CIRCUS TONI B0LT1NI komt een dag naar Venray BEERKENS BANDEN Junckers tieens. parket Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Geslaagd Pater Hoedemaekers terug naar Indonesië STIENSTRA uw mal ikelaaj: veilig altijd - op vakantie zeker veiligheid en snelle service staan garant voor een goed begin van uw vakantie Vakantiegezinnen voorkinderen van het Sterrehuis Venrays Mannenkoor VRIJDAG 20 JUNI 1975 Nr. 25 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 d per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Plaatsgenoten, die vroeg opstaan of laat thuiskomen kunnen in de nacht van maandag 23 juni op dins dag 24 juni een wonderbaarlijke op tocht de gemeente Venray zien bin nenrijden. Het is de circuskaravaan van Toni Boltini, bestaande uit ruim tweehonderd voertuigen, bontge kleurd en soms vreemd van vorm. Bij het licht van de straatlan taarns of in de grijze ochtendsche mering herkent men ongetwijfeld de grote luxe wooncaravan van de Boltini's zelf, een paleisje op wie len, maar het zal dikwijls moeilijk zijn om de andere wagens thuis te brengen. Gesnuif, geblaat, gehinnik en gebrul begeleidt echter de stoet en dat maakt wel duidelijk dat zich in de wagens niet alleen mensen be vinden, maar ook vele dieren als olifanten, leeuwen, paarden, aren den, chimpansees en beren. Men ziet een rijdend restaurant, de keu kenwagens, de enorme trailers met de hydraulisch opzetbare masten, de wagens met de zit-installaties, tent doek en lichtmachines en daar tus sendoor de caravans van de arties ten uit meer dan tien landen. Een compleet dorp met ruim drie hon derd bewoners is op weg naar de standplaats. In de stoet ziet men ook de opvouwbare frontzijde van het circus, die 's avonds een zee van licht zal verspreiden en de bezoe kers zal aantrekken. Als laatste arriveert de kraanwa gen met monteurs, ,de bezemwagen' vol materiaal om eventueel gestran de voertuigen weer op het goede pad te brengen. j VRIJWEL NON-STOP Het leven van de circusmensen bestaat uit een vrijwel constante aktiviteit. Immers diezelfde stoet die nu Venray komt binnenrijden, was de vorige avond nog aktief in Heeze. Daar stond toen de prachti ge nieuwe circustent, plaats bie dend aan ruim 7000 bezoekers, nog in volle glorie opgesteld. Het circus orkest blies zich de wangen vol en VADER ABRAHAM zong zijn. mee dein liedjes, gracieus lapten de tra peze-artiesten de wetten van de zwaartekracht aan hun sierlijke laarzen en klaterde het applaus op voor de voetballende honden, stei gerende paarden, beren, buitelende clowns, en de olijke apen. Een we reldje vol klatergoud en glamoer, de verenigde naties van Toni Boltini. Nauwelijks was echter de voor stelling afgelopen of het decor ver anderde. De musici sleepten hun instru menten mee, artiesten nu in hun werkkloffie begonnen hun soms in gewikkelde apparatuur af te bre ken en een legertje tentjongeris stroomde de tent binnen om ban ken en stoelen op te ruimen. Tent- meester „Ome Piet" hoed achter op het hoofd en dikke bolknak in de mond, hoefde nauwelijks in aktie te komen want eenieder kent bij het circus zijn taak. Immers dit seizoen heeft men al de nodige verhuizingen achter de rug. Alles wordt volgens een vast sys teem ingeladen ook de meer dan anderhalve kilometer lange hekken teneinde op de volgende stand plaats de opbouw even efficient te doen verlopen als hier de afbraak. Het gaat snel maar zonder 'n spoor van gejaagdheid. Voorzichtig wor den de lange snoeren lampen inge laden, de pistekleden opgevouwen, kortom alles loopt bij zo'n afbraak als een goed geoliede machine. De bezoeker die zo'n twee en een half uur later de plek toevallig pas seert ziet tot zijn grote verbazing nagenoeg niets meer van het hele circus. Alleen rijdt er een eigen vuilnis kraakwagen van het circus dan nog over het terrein, want de eigen schoonmaakdienst zorgt er voor dat ieder veld even schoon wordt opge leverd als het voorheen was. NIEUWE DAG Het circus is op dat moment reeds onderweg naar Venray en het per soneel denkt al weer aan de nieuwe dag. Eenmaal aangekomen gaan ar tiesten en personeel echter nog niet direkt naar bed, want even gaat de kantine nog open voor een kop kof fie of een flesje bier of iets te eten. Luid klinken de gesprekken in vele talen door de stille nacht of hoort men vreemde muziek uit de juke box, maar lang duurt dit gezellig samenzijn niet, want de volgende morgen is het al om zeven uur re veille. Terwijl de chauffeurs dan de wagens op de goede plaats zetten, aangegeven door de plaatsmeester, heeft het tentpersoneel nog een uur de tijd om zich te wassen en een ontbijt te verorberen in de restau ratiewagen. Om acht uur begint evenwel prompt de opbouw en er staat al, heel wat als 's morgens om elf uur de kassa's open gaan en de eerste bezoekers hun kaartjes ko pen voor middag- of avondvoorstel ling of'menagerie bezichtiging. Het is een machtig gezicht als de masten hydraulisch statig omhoog gaan, het rood wit blauwe groene polyester tentzeil met zich meevoe rend. Sommige mensen leggen dit met een filmtoestel vast. Ook de af werking vergt nog enige tijd, want een gezellige entourage hoort er bij. Ondertussen zijn de artiesten in de tent gearriveerd cm hun eigen ap paratuur op te bouwen. Dat laten zij aan niemand anders over, want zij moeten er mee werken het is hun brood en vaak hangt letterlijk en figuurlijk hun leven van deze appartuur af. Tegen twaalf uur is echter alles gereed voor de middag voorstelling. Iedereen heeft dan nog ruimschoots de tijd om zich te was sen. te eten en zich in het nette pak te steken. HOOGGEEERD J Het kantoorpersoneel heeft onder tussen reeds onderhandeld met le veranciers, ambtenaren, brandweer mensen en alles is ook administra tief geregeld.Iedereen werpt dan nog gauw een blik op de kassa als deze loopt is iedereen tevreden en is het vele gezwoeg niet voor niets geweest. Eigenlijk zou iedereen moeten komen om dit laatste grote Nederlandse circus te behouden!! Als het publiek 's middags en 's avonds binnenstroomt wordt alle moeheid vergeten en geeft de hele circusbevolking zich voor de volle honderd procent om een sensatione le en genoeglijke voorstelling te ge ven. Ineens is dan de bevolking „hooggeëerd" en laait het enthou siasme op. Zo zal het ook zijn in Venray op dinsdag 24 juni aan de Acaciastraat bij de openingsvoor stelling om 15.00 uur en 's avonds cm 19.30 uur. P.S. Voor de talentenjacht kan men zich ook eventueel 's morgens opgeven bij het circus, als men dit nog niet bij STORY heeft gedaan. BEUKEN, EIKEN, ESSEN, SYLVAKET 20 SOORTEN EN PATRONEN VENRAY: Schoenmakers Venray B.V. Leunseweg 4-6, tel. 04780 - 23 24 Aan alle mensen uit Venray, die zo met me meegeleefd hebben bij mijn priesterwijding te Pangkalpi- nang in Indonesië op 15 december 1974, en bij mijn eerste H. Mis in de Perus Bandenkerk op 2 februari 1975, wil ik, nu ik op het punt sta om weer naar Indonesië terug te gaan, nog eens mijn hartelijke dank uitspreken. In het bijzonder ook aan hen die zo gul hebben bijgedragen voor het Opbouwfonds in het bisdom Pang- kalpining, waar ik werk. Van het totaal bedrag van ruim 13.000 gulden is verreweg 't grootst gedeelte bijgedragen door u. Ook wil ik bij deze gelegenheid nog eens ieder danken die deze maanden in Nederland voor mij tot een fijne en nuttige vakantie heb ben gemaakt. Na mijn terugkeer in Indonesië, volgende week, zal ik voorlopig gaan werken in Sungailat op 't ei land Bangtea. Het ligt dan verder in de bedoeling om over ongeveer een jaar te verhuizen naar Tan- junggpinang, hoofdplaats van de Riau-archipel, 'n eilandengroep ten zuiden van Singapore. Ons bisdom Pangtealpinang be staat uit diverse eilanden en eiland groepen (ongeveer 2000) tussen Su matra en Borneo, verspreid in de Zuid-Chinese zee over een geogra fische oppervlakte van ongeveer 5 maal Nederland. Voor dit hele ge bied, met zijn specifieke kommuni- katiemoeilijkheden staan we met niet meer dan 12 priesters. U be grijpt dat we daarom ook helemaal aangewezen zijn op goede leken- leiders op alle verschillende posten. Juist voor hen zou ik u allen dan ook eens extra cm gebed willen vragen, want van hen is een goede toekomst van de plaatselijke kerk afhankelijk. Pater Piet Hoedemaekers ss.cc. Aan het Boschveldcollege slaag den de volgende eindexamenkandi daten: Gymnasium A: P. Borghs, W. Cox, P. Hanen, L. Staal uit Venray; S. Kuypers en G. Reivers, Horst en T. Simons, Blerick. Gymnasium B: E. Bloemen, P. Bonants, M. Dries- sen, T. Graafsma, R. Kartodirdjo, I. Matijsen, M. Pop uit Venray; M. en P. Classens, Oirlo; L. Haegens, Horst; B. Hendrickx, Stevensbeek; P. Hermans, W. Hermans, Maashees; R. Meissen, Leunen; J. Meulendijks, M. v. d. Munckhof en T. v. d. Pasch, Horst, J. Peeters, Castenray; H. Pe ters, Stevensbeek; P. Pubben, Mer- selo; H. Reijntjes, Meerlo; R. Rijken, Broekhuizen; G. Schatorjé, Broek- huizenvorst; H. Termeer, Maashees; A. Verheggen, Stevensbeek. Atheneum A: J. v. d. Berg, M. v. d. Berg, M. Druiven, H. Gloudemans, W. Glou- demans, P. Gcumans, I. v. Grinsven, J. Koenen, R. Laurensse, C. Lem- mens, C. Leurs, V. Lipman, K. van Loo, S. Offermanns, I. Pas, L. Rippe, J. Schellekens, M. Schellen, F. Steij- len, J. Verstegen uit Venray; J. v. Aarssen, Oostrum; A. Alards, Mel- derslo; N. de Boer, Leunen; L. Camps Oostrum; H. Claassen, Geysteren; W. v. d. Coelen, Horst; J. v. Deur- sen, Groesbeek; H. Driessen, Oirlo; M. Hermans, Broekhuizen; S. Her- raets, Horst; E. Hettema, Helmond; K. Houwen, Castenray; H. Kaanen, Maashees; T. Knops, Venlo; W. Ku- nen, Castenray; A. v. Lankveld, Merselc; R. Manders, Horst; A. van Ogg, Horst; G. Pijpers, Blitterswijck; W. Tielen, Castenray, T. v. d. Wa ter, Swolgen, C. Weijs, Horst; W. Weijs, Blitterswijck; J. Willemssen, Leunen. Atheneum B: P.' Akerboom, H. Arts, IT. Clephas, M. Coolen, R. Eibers, G. Hagelaar, W. Janssen, T. Leenaerts, F. Nieu- wenhuyse, F. Russel, P. Rutten, A. Verbeek en S. Venneulen, Venray; J. Arts en N. Arts, Meerlo; F. Billet, Merselo; M. Claassen, Melderslo; P. Gommans, Leunen; A. v. Haoperen, Ysselsteyn, T. Hesen, Horst; M. van Huigten, Ysselsteyn; R Janssen, Well; T. Klaassen, Overloon; J. Kleeven, Horst; J. Kunzeler, Horst; A. Marcellis, H. Muijzers, Merselo; S. Nabuurs, Veulen; F. Schraven, Mill; F. Smedts, Tilburg; J. Verha gen, Boxmeer. HAVO: M. Arts, L. Arts, Venray; M. Arts, Oostrum; P. v. d. Bekerom, Horst; H. Berkhout, Meerlo; P. Bovee, Vel den; I. Breeuwer, Schagen; J. Brou wers, Horst; W. Buyssen, Hegelsom; P. Claessens, Ysselsteyn; N. Clas sens, Ysselsteyn; R. Clermonts, Ven ray; W. Conen, Venlo; P. Cruijsen en R. Cruijsen, Overloon; C. Derikx, Ysselsteyn; J. Derks, J. Duyf, Horst; P. v. Dijk, M. v. Eek, Venray; R. v. Enckevorst, Horst; E. Faesen, Ven ray; H. v. Gemert, Wanroy; M. Geurts, Meerlo; T. Geurts, Meterik; R. Giesberts, Venray; G. Gooren, Meerlo; J. de Graaf, Venray; P. Graste, Venray; M. Hendriks, Meer lo; J. Hesen, Horst; M. v. d. Heijden, Boxmeer; H. Heijs, Gennep; H. Hoeymakers, Horst; H. Horstink, M. Horstink, Zutphen; J. Houwen, Oirlo; T. Houwen, A. Jans, R. Jans, Venray; F. Janssen, Ysselsteyn; H. Janssen, I. Janssen, Horst; M. Jans sen, Wanssum; G. Kersten, Holt- hees; T. Keijsers, Horst; J. v. Kuijk, Boxmeer; P. v. d. Laan, Apeldoorn; H. Lipman, Venray; T. v. Loon, Vierlingsbeek; H. Maarseveen, D. Mans, J. Mommen, Venray; M. Mul der, Tegelen; H. Nelissen, Oirlo; P. Peeters, Oostrum; H. Pessers, Til burg, M. Poels, Venray; W. Pijpers, Blitterswijck; E. Pijs, Deurne; E. Reijnders, Geysteren; J. Reijnders, Venray; W. Reijnders, Geysteren; T. Rutten, Venray; W. v. d. Rijt, Ven ray; T. Schatorjé, Horst; J. Schei- bergen, Oestrum; H. Schraven, Lot- trum; R. Schütte, Venray; J. Slevin, Venray; P. Smedts, Oostrum; H. Spee, Venray; M. Spee, Heide; G. v. d. Sterren, Horst; E. Swinkels, Ven ray; J. Tax, Blitterswijck; J. Tijdink, Hengelo; C. Vermeulen, Swolgen; G. Vissers, Wanssum; C. de Vries, Venray; J. Vullings, Horst; H. Wiertz Smakt; P. Winnen, Ysselsteyn en R, Woolderink, Raalte. Makelaardij ProJektontwlkKallng Hypotheken Verzekerlnowi Beheer Taxatie* Stlenatra Venray BV Venray, Stationsweg 11 TeL 04780-4438* Bandeninspektie en schokbrekercontrole (op 'n Boge-testbank) kost u geen geld, slechts 10 minuten vafci uw tijd. Uitlijnen, balanceren of vervanging betaalbaar voor iedereen. venlo, straelseweg 23 venray, zuidsingel |vaco üa helden, roggelseweg 9 I broekhuizenvorst, schoolstraat 1 Ook voor onderhoudsartikelen. ZONDAG 22 JUNI A<S.: Valschermspringen tijdens Overloonse wielerronde Zondag 22 juni a.s. organiseert Wielercomité Overloon in samen werking met R. en T.C. Wilhelmina uit Eindhoven haar 7e wielerronde. Het organiserend comité is er na maandenlange arbeid in geslaagd deze ronde zowel financieel als at- traktief wederom mogelijk te maken. De attraktie van deze ronde is n.l. het valschermspringen op of nabij het wielerparcours door de beken de Paraklub „Icarus" uit Hilversum. De muzikale omlijsting wordt ver zorgd door blaaskapel „Freunde Echo" uit Overloon. Tevens ligt het in de bedoeling de onlangs gekochte nieuwe jury bus op deze dag officieel in gebruik te nemen. Aan de start zullen ook dit jaar zeer prominente renners verschij nen. Bij de junioren zullen we o.a. P. Noy uit Gennep zien rijden, die kan terugkijken op een goed voor seizoen en in Overloon zeker als streekrenners zijn uiterste best zal doen. Sterke konkurrentie zal hij hierbij echter ondervinden van C. Blonk uit Cuyk. Bij de categorie veteranen is de strijd volkomen open, ofschoon J. Coone uit Eindhoven als favoriet van start gaat. Om circa half 4 gaan de amateurs van start, waarbij alle streekren ners, met name W. de Ruyter, on langs etappewinnaar in Olympia's Tour, Henk Botterhuis, reeds ver schillende tweede plaatsen in diver se criteria en afgelopen zondag een 2e plaats in de „Kersenronde" van Mierlo! Ook Frans Thijs, welke de afge lopen maanden opvallend sterk rijdt, neemt deel aan de Overloonse wie lerronde. Verder noemen wij nog streekren ners als Lenkens uit Wanroy, H. Pluk uit Ledeacker en Tonny Arts uit Volkel. Deze renners zullen het op moe ten nemen tegen renners als Hen- ny Rossen uit Alverna, W. Albersen uit Wierden, B. Broere uit Ouden- bcsch en Ad Scheffer uit Zelhem. Gezien de kwaliteit van dit ren ners veld zal het spannende strijd worden om de Overloonse Museum- bokaal. Hopelijk zijn de weergoden ons goed gezind, zodat er een grote pu blieke belangstelling zal zijn, mede door het feit, dat er géén entreegeld geheven zal worden. Reeds verscheidene jaren hebben kinderen van het Sterrehuis uit Heerlen enkele weken van hun va kantie kunnen doorbrengen in ge zinnen in en rond Venray. Dat heeft deze kinderen, die hun eigen gezin moeten missen, altijd erg goed gedaan. Daarom hopen zij ook nu weer welkom te zijn in Venray of in een van de dorpen rondVenray. Het betreft 15 kinderen, jongens en meisjes, tussen 4 en 12 jaar. De periode waarvoor de vakan tiegezinnen gevraagd worden loopt van 19 juli tot en met 8 augustus. Mocht u voor een of twee kinde ren een vakantiemogelijkheid kun nen bieden laat het dan weten, gaarne voor 25 juni, aan: aalmoeze nier dr. J. Peters, Eindstraat 16 te Venray, tel. 04780-3949; of aan: mej R. Uyting, adj. dir. Sterrehuis, Heerlerbaan 142 Heerlen, telefoon 045-415151. Via persoonlijk contakt na 25 juni kan dan de vakantie nader worden geregeld. Bij de opgave kunt u uw voor keur bekend maken voor jongen of meisje en voor de leeftijd. Donderdag 19 juni om 20 uur re petitie voor het gehele koor. Donderdag 26 juni om 20 uur re- petie eveneens voor het gehele koor. Vrijdag 27 juni optreden te Hey- en t.g.v. Folkloristische feesten. Tijd van optreden 22.15. Vertrek per bus in uniform (met dasje) om 21.15 bij hotel De Zwaan. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, telefoon 1617 of hotel De Zwaan, telefoon 1279.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1