, maar je ziet niets meer als een dikke mist. Op zich niet erg, maar een stuk van te voren was net zo'n eenzittertje rond om ons heen komen vliegen, en die dook ook die wolkendeken in, maar zag net zo min wat als wij. Maar wij hoorden hem wel, dat veraf, maar dan ook weer verrekte dichtbij. Dan prevel je een weesgegroetje dat hij toch ver af mag blijven, want zo'n mandje blijft niet hangen als de bal lon geraakt zou worden. Het is alle maal best afgelopen en daarom werd in dat Rossumse cafeetje deutsch- grundlich Verlinden gedoopt met zand en sekt, want „Du bist und bleibt BallastTwee dagen daar na had hij de zand en de sekt nog niet uit zijn haren, zo plakt dat spul, maar wel een prachtige bul, waarop zijn doop vermeld stond en dat hem gerechtigtin alle korven mee te va ren DE BOESMANS i zijn wel de bekendste ballcnvaar- ders, die met hun Nimbus al heel wat tochten hebben ondernomen en ok zaterdag weer vanuit Venray zullen starten. De voorbereidingen zijn allemaal voor het publiek toe gankelijk. Om half 12 gaat men met hel vullen beginnen. Men ziet dan ie ballc-n langzaam groeien en men ziet hoe de mand met de ballast e.d. in erde werdt gemaakt. Een ervaren jpeaker zal tekst en uitleg geven van alles wat er gebeurt. Valt het mee met de wind (de commandant vertelt zijn bevindingen ook aan het publiek) dan komt eerst het uit wegen, waarbij men steeds meer zandzakken afhaakt tot de ballon precies uitgebalanceerd is. Dan kunnen nog enkele kabel starts gedaan worden, waarbij de ballon wel opstijgt maar via een ka bel met de aard verbonden blijft. Tenslotte zal de ballon dan definitief opstijgen, waarin Nini Boesman de commandante is, terwijl de heer Boesman van de grond af de ballon zal gaan volgen, om later als hij ge daald is het omhulsel en de .passa gier weer heelhuids naar Venray te rug te kunnen brengen. Gedurende die voorbereidingstijd zal niet alleen tekst en uitleg gege ven worden, maar zullen ook ballon- postkaarten ter verkoop worden aangeboden, die een extra ballon stempel krijgen en gepost worden op de plaats waar de ballon landt. Voor de liefnebbers een extraatje, maar ook voor het Zorgenkind dat de net to-baten van deze aktie krijgt. ftlarutra Vanray BV Vanray, Statlonawag 11 TaL 04780-4438* Ook zijn waarschijnlijk de gappers van benzine uit de geparkeerde auto van C. op de Smakt gestoord. Nu bleef het bij de vernieling van de dop van de benzinetank. Mevr. v. H. uit Hom had haar personenauto geparkeerd aan de Puttenweg te Ysselsteyn en kwam tot de minder aangename ontdek king dat haar auto opengebroken was. De auto had zij moeten laten staan wegens pech. Nu mist zij een accuset en mistlampen. Venrays brandweer rukte zondag middag uit voor een brandje nabij de vuilstortplaats op de Brabander. De schade bleef beperkt tot een ver brande graskant. De brandweerlie den voorkwamen uitbreiding. Een spotprent van de be kende balonvaarders, de Ximilie Boesmans, die nu zaterdag in Venray van start gaan, en dan zeker geen lange neus zullen naken tegen de belang stellenden. Vorige week zaterdag vierde „de bekende" Broeder Maturus Laans van de Broeders van Liefde, zijn gouden kloosterjubileum. Na een plechtige eucharistieviering in de Petrus Bandenkerk te Venray, had 'n receptie plaats in zaal In den Engel waar de jubilaris vele handen mocht drukken en menig blijk van waardering ontving. Onder voorzitterschap van de heer Turkenburg vergaderde de sportver eniging SW in de foyer van Den Kerkdijk van Servatius. Als het ge halte van de vergadering maatstaf is voor de toekomst van SW dan is die toekomst hoopvol. Een publika- tie van de voornaamste stukken in het verenigingsorgaan Rooyse Rak kers heeft er toe bijgedragen dat de vergaderduuur verkort kon worden, omdat de leden nu van te voren kennis konden nemen van het be langrijkste in het afgelopen jaar en van de verwachtingen, die het be stuur voor de toekomst heeft. WELKOM Naast een groot aantal opgekomen leden kon voorzitter Turkenburg ook de twee erebestuursleden Colsen en Willems welkom heten, terwijl de heer Laurensse tegen het einde van de vergadering nog even kwam aan wippen. De voorzitter bleef nog even stil staan bij het felbegeerde kampioen schap welke het vaandelelftal is ont gaan. Hij herdacht het ontvallen van ere-bestuurslid de heer Tjeu Arts en de leden Peter Bisschops en Pieter de Bruyn. Na een minuut stilte in acht genomen te hebben, stelde de voorzitter dat de jaarvergadering niet bedoeld is om individuele pro blemen aan de orde stellen, maar om het bestuurs- en verenigingsbe- leid aan de orde te laten komen. Zonder de andere prestaties te wil len kleineren zal de promotie van 't eerste elftal de meeste nadruk moe ten krijgen. Het eerste elftal moet nu spelen tegen tegenstanders, die afkomstig zijn uit dorpen, welke heel wat kleiner zijn. De plaats, wel ke SW inneemt, is Venray onwaar dig. Het publiek zal komen als er goed gevoètbald wordt. Hij bracht dank voor de inzet van velen waaronder de heer Verberkt die het afgelopen seizoen een tijd lang het eerste elftal geheel belan geloos terzijde stond; dank ook aan de vele commissieleden waarbij de toto- en lottocommissie o.l.v. de heer G. Poels een extra applaus mocht ontvangen voor het formidabele werk, een van de pijlers waarop het financiële beleid steunt. FINANCIëN De kontributies waren 1500, minder dan begroot, terwijl de en treegelden nog niet de helft van de begroting opleverden. De opbrengst van de P.C. was iets tegengevallen, maar men hoopt met wat meer man kracht het verloren terrein toch weer vrij spoedig terug te winnen. Bondskosten voor de KNVB, waren hoger uitgevallen, mede door een navordering van de KNVB. Daar naast zijn de trainingskosten meege vallen. De kascontrolecommissie stelde echter dat de financiële toestand van SVV gezond was en hoopvol voor de toekomst. BESTUURSVERKIEZING Wegens het bedanken van de he ren G. Mulders (is tot voorzitter van SV Oostrum gekozen); Harry Ste vens (meer dan 25 jaar lang be stuurslid en jeugdleider) en Wim Teunissen (penningmeester) werden bij enkele kandidaatstelling gekozen de heren Henk Arts (blijft wedstrijd- sekretaris), Harry Janssen namens de jeugd en K. Holla die penning meester wordt. KONTRIBUTIEVERHOGING Om SW financieel gezond te ma ken en gezond te houden, stelde het bestuur voor de kontributie voor de kontributie voor de senioren te ver hogen van 50,tot 70,per jaar. Voor het tweede lid uit een gezin wordt een korting van 20,gege ven. Voor de junioren blijft de oude kontributie gehandhaafd. Alleen werd wel vastgesteld dat de helft van de kontributie vóór 15 septem ber moet zijn voldaan, de tweede helft voor 31 december. DE WIEëN Wie gedacht had dat bü dat agen dapunt de iongen los zouden komen, had zich terdege vergist. De leden stonden volledig achter de plannen van het bestuur, waarvan voorzitter Turkenburg nog eens uitvoerig toe lichting gaf. Het bestuur van SW heeft al lan ger behoefte om de gehele SW voet balfamilie te laten spelen op "n cen traal punt. Nu heeft men altijd de indruk dat de jeugdelftallen er niet bijhoren. Men blijft vreemden voor elkaar. Jarenlang zijn hiei*over al besprekingen geweest met het ge meentebestuur maar veel schot zat daar niet in. Toch blijft het voorstel van SW, ondanks het feit dat de ac- comodatie bij Servatius in een woord af is, om toch zo snel mogelijk naar de Wieën te verhuizen als de acco- modaties daar klaar zijn. De gemeente wilde niet verder gaan dan de bouw van 4 kleedloka len en dat is volgens het bestuur èn de KNVB te weinig. Ook was de ge meente van oordeel dat verlichting rond het hoofdveld niet nodig is. Het bestuur van SW heeft aan de gemeente het aanbod gedaan om de kleedlokalen en de kantine in eigen beheer en met eigen inbreng te bou wen. Het wachten is nu op de beslis sing van de gemeente, welk bedrag die voor de inbreng ter beschikking kan stellen. Als het aanbod van de gemeente er is kan direkt begonnen worden. Dan wordt verwacht dat in het seizoen 1976-1977 de gehele SW- familie kan verhuizen. Dat betekent tevens afscheid van Servatius. Dat afscheid zal dan op waardige wijze georganiseerd worden. Met ingang van de nieuwe kompe titie is het beheer van de kantine op het Servatiuscomplex in handen gegeven van SW en onder leiding van de heer H. Tonen zal de kan tine worden geëxploiteerd. TOPSCORERS Vermeld werd dat topscoorster van het jaar is geworden Franka Hendriks met 30 doelpunten (jaar van de vrouw), terwijl Jo Michiels bij de heren zijn score wist op te voeren tot het respectabele aantal van 28 doelpunten. Het bestuur van SW neemt in overweging en thro- phee voor de topscorer(ster) van het jaar in te stellen. LEDEN VAN VERDIENSTEN Tot lid van verdienste van SW werd benoemd de heer G. van Els- wijk voor zijn jarenlange inzet voor SW en in het bijzonder voor de jeugd, terwijl Harry Stevens zich erelid van SW mag noemen voor zijn inzet van meer dan 25 jaar. ALLERLEI Om binnen SW een atletiekafde- ling op te richten worden thans voor bereidende besluiten genomen. Verzekeringskwesties moeten nu niet meer met de heer Chr. Schmeitz worden opgenomen maar met secre taris H. van Bracht. Nadat enkele vragenstellers naar genoegen waren beantwoord omtrent het funktioneren van het verplegers elftal binnen SW, kon voorzitter Turkenburg de vergadering sluiten, een vergadering, welke zich ken merkte door de positieve instelling van de leden. Vice-vcorzitter P. Hermus maakte als laatste gebruik van de rond vraag om zijn voorziter namens de gehele S W-familie te feliciteren met zijn verjaardag daags na de ver gadering. Repetitietgden I.v.m. deelname aan het drum- bandccncours te Brunssum zijn de repetities volgens mondelinge af spraak met de heren Martens en Koonings 's avonds achter de brand weerkazerne! Instruktie majorettes op zondag van 10.30 - 12.00 uur in de sportzaal aan de Langeweg te Venray o.l.v. mej. N. Vergeldt. Instruktie majorette-binnengroep op woensdag van 19.30-20.30 uur o.l.v. mej. M. Cuppen in de sportzaal aan de Langeweg te Venray. Concours A.s. zondag 31 aug. gaat de drum band op concours bij onze gastver- eniging St. Barbara te Brunssum. Onze ontvangsttij d is gesteld op 13.00 uur. Wij vertrekken dus vanaf café Volleberg om 11.30 uur. Ver voer naar Brunssum v.v. zal in na der overleg geregeld worden. Be langstellenden kunnen kontakt op nemen met Leo Willems, Albionstr. 8a te Leunen (04780-9999-2038) of rechtstreeks rijden naar het drum band-concours, Raadhuisplein te Brunssum. (Off. aanvangstijd 14.00 uur). Kontributie Leden welke hun kontributie voor deze maand of kwartaal nog niet be taald hebben worden vriendelijk verzocht dit bedrag over te maken op giro 3287700 t.n.v. penningmees ter D.S.V. Kienen De stichting begint op woensdag 10 september a.s. weer een grandioos kienseizoen in de Perdstal te Venray (nabij Vlakwater). Mochten er men sen zijn die graag een handje willen helpen dan kunnen zij zich opgeven bij de Perdstal of het Vlakwater. Ook mensen die het hele kien-gebeu- ren willen organiseren zijn van har te welkom. (Event, bellen 04780-9999- 2038), Van T. wonende aan de Dril deed aangifte dat zeven tuinkussens uit de garage verdwenen waren. Een waarde van 200, In 't weekeinde van 30-31 augus tus gaat de MIVA haar jaarlijkse landelijke bliksemaktie houden om 424 missionarissen en eigenlandse krachten uit 't MI VA-vervoerspro gramma van 1975 te kunnen helpen aan vervoer. Wie deze aanvragen om vervoer bekijkt, konstateert, dat zij ons van uit heel de wereld bereiken. Ze ko men van missionrissen, werkzaam op de hellingen van de Merapi op Java, in de krottenwijken van San tiago, aan het Kivu-meer in Zaire, in het hooggebergte van Guatamala, in de woestijn van Pakistan, en ga maar door. VERVOER VOOR ALLE WERK i Het werk van missionarissen en eigenlandse krachten, waarvoor goed vervoer onmisbaar is, kent ve le f aceten: ze vieren met hun chris tenen de eucharistie, dopen, assiste ren bij huwelijken. Maar ze bouwen ook huisjes, staan op het veld te werken, slaan water putten, helpen mee met de aanleg van wegen en dijken. Ze bouwen ziekenhuisjes en poliklinieken, ver voeren de zieken, zorgen voor de vergeten groepen van invaliden, blinden, doven. Ze zijn ook present daar, waar aan de toekomst gewerkt moet worden: in de pastorale centra van de bis dommen, op vormingsscholen, op ca techistencentra. AFSTAND OVERBRUGGEN Enorme afstanden zijn met dit da gelijks werk van missionarissen en eigenlandse krachten gemoeid. Af standen in letterlijke zin.Ook afstar- den in wijdere zin, om andere af standen, in denken en doen, te over bruggen. Missionarissen en landeigen krach ten hopen, dat wij hier in het wes ten hen helpen om die afstanden te overbruggen, om hen verder op weg te helpen. Door hen te helpen, over bruggen oook wij afstanden. Voor ons gevoel misschien ver van huis, maar in werkelijkheid ook dicht bij ons, en ook in onszelf. Wij weten on derhand, dat de wereld klein wordt, dat wij in die ene wereld op elkaar zijn aangewezen, en dat wij moeten delen. DaaromOverbrug die afstand help ze wat verder! UW HULP ONMISBAAR Onder het motto OVERBRUG DIE AFSTAND gaat de MIVA in het weekeinde van 30-31 augustus haar jaarlijkse bliksemaktie voeren voor 424 missionarissen en eigenlandse krachten. Het gaat daarbij om ver voermiddelen, opdat zij hun werk kunnen voortzeten. Er is veel geld nodig: 3.500.00,maar het werk van de kerken in de ontwikkelings landen is het meer dan de moeite waard. Geef royaal, maak er een offer van, naar vermogen. Doe iets ex tra's, nu de MIVA dit jaar 40 jaar bestaat: bij uw kerkbezoek in het week einde van 30-31 augustus a.s. door een gift of extra-gift over te maken op Rabo-bank Venray rek. no. 1539.25.582 t.n.v. Missie-thuis front Venray.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1