Dinsdag 4 maart wordt sporthal De Wetteling door minister mr. H.W. van Doorn geopend Programma opening sporthal De Wetteling Mogelijkheden in de sporthal De Wetteling Leenenl VRIJDAG 28 FEBRUARI 1975 Nr. 9 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS n G DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY WFFKRI AH VOOR VFNRAY FN OM^TRFIfFN ADVERTENTIEPRIJS 23 ct per mm. ABONNEMENTSPRIJS GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050452 "CtIXDLMW YEIYrV«l EIY Wl IJl ftCIVCIN PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Ondanks zyn drukke werkzaamheden in Den Haag heeft minister mr. H. W. van Doorn tóch nog de tyd kunnen vry maken om op dinsdag 4 maart de nieuwe Venrayse sporthal „De Wetteling" of ficieel te openen. Hy grijpt deze gelegenheid tevens aan om een „bliksembezoek" ie brengen aan „De Clcckert" om zich op de hoogte te stellen van het werk van de verschillende in de gebouw maaschappelijke diensten. En vooral blijkt hij nieuwsgierig naar het werk van de dorps- en wijkraden. Daarom heeft hy een ge sprek met de rayoncommissie, waarin deze raden samenwerken. Omdat de minister vroeg in de middag weer in Den Haag moet zjjn, zal hij slechts korte tijd in Venray zijn. In de sporthal blijft hij van tien tot kwart voor elf. Deze officiële opening, met de komst van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, is het hoogtepunt in de negendaagse openingsfeesten, waarvan de organi satie berust bij een achttal Venrayse verenigingen, die gebruik zullen gaan maken van de sporthal, in nau we samenwerking met het gemeen tebestuur. Dit negendaags sportfestijn mani- feseert tevens de blijdschap van het Venrayse sportleven nu voor hen een langgekoesterde wens in vervul ling is gegaan. Reeds lang bestond in de gemeen te grote behoefte aan een sporthal, doch steeds gingen de plannen als gevolg van geldelijke problemen, de mist in. Eerst toen bleek, dat de ge meente op de totale kosten van 2.520.000,een subsidie van 1.175000,zou ontvangen, kon aan Aannemingsbedrijf J. P. A. Nelissen te Venray opdracht worden gegeven de tekeningen van Architekten- bureau Arnhem te realiseren. Op 22 april 1974 werd de eerste spade in de grond gestoken tegen over het Boschveldcollege aan de Zuidsingel en op 3 januari 1975 kon het gebouw worden opgeleverd. De Venrayse verenigingen èn de scholen, die de sporthal gebruiken voor de lessen in lichamelijke oefe ning, behoefden niet op de officiële opening te wachten en zij namen direkt al de nieuwe hal, die de veld naam „De Wetteling" heeft gekre gen, in gebruik. De sporthal heeft een vloeropper vlakte van 28 bij 42 meter en een ZATERDAG 1 MAART: 9.30 Nationaal judotoernooi voor junioren en senioren. 16.00 Finale partyen 19.30 Inleiding gala krachtsportavond 19.40 Jiu-jitsu door Judovereniging Venray 19.55 Gewichtheffen door „Hercules" Dordrecht 20.40 Worstelen door K.D.Ó. Venlo 21.25 Karate-Do door Jan Kallenbach 21.55 Judo met Wim Ruska 22.45 Krachtsportvarieté door Riekeld Janssen 21.15 Einde krachtsportavond. ZONDAG 2 MAART: 9.30 Nationaal judotoernooi voor jeugd en aspiranten. 17.00 Finale partijen. MAANDAG 3 MAART: 18.3023.30 Zaalvoetbaltoernooi, georganiseerd dcor SW en SV Merselo m.m.v. vrijwel alle gemeentelijke voetbalverenigingen, de Politie- sportvereniging en de Scheidsrechtersvereniging Venray-Horst. DINSDAG 4 MAART: 9.15 Begroeting van genodigden in de sporthal. 10.00 Begroeting van minister Mr. H. W. van Doorn van cultuu, re creatie en maatschappelijk werk in de hal. 10.05 Toespraak burgemeester 10.10 Toespraak minister 10.30 Officiiële opening, gevolgd door turndemonstratie. 10.45 Vertrek van de minister. Bezichtiging van de sporthal door genodigden. 19.00 Turnprogramma. Deelnemers: Sint Christoffel, Helden, Wanssum, Horst en de Academie voor lichamelijke opvoeding Tilburg. WOENSDAG 5 MAART: 15.00 Mini volleybal - V.C. Rooy-jeugd. 15.30 Lestraining voor de jeugd 16.00 Vrije training voor de aanwezigen 16.30 Verenigingstoemooi. 18.15 V.C. Rooy damesHovoc 19.30 Showtraining nationaal jeugdteam. 20.00 V.C. Rooy heren nationaal jeugdteam. DONDERDAG 6 MAART: 19.00 Tafeltennisdemonstratie. Deelnemers: Red Stars, Blue Star, Invali den Sportclub Venray en gastspelers als Suiskens en Faessen. VRIJDAG 7 MAART: 17.00 Micro korf bal wedstrijden. De Peelkorf YsselseynOranje Wit. 19.30 De PeelkorfVonckel Girls/Erica comb. 20.30 SwiftSpes. ZATERDAG 8 MAART: 10.00 Zaalhockey, verenigingstoemooi M.H.C.V. 14.00 Regionaal toernooi tussen clubs uit de regio. 16.00 MEP Boxtel selectieteam Zuid Nederland. 17.00 Tweede gedeelte regionaal toernooi. ZONDAG 9 MAART: Introductie nieuwe sporten. 14.00 Recreatieve badmintonwedstryden tussen spelers en speelsters uit Venray en een team van de R.A.F.-basis Laarbruch (Did.) en de monstratie, verzorgd door de Engelse topspelers. 15.30 Intermezzo, verzorgd door een Schotse Doedelzakband. 16.00 Zaalvoetbalwedstrijd tussen een selectieteam, samengesteld uit de Venrayse zaalvoetbalcompetitie en een slectieteam van de basis Laarbruch. 17.15 Intermezzo, verzorgd door Kon. Harmonie „Euterpe", Venray 17.45 Handbal wedstrijd tussen Leoreal Venlo en Swift Helmond. 19.15 Intermezzo verzorgd door een Engelse Folkgroup. 19.45 Basketballwedstrijd tussen Engels/Amerikaans selectieteam en de lste divisieclub Hoechst Weert (1ste helft). 21.00 Intermezzo, verzorgd door Jachthoorn- Trompetten en Majoretten- korps „Sint Petrus Banden" en een Brassband uit Laarbruch 21.452.30 Tweede helft basketballwedstryd. schot, de benodigde balbehendigheid bij snel en secuur samenspel, spec taculair doelverdedigingswerk, vol gend op acrobatisch uitgevoerde sprong- en val worpen, snelle afwis seling van aanval- en verdedigings- akties. Badminton Er zijn talloze mensen, die bad minton geestdriftig beoefenen, zon der iets af te weten van spelregels, welke uiteraard aan deze vrijetijds besteding zijn verbonden. Het „ech te" badmintonspel eist evenwel heel wat meer van spelers, n.l. snelle re- akties, technische beheersing van effektvolle slagen, een hoog uithou dingsvermogen en een gedegen spel inzicht. Basketbal Lopen, springen, balbehendigheid en lichaamsbeheersing zijn verenigd in basketbal, dat in 1892 werd be dacht door een Amerikaan. Het spel vraagt een behoorlijke dosis reactie snelheid en een sterk gevoel voor spelinzicht, uitgebalanceerd team werk en snel aanpassingsvermogen in voortdurend wisselende spelsitua ties. Basketbal heeft zich ontwikkeld tot een dynamisch modern spel, dat de wereld heeft veroverd. Zaalvoetbal en zaalhockeey Voor de echte liefhebbers van voetbal en hockey biedt zaalvoetbal en zaalhockel ongekende mogelijk heden. Op een betrekkelijk kleine ruimte worden deze, van oorsprong veld- sporten, beoefend met eigen spelre gels. Snelheid, balbeheersing én be hendigheid zijn de voornaamste ken merken van deze sporten, welke in de nieuwe Venrayse sporthal worden gespeeld. Het is alleszins de moeite waard om hiermee nader kennis te gaan maken. Turnen I Met het gereedkomen van de nieu we sporthal kan in Venray het toe stel- èn trampolinetumen nog beter tot zijn recht komen. Met name het toesteltumen is in zijn algemeenheid nog steeds in ontwikkeling al culmi neert het in de wereldkampioen schappen en de Olympische Spelen. Het turnen kan in „De Wetteling" een grote toekomst tegemoet gaan, omdat bij de opstelling van de toe stellen in de hal rekening is gehou den met de richtlijnen van de Fédé- ration Internationale de Gymnas- tique (F.I.G.). Krachtsporten De krachtsporten mogen onge twijfeld worden gerekend tot de meest spectaculaire takken van sport. Judo b.v. is een systeem van de bes te bestanddelen van oude gevechts technieken samengevoegd met een opvoedkundig doel. De voornaamste principes van judo zijn: meegeven aan een uitgeoefende kracht, uit ba lans brengen van de tegenstander en de tegenstander voor diens eigen ak- tie neer te werpen of te controleren. Judo vraagt aktie en reaktie in elke situatie en kan als sport en als spel door mensen van 6 tot 80 jaar en ouder worden beoefend. Aan de judovereniging Venray is nu de mogelijkheid gegeven in de nieuwe accommodatie zich verder toe te leggen op alle andere fascinerende onderdelen van de krachtsport, waaronder worstelen, karate etc. Volleybal De geringe hoeveelheid materiaal een bal, een paar palen en een net en de eenvoudige opzet van het spel bieden prachtige kansen om volleybal, dat een sterk recreatief karakter draagt, als gezonde ont spanning te beoefenen. Binnen een halve eeuw is volleybal over de ge hele wereld uitgegroeid tot een van de populairste moderne balspelen. Een aparte verdedigende of aanval lende taak heeft een volleybalspeler niet. Het is een aantrekkelijk punt van dit spel, dat alle spelers zich zcwel op de aanval als op de ver dediging moeten instellen. Volley bal is een van die ploegsporten, waarin teamgeest een bijzonder gro te rol speelt. Micro-korfbal Het micro-korfbal is een van de jongste zaalsporten in ons land. Hoe wel in micro-korfbal uiteraard veel overeenkomst met het „moederspel" veldkorfbal valt te bespeuren, stelt deze jonge telg van het populaire korfbalspel vooral door de twee- vaksindeling van het speelveld, nog hogere eisen aan het uithoudings vermogen, snelheid en behendigheid, dan veldkorfbal. Het gemengde karakter is uiter aard van invloed op de speelwijze. Snelheid en behendigheid zullen pre valeren boven hardheid, een eigen schap, welke bij typisch mannelijke sporten nog al eens de boventoon voert .Door het wisselen van de vak ken wordt van een korfballer ook veelzijdigheid gevraagd. Specialisatie in een bepaald spelonderdeel is dus niet voldoende om het spel goed te kunnen spelen. Al met al is dit ty pisch Nederlandse spel een gezonde ontspanning en een waardevolle bij drage tot een harmonische lichaams ontwikkeling. Tafeltennis Tafeltennis is een flitsende sport, die een vaak verbluffend reactie vermogen, "n uitgebalanceerde tech niek,, een rijke variatie van aanvals- en verdedigingsslagen vereist, waar bij het „effekt" een dominerende rol speelt en een inspannend voeten werk vergt. Het is beslist de moeite waard om tafeltennis, dat ook alle facetten van een fascinerend kijk spel bevat, eens nader te leren ken nen in de nieuwe sporthal. Zaalhandbal In zaalhandbal zijn voor enthou siaste beoefenaars verschillende aan trekkelijke pluspunen te ontdekken, zoals de grote snelheid op de kleine speelruimte, de explosieve afsluiting van een offensief met een flitsend hoogte van zeven meter. Deze ruim te kan, door het neerlaten van flexi bele scheidingswanden, in drie ge deelten worden verdeeld. De vloer is een z.gg. muti-func- ticnele pulasticvloer, welke bestaat uit oen rubberggranulaat-ondervloer met een groene polyurethaan afdek- vloer. Hierop zijn in diverse kleuren de verschillende velden uigezet voor: volleybal (3 velden), badminton (8), basketbal (2), micro-korfbal, zaal voetbal. zaalhockey en zaalhandbal. De hal kan ook voor tennis, alsmede vcor turnen, krachtsporten en tafel tennis worden gebruikt. Verder vindt men gelijkvloers twee leiderskamers met douche en toilet, een kassa, een beheerderskamer, te vens te gebruiken voor wedstrijdlei ding, een EHBO-kamer en dames- en herentoiletten. Het elektronisch scorebord is een snufje van techniek en biedt vele Aan de westzijde van het gebouw is het monument geplaatst dat de ge meente enkele jaren geleden door Rank Xerox kreeg aangeboden. Het zelfde Rank Xerox biedt ook de naam van „De Wetteling" in kera miek aan, terwijl het aannemings bedrijf Nelissen een kunstwerk van St. Joris aanbiedt. Aan de westzijde van het gebouw bevindt zich cp de verdieping de tribune, welke plaats biedt aan ruim 300 toeschouwers .Hier bevindt zich ook het trefcentrum met een opper vlakte van 150 m2. Ook deze kan middels een scheidingswand in twee gedeelten worden gescheiden. Gelijkvloers treft men verder aan de toestellenbergingen, zes kleed lokalen met douches, voetkranen en toiletten. Twee kleedruimten zijn aangepast voor gebuik door minder- validen. mogelijkheden. In de hal bevindt zich een vitrine, waarin de door de Venrayse Zes kampploeg gewonnen trofeeën zijn geplaatst. Buiten is ruime parkeergelegen heid voor autobussen en auto's.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 13