WERKBEZOEK KVP Commissie van Financien Burgemeester opende officieel manege Lente Muziekfeesten Oirlo -ARROW- £któ&7icci/en 6.u(%f; real american SHIRTS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN THOMASSEN HELPT U 00K MEE EUTERPE NIEUWS STIENSTRA Uwmakelaaj: STICHTING 0PEN- BEJAARDENWERK VENRAY WONINGMARKT ONDERZOEK JONGEREN AV0ND- WIELERZESDAAGSE .VELTUM VRIJDAG 25 APRIL 1975 Nr. 17 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 cL per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Het was ouderwets druk op de C.D.A. forum - avond, waaraan liefst twee staatssecretarissen 'n.l. Hazenkamp (economische za ken) en van Rooyen (Financiën), en vier kamerleden, t.w. An- driessen, van Amelsfoort, Nooteboom en Bekker deelnamen. Zaal In den Engel was goed gevuld en zowel landelijke als regionale problemen kwamen na dit werkbezoek ter tafel. WAARSCHUWING Zo nam de KVP-fraktievoorzit- ter mr. F. Andriessen duidelijk stel ling tegen de PvdA, die hij waar schuwde dat zij niet ongestraft haar ministers een regeringsakkoord kan laten sluiten en dan halverwege de rit deze met een heel andere op dracht belasten. Hij wees daarbij op de kritiese opstelling van het jongste PvdA-congres t.a.v. NATO, waarbij dit congres het lidmaat schap bij de NATO over drie jaren opzegde. Dit is voor de C.D.A. on aanvaardbaar en' zonder C.D.A. kan een Partij vd Arbeid niet regeren. Ook over twee jaren niet, als men de rit uitzitWant ook dan zal 't lidmaatschap van de NATO een der voorwaarden zijn voor een regeer akkoord bij de CDA. Ook het feit dat het landelijk bestuur van de P. v.d.A. zich gemoeid heeft in de wet houdersverkiezing in Amsterdam noemde hij een aanslag op het hui dige kies- en staatsrecht, zoals hij de beslissing, met krappe meerder heid om op 1 mei in Rotterdam de rode vlag uit te hangen een provo catie noemt. Dit alles maakt de sa menwerking tussen regeringspartij en niet gemakkelijk, een samen werking, die hij ook voor de PvdA onvermijdelijk noemde nu de C.D.A. een feit geworden is en bij de eerst komende kamerverkiezingen - wan neer ook - metterdaad met één lijst zal gaan komen. Hij verheelde niet dat de KVP in de voorbije weken de nodige moei lijkheden had te overwinnen, maar nu staat men unaniem achter het C.D.A., die hij zag als de grote middenpartij, zonder welke geen partij regeringspartij kan worden. Naar aanleiding van opmerkingen van PSP vertegenwoordigers stelde de fraktievoorzitter nog eens duide lijk dat er met de PvdA geen af spraken zijn gemaakt bij de coalitie die uitsluitend gegrond was op de partij programmas. Nu moet men niet halverwege een van die partij- programmas gaan veranderen. WERKBEZOEK Maar het gezelschap bleek ook bij het werkbezoek de ogen open ge had te hebben voor regionale tekor ten. Men had daarbij ontdekt dat meer dan de helft van de Noord- Limburgse bedrijven kleinbedrijven zijn, die met een redelijke rende mentsontwikkeling gebaat zijn, al zal aan de afbouw van de overca paciteit in de bouw niet te ontko men zijn De inkomstenvorming in de land en tuinbouw laat te wensen over mede door de sterke kostenstijging en o.a. door de olie. Minister v.d. Stee had in Gennep al beloofd dat komend jaar voor land- en tuinbouw het verschil tus sen olie en gas-prijzen voorbij zal zijn. Staatssecretaris v. Rooy kwam hier zeggen dat de verhoging van de aftrek voor zelfstandigen en de ver hoging van de oude - dagreserve thans onderwerp van gesprek uit maken met o.m. 't Landbouwschap. Ook aftrek voor de medewerkende vrouw maakt onderwerp van studie uit. De concurrentie-vervalsing bin nen de EEG is een ander onderwerp wat de aandacht heeft. Het kamer lid Bekkers waarschuwde de rege ring in dit verband, dat niet de ver andering van belastingen de garan tie geeft, dat er geld komt, doch dat dit inkomen moet komen uit de prijzen. Prijsvorming is belangrijk en daarom moet ook de concurren tie binnen de EEG juist liggen. KLEINE KERNEN J Een ding bleek men duidelijk de ALLEEN BIJ MODEHUIS bezoekers op het hart gebonden te hebben, namelijk dat de huidige po litiek t.a.v. de kleine kernen in Nrd. Limburg niet bepaald door ieder een onderschreven wordt. Andriessen was er van overtuigd dat het beleid tegen die kleine ker nen inderdaad in zoverre zal moe ten werden bijgesteld, dat ook daar neg ontwikkelingsmogelijkheden moeten blijven. Daarop werd vanuit de vergadering ingespeeld met de mededeling dat in de 23 Noord Lim burgse kernen alleen al 600 bouw bedrijven liggen, die een deel van de plannen van minister Gruyters kunnen uitvoeren, maar de provin cie schijnt er niet aan te willen. Dat verwijt "werd teruggekaatst door deputé v.d. Voort, die vertelde dat men via de DACW-subsidies links en rechts in de provincie toch ook de bouwnijverheid stimuleert, ter wijl men door de inspraak in het structuurplan ook het publiek een stem wil geven bij de ontwikkeling van kleine kernen. Over het rijkswegenplan en meer in het bijzonder over de rijkswegen 73 en 77 is bij het werkbezoek ook gesproken. Hierop ging men verder staande de vergadering echter niet Het gezelschap had in Venray een bezoek gebracht aan het biobedrijf van de heer Keijsers aan de Kraak- se Pas, en zich daar laten inlichten over de problemen ook t.a.v. het milieu. De vereniging zondagsschoolonder- wijs Molukse Evangelische Kerk is ook in Venray vertegenwoordigd. Verschillende Zuid Molukkers, die in Venray leven, maken hier van deel uit. Bij gelegenheid van hun 25 jarig verblijf in Nederland wordt o.m. een groot herdenkingsfeest georgani seerd in de Rijnhal in Arnhem waar men zo'n 4000 kinderen en hun ou ders bijeen hoopt te brengen als le den van deze vereniging. Daar hoopt men ook een twaalftal kin deren uit Ambon zelf te laten ko men om de godsdienstige en kultu- rele banden met de in Nederland geboren landgenoten te verstevigen. Deze 12 kinderen blijven dan en kele weken te gast in ons land. Men hoopt daar een prachtig feest van te maken,, maar alleen al het overbrengen van deze 12 Ambonese kinderen gaat het enorme bedrag kosten van 50.000,Predikant Sesulima uit Cuyk ook hier geen onbekende heeft om dat geld bij een te krijgen een landelijke aktie op touw gezet. Of liever twee ak- ties. Namelijk een briefkaartenak- tie, die men kan sturen naar MA- GIM, postbus 117 in Guyk en welke men mag overfrankeren tot 5, De andere aktie is een giro-aktie waar men onder gironr. 33.75.600 giften voor dat doel kan overmaken aan MAGIM, Cuyk. Donderdag 24 april 20 uur repe titie harmonieorkest Prinsenhof. Zondag 27 april Communiefeesten: 9.00 uur Paterskerk, bijeenkomst 8.30 uur Volleberg; 9.30 uur Petrus Banden Kerk met opluistering van de dienst. Uniform: Wit overhemd en rode stropdas. Woensdag 30 april aubade aan ge decoreerden op gemeentehuis. Bij eenkomst om 11 uur v.m. in Prin senhof. Uniform als boven. Donderdag 1 mei 20 uur repetitie harmonieorkest. Na afloop repetitie (vrijwillig) bezoek aan wielerzes- daagse Zangers van St. Frans met hofkapel. Prominentenrit Mannen koorHarmonie. Zondag 4 mei Communiefeesten: 9 uur Vredeskerk, bijeenkomst 8.30 uur Thielen; 9.30 uur Petrus Ban den Kerk met opluistering van de dienst. Uniform als boven. Donderdag 8 mei 9 uur Vredeskerk bijeenkomst 8.30 uur Thielen; 9.30 u Paterskerk, 'savonds geen repetitie. Wy rekenen op ieders aanwezig heid bij dit drukke programma. Nog voordat de raad een bezoek ging brengen aan Oss werden de le den van de financiële commissie bij een geroepen om hun advies te ge ven over de opheffing van het ge meentelijk woningbedrijf. Aangezien de gemeente nog maar enkele wo ningen in beheer heeft, is een aparte gemeentelijke woningbedrijf niet meer nodig en keurde ook de com missie de opheffing hiervan goed. Geen bezwaar had men ook tegen het wat goedkoper beschikbaar stel len van de agenda's en notulen van de raadsvergaderingen vóór gein- teresseerde burgers. Die kosten nu per jaar een tientje, terwijl men an ders er 62,voor moet betalen. Geen bezwaar had de commissie ook tegen toetreding als lid van het instituut voor onderzoek van de overheidsuitgaven. Dat lidmaatschap kost 100, Nu de barak van het Groene Kruis gaat verdwijnen, moet ook de daar in ondergebrachte peuterspeelzaal verhuizen naar het gebouw van de Protestants Christelijke School aan de Prins Bemhardstraat. Daar moest nog het een en ander in veranderd worden, waarvan de materiaalkosten en de specifieke installateurs- en aannemerswerk zaamheden 21.300,bedragen. Daaronder zit dan ook de vervan ging van de olieketel van de c.v. door een gasketel. De ouders zelf hebben voor 19.500,door zelf werkzaamheid aan loonkosten be- In de rondvraag vroeg CLAES- SENS wanneer de verhoging van de subsidies voor de muziekgezelschap pen aan de orde gaat komen. Het blijkt dat er een nieuwe ad vies hierover is van de samenwer kende muziekgezelschappen in Lim burg aan G.S. Op grond daarvan is men in Venray thans een nieuwe regeling in orde aan het maken. Die komt de komende commissie-verga dering op de rol. Dan komt ook de lijst ter discussie, die B. en W. aan het opstellen zijn van onrendabele werken, die in aanmerking komen voor de zgn. Polak-gelden, die door het rijk speciaal aan de gemeenten gegeven zijn om zelf onrendabele projekten te kunnen verwezenlijken. V. D. STERREN vroeg of daar mede ook onrendabele gasaanslui- tingen op de kerkdorpen gefinan cierd kunnen worden. Dat wordt nog bekeken, ook al omdat men via baatbelastingen hier iets aan kan doen. Een andere opmerking, dat ver zoeken om subsidie van de jeugd in Veltum al twee maal afgewezen zijn, omdat de aanvragen niet in or de zouden zijn, zal nader onder zocht worden. In deze commissie deed dhr. Lit- jens uit Oostrum als niet-raadsli<i nu zijn entree. Jan Litjens de bekende koetsier uit Leunen beleefde zaterdagmiddag weer een grote dag in zijn koetsiers leven. Toen kon hij met zijn door twee paarden getrokken koets naar de Notarisberg waar hij 't burgemees terlij ke echtpaar met twee kinderen een rit mocht aanbieden naar de nieuwe Venrayse manege. En met waardigheid kweet hij zich van die taak. Zijn koets werd geescorteerd en begeleid door ruiters en amazones die reeds onderdak hebben in de manege. Hans Oudenhoven sprak daar het welkomswoord. Hij was dankbaar voor de medewerking welke zowel de landelijke ruiterclub als de be heerder en eigenaar van de mane ge steeds had mogen ondervinden van het Venrayse gemeentebestuur en met name van de ondersteuning van de burgemeester. Burgemeester Schols bracht in her innering hoe de heer Oudenhoven in de politiek was gestapt met als vrome wens: een overdekte manege. Met onverzettelijkheid is hij steeds maar weer blijven ijveren voor de realisatie daarvan, zelfs toen geen mens in die realisatie geloofde. Dat zijn ijver uiteindelijk beloond is geworden blijkt uit deze nieuwe manege. - De burgemeester wees er op dat het paard als een der oudste leef- genoten van de mens, altijd de mens heeft gediend op alle mogelijke ter reinen. Door de komst van de mo- tortraktie scheen het paard niet meer nodig te zijn, doch het is ver heugend nu te kunnen konstateren dat het paard weer in opkomst is. Het spel van mens en paard in vrije tijd heeft ook in Venray een grote belangstelling gekregen en met meer dan gewone belangstelling heeft het gemeentebestuur de ont wikkeling rond de overdekte mane ge gevolgd. Omdat ook de landelijke ruiters daar onderdak hebben gekregen wenste Venrays eerste burger hen allen een fijne samenwerking toe en een zinvolle vrijetijds besteding. Het spreekt vanzelf dat het echt- Makelaardij Projektontwikkeling Hypotheken Verzekeringen Beheer Taxaties Stlenstra Venray BV Venray, Stationsweg 11 Tal. 04780-4438' paar Janssen vele handen moest schudden van personaliteiten op het gebied van de ruitersport, die hun opwachting kwamen maken. Onder die belangstellenden merk ten wij ook op de wethouders mevr. Rutten-Tielen G. Schols en J. van Oers. Venray heeft weer een prachtige sportaccomodatie erbij gekregen, welke hoofdzakelijk door het parti culier initiatief tot stand is geko men. Dat voor die sport werkelijke belangstelling bestaat dat bleek wel tijdens de demonstraties en wed strijden welke het afgelopen week einde daar werden georganiseerd. Maaltijden voor bejaarden. Het bestuur van de Stichting Open Bejaarden werk Venray heeft tot haar spijt de beslissing moeten nemen om de maaltijden voor be jaarden met ingang van 1 mei a.s. te verhogen tot 3,per maaltijd. Sedert 1 september 1971, de start van de maaltijdendienst, is dit de eerste keer dat de prijs verhoogd moet worden. Doch de kosten zijn inmiddels zo gestegen, dat het bestuur zich ge noodzaakt ziet tot deze verhoging. Zij hoopt dat deze prijsverhoging u niet zal weerhouden tot gebruik making van deze maaltijdendienst. Mochten er wel bezwaren bestaan, dan kunt u deze bespreken tijdens het dagelijks spreekuur van het bu- Na Pinksteren gaan de soosleden Venrayse jongelui tussen de 18 en 24 jaren enqueteren over hun wen sen t.a.v. het wonen. Al de jongeren van deze 1 eeftijdgroepen uit de kerkdorpen worden ondervraagd over hoe ze wonen en hoe ze willen wonen. Voor Venray-centrum wordt 25% van de jongelui naar hun woon wensen gevraagd. Dit onderzoek heeft de soos op zich genomen in samenwerking met de gemeente en de woningbouwver eniging om zo een beter inzicht te krijgen in wat die groep van inwo ners aan wensen op woongebied hebben. Voor meer heus NU komen kijken naar de allernieuwste collecties in heren-, jongens- en vrijetijds- kledingi gewoon even binnenlopen Kledingspeciaalzaken voor mannen en jongemannen (v.a. 5 jaar] BOXMEER DEURNE CUYK Steenstraat 73 De Martinet 17 K. Molenstraat VENRAY Grotestraat 6a Dit weekend organiseert de Fan fare „Ons Genoegen" uit Oirlo we derom de traditioneel geworden Len te-Muziekfeesten, welke worden ge houden in de Loods van de Fa. Lins- kens, Molenhoek 7 te Oirlo, welke loods voor dergelijke evenementen reeds meermalen dienst deed. Deze jaarlijks terugkerende mu ziekfeesten, hebben mede tot doel, het onderling kontakt van de mu ziekkorpsen in de Regio Noord Lim burg te bevorderen en te verstevi gen. Dat de muziekfeesten in de voor gaande jaren steeds slaagden, ligt mede aan de medewerking van vele verenigingen, alsmede aan de gebo den accomodatie van de zaal. Ook bij de komende Lente-mu ziekfeesten, zullen wederom een aan tal fanfares uit de Regio, naast de organiserende fanfare hun mede werking verlenen. De deelnemende verenigingen zijn: Wethouder Schols zal zondag avond 27 april het startschot geven voor de avondwielerzesdaagse op hometrainers, die gehouden gaat worden in de garagehal van de Zuid Ooster in de Prins Bemhardstraat Om 9 uur zal het voltallige college van B. en W. op de fietsen klimmen om uit te maken wie het sterkste is. Deze zesdaagse start dan alweer voor de vierde keer. Een evenement waarvoor de belangstelling steeds groter wordt. Iedere avond zullen 12 koppels in de sprint, achtervolging en koppelwedstrijden strijden om eer en premies. Voor het eerst worden dit jaar tussendoor wedstrijden gehouden om het kampioenschap van Venray waaraan iedereen kan deelnemen. De snelsten zullen dan zaterdag 3 mei uitmaken wie kampioen van Venray wordt. Opgave kan iedere avond in de hal gebeuren. Ook zullen weer iedere avond prominenten op het stalen ros stij gen om hun steentje bij te dragen aan dit evenement. Zondag 27 april de gemeenteraad van Venray, dinsdag 29 april het Rode Kruis afd. Venray. De op brengst van deze rit is ook voor dit doel. Donderdag 1 mei zullen diverse leden van Harmonie en Mannenkoor uitmaken wie de sterkste is. De har monie is wel in het voordeel om reden die de Blaaskapel meebrengt om verder die avond te verzorgen. Vrijdag 2 mei zijn de prominenten de sponsors. Woensdag 30 april hebben de ren ners een rustdag dan kan de jeugd van 12 tot 17 jaar terecht voor een drive - in show verzorgd door A GOO GOO uit Wanssum van 18 tot 22 uur. Zaterdag 3 mei wordt er van 'smorgens 9.30 tot 17.00 uur een vlooienmarkt gehouden. Voorwaar een heel programma, 't Oudercomitee van de Zangers van St. Frans hoopt dan ook op een gro te belangstelling om hiermee de kas van het koor weer een beetje op peil te brengen. Vrydag 25 april: Fanfare en drumband „Ons Genoe gen uit Oirlo; Fanfare „Renantia" uit Griendtsveen; Fanfare „Een dracht" uit Siebengewald en Fan fare „Eendracht" uit Meerlo. Na afloop van de concerten zal de Muziekkapel „De Rutbach Boys" uit Meerlo voor stemmingsmuziek zor gen. Zaterdag 26 april: Fanfare en drumband „Ons Genoe gen" uit Oirlo; Fanfare „Helpt El kander" uit Afferden; Fanfare „St. Hubertus" uit Hegelsom en Fanfare „De Echo" uit Hout-Blerick. Na afloop van het concert zal de muziekkapel „De Loekelhaler Kapel" uit Hegelsom voor de stemmings muziek zorgen. Op beide avonden is de aanvang gesteld op 8 uur. Toegang geheel vrij. Zondag 27 april: Grote Vlooien- annex Antiekmarkt, welke eveneens wordt gehouden in voornoemde loods en welke om 1 uur 's middags begint. De veiling van antiek enz. zal om 3 uur aanvangen. Een en ander wordt opgeluisterd door de Jeugdkapel van de Fanfare „Ons Genoegen" te Oirlo. Tot slot van deze festiviteiten zal cp zondag 27 april om 7.30 uur 's avonds optreden de zeer bekende Drive-in Discotheek „Snif Snuf" uit America. Ook deze avond is voor eenieder vrij toegankelijk. W Ml'! Jeugdclubs Dansavonden 10 - 11 - 12 jarigen De aanmeldingen zijn binnen voor onze nieuwe aktiviteit. Jongens en meisjes, wij starten nu donderdag 24 april om kwart v. zeven, in het trefcentrum, Goud smidstraat. Jullie nieuwe leiding is: Eelco Kaarsenmaker, Anneke Steylen en Noor Lemmens. De jongens en de meisjes die eerst eens even willen komen kij ken, kunnen dat gerust doen op de ze avond. Kom dan wel rond acht uur dan is de groep volop bezig. De woensdagmiddag groep heeft op Koninginnedag geen club. In de week van 5 mei tot en met 10 mei zqn er geen handenarbeid- clubs en géén rolschaatsclub. Het bestuur. Disco Veltum Veltummers opgelet!!! Zaterdag 26 april worden de spul len voor de rommelmarkt op 28 juni opgehaald. Houdt ze binnen totdat wij komen en geef ze niet mee aan anderen. Wij rijden onder de naam J.K. Veltum (afd. Disco). Tot zaterdag en de groetjes van Lia, Sjef, Bert, Hans, Herman en Netty.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1