Weer gouden paar in Castenray Avondje informatie Voor nieuwe spaarders: 'n bijzonder boek. En dat is het. WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN TAFELTENNIS JEUGDINTERLAND NEDERLAND-ENGELAND TE VENRAY Wim Claessens Algemene Bank Nederland VRIJDAG 2 MEI 1975 Nr. 18 ZES EN NEGENST1GSTE JAARGANG VOOR Al. UW-DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR f 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) De vorige week wisten, wij reeds aan te kondigen dat in Castenray de fam. Reynders-Weys hun gouden huwelijksfeest zou vieren. Deze week gaat de schijnwerper op de fam. van der Sterren-Jennis- kens uit datzelfde Castenray. DE GOUDEN BRUIDEGOM Willem van der Sterren is geboren en getogen in Meterik en stamt uit een aloud boerengezin. Het was bij na vanzelfsprekend dat ook hij boer werd. Aanvankelijk had hij een an der vak willen kiezen, maar het bloed kroop waar het niet gaan kon. Hij werd boer, al eiste de eerste we reldoorlog liefst vier jaren op, toen hij gemobiliseerd werd. Aan die tijd heeft hij nog prettige herinneringen over. Maar toen die voorbij was, kon hij thuis in Grubbenvorst op het ou derlijk bedrijf beginnen. DE GOUDEN BRUID Truus Jenniskens is geboren en ge togen uit Horst en ook zij stamt uit een aloud boerengeslacht. Zij wist van wanten toen zij na haar verke- ringstijd in het huwelijksbootje stap te. Niet alleen traden ze in Horst in het huwelijk, maar stichtten ook een bedrijf op de Heyerhoeve te Grub benvorst een bedrijf dat zij 44 jaar trouw bleven. Al behoorden zij tot de gemeente Grubbenvorst, toch wa ren ze meer georiënteerd op Seve- num. Daar gingen hun kinderen ook naar school, mede omdat de af te leggen schoolwe,g korter was. Van de Heyerhoeve hebben zij beiden met inzet van al hun krachten een florerend bedrijf weten te maken, in latere jaren daarbij geholpen door hun zes kinderen. Dat zij bij de tijd bleven blijkt uit het feit dat hij als een der eersten een deel van de slechtere landbouwgrond voor de teelt van asperges reserveerden, een JOHN BONANTS, zaterdag en zondag van de party in het nat. team. Ruim anderhalve week geleden kreeg tafeltennisvereniging „Red Stars" uit Venray de eervolle toezeg ging van de Nederlandse Tafelten- nisbond om deze Jeugd-Interland Nederland-Engeland te organiseren. Deze organisatie werd hen toever trouwd als een verlengstuk van de opening van de nieuwe sporthal ,De Wetteling" aan de Zuidsingel. Zaterdag 3 en zondag 4 mei zal in Venray dit toptreffen plaatshebben. Voor de eerste keer is het aan Ven ray de eer om zulk een evenement te organiseren. De Engelse ploeg zal bestaan uit 3 jongens en 2 meisjes, t.w.: Jongensteam: Chris Sewell, Mark Mitchell en Douglas Johnson. Meisjesteam: Melody Ludi en An gela Mitchell. Begeleid worden deze jongens en meisjes door de Nationale Engelse trainer-coach Mr. Brian Burn. De Nederlandse ploeg was tot zon dag nog niet geheel bekend. De trai ningswedstrijden van zaterdag j.l. in Veenendaal gaven de definitieve op stelling. JOHN BONANTS uit Venray be hoort tot die selectie. Op de Neder landse jeugdranglijst staat hij op 't ogenblik op een tweede plaats ach ter de andere Limburger Han Goot- zen uit Roermond. Zeker is dat John in Venray de Nederlandse kleuren met inzet van al zijn krachten zal verdedigen. Ook staat vast dat in Venray op deze beide dagen tafeltennis te zien zal zijn van de hoogste kwaliteit. Tafeltennis op een dergelijk hoog niveau zult U beslist niet vaak te zien krijgen. Voor de vereniging Red Stars is dit tevens een mooie gebeur tenis, daar zij dit jaar hun 10-jarig bestaan zullen vieren. Jongensteam voor zaterdag 3 mei: Hans Gootzen, John Bonants en Wim Ysselstein. Meisjesteam voor zaterdag 3 mei: Jolanda Noordam, Juliet Maarse- veen. Zondag 4 mei zullen deze teams aangevuld worden tot beide negen personen. Voor de jongens zullen dan spelen: Rik Quadt, Herwin Pos- tema, René Jongmans. Voor de meisjes: Ine Willems, Ans de Ruiter, Bettine Vriesekoop, Addie Snijders en nog een Noord Limburg se t.w. Wilmie van Rijswijck uit Ko ningslus t. Zaterdagmiddag om 16.00 uur zul len beide teams officieel op het ge meentehuis worden ontvangen. De wedstrijden beginnen zaterdag 3 mei om 18.00 uur en zondagmor gen om 11.00 uur in sporthal „De Wetteling". gewas dat toen in opkomst was. Mede door die teelt floreerde hun bedrijf, al waren het zware jaren, vooral de krisisjaren en de oorlogs jaren .Velen wisten in die oorlogs jaren de Heyerhoeve te vinden, waar altijd hulp te vinden was. Niet alleen dat met voedsel geholpen werd; ook vele onderduikers vonden daar een goed en veilig tehuis. Trouwens dat waren zij niet alleen, de gehele buurtschap daar wist va derlanders te helpen als een van zelfsprekende plicht. Maar bijna was de oorlog voor de gouden bruidegom triest geëindigd. Een razzia, welke door de Duitsers werd gehouden in Sevenum op mannen, waarbij de kerk werd afgegrendeld had hem noodlottig kunnen worden. Op het laatste moment ontdekte hij nog 'n gaatje en wist te ontsnappen. Zo doende werd hij niet naar Duitsland getransporteerd. Tien jaar geleden werd besloten het bedrijf over te doen aan twee zoons die nu de stiel van vader voortzetten en daarmee waarborgen dat voorlopig het boerengeslacht van der Sterren niet uitsterft. Er werd een plaats gezocht om daar van een welverdiende levens avond te kunnen-genieten. Die werd gevonden in Castenray de plaats welke mede gekozen is, omdat ze midden tussen de getrouwde kinde ren ligt waarvan er twee in Grub benvorst wonen, een in Wanssum en drie binnen de gemeente Venray. Zij zijn beiden nog vitaal en genie ten van dit pensioen. Zij zijn altijd te vinden op de kaart- en kienmid- dagen van de bejaarden. Zij verheugen zich nu al op het feest wat op 30 mei a.s. zal worden gevierd met een plechtige eucharis tieviering in de parochiekerk te Cas tenray. Na de plechtige dienst wordt in zaal De Ruif te Oirlo het feest ge vierd, samen met hun 6 kinderen en 15 kleinkinderen en de rest van de familie en buurt. Van half zeven tot acht uur kun nen de velen die het gouden paar willen gelukwensen, daar terecht. Voor Uw RIJBEWIJS naar Autorijschool Aanmelden Kennedyplein 10, tel. 2471 Poststraat 8, tel. 1429 Erkend A.N.W.B., Bovag, Vamor gediplomeerd. Ook gelegenheid tot Daflessen Venraysraad op bezoek Venrays raad heeft deze week een excursie ondernomen naar de ge meente Oss, met zijn 44.000 inwoners. Daar werd het gezelschap ontvangen door burgemeester L. Janssen, die ook verder de dag gastheer was en hen het moderne raadhuis van Oss toonde, waar roltrappen en een ge sloten t.v. circuit niet de enige za ken waren, die opvielen. Na een koffietafel, aangeboden door het Osse gemeentebestuur, volgde een rondrit door de stad, waarbij de industrieterreinen, de haven en nieuwe villa- en woon wijken werden getoond. De raad bracht een bezoek aan de sporthal, de riante schouwburg met de laat ste toneelsnufjes, bezocht het voet gangersparadijs, wat van de binnen stad is gemaakt en zag de zonnehui zen, een experimentele bouw, waar bij verlichting en verwarming ver kregen wordt van zbnne-energie. Met enige verwondering konsta- teerde ook hier de raad, evenals in Uden, dat in Noord Brabant som mige dingen schijnbaar financieel beter „haalbaar" zijn dan op het Limburgse. Maar naar dat Limburg se kwam men toch graag weer re tour, waar men onder een barbecue in Sevenum de balans op kon maken van dit bezoek. yèSx&Ztt - Opening Vrijdag 20 juni zal het nieuwe bij kantoor van de Nederlandse Crediet- bank officieel geopend worden door burgemeester drs. F. Schols. Opening nieuwe werkplaats De officiële opening van de nieu we gebouwen van de Stichting Werk voorzieningschap Venray aan de Smakterweg zal plaats hebben door de Minister van Sociale Zaken drs. Boersma, op maandag 23 juni a.s. De wykraad Brukske had wederom een informatie-avond georga niseerd voor de nieuwkomers in Brukske 2. Ditmaal niet in de schouwburg doch in het restaurant van de sporthal, waarin ook aanwezig was het college van B. en W. en enkele hoofdambtena ren. Men begint ook in de organisatie van die avonden ervaring te krijgen, al was de publieke belangstelling niet om over naar huis te schrijven. De gasten kregen eerst de N.O.S. film over Venray te zien, waaruit dan ten overvloede weer blijkt, dat we een dagje ouder worden en dat burgemeesters niet onfeilbaar zijn. Want op deze film kan men burge meester Schols rustig voor zijn neus weg horen beweren, dat in 1972 ze ker de rioolzuiveringsinstallatie ge reed zal zijn. Vervolgens was dan het woord aan diezelfde burgemeester, die een ver der algemeen beeld van Venray gaf, dat zeker niet van chauvenisme ont bloot was, maar waarna hij ook de gasten duidelijk maakte, dat ze, na dat ze hun eigen huis en tuin heb ben ingericht, toch zeker in straat en wijk hun kennissen moeten gaan maken, een kennismaking, die zich dan uit moet strekken naar het werk van de wijkraad, het Venray se verenigingsleven en ook met het openbaar bestuur. Hij onderstreepte dat de gemeente beslist alle moeite wil doen voor een goed kontakt on der en met de mensen. Zij moeten zich ook betrokken voelen met het openbaar bestuur. WIJKRAAD De heer de Klerk maakte de nieuw komers diets, dat de wijkraad er is om onderlinge kontakten te bevor deren en problemen te helpen oplos sen. De wijkraad is begonnen met een enquête in Brukske 1 waarin de mensen hun problemen en wensen naar voren konden brengen. Om die te kunnen oplossen en vervullen zijn verschillende werkgroepen gefor meerd, die dank zij goede kontakten met woningvereniging en gemeente inderdaad het nodige bereikt heb ben. Op het ogenblik zijn in Brukske opgericht een huisvrouwengroep, die goed draait. Daarnaast is er een jeugdcentrum, waarin per week zo'n 150 kinderen tussen 6 en 14 jaren handvaardigheid bedrijven of spelen doen. Een twintigtal vrijwilligers zorgfen dat dat werk lekker draait. Een wijkblad probeert het kontakt in de wijk te verbeteren. Er wordt 'ook sport georganiseerd, o.m. in da mesgymnastiekclubs en badminton- groepen. Een trimclub voor de heren is weliswaar de mist ingegaan, maar komt terug. In het najaar wil men kcntaktbij eenkomsten per straat of per twee straten gaan beleggen. WENSEN EN KLACHTEN Het belangrijkste deel van de avond blijkt echter niet dit „offi ciële" gedeelte te zijn, maar de on derlinge kennismaking en de moge lijkheid eens wat stoom af te blazen t.o.v. woningvereniging en gemeen te. Zo vonden deze nieuwe bewoners het maar een vreemde zaak dat ze om op dé provinciale weg naar Horst te komen (waar ze hemels breed een paar honderd meter van af wonen) eerst 3 km. om moeten rijden via de Zuidsingel en de Leun- seweg. Er gaan voor fietsers en wande laars wat kortere wegen komen naar de Leunseweg doch de auto's zullen inderdaad die omtrekkende bewe ging moeten blijven maken. Dat brommers te veel crossen op de wan delpaden tussen de woningen werd bevestigd, maar de zondaars riske ren een procesverbaal. WANNEER KLAAR Nu men er zit, wil men ook van de rommel af, maar wethouder G. Schols verwachtte dat eerst einde van dit jaar de meeste aannemers met hun spullen gaan vertrekken. Tot zolang zit men in een wijk in opbouw. Met de bouw van het winkelcen trum gaat men beginnen na de bouwvak vakantie, zo zijn tenminste de plannen. Wat voor winkels in dat centrum komen is nog niet bekend, wel dat er in ieder geval een super markt zal komen. Ook is men van plan zo gauw mo gelijk de busverbinding met Bruks ke 2 op te gaan zetten. In de flats, die bij het winkel centrum gaan komen, zijn ruimten gereserveerd voor een tweede peu terspeelzaal en Groene Kruis. Tenzij er een andere regeling gaat komen van rijkswege zal de gemeente niets doen voor een crèche. Dat is in ogen van de gemeente op dit moment een bedrijfs voorziening. Als bedrijven dames aan het werk wil zetten, heeft het betrokken bedrijf de zorg voor een crèche en niet de gemeente. Er werd geklaagd over de toe stand van het jeugdcentrum, maar hier zal een onderzoek naar worden ingesteld. Dat het plein voor de Foe- kepot nu zo'n beetje funktioneert als „draaipunt'' voor Rank Xerox bussen en andere, wordt betreurd, maar men gaat er geen extra wegen voor aanleggen. Men meent dat de situatie daar ter plaatse beter en veiliger zal worden als de hele rond weg om Brukske heen klaar is en de Henri Dunantstraat een tweede aansluiting geeft op die rondweg. De vraag naar kinderspeelplaatsen werd teruggespeeld naar de verga dering. Evenals in Brukske 1 zal met de wijk overleg plaats hebben waar ergens de speelterreintj es en een trapveldje gaan komen. Uitdrukke lijk werd gesteld dat de groene mid denmoot bestemd is als openbaar en gebruiksgroen. Wel werd er op ge attendeerd dat de honden in Bruks ke 1 meer gebruik maken van de speel terreintj es dan de jeugd, met alle gevolgen vandien. Maar nogmaals, hoe belangrijk de ze vragen misschien ook waren in de dan volgende particuliere ge sprekken met de wethouders en hoofden van dienst kon al menig probleem de wereld uitgeholpen worden of de weg gewezen worden naar een oplossing. En dat het alle maal zo'n vaart niet loopt blijkt uit de spontane opmerking van een der nieuwkomers, die Brukske het pre dikaat gaf van een „leuke en goed geplande wijk". Elke minuut een procesverbaal voor te hoge snelheid Dat het nog nodig is in Venray te controleren op de naleving van de snelheidsbeperking wordt het beste gedemonstreerd door de Puttenweg te Ysselsteyn. Dat blijkt een goede bron van inkomsten te zijn voor Va dertje Staat. In een negentig minu ten durende kontrole werden maar liefst 90 processenverbaal opge maakt. Snelheden toegestaan is 50 km werden gemeten tot 90 km. per uur. In vijf controles bedroeg de buit aldaar meer dan 300 verba len. Maar ook in Venray-kom blijft de politie doorgaan met snelheidscon troles. De kontroles op de Westsin gel leverden 30 verbalen op, een kontrole op de Langstraat 25, op de Stationsweg 60 en op de Maashese- weg 18. Snelheden werden gemeten van 70 tot 75 kilometer per uur. Ook voor de komende weken staan weer kon troles op het programma. Veel mensen zouden best willen sparen. Maar ze komen er niet toe. Daarom heeft de ABN voor alle nieuwe spaarders een aardige aanmoediging: het boek 'Uit het leven van Dik Trom', mèt de plaatjes van Johan Braakensiek. Bij de ABN kunt u kiezen uit maar liefst 12 spaarvormen, dus daar is er altijd een bij die bij u past. Maar welke spaarvorm u ook kiest, de ABN stort meteen vij f gulden op uw spaarrekening. Die moet u dan wel minstens twee maanden laten staan. Voor een zelfde bedrag mag u ook het boek vanDikTrom meenemen,inhet traditio- nele jasje. Het ligt voor u /Sj* klaar by het dichtst bijzijnde ABN-kantoor. Dat Dik Trom boek lijkt mij wel wat, maar kunt u mij eerst wat meer informatie geven over sparen bij de ABN? Ja, dat Dik Trom boek wil ik hebben, open voor mij een spaarrekening bij de ABN. Aankruisen wat wordt verlangd. p,., Naam Adres WoonplaatsTel - I Ik heb reeds een rekening bij de ABN: Ja/Nee Zo ja, ABN-kantoor In ongefirankeerde envelop zenden aan 'Algemene Bank Nederland, Antwoord nr. 3502, A'dam J Venray, Julianasingel 36a, telefoon (04780) 2565

Peel en Maas | 1975 | | pagina 9