VAMOS A VER Raadsvergadering MEERLO-WANSSUM BUITENKANSJES EBBERINK 3950 3750 gemeentelijke notities en mededelingen DERDE ORDE Parochie Merselo Rectoraat Vredepee! Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Rectoraat Veulen 198,- EXPOSITIE IN CONINXHOF Werk expositie in de Turfhoeve KIENEN Voorzitter Leunse Tuinbouwvereniging Onvoldoende voorrang Fietser keek nietuit S veel nieuwe kinder voorjaars mode APPELS kleuren wedstrijd heet hangijzer VVD Venray e.o. Op woensdag 19 maart ledenver gadering in Het Schuttersveld. De Eucharistieviering begint om half 8, waarna de direkteur zal spreken over Vastentijd en vastenaktie. Wij maken er onze leden nu reeds op attent dat wij op donderdag 29 mei een bedevaart willen organise ren naar O.L. Vrouw in het Zand in Roermond. Er wordt vertrokken om ca. half 2 en we zijn ca. half 6 weer thuis. Belangstellenden kunnen zich reeds aanmelden. 5e zondag van de Veertigdagen tijd. 16 maart 1975. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot int. fam. v. Cuijck- Helligers. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis v. overl. ouders Pubben-Loenen; 11.30 H. Mis voor Joop Ariaens. Maandag: 8.00 gez. H. Mis tot int. fam. H. Versteegen-Arts (Daland). Dinsdag: 8.00 gest. jgt. v. Johan nes Claes, Henrica Friezen en overl. fam. Woensdag: Feest van de H. Joseph. 8.00 gez. H. Mis v. overl. ouders. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Piet Arts te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 gest. Hgm. t.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. v. overl. ouders Michels-v. d. Hoven. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: Sj. Stiphout en P. v. Well; 10.00 Tw. v. Hoof en Sj. v. Meyel; 11.30 Sj. Claessens en Th. Poels. Kollektanten:zaterdagMichels - v. Hoof; zondag: 8.30 v. Cuijck - Arts; 10.00 v. Osch - Ewals; 11.30 Emonts- Hendrix. Zondag: 5e zondag van de Vasten tijd. 10 uur hoogmis t.b.i. Door de week H. Mis 8 uur. Maandag: v. d. zielerust van over ledenen. Dinsdag; v. d. zielerust van Thea van Bakel. Woensdag: feest van H. JOZEF. 8.45 gez. H. Mis t.e.v. H. Jozef. Donderdag: v. d. zielerust van overledenen. Vrijdag: voor overleden ouders Poels-Geurts. Zaterdag: 19.00 avondmis v. d. zie lerust van Frans Marcellis. Vijfde zondag in de Veertigdagen tijd 16 maart 1975. Zondag: 8 uur leesmis voor An- toon van Osch 10 uur Hoogmis voor het rectoraat. Akolieten: Noud Gie- lens van de Spiekert en Jan Janssen van de Heidseweg. Misdienaars van de week: Geert Achten en Bert Janssen. Vandaag is de tweede inlevering van de vastenzakjes. Maandag: 7.30 leesmis voor Driek Eibers en Maria Manders. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de overleden fam. Janssen-Janssen. Woensdag: H. Jozef, bruidegom van Maria. 8 uur leesmis ti.v. de fa milie van Kempen-Willems. Donderdag: 7.30 leesmis. Vrijdag: 8 uur leesmis. Zaterdag: 8 uur leesmis; 19.30 uur Avondmis voor Martinus Peeters en Johannes Gerrits. Kerkelqke diensten in de maand MAART: Elke morgen in de maand maart H. Mis om half 9 in de St. Jozef kapel. Zondags zijn de H. Missen om 8.30, 10.00, 11.30 en gebedsdienst om 15.00 uur. Zaterdag 15 maart: 8.30 H. Mis ter ere van de H. Maagd en St. Jozef; 17.30 H. Mis te Holthees; 19.00 gez. H. Mis voor Frans Kersten namens fam. en voor moeilijkheden in gezin. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees v. Michtilda Beckers-Lepssen; 8.30 H. Mis t.e.v. St. Jozef voor fam. Ha vens; 10.00 Hoogmis voor Jacobus Philipsen en Martinus Geurts na mens het Kerkbestuur; 11.30 H. Mis t.e.v. St. Jozef; 15.00 Gebedsdienst t.e.v. St. Jozef. Maandag: 8.30 H. Mis voor fam. Kramer Dinsdag: 830 H. Mis voor Gebr. Antoon en Wiel van Es; 10.00 H. Mis voor bedevaart uit Dongen. Woensdag: Feest van de H. JOZEF 8.30 H. Mis voor overl. ouders Jans sen-Verstegen en Martinus Geurts; 10 uur plechtige Hoogmis opgedra gen door Mgr. Bluysen voor b.z.i.; 11.00 H. Mis in de St. Jozefkapel; 11.30 H. Mis in de kerk t.e.v. St. Jo zef 15.00 Gebedsdienst t.e.v. St. Jo zef; 19.00 Avondmis voor overl. ou ders Nellen. Donderdag: 8.30 H. Mis t.e.v. St. Jozef; 9.30 H. Mis voor bedevaart uit Uden; 14.30 H. Mis voor patiënten en verplegend personeel uit Ser- vaas. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor Gebr. Antoon en Wiel van Es. Zondag 16 maart; 5e zondag van de veertigdagentijd. Zaterdagavond: 7.30 Hgm. voor zal. Geert Classens van neven en nichten. Zondag: 9 uur jgt. zal. Peter Joh. Swinkels; 11 uur Hgm. voor levende en overl. fam. van Meyel-Poels. Maandag; 8 uur lsm. zal. zuster Honesta Maria Muysers. Dinsdag: 8 uur lsm. ter ere van O.L. Vrouw van Lourdes, fam. v. W. Woensdag: 8 uur lsm. ter ere van de H. Jozef; 's avonds 7.30 lsm. tot bijz. int. t.e.v. H. Jozef, fam. Cl. Donderdag: 8 uur lsm. voor zal. Joh. Geurts. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. fam. van Ool-Houben. Zaterdagavond: 7.30 Hgm. uit dank baarheid fam. W-H. Akolieten voor 16 maart: M. Clas sens, J. Classens en P. Weys. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el domingo de la Pasión a las once en punto Misa con cantos y meditacion sobre la Pasion de Nuestro Senor en Cas- tellano. El lunes una delegacion de nuestra colonia espanola ha asistido en el entierro de la Hermana Adeltraut que ha ensenado los villancicos y müsica a nuestros hij os; hemos pues- to una corona en su sepulcro que ha costado 35.La colecta en la Mi- sa del domingo proximo es destinada para pagar esta corona. Del Padre Valverde hemos recibido una carte desde Mocambique en lacual esmri- be e.o.: 'Ahora he recibido mil pese tas que me mandan ese grupo de In de raadsvergadering van Meer- vastgestelde tracee van de nieuwe lo-Wanssum bleek ook die gemeente druppels opgevangen te hebben van de algemene subsidie-regen. Zo krijgt Wanssum 90% in de kosten van de riolering voor de tweede fa se, zijnde 650.000,mits men voor juli begonnen is. Trouwens de geldregen vloeide ook anderszins want in het kader van de werkgelegenheidspolitiek komt er een extra uitkering uit het gemeentefonds, dat als volgt ver deeld gaat worden: fietspad aan beide zijden van de weg HorstTienray; reconstructie Gouv. Houbenstraat, Nieuwe Baan en Holstraat; aanleg riolering en deconstructie Gildestraat; trottoirs in de Tiendstraat, de Joh. Hofmanstraat en Bemadet- telaan, een en ander voor een be drag van ruim een half miljoen. De raad besloot verder mee te gaan bij de onderwijsbegeleidings dienst Noord Limburg en trad toe tot de gemeenschappelijke regeling Noord Limburg. Drs. Dittrich stelde uitdrukkelijk, dat dit geen gewestvorming is, maar een samenwerkingsverband, dat eerst goed zal kunnen funktioneren als alle deelnemers daaraan meer zullen willen geven dan nemen. Het verzoek van Horst om een klein gedeelte van Tienray mee te kunnen nemen in een in die ge meente op te zetten ruilverkaveling was voor het college van Meerlo- Wanssum aanleiding geweest om 'n oud verzoek maar weer eens op tafel te brengen, namelijk om die gedeel ten van deze gemeente, welke nog niet verkaveld zijn in een ruilver kaveling te brengen. Dat gaat men weer proberen, nu met Horst. Daar zal men dan de natuurgebieden bui ten laten alsmede het nog niet geheel compatriotas de Venray. De verdad, me ha emocionado este gesto feno- menal de mis paisanos!' NOTICIAS CULTURALES La maestra nos escribe: Desde el dia 24 sufro trobosis en las piemas. Esta ha sido el motivo por el que no he podido asistir a la escuela pero a fin de que los ninos no pierdan tantos dias el próximo sabado acu- dira mi hij a mayor si yo no puedo ir; depende de lo que digan en el hospital el próximo lunes.' F1 sabado przximo, pues, asistan todos sus hij os en Luciaschool, verdad? El dia 15 de marzo en Helmond pelicula en el centro en Helmond: Los Celos y el Duende. Don Antonio del Centro de Venlo me ha pedido de celebrar en Venlo una Misa por el descanso etemo de la alma de José Villasante; sera en un sabado antes de Pascua de Re- surrección; con tiempo se anunciara fecha y hora. El monaguillo Carlos ha sufrido un accidente y esta en el hospital en sala 303. En nuestro centro hay bas- tantes revistas y periodicos para todos Vds. Hasta la vista el domingo próximo en la casa del padre Juan, nuestro centro! Siësta: de huttent met bungalow-allures. Voorzien van all-season dakdoek en katoenen zijwanden. Plus, PVC kuipgrondzeil, stalen frame, gordijnen en alrboyventilatie. Lichtgewicht: 11,5 kg. Breedte 240 cm, diepte 200 cm. 4 kleuren: donkergroen, lindegroen^ goudgeei-negro, blauw- oranjerood. Van 259.- voor Subtiel vrijetijdsstoeltje in talrijke fleurige dessins. Gevulde zitting en rug. Van aluminium lichtgewicht met poly ether. Zo op te vouwen, makkelijk mee te nemen. Per stuk 24,75, nu 2 stuks voor slechts 7-standenstoeI vooreen lui leven. Dikke polyether vulling in envelophoes. Sterk stalen frame met uitgebogen zitting en houten armleggers. Met de prijs zit u ook van 45,- voor Warme sluimer slaap zak met dacron- vulling en leuk dessin."1 Wakker geprijsd: per stuk 39,75 nu 2 stuks voor slechts camping-centrale QEBR. JANSSEN b.V. SEVENUM Maasbreesew. 3-5 tel. 04767-1818 (zondags gesloten) brug. De aankoop van een nieuwe brand weerauto voor 145.000.ging ook onder de hamer door. Deze zal ook buiten de gemeente ingezet kunnen worden. De ruitervereniging van Meerlo, die Limburgs kampioen is geworden, zag deze prestatie gehonoreerd met een extra subsidie van 500, Noodslachtingen uit de dorpen Blitterswijck, Meerlo, Swolgen en Tienray gaan naar Horst, uit Wans sum en Geysteren gebeuren die in Leunen. De uitmonding van de riolering van Wanssum op de Maas ^erd aan het Zuiveringsschap Limburg verkocht voor 1,Nu is dit schap hiervoor voortaan verantwoordelijk. De raad besloot voorbereidingen te gaan treffen voor een onroerend- goed belasting in deze gemeente op waarde in het economisch verkeer. Die voorbereiding gaat 50.000, kosten. Van de Ven uit Wanssum, die meent dat hij door verkeerde voor lichting van de kant van de gemeen te, zijn huis verkeerd heeft gebouwd en dientengevolge daarvoor schade vergoeding vroeg, heeft dat verzoek ingetrokken. Hij vreest, zelfs als hij de procedure zal winnen, meer kwijt te zijn aan proceskosten dan hij er mee winnen kan. De betrokken schuur wordt nu wellicht afgebro ken. De raad ging staan achter de ge meente Leek, die niet tevreden is over de onderwij suitkeringen. „WIE NIET STERK IS MOET SLIM ZIJN" Zoals bekend is in de basisschool Coninxhof in Veltum de tentoon stelling „Wie niet sterk is moet slim zijn" van het Natuurhistorisch Mu seum ingericht. Hoewel deze expositie in eerste in stantie bedoeld is voor leerlingen van het voortgezet onderwijs en van de hoogste klassen van de basis scholen, kunnen nu ook andere be langstellenden van het tentoonge stelde genieten. Vandaar een extra openstelling op de zaterdagen 15 en 22 maart van 14.00 tot 17.00 uur en op donderdag 20 maart van 19.00 tot 22.00 uur. De toegang is gratis. PEEL EN MAAS OOK UW WEEKBLAD Van 16 t.m. 31 maart vindt in de Turfhoeve een werkexpositie plaats, waaraan zes kunstenaars uit de om geving Roermond en Weert verenigd in het Kompenieke deelnemen. Naast het tentoonstellen van hun werk in. de Turfhoeve te Sevenum, zullen zij op de zondagen 16 en 23 maart en Tweede Paasdag vanaf 2.00 uur ak1;ief bezig zijn met hun werk. Dat het geheel een zeer afwisse lende en levendige expositie zal wor den, moge blijken uit de lijst van exposanten! Jannie Daanen - wandkleden Truus Caumanns - beeldhouwwerk Rob Vlaanderen - pentekeningen Wil Vaes - schilderijen Harrie Koppen - keramiek Peter. Teunissen - leerbewerken. Voor het organiseren van een kien spel is in het vervolg géén vergun ning meer nodig. Niettemin dient men zich, zoals uit het volgende zal blijken, aan enkele regels te hou den. Bij een wijziging van de Wet op de kansspelen is het „kleine kansspel", waaronder worden verstaan: het kienspel, vogelpiekspel en rad van avontuur, vrij gelaten, mits: 1. het spel wordt georganiseerd door een Nederlandse vereniging, die ten minste drie jaar bestaat en die krachtens zijn statuten 'n duidelijk omschreven doel heeft, niet zijnde de beoefening van enigerlei vorm van kansspel; 2. de prijzen of premies (in geld of goederen) geen hogere waarde hebben dan 250,per serie of set en de gezamenlijke waarde daarvan niet meer bedraagt dan 1.000,per spel (bijeenkomst); 3. ten minste veertien dagen tevo ren aan burgemeester en wethou ders per brief is medegedeeld waar en het tijdstip waarop het kansspel wordt gehouden; 4. op de aangegeven dag in de be treffende lokaliteit geen soortge lijk kansspel wordt gehouden; 5. geen enkel lid van de organise rende vereniging uit het kansspel voordeel verwerft; 6. het kansspel wordt georganiseerd ten bate van een genoemd, niet met algemeen belang in strijd zijnd doel (b.v. noodzakelijke aan vulling van de verenigingskas). Is of wordt aan al deze eisen vol daan, dan mag het kansspel dus voor het publiek worden openge steld. Indien echter blijkt of aanne melijk is dat niet aan alle eisen (of eventuele nadere voorschriften) is of zal worden voldaan, dan wordt het kansspel verboden. Het bovenstaande geldt dus op de eerste plaats voor het publiekelijk kienen. Voor het kienen in besloten ge zelschap (b.v. de leden van een ver eniging) gelden dezelfde eisen met uitzondering van het onder 1 be paalde. Van het publiekelijk kienen èn van het besloten kienen (in een tfoor het publiek toegankelijke lokaliteit) dient dus tijdig mededeling te wor den gedaan. Indien aan alle eisen wordt voldaan, wordt een bevesti ging van de mededeling toegezonden. Deze bevestiging dient tijdens het kienspel in de betreffende lokaliteit aanwezig te zijn en voor alle duide lijkheid zijn de kienvoorschriften nog aan de achterzijde van die be vestiging afgedrukt. Voor eventuele nadere inlichtin gen hierover kan men zich wenden tot de afdeling Openbare orde en veililigheid ter gemeentesecretarie, Grotestraat 1 (tel. 3838, toestel 127). Tijdens een druk bezochte jaar vergadering heeft de Tuinbouwver eniging Leunen, waaronder ook Veu len, Heide, Venray en Ysselsteyn ressorteren, afscheid genomen van voorzitter H. Janssen. Deze trad na een bestuursperiode van 22 jaar mede om persoonlijke redenen af. Als voorzitter leidde hij de vereniging 16 jaar, in welke pe riode de omzet van 3,5 ton tot ruim 2,5 miljoen steeg, een nieuwe loods werd gebouwd en een fusie met de verenigingen Venray en Ysselsteyn tot stand kwam. C.V.V.-voorzitter Costongs en on- der-direkteur Van Beek dankten de scheidende voorzitter voor zijn inzet en prezen zijn zakelijk inzicht. Namens de familie Jenniskens dankte L. Jenniskens le scheidende voorzitter voor zijn prettige samen werking met de oud-sekretaris G. Jenniskens. Namens de Leunse Tuinbouwver eniging bood de vice-voorzitter W. Janssen een passend afscheidsge schenk aan. Tot nieuw bestuurslid werd de heer M. Theunissen benoemd. Als nieu we voorzitter werd W. Janssen be noemd; als vice-voorzitter W. Her mans. De bestuurder van een autobus W. C. uit Horst verleende op de krui sing StationswegMaasheseweg on voldoende voorrang waardoor een botsing ontstond tussen de autobus en een personenauto bestuurd door Th. K. eveneens uit Horst. Het bleef bij materiële schade. Op de kruising Westsingel Langstraat verleende de bestuurder van de personenauto C. D. uit Deur- ne geen voorrang aan de personen auto bestuurd door P. W. uit Ven ray. Ook hier alleen materiële scha de. Als men gebruik maakt van de oversteekplaats op de Maasheseweg nabij Rank Xerox, moet men ook 't verkeer in de tegenovergestelde rich ting in de gaten houden. Een 14-ja- rige fietser gaf wel voorrang aan 'n autobus, stak toen de weg over, maar lette niet op het andere verkeer. De bestuurder van de personenauto, de 19-jarige P. H. uit Venray kon de overstekende C. V. niet meer ont wijken. De jongen werd geschept en moest met een gebroken been en hersenschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. IS ER NU WEER BIJ DOE OOK MEE AAN ONZE GRANDIOZE en win een van de ve le schitterende) prijzen KOM SNEL EEN KLEÜRPAAT HALEN KINDERMODE Naast Gemeentehuis Hofstraat 2 Ter overname aangeboden Dat bepaalde functionarissen zich bij tijd en wijle van duide lijke onduidelijkheden weten te bedienen en daarbij tevens nog goede prestaties hopen te be halen, werd nog eens door crm- minister Mr. H. van Doorn ge demonstreerd, toen de bewinds man voor de te verrichtte openingsceremonie van de sporthal „De Wetteling" even in en uit Venray kwam stuiven. Dezelfde minister, die middels zijn onlangs verschenen sport- nota, zijn antipatie jegens het wedstrijdelement uitademt, en de actieve georganiseerde sportbeoefening tot zijn pu bliekelijk stiefkind1 doodverfde, om zo zfijn steentje bij te dra gen in de nivellerings gedachte. Laat die m'inister nu hier ver tellen, dat de kwaliteit van ons menselijk bestaan zichtbaar verbeterd is. Omdat we vanaf heden minder gedoemd zullen zijn onze vrije tijd passief door te moeten aanbrengen, mits we ook het sociale contact met de collega sporter onderhou den. Dus lief zijn voor elkaar! (waarom dan toch zo onheus tegen Veronica?) Maar bij het in ogenschouw nemen van het gedeelte, dat ingeruimd was voor de recreatieve sport, ont viel hem een blij hoeraatje. Mogelijk dat in de toekomst hieruit nog een sportzuil spe ciaal gedistilleerd kan wor den, moet er op dat moment door het excellente hoofd ge schoten zijn.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 18