SV Castenray MIDGETGOLF Jachtverpachtïng S.V.V. JEUGD TAFELTENNIS van Opbergen NOODKREET van een Trimdubleider Tafeltennisjeugd van Nederland niet sterk genoeg tegen Engeland Slotavond Cursus Gewestelijke Sociale School HOOG BEZOEK Kath. Vrouwengilde BADB0ETIEK? KLASSE Uitslagen zaterdag 3 mei j.L: Reuver AlVenray Al O1 Venray A2Montagnards Al 01 Meerlo AlVenray A3 30 Venray A4Merselo Al 11 Venray BIVenray B2 31 Venray B3Melderslo BI 11 Leunen B2Venray B5 11 Merselo B2Venray B4 31 Venray C2Venray Cl 04 Venray C4Venray C3 26 Venray C6Venray C5 23 Brughusia DlVenray D3 40 Wittenhorst ElVenray El 21 Spatra ElVenray E2 40 Venray E3Merselo El 20 Ysselsteyn E2-Venray E4 02 Venray E6Venray E5 30 Venray E8Venray E7 61 Venray DlExcelsior Dl 70 Sparta D2Venray D4 10 Sparta D3Venray D5 01 Venray D6Ysselsteyn D2 12 Programma zaterdag 10 mei a:s. IVO Al—Venray A2 2.00 u. Venray A3—RKLW Al 1.30 u. Brughusia AlVenray A4 3.00 u. RKDEV BI—Venray BI 3.00 u. Meterik BIVenray B3 2.00 u. Venray B4Meterik B2 2.30 u. Venray ClOostrum Cl 1.30 u. Wanssum ClVenray C2 1.30 u. Venray C3—HRC C2 1.30 u. RKDEV C2—Venray C4 2.00 u. Oostrum C2-Venray C6 1.30 u. Venray D3Wittenhorst D3 11.00 u. Venray D7Leunen D3 11.00 u. Merselo ElVenray E3 10.00 u. Venray E4Ysselsteyn E2 ilO.OO u. Venray E5Venray E6 10.00 u. Venray E7Venray E8 10.00 u. Op het Oranjetoernooi was het 'n Venrayse aangelegenheid. In de A- klasse werd Venray A2 eerste en Venray A3 tweede terwijl in de B- klasse Venray B2 ook eerste werd. Op het A-toemooi van Veloc viel Venray Al buiten de prijzen. Op 't toernooi van Venlose Boys behaalde Venray El de 3e prijs, terwijl Ven ray Dl in Blerick de eerste prijs wist te behalen. Op het Jeugdleiderstoernooi van RKGFC behaalden onze jeugdleiders de sportiviteitsprijs. JEUGDLEIDERS: vrijdag 16 mei belangrijke jeugdleiders verga dering om 8.00 uur in ons clublokaal. E.e.a. in verband met het komende seizoen. A.s. zaterdag gaat Venray Dl op toernooi bij Udi (Uden) en zon dag doet er een B-elftal mee aan het toernooi van RKGFC. Door de overwinning op Reuver Al werd Venray Al afgelopen za terdag KAMPIOEN. Proficiat! Welk jeugdelftal volgt? Uitslagen zondag 4 mei: Castenray 1Merselo 1 02 Castenray 2—RKDEV 3 2—5 Castenray 3Holthees 3 32 Castenray 4Venray 7 30 Programma zondag 11 mei: Castenray 1RKDSO 1 14.30 u. Kampioenspretendent Merselo kon in Castenray zijn hoge klassering op de ranglijst niet helemaal waarma ken. Wel werd gewonnen maar dit gebeurde beslist minder overtuigend dan de 0—2 uitslag zou doen ver moeden. Van meet af aan was bij de gasten een duidelijke nervositeit waarneembaar en het was dan ook vooral te danken aan de Merselose doelman dat Castenray niet tot sco ren kon komen. De eerste helft gaf twee gelijk waardige ploegen te zien. Toon Arts de schietgrage linksbuiten van Mer selo, kregen tegen de zeer goed spelende Jan Classens geen schijn van kans, terwijl Merselo's rechter- aanvalsvleugel volledig lam gelegd werd door de eveneens uitblinkende Aloys Kuypers. In het centrum speelden Jan Arts en Jeu Kunen zeer souverein en ondanks deze massieve verdedigingsgordel kon Merselo na plm. 25 min. spelen toch op 01 komen, toen de bal even minder goed werd weggewerkt. De gastheren gaven zich echter nog lang niet gewonnen. Nog voor rust kon Castenray een licht veld- overwicht opbouwen en in de twee de speelperiode werd Merselo volle dig teruggedrongen op de eigen helft. De Castenrayse aanvallen nu gesteund door de felle wind, werden frequenter en ook gevaarlijker en juist op een moment, dat de gelijk maker in de lucht hing, viel aan de andere kant de beslissing, toen Mer selo uit een van zijn zeer sporadische tegenakties via een lob over de doel man op 02 kon komen. Met nog een kwartier te spelen toog Castenray nog eens massaal ten aanval ,maar eens te meer was het de voortreffelijke Merselose doel man die de zo verdiende eretreffer in de weg stond. Einde van een, vooral gezien de grote belangen die er op het spel stonden, zeer sportieve wedstrijd, die goed geleid wer ddoor scheidsrech ter Alards uit Melderslo-. JEUGDVOETBAL CASTENRAY Uitslagen zaterdag 3 mei: Castenray AlWanssum A2 82 Castenray BIHolthees BI 21 Castenray DlWanssum Dl 12 Castenray ElYsselsteyn El 22 Programma zaterdag 10 mei: Leunen A2Castenrayen Al 15.00 u DIS BICastenray BI 14.00 u. Februari 1973 nam ik de leiding over van Trimclub Venray op me, in de verwachting aan een algemene behoefte te kunnen voldoen en in de hoop een steentje te mogen bijdra gen aan een 'gezonde' zaak. Voor gangers wisten reeds een trimbaan te realiseren nabij zwembad Vlak water, de gemeente had toe gezegd dat men, bij slecht weer mocht wer ken in de gymnastiekzaal aan de Langeweg en sinds geruime tijd be stond (en bestaat nu nog) ook de mogelijkheid onze conditie te tes ten en op te voeren op de Cooper- baan, bij de Ballonzuil in Merselo. Nu, bijna 2,5 jaar later, moet ik tot mijn spijt bekennen dat alle nobele bedoelingen ten spijt en ondanks herhaalde oproepen in dit weekblad de belangstelling voor het warme bed kennelijk groter is dan die voor een uur trimmen in een mooie bos rijke omgeving, ten dienste van uw De bedoelingen van diverse be drijven in Venray cm onder werk tijd een uur per week beschikbaar te stellen voor bewegingsrekreatie, zijn geweldig mooi maar het is des alniettemin een absurde zaak, dat wij niet gemotiveerd zijn buiten werktijd iets aan onze eigen ge zondheid te doen, terwijl er toch voldoende mogelijkheden zijn, dit onder deskundige leiding te doen. We lopen naar de kollektebus voor de kankerbestrijding met een kwartje in de ene, een sigaret in de andere hand. Onderuitgezakt in het bankstel volgen we vol belangstel- ëling de werkzaamheden van de Ned. Hartstichting om vervolgens nog 3 uur over te schakelen op een ander net. We 'genieten' van de bossen door noze auto vlak voor 'n bankje te rijden en daar de suiker houdende en vette inhoud van ons pick-nick-mandje over te laden in onze toch al volle maag. 'We zitten onze gezondheid in de weg', is niet slechts een kreet. Er is echter een geweldige mentaliteits verandering nodig om hier iets aan te doen. Trimclub Venray heeft dit geprobeerd. Bij gebrek aan belang stelling echter (vorige week was er niemand) en mede om studierede nen voel ik mij thans genoodzaakt mijn activiteiten naar elders te ver leggen. Ik dank al diegenen, die altijd trouw en enthousiast zijn komen opdagen en er nu van overtuigd zijn, dat ze niet voor niets trimmen. Tegen alle anderen zou ik willen zeggen: 'Wordt wakker. Zondag a.s. laatste keer trimmen. J. Loonen Zaterdag en zondag werd in sport hal de Wetteling in Venray de jeugd interland NederlandEngeland ge speeld. De Engelse en Nederlandse spelers werden 's middags om 16.00 uur of ficieel ontvangen op het gemeente huis te Venray, waar zij werden verwelkomd door burgemeester drs. Schols en de wethouder van sport zaken de heer van Oers en Mevr. v. d. Elzen-van Velsen. Namens het ge meentebestuur werd hen een foto boek en een plaat van Venray aan geboden. Om 18.00 uur werden na de ge bruikelijke volksliederen en ope ningswoorden de wedstrijden begon nen. Het Nederlands team bestond uit Wim Ysselsteijn en de twee Lim burgers Han Gootzen uit Roermond en John Bonants uit Venray. Er werd zeer goed spel gespeeld, alleen wat jammer dat de beide Limburgers te nerveus speelden. Hier bleek weer eens duidelijk dat zij met dit soort officiële wedstrij den nog te weinig ervaring hebben en dan ook nog voor eigen publiek. De twee tegenpunten werden ge scoord door Wim Ysselsteijn die in dit internationale gezelschap duide lijk zijn reeds internationale ervaring bewees. Het Nederlands meisjesteam bood goede tegenstand. Jolanda Noordam en Juliette Maarseveen wisten bei den een partij te winnen. De andere partijen gingen bijna allemaal in drie games verloren. Deze twee pun ten waren echter niet voldoende voor winst. Engeland won met 3-2. Zondag werden twee negenkam pen gespeeld. Bij de jongens werden de eerste twee plaatsen opgeëist door de Engelsen t.w. Mark Mitchell en Chris Sewell, terwijl Wim Yssel steijn beslag legde op de derde plaats. Terwijl John Bonants en Han Gootzen beslag legden op resp. de 6e en 5e plaats. De Limburgse dames die aan deze negenkamp meededen werden ze vende en achtste en negende. Ine Willems uit Weert werd 7e, Cecile van Gasteren uit Sevenum die op 't laatste moment mocht invallen werd 8e terwijl Wilmie van Rijswijck uit Koningslust op 9e plaats eindigde. Al met al mogen wij zeggen dat de Nederlandse spelers en speelsters in dit internationale gezelschap veel ervarnig missen door het veel te weinig spelen van zulke wedstrijden. De organiserende vereniging Red Stars kan echter terugzien op orga nisatorisch perfekt georganiseerde wedstrijden en zowel de Engelse als de Nederlandse spelers en speelsters uitten hierover hun lof. Jammer dat de publieke belang stelling nogal wat te wensen over liet. Vooral van de aangesloten ver enigingen uit Noord-Limburg was bijna niemand. Wel vaak kritiek le veren dat de grote evenementen al tijd in het westen van het land wor den gehouden. Als zij dan de kans krijgen om goede wedstrijden te zien zijn zij ongeïnteresseerd en blijven weg. Een woord van dank mogen wij echter wel richten tot de Gemeente Venray waarvan wij enorm goede steun en medewerking hebben ge had om dit evenement zo goed te doen slagen. M.G.C. VLAKWATER In een bijzonder goede en zeer spannende wedstrijd is het eerste team er toch in geslaagd Mierlo 1 op hun thuisbaan te verslaan. In de eerste ronde startte men goed met 109 tegen 114 punten van Mierlo, in de daaropvolgende ronde was de thuisclub iets sterker, zodat de stand gelijk was 22. In de 3e en 4e ronde kwamen de Venrayse golvers zeer sterk terug met o.a. 22, 25 en 25 en hier waren de gastheren echt niet tegen opgewassen, zodat de uitslag 6—2 voor Venray 1 werd. In deze wedstrijd evenaarde zij 't teamrecord 443 punten en staan als eerste in het klassement. Uitslag le klas: Boxtel 1Helmond 1 44 Hoogerheide 1Mierlo 2 62 Mierlo 1Venray 1 26 Het 2e team speelde thuis zeer sterk tegen Hoogerheide 2. Zij won nen elke ronde met ruim verschil en speelden in totaal 473 punten bij elkaar wat tot nu toe de beste wed strijd is. John Barents scoorde de laagste ronde met 23 punten en G. Vermeulen (sloeg met 3 x 26 zijn eigen record aan flarden. Door deze 80 overwinning en met 1 wedstrijd meer gespeeld staan ook zij aan de kop in hun klas. Uitslagen klas 2B: Cuyk 1Uden 1 80 Venray 2Hoogerheide 2 80 Etten-Leur 1 vrij. Venray 3 was in Cuyk ook goed op dreef. Zij sleepten hier een ge lijkspel weg door de tweede en der de ronde te winnen. Met een beetje meer geluk had hier ook nog een overwinning in kunnen zitten. Mevr. Litjens had de slag weer een beetje te pakken en was met 122 punten de beste speelster van de bedie teams. Met 4 matchpunten uit 3 wedstrijden staan zij op de 2e plaats in klas 3B. Uitslagen klas 3B: Mierlo 4Cuyk 2 80 Cuyk 3Venray 3 44 Helmond 2 vrij. A.s. zondag speelt Venray 1 thuis tegen Hoogerheide 1. Venray 2 is vrij en het derde team speelt ook thuis tegen Cuyk 2. Op het afgelopen maandag gehou- d engolftoernooi te Etten-Leur wist het eerste team van M.G.C. Vlak water beslag te leggen op een fraaie tweede plaats met 392 punten. Bilt- hoven 1 eindigde als eerste met 379 punten. In de onderlinge kompetitie ver beterde H. Lenssen het baanrecord, wat op 23 stond, met 2 punten en bracht dit op 21. Het lijkt ons bijna onmogelijk om dit nog scherper te stellen. H. Peeters bracht het record over 3 ronden op zijn naam door 76 pun ten te scoren. Uitslagen onderlinge kompetitie: G. VermeulenJan Litjens 24 John BarentsH. Lenssen 24 Jo BarentsR. v. d. Heuvel 24 B. ClephasF. v. d. Bel 24 W. SwaghovenMevr. Litjens 60 H. PeetersT. v. d. Boom 60 Mevr. JanssenMevr. Barents 42 CLUBTEAMKAMP Afgelopen zaterdag vonden slechts de wedstrijden in de B-klas door gang i.v.m. de interland Nederland- Engeland. Jammer genoeg lieten ook nu weer verscheidene spelers ver stek gaan, zodat er weer vele inval lers moesten spelen. Toch deed dit gelukkig niet veel afbreuk aan de uitslagen, want er vielen weer geen verrassingen te noteren. De uitsla gen waren: ting als voorwaarde opgenomen de verplichting de jacht weidelijk uit te oefenen. Sanktie hierop kan zijn be ëindiging van de overeenkomst. Ervaring met de betrokken jagers in de afgelopen jaren speelt steeds mee voor continuering in een vol gende periode; dit is algemeen be kend en houdt te meer een waarborg in dat de jachthouder(s) zijn terrein goed beheert. Een verdere vraag van WIEGANT was, wie een en ander controleert. Controle vindt plaats door politie, faunabeheer en de particuuiere jachtopziener(s). Zij oefenen toe zicht uit op het totale jachtgebeuren in de gemeente, daarin begrepen ook de particuliere gronden. De gemeentelijke jacht heeft dus géén eigen toezichthouder. Wel wordt overwogen het aantrekken van een milieu-ambtenaar wiens taak zich niet zal beperken tot het toezicht op de jacht. Op de vraag of er overleg bestaat met de jachtverleners in de naaste omgeving, was het antwoord dat de gemeentelijke jachtgrond alleen ligt aansluitend aan grondgebied van de gemeente Vierlingsbeek (bosgebied Vredepeel en Roosendaal). Aangezien de gemeentegrens hier tevens grens jachtgebied is, vindt overleg betref fende verpachting niet plaats. De be trokken jachtcombinaties van èn Venray èn Vierlingsbeek blijken wel incidenteel kontakt te hebben. Nu men van gemeentewege weer plannen opzet voor nieuwe jacht- verpachting stelde in de jongste •aadsvergadering WIEGANT hier vragen over. Zo wilde hij weten welke normen de gemeente hanteert bij het verle nen van jachtvergunningen zoals: jachtgrootte per persoon of groep van personen; wildstand in het be treffende gebied; ervaringen met de betrokken jagers in de afgelopen jaren. Hij kreeg als antwoord: Wordt RS B 8—RS B 7 2—3 RS B 3—RS B 5 2—3 RS B 9—RS B 14 3—2 Stand: RS B 9 2 2 0 0 4 6-4 RS B 5 2 1 0 1 3 5-5 RS B 1 1 1 0 1 2 3-2 RS B 7 1 1 0 1 2 3-2 RS B8 2 0 0 2 2 4-6 RS B 14 1 0 0 1 1 2-3 RS B 3 1 0 0 1 1 2-3 Groep 2: RS B 2—RS B 11 RS B 6—RS B 12 RS B 4—RS B 13 Stand: RS B 2 2 RS B 4 1 RS B 12 1 RS B 11 2 RS B 6 2 RS B 10 RS B 13 1 2 0 1 0 4—1 2—3 3—2 7-3 3-2 3-2 4-6 4-6 2-3 2-3 Programma a.s. zaterdag: Groep 1: RS B 2—RS B 5 RS B 3—RS B 14 RS B 9—RS B 1 Groep 2: RS B 2— RS B 12 RS B 6—RS B 13 RS B 4—RS B 10 15.00 15.00 15.00 15.00 15.00 15.00 met jachtvergunning bedoeld jacht akte, dan geldt hetgeen staat ver meld in de Jachtwet en uitvoerings voorschriften. Daarin staat te lezen dat de jager 18 jaren of ouder moet zijn en geen misbruik van zijn akte zal maken. Bij de verpachting van jachtgrond wordt uitgegaan van oppervlakte jachtveld (minimaal 40 ha aaneenge sloten is slechts bejaagbaar) per groep van personen; rekening wordt tevens gehouden met aansluitende particuliere gronden waarop jacht- rechten liggen. Criterium voor uitgifte van jacht grond is niet de wildstand; zulks betreft een zaak voor de betrokken jager(s). Wel wordt bij de verpach- Een laatste vraag was in hoeverre de gemeente bij het verlenen reke ning houdt met het autochtoon zijn van de aanvragers? Het antwoord was: Voor zover mo gelijk wordt verpacht aan autoch tonen. Een uitzondering vormt thans de combinatie Swinkels - Best, die reeds tientallen jaren (bewaakte gronden rond Ysselsteyn in pacht heeft, omsloten door particuliere gronden, waarop de combinatie eveneens jachtrecht heeft. Vervol gens heeft Baron de Weichs de Wenne ongeveer 30 ha. in pacht, aansluitend aan eigen grond in Geysteren. Tenslotte is nog ongeveer 30 ha in pacht bij de heer Wolters, Venlo, die samen met Oirlose ja gers de jacht Oirlo heeft. Wijlen de heer de Koning had 130 ha in pacht rond Testrik en Bakel- sedijk. Het ligt in de bedoeling deze gronden per 1 juli a.s. mede te be stemmen als combinatie voor dege nen, die als gevolg van bestem mingsplan jachtgebied zijn kwijt ge raakt. Als algembene opmerking zij nog vermeld, dat voor verpachting, ingaande de nieuwe periode in aan merking komen in totaal 1768 ha (lo pende kontrakten 1876 ha) op een totaal aantal jachtakten per 1 april 1975 van 145. De Gewestelijke Sociale School gaat het cursusjaar 1974-'75 afslui ten met een slotavond, heden vrij dagavond in café Veerhuis. Daarbij zal burgemeester drs. F. Schols het getuigschrift uitreiken aan 20 cur sisten, die de eenjaarlijkse cursus gevolgd hebben. Verder ontvangen mevr. A. v. d. Putten-Vers tegen Venray en de heer W. Goossens Venray, Th. Bastiaans Overloon en P. Wepers Wanssum het diploma voor de volledige drie jarige cursus. De school, die thans haar eerste lustrum viert, behandelt ieder jaar een bepaald onderwerp. De voorbije cursus maakte de cursisten wegwijs in het recht, terwijl in de jaren daar voor een mozaïk van de samen leving aan de orde kwam en zij weg wijs in de economie werden ge maakt, naast een aantal lessén over levensbeschouwelijke vraagstukken en praktisch taalgebruik. Een volledige cursus duurt drie jaren, waarna men het diploma krijgt maar ook voor ieder jaar dat men deelneemt ontvangt men een getuigschrift. Dinsdag bracht de Amerikaanse ambassadeur in ons land Kingdon Gould en zijn echtgenote een bezoek aan Rank Xerox alhier. De heer Kingdon Gould werd behalve door direkteur Ir. L. A. Stierman begroet door Gouverneur Mr. dr. van Rooy en zijn echtgenote en de oud-voor zitter van de Tweede Kamer Mr. van Thiel, die ook bij dit bezoek aanwe zig waren. Na bezichtiging van het bedrijf werden aan het gezelschap enkele Amerikanen aan de ambas sadeur voorgesteld, die bij Rank Xe rox werken. AFD. VENRAY Mogen wij u nog even herinne ren aan de voor u georganiseerde excursie naar de Vrije Akademie op Maandag 12 mei a.s. om 20 uur in de kelder van 'de Clockert', Berg weg 4. Op deze avond zal de heer M. Els- tak ons informatie verstrekken om trent de aktiviteiten van de Vrije Akademie. Tevens zal men verscil- lende groepen aan het werk kun nen zien. Wij hopen dat velen van u deze informatieve avond zullen bijwó nen. OUD PAPIERAKTIE OVERLOON a.s. Zaterdag zal 'Logeko' om 10 uur weer de maandelijkse oud pa pier aktie houden. Graag tijdig klaar zetten. Grotestraat 24 PIJPJES SLOEGEN DOOR Venrays politie moest tot twee maal toe het bekende blaaspijpje gebruiken voor vaststelling van al coholgebruik voor 2 autobestuur ders. Voor de 33-jarige Vierlings- bekenaar v. O. kwam het extra hard aan omdat hij juist weer zijn rijbe wijs terug had, na het ongeveer 6 jaar te hebben moeten missen. Het rijbewijs was hem ingehouden ook voor drankmisbruik. Hij had het weer een maand, toen zijn rijstijl op de Deurneseweg voor de politie aan leiding was hem aan te houden. De 35-jarige bestuurder W. S. uit Boxmeer werd eveneens aangehou den ook door zijn rijstijl. Ook tegen hem werd proces verbaal opgemaakt na blazen en bloedproef.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 10