KERKELIJKE DIENSTEN VAMOSAVER 60 jaren Fokvereniging Kleuren IU met 3 jaar garantie tummers van 24 tot en met 30 aug, Gemeenschapsviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Parochie Yredeskerk Samenwerkende Protestantse Kerken Parochie Oostrum Parochie Castenray Parochie Oirlo Rectoraat Veulen Parochie Ysselsteyn Rectoraat Heide Rectoraat Vredepeel Parochie Merselo Rectoraat Smakt (TUINFEEST A.s. zondag wordt er om half elf in de Levensschool, Bevrijdingsweg 2a een eucharistische tafelviering gehouden. Celebrant: kap. J. Ver- donschot. 21e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. fam. Linders-v. Herpen en Geraats-Thijssen als sticht. uit dankbaarheid. Zondag: 8.00 gelezen mis, int. overl. ouders v. d. Linden-Basten; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Mien van Opbergen; 18.00 gelezen mis, tot zekere int. Maandag: 8.00 uit dankbaarheid; 9.00 Piet Pouwels en echtg.; 19.00 Lei Manders-Stevens Gert ru da B oom-V erstegen Dinsdag: 8.00 tot zek. int.; 9.00 u. Harrie Messemaeckers19.00 Willy en Truus Rongen Sjang Swagho- ven. Woensdag: 8.00 tot zek. int.; 9.00 Jacob van Mil; 19.00 Piet Hanen Harrie van den Munckhof. Donderdag: 8.00 Mien van Opber gen; 9.00 Piet Hanssen Piet Janssen en overl. ouders Janssen-van Ger- ven. Vrijdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 Wilhelmina Claessens Anna Catha- rina Backus-Jeuken; 14.00 in de ka pel van het St. Jozefklooster huwe lijk Christiaens-Janssen; 15.00 hu welijk Verheyden-Beterams; 19.00 Leo Wijnhoven overl. ouders van Pelt. Zaterdag: 8.00 geen H. Mis; 9.00 zuster Beata Thuyls; 16.00 25-jarig huwelijksjubileum Janssen-Hesen; 19.00 Jan Kersten Gerrit Gossens. Huwelijk: Margot Ruyten, Julianasingel en Leon Hanssen, Wilhelminastraat; Bernadette Akerboom, Eindstraat en Richard Jacobs, Malden. Crèche 11.00 uur: Liesbeth Engelen en Marijke Moo- ren. Akolieten: Zaterdag 23 aug.: 19 uur M. van Pelt en Huub Janssen. Zondag 24 aug.: 8 uur Godfried Hendricx en Roeland Dobbelaer; 9.30 Peter Pelzer en Wiilly v. d. Vorle; 11 uur T. Huggers en G. de Groot. Misdienaars: Zondag: 18 uur Rens Engelen en Peter Verhoeven. Maandag, dinsdag, woensdag: 8 u. Mark Tijssen en Wilma Maesen; 19 uur Berend Kroft en Kees v. d. Helm. Donderdag: 8 uur Patric Aben en Odette Martens. Vrijdag: 14 uur (St. Jozefklooster) Hans van Gerven en Mariet van Ooi 15 uur André Janssen en Inge van de Zwaan; 19 uur Richard de la Roy en Marko van Grootel. Zaterdag: 16 uur Vian v. d. Berg en Theo Jansen. Zondag 24 augustus. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 ge zongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. 14.30 gez. H. Mis bij gelegenheid van het hu welijk van het bruidspaar de Klerk- Janssen. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Vanaf maandag 25 augustus: door de week 3. H. Missen 7.45, 8.30 en 19.00 uur. Het Klara-koor: Zaterdag 23 augustus om 4.30 uur beginnen de repetities weer. Zondag 24 augustus om 9.00 uur de eerste Mis. Ieder meisjes dat zin heeft om mee te doen, kan meedoen. Ook al zit je niet meer op de lagere school. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Gerardus Peeters. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Martien Zeegers; 10.15 tot ze kere intentie; 11.45 overl. vader en fam. Theuvenet; 18.00 Antoinetta Zwitserlood-Volleberg. Maandag: 7.45 overl. fam. Ambro- sius; 8.30 tot zekere intentie (K.); 19.00 Grada Hulsman-Thomassen. Dinsdag: 7.45 voor een zieke; 8.30 uit dankbaarheid; 19.00 Lambertus de Lauw en zoon Martien. Woensdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 tot zekere intentie; 19.00 overl. ouders Lucassen en P. Florentius. Donderdag: 7.45 t.e.v. St. Augus- tinus; 8.30 Jacobs Volleberg; 19.00 Johanna Hubèrta Lamers. Vrijdag: 7.45 overl. ouders; 8.30 Gertruda Volleberg; 14.30 huwelijks mis de Klerk-Janssen; 19.00 gezins mis, Augustine Hermans-Ruffenach (buurt). Zaterdag: 7.45 Antoon Luijpers; 8.30 gelovige zielen (offerbus) Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Jeroen Comelissen en Jos Claessens. Zondag: 7.30 Marcel Hendricx en Gerard Stoks; 9.00 Henk Jansen en Maarten Arts; 11.45 Leo Jansen en René van Hooren; 18.00 Wieke Aarts en Eric Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Ludwig Arts; 19.00 Leo Manders. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Eric Arts; 19.00 Hub Derks. 21e zondag door het jaar. Zaterdagavond 19.00 avondmis v. overl. Piet Vermeltfoort. Nederland se liederen met het dameskoor. Zondag: 8.00 leesmis als jaargetij de voor overl. Wilhelmus Tijssen; 9.00 leesmis voor overl. Grad Hoede- maeckers; 10.00 hoogmis voor overl. Johan Clephas. Nederlandse gezan gen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. familie Ka- teman en Wim Kateman; 18.30 uur avondmis voor overl. Mien Wismans- Laumen. Maandag: 8.00 leesmis tot bijzon dere intentie (Zr.); 19.00 avondmis voor overl. Bennie Thielen en Cor- ry Geurtjens. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts; 19.00 avondmis v. overl. Gerrit Flinsenberg. Woensdag: H. Monica. 8.00 leesmis tot voorspoedige beterschap (W.); 19.00 avondmis voor overl. Teng Manders. Donderdag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. 8.00 leesmis tot zekere intentie (Mej. S.); 19.00 uur avondmis voor overl. ouders Sie- bers-Dielemans en zoon Theo. Vrijdag: Marteldood van de H. Jo hannes de Doper. 8.00 leesmis voor overl. Mathilde Lodewijk-Haan; 14.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van 't 40-jarig huwelijksfeest van de ouders van Mil-Rongen; 19.00 uur avondmis voor overl. ouders v. Kol- Verhoeven. Zaterdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Zr.); 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen en voor overl. familie Pouwels. Akolieten- en Misdienaarslijst voor de week van 24 augustus: Zondag: 8 uur J. Ingenpas en H. Kusters; 9 uur L. Schaeffers en R. Tielen; 10 uur P. Loonen, T. Aben, J. Jacobs; 11.30 M. Bartens en E. Willemse; 18.30 A. Hawinkels en R. v. Veggel. Week 1: 8 uur E. Franken en F. de Groot; 19 uur F. de la Roy en J. Ingenpas. Week 2: 8 uur X. Haegens en J. Bruno; 19 uur L. Bakens en M. Slaghter. Zondagmorgen half tien kerk dienst in de aula van Den Hoebert, waarin voorgaat de Weleerw. Heer Keers uit Havelte. Tijdens de dienst kinderoppas en kinderkerk. Denk aan de uitgang aan het bloempotje voor de zieken en het zendingsbusje. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijck geen dienst. Week van 24 - 31 aug. 1975 Zondag: 8.30 jaardienst Jan Ach ten; 10 uur jaardienst Sibertus Moor rees en Hendrina Custers. Maandag: 9 uur voor de genezing van een zieke. Woensdag: 9 uur tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9 uur overl. familie Vennekens-Verschuren. Vrijdag: 9 uur voor de genezing van een zieke. Zaterdag: 19 uur overl. familie Janssen-Janssen en kinderen. Week van 23 - 30 aug. Misdienaars: Peter Philipsen en John Versteegen; Frank Weys en Geert Stiphout; Hoogmis: Henk Vol- lenberg en Jan Janssen. 21e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 ter ere van O.L. Vrouw. Zondag: 8.00 uit dankbaarheid (T.) 10.00 Henr. v. d. Pasch-Homberg. Maandag: 7.30 uit dank t.e.v. O.L. Vrouw (K.). Dinsdag: 7.30 jrd. overl. fam. Ver- hoeven-Geurts. Woensdag: 7.30 Gezinsmis (int. of feraars). Donderdag: 7.30 Petronella Philip sen. Vrijdag: 7.30 t.e.v. H. Hart. Zaterdag: 19.00 Herman Dinghs. Mededeling: Donderdagavond repetitie kerke lijk zangkoor. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mndd. Wim Steeghs en Jan Zanders. Zondag: 8.30 H. Mis st. Gerard Ba ten en Lamberdina Rongen; 10.00 Hoogmis maandd. Hendrik de Mul der. Maandag: 8.00 H. Mis jaardienst Gerrit Geurts. Dinsdag: 8.00 uur H. Mis st. Gerrit Geurts en ouders. Woensdag: 8.00 H. Mis st. Mart. Voermans en Maria Minten. Donderdag: 8.00 st. Hendr. en Br- bara Heidens en Pastoor J. M. Leens. Vrijdag: 8.00 uur H. Mis st. fam. v. d. Ven-Peters. Zaterdag: 19.00 H. Mis maandd. Lamberdina Baten-Rongen. Volgende week Gezinsbijdrage. 21e zondag door het jaar. Zaterdag 23 aug.: 6 uur Hgm. tot bijz. intentie uit dankbaarheid; 7.30 Hgm. 4e zeswekendienst voor zal. Gertr. Broekmans-van Helden. Zondag: 8 uur H. Mis ter ere van H. Jozef (Dr.); 9.30 Hgm. jgt. zal. Joh. Geurts; 10.30 Hgm. tot intentie fanfare. Maandag: 8 uur lsm. tot bijz. in tentie; 2 uur H. Mis voor zal. Gertr. Broekmans-van Helden. Dinsdag: 8 uur lsm. voor zal. Geert Classens. Woensdag: 8 uur Hgm. 2e zeswe kendienst zal. Joh. Hendrikx. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Geelen-Boonen. Vrijdag: 8 uur lsm. tot bijz. inten tie fam. H. Zaterdag: 7.30 Hgm. 5e zesweken dienst zal. Gertr. Broekmans-van Helden. Akolieten voor 24 aug.: Hans Ku- nen, Alb. Weys en Peter Fleurkens. 21e zondag door het jaar. Zondag: 8.30 leesmis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis v. Gerard De ters en Maria Theunissen; 11.30 lees mis v. d. overl. fam. Verhoeven-Phi- lipsen. Maandag: 8.00 leesmis v. Gerardus v. d. Munckhof. Dinsdag: 8.00 jaarg. v. Maria Ver hoeven en overl. familie. Woensdag: 8.00 weekdienst v. Martinus Wismans. Donderdag: 8.00 maandd. v. Ma ria Jeurissen-Janssen. Vrijdag: 8.00 leesmis v. Johanna Maria Wismans-v. Vegchel; 14.30 huw.mis v. h. bruidspaar Watty- Poels. Zaterdag: 19.00 leesmis v. Petro nella van Well-Thoonen. Misdienaars: zaterdag 19.00 Albert Fleurkens en Martin Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 Marcel Hellegers en Twan de Wit; 10.00 Peter van Soest en LudoArts; 11.30 Robert Arts en Robbie Linders. 2e zondag door het jaar. 24 aug. Zondag: 8 uur leesmis voor de overleden vader Drabbels; 10 uur gesticht gezongen jaargetijde voor Lambertus van Vegchel en Gertruda Arts. Akolieten: Peter Muijsers en Peter Michels. Misdienaars van de week: Harrie Nellen en Jos Heesen. Maandag: 8 uur leesmis voor Driek Eibers en Maria Manders. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Grad- je Wismans. Woensdag: H. Monica. 8 uur lees mis voor Jan Janssen, Wim Derikx en Leo Geelen. Donderdag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. 8 uur leesmis voor Joos Jenniskens. Vrijdag: Marteldood van de H. Jo hannes de Doper. 8 uur leesmis voor Wim Derikx, Jan Janssen en Leo Geelen. Zaterdag: 8 uur leesmis; 19.30 u. Avondmis voor Ger van Kempen- Friesen. Zaterdag 23 aug.: 19.30 avondmis t.i.v. fam. Janssen-Direks. Zondag: 1 0 u. hoogmis voor pries terroepingen. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: uit dankbaarheid nam. fam. van Tilburg-Glaudemans. Dinsdag: t.e.v. O.L. Vrouw t.b.i. Woensdag: v. d. overledenen van fam. Claessens-v. d. Weijer. Vrijdag: v. d. zielerust van Jac. Lucassen. Zaterdag: 19.30 avondmis v. d. zie lerust van A. L. Weerts. 21e zondag door het jaar. 24 aug. Zaterdag: 19.00 best. jgt. voor Jo Jacobs. Zondag: 8.30 gest. lsm. v. Johan nes Verhoeven en overl. fam.; 10.30 pl. Hoogmis met concelebratie tot dankzegging b.g.v. gouden priester feest van pater Arts m.s.c.; 11.30 GEEN H. Mis. Maandag: 8.00 gest. jgt. voor Z.E. H.P. H. Vercoulen. Dinsdag: 8.00 gez. H. Mis v. Jo hannes Muysers vw. Bejaardenver eniging. Woensdag: 8.00 best. jgt. v. Peter Joh. Poels. Donderdag: 8.30 gest. jgt. voor Z.E. Rector A. Beek en overl. fam. te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis voorBer- nard Gielen vw. Bejaardenver. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Pe trus van Cuijck. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: H. v. Meyel - W. Michels; 10.30 J. Michels - P. van Well. Kollektanten: zaterdag: Michels - Hendrix; zondag: 8.30 v. Cuijck - J. v. Hoof; 10.30 Emonts - M. van Hoof. Zondag in de H. Mis van 10.30 u. zijn de eerste vier banken aan beide kanten gereserveerd voor de naaste familie van pater Arts. In de H. Mis worden nederlandse liederen gezon gen (volkszang); we vertrouwen er op dat alle aanwezigen ook echt meezingen. Zaterdag 23 aug. 8.45 H. Mis t.e.v. St. Jozef en Maria; 19.00 Avondmis uit dankbaarheid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Jacoba v. d. Ven-Cox namens de buurt; 10.00 Hoogmis voor Mar tinus Geurts. Maandag: 8.45 H. Mis voor overl. van de Karmel. Dinsdag: 9.45 H. Mis v.b.z.i. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. St. Jo zef en voor Martinus Geurts (in de Jozef kapel). Donderdag: 8.45 H. Mis v.b.z.i. tot St. Jozef. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor zegen in gezinnen. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once en punto, en nuestra capilla Overloon- seweg 2, función litürgica con evan- gelio y oraciones can ocasión de la despedida de nuestro Hermano Mi- sionero que ha asistido tantos do- mingos en nuestra Misa y en nues- tras deuniones; el Padre Juan debe celebrar la Misa en Bélgica pero todo sigue como en los demas do- mingos. Segün la impresión de at- mósfera cordial y fraternal. Muchi- simas gracias para todos pero especialmente para las Senoras Es- panolas y Holandesas cuyo trabajo y aplicción han causado el éxito mara- villoso. Otra vez muchisimas gra cias! Hasta Franco y Mieke de Italia han acudido! Continuemos asi; has ta la vista! NOTICIAS CULTURALES Después de una charla entre los miembros de Nuestro Club de Ven- ry y nuestra Maestra, el domingo pasado, es seguro que el sèbado proximo, si. nuestra escuela suple- mentaria empezara a las nueve y cuarto. Todos los jueves desde las dos y medi hast las seis el Sr D Julian Martinez de la LIZ esta a su disposición en la oficina del Padre Juan. E n la casa del padre Juan siempre estan bastantes revistas y periodicos espafioles. Colaboremos todos para mantener el nivel de nuestro grupo asi qque nuestros huespedes de Espaha en nupestro grupo sienten el perfume de la luz fraternal en nuestro de la luz fra ternal en nuestro grupo! Buen viaje y feliz vuelta a sus Misiones para nuestro Hermano Misionero que pre- sidira el domingo proximo nuestra reunion. -V Gedeeltelijke afsluiting Heidseweg In verband met het uitvoeren van ricleringswerkzaamheden zal de Heidseweg uitsluitend voor het gedeelte gelegen tussen de wegen Spiekert en Begijnhofweg gedu rende de periode van 28 augustus tot en met 12 september 1975 voor alle verkeer in beide richtingen ge sloten zijn. Voetgangers mogen wel gebruik ma kern van het betreffende weggedeelte. Raadsvergadering Dinsdag a.s. begint om 7 uur de maandelijkse raadsvergadering. De te behandelen punten zijn in ver schillende commissievergaderingen reeds aan de orde geweest, maar in deze vergadering zal het college ook antwoord geven op de vragen van het raadslid v. d. Locht over de ont wikkelingen in de psychiatrische centra St. Anna en St. Servaas. Als secretaris van de diamanten fokvereniging, de heer J. Jennis kens, dinsdag a.s. op de feestvergadering van deze fokvereniging, zijn historisch overzicht van de vereniging geeft, dan hoort men weer een merkwaardig stuk geschiedenis uit de veehouderij in de ze regio. Merkwaardig niet alleen, omdat hij dan zelf zilveren se- kretris is, maar vooral omdat hier weer een stuk boeren-eensge- zindheid naar voren gaat komen, dat, dachten we, een van de grote kenmerken van die stand juist in deze regio is. AMBTENAAR BURGERLIJKE STAND Je zou de heer Jenniskens feite lijk ambtenaar van de burgerlijke stand van het Venrayse rundvee kunnen noemen, die je nog exact aan kan geven, niet alleen hoe de eerste koe er uit zag, die 60 jaar geleden in werd geschreven (keurig ingetekend met rode inkt), maar ook wat de lot gevallen van die koe en haar af stammelingen is geweest, met wie ze „gehuwd" was en wat er allemaal met haar nakomelingen is gebeurd. Het ligt allemaal vast in dikke boe ken of op kaarten en wat zij en haar kinderen aan produktie leverden hun leven lang, staat na 60 jaren nog netjes op papier. Op een van de kantoren van de Maasvallei zijn al die gegevens keu rig opgeborgen, kan men vergelij kingen trekken, kan men zien hoe de koe van 60 - 70 jaren geleden een steeds beter funktionerende melk machine en vleesleverancier is ge worden. In de 25 jaren dat hij de scepter zwaait is er heel wat veranderd, in opzet, in uitvoering en de tijd is de finitief voorbij dat hij praktisch el ke koe kende van de aangeslotene, ook al omdat hij zelf nog de melk moest gaan „scheppen". Maar laten we het verhaal van het begin af proberen te volgen REEDS VOOR DE EERSTE WERELDOORLOG werd, zij het soms op vrij primitieve wijze, aan veeverbetering gedaan. Meer en beter vlees, meer en betere melk, zo begrepen de veehouders, zou meer in hun portemonnaie bren gen. Om dat te bereiken moest men gegevens verzamelen, zorgen voor 'n goede afstamming en melkcontrole gaan toepassen. Als men dat had, kon men zien wat de resultaten waren van het fokmateriaal. Er zelfs de ge meente bleek bereid via subsidies de helpende hand te bieden bij aankoop van goed fokmteriaal. Om een en ander te kunnen be reiken was een fokvereniging nodig, waarvan o.m. Hub Janssen en Mart. Wismans indertijd de grote promo tors waren. In 1915 was het zover en dedr de fokvereniging Eensgezind heid opgericht, waarvan een 70-tal veehouders uit Venray zelf, Heide, Leunen en Veulen deel uitmaakten. Die konden al in 1918 een eigen stie- renstal aan de Steegse Peelweg ope nen, waarin het mannelijk fokma teriaal werd ondergebracht. Merkwaardig is dat in de voorbije zestig jaren praktisch altijd Heide de voorzitter van deze vereniging „geleverd" heeft. De stierhouderij heeft altijd de belangstelling gehad van de vee houders, die echter in de steeds moeilijker wordende twintiger jaren de produktiekontrole en -registratie een te zware last vonden vormen, reden waarom men in 1930 'n split sing doorvoerde en de stierhouderij zelfstandig maakte. Intussen bleek op fokdagen en keuringen de goede invloed van de fokvereniging, die zorgde dat het aksent dat jarenlang op het Land van Cuyk had gelegen, langzaam maarzeker naar de regio ging ver schuiven. kX Na de oorlog werd soms met hevige diskussies, waarbij de strijd tussen Venray enHorst hoog oplaai de de kunstmatige i nseminatie ingevoerd. Dat zorgde niet alleen voor een steeds groter wordende veestapel, maar ook voor 'n nieuwe bloei van de fokvereniging die in de zestiger jaren bijn 200 leden telde. In 1965 besluit men te komen tot een centrale vn 7 fokverenigingen. Men redeneerde dat men niet alleen het werk gezamenlijk liet verrich ten, doch dat men dan even goed de verenigingen samen kon bundelen. Dan telde men 433 leden met 4150 koeien. Nu heeft men 204 leden met 8245 koeien. Het aantal veehouders neemt dus belangrijk af, maar het aantal beesten neemt nog steeds toe. Men schat dat met een gemiddel de aantal beesten van 40 ongeveer het maximum per veehouder zal zijn bereikt. Het gezamenlijke labo ratorium evenals de administratie bevindt zich bij de zuivelfabriek. fokdag Ter gelegenheid van het 60 jarig bestaan gaat men komende zaterdag samen met de bond van zwartbont- fokkers uit Midden en Noord Lim burg een jubileumfokveedag orga niseren op het terrein van de heer J. Rutten, waarbij schattingsprijzen zijn te winnen. Dinsdag 26 augustus is er een feest vergadering in Leunen, waarin be halve een direktielid van het Kon. Ned. Rundveestamboek ook promi nenten uit de rundveefokkerij in Limburg het woord zullen voeren en sekretaris Jenniskens gehuldigd zal worden i.v.m. zijn zilveren ambtsjubileum. Zaterdag 23 augustus is er een tuinfeest in de soos SR 65 met twee groepen n.l. King's Gayard en Tale. De groep King's Gayard is gebo ren in 1971 in St. Tropez. Minstreels van de £Qe eeuw zoals ze, spelend in restaurants en terras jes, het geld verdienen voor de te rugreis naar Holland. Nu, vier lentes later: een volwas sen folkgroep van vier beroepsmusi ci. Eén van de weinige Nederlandse groepen die de toch al weinig be kende, eeuwenoude Ierse jigs, reels en hornpipes op een zo authentieke mnier brengen. Ze leerden elkaar op het Haags Koninklijk Conserva torium kennen en ondanks deze klassieke opleiding, neemt voorl de Ierse volksmuziek bij hen een belangrijke plats in. Muziek: Ierse volksmuziek, blues, ragtime, Zuid- Amerikaanse volksmuziek en oude jazz. TALE bestaat uit een groep van jongens die samen lang geoefend hebben om hun muziek zo perfekt mogelijk over te brengen aan het publiek. Er werd dan ook besloten zoveel mogelijk eigen werk te spelen. Het repertoire bestaat uit zeer fwisse- lende nummers, nu eens swingend, dan weer lekker „heavy". Verder is er nog een muziekfilm: The Big Beat uit 1965 met 15 erg bekende artiesten o.. Roling Stones, Ike and Tina Turner, The Byrds. En voor de lekkerbekken is er ook nog gelegenheid om te barbe- quen. Dit alles begint om 8 uur en het kost maar f 3,- voor leden en 4,50 voor anderen.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 6