Adj. v. Hout gepensioneerd OPENBARE WERKEN onder de loupe MIDGETGOLF RUITERSPORT JKVELTUM Camps DUIVENSPORT JUDO een huis hopen een huis verhopen °Mode in t\prloges Toer-wielerdub Oostrum Kon. Harmonie EUTERPE O.J.C. De Brak Parochie Merselo In Venrays raadszaal werd offi cieel afscheid genomen van adju dant P. van Hout van gemeente politie wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Het was de eerste maal dat een lid van Ven rays gemeentepolitie met pensioen ging. Naast de scheidende adjudant waren zijn echtgenote, kinderen en kleinkind aanwezig. Dit kleinkind zorgde op haar manier voor de no dige interrupties tijdens de toespraak van burgemeester drs. Schols, die met zijn wethouders de scheidende adjudant hulde bracht voor zijn in heit Adjudant van Hout was zijn loop baan begonnen in de moeilijke cri sisjaren en nam afscheid in een tijd, die herinneringen oproept aan de dagen waarop hij zijn baan begon. Burgemeester Schols noemde ad judant van Hout een vaderfiguur, voor wiens opstelling hij altijd de grootste bewondering had. Veel goodwill heeft hij weten te kweken en zijn betrokkenheid met het lief en leed maakte hem uitermate ge schikt voor chef van de geünifor meerde dienst. Als hoofd van de ge meente kon burgemeester Schols aan mevr. van Hout een bloemenruiker aanbieden en hem zelf de gouden handdruk in de vorm van een ge vulde enveloppe. Korpschef de Bruin roemde zijn betrokkenheid bij de opbouw van het Venrayse korps. Vooral bracht de korpschef de vele ups en downs in deze opbouwperiode in herinne ring en als dank en waardering en bood hem mede namens het korps een boormachine aan en uit het ca deaufonds van de ambtenaren van de gemeente Venray een enveloppe met inhoud. DANKWOORD VAN DE SCHEIDENDE ADJUDANT Tegen het afscheid had adjudant van Hout zo opgezien, dat hij het liefste was vertrokken met de stille trom. De vele woorden van lof wuifde hij weg, omdat hij alleen zijn plicht gedaan had. Hij bracht naar voren, dat als hij het nog eens over zou moeten doen, hij toch weer de zelfde weg zou kiezen. Hij bracht dank aan de vele collega's waar mede hij in de loop van die 38 jaar mocht samenwerken, ook in de tijd vanl de rijkspolitie. Bij de plechtigheid waren ook aan wezig de hoofden van dienst van de gemeente Venray en alle korpsleden zover de dienst het toeliet. Na de plechtigheid kregen allen de gelegenheid persoonlijk afscheid te nemen. De commissie voor openbare wer ken besloot gunstig te adviseren in zake een gr end transactie met dhr. J. Rijs uit Oostrum. Die koopt in Oostrum-zuid 570 m2 bouwgrond voor 38,70 per m2 en krijgt verder 200 m2 achter deze bouwkavel, mits de gemeente aan de Langstraat een stuk grond van hem aan kan ko pen van 104 m2, wat de gemeente nodig heeft voor het centrumplan. Deze transactie gaat dhr. Rijs nog eens 6.988,40 kosten. Verder werd gunstig geadviseerd om op de Julianasingel vanaf de hoek Poststraat tot achter het huis van Tandarts Ruyten een parkeer verbod in te stellen. De verlegging van de waterleiding in de Kortestraat is nu nodig, nu daar gebouwd gaat worden. Die post van 2200,keurde de commissie goed, evenals het weer ruw maken van de trappen van het gemeente huis, wat 6370,gaat kosten. Meer moeite had de commissie met een verhoging van de tarieven voor rioolaansluitingen, inritten ma ken en straten herstellen. Die blij- Het kiezen van een modern horloge is een feest. Een keur van modellen in wit metaal en natuurlijk in echt zilver. Geraffineerde vormen. Exclusieve wijzerplaten en prachtige fantasiebanden. Komt U maar eens kijken en passen. JUWriKR -* HORLOG ken gem. met 18,5% te stijgen en dat vond men wel te veel van het goede. De cijfers logen er niet om, want glashard kon bewezen worden dat personeelskosten en werktijd verkorting inderdaad deze verhoging nodig maken. Gemeentewerken kreeg verder het groene licht voor de aanschaf van een nieuwe gazonmaaier van ruim 16.000,—. Over de plannen t.a.v. het oude kerkhof waar naar gevraagd werd door de commissie,, was niets zin nigs te zeggen. De tuinarchitekt Ir. Thijssen is gevraagd om een plan op te stellen. Die heeft hier voor o.m. luchtfoto's nodig, die nog gemaakt moeten worden, zoals ook van andere delen van Venray. Het zal dus nog wel even duren voor dat een praatpapier op tafel komt, Of men intussen iets provisorisch daar gaat doen is nog niet over wogen. Bij de rondvraag bleek dat men het bouwterrein bij de Boerenleen bank in Oostrum wat op zal knap pen. Dat stuk is gewoon te koop. De parkeerblokken op het par keerterrein bij de Gouden Leeuw zullen lager gemaakt worden, indien dit bij de kermis noodzakelijk zal blijken. Een weg in de Spurkt hoopt men met puin wat te verharden. Men is met het Zuiveringschap aan het onderhandelen over de grondverkoop in dezelfde Spurkt. Een verzoek om de kosten van de wegschaverij eens terdege onder de loupe te nemen blijkt moeilijkheden te geven omdat bij de ene weg meer mensen moeten worden ingezet dan bij de andere. Om de schooljeugd in Ysselsteyn veiliger via fietspaden naar school te krijgen is door de dorpsraad een nieuwe plan opgezet. Dat wordt nu bekeken. De Oude Oostrumseweg is thans achter de MAVO-school afgesloten. Dat „slot" gaat verdwijnen, zo lang de Henri Dunantstraat nog niet klaar is. Het terrein aan de Beekweg wat bij doortrekkende zigeuners nog al geliefd is, kan niet worden afgeslo ten, daar dit de oude Hagelweg is. Men gaat met de eigenaren van de aanliggende percelen praten. Het parkeerterrein in Castenray komt niet bij Friesen, doch bij de kerk. Dat betekent wel dat er flink wat groen bij het gemeenschapshuis moet sneuvelen. Van een en ander is men de tekening aan het maken. De Mgr. Hanssenstraat in Oostrum wordt niet eerder opgeknapt dan na dat de boerderij Volleberg is ver dwenen. Grotesïraat 16 - Tel. 1261 VENRAY In Geulle werden afgelopen week- den wederom trainingsritten verre den waaraan alle N.W.B. renners kunnen deelnemen. Bij de aspiranten A werd Maarten Teunissen derde, terwijl Martien zich als vierde klasseerde. Winnaar werd Terlinden uit Roermond. Bij de amateurs zegevierde Jo Jansen. Voor a.s. zondag staat wederom 'n trainingsrit op het programma. Het inschrijfgeld voor deze ritten be draagt ƒ1,per persoon. Na afloop van de vierde trainingsrit op zondag 16 maart zullen een aantal prijzen worden uitgereikt As. zaterdag zal de algemene ren nersvergadering worden gehouden te Echt in zaal „Apollo" Bov.straat 44, aanvang 2 uur. Tijdens deze vergadering zullen de licenties en rugnummers aan de renners worden uitgereikt alsmede de bekers welke verbonden waren aan het NWB-cyclocrossklassement. Verder zal een bekend sportarts het een en ander vertellen over de medische kant van de wielersport en alles wat daarmede samenhangt. Op deze middag kunnen de renners zich tevens inschrijven voor de wedstrijd van dit seizoen in Nederweert. De licentiehouders waren afgelo pen zondag weer erg aktief tijdens hun trainingstocht. Plm. 78 kilome ter werden afgelegd in 2 uur 3 mi nuten. Een gemiddelde van ongeveer 40 kilometer. Nog twee van derge lijke ritten staan op het programma. A.s. zondag zal het vertrek zijn om 9.30 uur bij clubhuis van Dijk te Oostrum. Voor zondag 16 maart staat de Berg- en Dalroute op het programma. Een heuvelachtig par cours. Op dit traject zullen we onze konditie kunnen peilen. Het vertrek zal op die zondag om 9 uur zijn. De toerrenners zullen op zondag 16 maart de Peel en Maas route rijden tot Deume. Daarna weer richting Venray. Vertrek eveneens om 9 uur. Ingevolge het sponsorreglement is het aan renners rijdende in de cate gorieën amateurs, senioren, vetera nen en gentlemen, zonder toestem ming van het hoofdbestuur van de NWB niet toegestaan te rijden in shirtjes met reklameopschrift. Een gesponsorde ploeg mag ten hoogste uit 8 renners bestaan. Wel kan voor lopig een ploeg ook bestaan uit b.v. 4 renners bij de senoren en 4 bij de gentlemen. Voor de andere catego rieën geldt dit echter niet. Op 16 maart a.s. zal te Echt de le tourtocht worden verreden. Deze tocht zal worden georganiseerd door de NWB zelf. Het af te leggen tra- jekt is hetzelfde als dat van de grofe klassieker „De pijl van Limburg", welke op 15 juni wordt verreden voor amateurs. Diegene die deze tocht volbrengen ontvangen een prestatiediploma. Het inschrijfgeld bedraagt voor NWB-renners en tour licentiehouders 3.50 en voor niet- leden 5, Voor opgave gelieve men zich te wenden tot de heer Horstermans, secretaris, tel. 04780-4159 Vanaf 8 u. afhalen van rugnummers. Vertrek ie Echt vanaf de Parkeerstraat om 9 u. Op 19 mei a.s. wordt te Bolsward de elfstedentocht verreden over 230 km. Inschrijving voor deze tocht dient plaats te hebben bij de heer Jan Kreutz, Stationsweg 151 te Ven ray vóór 10 maart a.s. De overnach ting inclusief het inschrijfgeld voor deelnemers 25,—. Voor supporters bedraagt het 15,De reiskosten zullen naderhand bekend worden gemaakt Het bedrag dient tegelijk met de inschrijving te worden vol daan bij de heer Jan Kreutz. Denkt allen aan de termijn van 10 maart. Op 16 maart om 9 u. maakt Dom Melkskens een aantal foto's van on ze vereniging met de shirtjes van de sponsor Cremers Kroon Supermark ten. Alle toerrenners worden ver zicht zoveel mogelijk aanwezig te zijn met de shirtjes van Cremers. Om 9 uur dus bij clubhuis van Dijk te Oostrum. Kinderen waren getuigen Twee kinderen van elf jaar waren in de Geysterse bossen er getuigen van dat een klein hondje uit een oranje gekleurde auto werd gegooid. Het hondje verdween jankend in de bossen en was onvindbaar. De kin deren hebben het nummer van de auto genoteerd en hun bevindingen ter kennis van de Venrayse politie gebracht, die nu naar de identiteit van deze dierenbeul zoekt. Uitslagen Indoor Springwedstrijd op 2 maart jl in manege H. Janssen. Springen B: A. Janssen, Sevenum Mevr. Janssen, Ysselsteyn P. Smits, Meterik R. Poels, Meerlo II. van Lipzig, America J Creemers, Oostrum J. Vervoort, America P. van Ass, Ysselsteyn Springen L: R. Poels, Meerlo H. Kursten, Meerlo R. Poels, Meerlo J. Verheijen, Meterik H. Arts, Meerlo Springen M-Z: M. van Asten, Ysselsteyn H. Aerts, Meerlo Mevr .van Veghel, Meerlo Jachtspringen: 1 R. Poels, Meerlo 2 K. van Rijswijk, Meerlo 3 A. Hendriks, Horst 3 H. Aerts, Meerlo 5 W. Craenmehr, Meterik 6 Mevr. van Veghel, Meerlo. P.D.V. DE ZWALUW Maandag 71 maart a.s. vliegverga- dering in ons verenigingslokaal café Michels. Inmiddels zijn hieronder de af richtingsdatums Africhten oude duiven: inzetten 17 maart 's avonds van 19 - 20 uur; 18 maart 's morgens van 6.30 tot 7.30 u. 20 maart 's avonds van 19.00 -20.00 uur; 21 maart 's morgens van 6.30- .30 uur; 24 maart 's avonds van 19.00-20.00 uur; 25 maart 's morgens van 6.30-7.30 uur. Bij de judowedstrijden van afge lopen weekend werd bij de senioren A. v. Stokkum 2e bij de groep tot 63 kg; G. Terwijn Horst, 2e bij de groep van 80-93 kg en J. Bastiaans 3e. Bij de jeugd van 12 en 13 jaar werd Stan Poels le bij de groep bo ven 54 kg. A. Haegens werd 2e bij de jeugd van 10 tot 11 jaar (32 35 kg.). Uitslagen zaalvoetbaltoemooi In het kader van de negendaagse feestweek rond de opening van „De Wetteling" werd maandagavond door SV Merselo een zaalvoetbaltoernooi georganiseerd in dè sporthal. De uitslagen luidden: Poule I: Scheidsrechters Horst-Venray Castenray 20 YsselsteynMerselo 20 MerseloScheidsrechters 20 ScheidsrechtersYsselsteyn 02 CastenrayYsselsteyn 42 CostenrayMerselo 04 M.G.C. VLAKWATER Op zondag 2 maart jl is M G C Vlakwater weer begonnen met het golf seizoen. 18 spelers en speelsters gingen met stralend weer om half tien van start. Er was door een aantal leden de afgelopen maanden veel getraind, wat in de wedstrijden wel tot uit drukking kwam. Rondjes van 25, 26 en 27 waren een normaal verschijn sel. De topper van deze week was de partij Jo Barents H. Peeters. Eerstgenoemde had in de eerste ronden toch nog wat moeite met wedstrijdrithme, zodat hij met 40 achterstond. In de 3e ronde sloeg Jo goed terug met 25, Uitslag van deze zondag: G. Vermeulen Jan Barents 60 R. v.d. Heuvel P. Dean 60 H. Lenssen T. v.d. Boom 60 Jan Litjens Cobi Barents 60 John Barents Mary Janssen 60 Jo Barents H. Peeters 24 Mart Janssen W. Swaghoven 24 De verwachte topper voor a.s zon dag is de partij tussen W. Swagho ven en G. Vermeulen. Dinsdag 1 lmaart, 19.30 uur is er cursus notenlezen en stemvorming. Willen de leden die zich hiervoor opgegeven hebben tijdig aanwezig zijn in de A.B.O. school, Ursulastr. eOm 20 uur repetitie voor het gehel koor. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij J. Steij- len, Kolkweg 3, tel. 1221 of Mw. W. Manders-Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. DAMESKOOR VENRODE Repetitie a.s. dinsdag om 8 uur in het zaaltje achter café „In den En gel". Nu wij als koor zijn uitgenodigd dit jaar na de Stille Omgang in Am sterdam de H. Mis in de „Krijtberg- kerk" op te luisteren, is deze repe titie zeer belangrijk. Komt U dus allen. Bent U evenwel toch verhinderd, dan uitsluitend afmelden bij Mevr. Pouwels, tel. 2349, of bij Mevr. Schrooten, tel. 3309. Dcnderdag 6 maart: 19.00 rep. leerlingen 20.00 rep. harmonieorkest Zaterdag 8 maart: harmoniebal Prinsenhof Zondag 9 maart: opluistering opening sporthal. Bij eenkomst zondagavond om kwart voor negen in caf' Sassen, Leunse- weg. Donderdag 13 maart: 19.00 rep. leerlingen 20.00 rep. harmonieorkest Zaterdag 22 maart: gemeentelijk federatietoemooi Schouwburg Dinsdag 15 april: schouwburgconcert Poule II: Holthees—SW PolitieLeunen LeunenHolthees SW—Politie HoltheesPolitie SWLeunen 2—0 2- 0—0 1—1 5—1 Om de 3e en 4e plaats: YsselsteynPolitie Om de le en 2e plaats: SWMerselo Uitslag: 1 SW, 2 Merselo, 3 Ys selsteyn, 4 Politie. 6—2 3—1 ENGELSE GASTEN IN SPORTHAL INTRODUCTIE VAN NIEUWE SPORTEN Ter afsluiting van de negendaag se sportweek rond de officiële ope ning van de sporthal „De Wetteling' worden zondagmiddag en -avond enige voor Venray nieuwe sporten geïntroduceerd. Medewerking zal worden verleend door o.m. enkele sportteams van de Engelse militaire vliegbasis Laarbruch in Duitsland. Het geheel wordt muzikaal opge luisterd door het optreden van en kele Engelse militaire en Venrayse muziekkorpsen. Badminton, basketbal en handbal zijn voor Venray nog vrij nieuw. De organisatoren hebben er voor ge zorgd ,dat een aantal topspelers op de vloer komen, waardoor men een goede indruk van deze takken van sport zal kunnen krijgen. Het programma begint om 14.00 u. en gaat non-stop door tot 22.00 uur. De toegang is gratis. Donderdag 6 maart verzorgt de tafeltennisvereniging „Red Stars" 't programma en op vrijdag 7 maart zijn er microkorfbalwedstrijden te zien. Zaterdag, de hele dag, staat in het teken van de zaalhockey. Iedere avond is het vrij entree in de sporthal. DISCO MOEF-GA-GA VELTUM Nieuws voor de 12 - 14 jarigen Er is nog eens gepraat over de avond voor deze leeftijdsgroep. Re sultaat is dat we op vrijdagavond blijven draaien. Maar vanaf vrijdag 14 maart a.s. zal de aanvangstijd gewijzigd wor den. We beginnen om half zeven en sluiten dan half negen. Mogen we er nogmaals op wijzen dat de avond alleen voor de jeugd van 12 tot en met 14 jaar is. De enigste uitzondering in dit seizoen houden we nog voor diegenen die voor 1 aug. 12 jaar worden. Binnen de groep van de huidige lei ding heeft Lidy van 't Ooster, Ro- chusstraat 24, vanaf nu de eindver antwoordelijkheid voor de vrijdag- avondgroep. In overleg met de voorzitter van de Jeugdclub Veltum is besloten: niet toe te staan dat er op de vrij dagavonden gerookt wordt. Verder is afgesproken zo spoedig mogelijk een inschrijvingskaart in te voeren (gratis) voor iedere jongen of meisje die op de vrijdagavond wil komen. Dat is dus alleen voor de 12- Vrijdag 7 maart: 18.30 repetitie voor het hele koor. Zondag 9 maart: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk voor het hele koor. Maandag 10 maart: 19.00 repetitie voor sopranen alten in de Galmhut. Dinsdag 11 maart: 18.30 repetitie voor de nieuwelin gen in de Galmhut. Woensdag 12 maart: 19.00 repetitie voor tenoren bassen. Hopenlijk zijn alle zieken weer beter, zo niet dan van harte beter schap namens de rest van de jon gens. Afmeldingen bij dhr. Buys, tel. 1091, WIJKRAAD NOORD-WEST A.S. ZATERDAG DISCO Voor de jeugd in Venray Noord- West vanaf 10 jaar, is er a.s. zater dag 8 maart weer een disco-avond. De karnaval zit er al weer een tijdje op, nu is 't weer tijd voor disco. De top-tien is weer aangevuld, zodat het weer een gezellige avond wordt. De ZONNESTRAALTJES vragen om MEER LEIDING. De woensdagmiddagclub vraagt om meer leiders/leidsters. Een paar weken geleden is de woensdagmid dagclub vanwege de grote opkomst gesplitst in twee groepen, een groep in de leeftijd van 5 t.m. 7 jaar en een groep van 8 t.m. 10 jaar. De eer ste groep heeft club van half 2 tot 3 uur en de tweede groep van 3 uur tot half 5. Breng eens een zonnetje bij de Zonnestraaltjes en verras ze eens met een nieuwe leider of leidster. In het Trefcentrum aan de Ursu- lastraat zullen ze je op de woensdag middag met open armen ontvangen. Heden donderdagavond 6 maart, hebben we een film. Het is een grie zelfilm met Christoffer Lee. Verder is er iedere eerste donder dag van de maand een film. A.s. maandag 10 maart is er een avond met muziek van Captain Beef- heart. Op 30 april (Koninginnedag) heb ben we een feestprogramma van wege ons 5-jarig bestaan. Het pro gramma is geheel in voorbereiding. Zeker is al dat de volgende groepen optreden: Pain Hox (engelse groep), Rafael, Decennium en Bingtangs. 14 jarigen. De leiding. 4e zondag van de Veertigdagen tijd. 9 maart 1975. Gelegenheid om de zakjes met het vastenoffer in te leveren. Zaterdag: 18.00 u. gez. H. Mis tot int. fam. Emonts. Zondag: 8.30 H. Mis tot bijz. int.; 10.00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 H. Mis overl. ouders Muysers-Ver haag. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. Henr. v. Meyel en Petronella v. Rijswijck. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. v. Petro nella v. d. Heuvel, overl. ouders en kinderen. Woensdag: 8.00 gest. jgt. v. Jozef Emonts, Maria Poels en kinderen. Donderdag: 8.30 gest. jgt. v. Mar- tinus Stiphout, Johanna v. Rijswijck en zoon Wilhelmus, te verzorgen door de schoolkinderen. Vrijdag: 8.00 best. jgt. voor Johan na van Rijswijck-Custers. Zaterdag: 18.00 gez. H. Mis tot dankzegging tot int. fam. Verstee- gen, Arts; 19.00 gez. H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw tot int. fam van Cuijck-Hel- ligers. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: P. Noyen-H. Wismans; 10 uur Sj. Stiphout-P. v. Well; 11.30 u. Tw. v. Hoof-Sj. v. Meyel. Kollektanten: zaterdag Michels - Hendrix; zondag: 830 v. Cuijck - v. Hoof; 10.00 v. Osch - Arts; 11.30 u. Emonts - Ewals. Bevordering Met ingang van 1 maart is als op volger van adjudant P. van Hout, benoemd brigadier Giesbertz. Hij wordt nu adjudant. Kollekte Nationaal Rheumafonds In de week van 10 tot 17 maart a.s. wordt in ons hele land gekollek- teerd voor het Nationaal Rheuma fonds. Zo ook in Venray en zijn tien kerkdorpen. Tijdig zal een kollektezakje bij U in de brievenbus bezorgd worden dat dan door één onzer kollektrices of kollektanten (die zich kunnen legi timeren) weer opgehaald zal wor den. Een groot percentage van de op brengst wordt besteed aan weten schappelijk onderzoek en aan het vergroten van het aantal rheuma- bedden in Nederland. Individuele hulp wordt geboren, daar waar andere hulp tekort schiet. Zo staat er in Bussum een vakantie huis voor rheumapatiënten waar al diverse patiënten uit Venray een va kantie doorgebracht hebben. Al deze aktiviteiten zouden zonder Uw hulp niet mogelijk zijn. Juist dit jaar „het jaar van de vrouw", durven wij op Uw steun rekenen, immers, rheuma is een ziek te die vooral vele vrouwen treft. Mogen wij besluiten met de slag zin van het Nationaal Rheumafonds: „Wees een zonnetje, geef gul voor onze rheumapatiënten". Aktiecomité Venray. Verkeers maatregelen rondom Cultureel Centrum Het gemeentebestuur verzoekt alle betrokkenen vriendelijk, maar zeer dringend, om inachtneming van de verkeersmaatregelen die getroffen zijn rondom het Cultureel Centrum in verband met de reconstructie van de Merseloseweg. De werkzaamheden kunnen dan ongehinderd voortgang vinden het geen tot gevolg zal hebben dat de onvermijdelijke overlast zo snel mo gelijk tot het verleden zal behoren.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 18