Heer dan een halfmiljoen aan brandschade DRUKWERK KONTAKTRAAD woningver. geïnstalleerd STIENSTRA makelaardij projektontwikkeling beheer - taxaties hypotheken - verzekeringen Onze kantoren zijn geopend: maandag t.m. vrijdag 8,30-12,30 en 13,30-17,30 uur zaterdag 10,00-13,00 uur. STIENSTR lid NBM Venray Stati Geijsteren Tndeling o.a. begane grond: overdekte entree; ruimt» hall (11 m2), toilet, hobby/slaapkamer (475x270) met deur naar grote aangeplante tuin, garage, open trap naar verdieping. Ie verdieping: grote woonkamer (605x475) met sierpleisterwanden en deur naar terras, ruime bete gelde keuken met roestvrij stalen aanrecht en aansluiting wasautomaat. 2e verdieping: 3 slaapkamers met muur kast, betegelde badkamer met douche en vaste wastafel. Aangesloten op Centraal Antennesysteem. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs 78.500, Meerlo Luxueuze vrijstaande bungalow met centrale verwarming en garage. Ind.royale hall met fraaie tegelvloer, schrootjesplafond en ingebouwde garaderobe, grote woon-eetkamer (844x 423) met open haard, schoonmetselwerkwand, schroot jesplafond en deur naar zonneterras, praktisch ingedeel de en fraai betegelde keuken met zeer luxe inrichting (o.a. vaatwasmachine en kookplaat) en direkte verbin ding naar de inpandige berging, 3 slaapkamers, waar van 1 zeer grote (633x272) met aparte aankleedruimte en deur naar de luxe badkamer met ligbad en vaste wastafel, centrale afzuiging voor toilet, keuken en bad kamer, grote volledig beplankte en beschoten zolder (plm. 90 m2). De mogelijkheid bestaat om op zolder nog enkele kamers te maken. Zeer luxueuse afwerking, voor-, zij- en achtertuin. Direkt te aanvaarden Prijs 137.750,- inclusief alle kosten. Alleen de kosten voor het afsluiten van de hypotheek kunnen hier nog bijkomen. Bij een in- groeihypotheek kunt U reeds met 10% eigen geld en een netto maandbedrag van 430,- eigenaar van deze luxe bungalow worden. In principe is ook een 100% of hogere hypotheek beschikbaar. Overloon Aan de Kuluutsheuvel te Overloon worden in opdracht van Pianobouw b.v. vijf grote komfortabele bungalows gebouwd. Deze riante vrijstaande woningen met centrale verwarming, garage en rondom tuin zijn zeer fraai en rustig gelegen in een bosrijke omgeving. De bouwpercelen variëren van 777 tot 849 m2. De bunga lows bevatten o.a. grote hall met garderobe, schoon- metselwerkwanden en schrootjesplafond en deur naar terras, fraai betegelde keuken met moderne keukenin richting (o.a. dubbele spoelbak en afzuigkap), grote binnenhol, 3 zeer grote en 1 kleinere slaapkamer, luxe betegelde badkamer met ligbad, vaste wastafel, 2e toilet en aansluiting wasautomaat, c.v.-bergruimte, grote garage. Prijzen vanaf 185.500,- inclusief alle kosten. Hier kunnen alleen nog de kosten verband houdende met de hypotheek bijkomen. Bij een ingroeihypotheek bedraagt de netto-maandlast met een eigen investering van 10% voor deze bungalows 600,-. Oplevering circa eind april a.s. na overleg binnen 3 a 4 weken. Rijkevoort Vrijstaand woonhuis met centrale verwarming, garage en circa 1100 m2 grond. Ind.: o.a. kelder, ruime hall (320x160) met Solnhoferte- gelvloer, sierpleisterwerk en schrootjesbetimmering, grote etegelde keuken (355x324) met aanrecht met 4 onder kastjes en muurkast, betegeld toilet, betegelde badcel met douche en vaste wastafel, betegelde berging met aansluiting wasautomaat, woonkamer (660x480-390) met schrootjesplafond en muurkast, garage (700x700) met watervoorziening, 4 slaapkamers, resp. 390 x 320 met vaste wastafel, 390x310 met muurkast en vaste wastafel 335x225 met muurkast en deur naar dakterras en 230x220 met muurkast, grote beschoten en beplankte zolder. Mahoniehouten binnendeuren. Aanvaarding in overleg. Prijs: 90.000,-. Venray Vrijstaand woonhuis (landhuistype) met kantoor-praktijk ruimte, centr. verwarming, garage en aangelegde voor zij- en achtertuin, gelegen op goede stand vlakbij het centrum. Bouwj. 1958. Grondoppervlakte 525 m2. indeling: bedrijfsruimte: begane grond: grote win! ruimte (1315 x 600) met aparte hall (365 x 250 en k< toorruimte met muurkast, vaste trap naar le verdiep waar eveneens woonruimte is (±72 m2). 2e verdiepif grote zolder, te bereiken met vaste trap zowel vair woon- als bedrijfsgedeelte. Totale vloeroppervlakte m2. Losstaand magazijn met carport, met zowel op (n begane grond als op de eerste verdieping een vloerfi Grote verbouwde boerderij met centrale verwarming te huur, zeer geschikt voor div. zakelijke doeleinden, b.v. architectenburo, stoeterij, restaurant Ind.: Begane grond: entree, grote hall (550x500), eetka mer (550x450), grote keuken (28 m2), bijkeuken, toilet, garderobe, zeer grote woonkamer (105 m2) met open haard, werkkamer (33 m2), garage (600x600. le Verd..- 5 slaapkamers, badkamer. Bedrijfsruimte en weiland evt. bij te huren. Aanvaarding- medio mei 1975. Huurprijs: nader overeen te komen. Horst Moderne halfvrijstaande drive-in-woning met centrale verwarming (gas) en tuin, fraai gelegen tegenover speel weide/plantsoen. Bouwjaar 1971. Ind. o.a.: kelder, grote open hall met marmeren vloer, keuken, berging, L-vormige woon-eetkamer parketvloer, open haard en deur naar terras, praktijkruimte te bereiken zowel vanuit het huis als buiten en beslaande uit: 2 kamers resp. 618x500 en 3 324 met diverse kasten en betegeld toilet met vaste w tafel, garage, 4 slaapkamers, waarvan 2 met vaste w tafel, betegelde badkamer met zitbad, vaste wastafel toilet. Aanvaarding direkt. Vraagprijs 159.000,-. Venray Vrijstaand winkel-woonhuis met magazijn en oprit, ge gen aan de rand van het centrum. Bouwjaar 1952 groiya oppervlakte 830 m2. Uit het verslag van Venrays Brandweer Venrays Brandweer hoefde in '74 slechts 85 maal uit te rukken, ter wijl dat in 1973 91 maal betrof. Desondanks ging, behalve de scha de bij bos- en heidebranden (15 x), toch nog voor ruim een half miljoen gulden verloren. Zes maal moest Venrays brand weer in het afgelopen jaar uitruk ken voor, wat zij noemt middelbran- den en 35 maal voor kleine branden. Vier maal stond een schoorsteen in de fik en 22 maal moest zij uitruk ken om hulp te verlenen. Bij die hulpverleningen vielen 4 doden te betreuren, 13 zwaar en 6 licht ge wonden. CIJFERS In het jaarverslag drukt Venrays Brandweer ons weer eens met de neus op de cijfertjes. Zo zegt ze b.v. dat ze, behalve de zorg over ruim 31.000 inwoners, bovendien te bewa ken heeft 8200 woningen, 14 grote en kleine industriën, een flink aan tal instellingen - waaronder een 12- tal medische c.q. verzorgingscentra, die hun eigen specifieke brandweer- technische moeilijkheden hebben - en een flink aantal bio-industriën. Alleen al in deze laatste vindt men ruim 18.000 zeugen, 73.00 mestvar- kens, 17.500 stuks rundvee en 1,7 miljoen stuks pluimvee. En behalve die levende have, zijn de meeste propaangas-installaties in onze ge meente juist daar te vinden Tenslotte heeft Venrays Brand weer nog een taak bij eventuele ca lamiteiten op het MOB-complex en bij het vliegveld. En waar niemand van ons aan denkt zijn de doorgaan de olie- en hoge-druk-aardgas-lei- dingen met hun knooppunten, die dwars door onze gemeente lopen. Voeg daarbij dat Venray de groot ste gemeente van Limburg en Bra bant is, en dat zijn wegennet 606 km lang is (retour Maastricht-Gro ningen) dan is het zelfs een leek duidelijk dat een goed uitgeruste en getrainde brandweer voor Ven ray geen luxe is. 4 PLOEGEN Venrays Brandweer beschikt dan ook over 4 brandweerploegen, ieder 10 man sterk. Hiervan is steeds één ploeg in de wacht, terwijl via de dag en nacht bezette alarmcentrale bij de politie, ook de overigen via de „pieper" direkt kunnen worden opgeroepen. Gediplomeerde instructeurs uit 't eigen korps zorgen dat de man schappen de nodige kennis kunnen verwerven. In 1974 konden dan ook 18 diploma's worden uitgereikt, ter wijl thans nog 26 mensen aan cur sussen deelnemen. Daarnaast is het oefenen geblazen om de paraatheid op peil te houden. Zo werden er in 1974 74 oefeningen georganiseerd, verdeeld over de ver schillende onderdelen, al of niet in kombinatie met een groepsoefening. Met een viertal grote oefeningen per jaar, met het gehele korps, be reidt men zich voor op grote cala miteiten, terwijl men ook samen oe fent met bestaande bedrijf sbrand- weren e.d. Een wekelijkse gymnas- tiekavond zorgt dat men ook licha melijk fit blijft als brandweerman. Blijft ook verder de zorg voor het rollend materieel, de red- en hulp verleningsmiddelen, de slangenvoor- raad (1,5 km), de adembeschermen- de middelen, de schuimapparatuur en de kleine blusmiddelen. Zoals reeds gezegd, is thans iedere brandweerman uitgerust met een zg. „pieper", waardoor de betrokkene in direkte verbinding staat met de alarm-centrale en sirenes e.d. niet meer nodig zijn. Die „piepers" worden iedere zon dagmiddag om 12 uur gecontroleerd op hun werking. En tenslotte moet de brandweer zorgen voor 1200 brandkranen in Venray, waarbij ze ook de controle heeft op 96 brandkranen, die zich op particulier terrein bevinden. Daar naast zijn er 8 geboorde putten, die bij tijd en wijle gecontroleerd moe ten worden, terwijl bij diverse in richtingen ook nog eens 10 putten onder controle van Venrays brand weer staan. PREVENTIE Wie meent dat daarmede de taak van Venrays brandweer uitgediept is, vergist zich. Zo werden b.v. ver leden jaar 230 bouwplannen, welke waren ingediend, brandveiligheids- voorwaarden gesteld. En er wordt behoorlijke controle uitgeoefend of aan deze voorwaarden wel wordt voldaan. Daarnaast worden aan ar- chitekten en aannemers ,aan c.v. in stallateurs, aan electro-technische bureaux en andere technische dien sten adviezen verstrekt, terwijl danszalen, café's, scholen, medische centra, internaten en bedrijven re gelmatig gecontroleerl worden. Dat over het werk van de brand weer aan scholen, verenigingen en instellingen ook de nodige voorlich ting wordt gegeven is haast vanzelf sprekend. Ook vanzelfsprekend is, dat men langzaam maar zeker aanvalsplan nen aan het opzetten is voor ver schillende grotere gebouwen in Ven ray. Die worden dan in tekening ge bracht, met alles er om en eraan, zelfs met de aanrij routes voor de brandweerwagens en waar de brand- weerputten liggen, zodat in geval van nood de brandweer de beschik king heeft over goede tekeningen en precies weet, hoe de brand daar ter plaatse aangepakt moet worden. Weer op ander terrein zorgt ze door middel van wachtdiensten bij de hand te zijn. Zo werden in 1974 43 maal wachtdiensten in de schouw burg gehouden en 12x tijdens auto- en motocross-wedstrijden. voor al uw vaa «fan nwnckkof b.v. Donderdagavond installeerde de voorzitter van de woningbouwver eniging Noord Limburg, dhr. Leurs, de kontaktraad van deze vereniging in een bijeenkomst in Brukske. In zijn inleiding wees de heer Leurs op de stichting van de wo ningbouwvereniging, toen na de eer ste wereldoorlog in Venray enkele mensen het initiatief namen om wo ningen te gaan bouwen voor werk nemers. Dat had tot resultaat behal ve enkele „losstaande" woningen het complex wat thans nog ligt aan de Maasheseweg. De tweede wereldoorlog was oor zaak dat dit eenmaal genomen ini tiatief werd uitgebouwd. De indus triële ontwikkeling van Venray was aanleiding voor de gemeente tot aanmerkelijke uitbreiding van de zgn. gemeentewoningen, terwijl ook daarnaast de woningvereniging eigen initiatieven nam. Voor de gemeente werd het een zodanig uitgebreide taak dat zij in de zestiger jaren ging zoeken naar een andere vorm, die werd verkregen in 1962 toen zij haar woningbezit overdroeg aan de wo ningvereniging, die daardoor ook de gehele sociale woningbouw in han den kreeg. Dat voorbeeld is later door de ge meente Horst gevolgd, die in 1972 haar woningbestand overdroeg aan de woningbouwvereniging. Thans heeft die 4.000 woningen in eigen dom, nog ongeveer 500 woningen door nieuwbouw dit jaar zullen wor den toegevoegd. Met een woningbezetting van ge middeld 3,5 persoon betekent zulks dat de woningbouwvereniging onge veer 16.000 huurders heeft, ofwel een derde van de inwoners van de ge meenten Venray en Horst. De heer Leurs noemde het duide lijk dat het gevaar groot is dat de afstand tussen bestuur en belang hebbenden steeds groter worlt. Daarom is men gekomen tot het for meren van een zgn. kontaktraad, die met het bestuur kan overleggen over alle zaken van beheer en kwaliteit van de woningen en inrichting van de naaste omgeving van die wonin gen. In deze kontaktraad zullen de huidige en toekomstige huurders zit ting hebben. Er zullen maximaal 25 leden zijn, waarvan er nu 17 op per soonlijke titel zijn aangewezen. Mo gelijk zal het zijn dat die later rechtstreeks gekozen zullen worden uit de huurders zelf. De sociale ambtenaar van de wo ningbouwvereniging dhr. de Klerk gaf de vergadering verder een in zicht in de opbouw van de woning bouwvereniging, die wordt geleid door een dagelijks bestuur, dat voor de beleidsbepaling naast zich heeft een algemeen bestuur en nu de kon taktraad. Deze raad zal zelf voor een groot deel haar invloed in de gang van zaken moeten bepalen en waar moeten maken. De leden van deze raad hebben in ieder geval de mo gelijkheden om de struktuur en het beleid van de woningbouwvereniging aan te passen aan de steeds veran derende maatschappelijke omstan digheden. Een van de zaken, welke onderzocht moeten worden, is b.v. of men de toekomstige verkiezing verkiezing der leden al dan niet via de dorps- of wijkraden laat gebeu- Een ding is echter nu al zeker, de kontaktraad zal geen klachtenbus moeten gaan worden. Mensen, die klachten hebben kunnen terecht bij de technische afdeling of liever nog bij de administratie, die dan heeft te zorgen dat klachten uit de wereld kernen .Ze is en blijft op de eerste en voornaamste plaats een overleg orgaan met het bestuur, waarbij van die kant gezorgd zal worden dat de leden de meest uitgebreide voorlich ting zullen krijgen. BRUKSKE - Maar nu het woord „klachten" op Brukske toch gevallen was, werd staande deze vergadering mede deling gedaan van het feit dat de klachten van huurders in een 120 woningen op h et Brukske zijn door gespeeld naar de bouwmaatschappij, die hiervoor aansprakelijk wordt ge steld. Om een proefisolatie beter te kun nen beoordelen wordt bij een aantal woningen in Brukske 2 meet-appa- ratuur van het T.N.O. geplaatst. De volgende vergadering van de kontaktraad is vastgesteld op don derdag 24 april. Voor de tweede maal inbraak in bungalow Nu bedroeg de buit een waarde van 100.000 gulden Voor de tweede maal hebben on genode gasten een bezoek gebracht aan de fraaie bungalow van de fam. B. aan de Deurneseweg, juist op de grens van Brabant en Limburg. Tijdens de afwezigheid van een uur sloegen de onbevoegden hun slag na eerst de ruit van de achter deur te hebben vernield. Meegenomen werden zes Perzische tapijten, een aantal antieke koperen en tinnen voorwerpen. Waardevolle schilderijen bleven deze keer aan de wand hangen. De totale waarde van het gestolene bedroeg rond de 100.000 gulden. Bij de eerste inbraak werd o.m. een antieke koperen lamp van een waarde van 10.00,meegenomen. Deze diefstal werd gedeeltelijk tot klaarheid gebracht en bij een Hel- mondse heler werd de lamp terug gehaald. Deze lamp bleef nu staan, maar werd wel vernield terug ge vonden. Dodelijk verkeersongeval De 75-jarige fietser L. Vollenberg wilde, komende vanaf de Kempweg, de Westsingel oversteken. Door on bekende oorzaak verleende hij geen voorrang aan de personenauto, wel ke over de Westsingel reed en be stuurd werd door de 30-jarige H. L. uit Venray. De bestuurder van de personenauto kon de overstekende fietser niet meer ontwijken. De fiet ser werd levensgevaarlijk gewond overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij enkele uren later aan de bekomen verwondingen overleed.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 10