Venray weer te industrialiseren kern Nieuwbouw Rabobank Venrays Mannenkoor WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN SLUITING TBC-BESTRIJDING TE VENRAY Kleur- en slagzinwedstrijd van fa. Arts Nooijen een groot sukses WIJKRAAD NOORD-WEST v.d. MUNCKHOF VRIJDAG 2 MEI 1975 Nr. 18 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG V00'7 AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) De maatregelen van de regering om via bijdragen aan de gemeenten het werkloosheidsprobleem aan te pakken heeft voor onze gemeente nog al wat opgeleverd. Men zou al kunnen beginnen met de verbetering van de Timmer- mannsweg in Ysselsteyn, waar liefst 8 ton mede een einde gaan maken aan de hopeloze toestand, waarin die weg verkeert. Men heeft de weg naar Griendtsveen voor alle verkeer dan wel afgesloten, maar de bewo ners van de Timmermannsweg heb ben liever dat men vandaag dan morgen aan dit karwei gaat begin nen. Verder zijn er de drie „tunnels" voor de doortrekking van de provin ciale weg HorstVenray naar de Maasheseweg. Een tunnel over de Henri Dunantstraat, een tunnel over de Stationsweg en een over een eventuele doortrekking van de Noordsingel. Die doortrekking was al voor vorige jaren gepland, maar is toen om financiële redenen blij ven liggen. Een derde objekt, de verbouwing van Jerusalem van internaat en klooster tot gemeentehuis, is geluk kig al van start gegaan en levert werk aan verschillende bouwvak arbeiders. De verbouwing van de foyer van de schouwburg en de zelf is het vierde objekt, waarin het rijk extra gelden heeft gestoken. Daar over heeft de raad deze week zijn beslissing genomen. Een vijfde projekt zijn de zgn. Po lak-gelden, een extra financiering welke de gemeente krijgt om onren dabele werken te kunnen uitvoeren. B. en W. hebben zich intussen be raden om welke projekten dat gaat en de raad zit in spanning te wach ten wat het gemeentebestuur in deze binnenkort voor voorstellen op tafel zal brengen. Al zit er misschien naac de me ning van velen wat weinig schot in, al bij al een behoorlijk lijstje van nog uit te voeren werken. Een zo grote lijst, dat ze wel eens de jaloezie opwekt van andere ge meenten, maar ook zo groot dat een 6e „projekt" schijnbaar niet eens opgemerkt wordt. En dan is dat Venray als enigste plaats in den lan de weer aangewezen tot TE INDUSTRIALISEREN KERN. Dat betekent dat het rijk genegen is fabrieken, welke zich in Venray willen vestigen, bepaalde financiële en andere faciliteiten te geven. Bij de begrotingsbehandeling is over een verdere uitgroei van ons aller Venray het nodige te doen ge weest. Dachten we voor een paar jaren nog dat het industrialisatie- feest niet op kon, toen we met dui zend tegelijk per jaar gingen groeien en Brukske in een paar jaar tijd uit de grond moest worden „gestampt", toen ging men bij deze groei toch wel enige vraagtekens zetten. Moet dat nu allemaal zo nodig? Het eigen aardige is natuurlijk, dat men zulk een groei zelf niet meer in de hand heeft. Als de een of andere fabriek in ons eigen Venray op een gegeven ogenblik aankondigt uit te zullen groeien tot 6.000 mensen, dan kan men pruttelen en wellicht nog lelijk doen ook, maar men heeft dan heel weinig wapens in de hand om daar een stokje voor te steken. Voor dat „stokje" heeft nu de recessie van dit ogenblik wel gezorgd, maar het pro bleem als zodanig ligt er nog altijd. Men heeft elkaar bij genoemde be grotingsbehandeling gevonden op grond van het feit, dat men indertijd A gezegd heeft en nu B moet zeg gen, waarbij dan voorop dient te staan dat een meer gespreide werk gelegenheid de voorhand dient te krijgen. Op een presenteerblad heeft de regering thans die mogelijkheid aan Venray geboden. De vraag is, wat gaat men hier mede doen? Een vraag, die in alle openheid nog niet eens aan de orde is geweest, nu we moeite hebben al de andere zaken waarvoor we nu vrij plotseling staan, in orde te ma ken INDUSTRIALISATIEBELEID Een buitenstaander hoort men al dan niet jaloers Venray wel eens prijzen om het machtige indus trialisatiebeleid, dat toch maar ge zorgd heeft dat Venrays industrie terreinen vol kwamen met zelfs in ternationale en overwegend „scho ne" bedrijven. Maar wie geen vreem deling in Jerusalem is, weet dat de gemeente an-sich feitelijk met dat beleid weinig meer te maken had dan het beschikbaar stellen van in dustrie-terreinen. Slechts bij de ves tiging van de kleinere broeders heeft de gemeente een rol gespeeld, maar hoe en waarom de grote „internatio nalen" Venray uitgekozen hebben, is nog steeds een goed bewaard geheim, oo kvan het ministerie van econo mische zaken. Als we naar aanleiding van het beschikbaar stellen van gelden voor verbouw en uitbreiding van de schouwburg klagen dat deze door rijksbeslissingen ons eigen gemeen telijk beleid niet zo in de wielen wordt gereden dan toch minstens omgebogen, dan mag de vraag ge steld worden, welke invloed Venray dan wel heeft bij het verdere indus trialisatiebeleid van de overheid. Een overheid, die en dat heeft het verleden duidelijk geleerd moge lijkheden daartoe opent, maar van die mogelijkheden ook zelf gebruik maakt. Rijst de vraag of we moeten wach ten op wat de overheid voor ons in petto heeft, of dat we zelf aan de slag moeten? In een tijd van recessie van werktijdverkortingen en van te ruggang lijkt het bepaald geen sine cure, zeker niet voor een gemeente, die haar handen op ander terrein toch al vol heeft, nog eens moeite te gaan doen om, wat we zo fraai noe men, nog wat „werkpaarden" naar Venray te halen. Een werkterrein, waarvan we als gemeente niet be paald veel kennis hebben. Dat zijn meteen wat vragen, die opkwamen bij de boodschap dat Venray weer kan gaan industrialise ren. Uit werkgeverskringen, van ge meentewege en van enkele vakbon den is reeds eerder betoogd dat deze maatregel nodig is om een verdere uitbouw van de werkgelegenheid in Venray mogelijk te maken. Nu is die maatregel er en zal het antwoord op de daaruit voortvloeiende vragen moeten worden gegeven. Beperken we ons tot uitbreiding van de Oostrumse industrieterreinen en/of vergroting van het Venray se industrieterrein Gaan we grootscheepse reklame maken in binnen- en buitenland, met alle mogelijkheden, welke Venray heeft te bieden? Of zoeken we het eerst in de an dere richting, namelijk dat we juist op grond van die aanwijzing trach ten een MTS werkelijkheid te ma ken en de infrastructuur aan te pas sen aan de gewijzigde omstandighe den (om maar enkele voorbeelden te noemen). Naast de gedachte besteding van de Polak-gelden dachten we dat een discussie over dit onderwerp zeker van zulk een groot belang is voor de toekomst van Venray. Zeker als we de werkloosheidscijfers zien van de ze regio, waar nog al wat struktu- rele gevallen bij te noteren zijn. Wil men daar van af, dan zal er iets moeten gaan gebeuren. Donderdag 1 mei om 20 uur repe titie voor het gehele koor. Hierna wordt een bezoek gebracht aan de Wielerzesdaagse t.b.v. Zangers van St. Frans. Maandag 5 mei Nat. Feestdag: Medewerking van Venrays Mannen koor aan een Venrayse avond in de Schouwburg. Tijd van optreden wordt nog nader bekend gemaakt. De extra repetitie vervalt dus. Dinsdag 6 mei bestuursvergadering in De Zwaan. Hierop worden ge woonte getrouw weer enkele leden uitgenodigd. Donderdag 8 mei om 20 uur repe titie voor het gehele koor. Maandag 12 mei repetitie bassen enbaritons in school „De Essel", Ur- sulastraat 1, aanvang om 20.30 uur. Oud papier moet voorlopig (in af wachting van een nieuwe opslag plaats) gebracht worden bij dhr. W. Smits, Hoendersstraat 17. Afmeldingen uitsluitend bij dhr. M. Aarts, tel. 1617, of Hotel De Zwaan, tel. 1279. Met ingang van 1 mei is het kring bureau voor tuberculosebestrijding te Venray van het Limburgse Groe ne Kruis, Merseloseweg IA gesloten. De dienstverlening wordt voortge zet door het Distriktsbureau, Wilhel- minapark 44 te Venlo (077 - 12386). Het bureau te Venray wordt ge sloten wegens de bouw van een nieuwe Rabobank op het aan het kringbureau aangrenzend terrein. Deze bouw maakt het nodig een deel van het bureau af te breken, terwijl het voortzetten van de dienst in het resterende bureau door de bouwaktiviteiten ernstig zou worden gehinderd. In goed overleg tussen het ge meentebestuur en de besturen van de plaatselijke en provinciale Groe ne Kruisverenigingen werd daarom besloten het bureau per 1 mei op te heffen. De reden was dat vaststond, dat door maatregelen van het rijk het bureau toch reeds binnen afzien bare tijd definitief zou worden ge sloten. Gezien ook de inkrimping van het personeelsbestand voor de Tuberculosebestrijding per 1 mei in Noord-Limburg werd daarom beslo ten per 1 mei de nieuwe situatie te doen ingaan. In het districtsbureau te Venlo zijn de spreekuren o.l.v. dkt. K. Backer: maandag van 9-11 uur; donderdag van 9 - 11 en van 2-4 uur. Voor onder wijskeuringen is het bureau dagelijks geopend van 9-12 uur en van 2-5 uur. De kleur- en slagzinwedstrijd, ge organiseerd door de fa. Arts Nooyen B.V. bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan is een enorm suk ses geworden. Een deskundige jury had een moeilijke taak om uit dui zenden inzendingen de beste aan te wijzen. De gelukkigen waren: Kle urwedstr y d 1. Mare Janssen, Kempweg 52, Ven ray 2. Jolanda Martens, Vloetweg 18, Oploo 3. Monique Rutten, Eisenhowerstr. 8, Venray 4. Geertjan van Lanen, Boxmeer- seweg 3a, Beugen 5. Anita Fleuren, Joeren Boschstr. 56, Boxmeer 6. Peter Peters, Gouv. Houbenstr. 34, Wanssum 7. Margriet Posthumus, Mauritsstr. 6, Deume 8. Malinda Janssen, Elzenstraat 23, Boxmeer 9. Mark Rutten, Eisenhouwerstraat 8, Venray 10. Henny Broekman, Steendalenstr. 86, Gennep 11. Ingrid Vollenberg, Ysselsteynse- weg 66, Ysselsteyn 12. Angela Albers, De Bongerd 13, Katwijk (Cuyk) 13. Sally Raymakers, Beekweg 98, Vredepeel 14. Ine v. d. Heuvel, Groeneweg 13, Deume 15. Marlous Cockx, J. v. Cuykstraat 23, Cuyk Slagzinwedstrij d 1. G. B. Lebberink, Anthoniuspark 18, St. Anthonis 2. L. Rutten, Eisenhouwerstraat 8, Venray 3. H. J. Thijssen, Hoebertweg 15, Venray 4. J. G. H. van Mil, Gardeniers- dreef 56, Cuyk 5. J. M. v. d. Zeeuw, Burg. Wolters- straat 23, Gennep 6. C. J. v. d. Graaf, Klaproosweg 1, Milsbeek 7. H. de Vries, Elzenstraat 19, Box meer 8. A. Verdijck, Kerkenveld 8, Beu gen 9. J. Centen, Sambeekseweg 23, Boxmeer 10. Mevr. v. Zeeland,-Aarts, Burg. v. d. Wildenberglaan 50, Rips 11. A. v. Buel, Kerkeind 19, Milhee- ze 12. J. A. v. d. Berkmortel, Mozart- straat 106, Deurne Alle deelnemers hebben over de uitslag bericht ontvangen. Mocht er door omstandigheden iemand geen bericht ontvangen hebben, gaarne even melden bij Arts Nooyen b.v., Boxmeer, Venray, Deume of Cuyk. Zaterdag 3 mei Elly en Rikkert. Ze zijn 9 jaren geleden begonnen en hebben in die tijd al een stuk of 8 elpees gemaakt. Ze bespelen auto- harp mandoline, viool, dulcimer, gi taar en nog veel meer. Ze vertellen ook sprookjes en verhaaltjes en scheppen een heerlijke sfeer. Dit al les voor maar 2,50 in onze soos. Zondag 4 mei zijn we i.v.m. de Dodenherdenking 'smiddags geslo ten en 's avonds pas om 9 uur open. Maandag 5 mei is het groot feest, dus jullie kunnen van 3 tot 6 en van half 8 tot half 1 weer in de soos te recht. Er zal dan Goud van Oud ge draaid worden en er is voldoende plaats om volop te swingen. Donderdag 8 mei is het Hemell vaartsdag en dan zijn we alleen 'savonds open. Groetjes. Eerste Heidebrand Nog maar net enkele dagen zon of Venrays brandweer moest uitrukken voor een bos- en heidebrand langs de Zeilbergseweg te Ysselsteyn. Dank zij gunstige windrichting, het in recordtijd aanwezig zijn van Ven rays brandweer en het reeds aan pakken van omwonenden kon erger worden voorkomen. De schade bleef beperkt tot een kleine oppervlakte verbrande heide en struikgewas, 't vuur was gedoofd voordat het zich in de zachte bodem kon uitbreiden. Circülatiepompen gestolen Ten nadele van het installatiebe drijf M. werden bij de in aanbouw zijnde woningen op Brukskse II 5 circülatiepompen gestolen. TREFCENTRUM NOORD-WEST Jongens en meisjes, zaterdag 3 mei a.s. is er weer een gezellige dis co-avond voor jullie. De toegang is alle leeftijden. We beginnen om half 8 en de entree is 50 cent. Achter de disco Bram - Wiel. Ouders deze disco-avonden zijn voor alle- leeftijden om 10 uur en voor boven 14 jaar om half 11 af gelopen. Kom eens kijken op die avonden. Ouders ook voor jullie zijn er die gezellige disco-avonden en wel op zaterdag 24 mei (dus niet op vrij dag. Hou die avond alvast vrij. Laat de mensen die dit voor jullie verzorgen niet voor niets daar staan. Dus tot 24 mei. Beneveld brein Ondanks hard remmen van de be stuurder de 43-jarige Venrayer J. v. B., botste de door hem bestuurde auto achterop de fiets bereden door de 24-jarige Venrayse R. N. Het ge beurde op de kruising Hofstr.-Sta- tionsweg. Het viel achteraf toch nog mee want er was alleen wat schade aan de fiets. Maar de politie son- stateerde dat drank mogelijk de oorzaak is geweest van die botsing, 't Bekende pijpje was nodig en ook de bloedproef. Er werd de bestuur der het bekende artikel 26 ten laste gelegd een artikel waarmee de be stuurder reeds eerder te maken heeft gehad. aan de Merseloseweg De Raiffeisenbank - Boerenleen bank, of wel Rabobank, gaat aan de Merseloseweg tegenover de Schouw burg een geheel nieuw hoofdkan toor bouwen. Dit is het gevolg van de sterke groei, die deze bank reeds tal van jaren doormaakt. Het ontwerp van deze nieuw bouw is afkomstig van Architek- tenburo Colsen bv te Venray, ter wijl Bouwmij Janssen bv als laag ste inschrijver de bouwwerkzaam heden zal uitvoeren. De nieuwe bank zal een inhoud krijgen van ca. 10.000 m3 en zal be staan uit een benedenverdieping, bestemd voor cliënten, en een bo venverdieping, die als administra tieruimte en als kantine benut zal worden, terwijl een aantal voorzie ningen, zoals kluis, archieven e.d. in de kelderruimte gehuisvest zullen worden. Het gebouw is funktioneel van opzet, hetgeen onder andere tot uitdrukking komt door een goede bereikbaarheid voor mindervaliden. Begin mei zal met de bouw be gonnen worden en men hoopt in april 1976 de bank gereed te heb ben, zodat dan 't oude kantoor ver kocht zal kunnen worden. De Rabobank Venray, die in 1899 is opgericht, heeft momenteel haar hoofdkantoor nog aan de Juliana- singel te Venray, terwijl zij ook nog beschikt over een bijkantoor aan 't Kennedyplein. Het parkeerprobleem in de om geving van de bank aan de Juliana- singel is van die aard, dat veel cli ënten de verplaatsing van 't hoofd kantoor verwachtingsvol tegemoet zullen zien. Ook de gemeente Venray juichte de plannen van de Rabobank, die dus binnen afzienbare tijd hun rea lisering krijgen, van harte toe. Nu immers was er de gelegenheid om een gedeelte van het nieuwe cen trumplan te realiseren, wat anders de eerste jaren nog niet mogelijk zou zijn geweest. Gemeentesecretaris Meerlo-Wanssum naar Cuyk Met de kleinst mogelijke meerder heid en daarvoor waren drie stem mingen nodig, benoemde de raad der gemeente Cuyk de heer Hofmans, tot gemeentesecretaris, welke funk- tie hij thans in de gemeente Meerlo- Wanssum bekleedt. Ergerlijke stroperij Nabij de Ballonzuil is een erger lijk geval van stroperij gekonsta- teerd. Daar werd liefst een vijftal kadavers van reegeiten aangetroffen in strikken. De stropers hebben het te gevaarlijk gevonden om de strik ken na te zien. De laatste tijd zijn opmerkelijke gevallen van stroperij waar te ne men in het Venrayse jachtgebied. Vooral hebben stropers het gemunt op dragende reegeiten. Naast de op brengst van het vlees van de geiten gaat het hun vooral om de embryos want deze brengen rond 65 gulden op. De ongeboren dieren worden dan opgezet en moeten daarna als sie raad voor de kamer dienen. Er is binnenkort een wetsontwerp te verwachten dat het de stropers moeilijk zal maken afzetgebieden te vinden. Eigenaars van restaurants en poeliers zullen moeten aantonen waar de reeën vandaan komen, die ze aanbieden. De commandant van de jachtbri- gade heeft uitbreiding van de jacht- detachementen veldpolitie ge vraagd, mede omdat de wildstroperij de laatste tijd toeneemt. Men hoopt ook dat het toezicht in het Venrayse gebied zal worden uitgebreid. Moge lijk dat met de uitgifte van de jacht- rechten per 1 juli a.s. met dat toe zicht rekening zal worden gehouden. Drumen Showband Venray en omgeving Wekelqkse repetitie tij den: Instruktie asp. majorettes: zondags van 10.30-11.00 uur. Show- en instruktie-majorettes en vaandeldraagsters: van 11.00-12.00 uur o.l.v. de heer A. Koonings en mej. N. Vergeldt in de sportzaal aan de Langeweg. Afmeldingen: uitsluitend telefo nisch 04787-311. Instruktie asp. tamboers en tamboers donderdags van 19.00 - 20.30 uur in zaal Volleberg, Henseniusstraat o.l.v. de heer H. Martens. Afmeldingen: uitsluitend telefo nisch 04780-1724. U komt toch ook kienen op maan dag 1 2mei in het Gemeenschapshuis te Leunen. Niet gespiegeld Onvoldoende spiegelen was oor zaak dat op de kruising Deumese- weg-Heydse Schoolweg een botsing ontstond tussen de personenautos bestuurd door P. uit Merselo en S. uit Eindhoven. Maar het bleef ge lukkig bij materiele schade. Een der bestuurders sloeg linksaf terwijl hij werd ingehaald. Diefstal autoradio Uit de auto van de 31-jarige Meer- lonaar W. v. K. werd een autoradio gestolen. Deze auto stond op de ter reinen van het psychiatrisch zie kenhuis St. Servatius geparkeerd. Geslaagd Aan de Katholieke Universiteit te Nijmegen slaagde mej. M. C. C. J. Akerboom voor het doctoraal exa men in de pedagogische en andra gogische wetenschappen. Honden vergiftigd Het staat vast dat in de buurt van de Meerlose Heide twee honden ver giftigd zijn, welke zich te goed heb ben gedaan aan neergelegde vergif tigde eieren. Deze eieren zijn daar door een jager neergelegd voor ver giftiging van eksters en dergelijke. Een hond heeft dat eten niet overleefd voor de tweede kwam de ingeroepen hulp van de dierenarts dr. Kreemer op tijd. Naar het zich laat aanzien zal deze hond het over leven. Het is bedenkelijk dat derge lijke methodes worden gebruikt op landbouwgronden, terwijl de eigena ren van die grond niet in kennis zijn gesteld van het neerleggen van die eieren. De eigenaar van de honden heeft enkele vergiftigde eieren op zijn grond gevonden en een aan klacht ingediend. De Venrayse poli tie stelt een onderzoek in. 4 Asbestplaten gestolen Ten nadele van de Prov. Water staat werden nabij de Paul Burg manstraat vier asbestgolfplaten ge stolen. Halve liter bromfietsbenzine gestolen Door verbreking van een ruit in de achterdeur werd toegang verkre gen tot de achterbouw van de wo ning van landbouw v. L. Er werd niets ontvreemd dan alleen een hal ve liter bromfietsbenzine. Diefstal motorblok Ten nadele van J. C. werd in de gemeenschappelijke ruimte in de parterre van de flat in de Mozart- straat een motorblok gestolen. BOEKHANDEL Grotestraat 28 Venray is ooit dinsdags de gehele dag geopend

Peel en Maas | 1975 | | pagina 5