Muziekweek BoschveltL college van 17-25 maart na Én ruim, én riant, én rustig wonen in Overloon STIENSTRA deze week bereikte onze nieuwbouw het hoogste punt, dus de vlag er op. Dat betekent: binnen enkele weken Thomassen 3 x groter in meubelen en woningtextiel. Ruim de moeite waard om op te wachten INTERIEURVERZORGING Wilhelminastr.6 Venray 047SG-S510 Tentoonstelling van Ans Wortel Maandag 17 maart begint op het Boschveldcollege de Muziekweek. Een commissie Culturele Vorming, bestaande uit ouders, leraren en leerlingen, heeft een aantrekkelijk en gevarieerd programma samenge steld, voor degene die de moeite wil nemen kennis te maken met de ver schillende muziekvormen. De school heeft ook de taak de leerling naast de lessen een pro gramma aan te bieden, waardoor hij de verschilende kunstuitingen leert kennen. En dit alles onder 't motto: Proef eerst en oordeel pas, als je het hebt leren kennen. De ideale situatie ontstaat pas dan, wanneer de kun stenaar hele dagen op school met kleine groepen zou kunnen werken en daardoor de leerlingen stimuleren en activeren. Het zou een aanvulling op het lesprogramma van de expres sievakken moeten zijn. Maar dit is nog toekomst muziek! Alleen door de medewerking van de ouders is de school in staat buiten het lesprogramma een kleine aan vulling te bieden. Daarom moet zij ook een keuze maken en kan zij geen uitgebreid repertoire van alle mogelijke kunstuitingen resenteren. Dit jaar staat behalve enkele uitvoeringen in de schouwburg duidelijk in het teken van de mu ziek. Het volgend jaar zal het accent misschien liggen op het toneel, caba ret. VAN SCHOOLCONCERT TOT KENNISMAKING MET MUZIEK I Vroeger waren op de middelbare school de bekende „schoolconcerten". In de namiddag luisterden enkele klassen onder toezicht van de bege leidende leraren naar een muziek uitvoering, waarbij de nodige toe lichting werd gegeven. Sinds 1968 werd in samenwerking met andere scholen geprobeerd een programma in de schouwburg samen te stelle©, dat zo veel mogelijk aansloot bij leeftijd en interesse van de leerling. Naast enkele uitvoeringen in de schouwburg wil de commissie dit jaar de leerlingen op deze wijze de culturele vorming als onderdeel van de gehele opleiding laten ervaren. Het is volgens haar slechts een be scheiden bijdrage, maar het is te vens bedoeld als een hommage aan het in Venray wel bekende school- koor en schoolorkest, die zijn samen gesteld uit leerlingen van het Bosch veldcollege, Jerusalem en MAVO. Onder de voortreffelijke leiding van Pater Falco is de „schoolmuziek" tot levendige „muziek op school" ge worden. Het Boschveldcollege is dit school jaar begonnen met een zeer ge slaagde lustrumviering met o.a. de musicaluitvoering „Oh, kijk mij nou", die door bijna 3000 mensen, vooral ouders en leerlingen, werd be zocht. De commissie hoopt, dat deze muziekweek waarin tevens een interessante en boeiende expositie van gouaches en etsen van de kun stenares Ans Wortel op het Bosch veldcollege voor iedereen even prettig en interessant zal worden. Deze week is bedoeld voor ouders en leerlingen van het Boschveldcol lege, maar ook de leerlingen van Je rusalem en MAVO en andere scho len zijn van harte welkom. PROGRAMMA: (alle uitvoeringen zijn op het Bosch veldcollege). Maandag 17 maart: Opening tentoonstelling van goua ches en etsen van ANS WORTEL. 19.30 Optreden van de SISSIES in de Aula. Een programma met liederen van Bertolt Brecht, op muziek gezet door Kurt Weil en enkele liederen door Paul Dessau en Hans Eisler. Dinsdag 18 maart: Opening van het „trefcentrum." De Commissie Trefcentrum hoopt dat de kantine van de sporthal een ontmoetingsplaats zal gaan wor den voor leraren en leerlingen. Op vrijdagmiddag en dan alleen heet het „Trefcentrum" wil zij door middel van verschillende ak- tiviteiten deze kontakten stimule ren. Woensdag 19 maart: 8.45 en 10.45 uur: Voor brugklas sen van Boschveldcollege: Jules de Corte. 19.30 Optreden van 't TRIO LOUIS VAN DIJK. Donderdag 20 maart: 16.00 uur: Franse klassieke muziek „Groupe de SIX" 1920. Lokaal: 216. Toelichting: J. J. C. Marlet en Pater Falco. Vrijdag 21 maart: 19.30 uur: Optreden van School- koor „Capriccio", Schoolorkest „Bcjema", Dansgroep „Ladanse- sprit", Expressïegroep „Libertine". 21.00 uur: Kamermuziekconcert: Studenten Conservatorium Maas tricht. Zaterdag 22 maart: Na de middag ORGELTOCHT. Via Grave, Oploo, Cuijk, Gennep en Boxmeer. Bij ieder orgel zal een deskundige toelichting geven en natuurlijk een klein concert. Zondag 23 maart: 11.00 - 12.36 uur: Koffieconcert in de Aula. Het Limburgs Vedelensemble o.l.v. Louis van den Hoonaard en Het Dietsch Vokaal Ensemble uit Eindhoven o.l.v. Ed Kronenburg. Bij deze uitvoering zal als soliste optreden: Mevr. Truus Rütter. ProgrammaIt was a lover - J. W. J. Besselink; Vier kleine Tanz- stücke van Béla Bartok; English songs - arr. L. Dobszay. Het Dietsch Vokaal Ensemble gaf reeds vaker samen met het Vedel ensemble een uitvoering. Zij zijn gespecialiseerd in de geestelijke en wereldlijke vokale muziek uit de late middeleeuwen en renais- sance-barcck. Programma: geeste lijk meerstemmig lied, het motet, uit de renaissance. Johannes Pas sion van Joachim Burck (1568); wereldlijk meerstemmig lied: en kele Italiaanse en Nederlandse madrigalen, Franse chansons, Duit se Lieder, Engelse madrigals, drie vokale werkjes uit middeleeuwen, begeleid door Vedelensemble. Een specialiteit voor fijnproevers. Dinsdag 25 maart: 19.30 Optreden van een zes man sterke COUNTRY GROEP: THE TUMBLEWEEDS. Scheidsrechter FRANS DERKS op 21 maart in Oirlo Voetbalvereniging D.I.S. uit Oirlo krijgt op 21 maart a.s. bezoek van topscheidsrechter Frans Derks uit Breda. Frans Derks zal dan voor de leden van D.I.S., alsmede voor iedere an dere Oirlose voetballiefhebber een lezing houden over zijn ervaringen in het betaalde voetbal. Deze avond wordt gehouden in Dancing De Ruif te Oirlo en zal aan vangen om 20.00 uur 's avonds. Na deze lezing zullen de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld wor den om alle mogelijke vragen te stel len over de belevenissen van deze scheidsrechter in het nationale en internationale voetbal. Na dit gedeelte van de avond zal voetbalvereniging DIS nog een lote rij houden waarvan Frans Derks hoogstwaarschijnlijk de trekking zal verrichten. GEEN VOORRANG Op de kruising MolenpadWest singel werd geen voorrang verleend waardoor tussen de personenauto's bestuurd door de 28-jarige v. R. en zijn 25Tjarige plaatsgenoot T. een botsing ontstond. Ook hier materiële schade. Aan de Kuluutsweg te Overloon naderen vijf grote komfortabele bungalows en vijf riante landhuizen, die in.opdracht van Planobouw BV worden gebouwd, hun voltooiing. De buitengewoon royale indeling en de luxe afwerking van de huizen in' kombinatie met de zeer ruime verkaveling in de rustige bosrijke omgeving maken het wonen er tot een ongekend genot. de rianie landhuizen (nog 1 besch 1. overdekte entree 2. grote hall met fraaie 'tegelvloer, schoonmetselwerkwanden, gar- dercbenie en open hardhouten dlepingstrap 3. betegeld toilet met fonteintje 4. zeer grote living (60 m2) met open haerd, schoonmetselwerkwan den en convectorverwarming (in ikbaar) de vloer verzonken) 5. op het zuiden gelegen terras 6. fraai betegelde keuken met o.a. Duropal-aanrechtblad met dub bele spoelbak, Gaggenau afzuig kap en aansluitpunt voor vaatwas- machine 7. bijkeuken met schoonmetsel werkwanden, fraaie tegelvloer, verwarming en aansluiting voor wasautomaat 8. grote garage (620 x 310) met ver warming, afvoer en verbinding met bijkeuken en keuken 9. grote overloop met schoonmet selwerkwanden en schrootjes plafond 10. 4 ruime slaapkamers met kast 11. luxe betegelde badkamer met ligbad, douche, dubbele vaste wastafel en 2e toilet 12. CV-ruimte met CV-ketel en aan sluitpunt voor warmwatertoestel 13. veel bergruimte Rondom tuin De percelen variëren van 710 tot 830m? de luxe bungalows 1. grote hall met garderobe, schoon metselwerkwanden en schrootjes-' plafond 2. betegeld toilet met fonteintje en schrootjes plafond 3. grote L-vormige living (±50 m2) met zitkuil, open haard, wanden in schoonmetselwerk, schrootjespla fond en deur naar terras 4. fraai betegelde keuken met mo derne 'keukeninrichting (oa. dub bele spoelbak en afzuigkap) 5. grote binnenhol '6. 3 zeer grote en 1 kleinere slaap kamer 7. luxe betegelde badkamer met lig bad, vaste wasbak, 2e toilet en aansluiting wasautomaat 8. CV-bergruimte met CV-ketel en aansluitpunt warmwatertoestel 9. grote garage Rondom tuin De perceien variëren van 777 tot 849 m2. Kosten en hypotheek mogelijkheden Inclusief alle kosten bedragen de prijzen voor - de landhuizen v.a. 172.500,-- de bungalows v.a. /185.500,-- Hierbij kunnen alleen nog de kosten ✓erband houdend met de hypotheek komen. Stienstra zal u gaarne informeren over de hypotheekvorm, die het beste bij u past. Er zijn talloze mogelijkheden. Zo is er bijv. de Ingroeihypotheek, waarbij u aan- vangslasten zeer laag zijn, met uw inkomen meegroeien en vanaf het 11e jaar konstant blijven. Dat bete kent dat u hier al met een eigen investering van 10% voor 600,-- netto per maand kunt wonen. Vanzelfsprekend in is principe ook een 100% hypotheek beschikbaar. Aanvaarding Oplevering zal omstreeks eind april a.s. plaatsvinden. Indien u uw huis eerder wilt betrekken is dat op kortere termijn mogelijk. Makelaardij Projektontwikkeling Hypotheken Verzekeringen Beheer Taxaties LidNBM, Stienstra Venray BV Venray Stationsweg 11 Tel 04780-4438* Geopend: maandag t.m. vrijdag 8.30—12.30 uur 13.30—17.30 uur 'szaterdags 10.00—13.00 uur Voor inlichtingen buiten de kantoor uren kunt u altijd 'n afspraak maken. Vraag geheel vrijblijvend onze brochure en maak voor verdere inlichtingen en bezichtiging een afspraak. Een projekt van Planobouw BV thomassen Trio Louis van Dtfk op 19 maart in het Boschveldcollege.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 10