KERKELIJKE DIENSTEN VAMOSAVER Gouden Huwelijksfeest Ruim 100 Duitse jongeren gaan werken op kerkhof van 29 juni tot en met 5 Venrays Mannenkoor Gemeenschapsviering Yenray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Parochie Yredeskerk Samenwerkende Protestantse Kerken Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Smakt Tot eind augustus wordt door on ze groep geen viering gehouden. Feest van de apostelen Petrus en Paulus, Patroonsfeest van onze pa rochiekerk. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. overl. fam., v. d. Berg- Munninghof Petronella Janssen- v. d. Munckhof uit dankbaarheid bij het 50-jarig klooster jubileum van zuster Bonaventure Janssen. Zondag: 8.00 gelezen mis, tot ze kere int.; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. overl. fam. Tacken-Maas overl. fam. Bouten-Verschuuren; 11.00 ne derlandse hoogmis, int. ouders Driessen-Wagemakers uit dank baarheid bij het 40-jarig huwelijks jubileum Boers-Rongen; 18.00 ge lezen mis, int. overl. ouders v. d. Linden-Bastén. Maandag: 9.00 Jozef Aarts en An- oinetta Janssen als sticht.; 19.00 u. ouders Coenen-Houtackers uit dankbaarheid. Dinsdag: 9.00 voor overl. fam.; 19.00 ouders Kronenberg-Clancette en zoon Lambert. Woensdag: 9.00 Piet Hanssen; 19.00 Wim Vermeulen, echtg. en zoon uit dankbaarheid. Donderdag: 9.00 Piet Janssen en overl. ouders Janssen-van Gerven; 14.00 huwelijk Douven-van Soest; 16.00 huwelijk Baarts-Schwachöofer; 16.00 huwelijk Neuvel-Pelzer. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. Vanaf 8.00 wordt de zieken communie rondgebracht. 9.00 Helma A. Hanraets en deken H. Hanraets als sticht. voor overl. vader en zus; 14.00 in de kapel van het St. Jozef klooster huwelijks Pouwels-Frans- sen; 19.00 Willy en Truus Rongen. Zaterdag: 9.00 Jos C. M. Neeteson: 19.00 Maria van Gorp-Boelen Ger- truda Geurtjens-Vermazeren. Crèche om 11.00 uur: José van Baassen en Maria van Osch. Akolieten: Zaterdag 28 juni: 19 uur Maria Oudenhoven en R. Kuiper. Zondag 29 juni: 8 uur Mary Pel- zer en Jackie van Els; Edith Lucas- sen; 9.30 Hans Martens en Anton Huibers; 11 uur Marianne Janssen en J. Goumans. Misdienaars: Zondag: 18 uur Vian v. d. Berg en Marius Jenniskens. Maandag, dinsdag, woensdag: 9 u. Berend Kroft en Lea Stevens; 19 u. Sjraar Bouten en Ronald Rongen. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 9 u. Patrick Aben en Robert Heinsbroek. Donderdag: 14 uur Margot v. Stip hout en Mariet van Ooi; 15 uur Hans van Gerven en Ronnie Heeren; 16 u. Richard de la Roy en Lucien Ku- pers. Vrijdag: 14 uur (St. Jozef) Eddy Wijnhoven en Rens Engelen; 19 uur Carlo Albers en Mark Tijssen. Willen de misdienaars schriftelijk opgeven wanneer zij door vakantie verhinderd zijn! 6e zondag na Pinksteren. H. Mis sen: 7.30, 9.00 11.45; 10.15 Hoogmis gezongen door het Dameskoor; 18.00 avondmis. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 19.00 avondmis voor de ge zinnen van de parochie. Zaterdag: 5.00 en na de avondmis tot half acht gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededelingen: Vanaf maandag 30 juni zg'n er maar twee H. Missen door de week en wel om 7.45 en 19.00 uur. -Dit in verband met mensen die op vakantie gaan. Gebrek aan personeel enz. Hoe lang dit blijft duren, is moei lijk te zeggen. We houden de Missen 7.45 en 19.00 aan, omdat dit de drukst bezette missen zijn. Bedankt voor uw steun en bijdra ge voor onze misdienaars. Meer dan 325,—. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Gertruda Ars-Too- nen. Zondag: 7.30 Piet Thijssen; 9.00 Hans van Zwamen; 10.15 overl. ou ders van Lier-Goumans; 11.45 Gra- da Hulsman-Thomassen; 18.00 voor de parochie. Maandag: 7.45 fam. Wijnen-Wijn hoven (zijaltaar 8 uur Antoon Luij- pers); 19.00 Peter Spee-van Osch en overl. kinderen. Dinsdag: 7.45 overl. fam. J. Arts- Janssen; 19.00 Johanna Huberta La- mers. Woensdag: 7.45 Jacobus Volle- berg; 19.00 Gertruda Volleberg. Donderdag: 7.45 Antoon Luijpers; 19.00 Antoon Derks. Vrijdag: 7.45 Willibrordus Akker mans; 19.00 gezinsmis zuster Bea- ine Wittebrood. Zaterdag: 7.45 Lei Arts. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Hans v. d. Beke- rom en Pim de Vos. Zondag: 7.30 Peter Claessens en Mare Comelissen; 9.00 Leo Janssen en René van Hooren; 10.15 Marcel Hendiïcx en Gerard Stoks; 11.45 Henk Jansen en Jeroen Comelissen. 18.00 Jos Claessens en John Smis. Maandag, woensdag, vrijdag: 7.45 Ludwig Arts en Wim v. d. Heide; 19.00 Jos Claessens en John Smits. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 7.45 Hub Derks; 19.00 Ricky Douwes en Jan Meijer. Dertiende zondag door het jaar: Hoogfeest van de apostelen H.H. Petrus en Paulus. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. moeder Gertruda van Hoof- Hoex. Samen met het dameskoor zingen we nederlandse liederen. Zondag: 9.00 leesmis voor familie Madou-Klaassen; 9.00 leesmis voor overl. ouders Spee-Seegers en kin deren. (In de vakantie geen zang van het kinderkoor); 10.00 hoogmis voor overl. Johan Clephas. Gregori aanse gezangen door het kerkelijk zangkoor en samen zingen we de vaste latynse gezangen; 11.30 lees mis voor overl. Piet Slits; 18.30 u. avondmis voor overl. Gerda Jans- sen-Keilholz. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Jan Duijkers; 19.00 avondmis als jaargetijde voor overl. Herman van Els. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit Peeters; 19.00 avondmis voor overl. Peter Pelzer als jaargetijde. Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 10.00 plechtige eucha ristieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 40-jarig huwe lijksfeest van de ouders Aanholt- Roelofs; 19.00 avondmis voor overl. Harry Linssen (buurt). Donderdag: H. Thomas apostel. 8.00 leesmis voor overL Antoon Derks; 19.00 avondmis voor overl. Gertruda Boom-Lucassen. Vrijdag: eerste vrqdag van de maand toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 14.30 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25-jarig huwelijksfeest van de ouders van Dijck-Hendriks; 19.00 u. avondmis voor overl. Leonardus van Hoof. Zaterdag: 8.00 leesmis voor de ge lovige zielen; 19.00 avondmis voor overl. Piet Baeten als jaargetijde. Mededelingen: 1. In de vakantiet(jd wordt er onder de mis van 's zondags 9 uur niet gezongen. 2. Ook in de vakantie is er onder de mis van half twaalf kinder crèche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Akolieten- en Misdienaarslijst voor de week van 29 juni Zondag: 8 uur J. Ingenpas en J. Bruno; 9 uur T. Raaijmakers en F. de la Roy; 10 uur J. v. d. Weiden, P. Loonen, T. Aben; 11.30 H. Kusters en M. Slaghter; 18.30 M. Lensen en X. Haegens- Week 1: 8 uur R. Beerkeqs en L. Baken; 19 uuir H. Willemse en M. Barten. Week 2: 8 uur P. Goossens en F. de Groot; 19 uur C. van Gaal en R. Tielen. Zondagmorgen dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel, aanvang half tien. Predikant is Ds. Beens. Tijdens de dienst kinderoppas, de kinderkerk heeft vakantie. Dan is er om elf uur weer dienst in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck, waarin Ds. Beens het H. Avondmaal zal be dienen. De kollekte aan de uitgang is be stemd voor de diakonie. Week van 29 juni - 6 juli. Zondag: 8.30 Wim Emonts; 10 urn- Piet en Harry Hermans, overl. fam. Derks-Janssen; uit dankbaarheid. Maandag: 9 uur overl. fam. Jen- neskens. Dinsdag: 9 uur voor familie T. Woensdag: 9 uur overl. fam. Ven- nekens-Verschuren. Donderdag: 9 uur Hubertus Lins- kens. Vrijdag: 9 uur uit dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw - Fam. S. Zaterdag: 19 uur Piet en Harry Hermans; Jan van de Berg. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Lamb. Rongen-Basten. Feest van St. Petrus en Paulus. Zondag: 8.30 H. Mis; 10.00 Hoog mis Hendr. de Mulder. Maandag: 19.00 gez. H. Mis st. Ge rard Kessels en Eliz. Heiligers. Dinsdag: 8.00 H. Mis st. Hendr. Litjens - Theod. Janssen - Agnes Geurts en Maria Basten. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de parochie. Donderdag: 19.00 H. Mis. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Feest H. Hart. 19.00 gez. H. Mis st. fam. Baten-Jeurissen. Zaterdag: 14.30 gez. H. Mis b.g.v. 25-jarig huwelijksfeest bruidspaar Lemmen-Versleijen; 19.00 gez. H. Mis Hendr. de Mulder en jaardienst Mathias Duijf. Week van -5-12 juli. Misdienaars: Arie Seykens en Mart Vollenberg; Wil Friezen en Henk Versteegen; Hoogmis: Peter Philipsen en John Versteegen. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Jans- sen-Vollenberg. Zondag: 8.00 Hendrik Dinghs; 10 uur jrd. Steeghs-Litjens-Henckens. Maandag: 7.30 jrd. P. Joh. Dinghs. Dinsdag: 7.30 Josephina Seykens- Collin. Woensdag: Martelaren van Gor- cum. 7.30 Gezinsmis (in. offeraars). Donderdag: 7.30 jrd. Joh. v. d. Eindt. Vrijdag: Geen vroegmis. 14.00 pl. Huwelijksdienst bruidspaar Jacobs- Heldens. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens. N.B. Zondag eerste zondag van de maand. Bijzondere kollekte voor on ze eigen kerk. Feest van de H. Petrus en Paulus. Zaterdag: 19.00 Ism. v. Theodora Berkers-Schwachöfer. Zondag: 9.00 Ism. v. Johanna de Bruijni-van Rooij; 10.00 hgm. v. Piet Loenen echtgen. en Jan Loenen; 11.15 Ism. v. Henri Direks en Harry Hendrickx. Maandag: 7.30 lsm. v. fam. de Mulder-Hendrix; 19.00 lsm. v. Leo Cox; 19.30 lsm. v. Piet Loenen, echtg. en Jan Loenen. Dinsdag: 7.30 gest. jrd. v. Peter Joh. v. Rens en echtgen.; 18.30 lsm. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echt gen. en Johanna Verheijen-Loonen; 19.00 lsm. v. Leo Cox (vanw. de buurt). Woensdag: 8.30 lsm. v. pastoor de Bot; 18.30 lsm. v. Chris Gooren en echtgen.; 19.00 lsm. v. Maria Achten- van Dijck. Donderdag: 7.30 lsm. v. Mathijs Litjens en echtgen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. Jozef Croijmans, echt gen. en Martin Croijmans; 18.30 lsm. v. Petronella de Bruijni-Jeuken en overl. kinderen; 19.00 lsm. v. Ger- trudis Jenniskens-Droesen. Zaterdag: 7.30 lsm. v. Gertruda Claessens-Gussen, echtgen. en overl. kinderen; 19.00 lsm. v. Wim Weijs. Misdienaars: 7.30 H. v. Rhee; 18.30 H. Comelissen; 19.00 R. Comelissen. Akolieten: 8.00 B. Willems; 10.00 P. en W. Voermans, P. v. Berlo en A. v. Hees; 11.15 Th. Bouten en Th. Loenen. Gedoopt: Mare Theunissen. Huweiyksafk.: Jan Schings (Ge leen) en Narda Voesten; Jan Man- ders (Kronenberg) en Ria Goumans. Zondag 29 juni: Feest van Petrus en Paulusi. Zaterdagavond 7.30 Hgm. jgt. voor zal. Leo Heidens en echtgen. Zondag: 8 uur lsm. tot bijzondere intentie J.-G.; half 10 Hgm. tot bijz. intentie fam. v. O. Na de hoogmis onze jaarlijkse sacramentsprocessie. Maandag: 8 uur lsm. voor zal. Joh. Geurts. Dinsdag: 8 uur lsm. overl. fam. Geerets-Smits Woensdag: 9 uur lsm. zal. Petr. Cox-de Lauw. Donderdag: 8 uur lsm. tot bijz. int. fam. Mulders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 8 uur bijz. H. Mis ter ere van het H. Hart van Jezus. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur lsm. voor toekomstige Priesters; 's avonds 7.30 Hgm. jgt. voor zal. Anna Vollenberg-van Rijswijck. Akolieten voor 29 juni: Mat Jans sen, Jan Thissen, Theo Mulders. In de sacramentsprocessie zijn ook alle misdienaars aanwezig. H.H. Petrus en Paulus, Apostelen. 29 juni 1975. Zondag: 8 uur leesmis voor Driek Eibers en Maria Manders; 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Misdie naars van de Hoogmis: Jan Nabben, Jan Droesen, Henk en Jos Drabbels, Peter Smets en Bart Poels. Misdienaars van de week: Pieter Evers en Peter Vollenberg. Maandag: 8 uur leesmis. Dinsdag: 8 uur leesmis voor Harry Muijsers. Woensdag: 8 uur leesmis voor Jo sephine Michels-Kersten. Donderdag: H. Thomas apostel. 8 uur leesmis t.i.v. de familie Giep- mans-Kerkhof. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 leesmis voor Sjef Wil lems. Zaterdag: 8 uur leesmis; 19.30 u. Avondmis t.i.v. de familie Geurts- v. d. Broek. Feest van de Apostelen Petrus en Paulus. Zaterdag: 19.00 leesmis v. .d ge nezing van een zieke. Zondag: 8.30 weekdienst v. Wil helm Spreeuwenberg; 10.00 Hoogmis v. d. parochie; 11.30 weekdienst v. Hendrikus Hellegers. Maandag: 8.00 leesmis v. Jacob Flinsenberg. Dinsdag: 8.00 leesmis v. Lamber- dina Lemmen-Poels. Woensdag: 8.00 weekdienst voor Hendrikus Hellegers. Donderdag: 8.00 weekdienst voor Wilhelm Spreeuwenberg. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 leesmis t.e.v. H. Hart uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 gesticht jaarg. v. Johanna Wismans-van Vegchel. 13e zondag door het jaar. 29 juni. Kermiszondag. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis vooi overl. ouders Michels-Rongen. Zondag: 8.30 H. Mis tot bijz. int.; 10.00 Hoogmis t.e.v. H. Johannes de Doper voor de parochie; 11.30 H.. Mis tot int. fam. Muysers-Jeuken. Maandag: 9.30 gest. jgt. voor Jo hannes Henr. Arts, echtgenote en kind. Dinsdag: 9.30 gest. jgt. v. Theodo- rus Hendrix en Wilhelmina Engelen. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Johanna Pubben-Janssen. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. fam. van Dijck-van Rijswijck. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.00 gez. H. Mis t.e.v. H. Hart voor hen die geofferd hebben. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Hu berta van Dijck. Misdienaars: Zondag 8.30 en door de week: H. v. Meyel - W. Michels; 10.00 J. Michels - P. van Well; 11.30 T. v. Hoof - Sj. van Meyel. Kollektanten: zaterdag Michels - J. v. Hoof. Zondag: 8.30 v. Cuijck - Emonts; 10.00 Arts - Hendrix; 11.30 Ewals - M. v. Hoof. Zaterdag 28 juni: 8.45 H. Mis t.e.v. Maria en St. Jozef; 17.30 H. M.is te Holthees voor fam. Ermers-Verste gen; 19.00 Avondmis uit dankbaar heid. Zondag: 8.30 H. Mis te Holhees v. Mechtilda Beckers-Lenssen; 10.00 Hoogmis voor J. v. d. Winkel. Maandag: 8.45 H. Mis voor alle le den van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. de Haart-Creemers. Woensdag: 8.45 H. Mis in de St. Jo zefkapel voor Antoon Janssen en Theodora Vermeulen en Martinus Geurts. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. van Schoot-Goddijn. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 M. Mis voor (Fien Jans sen) t.e.v. St. Jozef en Gradus Bas- tiaans (ziekencommunie). 1: NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es la fiesta de San Pedro y Pablo. Felicidades por todos los Pedros, Pablos y Pe- dritas! A las once en punto Misa con platica y cantos en Castellano. Des- pués de la Misa en nuestra casa el Sr D Juan Jacobs ofre'cera una copa Vds para brindar en su santo que es la fiesta de San Juan Bautista del martes pasado. El domingo el dia 6 de julio, a las nueve h. de la manana, en la Iglesia de San Juan Bautista en Blerick, el padre Juan bautizara a Yolanda, hij a de Enrique y Rosario Mejia y Garcia, nacida el dia 18. de mayo en Geresstraat 249; los padrinos seran Julia Guerra y Petra Serrano. Hasta la vista el domingo proximo y feliz viaje de la parte del padre Juan para todos aquellos que se marchan esta semana en vacaciones. Cuidado y no se olviden de los do- cumentos! 2. NOTICIAS CULTURALES El sabado proximo no habra es- cuela suplementaria en Luciaschool porque le Maestra, Da. Maria Mer cedes Punter, se ha roto el brazo. El sabado el dia 16. de agosto empezara de nuevo su tarea. Todos los jueves desde las dos y media hasta las seis: Consultorio social por el Sr D Julian Martinez en la casa del padre Juan, nuestro centro; alii estan sierhpre a su disposición bastantes revistas y periodicos. Hasta la vista el domin go proximo. DAMESKOOR VENRODE Dinsdag a.s. om 8 uur repetitie in het zaaltje achter café „In den En gel". Dit is de laatste repetitie vóór de zomervakantie. Komt U allen, zodat we een waardig besluit hebben, voor we op vakantie gaan. We repeteren tot 10 uur. Bent U verhinderd om te komen, dan graag afmelden bij Mevr. Schrooten, tel. 3309, of bij Mevr. Pouwels, tel. 2349. Dit is voorlopig het laatste bericht in dit blad. We melden U tijdig wanneer de repetities weer begin nen. En voor de vakantie wensen we U allen veel mooi weer en een be houden thuiskomst, als U op reis gaat. Het is eigenlijk vanzelfsprekend dat de echtelieden Sjang Hendrix (81) en Til Hermans (76) even terug keren van het bej aardencentrum Het Schuttersveld naar hun geboorte plaats Blitterswijck om daar op za terdag 12 juli a.s. in de parochie kerk met een plechtige eucharistie viering het feest te beginnen van hun gouden huwelijk. Maar als men in Blitterswijck spreekt' over het bruidspaar Hen- drix-Hermans zullen weinigen we ten wie dan eigenlijk bedoeld zijn. Zegt men echter Tante Til en Ome Sjang dan weet zelfs het kleinste kind wie daarmee bedoeld zijn. Het toont alleen maar aan dat beide echtelieden enorm veel voor de ge meenschap van dit tot het Venrayse dekenaat behorend dorp hebben ge daan. Als wij de levensloop van beide echtelieden nagaan dan konstateren wat dat het geboren en getogen in woners zijn van dit prachtige Maas dorp. De gouden bruidegom was aanvankelijk boerenknecht totdat hij de kans kreeg zaakvoerder te wor den van de Boerenbond. Deze firnk- tie heeft hij tot zijn pensionering in 1959 vervuld op een wijze, waarvoor de landbouwende bevolking van Blitterswijck hem nog altijd dank baar is gebleven. Maar niet alleen was hij zaak voerder, ook op andere plaatsen heeft hij zich ingezet voor die ge meenschap. Zijn vele funkties op sociaal-maatschappelijk en cultureel terrein vergden vele uren na kan toortijd. Tot zijn 70ste jaar was hij lid van het kerkbestuur en het schoolbestuur. Hoe gek het eigenlijk ook mag klinken, hij was een van de grote doorzetters, zelfs tegen de wil van de pastoor, voor de stich ting van een kleuterschool. Ook de stichting voor het paro chiehuis mocht van zijn bestuurlijke kwaliteiten profiteren. En toen in Blitterswijck een be jaardenvereniging werd opgericht, werd hij ook van deze vereniging bestuurslid. Maar met het stijgen van de jaren heeft hij alle funkties ter beschik king gesteld om ook anderen de kans te geven. Bij zijn afscheid als zaakvoerder kreeg hij de zilveren medaille van de orde van Oranje Nassau, terwijl de LLTB hem de zilveren speld van verdienste uit reikte. De gouden bruid heeft een werk zaam leven achter de rug. Zonder op te vallen was zij steeds de grote stimulator van het werk van haar man. Uit him huwelijk zijn geen kinderen voortgekomen. Van ziekte zijn ze gespaard gebleven, alleen zijn er nu de gebruikelijke oude- dagkwaaltjes. Zij genieten van een verzorgde le vensavond na een welbesteed leven. Die hebben zij gevonden op de hoog ste verdieping van de bejaarden flats van Het Schuttersveld, waar zij einde vorig jaar hun intrek heb ben genomen. Daar zijn zij goed ge wend en weten zich omringd als dat nodig is van de zorgen van het per soneel van Het Schuttersveld. Toen hun besluit vast stond dat zij naar Venray zouden verhuizen wilde de fanfare Moed en IJver een af- scheidsserenade brengen om dit paar namens de gemeenschap te danken. Dat kon toen niet, maar het mu ziekkorps krijgt nu zijn kans en zal die serenade brengen om half acht in het parochiehuis. Daar zal het feest worden gevierd met hun broers en zusters, hun neven en nichten, een gezelschap, wat 120 personen groot zal zijn. Bij hun 40-jarig huwelijksfeest deed het echtpaar het anders, toen werd er een bus gehuurd en werd het een dagje uit naar de Loos- drechtse plassen. Wij vermelden nog dat de Eucha ristieviering zal plaats hebben in de parochiekerk te Blitterswijck om 2 uur en iedereen het paar tussen half zeven en half acht kan geluk wensen. J 4- n v. mill /VVI .«T/IMM m Afll. J n vi lill.li'-I-li W J n nn 1— «mn Mn n n i I Ook dit jaar zullen weer meer dan 100 Duitse jongens en meisjes zich veertien dagen komen inzetten om op het Duits soldatenkerkhof Yssel steyn te werken. Zij willen niet alleen door die in zet iets terug doen aan het Neder landse volk wat op zo'n voortreffe lijke wijze de graven van hun doden verzorgt, maar mede door die inzet iets meer leren over de laatste oor log. Zij willen tevens ons volk leren kennen. Op 4 juli a.s. zal de eerste groep arriveren. Dit is een jeugdgroep van de Aluminimuwalswerk uit Singen/ Hohentwiel, een groep welke al zes jaar op soldatenkerkhoven in Italië heeft gewerkt en vorig jaar door Z.H. de Paus in audiëntie is ontvan gen. Op 17 juli zal de tweede groep arriveren. Deze bestaat uit leden van sportverenigingen uit Rems- Muur en Waiblingen, terwijl ook leden van de sportverenigingen uit Göppingen-Geislingen zullen deel nemen. De derde groep is een groep van leden van de Rot-Weis Club uit Tübingen. Deze groep zijn praktise rende protestanten, terwijl de eerste groepen praktiserende katholieken zijn. De eerste en tweede groep zal ge- fancy-fair te Venray Op zaterdag 28 en zondag 29 juni houdt het Comité voor Missie- en Ontwikkelingshulp (COMEO) van Huize „Servatius" weer een fancy- fair, op het sportterrein aan de Oost singel te Venray. De opbrengst is dit jaar bestemd voor de uitbreiding van een vak schoollandbouwschool in Papua-New Guinea (het voormalige Australische deel van Nieuw-Guinea). Enige jaren geleden is een groep van 5 Nederlandse Broeders van de Congregatie van de Broeders van Liefde naar dit verre land vertrok ken, om zich in te zetten voor de ontwikkeling van de bewoners. Zij hebben zich gevestigd bij de missie post van een Nederlandse Pater te Banz. Ze zijn daaY werkzaam in het onderwijs, en hebben er een grote tuin aangelegd waar ze praktisch onderricht geven in de verbouw van groenten en landbouwgewassen. Een van hen is werkzaam in een naburige melaatsenkliniek. Zij zijn zeer gezien bij de inheemse bevol king. Comeo wil de gunstige ontwik keling van dit projekt verder onder steunen. Vandaar deze fancy-fair. Ook de opbrengst van de grote lo terij is voor dit doel bestemd. lijktijdig door burgemeester drs. F. Schols op vrijdag 18 juli a.s. offi cieel worden ontvangen. Deze ont vangst zal voorafgegaan worden door een kranslegging bij het Ven rayse oorlogsgedenkteken. Naar alle waarschijnlijkheid zal de derde groep door burgemeester Dittrich van Meerlo-Wanssum op het gemeentehuis te M eerlo worden ontvangen. Naast de inzet op het kerkhof zullen de jongeren ook ex cursies maken naar de Randstad, het nat. oorlogs- en verzetsmuseum te Overloon, terwijl er enkele ontmoe tingen met Nederlandse jeugd in Ysselsteyn, Venray en Tienray wor den georganuiseerd. Voor dit jaar is de algehele lei ding in handen van de in Venray reeds bekende Peter Müller, terwijl de'koks van de Bundeswehr uit Bu- del weer voor ravitaillering zullen zorgen. Voor die inzet krijgen de jongeren geen vergoeding, maar be talen zelf nog een bijdrage. Donderdag 26 juni om 20.00 uur repetitie voor 't gehele koor. Vrijdag 27 juni: deelname aan Fol kloristische feesten te Heyen. Aan vang 22.15 uur. Vertrek met bussen om 21.15 uur bij Hotel de Zwaan. Alle zangers worden dringend ver zocht aan dit concert deel te nemen. Donderdag 3 juli om 20.00 uur re petitie voor 't gehele koor. Omtrent de te houden vakantie worden op de komende repetitie na dere mededelingen gedaan. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts tel. 1617 of Hotel de Zwaan 1279. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 10