Kindervakantiewerk Venray VENRAY van A tot Z VAMOSAVER voor de doe het zeiver alle hout en houtwaren uit voorraad leverbaar geschaafd en ongeschaafd en op maat gezaagd binnen- en buitendeuren parketvloeren vouwwanden complete keukens deskundig advies en hulp SCHOENMAKERS HOUT Leunseweg 6 Venray zaterdags open tot 16 uur gemeentelijke notities en mededelingen Toer-wielerdub Oostrum BILJARTEN Het Kindervakantiewerk Venray en omstreken is enige weken gele den voor de 24e keer gestart met de voorbereidende werkzaamheden om ook dit jaar voor de schoolkinderen een paar leuke vakantieweken te organiseren. Tijdens de eerste werkvergadering werd besloten de data waarop het K.V.W. dit jaar gehouden wordt hetzelfde te houden als de vooraf gaande jaren. Dat wil zeggen dat de eerste week is van maandag 21 juli tot en met vrijdag 25 juli en de tweede week van maandag 28 juli tot en met vrijdag 1 augustus. Over het programma valt op dit moment nog erg weinig te zeggen, aangezien daaraan op het ogenblik dat U dit leest nog verschrikkelijk hard gewerkt wordt. Zeker is echter wel dat een aantal suksesvolle on derdelen uit voorgaande jaren weer in het programma zullen worden op genomen, aangevuld met een aantal nieuwe elementen. Het comité dat met de voorberei dende werkzaamheden bezig is zou echter wel bijzonder blij zijn als dit jaar de leiding (ongeveer 100 - 125 personen voor beide weken, afhan kelijk van het aantal kinderen dat meedoet) zich iets eerder kwam aan melden als vorig jaar, aangezien we toen drie weken voordat het K.V,W. ging starten nog maar slechts de helft van de leiding bijeen hadden. Wij doen ook nu al reeds een beroep op iedereen die in ieder geval ouder is dan 16 jaar en die graag een of twee weken een groep van ongeveer 10 kinderen een leuke vakantieweek wil bezorgen, zich nu reeds op te geven. Wij willen onze oproep echter niet alleen richten op jeugdigen maar ook gehuwde mannen en vrouwen oproepen eens een keer mee te ko men doen. Het comité hoopt van harte dat zich nu reeds velen zullen opgeven, zodat we niet op het allerlaatste ogenblik hemel en aarde moeten be wegen om voldoende leiding bij el kaar te krijgen. Voorlopig kunt U zich schriftelijk opgeven bij het secretariaat voor het K.V.W.H. Verheyen, Kempweg 43d Venray onder vermelding van naam, adres, leeftijd en opgave wel ke week U mee wenst te doen. G .Vermeulen SNA 10 1.567 14 M. Bonants Los Band 7 1.492 8 J. v. Ham Biljartic 7 1.448 11 G. Arts SNA 6 1.308 8 J. Kusters HGL 4 1.416 12 L. Hendriks 't Anker 4 1.242 7 J. Muyzers Leunen 4 1.060 7 Voorverkoop vuilstortbonnen Voor het storten van grotere hoe veelheden vuil op een van de ge meentelijke stortplaatsen zijn bon nen tegen reduktie van 2,in de voorverkoop verkrijgbaar. Voor Venray-kom kan men deze bonnen alleen verkrijgen bij de ge meente-ontvanger Leunseweg 2a, ka mer 9. Op de kerkdorpen zijn de bon nen verkrijgbaar bij de vestigingen van de RABO-bank. Met nadruk wordt gesteld, dat vuilstortbonnen niet te koop zijn bij de Rabobanken in Venray-kom. Voor het storten van vuil op een van de stortplaatsen per luxe auto zijn de bonnen bij de „stortbaas" verkrijgbaar. Bekendmaking Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis, dat zij hun besluit van 19 maart 1975 no. 507, de volgende verkeers maatregel is genomen: door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens dan wel door het aanbrengen terzijde van de rijbaan van een doorgetrok ken gele streep als genoemd in ar tikel 126 van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens, het prakeren te verbieden op de weste lijke rijstrook van de Julianasingel, noordelijk van de Poststraat, vanaf 5 meter van het verlengde van de rand van de rijbaan van de Post straat over een lengte van 14 meter in noordelijke richting. De aandacht wordt er op geves tigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden ingesteld binnen dertig da gen na de dag waarop het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Konin gin gericht, doch bij de Commissa ris der Koningin ingediend moet worden. Venray, 4 april 1975 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Het paasweekend hebben onze renners gebruikt om deel te nemen aan wedstrijden in Haelen en Ge leen. Bij de gentlemen reden Piet Eng- bersen en Drees Willemssen zeer sterk. Een demarrage van Piet Eng- berse werd door het peleton snel in de kiem gesmoord. In de eindspurt legde hij beslag op de 15e plaats. Drees Willemssen viel juist buiten de prijzen. Bij de senioren reden Huub Aben en Michel Cuijpers uitstekend. Mi chel Cuijpers was fel belust op de vele premies die te verdienen waren. In de eindklassering legde Huub Aben beslag op de 12e plaats en Mi chel Cuijpers werd 14e. Op 2e paasdag werd eveneens in Haelen gekoerst. Martien Teunissen had het niet bepaald gemakkelijk. Een 9e plaats was voor hem weg gelegd. Joop de Groot was deze keer belust op een ereplaats maar ook hij kwam in de eindfase wat kracht te kort. Bij de senioren rijden Huub Aben en Michel Cuijpers verrassend sterk. Steeds in de voorste gelederen te vinden. Het tempo lag hier zeer hoog. Halverwege de koers plaatste Huub Aben een demarrage, die een honderdtal meters winst opleverde. Michel Cuijpers deed het kopwerk in het peleton maar kon toch niet voorkomen dat Huub Aben weer in gelopen werd. Door deze krachts inspanning eiste Huub Aben wel de nodige aandacht voor zich op. Michel Cuijpers finishte als 10e en Huub Aben klasseerde zich als 11e. Theo Teunissen diende de kleuren te verdedigen van TWC Oostrum in Geleen tijdens de veteranenwed- strijd. Evenals Martien legde hij ook beslag op de 9e plaats. Bij de gentlemen werd er enorm van leer getrokken door de diverse Belgische coureurs. Door het ver schrikkelijke hoge tempo kon Drees Willemssen de hoop op een goede klassering wel vergeten. In deze ca tegorie werd H. van Hoof uit Lom mei winnaar. A.s. zondag rijden de amateurs, gentlemen en junioren in Heythuy- sen. De senioren, veteranen en de asp. A en B. zullen in Spaubeek aan de start verschijnen. Oorspron kelijk was hiervoor Beek gepland, maar door omstandigheden kan dit niet doorgaan. Onze vereniging zal voor de semi- klassieker te Asten, welke wordt verreden op 20 april, oek een ploeg inschrijven. In de lqop van de vol gende week zal de ploeg bekend worden gemaakt. De afstand voor deze semi-klassieker bedraagt 120 kilometer. De tourrenners zullen a.s. zondag een tocht verrijden, zoals die ge pland is voor 25 mei. De start is om 9 uur. De afstand bedraagt 80 km. A.s. zondag bestaat er ook gele genheid om foto's bij te bestellen. Vanaf volgende week dinsdag zal gestart worden met trainingsritten op het bekende parcours nabij Oir- lo. Vanaf 6 uur kan men aldaar te recht G. VERMEULEN KAMPIOEN 5e KLAS Via een gelijkspel en een over winning tegen zijn naaste konkur- renten, J. v. Ham en M. Bonants, is G. Vermeulen erin geslaagd onge slagen kampioen van de 5e klas te worden. In dit toernooi bleek don derdag reeds dat er van krachtsver schil niet veel te bespeuren was. De openingspartij en de 3e partij ein digden meteen al in een gelijkspel, terwijl de 2e partij een uitslag van 34-35 kende. Toen J. v. Ham vrijdag van M. Bonants won, waren er nog drie serieuze kanshebbers en moest zaterdag de beslissing vallen. In zijn partij tegen van Ham stond Vermeulen van de 12e tot de 23e beurt maximaal 4 caramboles achter; de spanning was dan ook te snijden toen van Ham in de 25e beurt de partij uitmaakte en Ver meulen via de nastoot nog 7 caram boles moest maken om de kansen in eigen hand te houden. Onder doodse stilte en zeer geconcentreerd lukte dit waardoor hij voor zijn partij te gen Bonants aan een gelijkspel vol doende had om kampioen te worden. Ook deze partij had een zeer span nend verloop in de 25e beurt stond Bonants nog met 31-29 voor maar moest toch de vlag strijken voor de zeer geconcentreerd spelende Ver meulen. Eindstand met resp. matchpunten, gemiddelde en hoogste serie: Deze wedstrijden werd door 't Anker georganiseerd en hadden een vlot en sportief verloop. M. JACOBS KAMPIOEN 4e KLAS Door de beslissende wedstrijd te gen J. Tijdink in de 20e beurt met 6 caramboles verschil te winnen is M. Jacobs ongeslagen kampioen van de 4e klas geworden. Na twee speel dagen waren er nog drie kansheb bers voor de titel doch door twee nederlagen op de laatste dag werd R. Giesbers kansloos en werd zelfs door H. v. d. Heuvel van de derde plaats verdrongen. Daar beide kop lopers geen fout meer maakten, moest de laatste partij van het toer nooi de beslissing brengen, met bo vengenoemd resultaat. Eindstand: M. Jacobs VOP 12 2.222 13 J. Tijdink Biljartic 10 2.534 17 H. v.d. Heuvel OBK 8 2.169 14 R. Giesbers BCY 6 1.713 16 H. Reynders SNA 4 2.120 24 O. de Bruynjr. 't Anker 2 1.719 11 H. de Bruyn sr. 't Anker 0 1.674 12 Deze wedstrijden werden door SNA georganiseerd en hadden een goed verloop in een prettige sfeer. 't Komende weekend wordt door O.P.M. in Merselo de eindstrijd 3e klas georganiseerd. Deelnemers zijn B. Hendriks OPM, M. Siebers Los Band, J. Poels BCY, L. Siebers De Burggraaf en A. v. Dinter, J. van Daal, J. Michels, allen 't Anker. K.N.B.B. De landscompetitie van het dis- trikt Oost-Brabant 1974-1975 is in middels afgespeeld, onder leiding van de heren H. Volleberg en F. De riet als wedstrijdleiders. Van poule A werd de Ketsers 1 Venray kampioen met 37 punten voor en 17 tegen. In deze poule was de kortste partij in 8 beurten: 164 caramboles door A. v. Tienen, ge volgd twee keer door M. Siebers Venray, H. Gerrits Mill, A. Bardoel Mill, M. Lamers Mill, M. Beerkens Venray allen in 19 beurten. Bovendien speelde A. van Thienen uit Haps de hoogste serie bij de Ketsers Venray: 139 caramboles. In poule B ging de titel eveneens naar Ketsers 2 met 33 punten voor en 21 tegen. Indeze poule was de kortste partij 16 beurten voor C. van Rossum uit Cuyk; 18 beurten voor B. v. Houtert Cuyk, J. Hendriks Biljartlust Haps en Th. v. Krevel uit Boxmeer in 19 beurten. Het re cord van de hoogste serie kwam op naam van Th. v. Krevel uit Box meer, W. Meulenbroek Haps en W. Guntlisbergen allen 19 caramboles. In poule C is HGM Mill kampioen geworden met 44 punten voor en 10 tegen. In deze poule was de kort ste partij voor G. Lamers Mill met 18 beurten, gevolgd door P. Janssen en A. Verberk Mill. De hoogste serie kwam op naam van G. Lamers uit Mill met 24 car. De drie bovengenoemde poule kampioenen zijn nu afgevaardigd naar de gewestelijke voorrondes, te spelen voor het nederlands kam pioenschap en wij wensen hen van harte sukses. Ook zullen genoemde kampioenen elkaar nog eens ontmoeten om het districtskampioenschap. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Schoolstraat 32 - Venray - Tel. 1970 Nieuwe aanwinsten: Block, A. de Algemene didactiek. Glassre, R. J. Ward 402. (Enge-dok) London, J. The call of the wild (Enge-dier) Murdoch, I. An accidental man (En) Oude Weemink, W. H. J. Alle auto's 1975 Shute ,Nevil. In the wet (Eng-sf) Tagore, Rabindranath. De riviertrap (verh) Vandersteen, W. De poppenpakker (strip) Weer, Het. (J) Winsemius, D. De wachter aan het Hollands Diep (hist.) Vanaf heden bestaat de mogelijk heid, platen, geluidsbanden, dia's en diaprojecten aan te vragen. Aanvullingen en wijzigingen Blz. 66 SPORT (rectificatie van mutatieoverzicht in vorig nummer) W.S.V. De Leuns>e Belhamels Voorzitter: J. J. A. Haegens, Mr. de Haenstr. 15, Leunen Tel. 04780-2676 Secretaresse: Mevr. G. de Mulder-Michels, v. Megenstraat 14, Leunen Blz. 36 JEUGD Jeugdwerk Noord-West Venray Voorzitter: M. Janssen, Horsterweg 10, Leunen Tel. 04780-1984 Secretaris: H. Gooren, Merseloseweg 30b, Venray Blz. 75 DIVERSEN Spaans Kathdie.k Centrum aanvulling: Directeur: Dr. J. Peters, Eindstr. 16, Venray Secretaris: Dr. J. Remesal, Niessenstraat 12, Venray Blz. 24 VERZORGINGSDIENSTEN Provinciale Electriciteits Mij N.V. Acaciastraat 8, Venray (magazijn en storingsdiensten) Blz. 71 SPORT R.K. Gymnastiekvereniging „St. Christoffel" (adresrectificatie) Secretaris: G. Verstappen, Goudsmidstraat 18, Venray Tel. 04780-3949 Tel. 04780-2993 Tel. 04780-1892 Tel. 04780-2695 NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el domin- go in Albis. A las once en punto Misa con cantos y platica en Castel- lano: sumplan todos con sus deberes pascuales. Muchos de nuestros com- paneros y amigos que han vuelto definitivamente a JCspana no quieren olvidarse de nuestro gruvo en Ven ray y les saludan desde la Patria y les envian por esta casa felices pas- cuas floridas: e.o. Clementa y Javi, Angel y Eduarda Consuela Atencia y muchos mas. El padro Juan lés ha agradecido en su nombre. Como el padre Juan ya les ha explicado el domingo pasado: mucho cuidado con la asi llamada 'legaliza- ción de os illegales'. No pidan nada en formularios antes de haber avi- sado a Padre Juan o Julian Marti nez. Hasta la vista el domingo des- pués de la Misa! NOTICIAS CULTURALES La escuela suplementaria empieza el sabado proximo (no el sabado de esta semana). En Helmond en el Centro hay peliculas en colores y conferencias para formaciOn general. El jueves por la tarde en la casa del padre Juan: Consultorio social por el Sr D Julian Martinus de la LIS. En nuestro Centro siempre hay re- vistas y diarios. Hasta la vista el domingo proximo.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 10