RENOVATIE is zo gemakkelijk niet I s I 4163 GESLAAGDEN Camps Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN IffclB™, Jlii-v e Q a g TELEFOON NOOD VRIJDAG 27 JUNI1975 Nr. 26 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 23 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 10S0652 ADVERTENTIEPRIJS 23 et per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) De woningvereniging Noord Limburg moet er een nieuw vak bij gaan leren, namelijk proberen sommige van haar huurders „renovatie" te verkopen. Zij moet proberen deze mensen een verbetering van de yvoning Aan te praten, een hoop trammelant bij die werkzaamheden op de koop toe te nemen en dan voortaan een fikse huurverhoging te betalen. Een moeilijk vak, zoals in de voorbije week gebleken is, toen ze de bewoners van de witte huizen op het oude Des- selke moest overtuigen dat de zo noodzakelijke ommante- ling van die woningen meteen gepaard moet gaan met een flinke opknapbeurt binnen. EEN GOED BEGIN was gemaakt door een keurige bro chure bij de mensen thuis te bezor gen die weliswaar breedlopend maar duidelijk stelde dat in die hui zen o.m. de electriciteit en de riole ring aan de moderne eisen moeten worden aangepast, een centrale ver warming ook daar geen overbodige luxe is, de scheuren en spleten in het stukadoorswerk door nieuw werk vervangen moeten worden, de douche en de keuken aan veel eisen- der huisvrouwen moesten beant woorden en de plafonds in de slaap kamers danig verlaagd en vernieuwd moesten worden. Een keurige teke ning, hoe een en ander worden zou, was cok in die brochure te vinden, alsmede de manier waarop men t.z.i. het werk denkt uit te voeren met begeleidingscommissies en caravans, met vergoeding van 3.000,voor herinrichting en alles wat daar drum en d'ran is. Waar de brochure niet over sprak, maar wat ter vergadering verteld zou worden, dat was de nieuwe huurprijs, welke uiteindelijk voor al dat fraais uit de bus zou komen. DE EERSTE AVOND waren die bewoners uitgenodigd, die de berging los van hun huis hebben staan, dus de mensen uit de St. Jo- risstraat en de Frans Michelsstraat. Wethouder Schols leidde de ver gadering, waarin namens de woning bouwvereniging de heren de Klerk en Rohaan op alle punten nog eens dieper ingingen. Vooraf was er een kleine strubbeling toen afgevaardig den van de Bond van Huurders en Woningzoekenden ook in deze ver gadering wilden komen, maar bui ten de deur werden gehouden toen die geen uitdrukkelijk mandaat van bepaalde bewoners konden aanto nen. Maar later had de vergadering desgevraagd geen bezwaar, dat die mensen in de volgende vergadering wel aanwezig zouden zijn, wat na tuurlijk wel een ietwat vreemde in druk maakte. De heer Robiers van het Centrum voor sociale woningbouw kreeg de opgave toebedeeld om de huurders dan maar te vertellen wat die reno vering de mensen uiteindelijk gaat kosten. Dat was dan een huurverho ging van de huidige 115,per maand naar 225, hartjes van echt goud Gouden hartjes zijn helemaal "in", en worden bij voorkeur aan een kort kettinkje gedragen. Keuze uit heel veel verschillende modellen. Allemaal van echt goud. Neemt U eens een kijkje in onze étalage. JUWELIER HORLOG Grotestraat 16 - Tel. 1261 VENRAY Toen bleef het even stilOok toen uitgelegd werd, dat via de nieu we individuele huursubsidies en huurwenningssubsidie een groot deel van die huurverhoging kon worden opgevangen. Intussen was er echter een klein wondertje geschied. Had men tot nu toe verandering van keuken e.d. al lemaal gezocht binnen het bestaan de karkas of muren, een handige tekenaar uit de buurt had de wo ningvereniging voorgesteld een heel nieuwe keuken bij te bouwen. Wat tot gevolg had, dat de woning nu een heel stuk groter wordt. Het werkelijke wonder was dat toen men daar de cijfertjes onder elkaar ging zetten en aftrok, wat weer an dere subsidie-regelingen daarvoor wellicht ter beschikking hebben, bleek een aangebouwde keuken uit te komen op 235,- huur per maand. Toen werd over het hele eerste voorstél niet meer gesproken. PRAKTIJK Er waren meer praktijk-voorbeel den. Zo wenste men de deur vanuit de keuken naar de gang onder geen enkele voorwaarde dicht, zoals werd voorgesteld en de douche-ruimte hoefde helemaal niet uitgebreid (en daardoor een slaapkamer verkleind te worden), als men de deur anders liet draaien. Zo waren er nog verschillende zaken, die de mensen in de praktijk al lang hadden toegepast, veranderd en verbeterd die nu naarstig geno teerd werden, om daar ook anderen van te kunnen laten profiteren. Het feit dat aangebouwde serres en der gelijke moeten verdwijnen, deed ogenschijnlijk minder pijn, dan ver plaatsing van duivenhokken en vo lières. Daar had men meer proble men mee. Maar ook schrootjesplafonds en muren zullen i.v.m. electriciteits- vemieuwing nog zwaar te verduren krijgen. Hoe het zij, deze vergade ring liet in zijn algemeenheid wel blijken niet afkerig te zijn van deze laatst voorgestelde renovatie en had er weinig moeite mee dat de dames Hermans eri Minten en dhr. A. Jans sen hen in de begeleidingscommissie zullen vertegenwoordigen. Intussen blijft levensgroot de vraag overeind of het betrokken ministerie bereid zal zijn het laat ste plan inderdaad goed te keu ren, evenals de subsidie-regelin gen, die men er nu op toe gaat passen. DE TWEEDE AVOND gaf een wat rumoeriger beeld te zien. Toen waren de bewoners van de Burg.-v. d. Loostraat aan de beurt, de mensen, welke de Desselke- woningen bewonen, waar de berging vast aan huis staat. Lag het daar aan de jongere ge zinnen, die blijkens hun uitlatingen zelf gezorgd hebben voor een gron dige renovatie, welke nu grotendeels weer verloren gaat, maar die hen wel veel geld gekost heeft, wat men ondanks 3000,subsidie maar wel met een huurverhoging van een dikke honderd gulden te veel van het goede vindt? Lag het aan de ou deren in die buurt, die in de loop der jaren en dikwijls het geloop naar de woningvereniging moe, al een hele hoop verwezenlijkt hebben van wat nu werd voorgesteld? Hun inzet en hun eigen werk zag men nu kennelijk „beloond" worden met een fikse huurverhoging. Kre ten als „het hoeft voor mij niet en „stik een endje...." al goed en wel in de aanvang van deze verga dering toonde al duidelijk aan, dat de stemming hier wat meer geprik keld was en wat men bepaald niet over liep van enthousiasme. Men had cok hier de nodige kritiek op het getekende voorstel, waar men ook weer uitging van verandering binnen de bestaande woning. Daar kwam wel een andere indeling, maar geen vierkante meter leefruimte meer. Men had kritiek op het uit breken van bestaande vensters en deuren, nog van goed grenen-hout, welke nu vervangen gaan worden door vurenhouten, wat minder goed is. Men meende dat verschillende vèranderingen werden aangebracht om „meer van de mensen te kun nen plukken", terwijl ook het door- drammen van de Bond van Huur ders en Woningzoekenden, die de ge volgde procedure van inspraak to taal verkeerd vond omdat men eerst de mensen had moeten bezoeken voordat men aan het tekenen en veranderen is geslagen, die „geprik keldheid" nog deed toenemen. De eerste vloeken vielen dan ook prompt, de woningbouwmensen wer den voor „hampelmannen" uitge maakt, kortom er werd scherper ge reageerd, dan de avond tevoren, tot ook hier een klein wondertje ge beurde en een van de aanwezige be woners met een tekening op de proppen kwam van eigen produktie, waarin de aangebouwde berging praktisch werd omgebouwd tot keu ken. Een keurige en ruime keuken, die het woon- en werkgedeelte in het huis zelf weer een stuk beter en groter maakte. En daar had ook een groot deel van deze vergadering kennelijk wel oren naar, zeker toen nog eens duidelijk uitgelegd werd (dat waren al de vruchten van de eerste avond) dat niet iedereen het volle pond aan de huur zou hoeven te betalen, maar dat de economisch zwakkeren via de nieuwe subsidie regeling een deel en soms zelfs alles van de nieuwe huurverhoging terug krijgen. Ook hier weer vragen over plan ten, duiven, vissen en parkieten. Maar ook de vraag of men voor de doorstroom-regeling in aanmer king zal komen omdat men nu in een duurder huis komt wonen. Dit gaat echter niet op, omdat men maar tijdelijk verhuist en uiteinde lijk weer in de eigen woning terecht komt. Er werd gevraagd of de bewoners de huizen in de huidige staat niet zouden kunnen kopen en dan zelf renoveren, maar dat bleek niet mo gelijk. De in deze zaken almachtige minister zal daar zeker een stokje voor steken. Kortom, de mensen achter de be stuurstafel moesten zich door een hele rijstebrei-berg van vragen en verwijten heen worstelen, voordat wethouder Schols op het einde van de avond kon konstateren, dat er weliswaar een klein deel van deze toehoorders pertinent tegen elke ver andering is, maar dat een ander en grootste deel toch wel eens wilde zien, hoe de kaarten gaan liggen, als de nieuwe plannen eens uitge werkt op papier staan, de financiële mogelijkheden opnieuw bekeken zijn en de minister zijn goedkeu ring daarvoor gegeven heeft. Dan is men ook bereid bestaande paden te laten verbreden, zodat de auto de finitief achter het huis kan. Maar dat stond wel bij allen vast, dan zullen wel meteen maatregelen ge nomen moeten worden dat die geen doorgaande wegen worden of cross banen. En zo gingen de mensen van Desselke naar huis met in hun ach terhoofd de praktische zekerheid dat aan renovatie toch wel niet te ontkomen zal zijn. En de mensen van de woningvereniging met een hele hoop huiswerk en de zekerheid dat men de mensen van het Desselke geen knollen voor citroenen kan ver kopen. 9 5 Bereikbare tijden: Elke wérkdag van 9 tot half 11 's morgens en van 7 tot 8 uur 's avonds. De Algemene Hulpdienst kan u in elke situatie hulp bieden. Het is een groep mensen die zich vrijwillig inzet om een oplossing te vinden voor uw moeilijkheden Met wat voor proble men u ook zit, kom er gerust mee over de brug Bel 4163 Eindexamen - op Jerusalem De eindexamenresultaten op de Kath. Scholengemeenschap Jerusa lem vertonen ook dit jaar weer, evenals in vele voorgaande jaren een florissant beeld. Op het gymnasium werden slechts 4 leerlingen afgewezen (13.3%), ter wijl op de HAVO 12 leerlingen de eindstreep niet haalden (10.6%). Deze cijfers liggen duidelijk beneden het landelijk gemiddelde percentage af gewezenen in 1974. Het geheel kan als succes gewaardeerd worden voor allen die er bij betrokken zijn: leer lingen, ouders, schoolleiding, docen ten, bestuur. Hieronder volgen de namen van de geslaagde kandidaten. Gymnasium-A: Mechtild Jacobs, Francie Rooy- ackers en Elma Thomassen uit Ven- ray; Annemieke Korte, Boxmeer; Riny Seegers, Castenray; Gerty Wijnhoven, Horst. Gymnasium-B: Rieky Bongaerts, Ria Simons, An nette Jos ten, Dinie Keysers en Ma rie-Louise Wijnen uit Horst; Jacque line Clephas, Geert Füchs, Liesbeth Goumans en Dorothé Oudenhoven, Venray; Thea van Keijsteren, Mel- derslo; Ria Loonen, Leunen; Lizzy Munnich, Bunde; José Reijnders, Geysteren; Marian de Rijk, Over- loon; Gertie de Ruijter, Meerlo; Ilse Thunnissen, Apeldoorn en Annema- rie v. d. Weij den, Vinkeyeen. HAVO-geslaagden op Jerusalem: Venray: Anja v. d. Berg, Els Bloe men, Yvonne Buys, Christel Claes- sens, Jos Faessen, Paula Fontein, Ans Hanen, Jos Janssen, Stan Jans- sen, Joke Jongen, Kees van Krey, Mieke Kroft, José v. d. Meiracker, Maja v. Opbergen, Veronica Pij It, Jan Poels, Wilma de Rhoter, Twan Robben, Jan Schwachöfer, Hans Swinkels, Bemadete Verhoeven, Hanny v. d. Weiden, Frans de Wit en Theo Zegers. Vredepeel: Seraar Arts Tilly van Kempen. Ysselsteyn: Mirjam Baltissen. Leunen: Jacqueline v. Berlo, Ria Janssen, Ton Smets. Oostrum: Sjef Claessens, Thea Gerritsen, Jan Janssen, Gerard Veu- gen. Veulen: Nelly Geurts. Merselo: Thea Michels. Smakt: Els Nellen. Horst: Gert v. d. Bekerom, Mary Cox, Ger Cuenen, Huub Duyf, Wim Gijsbers, Peggy de Graaff, Henk Hermans, Will Hoeymakers, Peter Peeters, Ine Schriever, Ria Verlin den, Arie en Fons Vullings. Boxmeer: Hans Bluyssen. Blerick: Frans v. Boekhold, Gé Detillon, John van Lare, Wim Frans- sen. Broekhuizen: Luduine Boonekamp, Stan Wyen. Overloon: Ton Borghs. Melderslo: Els en Jos Christiaens, Gertie Seuren. Swolgen: Rita Christians, Anny v. Horck, Truus Gooren. St. Anthonis: Martien v. Els, Jen- ne v. Herpen. Wanssum: Petra v. Enckevort en Wilmie Peters. Sevenum; Pieter v. Enckevort, Ka rin de Hont, Lowie Winkelmolen. Wanroy: José van Gemert. Blitterswijck: Geert Giesbertz en Hanny Vissers. Deurne: Theo van Hout, Leo van Nunen, Brigit Mulder. Tegelen: Thijs Kaldenhoven. Geysteren: Harma Nanninga. Milheeze: Alda van Scheepstal. Nijmegen: Anton Scheerder. Well: Nico Sijberts, Eric Verbaan- dert. Beek en Donk: Eugenie van Thiel. Maashees: Thea Verdegaal. America: Peter Wijnhoven. Tienray: Ruud Wijnhoven. GESLAAGDEN MAVO Elly Aben, Truus Cox, Hennie Ha nen, Carla Klerk, Antoinette Ver meulen, Henny Weys, Nica v. d. Windt, Albert Huwaë, Huub Janssen John Mertens, Peter Smits, Wim Swinkels, Ton Thijssen, Thom Voes- ten, Mary Arts, Ans Beerkens, Orpa Berhitu, Marian v. d. Burgt, Peter Dommeck, André Gooren, Frans Jeuken, Peter Kupers, Jaap Verwiel, Wilma Swinkels, Ria Jacobs, Ma rianne Janssen, Lea Snijders, Tru- die Vullings, Emiel Beelen, Ton de Boer, René van Geel, Paul van Gend, Rob Groenendijk, Willy As- selberghs, Joke Bameveld, Mariët- te van Bergen, Mirian Creemers, Jeanette Graafsma, Birgit Groenen dijk, Bea Kerstjens, Wilma Ouden hoven, Dorothé Pijpers, Sylvia Rood- been, Angèle Rutten, Margo Schelle- kens, Pieternel van Winden, Trui- da de Fretes, Yvonne Hazeu, Chris tel J acobs, Petra Troisfontaine, Re né Aben, Geert Custers, Sjef Gou mans, Jeroen Jansen, Gerrit Mom men, Michael Rommen, Lidwine Hermus. Leunen: Jacoqueline Goumans, El len en Rudy Boereboom, Harrie van Hees, Maria en José Buyssen, Annie Gooren, Nelly Litjens, Jack Swin kels .Harrie Litjens, Ellie en Ria Manders, Nellie Reintjes, Thijs Geurts, Jos Loenen, Gerry de Lauw, Marian Cremers en Jacqueline Meyers. Vredepeel: Wilma Peeters, Carla Arts. Oirlo: Mariet Philipsen. Heide: Martin Poels. Deurne: Stefan Noorddijk. Oostrum: Hans Steenkamer, Jo- han Moorrees, Chrit Schelbergen, Riek Janssen, Ien Tacken, Hans Fleurkens. Ysselsteyn: Annie Gijsbers, Mar tien Janssen, Aad Juffermans, René Janssen, René Keysers, Gerrit Pe ters, Thea Heidens, Mia Hendriks, Ria van Osch, Marcel Baltissen, Huub Koonings. Castenray: Petra Stiphout. Merselo: Joep Versteegen. Overloon: Hans Loeff en, Els Klaus, Sjaak Raaymakers. Holthees: Maria de Groot. Maashees: Annet Verdegaal, Jos Duykers. Uitreiking diploma's Lagere Technische School Dinsdagavond vond in de aula van de Lagere Technische School de uit reiking plaats van de diploma's aan de geslaagden. Ook deze keer werd de uitreiking muzikaal omlijst door de schoolband o.l.v. de heer Kooning. De directeur van de school de heer Hijl, bedankte de schoolband voor hun inzet, maar ook de besturen van fanfare St. Catharina uit Leunen en het Jachthoorn en Trompettenkorps voor het ter beschikking stellen van het instrumentarium. Voorzitter de heer L. Nelissen ver welkomde de geslaagden, ouders, le raren, consulenten, oudercomité en vertegenwoordiging van 't bedrijfs leven. Direkteur Hijl gewaagde in zijn toespraak, dat het record van ver leden jaar, toen aan 224 leerlingen een diploma kon worden uitgereikt, niet geëvenaard kon worden, omdat dit jaar de opleiding aan de lagere technische school een vierjarige op leiding is geworden en nu maar 83 leerlingen geslaagd zijn. Het percentage geslaagden was echter hoger dan andere jaren om dat nu maar 4 kandidaten zijn afge wezen, terwijl er voor 8 leerlingen middels een herexamen nog moge lijkheden zijn. De waarde van een LTS diploma moet men niet onder schatten, aldus de heer Hijl, die ver der beklemtoonde dat niet een be langengroep bepaalt welke vorming door het technisch onderwijs zal worden gegeven, ook niet enkele be drijven, maar het samenspel van leerlingen, ouders en bedrijven en school zullen maatstaf zijn van de vorming in dat onderwijs. Leerlingen en ouders wees direk teur Hijl nog eens op de mogelijk heid om als men geen werk zou kun nen vinden voortgezet beroepsonder wijs te gaan volgen. Ook wees hij op de mogelijkheid bij de stichting vakopleiding praktijk opleiding te volgen, naast eventueel het vor- mingsonderwij s. De traditie om een extra prijs ter beschikking te stellen voor die leer lingen, die zich bijzonder verdienste lijk hadden gemaakt in het afgelo pen schooljaar, werd ook dit jaar voortgezet. Zo kreegen de leerlingen Martien van Staveren, Jan Willems, Harry Jenniskens en Mart de Mul der hun inzet beloond met een prijs welke hun door de klasseleraren werden uitgereikt. Na de uitreiking wilde ook de voorzitter van het schoolbestuur niet achterblijven met de geslaagden te wijzen op de mogelijkheid verder te studeren. Een vakbekwame en thousiaste werker is nog altijd ge vraagd in deze maatschappij, zo zei hij, terwijl hij de ouders opriep hun kinderen in het verder studeren te willen stimuleren. Mevr. Kappel bracht dank aan bestuur en docenten voor de inzet en voor de sfeer op de school. Zich richtend tot de geslaagden wees zij er op dat zij nu met hun diploma nog moeten bewijzen kerels te wor den in de maatschappij. De dank na mens het oudercomité werd door haar gesymboliseerd door aan de di rekteur van de school, de heer Hijl, en de concierge Bardoel, een ge schenk aan te bieden. Sjaak Boom, voorzitter van de leerlingenraad sprak dankwoorden namens de leerlingen tot het gehele personeel van de school, terwijl de voorzitter van het oudercomité, de heer Wanten uit Sevenum, nog eens wilde benadrukken dat dit diploma geen eindpunt is, maar een start. Het sluitstuk van de uitreiking was dat enkele leerlingen bloemen aanboden aan een klasseleraar en een personeelslid van de huishoude lijke dienst. GESLAAGDEN Afd. ITO Metaal: B. Jansen, J. Berhitu, G. Jongen en P. Houdijk, Venray; A. Albers, Maashees; M. v. Staveren, Veulen; P. Willems en G. Jacobs, Overloon; G. Steeghs, Oirlo. Afd. ITO Schilderen: K. Vermeulen, Venray en F. Ver braak, Veulen. Afd. ITO Metselen: M. Janssen, Veulen. Afd. Metaal T-stroom: G. Smits en J. Asselberghs, Ven ray; B. v. Osch, Leunen; J. v. Os, Maashees; J. Arts, Meerlo. Afd. Metaal P-stroom: J. Gielens, Heide, A. v. Hees, Leu nen en A. Fleurkens, Venray. Afd. Schilderen T-stroom: J. de Vos, Venray, W. Drabbels en J. Willems, Oirlo. Afd. Timmeren P-stroom: H. Zegers, J. Hendrix en M. van Mil, Venray; M. Rutten, Smakt. Afd. Metselen P-stroom: J. Klaassens, H. v. d. Heuvel, M. Cruys, Venray; R. Cfemers, Casten ray; J. Nabben, Heide; H. Smits, Leunen, J. Janssen en M. de Mulder, Merselo; M. Geurts en A. Claessens, Ysselsteyn; C. v. Meyel, Wanssum; G. Verschuren, Oploo; J. Franssen en W. Loof, Overloon; M. Kerstjens, Swolgen. Afd. Motorvoertuigentechniek P- stroom: C. Hanen en M. Wijnhoven, Ven ray; A. Raymakers, Oostrum; A. Claessens en G. Deters, Ysselsteyn, J. Loonen, Oirlo; L. Nelissen, Veu len; M. v. d. Zanden en G. Peeters, Overloon; A. Gijsberts, America. Afd. Motorvoertuigen T-stroom: J. Hoezen, Fr. Kappel, Th. Rij broek en H. Kroon, Venray; C. Brok, Leunen; J. Arts, Ysselsteyn; J. Thissen, Veulen; A. Gielens, Heide; G. Janssen, Oostrum; A. Janssen, Heyen; C. v. Veghel, Holthees; H. Jenniskens, Horst; P. Burgers, Me- terik; M. Wilmsen, H. Verbeek en P. Mulder, Lottum; G. Stroecken en M. v. Kempen, Overloon; F. Gielen, Wanssum. GRAFISCH ONTWERPER Aan de akademie Industriële Vor ming te Eindhoven slaagde Louis Leenders voor Grafisch ontwerper. Fondsvorming kunstzinnige voorzieningen Het college van b. en w. heeft het idee over te gaan tot het vormen van een fonds waaruit gelden be schikbaar kunnen worden gesteld voor kunstzinnige verfraaiing in de diverse wijken. Ten behoeve van dit fonds zal 3% worden genomen uit heT Algemeen Voorzieningenfonds (A.V.F.). Zoals bekend zijn de gelden voor het Algemeen Voorzieningenfonds afkomstig uit de exploitatie-opzetten van de bestemmingsplannen. Bij grondverkopen is namelijk een be paald bedrag ingecalculeerd voor het doen van investeringen op wel- zijnsgebied, te weten, jeugd, sport en cultuur. In het recente verleden zijn uit het A.V.F. gelden gekomen ten behoeve van de uitbreiding van de schouw burg 272.000,de aanleg van de tennisbaan 100.000,de aanleg van sportvelden op de kerkdorpen en uitbreiding van het sportcomplex „De Wieën" etc. Uit het nieuwe fonds kunnen gel den beschikbaar worden gesteld speciaal ten behoeve van de kunst zinnige verfraaiing van de woonwij ken. In eerste aanleg zal het fonds kunstzinnige voorzieningen worden gevoed met een bedrag van 50.000,- uit het A.V.F. hetgeen ongeveer 3% is van de stortingen in het A.V.F. tot 1 januari 1975. Tot 1 januari 1979 zal dan in totaal in het nieuwe fonds gestort zijn een bedrag van 120.000. Voorts wordt het fonds gevoed met de incidentele schenkingen, welke aan de gemeente worden ge daan en waaraan vooraf geen be stemming door de schenker wordt gegeven. De bovenstaande gedachte zal binnenkort ter discussie worden gesteld in de commissie voor onder wijs, cultuur en recreatie.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 9