doel-sparen RaKrimk MIDGETGOLF ZWEMMEN WANDELSPORT DUIVENSPORT V.C.ROOY elke maand een vast bedragje opzij leggenvoor die fijne vakantie! LvmsP TAFELTENNIS HANDBALCLUB Toer-wielerclub Oostrum Invaliden Sportclub ZWEMCLUB SPIO Rekreatief en Elementaire Zwemontmoeting te Weert 16-3-'71 Ronald Laoyendijk, Twan Stip hout, Hugo v. Helden, Monique Bot, Paul Hoogendijk, Sjaak Stiphout, Ans Michels, Owen Burg, Huub Wis- mans, Frank Janssen. Geert Flinsenberg, Paul Flinsen- berg, Clarke Kellenaers, Ingrid Pee- ters, Geert-Jan Peeters, Willeke Berghout, Ronald Jansen. Marni Baltussen, Jeroen Pepplink- huizen. Pascal Thomassen. Anita Vloet, Mieke Schaminee, Mariette Kleeven, Odette v.d. Helm, Angelique Martens, Anita Kleeven, Erica Klomp, Esther Thomassen, Li- zette Kellenaers, Harold de Koning, Marcel Haanen, Odette Martens, Mo nique Janssen, Wenny Martens, Hanny Bloemen. Monique de Koning, Davy Moor rees Fanny v. d. Kamp, Juul Scha minee, Jeroen v. d. Linden, Jacque line Geurtjens. Conny Litjens, Wilbert Volleberg, Bema Hebbing, Marianne Baars, Maarleen Nelissen. Eddy Clevers, Hans Spee, Cock v. d. Vlasakker, Sjef Wester, Betsie Broeren, Jean Philipsen, Annemie Arts, Wilmie Thielen. Met de hierbovenstaande kinderen en leiders(sters) moeten we een le(?) plaats kunnen veroveren. De ouders spelen hierbij een zeer grote rol, dus kom rustig mee en geef ons uw supporting. Veel geluk. Vertrek 15.15 uur, aanvang wed strijd 16.45 uur; plm. 20.00 uur terug in Venray. Kosten 2.50. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL Hierbij brengen we de 2 extra ak- tiviteiten nog eens onder uw aan dacht, nl. de dansavond voor de ouders van de leden op zaterdag 15 maart as., en de rijwieloriëntatierit, waaraan iedereen kan deelnemen, (ook de kinderen) op zondag 23 maart. In verband met de organisatie dient men voor deze laatste aktivi- teit wel in te schrijven. Deze in schrijving sluit op zaterdag 15 maart. Inschrijven: op de dansavond; voor Oostrum: Hr. G. Camps, van Broekhuizenstraat 33; voor Venray: op het sekretariaat, Mevr. W. Rem mers, Langstraat 104. W.S.V. DE DOORZETTERS A.s zaterdagmiddag is er weer een ontspanningsmiddag in 't Trefcen trum, aanvang 2 uur. Er bestaat weer de gelegenheid voor het opgeven van nieuwe leden. P.D.V. DE ZWALUW A.s. maandagavond 17 maart onze vliegvergadering, waarop natuurlijk niemand fag ontbreken. Hierop kan men zich opgeven voor het midfond- spel in onze CC. Prijs 5,Dit is de enige en laatste gelegenheid. Ook voor de Derbyvlucht vanaf Danmar- tin jonge duiven in Oost-Brabant kan opgave gebeuren. Prijs 1.10 per derbyring. Ringnummers ver melden, de serie mag niet onderbro ken worden dus in volgorde. Voor de CC Derby vanaf Laon kan men zich opgeven tot 5-7-'75. Ook is het maandagavond inzetten voor africhten. Hieronder nogmaals de data en tijden. Africhten oude duiven: inzetten 17 maart 's avonds van 19 - 20 uur; 18 maart 's morgens van 6.30 - 7.30 u.; 20 maart 's avonds van 19.00 - 2000 uur; 21 maart 's morgens van 6.30 - 7.30 uur; 24 maart 's avonds van 19.00-20.00 u.; 25 maart 's morgens van 6.30-7.30 uur. P.DV. DE VREDESDUIF Africhten zaterdag 15 en 22 maart, bij slecht weer zondags 16 en 23 maart Inzetten 's morgens van 8 tot 9 uur. VC Rooy zal zich beslist een heel ander afscheid hebben toegedacht van de sporthal van Servatius dan zoals nu gebeurde. Dat de dames zouden verliezen van Chicopee lag wel in de lijn der verwachtingen, maar dat de heren zich zouden laten verrassen door een toch niet zo sterk SDO had wel nie mand verwacht. De dames verloren hun wedstrijd eigenlijk al in de eerste set. Ze be gonnen formidabel en wisten met enthousiast spel de verdediging van Chicopee te ontregelen. Tot 12-7 liep de voorsprong op en Chicopee leek van de kaai-t Op dat punt gekomen echter begon de ploeg het hoofd te verliezen De pass werd onnauwkeu rig en Chicopee liep in. Bij 13-12 nog steeds voor VC Rooy leek de ploeg toen de eerste set te pakken. Maar de 14-12 voorsprong werd on danks enkele zeer goede mogelijk heden niet uitgebouwd. Chicopee wist met een uiterste krachtsinspan ning met 14-16 te winnen. Dit werk te kennelijk zo demoraliserend, (dat VC Rooy in het verdere stuk niet Wie iets wil hebben wat hij niet in één keer kan betalen, moet er gewoon voor sparen, liefst automatisch. Voor een vakantiereis of een auto, een caravan of een bootje. Maar evengoed voor de studie van de kinderen of voor de aanbetaling van een eigen huis. De makkelijkste, veiligste en zekerste manier van sparen is via een spaar rekening bij de Rabobank. Neem een Automatisch- Spaarplan bij de de bank voor iedereen meer voorkwam. Met 8-15 en 6-15 was het snel bekeken. Vooral in de eerste set echter speelde VC Rooy uitstekend. Voor het begin van de herenwed strijd werd namens VC Rooy door voorzitter Piet Dupont een geschenk overhandigd aan de direktie van Servatius voor de enorme samen werking die steeds is ondervonden. De heren hadden met SDO nog 'n appeltje te schillen. Destijds werd een 3-2 nederlaag geleden en VC Rooy had zich terdege voorbereid om revanche te nemen. Maar zie in de eerste twee sets kon VC Rooy maar niet in zijn spel komen. Ze liepen wel steeds mee tot 10-10 maar dan was het gebeurd en wist SDO met enkele sterke akties te winnen 0-2 dus. Wie had dat ver wacht. Coach Philipsen stelde de ploeg om en ineens begon het te lopen. Snelle aanvallen sloegen bres na bres in de tot dan toe solide verde diging van SDO en met 15-9 en 15-3 werd de stand gelijk getrokken. In de vijfde set begon het weer spectaculair. Door blunderen van VC Rooy kwam SDO op 6-1 voor. VC Rooy begon met de moed der wanhoop opnieuw te spelen. Met weer een voortreffelijke aanval werd punt voor punt ingehaald. Met 8-7 werd de laatste maal gewisseld. Wat er toen gebeurde snapt nu nog steeds niemand. VC Rooy stond als aan de grond genageld, niets lukte meer en SDO liep ineens uit naar 7-14. Even liep de emotie nog hoog op, toen VC Rooy erin slaagde enkele punten te maken ,maar SDO hield haar hoofd koel en maakte met 15-9 de wed strijd af. Komende week gaan beide stan daardteams naar Roermond voor de wedstrijden tegen Oikos. Dames Peel Push 2VC Iooy 4 31 Het is voorbij. Het ongeslagen blij ven is, eerder dan verwacht, stuk gegaan. Waar het aan lag? Misschien aan de zaal, aan de le set, die slecht verliep. Toch moeten we ons er snel overheen zetten en de 4 wedstrijden, die voor ons liggen, er voor de volle honderd procent tegenaan gaan. We hebben het nu in eigen hand, laat het er uitkomen! Setstanden 15-13 15-7 7-15 en 15-9. Dames: Hovoc 2VC Rooy 3 13 De wedstrijd van de waarheid kun je wel zegen. Nummer 1 tegen nr. 4. Medekoploper Venlo Sport had 's middags verloren en dus kon Hovoc nu uitlopen. Hiervoor moest dan wel van VC Rooy gewonnen worden Waar het aan gelegen heeft, weten we niet maar werkelijk ieder een van ons team zette zich voor de volle honderd procent in, zodat Ho voc er geen raad mee wist. Alles liep als een trein en Hovoc werd volledig overklast Jammer dat we na een 13-12 voorsprong de 3e set afgaven, anders was de victorie com pleet geweest: Dames, ga zo door en je bezorgt je caoch en jezelf veel plezier, wanneer je zó kunt blijven volleyballen. Setstanden 10-15 12-15 15-13 en 8-15. Opgave van leden, senioren dames en senioren heren bij dhr. Liebrand, Beukenlaan 13, Venray, tel. 04780- 3326. De trainingen voor senioren heb ben plaats in de gymzaal aan de Maasheseweg, vrijdagsavonds van 911 uur. In de sporthal wordt maandag avond de handbal wedstrijd gespeeld tussen Loreal Venlo en Swift Hel mond. Uitslagen zaterdag 8 maart: Dames: Lyceum 1Copy Stars 30 Lyceum 2Kessel 30 Heren: Rust RoestLyceum 1 03 VC Rooy 2Lyceum 2 13 Hovoc 3Lyceum 3 03 Hovoc 4Lyceum 4 22 Uitslagen jeugdcomp. zondag 9 mrt. Aspiranten: Lyceum 2SVC 11 Set PointLyceum 2 02 Lyceum 3NDI-Teg. 02 Lyceum 3A VFlash 1 02 Lyce m 3Hovoc 2 02 Stand Jeugdkompetitie: Meisjes: Aspiranten A poule I: AV Flash 1 Hovo c2 NDI-Teg. 3 Lyceum 2 SVC 2 Lyceum 3 Set Point 2 VC Rooy 2 Aspiranten A poule II: Lyceum 1 AV Flash 2 VCM 1 Hovoc 3 NDI-Venlo 2 Venlo Sport Aspargos 1 Hovoc 4 Jongens: Junioren Poule I: Lyceum 1 Copy Stars 1 Asterix 1 Set Point Hovoc 1 Revoc 2 VC Rooy 1 VCSD 1 Aspiranten A Poule I: Set Up 1 Lyceum 3 NDI-Venlo 1 VCM 1 Aspargos 1 Set Point 2 Asp. A Poule II: Lyceum 2 Pee push Thor '70 2 SVC 1 JSS 1 Set Up 2 Revoc 3 12—24 12—16 12—15 15—15 12— 9 12— 7 12— 4 12— 2 12—24 12—20 12—17 12—13 12— 9 12— 5 12— 5 12— 3 12—23 10—14 12—13 10—12 10—10 12— 7 10— 6 12— 0 10—20 13—19 10— 9 12—11 12— 5 13— 3 8—16 10—12 8—11 10— 9 8— 2 8— 2 8— 0 Rust RoestLyceum 03 Voor de eerste maal in deze kom petitie is Lyceum erin geslaagd een uitwedstrijd te winnen! Het grillige Rust Roest (Eindhoven), een team dat soms voor grote verrassingen kan zorgen, ging kansloos ten onder. Lyceum kontroleerde de wedstrijd op een erg vakkundige manier. In het begin van elke set nam Rust Roest de leiding, Lyceum bleef enkele punten achter en halverwege alle sets zette Lyceum korte, doch felle demarrages in, waarop Rust Roest het antwoord schuldig moest blij ven. Lyceum won zodoende met 30 (15-10 15-8 en 15-9), waardoor weer 3 punten aan 't totaal toege voegd kunnen worden. Zaterdagavond (19.00 uur, sporthal Servaas) speelt Lyceum tegen VC Maastricht 2. In de uitwedstrijd ver loor Lyceum met 3-2, zodat men nu kost wat kost revanche wil nemen. Met de steun van het publiek moet dat lukken! De wedstrijdcommissie van de Ne- VoBo heeft uitspraak gedaan naar aanleiding van de wedstrijd Lyceum- VC Velden. Lyceum werd reglemen tair winnaar ,maar tegen deze be slissing heeft VC Velden beroep aan getekend. We zijn benieuwd wat dat uithaalt! VC Rooy 2Lyceum 2 13 Alvorens over deze wedstrijd te beginnen, nog iets over de vorige wedstrijd tegen HBC. Deze wedstrijd eindigde in een regelmatige overwin ning voor ons, n.l. 30. Dan nu de wedstrijd van afgelo pen week. In deze zeer moeilijke uit wedstrijd (gelukkig wel in onze eigen sporthal op Servaas) moesten wij ons nog revancheren voor de ne derlaag tegen hen in het begin van dit jaar. De eerste set begonnen we in een fantasie-opstelling (twee spe lers van ons waren disciplinair ge straft). We moesten nu aantreden met maar drie aanvallers van ori gine. Toch bleek dat wij aardig kon den meekomen, want we verloren de eerste set met slechts 15-11. De twee die op het straf bankje zaten, werden nu ijlings teruggehaald. De tweede set wonnen we met 15-12. De derde set weet ik niet meer, maar we heb ben wel gewonnen. De 4e set wist VC Rooy het ook niet meer, want we walsten zo over hen heen, het werd 154 en zodoende een 13 overwinning. Er zat gelukkig veel publiek in de zaal en die hebben zitten genieten van een boeiende wedstrijd. Porgramma 15 maart: Heren: Lyceum 1VC Maastricht 2 19.00 u. Lyceum 3S '62 16.30 u. Lyceum 4VC Velden 2 15.00 u. Programma 15 maart Meisjes Aspiranten A poule II, org. Lyceum, aanvang 13.00 uur. Lyceum 1—AV Flash 2 Venlo Sport 1—Lyceum 1 HONKBAL Na een periode van training, star ten we zaterdag 15 maart met een oefenprogramma tegen Black Wings uit Deume. Het oefenprogramma bestaat uit 5 wedstrijden HSCN, Venlo, Den Bosch Black Wings, Mulo alsmede het ES- CAtoemooi op tweede paasdag. Op deze manier hopen we goed voorbereid aan de kompetitie te be ginnen, welke aanvangt in de laat ste week van april. Black WingsVenray, te Deume, aanvang 15.00 uur, vertrek 13.00 u. M.G.C. VLAKWATER Op de tweede kompetitiedag zijn er diverse uitstekende wedstrijden gespeeld, met verrassende uitslagen. De spannendste partij was die tus sen W. Swaghoven en G. Vermeulen. De eerste ronde eindigde in een ge lijkspel 26-26. In de tweede ronde bleek G. Vermeulen zijn zenuwen iets bete rde baas te zijn en won die met 3 punten verschil. De laatste en beslissende ronde werd met 'n pun tje beslist in het voordeel van W. Swaghoven. Uitslag 33. Een opmerkelijk goede partij speelde mevr. Janssen-Duyf. Zij boorde alle goede golf illusies van Jo Barents de grond in door met 51 te zegevieren. In de derde ronde evenaarde zij zelfs het baanrekord, welk op 2 3staat. Wij zullen haar met plezier op het lijstje van rekord- houders bijschrijven. Uitslagen zondag 9 maart Jan BarentsF. v. d. Bel 06 Jo LitjensR. v d Heuvel 42 P. DeanH. Lenssen 06 T v. d BoomJan Litjens 06 Cobi BarentsJohn Barents 06 Marij JanssenJo Barents 51 H. PeetersB. Clephas 60 W. SwaghovenG. Vermeulen 33 A.s. zondag zullen er 13 leden van MGC Vlakwater deelnemen aan een golftoernooi in Arnhem, waar om 10 uur v.m. gestart wordt. Iedereen wordt verzocht om tij dig aanwezig te zijn aan de golfbaan. Vertrek aldaar om 7.30 uur. De eerste klassieker van dit jaar staat weer voor de deur. De renners zullen a.s. zondag hun krachten kun nen meten in de gevreesde een- daagswedstrijd over 85 km. genaamd „De hel van Berg en Dal". Het tra- jekt zal o.a. voeren over de Zeven- heuvelenweg en de Oude Holleweg. Op deze venijnige col van de eerste categorie zal wellicht de grote be slissing vallen. Hier zulen zich de sterksten alleen kunnen handhaven. Alle grote favorieten zullen aan de start verschijnen. Startsein: kwart over negen. De tourrenners zullen gesplitst van de licentiehouders de Peel en Maas route gaan rijden tot Deume. Daar na weer richting Venray. De gemid delde snelheid van 25 km. per uur zal strikt gehandhaafd worden. Zelfs de coureur met weinig conditie kan deze snelheid met sukses volbrengen. Zondag a.s. zal fotograaf Dom Melskens enkele opnamen komen maken van onze vereniging. De trim mers zullen poseren in de nieuwe tricots van sponsor Cremers uit Ven ray Ditzelfde zal ook het geval zijn voor de licentiehouders met de on langs binnengekregen shirtjes van de vereniging met 't opschrift Tour- Wielerclub Oostrum. De licentiehou ders die nog niet in het bezit zijn van een tricot van de vereniging kunnen dit a.s. zondag in ontvangst nemen tegen kontante betaling van 10Dit alles vanaf half 9 in club huis van Dijk. In verband hiermede worden alle leden verzocht aanwezig te willen zijn om kwart vóór negen, zodat een vlot verloop zal kunnen plaatsvinden. De inschrijvingen voor de elfste dentocht te Bolsward op 19 mei zijn inmiddels binnen bij manager Jan Kreutz .Opgave voor deze tocht is niet meer mogelijk. Gezien de in schrijvingen zal deze monsterrit we derom een sukses gaan worden. De wielerronde te Oostrum zal in verband met de europese kampioen schappen van de NWB op de Cau- berg te Valkenburg op 1 juni geen doorgang kunnen vinden. De ronde zal nu worden verschoven naar 13 juli. Te Blitterswijck is een wedstrijd ingelast op zondag 9 mei. Te Vier lingsbeek zal naar alle waarschijn lijkheid een wedstrijd worden ver reden op 5 mei. Bij de jeugdcategorie zal onze ver eniging wel vertegenwoordigd zijn in de vorm van de gebroeders Coer- tje en Pietje Willemssen, die onlangs lid zijn geworden van onze vereni ging. Gezien de resultaten van vorig jaar zullen deze coureurtjes hoge ogen gaan gooien in het nieuwe sei zoen. De licentiehouders worden ver zocht zich in te laten schrijven voor de wedstrijden te Nederweert en Geulle op zondag 23 maart. Ten overvloede maken we onze le den er op attent dat de verschuldig de kontributie kan worden overge maakt op rekening van TWC Oos trum bij de Rabobank te Oostrum rek nr. 140002715. Verrekening met de penningmeester, dhr. H. Kessels, Herenpasweg 3 te Oostrum, is ook mogelijk. „VENRAY EN OMSTREKEN" Taf eltennisclub Na de demonstratie-wedstrijden tijdens de openingsweek van sport hal „De Wetteling" gaan voor onze vereniging de Ned. Tafeltenniskam pioenschappen in zicht komen. Al lereerst zullen wij hiervoor voor rondes moeten spelen en wel a.s. zaterdag 15 maart in het sportcen trum „Fort Voordorp" in De Bilt (U). Met een groot aantal leden, n.l. 14 (4 dames en 10 heren) zullen wij gaan strijden in de diverse klassen om bij de eerste 6 te kunnen ko men, voor elke klasse worden n.l. 6 spelers geselekteerd.. Wij hopen dat het een sukses mag worden. Voor het dubbelspel behoeven geen voorrondes gespeeld te worden. Het vertrek is bepaald op 7 uur v.m. vanuit Venray. Laat ieder tijdig aanwezig zijn. Zaterdag 5 april a.s. gaan we dan naar Assen, waar de Gehandicapten Sportclub „Bartje" de Ned. Kam pioenschappen zal organiseren. De bus voor deze reis is reeds bespro ken en het vertrekuur is 's morgens 5.30 uur. Voor deze lange tocht is een koffiepauze ingeculculeerd. Zwemclub: Ook hier staat op het programma een zwemfeest in Heerlen op_ zon dag 31 augustus a.s. en waarschijn lijk gaan we naar Eindhoven op zon dag 21 september a.s. Voor de leden van zowel de tafel tennis- als zwemclub adviseren wij: kom zoveel als mogelijk is trainen. Stand klassement tafeltennis pers. In de stand van het klassement, voor de beste speler of speelster is een nieuwe leider gekomen. G. Pon- jee slaagde er eindelijk in zich voor bij de felle A. Janssen te werken. Maar voor hoe lang zal dit zijn? Th. Verstappen voert de sub-top aan met een wederom groter geworden ach terstand op de eerder genoemde 2. Dit geldt tevens voor Sj. Heidens. Van hun gedeeltelijk falen profiteer den gretig W. v. Ooi en W. Janssen, want zij kwamen dichterbij. Opmer kelijk is verder dat J. Jenniskens 'n flink stuk van zijn aanvankelijke achterstand heeft goed gemaakt. De stand is hierdoor geworden; 1 G. Ponjee 183 2 A. Janssen 169 3 Th. Verstappen 149 4 Sj. Heidens 123 5 W. v. Ooi 119 6 W. Janssen 118 7 L Reintjes 78 8 N. v. Dijck 77 9 J. Jenniskens 75 10 M. Stevens 73 11 M. Gielen 66 12 E. Stevens 66 13 A .de Mulder 54 14 J. Pijpers 15 15 J. Rongen 8 A.s. zaterdag gaat deze gehele groep strijden om een plaats bij de laatste zes in hun klasse, welke gaan uitmaken op 5 april te Assen wie er zich Ned kampioen mag noemen. Uitslagen afgelopen weekend Senioren: Red Stars 2K'lust 1 82 Red Stars 2 liet zich deze keer niet verrassen door K'lust 1. Na een ze nuwachtig begin, waarbij enkele krappe wedstrijden werden behaald, ging het van een leien dakje. De 82 zege was dan ook dik verdiend. Blue Star 3Red Stars 3 73 Evenals de vorige keer hal Red Stars 2 geen kans om tegen Blue Star een punt in de wacht te slepen. Maar ja, promoveren is toch niet mogelijk. Red Stars 5Red Stars 4 64 Red Stars 5 dat de punten hard nodig heeft, deed eindelijk iets goeds door het vierde met lege handen te laten staan. Het pilsje smaakte dus deze keer best. Seta 4Red Stars 6 100 Zoals de uitslag laat zien, had het 6e niets te vertellen in Sevenum. M.a.w het werd een stille aftocht. Programma a.s. zaterdag1 Red Stars 1Falco 1 18.15 Armada 1Red Stars 2 14.30 Red Stars 3Meyel 1 15.15 Red Stars -4—TTC 2 18.15 Red Stars 5Wap In 1 18.15 Looping 4Red Stars 6 Jeugd: Red Stars 1—Interlance 55 Een slordig met zijn kansen omsprin gend Red Stars 1 werd van een punt beroofd door een fel Interlance. Het spel was te wisselvallig om de tegen stand onder de duim te krijgen. MegaclesRed Stars 2 82 Het 2e team kreeg de deksel hard op de neus tegen een veel beter Me gacles met aan 't hoofd J. Willems. Red Stars 9Wap In 3 55 Red Stars 9 begon sterk, want men nam een 41 voorsprong. Toen ech ter kwam de val en in twee partijen, waarbij de winst voor het grijpen lag, kwam Wap In op gelijke hoogte. In de laatste twee partijen kon men met moeite toch nog een punt red den. Al met al een gelukkig punt. Armada 8Red Stars 10 55 Een enigszins tegenvallend Red Stars 10 verspeelde in Horst een punt. Toch blijft men met twee pun ten voorsprong aan kop. Red St ars 11Batave 5 100 Set Up 7Red Stars 12 37 Red Stars 13Red Stars 14 82 Red Stars 15—TTC 7 10—0 Red Stars 11 versloeg Batave 5 zoals verwacht werd. Red Stars 12 blijft kampioenskandidaat door Seta 7 verdiend te verslaan. De rivalenstrijd tussen 13 en 14 leverde winst op voor 13 en dit zal dan ook wel inhouden het kampioen schap voor ditzelfde Red Stars 13. Wie moet Red Stars 15 afhouden van de titel in le klas meisjes? Nie mand vermoeden wij, want ook dit maal was er weer een 100 zege. Het is ergens zeer zwak van de af deling, dat er zo weinig aan gedaan wordt, want het gemiddelde van Red Stars 15 is 691. Programma a.s. zaterdag: Red Stars 1Seta 15.15 DVO 3Red Stars 9 14.30 Blue Star 9Red Stars 10 15.00 Red Stars 12Red Stars 11 15.15 Red Stars 13Panningen 5 15.15 Red Stars 14Wap In 7 15.15 Armada 14Red Stars 15 10.00 Red Stars 16—Seta 11 15.15

Peel en Maas | 1975 | | pagina 14