eMay CAMPS ULSWI s.v.v. JEUGD WANDELSPORT TENNISSEN TAFELTENNIS V.C.ROOY Toer-wielerdub Oostrum SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. Kleur in de bril is de jongste modewil SCHAKEN Invaliden Sportclub HANDBALCLUB MAGNA CARTA op 21 met in Leunen Rectoraat Veulen SPORT - O KAMPIOENSCHAP Al Zaterdag 24 mei a.s. speelt Ven- ray Al tegen de winnaar van de se- lectiegroep I, Rapid Maastricht, cm het kampioenschap van Limburg. De wedstrijd wordt gespeeld op een na der te bepalen plaats en tijdstip. Aansluitend aan deze wedstrijd zal Venray Al recipiëren. Hierover vol gende week verdere mededelingen. De VC Rooy dames hebben de eer ste ronde van de nederlandse beker kompetitie overleefd. De pleeg trad aan tegen Son, een ploeg op distriktsniveau. Men meen de een makkie te hebben, maar dat viel wel even tegen. Son bleek een team in het veld te brengen van ge middeld 35 jaar, vele oud eredivisie speelsters en enorm ervaren. VC Rooy begon goed en liep in de eerste set weg naar 61. Toch stokte het en Son aangemoedigd door een enthousiast publiek kwam te rug. Bij 77 was het weer gelijk en VC Rooy maakte een moeilijke pe riode door. Routine tegen kracht, schitterende plaatsballen en harde smashes dat was het devies. VC Rooy was sterker en won de eerste set tenslotte met 159. Ook de tweede set ging in het be gin gelijk op. Maar toen VC Rooy enkele punten achtereen scoorde en goed het heft in handen hield was ook deze set met 1510 voor VC Rooy. Son probeerde terug te komen en kreeg hiertoe alle gelegenheid in de derde set. VC Rooy meende al ge wonnen te hebben en kreeg het dek sel op zijn neus. Met 159 was het 2—1. In de vierde set ging de strijd zeer lang gelijk op. Geen team kon echt los komen. Bij 1111 leek alles nog mogelijk. Maar toen bleek weer de aanvalskracht van Rooy. Met goede aanvallen werden de ontbrekende punten gescoord. Op 20 september kunnen ze dus de tweede ronde beginnen. Voor de heren zal dit zaterdag a.s. moeten blijken als ze aantreden te gen Concordia nummer 2 van de promotieklasse van dit jaar. Wij wensen het team veel sukses. DAMES VC ROOY 4 Als afsluiting van deze met het verdiende kampioenschap bekroon de competitie gaat het 4e team er met Pinksteren op uit. We vertrek ken vrijdag om 7 uur vanaf de Coq d'Or naar Vilsteren 7 km van Ommen in Overijssel). Van de vol leybalvereniging Dalen (Drente) uit is er zaterdag een toernooi georga niseerd, hetwelk plaats heeft in sporthal 'Blaashal'. We hebben de mogelijkheid aan gegrepen dit promotie- en le klasse toernooi mee te maken en hopen Venray goed te vertegenwoordigen. Er spelen 7 dames- en eveneens 7 herenteams. In de loop van maan dag zullen we weer in Venray te rugkomen. Op koninginnedag werd een wed strijd verreden te Diergaarde-Echt. Bij de veteranen schitterde Theo Teunissen. Een tweede overwinning ontglipte hem met enkele meters. Hij finishte wel voor Herman Rutten. In Deurne moest een massaspurt de be slissing brengen. Hier revancheerde Rutten zich door Theo achter zich te laten. Wederom dus een tweede plaats voor Theo Teunissen, die het dit seizoen geweldig doet. Bij de aspiranten was Martien Teunissen negende. In Deurne eiste hij een 5e plaats op. Maarten Teu nissen klasseerde zich in Echt niet, maar in Deurne werd hij 9e. Frank Derksen maakte een achterstand van enkele honderden meters goed. Joop de Groot kon zich noch in Echt noch in Deurne waarmaken. Bij de gentlemen is Piet Engber- sen niet meer weg te denken in de voorste gelederen. In Echt werd hij 2e. In Deurne werd het een 7e plaats. In Vierlingsbeek was het een 14e plaats. Drees Willemssen behaalde zijn eerste ereplaats. In Diergaarde werd tiende. Jan Janssen had een moeilijke week. In Deurne werd Pietje Willemssen 10e. Kurtje kwam tijdens de koers te vallen en miste hierdoor de boot. In Vierlingsbeek legde Huub Aben beslag op een 6e plaats. TOUR- EN WIELERCLUB ORGANISEERT GROTE TOURTOCHT „DE ACHT VAN OOTRUM" Op le Pinksterdag organiseert TWC Oostrum haar eerste grote tourtocht. Deze tocht wordt verre den onder auspiciën van de NWB. De tocht zal gaan over Brabants en Limburgs grondgebied. De eerste lus ongeveer 45 km. zal o.a. leiden door de dorp j es Geysteren, Overloon, Westerbeek, Stevensbeek, Boxmeer, Sambeek, Vortum, Groeningen, Vier lingsbeek, Holthees en Maashees. Het wteede gedeelte vanaf Oostrum, Oirlo, Castenray, Melderslo, Horst, Broekhuizen, Broekhuizenvorst, Blit- terswijck en weer via Geysteren in Oostrum- terug. De afstand bedraagt 82 km. De gemiddelde sbnelheid be draagt 25 km per uur. Iedereen kan aan deze tourtocht deelnemen. Inschrijving is mogelijk op le pink sterdag in café van Dijk, Mgr. Hans- senstraat 29 te Oostrum van 7 uur 's morgens tot kwart voor acht. Het inschrijfgeld bedraagt voor licentie houders 3.50 en voor gewone deel nemers 4.50. Het vertrek is precies om 8 uur. De karavaan zal begeleid worden door volgauto's en een afde ling van de motorclub Venray. Elke deelnemer ontvangt na voltooiing van de tocht een herinnering aan de eerste „acht van Oostrum". Tweede Pinksterdag, maandag 19 mei, gaan de volgende verenigingen wandelen: De Natuurvrienden uit Merselo gaan naar Roermond. Vertrek 10.30 uur vanaf de Boerenbond. De start is om 12.00 uur vanuit de L.T.S., St. Odgerusstraat 1, Roermond. D«e Leurnese Belhamels gaan naar Asten. Vertrek 12.15 uur vanaf het Gemeenschapshuis te Leunen. W.S.V. Molenplein gaat naar As ten. Vertrek 12.00 uur vanaf het Kennedyplein. W.S.V. De Doorzetters en W.S.V. De Bejaarden gaan ook naar Asten. Vertrek 12.15 uur vanaf de A.B.O.- school in de Ursulastraat. De start in Asten is om 13.00 uur vanuit het Gemeenschapshuis Unitas Past. Amordstraat 2, Asten-Heus- den. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL RSB 8 3 0 0 3 3 6-9 RSB 1 3 1 0 2 3 5-10 Kienen RSB 3 1 1 0 0 2 3-2 Op woensdag 21 mei a.s. organi Groep 2: seert de wandelsportvereniging St. RSB 4—RSB 11 2—3 Christoffel t.g.v. haar 3e lustrum 'n RSB 2—RSB 6 3—2 grote kienavond. Stand: Aanvang 20 uur precies! In zaal RSB 2 3 3 0 0 7 10-5 'In den Engel' Poststraat. RSB 11 3 2 0 1 4 6-9 RSB 4 2 1 0 1 3 5-5 Er zijn 60 mooie prijzen te ver RSB 6 3 0 0 3 3 6-9 dienen. RSB 13 1 0 0 1 1 2-3 RSB 10 1 0 0 1 1 2-3 Programmaboekje Deze week heeft u allen onze ju bileumuitgave, waarin het program ma 1975-1976 is opgenomen, ontvan gen. Mocht dit onverhoopt niet het geval zijn, gelieve dit op het sekre- tariaat te melden. Op de laatste bladzijde staat een prijsvraag. Door de late bezorging van het blad is de uiterlijke inzenddatum verschoven naar woensdag 21 mei. Dit is ook de dag, waarop we onze grote kien- avond organiseren ten bate van uw eigen jeugd. U wilt hen toch ook 'n fijne dag bezorgen? Daarom: komt allen met vrienden en kennissen. Nederlandse Juniorenkampioen schappen Tafeltennis Hemelvaartsdag 8 mei werden in Culemborg de Nederlandse kam pioenschappen gespeeld. Eric Ver- blakt en John Bonants waren door de N.T.T.B. hiervoor uitgenodigd. Eric Verblakt kwam in de poule tegen Frielink en Postema. De eerste partij tegen Frielink werd een over winning maar Postema bleek van daag in een uitstekende vorm te ste ken. Eric verloor. John Bonants die bij voorbaat reeds gedoodverfd was om zeker in de halve finale te komen, speelde onder enorme spanning. Zijn eerste wedstrijd in de poule verliep goed. Hij speelde toen redelijk ontspan nen. De tweede wedstrijd tegen See- gers uit Roermond werd een zenuw slopende wedstrijd. John bouwde zelfs een kleine voorsprong op. Maar Seegers die niets te verliezen had en alles te winnen sloeg alles. En net in de beslissende fase gingen de punten heel gelukkig naar hem toe. In het dubbelspel van John en Eric begonnen zij in de poule slecht. Toch wisten zij een wedstrijd te winnen. Alle drie wennen een wed strijd en het betere gemiddelde bracht hen toen een ronde verder. De volgende tegenstander was Quad en Ysselsteyn die als eerste geplaatst waren. Nu draaide ons duo lekker en wonnen overtuigend in 2 games. Een finaleplaats was zeker. In de finale moesten zij echter de meerdere erkennen in Gootzen/v.d. Sande. Toch nog een mooie tweede plaats op deze Nederlandse kampi oenschappen. Benelux kampioenschappen Het komende weekend 17-19 mei worden in Brussel de Benelux-kam- pioenschappen gehouden. Hiervoor zijn de volgende spelers uitgekozen: W. Ysselsteijn, H. Gootzen, J. Bo nants en H. Postema. Zoals u ziet zit John Bc-nants van de vereniging Red Stars uit Venray weer bij de geselecteerden. We wen sen hem veel sukses toe. Clubteamkampioenschappen Afgelopen weekend werden er en kele verrassende wedstrijden ge speeld. Zo moest RSB 3 toestaan dat RSB 14 een grote overwinning bereikte. Verder haalde RSB 5 fors uit door per toeval tweemaal te spe len en hiermee zes punten te be machtigen. De uitslagen waren ver der: Groep 1: RSB 8—RSB 5 RSB 3—RSB 14 RSB 9—RSB 1 RSB 1—RSB 5 Stand: RSB 5 RSB 9 RSB 14 2—3 1—4 3—2 0—5 4 3 0 19 13-7 3 3 0 0 6 9-6 2 10 14 6-4 Jong voelen fleurig zijn met mooie brillen die kleurig zijn. Ook de glazen modisch getint geen Rembrandt die het van ons wint I Voor het bétere opticienswerk Grotestraat 14A - VENRAY Telefoon 04780 - 2409 Voor a.s. zaterdag beginnen de wedstrijden weer om 15.00 uur. Hier voor moet men het programmablad in de gymzaal in de Beukenlaan raadplegen. Ook in de klasse A worden a.s. za terdag de wedstrijden weer hervat. W. Jeuken heeft de leiding over genomen van H. Coolen, die echter nog 2 partijen in moet halen, zodat de onderlinge partij wel van be slissende aard zal zijn. K. Lundahl en J. Houwen kwa men van een 4 uur durende partij remise overeen. P. Rouvroye zakte een plaats dcor de nederlaag tegen W. Jeuken. R. Keereweer wist te winnen van J. Louwerse. Stand in klasse I: W. Jeuken 12 8 1 3 8% H. Coolen 10 6 3 1 7% K. Lundahl 12 6 2 4 7 J. Houwen 11 5 3 3 6% W. Gcmmans 9 4 0 5 4 R. Keereweer 11 3 2 6 4 P. Rouvroye 11 1 5 5 3^ J. Louwerse 8 10 7 1 In de tweede klasse werd slechts een partij gespeeld, en wel tussen P. Vissenberg en W. van Driel. Laatstgenoemde won de partij en klem daardoor naar de 2e plaats. Stand in klasse II: A. Moss 10 8 0 2 8 W. v. Driel 10 4 1 5 4% D. Hoekstra 8 4 0 4 4 B. Pleit 8 2 3 3 3% P. Vissenberg 8 3 1 4 3% S. Breukers 8 3 1 3 3% W. Weys 2 2 4 De leiders in de 3e klasse maak ten geen fout zodat de laatste partij de beslissing zal brengen .J. Man- ders moet nog aantreden tegen J. Bergkamp en Th. de Brouwer tegen M. Wiertz. Stand in klasse III: J. Manders 9 6 2 1 7 Th. de Brouwer 9 6 2 1 7 M. Wierz 9 6 0 3 6 F. Nelissen 10 5 0 5 5 J. Bergkamp 9 117 1% F. Didden 10 0 1 9 J. Lucassen blijft neg kanshebber in de 4e klasse maar dan meet L. Spee nog de resterende partijen ver liezen. J. Lucassen wist van F. Gee- ne te winnen, terwijl J. de Bruyn te sterk was voor R. Groenendijk. Stand in klasse IV: L. Spee 8 7 0 1 7 J. Lucassen 9 7 0 2 7 G. Weyers 8 6 0 2 6 J. de Bruyn 11 5 0 6 5 R. Groenendijk 11 4 0 7 4 J. Fonteyn 9 2 0 7 2 F. Geene 10 2 0 8 2 De eerste groepswinnaar is G. Kor- tenhoeve, want hij werd onbereik baar voor de kcnkurrentie door van G. van Ham te winnen. Proficiat! P. de Vos wist J. v. d. Heuvel in een spannende strijd te verslaan. Stand klasse V: G. Kortenhoeven 10 9 0 1 9 G. van Ham 9 6 1 2 6% J. v. d. Heuvel 9 4 1 4 4% J. de Wit 7 3 0 4 3 P. de Vos 9 2 0 7 2 H. Bay 6 0 0 6 0 AFD. VENRAY Afgelopen dinsdag zijn we gestart met een onderlinge teamcompetitie. Hieraan nemen deel acht teams, waarbij de ene helft 15 punten moet zien te scoren, voordat de andere helft 21 punten heeft bereikt. D.w.z. de sterksten spelen met 'n handicap, zodat het voor de anderen wat in- tessanter is. In de eerste ronde wer den er twee wedstrijden gespeeld, waarbij er soms zeer fanatiek werd gestreden. De uitslag was: IS Venray 1IS Venray 6 41 IS Venray 3IS Venray 7 23 Stand: IS Venray 1 1 IS Venray 7 1 IS Venray 3 1 IS Venray 6 1 Programma van deze week: IS Venray 1IS Venray 5 21.00 IS Venray 2IS Venray 7 21.00 IS Venray 3IS Venray 8 21.00 IS Venray 4IS Venray 6 21.00 Onderlinge kompetitie: De stand tot en met 8 mei 1975: 1 0 3 4-1 1 0 2 3-2 0 1 1 2-3 0 1 0 1-4 1. G. Ponjee 292 2. A. Janssen 248 3. Th. Verstappen 213 4. Sj. Heidens 184 5. W. v. Ooi 175 3. W. Janssen 170 7. M. Stevens 126 3. L. Reyntjes 124 9. J. Jenniskens 123 10. N. van Dijk 111 11. M. Gielen 92 12. E. Stevens 90 13. A. de Mulder 68 14. J. Pijpers 30 15. J. Rongen 18 In de kop van de ranglijst is mijn heer Ponjée verder uitgelopen op de fanatieke Anneke Janssen. Th. Ver stappen is, geloven wij, in slaap ge vallen, want hij laat Sj. Heidens steeds maar dichter bij komen. Ook W. van Ooi bijt goed van zich af, evenals Wilbert Janssen. En dan komt de grote verrassing. De opslag specialist L. Reyntjes heeft wederom N. van Dijk, J. Jenniskens, M. Gie- len losgelaten en hij bedreigt zelfs M. Stevens. E. Stevens valt iets te gen, maar J. Pijpers en J. Rongen doen het daarentegen steeds beter. De uitslagen van de verschillende kompetitiedagen van afgelopen week zijn: Huisvrouwenkompetitie Peel en Maas: Venrya 2Mook 4 26 Gennep 1Venray 1 44 Distriktskompetitie jeugd KNLTB: MaasbreeVenray 23 Herenkompetitie KNLTB: Venlo 4Venray 51 Gemengde kompetitie KNLTB: Venray 2Uden 3 53 Uden 2Venray 1 71 Tijdens het pinksterweekend zul len er geen kompetitiewedstrijden plaatsvinden zodat alle vier buiten banen en de drie binnenbanen volle dig ter beschikking staan. De herhaalde oproepen in dit blad om ook in Venray te komen tot een handbalvereniging schijnen sukses te hebben. De laatste vier weken hebben zich zo'n 40 mensen voor de ze gezonde en gemakkelijke sport gemeld op de wekelijkse trainings avond t.w. donderdagavond in sport hal De Wetteling van half 10 tot 11 uur. Het is dan ook zo goed als ze ker dat de vereniging er komt en dat in september al deel genomen gaat worden aan de kompetitie. Daarom is dit in feite de laatste oproep aan mensen die al lang van plan waren om ook eens sport te gaan bedrijven. Ga nu donderdag avond eens naar die training, speel rustig een partijtje mee trainer G. Willems zal u kort en bondig de spelregels wel vertellen en kijk of het u bevalt. U kunt zich ook opge ven bij Frans Liebrand, Beuken laan 13, tel. 3326, waar ook jeugdige leden zich voor deze sport kunnen melden. De trainingsuren voor ju nioren en aspiranten zijn donder dagsavonds van 18.30 - 19.30 uur. Degenen, die zich nu nog melden, kunnen behalve dat ze een prima trimsport gaan bedrijven, ook hun bijdrage geven tot het totstandko men van een nieuwe Venrayse sportvereniging en op hun eigen manier meewerken, dat er iets goeds tot stand komt. Daarom nu niet langer treuzelen, maar mee gaan doen, samen met uw huisge noten of kennissen. U kunt er van op aan dat ze u bij de nieuwe hand balvereniging met open armen ont vangen. Op Hemelvaartsdag werden in Boxmeer de voorrondes voor de ge sloten Nederlandse Aspiranten Kam pioenschappen gehouden. Na de 2e plaats bij de open Nederlandse Asp. kampioenschappen moest dit op pa pier een niet zo moeilijke opgave zijn. We moesten tegen 4 andere dis- triktskampioenen spelen. De eerste tegenstander had meer die naam, dan dat ze het eigenlijk waren. De naam van de club is ons niet bekend, maar het was de kam pioen van Rijn-Maas-Waal. Mede door een te verwaarlozen blok was dit gewillig kanonnenvoer. Ondanks niet geweldig spel van onszelf waren we er zo mee klaar. De 2e wedstrijd was tegen Geberga M. uit Meerssen. Hier liep het spel veel beter als in de le wedstrijd. Ook hier was weinig tegenstand van te wachten. Setstan den 15-1 15-3. De 3e wedstrijd was veruit de moeilijkste. Deze was tegen Orion uit Doetinchem. Ze hadden een goed blok en een snelle verdediging. De le set liep nog vrij gemakkelijk naar 15-10. De 2e set namen we een 4-2 voorsprong, maar toen stokte de puntenmachine ineens. Orion liep uit naar 8-4, maar via een time-out keerde de rust terug. Ook deze set werd het 15-10 afgesloten. De laat ste wedstrijd was ook niet al te moeilijk. Tegenstander was Ormi. Deze hadden 5 of 6 punten nodig om zelf over te gaan naar de finale. Die kregen ze dan ook, maar dit ging ge paard met erg veel moeite. De eer ste set was 15-4 en de 2e 15-6. Hier mee bereikten we de finale van de Nederlandse kampioenschappen op 31 mei in Heerlen. Mede met de we tenschap dat we niet het puntje van de tong hebben laten zien, hebben we een goede kans om in Heerlen een eervol resultaat te behalen. Jongerensociëteit „Puree" presen teert op 21 mei de engelse groep MAGNA CARTA in de LOODS tus sen Leunen en Veulen, Veulenseweg 10 (dit staat aangegeven). Magna Carta behoort zonder meer tot de betere engelse folk-bands het geen de groep vooral te danken heeft aan hun unieke stijl, die ze op een zeer bekwame manier weergeven op hun elpees en zelfs ook op de plan ken. De muziek en de live-acts zijn erg gevarieerd. Magna Carta heeft vanaf de op richting (mei '69) 5 elpees uitge bracht: De elmee seasons ('70) is nog steeds een van hun grootste sukses- sen, maar ook de elpee „Lord of the 18 mei Hoogfeest van Pinksteren. Kollekte voor onze Nederlandse Mis sionarissen. Zaterdagavond 7.30 Hgm. jgt. Pe ter J. Ewals, echtg. en kinderen. Zondag: 8 uur lsm. tot een bijz. int. voor een zieke; 10 uur Hgm. overl. fam. Koenen-Janssen. Maandag: 8 uur lsm. voor zal. Geert Classens. Dinsdag: 6e dinsdag, toegewijd aan H. Antcnius van Padua. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid (W.). Woensdag: 8 uur lsm. zal. Joh. Geurts. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Theod. Stroeken. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. ouders van Wylick-Engelen. Zaterdagavond 7.30 Hgm. gest. jgt. voor zal. Franciscus Aarts. Akolieten voor 18 mei: Ger. van Staveren, Harrie Drabbels en Mat Classens. Ages" ('73) mag zonder meer niet vergeeten worden. Ook dit is een el pee met erg veel variatie en perfek- te zang en gitaarwerk. De andere elpees zijn: „Magna Carta", „Songs from wasties Orchard" en „In con cert live". De groep bestaat uit: Chris Simp son: Acoustic guitar and vocals, te vens schrijver van de muzeik en op richter van Magna Carta; Glen Stu art: vocals and the „front" man of the band; Tom Hoy: acoustic and vocals. Aanvang: 20.00 uur. Voorprogramma: Noud en Sik- kens, Meerlo.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 16