DAMMEN SCHOUWBURG kan worden uitgebreid Vragen aan het college Financiële eindstand Vastenaktie 1975 SCHAKEN AUTO SPEEDWAY AV0ND- WIELERZESDAAGSE Jeugdnatuurwacht Maandag j,l. werden de volgende resultaten genoteerd: Fr. LiebrandJos Huis 11 Th. PeekM. Bakker 11 TijssenJos Martens 02 Drs. v. BommelZaal 11 VerkoeyenFr. Jacobs 20 H. FrijnsNoyens uitegsteld HendriksVerstegen 02 KennisArie Wester 02 Fr. JacobsG. Verstegen 20 Jos HuisFr. v.d. Oord 02 T. TijssenDrs. v. Bommel 20 Jos Ma rtensTh. Zaal 20 NoyensPeek 11 A. KennisHans Peeters 11 De onbetwiste topper van de avond was ongetwijfeld het duel Th. PeekM. Bakker. Dat Theo die ook ditmaal weer een grote vorm ver- de totaallijst M. Bakker, men kon toonde, ondervond de nummer 4 van dus ook hoog spel verwachten. In een uiterst spannende partij bleek de Horstenaar weer de grote stra teeg, maar zijn tegenstander wist wat er op het spel stond en bood taai tegenstand. In het eindspel een kleine onnauwkeurigheid van Peek en zo resulteerde dit duel toch nog in een draw. Voorlopig blijft Peek koploper. In Poule 2 eveneens een prestige- slag tussen de beide gegadigden Tijssen - Jos Martens. Na aanvankelijk gelijk opgaand spel kwam toch het betere positie- kiezen van Martens tot uiting, in de 44e zet kwam Jos met een goed doorberekende combinatie op dam. Fel vocht zijn opponent nog terug door 22-28 te spelen, maar de ta lentvolle Jos Martens hield 't hoofd koel en won in de 55e zet op over tuigende wijze. Ook hier blijft Mar tens voorlopig leider met 2 punten voorsprong. Leider H. Coolen maakte geen fout tegen W. Gommans, omdat laatstgenoemde een pionnenoffensief zag vastlopen in de sterke verdedi ging van H. Coolen. P. Rouvroye speelde tegen K. Lundahl een goede partij maar zag door tijdnood geen kans om de partij remise te houden. J. Houwen blijft verrassen door zich op de vierde plaats te handhaven door een snelle overwinning op J. Louwerse. Het drie pionnen voor deel van W. Jeuken bleek groter dan het stukvoordeel van R. Keereweer, zodat W. Jeuken nog hoop kan heb ben op de titel. Stand klasse I: H. Coolen 10 6 3 1 7% W. Jeuken 11 7 1 3 7% K .Lundahl 11 6 1 4 6% J. Houwen 10 5 2 3 6 W. Gommans 9 4 0 5 4 P. Rouvroye 10 1 5 4 3% R. Keereweer 9 2 2 5 3 J. Louwerse 7 10 6 1 A. Moss kan bijna zeker zijn van de eerste prijs in klasse 2. Hij ver sloeg P. Vissenberg in een uitermate spannende partij. B. Pleit kwam re mise overeen met W. Weytz. Stand aan de kop in klasse II: A. Moss 10 8 0 2 8 D. Hoekstra 8 4 0 4 4 P. Vissenberg 7 3 1 3 3% B. Pleit 8 2 3 3 3% Door de overwinning van J. Man- ders op M. Wiertz heeft laatstge noemde de kans verspeeld om de le prijs voor zich op te eisen. Nu zal hij de partij tegen Th. de Brouwer moe ten winnen om nog hoog in het klas sement te eindigen. Nelissen won van J. Bergkamp. Stnad in klasse Hl: J. Manders 8 5 2 1 6 F. Nelissen 9 6 0 3 6 M. Wiertz 9 6 0 3 2 Th. de Brouwer 7 4 2 1 5 J. Bergkamp 7 115 1% F. Didden 10 0 1 9 Door de nederlaag van J. Lucas- sen tegen R. Groenendijk is de po sitie van mevr. L. Spee verbeterd; alleen een misstap kan haar de eer ste prijs ontnemen. F. Geene heeft de rode lantaarn overgedragen aan J. Fonteyn door hem in een onderling duel te ver slaan. Stand in klasse IV: L. Spee 8 7 0 1 7 J. Lucassenij 8 6. 0 2 6 G. Weyers 8 6 0 2 6 J. de Buyn 10 4 0 6 4 R. Groenendijk 10 4 0 6 4 F. Geene 9 2 0 7 2 J. Fonteyn 9 2 0 7 2 Het autospeedwayseizoen 1975 is weer geopend en dat betekende voor onze Venrayse coureur Frans Bo- nants weer een uitdaging, om zich te kunnen meten met zijn mede-cou reurs, zowel nationaal als op inter nationaal gebied. De eerste wedstrijd werd verleden zondag in Tilburg verreden met als resultaat een 6e plaats en wel te we ten, met een gloednieuwe superstock die hij samen met zijn collega Wil ly Claessens ontworpen en gebouwd heeft en waaraan zo'n 350 sleutel uren zitten. Afgelopen zondag zou dan de ech te krachtmeting volgen in Kalden- kirchen Duitsland. Na een rustige le en 2e manche (een finaleplaats was hem voldoen de) startte hij in de derde rij met een totaal van plm. 18 rijders uit Enge land België, Duitsland en Neder land. Na een enerverende strijd kwam hij ten aanschouwe van de vele dui zenden toeschouwers als 4e over de finish achter John Gray Engeland, die le werd en Horst Heuchsen uit Duitsland 2e en 3e De la Noy uit België. Al met al een prachtig re sultaat in dit nog prille seizoen. Jammer is 't dat het zo'n kostbare sport wordt, maar gelukkig zijn er al enige mensen die hem een handje toesteken o.a. de fa. de la Roy Iso latie b.v., die voor 't plaatwerk als opbouw voor z'n superstock zorgt. Na drie dagen strijd in de avond- wielerzesdaagse is de stand als volgt: punten 1. Café Halfweg 70 2. van Ham 68 3. A S 62 4. In den Engel 57 5. J-Markt 54 6. Imfrago 46 7. Zangers van St. Frans 43 8. Petri 40 9. Hermus 38 10. Arts Nooyen 35 11. Martens 34 12. Jako 25 Behalve de spannende wedstrijden zijn er elke avond nog zeer span nende prominenten-ritten. Donder dag: Harmonie en Mannenkoor; vrij dag zullen de sponsors hun krachten meten. Zaterdag zullen enkele oud renners hun krachten meten. Zaterdagavond wordt de avond nog opgeluisterd door blaasmuziek De Zangers van St. Frans ver wachten dan ook nog veel belang stelling voor deze avonden die om 20.00 uur aanvangen. Allereerst willen we nog even te rug komen op een aantal voorbije activiteiten: Puzzel: De oplossing van de laatste spreek woordpuzzel was niet zo moeilijk te vinden, dachten we. De oplossing luidde: Waar een wil is is een weg. Degenen die niet alle antwoorden hebben kunnen vinden, mogen die wel aan hun leerkracht vragen. Schoonmaakaktie Deze schoonmaakaktie werd ge houden op zaterdag 12 april jl. Door een goede opkomst van de leden van de Henseniusschool en de Lucia- school mogen we deze aktie als erg geslaagd beschouwen. Nu deze open bare voorzieningen weer 'ns schoon gemaakt zijn, wil dat niet zeggen, dat iedereen zijn rotzooi daar kwijt kan. Opgeruimd staat netjes. Maar laten we Venray dan ook NETJES houden. Nestkastjes: Na een onderzoek bij de leden van de 6e klassen, is gebleken dat ge middeld bij 5 leden per klas deze nestkastjes bewoond zijn geweest door een of andere vogel. En dat mogen we een aardig resultaat noe men. Boomplantdag: De boomplantdag werd gehouden in het Brukske en verzorgd door de leden van de Henseniusschool. Deze officiële boomplantdag werd ge opend door de hr. de Bruyn, korps chef van de Gemeentepolitie Venray en tevens lid van het bestuur van de Jeugdnatuurwacht Venray. Na deze 7e boomplantdag zijn in deze campagne in totaal ruim 700 bomen aangeplanten. Ook dit mag met trots vermeld worden. Laten we wel ho pen dat er geen onnodige vernielin gen aangericht worden. Bloemplanten: De vorige week is op de scholen aan ieder lid een Begonia of Vlijtig Liesje uitgereikt. Iedereen is na tuurlijk benieuwd wie de mooiste plant heeft bij de keuring die te zij ner tijd gehouden zal worden. Hier mee zijn weer 'n aantal mooie prij zen te behalen. Zonnepitten: Op dezelfde dag heeft ieder lid ook 5 zonnepitten ontvangen. Over deze wedstrijd kun je later in Peel en Maas nog meer lezen. Luchtvervuiling Iedereen zal wel met enige ver bazing in de kranten gelezen heb ben, dat de lucht in Noord Limburg dikwijls nog ernstiger vervuild is dan in het Rijnmondgebied. Ook in dit opzicht is het van enorm belang dat we al onze bomen struiken en planten in ere houden. Want zij be strijden voor ons de luchtverontrei niging! Laten we deze „medewer kers" in deze op de juiste manier waarderen. Excursie Ospelse Peel: Zeer waarschijnlijk gaan we in de komende maanden mei en juni met ongeveer 600 leden een bezoek bren gen aan het nieuwe Peelmuseum in Asten en naar de Ospelse Peel. Ver moedelijk spreiden we dat over 5 woensdagen. Nadere gegevens hier over volgen nog. Maar denk voorlopig vooral aan de goede verzorging van je plant Ondanks het al langdurige voor overleg en het daarop volgende be raad, had de raad dinsdag jl nog 'n dikke 3 uur nodig om zijn fiat te geven aan de uitbreiding en verbe tering van foyer en schouwburg. Het feit dat het Rük haar subsidie inmiddels heeft opgetrokken van 748.750 tot 1.148.750 (en dus de gemeente nog maar 348.750 hoeft bij te passen) )vermocht niet de woordenstroom in te dammen die de raad aan deze kwestie meende te moeten spuien. Met frisse moed begon men weer aan precies dezelfde argumenten als in de voorbespreking waarvan SA MENWERKING graag de notulen ter tafel had gezien; zodat men een overzicht had kunnen hebben van wat toen aan argumenten voor en tegen ten berde waren gebracht. Deze fraktie had bij monde van mevr. POELS nogal bezwaar tegen de geheimhouderij van het College, dat goed wist dat de schouwburg- direktie alles in het werk had ge steld om gelden los te krijgen voor wat zij nodig achtte aan verbeterin gen en veranderingen. De raad wist dat niet en wordt op het laatste moment voor het blok geplaatst en moet andere dringende zaken laten liggen; als een Wijkcentrum in het Brukske en uitbreiding van 't sport park; om van riolering op de kerk dorpen maar niet te spreken. Dat deze verbouwing een soort status symbool voor Venray gaat worden, wordt door deze fraktie niet onder schreven. Wel vraagt ze zich af of bij alle technische voorzieningen er geen beweegbaar voor-toneel moet komen, en waarom het noodzakelijk is dat van olie op gas wordt over geschakeld, nu de gasprijzen stijgen. Ook wil zij weten hoe het gaat met de aanbesteding. Over de verdere besteding van de z.g. Polak-gelden, waaruit de ge meente die 3 ton wil halen, moet de gehele raad wat te zeggen heb ben, en niet alleen de commissies. Dat de gemeente er voor zal wa ken dat het werk binnen de grenzen van de begroting zal blijven, is heel fraai gezegd, maar wie zit er van gemeenteweg in het bouwteam om dat te controleren) Het is een regionale schouwburg - zo wordt altijd gesteld - maar waar om betaalt dan de regio niet mee in deze uitbreidingskosten? Tenslotte wilde mevr. POELS we ten hoe er voortaan geladen en ge lost wordt bij die schouwburg nu er de weg veranderd is in een .kron kel". VAN VALKENGOED had dezelfde kritiek op de geheimhouderij, maar wees verder op de reconstructie van wegen als de Beekweg, de Smakter- weg, de Zuidsingel, de wegen in Leunen, de doortrekking van de Zuidsingel, de aanleg van de Henri Dunantstraat, de rioleringen in Mer- selo en Castenray, de uitbreiding van de Wieën, de bouw van een bi bliotheek, van een wijkcentrum in Brukske, de opknapbeurt van de Veltumse kapel, een nieuwe muziek school, als even grote prioriteiten aan. Ook dat zijn prima werkob- jecten, die tot een bedrag van bijna 4 miljoen kunnen zorgen voor werk gelegenheid. Zijn stem liet hij af hangen van de vraag voor welke van deze projekten A.C.W.-subsidie is aangevraagd. Zo dat niet gebeurd is wenst hij dat alsnog daarvoor subsidies worden aangevraagd en dat zeker met het grootste deel van die werken nog dit jaar zal worden begonnen. „JA" VAN DE KERKDORPEN VAN DER STERREN had er geen moeite mee het reeds gegeven ja woord te handhaven, zeker nu de subsidie verhoogd is én reeds geble ken is, dat AC W-subsidie gegeven wordt voor de aanleg van riolering in Merselo. Hij hoopte dat de voor Castenray ook spoedig af zal komen en dat men zich voor uitbreiding van het aardgasnet in de kerkdorpen nu krachtig in gaat spannen. Drs. DEN BROK bleek deze avond sterk in de contramine te zijn. Hij bleef zich afvragen of dit geen te grote luxe voor Venray gaat wor den. De bewering dat grotere gezel schappen Venray zullen mijden, om dat ze het toneel te klein vinden en dat daardoor o.m. de exploitatielas ten groter gaan worden, vond hij nergens bevestigd. Bij hem wrong de schoen, dat een raad naar eer en geweten een prioriteitenlijst heeft samengesteld, waarop de schouw burg helemaal niet voorkomt. En dat omdat men eerstens als raad onkun dig is gelaten van het feit dat men daar uitbreidingen en verbeteringen wenst, en tweedens omdat men de urgentie daarvan nog niet inziet. Door particuliere inmenging van 't bestuur der schouwburg dat via zijn connecties gelden weet los te krij gen, wordt die zorgvuldig opgestelde prioriteitenlijst nu aan de kant ge schoven en krijgen anderen hun zin. Dat noemde hij niet acceptabel. Daarnaast worden dan plannen op tafel gelegd, waarvan in korte tijd nu al drie, vier begrotingen op ta fel komen. Er staan technische de tails op, die voor hem onbegrijpe lijk zijn; zoals een verwarming die plotseling niet meer schijnt te deu gen. Als men tekst en uitleg vraagt komt men met een adviseur op de proppen, die alleen meer geld ver dient naarmate men grotere plannen maakt; in plaats van een neutrale adviseur. En tenslotte komt men met exploitatie - overzichten, waar geen touw aan vast te knopen is. Zo zet men een raad voor het blok en laat men raadsleden oordelen over zaken die te onvolledig en te door zichtig zijn. ALLEEN UITBREIDING FOYER De PvdA had grote moeilijkheden met dit voorstel. Alles wat er ge beurt brengt niet meer publiek in de shouwburg. Tegen 't multi-funk- tioneel maken van de foyer is van haar kant geen bezwaar. Wet tegen toneeltorens en wat dies meer zij. Er zijn heel wat andere zaken die grotere prioriteit dienen te krijgen. Zij vindt het zonde zo de Polak-gel den te gebruiken én het geld dat voor bovenwij kse voorzieningen be stemd is. Als het bestuur van de schouwburg haar connecties ingezet had voor dingen die de gemeenschap harder nodig heeft dan een groter toneel zou er niet zoveel wrevel over dit punt geweest zijn. De PPR stelde dat kuituur-bedrij ven is: de natuur te ontwikkelen waarin de mens zich ontplooien kan. Dat kan men ook met andere dingen dan met een schouwburg. Bijvoor beeld met 'n sportterrein, met fiets paden e.d. En die prioriteiten waren vastgelegd. Waar nu over gespro ken wordt echter niet. VAN DER LOCHT vond het een vreemde zaak, dat in overleg met de gemeente, bij de schouwburg van alles kan; terwijl bv Free Wheeling nul op zijn request krijgt als die wat meer ruimte vraagt voor haar kul- turele aktiviteiten. Is men bang voor konkurrentie, nu daar ook klein kunstenaars optreden? Hij vond het trouwens toch een vrij vreemde zaak dat hier zo hard gelopen wordt, ter wijl men voor jeugdonderkomens en vraagstukken als de jeugdwerkloos heid niets doet. Als Venlo zijn schouwburg gaat krijgen zal de kon kurrentie harder worden. Hij had meer de indruk dat hier een soort dorpspolitiek bedreven wordt, waar bij het gaat om de glorie van het bestuur. „Laat de foyer uitgebreid worden, maar laat de rest liggen voor heel wat dringender zaken", al dus zijn bescheid. NIET AFGEZEGD In zijn antwoord ging de' VOOR ZITTER nog eens in op de ACW subsidie, die bestemd is om de ge meente de kans te geven bepaalde objekten voor te dragen om daar mede de werkloosheid te bestrijden. Daar hebben de gemeenten hun wensen dus ingediend. Acht de be trokken instantie op een gegeven moment dat juist, dan wordt geld voor een of ander projekt afgegeven. Dan zit de mogelijkheid er best in dat een bepaald prioriteitenschema in de betrokken gemeente doorbro ken wordt, maar dan overweegt men toch altijd of zulk een werk nuttig en noodzakelijk is. Men heeft de ACW subsidies bij de sporthal bij Jerusalem en bij de aardgasleidin gen naar de kerkdorpen toch ook niet afgewezen omdat prioriteiten schema's in het gedrang komen. Op een gegeven ogenblik is ook de verbouw van de schouwburg op die ACW lijst gezet (zonder dat die op de prioriteitenlijst voorkwam) en nu is ineens de mogelijkheid ge opend om behalve de uitbreiding van de foyer ook andere verbeteringen aan de schouwburg zelf gefinancierd te krijgen. Dan kan men wel boos zijn, dat juist die post afkomt, maar het betekent ook daar bestrijding van werkloosheid. Hij erkende dat het gemeentebe stuur ook overvallen is door de snelheid waarmede een en ander van start is gekomen, reden waarom ook de raad zo slecht geïnformeerd is. Maar de vraag blijft, is dit werk nuttig en noodzakelijk. Het ant woord daarop is z.i. „ja". Daar gaat het in feite om. In principe moet openbaar worden aanbesteed, doch een selectie op primaire keuze is ook mogelijk. Dat is een zaak, die het bestuur met de DACW moet uitmaken. Het bouw team, waarin de dienst gemeente werken zit, wil inderdaad binnen de begroting blijven, juist in opdracht van het gemeentebestuur. De regio, die wel bijdraagt in de tekorten op de programma's zal niet bijdragen op tekorten in deze bouw. Hij blijkt bereid te zijn om de raad in te lichten, welke projekten men op de ACW lijst heeft staan on der meer de reconstructie van de Beekweg en de riolering in Casten ray. Voor de reconstructie van de Smakterweg en de verbreding van de Zuidsingel hoopt men subsidies te krijgen van Economische Zaken. De wegen in Leunen, de doortrek king van de Zuidsingel en de Henri Dunantstraat financiert men met de Polakgelden. Over de wijkcentra en jeugdacco- modaties wil men betrokken wijken en de jeugd zelf laten beslissen., De bestuurscommissie voor jeugd- en sportzaken is daar al mee in overleg. Hij waarschuwde uitlrukkelijk dat men van de schouwburg geen kuituurtempel wil maken, maar het gaat hem te ver, filosofische be schouwingen over kuituur-ontplooi ing te houden, maar wel mensen willen verhinderen van kuituurma nifestaties te profiteren. Een schouwburg heeft net dezelfde rechten als een sporthal. Beiden ge ven bepaalde groepen mensen de kans aan een bepaalde behoefte te kunnen voldoen. Kultuurbeleid mag rustig enige allure hebben, dat mis staat geen plaats. Als men zich af vraagt of dat geen te grote luxe is voor Venray denkt men te klein schalig en te benauwd. Het staat vast dat er inderdaad al toneelgroe pen zijn, die doordat elders grotere toneelruimten liggen, Venray gaan mijden. Daarmede wordt de keuze beperkter, omdat het juist die ge zelschappen zijn, die het keuze-pak ket voor een groot deel mee bepalen. Als men en dat verwijt ging in de richting van WIEGANT ande re prioriteiten hoger stelt, moet men ze konkreet op tafel leggen. Door de schouwburg aan te pakken, verlie zen andere prioriteiten niets van hun waarde, mits ze hard gemaakt worden. KETELHUIS Het veranderen van het ketelhuis had nogal enige reakties gewekt, waartegen de adviseur Ossen zich afzette, die dit zag als een aanslag op zijn deskundigheid, onafhanke lijkheid en integriteit. Hij achtte het nodig om van olie op gas over te gaan en het ketelhuis ergens anders te plaatsen i.v.m. aan- en afvoer van verse lucht. 200.000 MENSEN LAURENSSE wees als voorzitter van het bestuur der schouwburg de raadsleden op het hen eerder toege zonden jaarverslag, waarin niet al leen duidelijk te lezen stond dat de uitbreiding van de foyer als ACW werk was ingediend, doch ook dat men de reeds lang levende wensen t.a.v. verbeteringen gestand bleef. Bovendien is dat alles nog eens her haald op een bezoek-avond, waarop de hele raad was uitgenodigd, doch slechts enkele leden aanwezig waren. De raad had dus kennis kunnen ne men van de plannen, temeer waar ook het dagelijks bestuur van de schouwburg voor een en ander van het algemeen bestuur (waarin ver tegenwoordigers van de raad zitten) toestemming gekregen heeft. De raad had dus kunnen weten, wat er aan de hand was, al gaf hij direkt toe dat de overrompelende wijze, waar op de resp. subsidies zijn afgekomen ook het dagelijks bestuur voor de nodige problemen heeft gezet. Hij wees er de leden op dat 200.000 mensen gemiddeld per jaar in Bee- jekurf komen. VAN DER LOCHT, noch WIEGANT overtuigd te zijn door des VOOR ZITTERS argumenten. Integendeel, men vond hem niet debatteren, doch ageren tegen mensen, die aan andere prioriteiten dan hij, de voorkeur ga ven. Maar nieuwe gezichtspunten brachten ook zij niet naar voren. Dat deed wel THIJSSEN die stel de dat zijn fraktie blindelings en op goed geluk het advies van verstan dige mensen zou volgen. Maar toen ook hij de connecties van 't schouw burgbestuur naar voren bracht, kreeg hij van de VOORZITTER te horen, dat hij die uitdrukking ver wierp indien hier „gekonkelfoes" mee bedoeld is. Als er mee gemeend wordt, dat men met objectieve ar gumenten een ander heeft kunnen overtuigen dan kon hij dat onder schrijven. DEN BROK bleef ook bij zijn standpunt dat hier geweld wordt aangedaan door „de figuren achter U" (gemeend was de voorzitter en direkteur van de schouwburg, die op uitnodiging van de burgemeester aanwezig waren om eventueel voor lichting te geven, doch kennelijk op dit raadslid werkten als de bekende lap bij de bekende stier) aan de prioriteitenlijst. Ofschoon hij er geen twijfel over liet bestaan er mordicus tegen te zijn, wenste hij desondanks nog het nodige te weten over tech nische onderwerpen en over belas- tingteruggave, maar ook van dit front verder weinig nieuws. VAN VALKENGOED vond het gas- en oliebetoog van de adviseur een lelijke flop, terwijl MULDERS stelde dat de schouwburg hiermede wel de grenslijn bereikt heeft, die men elders ook stelt. En hij waar schuwde verder dat dit geen aanlei ding moet zijn om de soos verder in haar kulturele aktiviteiten te hinde ren. MEVR. POELS sloot de rij spre kers met nog wat ondergeschikte kwesties, maar toen was dan na 3% uur praten en soms bekvechten het uur der waarheid gekomen. Wat in siders reeds na een kwartier ontdekt hadden bleek toen. De heren VAN DER LOCHT, WIEGANT en DEN BROK bleken tegen, de rest voor. En tussen de regels door had men kunnen ervaren dat (de technische adviseur het én bij de raad én bij CONNECTIES I het bestuur niet zo'n hele beste beurt gemaakt heeft. Dat kan nog een In tweede instantie bleek noch staartje hebben. Voor de jongste raadsvergadering kregen de raadsleden een waslijst van notulen door te werken, waar van verschillende nog van het vorig jaar. En die waren op hun beurt voor de raad weer aanleiding om het college zo nu en dan (lastige) vragen te stellen. Zo wilde DEN BROK weten hoe het afgelopen is met de 25.000— die de Industriële Club indertijd heeft toegezegd voor de totstandko ming van het sportpark De Wieën. Die zijn wel toegezegd, maar i.v.m. het feit dat de toenmalige stichting door de gemeente is overgenomen, nooit betaald. Hierover is nog over leg gaande, zo bleek uit het ant woord. De voorlopige huisvesting van de politie (een andere vraag) blijft nog zoals ze is. De betrokken politie mensen waren niet kapot van de plannen, welke waren gemaakt voor verbouw en dus is men na inspraak aan het proberen ook die wensen in de opzet te betrekken. Een derde vraag was, waar de toe gezegde regeling bleef voor niet aan politieke partijen gebonden mensen, die desondanks graag lid van raads commissies zouden worden. Die zijn nu niet aan bod gekomen, maar daar zou een bepaalde regeling voor ko men. Die komt voor de volgende vergadering op tafel. Het bouwteam voor Jerusalem zou meerdere raadsleden bevatten. Maar de VOORZITTER vond dat aan die opgave is voldaan door het lidmaat schap van de heren LOONEN en DE BRUYN. Verder wilde dit raadslid weten hoe het zit met brandweer oefeningen in Het Schuttersveld, maar hierop moest de VOORZITTER hem het antwoord schuldig blijven tot de komende vergadering. VAN DER STERREN vroeg naar aanleiding van de notulen of de be rekeningen voor verdere aansluitin gen van Limagas in Oirlo al binnen waren. Dat blijkt het geval en men gaat hierover binnenkort praten met de dorpsraad. Het parkeren van vrachtwagens is nog altijd een heet hangijzer ook in de verkeerscommissie. Maar die hoopt binnenkort de steen der wij zen in deze te vinden. Het onderzoek naar eventuele hin der van een motor-cross-baan onder Oirlo is indertijd stop gezet toen de betrokken stichting (geen interesse meer bleek te hebben om daar een renbaan te gaan maken. Er wordt wel gekeken of elders plaats en ge legenheid is. Doch daar is men van gemeentewege nog niet uit zelfs niet nu er dempers zijn voorgescreven sinds januari jl. De verbreding van de spoorweg overgang in Oostrum was voor mevr POELS-PETERS aanleding te vra gen waarom het stationsgebouw in Oostrum vervangen moet worden door een nieuw dat er volgens haar uitziet als een blokkendoos. De VOORZITTER vertelde dat dit een zaak van de Spoorwegen is die het bestaande gebouw verouderd, inefficiënt en te duur in onderhoud noemen. Dat de Henri Dunantstraat doorgetrokken wordt naar Oostrum heeft met deze nieuwbouw niets te maken. Men gaat van gemeentewege de Dorpsraad in Oostrum op de hoogte brengen van de veranderin gen bij het station. De heffing van keurlonen, zoals die door de raad zijn vastgesteld, worden voorlopig nog niet ter goed keuring naar Maastricht gezonden. Men gaat eerst eens onderzoeken hoe het zit met de klachten van een slagersbedrijf, dat deze nieuwe hef fing een te zware belasting noemt. PATRONAAT REINTJES kreeg te horen dat de renteloze lening die 10.000,groot was en voor het voormalige patro naat bestemd was, niet door de Stichting Cultureel Centrum is over genomen, doch door 't Kerkbestuur van St. Petrus Banden. Die heeft indertijd gelegenheid gegeven )tot restitutie, maar velen hebben dat bedrag geschonken aan de toren- aktie. Wie echter zijn geld terug wil hebben kan dat alsnog bij dat kerk bestuur krijgen. De opbrengsten van de Vastenak tie 1975 SAMEN BOUWEN (aan ont wikkel ingsprojekten in Indonesië en Papua Nieuw Guinea) zijn dit jaar als volgt geweest: Grote Kerk 5109 Paterskerk f 3610 Paterskerk f 3611 Vredeskerk f 6237 Aandelenaktie f 927 Derde Wereld Winkel f 3134 Pasar Malam f 3328 Totaal f 22382 Vorig jaar brachten de drie cen trum-parochies 15.903,- bijeen. De opbrengst van dit jaar is dus met 6479 ofwel 40°/o gestegen. Dit is ver boven de verwachtingen van de Interparochiële Werkgroep, die op een totaalbedrag van 18.000,- had gemikt. Daarom hartelijk dank aan allen die op een of andere wijze aan het welslagen van deze Vastenaktie '75 van de drie centrum-parochies heb ben bijgedragen. Interparochiële Werkgroep Vastenaktie 1975.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 2