BADMINTON MIDGETGOLF DRUKWERK itJïïHiïv1 WAKOtlSPÖR] WIJKRAAD VELTUM Venrays Mannenkoor Venrays Gemengde Zangvereniging JKve L VERHEIJEN'S badpakken zwembroeken badjassen badlakens VERHEIJEN'S Venray Internat. Modelvliegtuig Club Wielerronde te Overloon WIJKRAAD NOORD-WEST Drumen Showband Venray en omgeving DAMESKOOR VENRODE L.V.B. Venray SAMENWERKING VENRAY Postzegelen in het Veerhuis Jachthoorn-, trom petten- en majoret- tenhorps Petrus Banden Bromfietser lette niet op peuterspeelzaal Overloon Wélpenspél SCOUTING Personenauto met aanhangwagen hantelde Het zal een duur wrak worden Voetballende jeugd Boxer liep tegen auto ïm üoa muncfcüoi g.v. Heet Hangijzer VVD afd. Venray STAATSLOTERIJ G. Janssen- van Beuningen In het kader van de sportfestivitei- ten WijchenVenray heeft onze club uit Venray met 35-29 verloren. Deze uitslag mag niettemin gezien worden als een zeer goed resultaat, als we in ogenschouw nemen, dat de pas opgerichte Venrayse club moest aantreden tegen het al veel langer (zes jaar) bestaande en geroutineer de B.C. Smashing uit Wijchen. De 16 Venrayse spelers, acht da mes en acht heren, speelden zater dagmiddag van 16.30 tot 18.30 uur, met veel enthousiasme en volledige inzet in het dames- en heren-enkel spel, het dames- en herendubbelspel en de mixdubbelspelen, een zeer sportieve strijd om de punten. Tot 18-18 ging de strijd zeer ge lijk op, maar dan bleek de routine van B.C. Smashing toch de doorslag te geven en liepen de spelers van Wijchen uit tot 28-20. In de laatste partijen mocht Ven ray nog 2 punten inlopen en werd de uitslag bepaald op 35-29. Na afloop werd onder het drinken van een biertje door B.C. Smashing een herinneringsvaantje aan de Ven rayse club overhandigd en werd al gemeen besloten dat deze sportieve ontmoeting, de volgende jaren voor herhaling vatbaar moet zijn. M.G.C. VLAKWATER Door een zeer goede wedstrijd is Venray 2 er in geslaagd de kop van het klassement over te nemen van Cuyk 1, de tegenstander van afgelo pen zondag. Elke ronde was het tweede team uit Venray net iets sterker dan hun tegenstander. Het werd een gran dioze 80 overwinning. Jo Barents was weer zeer goed op dreef en verbeterde zijn eigen record met maar liefst 9 punten en bracht dit op 108 punten. Venray 1 speelde in Mierlo een zenuwslopende strijd tegen het als tweede geklasseerde Mierlo 2. In de eerste ronde was de thuisclub opper machtig met 102 tegen 121 punten. In de daarop volgende ronde vocht Venray goed terug, maar haalde het net niet en verloor met een punt verschil. In de derde ronde werden er nogal fouten gemaakt die in zo'n belangrijke wedstrijd wel eens voor kunnen komen, maar dat zijn dan wel dure punten. Pas in de laatste ronde kwamen de Venrayse golvers goed los en wonnen deze dan ook met 106 tegen 109 punten. De uitslag 62 voor Mierlo was wel verdiend, maar is toch net niet voldoende voor de bovenste plaats, want Venray heeft een betere ge middelde. H. Peeters sloeg weer eens een keer een nieuw clubrecord met 104 punten. A.s. zondag speelt Venray 1 thuis tegen Helmond 1, het tweede team gaat naar Etten-Leur en Venray 3 gaat op bezoek bij Mierlo 4. Uitslagen onderlinge kompetitie: John BarentsJo Barents 24 Jan LitjensB. Clephas 60 H. LeassenM. Janssen 60 R. v. d. HeuvelW. Swaghoven 06 F. v. d. BelF. v. Zwamen 60 Jan BarentsH. Peeters 15 Mevr. LitjensMevr. Janssen 33 P. DeanMevr. Barents 42 T. v. d. Boom—G. Vermeulen 3—3 JEUGD-AVONDVIERDAAGSE Hier volgen in het kort de belang rijkste inlichtingen voor de Jeugd- avondvierdaagse. De Jeugd-avondvierdaagse wordt gehouden op 12, 13, 14 en 15 juni. De start en finish is in de sport hal „De Wetteling". De afstanden zijn: op 12, 13, 14 en 15 juni 5 km, 10 km en 15 km. Bo vendien op 15 juni 20 km. Het inschrijfgeld bedraagt 2.50 per persoon voor vier dagen; 1.50 per persoon voor één dag. Men kan dus ook op één dag wandelen op alle afstanden. Deelname: Men kan als groep of als individueel deelnemen. Kinderen beneden de 8 jaar mogen niet zonder begeleiding deelnemen. Alle deelne mers ontvangen een speciaal voor deze Vierdaagse ontworpen medaille. We starten op 12, 13 en 14 juni tus sen 17.30 en 18.00 uur. Volwassenen kunnen ook nog starten tussen 17.30 en 19.30 uur. Voor verdere informatie kan men terecht bij: Mevr. van Ham-Frede- rix, Kerkpad 1, tel. 3765; Br. Matu- rus Laans, Mgr. Nolenssstraat 10, tel. 3781; Dhr. P. Jansen, Oranje straat 12, tel. 3539. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Zondag 1 juni gaat W.S.V. St. Christoffel wandelen in Oostelbeers. Het wordt een lange dag De bus uit Oostrum vertrekt om 10.15 uur vanaf de kleuterschool en gaat via Halfweg naar Zuid. De 2 andere bussen vertrekken om 10.30 uur vanaf school Coninxhof. Mogen we de ouders er nogmaals op attenderen, dat er verwacht wordt dat men 10 min. voor de vertrektijd aanwezig is. De start is om 12 uur vanuit het Gemeenschapshuis in de Kerkstraat te Oostelbeers. Met Pinksteren namen we deel aan een grote internationale wedstrijd in Frankrijk. Het was een soort Euro pees Kampioenschap. We vertrok ken zaterdagmorgen om half tien en hadden een lange reis voor ons. Toen we smiddags aankwamen waren er parachutwedstrijden waar we lang naar gekeken hebben. Zondag moes ten wij vliegen, tegelijk met de pa rachutisten en radio-vliegers. Zo doende ontstonden er soms grappi ge situaties. 'sMaandags vlogen we alleen met de radio-vliegers. We hebben ook nog een paar prijsjes behaald, nl Tanner was 15e van de 80 deelnemers met 1092 punten; H. Bunte was 24e en O. Moss 35e. Toch weer een goede prestatie van onze vereniging. Op zondag 22 juni a.s. organiseert het Wielercomité Overloon, in sa menwerking met R. en TC. Wilhel- mina uit Eindhoven, haar jaarlijkse wielerronde, met als inzet de Over- loon-Museumbokaal. Het organise rend comité is al maanden bezig om dit evenement weer tot een groots feest te maken. Dank zij de medewerking van de Overloonse middenstand en vele be gunstigers kan men hier in slagen, en tracht men deze ronde bijzonder attractief te maken, waarop wij nog uitvoerig zullen terugkomen. Het contracteren van de renners verloopt ook succesvol. De streek- renners en andere groten van naam zullen niet ontbreken. Tevens zal op 22 juni de nieuwe jury-bus voor de eerste keer in ge bruik worden genomen. SCHOOLELFTAL VAN WANSSUM KAMPIOEN De schoolelftallen van Broekhui- zenvorst, B litters wij ck, S wolgen, Tienray, Meerlo en Wanssum speel den een halve kompetitie om het voetbalkampioenschap. Wanssum werd ongeslagen kampioen met een doelgemiddelde van 40-11. Binnen kort wordt een huldigingswedstrijd gespeeld. Zaterdag 31 mei gaan we Volks dansen in de tuin van de Soos en bij slechtweer in de Gymzaal aan de Langeweg. Het geheel staat onder leiding van de Nederlandse Volks dansvereniging en duurt van 13.00 17.00 uur. Toegang is gratis en ieder die mee wil huppelen is van harte welkom. Team P. Beste jongens en meisjes. De a.s. disco-avond gaat op 31 mei niet door vanwege de vlooienmarkt die op die dag gehouden wordt. Maar op 14 juni is er weer een discoavond voor alle leeftijden. Eind vorig jaar zijn er in Veltum op beperkte schaal interviewge- sprekken gehouden. Tijdens deze gesprekken werd van verschillende kanten de wens geuit om de aange roerde problematiek verder uit te diepen in de vorm van buurtge sprekken. In eerste instantie zijn er nu 2 gespreksavonden gepland en wel op 3 en 5 juni om 20 uur in Vlakwater. Aan de hand van het resultaat van deze avonden zal worden bekeken of er meer van deze praatavonden moeten komen. Donderdag 29 mei om 20 uur re petitie voor het gehele koor. Het ko mend weekend staat geheel in het teken van de viering van het 65 ja rig bestaan. A.s. zaterdag 30 mei wordt er een plechtige hoogmis opgedragen in de Petrus Bandenkerk. Aanvang 19 u. Deze mis wordt vocaal opgeluisterd door Venrays Mannenkoor. Verza> melen in uniform om 18.15 uur bij hotel De Zwaan. Om 20.30 uur is er in restaurant Vlakwater een feest avond. Zondagmorgen 1 juni wordt er 'n grootse receptie gehouden van 11 1 uur in de schouwburg. Tijdens die receptie zullen diverse zangers van het koor gehuldigd worden. Donderdag 5 juni om 20 uur repe titie voor het gehele koor. Vrijdag 6 juni vertrek naar Lahn- stein voor een 3-daagse concertreis. Nadere gegevens hierover volgen. Afmeldingen uitsluitend bij de hr M. Aarts, tel. 1617 of bij hotel De Zwaan, tel. 1279. Repetitietüden Woensdags van 19.30 tot 20.30 uur instruktie majorettes in de sport zaal aan de Langeweg. Donderdags van 19 tot 21 uur in struktie tamboers in zaal Volleberg. Zondags van 10.30 tot 12.00 uur show- en instruktie majorettes en vaandeldraagsters in de sportzaal aan de Langeweg. Wij willen tevens ALLE OUDERS er op wijzen dat de aanwezigheid van hun pupil(len) dringend gewenst is. Dit i.v.m. ons officiële optreden op 13, 14 en 15 juni. Bij voorbaat hartelijk dank. Afmeldingen uitsluitend telefoon 04787-311. Kienen De Sierduivenvereniging Noord en Midden Limburg heeft nog enke le prachtige kienavonden in petto. Zij organiseert deze in samenwer king en ten bate van ,D.S.V." te Venray. Omdat de belangstelling uitbreidt heeft uw gastheer „Drum- en Showband Venray' gemeend voor elke 25e bezoeker één extra prijsje te moeten geven. Verder zijn voor de kienavonden van 2 en 9 juni weer een aantal prachtige perzische ta pijten aangekocht. Reden te meer om weer eens gezellig 'n avondje te kienen. Tot 2 juni in zaal In Den Engel, 7 uur. Uw gastheer „D.S.V.". Repetitie a.s. dinsdag om 8 uur in het zaaltje achter café In den Engel. Komt u allen, er zijn belangrijke mededelingen. Bent u verhinderd te komen, dan graag uitsluitend afmel den bij mevr. Pouwels, tel. 2349 of bij mevr. Schrooten, tel. 3309. De leden van de L.V.B. afdeling Venray die een cursus willen volgen van „Samen afslanken", onder lei ding van het Groene Kruis, kunnen zich hiervoor opgeven bij een van de bestuursleden tot uiterlijk 31 mei Verder wordt er een „macramé- cursus" gegeven en hiervoor kan men zich eveneens opgeven bij het bestuur, tot 31 mei. Dinsdag 3 juni a.s. om 20.30 uur houdt de politieke groepering „Sa menwerking Venray" een ledenver gadering in café Het Veerhuis, Hen- seniusstraat 13. De voornaamste agendapunten zijn de uitbreiding van het bestuur en de goedkeuring concept-statuten en reglement. Zondag 1 juni houdt het Venrays Mannenkoor, bij gelegenheid van het 65 jarig bestaan, een receptie in de foyer van de Schouwburg. Wilt u uiterlijk 12 uur aanwezig zijn. Dinsdag 3 juni om 19.30 uur re petitie voor de alten; om 20 u. voor het gehele koor; in de A.B.O.-school aan de Ursulastraat. Zondag 8 juni vertrekken we naar Reuver, vanaf het Henseiusplein om 9.30 uur. Indien u verhinderd bent, dan ge lieve u zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3 tel. 1221 of bij mevr. Manders - Weijers, Wilhelminastr. 4 tel. 40001 JEUGDSOOS Beste mensen, opgelet! Op zaterdag 7 juni wordt er voor de 2e keer „rommel'' opgehaald voor de Rommelmarkt op 28 juni. Dit keer in de wijk met de Oranje namen. Verzamelt U zoveel moge lijk spullen, zodat de Rommelmarkt kan slagen. Verder is er voor de jeugd van 14- 16 jaar op zaterdag 31 mei weer dis co. Toegang is 2 kwartjes en achter de draaitafel staat Herman. Zo dit was het weer. De groetjes van Lia, Sjef, Hans, Bert, Herman en Netty. JEUGD-CLUBS De vakanties staan weer voot de deur. Omdat we eind mei ophouden met de handenarbeidclubs, heeft ie dere club haar eigen afsluiting ge maakt. De maandaggroep in de vorm van spel; de dinsdaggroep is samen gaan zwemmen; de woens- daggroep heeft er een wedstrijdmid dag van gemaakt; de zaterdaggroep is naar de trimbaan geweest met de nodige pannekoeken. Ook de rolschaatsploeg houdt a.s zaterdag 31 mei haar laatste instruk tie. Nu we capes en baretten hebben zal het voor de kinderen leuk zijn om in het nieuwe seizoen aan de ouders iets van hun kunnen te laten zien in een soort opvoering. Al blijft gewoon het plezier hebben in rol schaatsen voorop staan. De dansclub van donderdagavond is een groot succes. Volgend jaar gaan we door. De instuif van vrijdag en zaterdag draaien nog een paar weken door in juni, vooral omdat de behoefte er aan groter is als bij andere clubs in de zomertijd. Wij danken alle leiding die met zo veel plezier dit jaar gewerkt heeft en we hopen dat er het volgend jaar nog ouders zijn die zich bij deze groep willen aansluiten. Het bestuur. Maandagavond wordt er aan alle postzegelverzamelaars uit Venray en omstreken gelegenheid geboden tot het ruilen van postzegels, stempels, FDC's e.d. Vanaf 20.30 uur is de zaal (gelegen aan de Henseniusstraat 13) geopend. Toegang is gratis. Iedere zondag van 11 tot 12.30 u. show-instructie voor 't gehele korps. Dinsdagavond van 19 tot 20 uur: leerling blazers. Woensdagavond van 19.30 - 20.30: aspirant-majoretten en majoretten; van 19.30 - 20.00 uur leerling tam boers en leerling blazers; 20 - 22 u. instructie voor blazers. Op zondag 1 juni treedt het korps op in Hasselt (België). Vertrek om 11.30 uur. Op zondag 8 juni deelname van 't korps aan 't festival van het Jacht hoorn- en Trompettenkorps „Edel- weijs" te Heerlen. Vertrek 13 uur. Afmeldingen alleen telefonisch bij de heer J. van Kempen, telef. 5131. De 21-jarige bromfietsbestuurder R. v. d. R. wilde vanaf het Hense- niusplein de Schoolstraat oprijden, maar verleende daar geen voorrang aan de uit de Scroolstraat komende personenauto, bestuurd door de 53- jarige G. J. uit Venray. De bromfietsbestuurder kwam met zijn duopassagier te vallen en beiden moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. De bestuurder liep een beenfractuur op, terwijl zijn duopassagier na behandeld te zijn, naar huis kon worden vervoerd. Vrijdag 30 mei 19 uur repetitie voor het gehele koor. Maandag 2 juni 19 uur: repetitie voor sopranen en alten. Dinsdag 3 juni 18.30 uur: repetitie voor de aspiranten. Woensdag 4 juni 19 uur repetitie voor bassen en tenoren. Voor de tenoren en bassen die dit weekend meegaan naar Nunspeet, is de bedoeling dat we vertrekken na dat we nog even gerepeteerd hebben met de sopranen en alten; tijd van vertrek zal dan 19.30 uur zijn van af „de Galmhut". Op woensdag 4 juni zal er een algemene oudervergadering plaats hebben van de peuterspeelzaal het Smurfje te Overloon, in hotel Beu- kema. Aanvang 20 uur. DISTRICT VENRAY-HORST Zaterdag 31 mei a.s. is het feest voor de welpen. Dan opent de stad „Klaterdam" zijn toegangspoorten voor alle welpen van het district Venray-Horst. Alle welpen zullen er als toerist een bezoek mogen bren gen. Er zijn verschillende verras singen in „Klaterdam". Het festijn begint om 14 uur bij de fam. Jacobs, Koepas 8, Hoogrie- broek te Oirlo. Vergeet niet de zak jes mee te brengen, want die heb je nodig. Ook ouders en andere belang stellenden zijn van harte welkom om te komen kijken in „Klaterdam". Burgemeester Haverbuik van „Kla terdam" zal het feest persoonlijk ko men openen. Als het regent wordt het feest uit gesteld tot zaterdag 7 juni, ook om 14 uur. Distriktsspelteam Welpen. Door nog onverklaarbare oorzaak ging een aanhangwagen schuiven en slingeren waardoor de 26-jarige be stuurder van de personenauto zijn auto niet in het juiste spoor kon houden en de aanhangwagen kan telde in de berm. Bij die manoeuvre werd niet alleen de aanhangwagen totaal vernield maar ook de auto ernstig beschadigd. De bestuurder de 26-jarige T. L. uit Wellerlooi liep geen noemenswaardig letsel op. Het zal een duur wrak worden van de Venrayer C. S., die op 16 mei met een auto ging crossen in de bossen van Geysteren. Bij dat crossen botste zijn auto tegen een boom. De auto was niks meer waard, hij haalde het kentekenbewijs er af en liet het wrak maar in de bossen achter. Nu gelukte het politie deze crosser te achterhalen en deze bekende. Nu krijgt hij procesverbaal voor het rijden van een auto zonder in het bezit te'zijn van een rijbewijs, zon der dat het kenteken op zijn naam stond en dat de auto niet verzekerd was, plus de kosten van het weg slepen van de auto. De politie zal strenger gaan op treden tegen de voetballende jeugd. Er komen de laatste tijd veel mel dingen binnen dat vooral de grotere jeugd van gazons complete voetbal velden maakt. Voetballen is alleen toegestaan op die plaatsen waarvoor de gemeente de toestemming heeft gegeven. De besturen van de wijk raden weten wel welke plaatsen dat zijl*. De boxer, een teef van twee Duit se eigenaren K. A. en A. S. uit Es sen, liep op de Overloonseweg de weg over en botste daar tegen de personenauto van de 22-jarige Ven rayer M. M. op. De auto werd be schadigd, de boxer kreeg hulp van de dierenarts. De eigenaars waren niet tegen dergelijke schade verze kerd, maar zullen wel voor de scha de opkomen. voor ai «v In voorraad TUINZADEN stam- en stokbonen, Sabo-bonen, erwten, enz. GAZONGRASZADEN m.s.g. enz. ZAADHANDEL Horsterweg 8, Leunen telefoon 1550 TE KOOP Grinttegels en voor alle soorten bestratingen, ook voor 't aanleggen ervan Wassenberg Leeuwstraat 1 Volkel tel. 04132-72608 TE KOOP B. +N.L. BEER met goede selectie gegevens V. Harm 1 Koelkast 210 I. i.z.g.s. P. Michels Timmermannsweg 40 Ysselsteyn tel. 04785-349 EEN SCHITTERENDE SORTERING BIJ Naast Gemeentehuis, Hofstraat 2 SERVIESKASTEN nu 125,- Keukencentrum Franssen Westsingel 54 - Venray Tel. 04780-2851 TER OVERNAME AANGEBODEN Wat helpt 'n kaars en een bril, als den uil niet zien wil Verder wensen wij onze lezers een prettigie vakantie (tot over 14 dbgen). en omstreken MAANDAG 2 JUNI BEGINT DE VERKOOP VAN DE NIEUWE LOTEN Wilt u de gewonnen prijzen in juni afhalen of bewaren tot in augustus. IN JULI IS ER GEEN LOTERIJ Patersstraat 5a telefoon 1765 TE KOOP Teakhouten uitneembare UITTREKTAFEL met 4 bij passende stoelen F. van den Berg Valkenkamp straat 18 Oostrum TE KOOP MORRIS MINI 1000 bj. '69 prijs in overleg Depute Petersstraat 2 Oirlo HANG- LEGKASTEN 100 cm breed nu 135,— Keukencentrum Franssen Westsingel 54 - Venray Tel. 04780-2851 TE KOOP KNOLSELDERIJ. TOMATEN en Augurkenplanten met perskluit doos meebrengen s.v.p. ZAADHANDEL Horsterweg 8, Leunen telefoon 1550

Peel en Maas | 1975 | | pagina 6