TIJDELIJKE subsidie voor ONDERHOUD eigen huis Nieuws van de scholen Slotavond Gewestelijke Sociale School Jeugd-Avondvierdaagse H BEERKENS BANDEN WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Venrays Gemengde Zangvereniging Open Brabantse Kampioenschappen voor Muziekkapellen 1975 te Overloon KIENEN met Euterpe Opstelwedstrijd Veldeke Venray Venrays Mannenkoor DAMESKOOR VENRODE 2e Pinksterdag grote tielsa keukenshow voor uw trouwkostuum in fluweel of twilL Speciaal^ trouwkos Veul Oorschot Mode een huis kopen een huis verkopen veilig altijd - op vakantie zeker veiligheid en snelle service staan garant voor een goed begin van uw vakantie VRIJDAG 16 MEI 1975 Nr. 20 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOQR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Zoals men via de verschillende nieuwsmedia heeft kunnen verne men kunnen bewoners van een eigen huis thans tgdeljjk een een malige subsidie van het r«k krijgen, als zij onderhoud aan hun woning laten verrichten. Onder onderhoud wordt met name ver staan buitenschilderwerk vochtbestrijding, alsmede reparaties aan: funderingen, vloeren, wanden, plafonds, gevels, dakconstructies, dakbeschot, dakbedekking, kapellen, binnen- en buitenkozijnen, -ramen en -deuren, schoorstenen, trappen, stucwerk, tegelwerk, gas-, water- en electriciteits-installaties, hemelwaterafvoer, riole ringen, keukeninrichtingen, sanitair. Binnenschilderwerk valt er echter niet onder. De regeling gaat in op 15 mei 1975 en geldt voor alle eigen (door de eigenaar bewoonde) woningen, met uitzondering van de zgn. tweede woningen. De subsidie bedraagt 50% van de onderhoudskosten, maar niet meer dan 3.000,per woning. Als de onderhoudskosten lager zijn dan 500,per woning wordt geen sub sidie verstrekt. De regeling is in het leven geroe pen om de werkgelegenheid te sti muleren. Zij geldt slechts voor een beperkte tijd en voor zover de daar voor beschikbare gelden 80 mil joen) het toelaten. Met andere woor den: wie het eerst komt, het eerst maalt. Het werk moet worden uitgevoerd door erkende aannemers, installa- teursbedrijven enz. Er wordt dus geen vergoeding gegeven bij zelf werkzaamheid. Als men voor subsidie voor onder houd in aanmerking wil komen kan men daarvoor vanaf 16 mei 1975 formulieren bij de gemeente afhalen pand Leunseweg 2a, kamers 19 en 24 Deze formulieren moet men binnen één maand indienen bij de direktie van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Limburg waar na men bericht ontvangt of al dan niet een subsidie is toegekend. De werkzaamheden moeten binnen een half jaar na toekening van de subsidie zijn uitgevoerd. In de jongste commissievergade ring voor onderwijs werd goedgun stig door deze commissie geadviseerd voor: De aanschaf van 37 Liedboeken voor de Kerken, t.b.v. de christelijke basisschool de Hommel voor 820, De ombouw van de c.v. ketel van de basisschool in Merselo van olie op aardgas. Sommige raadsleden vroegen zich af of dat nog zin heeft nu gas even duur schijnt te worden als olie, maar het schijnt van hoger hand gepropageerd te worden. De uitbreiding van de basis school Coninxhof met een verrijd baar lokaal ad 84.000,Reintjes had bij de begroting gezien dat hier zowel zonwering als verduisterings gordijnen aangeschaft worden en meende dat er al een te verduisteren lokaal bij die school is. Dat blijkt te stemmen, doch dat ene lokaal is te weinig nu de school naar 16 klassen gaat en daarom moet een tweede lo kaal verduisterd kunnen worden. VAN KEYSTEREN vroeg zich af, waarom er een tochtlokaal bijge bouwd moet worden. Het blijkt dat dit lokaal bij enkele andere komt liggen aan een gang, waarin twee entrees zijn. Daarom is een toch thai dringend noodzakelijk. De eerste aanschaf van een na- tuurkunde-instrumentarium voor de Petrus Bandenschool a 800, De inrichting van een werklo kaal t.b.v. de r.k. kleuterschool de Foekepot 2a/ 3795 De aanschaf van nieuwe hulp middelen en leermiddelen t.b.v. het rekenonderwijs op de St. Francis- cusschool a 1257, Bij de rondvraag wees BROEK- STEEG er op dat verschillende scho len nog geen kontakt hadden met het werkvoorzieningschap Venray over het tuinonderhoud. Men zal meldde stichting even nagaan welke scholen dat zijn. De leden Van deze commissie wor den nader ingelicht via leesmappen, waarin de nodige vakbladen circu leren. Maar die circulatie verloopt niet goed, want er zijn verschillen de leden, die de eerste vakbladen nog moeten krijgen. WETH. VAN OERS gaat weer eens bekijken of er geen raadslid van Venray in het algemeen bestuur van de Vrije Akademie kan worden opgenomen. Nu zit dat in Venlo te beslissen mede over de Venray se centen en daar had men graag wat meer controle over. Burgemeester drs. Schols reikte vrijdagavond in zaal Veerhuis de di ploma's en getuigschriften uit aan de leerlingen van de Gewestelijke Sociale School. Voor dat de burge meester tot de uitreiking overging, wilde hij nog eens onderstrepen het doorzettingsvermogen van de kur- sisten. Grote waarde moet er wor den gehecht aan de vorming, juist in deze tijd, waarin zoveel verant woordelijkheid wordt gevraagd. Dankbaar was drs. Schols dat het NKV deze vorming nog altijd moge lijk maakt als een voortzetting van de sociale scholen welke er al wa ren voor de oorlog in het Werklie denverbond. Als er straks mogelijk heden zijn voor een mediale school, dan zal het Venrayse gemeentebe stuur gaarne die mogelijkheden on dersteunen. Dat de Venrayse school regionale betekenis heeft werd bewezen met de uitreiking van de diploma's en getuigschriften omdat de geslaagden uit de gehele regio afkomstig waren. Drs. G. Beterams, direkteur van de school, sprak, wegens afwezig heid van de voorzitter, 't welkomst woord aan kursisten, docenten, al dan niet vergezeld van hun weder helften. In dat woord maakte hij ge wag dat de school in haar nieuwe opzet nu 5 jaar bestond, maar dat van een lustrumviering geen sprake kan zijn. Aan 4 kursisten kon het diploma en aan 16 h et getuigschrift worden uitgereikt. Nu in Venlo de mediale school ter ziele is, zijn er kansen om deze in Venray te stichten en voor die mo gelijkheden zal het NKV alle moeite doen. De mediale school, de voort zetting van de sociale school, gaat veel verder en gezien de reeds ge slaagden van de andere jaren zou een start mogelijk kunnen zijn. Grote bewondering had direkteur Beterams voor het doorzettingsver mogen van de kursisten om 30 avon den in een jaar hun vorming gestal te te geven. De Venrayse kursisten komen uit een zeer gemengde sa menstelling qua opleiding en beroep. Na de uitreiking bleven de ge slaagden met hun gasten nog gerui me tijd bijeen. Dinsdag 20 mei, 19.30 uur, repe titie voor de alten; om 20 uur voor het gehele koor tot 21.30 u. en daar na voor de bassen tot 22 uur. De repetities worden gehouden in de A.B.O.-school, Ursulastraat. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich tijdig af te melden bij: J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhel- minastraat 4, tel. 4001. Over enkele weken is het weer zo ver. Op 12 juni a.s. gaat dit evene ment voor de 17e keer van start. Het is verheugend te kunnen kon stateren dat het aantal deelnemers aan dit sportief gebeuren voor de Venrayse jeugd, steeds meer deelne mers trekt. Mochten wij het vorig jaar bijna 2.000 deelnemers inschrij ven, dit jaar hopen wij de 2000 te overschrijden. Door omstandigheden, waarover de organisatoren zich toch wel verheu gen, start de Jeugd-Avondvierdaag se dit jaar voor het eerst bij de nieuwe sporthal „De Wetteling". De sporthal, 't centrum van vele sport gebeurtenissen, en vooral de ruimte er omheen, leent zich beter cm vei liger te starten, dan het drukke cen trum bij de schouwburg. Wij zijn van mening, en velen met ons, dat het drukke centrum van Venray, voor de vele jeugdige deelnemers, te gevaarlijk is geworden, in verband met het drukke verkeer. De organisatoren vinden de ver antwoordelijkheid voor de vele hon derden kinderen te groot en het doet ons genoegen dat wij op de spontane medewerking van het bestuur van de „Wetteling" kunnen rekenen. Zij waren spontaan bereid medewerking te verlenen aan dit jaarlijks terug kerend sportief gebeuren voor de Venrayse jeugd. Van de andere kant menen wij dat het centrum van Venray toch recht heeft op het de- filé op de sluitingsdag. Daarom heb ben wij de route voor het défilé hier op aangepast. De opstelling vindt plaats in de Kruisstraat, wij steken de Paterslaan over, Henseniusstraat, Henseniusplein, Schoolstraat, langs het bordes van de schouwburg waar de autoriteiten zich opstellen, Mer- seloseweg, Leeuwstraat, Langstraat, Groenewoltsepad naar de Sporthal. Bij de sporthal zal de prijsuitde- ling plaatsvinden. Wij hopen, evenals het vorig jaar op een grote deelname, vooral reke nen wij op de schoolgroepen en de- jeugdverenigingen en zelfs op oude ren, bij voorbeeld in familieverband. Tot ziens bij de Jeugd-Avondvier daagse op 12, 13, 14 en 15 juni a.s. De beierse kapel Freunde Echo or ganiseert dit jaar voor de 5e keer een concours voor muziekkapellen, nl. „De Open Brabantse Kampioen schappen voor Muziekkapellen 1975'' met als inzet weer de „Brabant- Trophee". Dit concours vindt plaats cp 18 en 19 mei a.s. (Pinksteren) in het gemeenschapshuis te Overloon. De deelnemende kapellen op zon dag 18 mei zijn: De Bergen Muzikanten, Bergen Die Fröliche Jugend, Merselo Jeugdkapel, Molenbeersel, België De Vrolijke Gezellen, Sambeek De Plekkers, Herveld-Andelst De Eikenhofkapel, Oostrum De Landlerkapel, Rotterdam. De deelnemers op maandag 19 mei zijn: De Kleppertjes, Helmond Die Holz Hauser Kapelle, Schayk De Vrolijke Tirolers Woerden Die Fröhliche Rübensammler Leunen Die Original Vlotlander Musikanten Posterholt Sinds enige tijd geeft de Kon. Harmonie Euterpe elke vrijdagavond gelegenheid om te kienen in Prin senhof. Dat dit inslaat bij de kien-liefheb- bers bewijst wel het grote aantal deelnemers dat elke vrijdagavond in Prinsenhof acte de presence geeft. Van Venray, maar ook uit de ver re omtrek heeft men een vaste klan tenkring opgebouwd. De organise rende harmonie zorgt telkenmale vcor een goed gevulde prij zentafel. Dat alleen kan aanleiding zijn voor diegenen, die hier nog niet geweest zijn om eens een gokje te wagen. Het is beslist de moeite waard. Maar daarnaast, en dat is zeker belangrijk, steunt U het uniformen fonds van de Kon. Harmonie Euter pe en de opleiding van leerlingen. Dat kost handenvol geld en de Har monie is dan ook bijzonder in zijn schik met de goede opkomst van de kienliefhebbers. De harmonie geeft voorlopig elke vrijdagavond gelegenheid om te kie nen en hoopt nog meer (en vooral Venrayse) kien-liefhebbers te mo gen begroeten. U bent van harte welkom in Prinsenhof waar om 8 u. 's avonds gestart wordt. Veldeke-Venray organiseert een optselwedstrijd voor 5e en 6e klas- sers van de basisscholen en leerlin gen van het voortgezet onderwijs. Het opstel mag geschreven worden in het Venrays dialekt of Nederlands en moet als onderwerp hebben: Ven ray in de uitgebreidste zin van het woord. Inzendingen inleveren vóór 15 ju ni a.s. bij Boek- en Kantoorboekhan del van den Munckhof b.v., Grote straat 28 of bij Boek- en Kantoor boekhandel H. Messemaeckers b.v., Grotestraat 17, met vermelding van naam, adres, leeftijd en school. Als prijzen worden enkele waar debonnen ter beschikking gesteld. De uitslag zal na de zomervakan tie in dit blad bekend worden ge maakt. De Fraps, Leuth. De beierse avonden, aan het begin waarvan de prijzen zullen worden bekend gemaakt, worden verzorgd door: De Vorster Kapel uit Broek- huizenvorst, Die Lustige Dorfsfreun- de uit Neerkant en Freunde Echo. De beoordeling van de aan het concours deelnemende kapellen is in handen van een zeer deskundige jury. Om het concours voor het publiek zo aantrekkelijk mogelijk te maken, zal naast de concours werken nog 'n extra-nummer door de kapellen worden uitgevoerd, dat zal worden beoordeeld door een publiekjury. De organisatoren hopen dat ook dit jaar weer vele muziekliefhebbers naar Overloon komen om de mooié Egerlander muziek te beluisteren en na afloop van het concours nog te genieten van de beierse avonden. SeugdnatuurwachS Excursie Zoals enige weken geleden onder voorbehoud was beloofd, nu kan het bestuur van de Jeugdnatuurwacht definitief bekend maken, dat de ex cursies naar het prachtige( „Peel- museum" in Asten en naar „De Os- pelse Peel'1 of „De Groote Peel" dcorgaan. Deze excursie is bedoeld voor alle leden van de klas 5 en 6. En zal dankzij subsidie van C.R.M. geheel gratis zijn. De data zijn: woensdag 14 mei, 28 mei, 11 juni, 18 juni en 25 juni. De vertrektijden zullen rond kwart over één, uiterlijk half twee zijn. Iedere woensdagmiddag ver trekken we met twee bussen. Op 14 mei gaan de leden uit Oos trum en Oirlo en die uit Veulen en Ysselsteyn. Op 28 mei de leden van de Vrede- peel, Heide en Merselo. Op 11 juni de Ursulaschool, Cla ra- en Franciscusschool. Op 17 juni: Petrus Bandenschool en Castenray; Foekepot en Hense- niusschool. Op 25 juni: Coninxhof, Lucia- school, Leunen en de Hommel. De preciese vertrektijd en het vertrekpunt hoor je allemaal nog op school. Medewerking van jullie ouders! Willen jullie het volgende stukje vooral ook door jullie ouders laten lezen? Goed zo! In de voorgaande jaren is het na melijk voorgekomen dat het bestuur van de Jeugdnatuurwacht werkelijk prachtige excursies heeft georgani seerd, maar dat de daarvoor ge huurde bussen soms nauwelijks half vol zaten. Dat is natuurlijk jammer voor die gemaakte onkosten. Daarom doet het bestuur (van de Jeugd natuurwacht een oproep aan alle ouders van de leden om hun kinde ren mee te laten gaan naar deze ex cursie naar „De Groote Peel" en „Het Peelmuseum" in Asten. Trouwens, iedereen die meegaat, zal achteraf moeten zeggen, dat het de moeite méér dan waard is! Donderdag 15 mei om 20.00 uur re petitie voor 't gehele koor. Zaterdag 17 mei opluistering Eu charistieviering te Oirlo, aanvang 19.00 uur. Maandag 19 mei geen ekstra repe titie in verband met Pinksteren. Donderdag 22 mei om 20.00 uur repetitie voor 't gehele koor. Zaterdag 24 mei opluistering Eu charistieviering te Ysselsteyn, aan vang 19.00 .uur. Zondag 25 mei zangfestival voor Basisscholen in de schouwburg. Aan vang 11 uur. Dit zgn. festival wordt gehouden in het kader van het 65- jarig bestaan. Uiteraard zal Venrays Mannenkoor hierbij aanwezig zijn. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617 of Hotel de Zwaan tel. 1279. Dinsdag a.s. 7.30 uur partij repetitie voor de alten. Om 8 uur voor het hele koor. Wilt U zich als U niet kunt ko men, uitsluitend afmelden bij Mevr. Schrooten, tel. 3309, of bij Mevr. Pouwels, tel. 2349. Vogelbeurs te Wans sum De vogelvereniging De Gevreugel- de Vriend enWanssum en omstreken organiseert op 2e Pinksterdag haar laatste vogelbeurs van dit seizoen, in het Gemeenschapshuis te Wanssum van 10.00 tot 12.30 uur. tielsa keukens venlo antoniuslaan 2, tel 077-21926 Cirotaatrut 25 - Vecray. Wij zullen U graag adviseren. STIEIBTM Lid NBM Venray V H1W Stationsweg 11 Tel. 04780 - 4438* Bandeninspektie en schokbrekercontrole (op 'n Boge-testbank) kost u geen geld, slechts 10 minuten vab uw tijd. Uitlijnen, balanceren of vervanging betaalbaar voor iedereen. venlo, straelseweg 23 ..venray, zuidsingel helden, roggelseweg 9 Ibroekhuizenvorst, Schoolstraat 1 Ook voor onderhoudsartikelen.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1