JEUGD- EN SPORTZAKEN in bestu urskommïssïe S.Y.V. GAAT VERHUIZEN SAMENWERKING harder eraan -ARROW* Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN real american SHIRTS THOMASSEN Speciaalvoor uw trouwkostuum in fluweel oftwilL \fcn Oorschot Mode een huis kopen een huis verhopen LENTE-FESTIJN Fanfare De Peelklank Ysselsteyn jeugdkampioen Voetbalregels Regio I VRIJDAG 18 APRIL 1975 Nr. 16 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) De vervanging van de chloorgas installatie in het gemeentelijk zwem bad is een wens die reeds lang door gebruikers van dit bad geuit is. Deze sinds 1968 bestaande apparatuur, die dient om bacteriële verontreiniging va nhet zwemwater tegen te gaan, leverde een dermate sterk produkt dat het velen lucht-, keel- en oog klachten bezorgde, reden waarom er wel eens behoorlijk gekankerd is. Intussen zijn ook de veiligheids voorschriften verhoogd en is ook de inspektie van de volksgezondheid niet bepaald meer kapot van het ge bruik van chloor-gas. Zij adviseer de een chloorbleeklooginstallatie, die met vloeibaar chloor werkt. Een en ander gaat 23.500,kosten aan ombouw en verbetering. Dat de klachten intussen ook bij de commissie voor sportzaken is doorgedrongen, bleek wel uit de re- akties van enkele der leden, die stel den, dat men deze ombouw al veel eerder had moeten doen. „Er is twee jaar geleden al door de zwemvereni ging Spio geklaagd over het chloor" aldus een der leden, „maar toen hield men stokstijf vol, dat het niet aan het gas maar aan de betrokken kinderen lag WETH. VAN OERS bevestigde dat men op de vele klachten de zaak is gaan onderzoeken en dat men nu de ze oplossing heeft gevonden. Blijft echter de stelling overeind dat men dit veel eerder had moeten doen. Als chloorgas nu niet goed is, dan was het dat twee jaren geleden ook niet. En dat hebben sommigen tot hun schade moeten ondervinden. LEUNSE PUREE De buitenstaander wordt niet goed wijs meer uit alles wat er zich af speelt rond de intussen verlaten meisjesschool in Leunen. Was men aanvankelijk van plan het afge schreven gebouw te slopen, later be sloot men, na de nodige protesten, het in gebruik te geven aan de Leunse jeugd. Bleef de levensgrote vraag welke jeugd. Men sloeg ijve rig aan het enqueteren en de school bleef leeg. Men ging eindeloos aan het vergaderen en de school bleef leeg. Eindelijk had men een wat christelijke verdeling of het was weer mis en de school bleef leeg. En tussen door zijn nu de kasteleins van Leunen in de pen gekropen, daarbij broederlijk gesteund door de stichting gemeenschapshuis vanwege een buffet dat o.m. de Leunse soos Puree als een der toekomstige hoofd bewoners in dat nog steeds lege schoolgebouw wil aanbrengen en nog steeds staat de school leeg. Als het zoveelste vervolg konden nu de genoemde kasteleins hun be zwaren mondeling nog eens komen toelichten bij de commissie, waarvan sommige leden zich nu ontpopten als scherpe rechters, die deze snode biertjes-tappers wel eens mores zou den leren. De kasteleins bleken weinig tegen dit jeugdonderkomen te hebben, mits het niet uitgroeit tot een volwaardig café. Daar zal weinig aan te doen zijn, als daarin een vakbekwaam be heerder gaat komen, maar die ziet men niet zitten. Wel dat de jeugd als vakbekwaam beheerder op gaat treden en de hele dag de „tent" open houdt. Men vindt trouwens in kas teleins-kringen dat een soos er niet op de eerste plaats is om bier te drinken, al heeft het soms wel die schijn. Maar toen bleek, dat precies van gemeentewege voorgeschreven zal worden wanneer, wat en tot hoe lang getapt mag worden (zeker niet langer dan de plaatselijke kaste leins) toen was de ergste schrik over. De voorlichting had dus schijnbaar niet gedeugd. Ook het gemeenschapshuis had, hoewel het op gezette tijden de kas teleins ook de dampen aan doet, zich verenigd met deze heren en had er nog enkele opmerkingen bij. Zij vreest namelijk lawaai-overlast van diezelfde soos als muziek en toneel braaf in het gemeenschapshuis aan het repeteren of uitvoeren zijn. Daar om had ze liever het beheer er bij van de oude school, dan kon ze het zelf allemaal netjes regelen. Maar tot „netjes praten" met de soos bleek men tcch cok wel bereid. Dat het jeugdgebouw met karnaval en ker mis gesloten moest worden (een an dere vraag) bleek niet zo zeer voort te komen uit een te verwachten da lende tap in het gemeenschapshuis, doch wel, dat men vanuit het jeugd gebouw met halfvolle flessen of bierglazen naar het gemeenschaps huis zal trekken. En daar houdt men de zaak gaag netjes. Ook is men van het gemeenschapshuis uit een beetje beducht over de opslagplaats die men wil gaan maken tussen dat gemeenschapshuis en het jeugdge bouw vanwege brandgevaar en rom mel en zo. Maar dat is meer een zaak van de welstandscommissie en de afdeling veiligheid. Dat het gemeenschapshuis zijn ruimten graag voor ping-pong wed strijden open zet zodat in het oude schoolgebouw meer ruimte over blijft voor andere groepen, werd voor kennisgeving aangenomen. Wel benadrukte het bestuur dat men geenszins is tegen het jeugdonder komen, hetgeen de vergadering ken nelijk deugd deed te horen. Blijft de vraag, waarom men het dan alle maal zo moeilijk maakt. Maar een en ander zal de volgende vergade ring wel weer aan de orde komen, maar de Leunse meisjesschool staat nog steeds leeg RONDVRAAG Bij de rondvraag meldde MUL DERS gezien te hebben dat de boer derij Verstraeten op de Maashese- weg dicht gebouwd was. Waar zijn de Rowans gebleven? Die blijken nog rustig in de schuur zitten, zo als altijd. Alleen het woonhuis is dicht gemetseld. PENNINGS wees op het initiatief dat genomen wordt om te komen tot een handbalvereniging. Moet de commissie daar niet helpen? Maar SW schijnt al de helpende hand te bieden. Deze heer zou ook graag zien dat de commissie in kennis wordt gesteld met toezeggingen en afspra ken, die van gemeentewege gemaakt worden met sportverenigingen. Nu weten commissieleden dikwijls ner gens van. Een zgn. besluitenlijst zal inderdaad worden opgemaakt. ALLEEN BIJ MODEHUIS Tct in de raadzaal toe hebben we de laats?e tijd al horen praten over een mogelijke verhuizing van S.V. Venray naar het sportpark de Wieën. Waarom wil S.V. Venray de prachtige akkomodatie gaan verlaten, welke deze vereniging heeft bij St. Servatius? Deze vraag, die ongetwijfeld bij velen is opgekomen bij het horen van deze berichten, hebben wij voorgelegd aan de heer A. Turkenburg, sindis anderhalf jaar voorzitter van S.V.V. AKKOMODATIE „Ik zal de laatste zijn, die ook maar een kwaad woord over de voetbalgelegenheid bij St. Servatius zeggen zal. Het feit, dat SW sinds de bevrijding daar voetbalt, zegt meer dan voldoende. Er zijn twee zaken, welke men niet uit het oog moet verliezen. SVV is gegroeid, brengt nu alleen al 10 se nioren-elftallen elke week in het veld en heeft meer dan 400 jeugd leden. De akkomodatie bij St. Servatius is al die jaren hetzelfde gebleven, namelijk twee velden en een oefen- veld. Dat betekent gewoon, dat een groot deel van de vereniging niet alleen elders moet spelen, doch ook elders moét trainen. De behoefte aan gezonde sport beoefening" en rekreatie blijft toe nemen in onze meer geïndustriali seerde samenleving, die enerzijds veel spanningen met zich mee kan brengen, anderzijds oorzaak kan zijn van veel te weinig lichaamsbewe ging. Met andere sportverenigingen in Venray komt SW kennelijk aan die behoefte tegemoet. Dat zij daarnaast op haar beurt weer zorgt voor re kreatie en ontspanning voor vele toeschouwers laat ik evenals de op voedende waarde van de sport nog even buiten beschouwing. ORGANISATIE Dat betekent wel dat SW een goed georganiseerde vereniging dient te zijn, want hoe beter die is georgani seerd, hoe meer de vereniging de leden aanspreekt. Als men in die or ganisatie dan zijn eigen leden weet te betrekken, zodat ze daarin bezig kunnen zijn, des te meer plezier zul len ze van hun lidmaatschap hebben en des te groter de mogelijkheden worden tot een stuk zelfontplooiing. OfotMtrmat 35 - Vaonqr. Wij zullen U graag adviseren. Teen het nieuwe bestuur ander half jaar geleden zijn entree maakte bleek die organisatie niet dusdanig te zijn, dat men kon spreken van een „goed draaiend SW". Integen deel, er waren nog al wat proble men. Een nauwkeurige analyse hier van toonde aan dat de gescheiden akkomodaties (jeugd: Leunseweg, senioren: Oostsingel) een grote hin dernis vormen en goede en inten sieve kontakten tussen senioren en jeugd en tussen deze groepen en het bestuur belemmeren. Daarom is het beter te kiezen voor één akkomoda tie. Waar St. Servatius die niet bie den kan, valt dan de keuze automa tisch op de Wieën, waarover dan thans gesprekken gaande zijn met de gemeentelijke sportstichting en de gemeente zelf. FINANCIËN Daarbij speelt cok geld nog een rol. Een vereniging als SW kost veel geld, dat niet op te brengen is uit de kontributies, wil men die niet elitair hoog opvoeren. Daarin kan ook een kantine een grote rol spelen. Een clubhuis bij een sportakkomedatie is niet alleen van belang als ontmoetingspunt voor de leden, doch kan ook de financiële lasten mee helpen verlichten. Aangezien het een grote wens van Venray is dat SW hoger gaat spe len, vermen begeleiding en stimule ring daarvan nieuwe lasten, welke mede gedragen kunnen worden door de exploitatie van een clubhuis. Nogmaals, ik zal de laatste zijn, die een kwaad woord van St. Ser vatius zal zeggen. En het zal beslist niet zo zijn, dat, als de besprekingen met de gemeente goed verlopen, SW de terreinen bij deze inrichting niet meer betreden zal. Maar cok patiën ten en verplegend personeel en vete ranen krijgen dan meer kansen op hun eigen terreinen. Dat is de achtergrond van waar uit het SW-bestuur thans aan het proberen is om inderdaad te kunnen verhuizen. En dat die verhuispartij ook al weer de nodige problemen met zich zal brengen staat nu al vast. Maar SW hoopt daarmede èn voor haar leden èn voor haar pu bliek veel oude problemen definitief op te lossen SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. De politieke vereniging Samenwerking heeft 65 leden en een nieu we voorzitter in de persoon van drs. J. Poels, die als oud-Venray- naar nu de leiding gaat nemen van deze politieke club. Een club, waar de fut wat uit schijnt, gezien het feit dat slechts 21 leden op deze vergadering in café Veerhuis aanwezig waren, waaronder de zelfs niet volledige raadsfraktie. Over die fut is staande deze ver gadering wel het een en ander te doen geweest. Zo werd, om finan cieel wat sterker te staan, het lid maatschap duurder. Van 2.50 naar 10,steeg de kontributie, terwijl de wethouders en raadsleden nog nader zullen worden „aangeslagen". Men gaat via de heroprichting van de propagandacommissie proberen nieuw leven in de papieren leden te brengen en daarnaast meer zieltjes te winnen voor de vereniging. Blijkens de verslagen moeten ook nog de verschillende werksectoren, welke men heeft gevormd, beter gaan draaien. Uit de verslagen bleek dat een werksector (o.l.v. de raads leden De Bruyn en Broeksteeg) zich bezig houdt met openbare werken eh ruimtelijke ordening waarbij vooral centrumplan, Landweert en de verkeersregeling de aandacht zullen gaan krijgen. De werksectoren financiën, be lastingen, werkgelegenheid, open bare orde e.d. (o.l.v. de raadsleden van Valkengoed en Janssen) zijn be ginnen te draaien. De werksector, die maatschappelijk werk en sociale zorg onder zich heeft (o.l.v. Mevr. Poels-Peters) heeft al een vergade ring gewijd aan de woonwagen standplaats, terwijl de sector jeugd- en jongerenwerk o.l.v. raadslid Bul- ders de eerste vergaderingen gewijd heeft aan het de leden duidelijk ma ken hoe de bestuurskommissie voor jeugd en sport nu feitelijk wel werkt. In dat overleg komt langzaam maar zeker schot, al ging de discus sie in deze vergadering over de vraag of die werksectoren nu zelf standig allerlei problemen aan moe ten pakken of dat zij feitelijk die nen als basis en steun voor de raads leden, die hier met hun problemen op terug kunnen vallen. Het zal van allebei wat gaan worden, want de ze sectoren zullen zich zowel met alctuele vraagstukken bezig houden als zelf bepaalde zaken onderzoeken en zo nodig met initiatief-voorstellen komen. De statuten en het huishoudelijk reglement kwamen, hoewel ze in concept gereed zijn thans niet aan de orde, omdat de leden te weinig tijd hebben gehad om zich in ver schillende zaken te verdiepen. Dat komt een volgende keer in de ver gadering. Wel kwam aan de orde met image van Samenwerking in de gemeente raadsvergadering. Daarmee was men bepaald niet altijd gelukkig. Er moet meer duidelijkheid komen in de presentatie, die rustig wat agressie ver kan worden (in de goede beteke nis van het woord) en de meningen duidelijker moet poneren. Dat zal b.v. kunnen als de verschillende sec toren in de fraktie via hun zegsman aan fyet woord kunnen komen en niet iedereen zich met alles bemoeit. Hoe het mogelijk is dat de raads fraktie zich dikwijls met de rug te gen de muur laat manoeuvreren daar is ook lang en breed over ge praat (waarbij gewoontegetrouw ook de pers" weer als schuldige het bos werd ingestuurd). De eindkonklusie was dat men bepaalde zaken rustig een maand moet durven opschuiven en dat men zich niet moet laten chanteren door het college want dan zo graag de vaart der volkeren of het belang der mensen bij die gelegenheden naar voren brengt, Het is op de eerste plaats het college dat daaraan moet denken door de stukken op tijd en volledig gereed te hebben. En daar ontbreekt het dikwijls aan, aldus de vergadering die de mededeling van Mevr. Ruten dat verschillende raads leden niet eens de moeite doen om in de stukken te kijken, voor ken nisgeving aannam. Met goede moed gaat Samenwer king thans de nieuwe lente in, al verheelde de heer Colsen sr., die de ze vergadering leidde, zich niet dat een politieke club ook de nodige tijd van ontwikkeling nodig heeft. Daar houden we het dan maar op. STIENSTltA Ud NBM Venray Stationsweg 11 Tel. 04780 - 4438* Het komende weekend organiseert fanfare „De Peelklank" Ysselsteyn een lentefestijn. Vrqdag 18 apil: DISCO-SHOW verzorgd door de Dagblad Disco-Produkties. Disc- jockey :Hans Kriek van de AVRO. Lichffekten en rcck-a-roll-wed- strijd. Aanvang 8.00 uur n.m. Een speciale avond voor de jeugd. Zaterdag 19 april: Blaaskapellen-Festival met medewerking van: Die Fröhliche Rubensamler, Leu nen; Die Fidelen Rozenthaler uit Merselo; De Kletsers, Zeilberg en Die Mühltaler Muzikanten, Horst. Aanvang 8.00 uur n.m. Vrolijke muziek onder het genot van een gezellig glas bier. Zendag 20 en maandag 21 april: Grote Fancy-Fair. Zondagmiddag speciaal voor de kinderen van 2-4 uur. Zondagavond en maandagavond, aanvang telkens om 8 uur. Vele waardevolle prijzen bij het rad van avontuur. Verder buks- schieten, ballengooien, vogelpik enz. enz. Komt allen, het wordt er gezellig. Fanfare De Peelklank wil U gaarne cp een of meer van deze avonden be groeten. Alle festiviteiten zullen plaats vin den in het Gemeenschapshuis te Ys selsteyn. De organiserende scheidsrechters- vereniigng Horst-Venray kan terug zien op een geslaagde en zeer span nend verlopen finale. Weliswaar wa ren de vragen moeilijk, doch de jeugdige deelnemers bewezen over goede kennis van de spelregels te beschikken. De ploegen ontliepen elkaar niet veel, zodat de laatste ronde de be slissing moet brengen. Hierin werd Quick Boys voorbij gestreefd door het viertal uit Ysselsteyn, welk team in deze laatste ronde oppermachtig was. Uitslag: 1. Ysselsteyn 2. BW 3. Quick Boys 4. Meerlo 5. Venlose Boys 6. Blerick 636 p. 621 p. 616 p. 599 p. 551 p. 549 p. Individueel winnaar werd W. Hol (Quick Boys). Ysselsteyn zal door dit resultaat de Regio I vertegenwoordigen tij dens de districtsfinale. De winnaar hiervan wordt afge vaardigd naar Zeist, om mee te din gen naar de nationale titel. Vlooienmarkt 31 mei wordt de tweede vlooien markt in het trefcentrum Noord- West gehouden. De opbrengst komt ten goede voor het jeugdwerk. Men sen die spullen hebben, waar u geen raad mee weet, denkt dan aan ons. En bel ons Dhr. G. Linders, Hoebertweg 29, tel. 04780-1003; dhr. X. Janssen, Horsterweg 10, Leunen, tel. 04780- 1984. Vier daders van inbraak aangehouden Zaterdagavond werd een steen door de winkelruit van radiohande laar v. R. in de Patersstraat gegooid. Via het ontstane gat werd een draagbare televisie gestolen. Hoewel de politie snel ter plaats was, kon zij alleen uit vage gegevens opma ken dat er vier personen waren ge weest, waarvan er drie aan die in braak hadden deelgenomen. De an dere was in een auto blijven zitten, welke met draaiende motor in de buurt stond te wachten. Hun signa lement werd doorgegeven. De Rotterdamse politie hield zon dag een personenauto aan welke aan het signalement voldeed. In de wagen werd aangetroffen een draag bare t.v. Als verdacht van de in Venray gepleegde inbraak werden de vier op transport gesteld naar Venray. Het bleken twee Rotterdammers te zijn en twee heren zonder vaste woon- of verblijfplaats in de leeftijd variërende van 21 tot 30 jaar. Na voorgeleid te zijn aan de offi cier van justitie zijn de vier inge sloten. Zij hebben geen bekentenis afgelegd maar de bewijzen tegen hen zijn van dien aard dat inverzekering stelling gewettigd is. Onvoldoende opgelet Op de kruising Langstraat-Lange- weg-Groenewoldsepad lette de be stuurster van een personenauto, de 26-jarige mevr. G. M.-v. M. uit Ven ray onvoldoende op. Zij botste bij 't afslaan, waarbij zij voor een tege moetkomende auto moest uitwijken, tegen de geparkeerde auto van haar 41-jarige plaatsgenoot F. L. op. Ge volg materiële schade. Geen voorrang Op de bekende kruising bij de Eeu wige Lente werden de voorrangs- regels onvoldoende in acht genomen door de 47-jarige bestuurster van de personenauto mevr. A. K.r-E. uit Venray waardoor een botsing ont stond met de personenauto, bestuurd door de 19-jarige plaatsgenoot M. A. Een inzittende 18-jarige jongeda me moest met lichtere verwondingen naar het ziekenhuis worden ver voerd. Beide auto's werden ernstig beschadigd. Bromfietser gewond Op de kruising LangewegMerse- loseweg vond een verkeersongeval plaats, waarbij de 17-jarige brom fietsberijder N. de R. uit Overloon verwondingen opliep en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De verwondingen vielen later mee en kon hij naar huis worden over gebracht. Bij die botsing waren ook nog 2 personenauto's betrokken, welke be stuurd werden door de 23-jarige A. v. T. uit Venray en de 29-jarige W. S., eveneens uit Venray. De bromfietser wilde linksaf de Merse- loseweg op, maar werd door de eer ste auto aangereden en kwam ver volgens tegen de tweede auto ge smakt. Beide auto's kwamen ook nog met elkaar in botsing en er viel verder behoorlijke materiOle schade te noteren. Rheumafonds Venray De in de week van 10-17 maart gehouden kollekte van het Nationaal Rheumafonds heeft in Venray het prachtige bedrag van 7125,52 opge bracht, t.w.: Castenray Heide Leunen Merselo Oirlo Oostrum Smakt Veulen Vredepeel Venray-kom Graag brengt het 232,— 18049 322,60 402,95 400,56 658,65 83,28 246,— 83,28 5306,91 bestuur dank aan alle goede gevers en aan de da mes en heren kollektanten die aan het welslagen van deze kollekte hebben meegewerkt.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1