Adjud. v. Hout met pensioen DRUKWERK gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Ook Venray bindt de strijd aan tegen kunst en antiekdiefstallen Vereniging voor openbaar onderwijs afd. Venray Gewijzigde vuilst ortta rie ven Bekendmaking Speciaalvoor uwtrouwkostuumm v üuweelof twilL Van Oorschot Mode Wijziging busroutes Hinderwet W een huis hopen 1 een huis verhopen^ Ifffl Imkercursus te Horst Zondagochtend concerten Donateursaktie in Brukske door Jachthoornkorps VRIJDAG 21 FEBRUARI 1975 Nr. 8 ZES EN NEGENSTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 23 et per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALFJAAR 9,50 (uitsluitend bij vooruitbetaling) Ook de gemeentepolitie van Ven ray gaat deelnemen aan de lande lijke en internationale aktie tegen de bestrijding van de diefstallen van antiek en kunst. De ervaring heeft geleerd dat als er diefstallen van antiek en kunst plaats vinden, veelal de eigenaars zich geen juist beeld meer kunnen geven en te weinig goede informatie kunnen verschaffen, welke van dienst kunnen zijn bij die opsporing. Wat wordt nu de kunst- en antiek- bezitters door de politie aangeraden? Naar de afdeling voorlichting van de politie te gaan tijdens de kan tooruren in de Wilhelminastraat en daar een zgn. stamkaart vragen. Op dit formulier staan alle gegevens welke van belang zijn om een juist beeld te krijgen van dat waardevol le voorwerp. Vul alle vragen in alle rust in, maak een bepaald herkenningsteken op het kunstvoorwerp en als het zeer waardevol is laat dan al is het maar een amateurkiekje een foto van dat kunstwerk maken. Plak de ze foto op de achterzijde en berg dan de stamkaart cp een moeilijk toe gankelijke plaats op. Dus niet naast of bij het kunstvoorwerp. Het formulier behoeft niet te wor den terug bezorgd maar is een waar devol hulpmiddel voor de recherche als u te maken krijgt met diefstal. Wel is de afdeling voorlichting be reid U te helpen bij het invullen. De gegevens blijven Uw eigendom en werden dus nergens voor gebruikt. U heeft het formulier immers niet in te leveren. In uw belang raads de politie aan in ieder geval een stamkaart van Uw waardevolle bezittingen aan te leggen. De vereniging voor openbaar on derwijs afd. Venray organiseert op dinsdag 25 februari een informatie avond voor de toekomstige ouders van de nieuwe openbare basis- en kleuterschool in Brukske. In de gemeenschapsruimte van de katholieke school de Foekepot in het Brukske, aanvang 8 uur. Dit is dezelfde avond waarop de gemeenteraad de bouw van de nieu we school zal goedkeuren. WAAROM OPENBAAR ONDERWIJS Openbaar onderwijs biedt alle ou ders de mogelijkheid voor hun kin deren onderwijs te kiezen dat onaf hankelijk is van een levensovertui ging. Ook ouders die zelf een bepaalde levensovertuiging hebben geven op deze manier hun kinderen de kans te leren en te spelen met kinderen van alle godsdienstige en maat schappelijke stromingen zodat het kind later in staat zal zijn zelf een bepaalde richting te kiezen. Onderwerpen voor de eerste in- f ermatie-a vond de stand van zaken met de bouw en het op tijd gereed komen van de nieuwe school; - benoeming nieuw schoolhoofd, gesprek over het gewenste pro fiel van deze man of vrouw, om dat de ver. voor openbaar onder wijs betrokken wordt bij de keu ze uit de sollicitanten. gesprek over onderwijsvormen, traditioneel, klassikaal of modem niveau onderwijs. gesprek over ouderparticipatie, wat verwachten de ouders dat ze kunnen en willen inbrengen en meehelpen bij het onderwijs en bij het schoolgebeuren. de wenselijkheid om voor de aan vang van de school al een aantal ouderavonden te organiseren waar over verschillende zaken dieper door gepraat kan worden. aanvulling van he plaatselijk be stuur van_de ver. voor openbaar onderwijs met toekomstige ouders om als voorlopige ouderkommis sie te kunnen fungeren. QL Jp Met ingang van 1 maart a.s. zullen de tarieven voor het storten van vuil op de gemeentelijke stortplaatsen raadsbesluit van 13 november 1974. De volgende tarieven zullen dan gelden: a. een vrachtauto met aanhanger 24— (was f 22,—); b. een vrachtauto met een laadver mogen van 3 ton of meer, al dan niet met container 13,(was 12—); c. een vrachtauto met een laadver- mogén tot 3 ton 9,(was 8,-); d. een tractor met aanhangwagen 9,(was 8, e. een paard met kar of wagen 9, (was 8, f. een bestelwagen of een personen auto met aanhanger 5,50 (was 5,-); g. een personenauto 1.50 (was 1 De tarieven, vermeld onder a Lm. f, bedragen 2,minder, indien men vooraf bij de gemeente-ontvan ger of bij de Rabo-banken op de kerkdorpen heeft betaald. Hier zijn ook weer bon-boekjes verkrijgbaar. Voor de goede orde zij vermeld, dat vrachtwagens met aanhanger en vrachtauto's met een laadvermogen van 3 ton of meer al dan niet met container ALLEEN op de stortplaats Venrays Broek terecht kunnen. De andere categorieën kunnen, be halve op de stortplaats Venrays Breek ook terecht op de stortplaat sen in Ysselsteyn, Oirlo-Oostrum en Veulen. De oude bonnen kunnen tot 1 maart worden ingeleverd bij de ge meente-ontvanger en de Rabo-ban ken. Na 1 maart zal alleen de ge meente-ontvanger de oude bonnen nog innemen. Uiteraard kan men de oude bonnen inwisselen tegen nieu we tegen bijbetaling van het ver schil. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis hun besluit van 12 februari 1975 no. 273, waarbij de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is genomen: Met inggang van 17 februari 1975, gedurende de periode van ongeveer vier weken, of zoveel langer of kor ter als de werkzaamheden zulks noodzakelijk maken respectievelijk toelaten, door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeersekens, het gedeelte van de Timmermannsweg tussen de Kerkweg en de Peter Jans- senweg, te sluiten voor alle verkeer Eerste gepensioneerde van Venrays politie Op vrijdag 28 febr. zal om half vijf adjudant P. van Hout voor het laatst in politieuniform verschijnen voor zijn chef burgemeester drs. Schols, om officieel afscheid te nemen van de gemeentepolitie, in tegenwoor digheid van het gehele personeel. Hij is de eerste gepensioneerde gemeentepolitieman. Dan sluit deze adjudant een politieloopbaan af van bijna 37 jaren. LEVENSLOOP Adjudant P. van Hout is geboren en getogen in Deurae en wilde aan vankelijk timmerman worden. Als zodanig werd hij ook opgeleid, maar toen de opleiding klaar was, kwam de krisistijd met werkloosheid zon der uitkering. Wel waren er wervin gen voor het Wapen van de Konink lijke Marechaussee. Dat daar veel belangstelling voor bestond dat on dervond ook deze sollicitant. Er wa ren 7 vakatures en er waren 2000 sollicitanten. Maar hij had het geluk benoemd te worden. In mei 1938 kwam hij als mare chaussee bij de brigade Beek; in februari 1941 werd hij overgeplaatst naar Venray en vandaar na enkele maanden naar Arcen, intussen al be vorderd tot wachtmeester bij dit wapen. Maar de bezetter veranderde de Koninklijke Marechaussee in Staats politie en als zodanige ruilde hij Ar cen voor Heythuizen. Daar werd hij schrijver bij de Officier van de Staatspolitie. Zijn vaderlandsliefde bracht hem in kontakt met de on dergrondse en dat leverde weer moeilijkheden met zijn werkgever op, zo zelfs dat hij moest onderdui ken. Op 1 maart 1945 werd hij in Venlo bevrijd. Hij kwam weer terug bij het heropgerichte Wapen der Ko ninklijke Marechausee, maar toen de politie werd georganiseerd kon hij kiezen. Hij koos voor de toen opge richte Rijkspolitie en kwam via Neer naar de groep Venray van de de rijkspolitie en werd postcomman- dant te Oostrum. Dat noemt hij nu nog altijd de mooiste jaren van zijn politieloopbaan. Toen hij opper wachtmeester werd ging hij naar Venray. Op 1 januari 1970 volgde zijn aanstelling tot brigadier van de inmiddels geformeerde gemeentepo litie en op 1 jan. 1972 werd hij be vorderd tot adjudant-chef van de ge- uniformeerde dienst. TERUGBLIKKEND over de voorbije 37 jaren, moet de scheidende adjudant konstateren, dat ook de politieman hard veran derd is. In plaats van gezag is takt gekomen en de verantwoordelijkheid is groter geworden. „Dat ik in Oos trum indertijd plezierig heb kunnen werken, kwam doordat je een goed kontakt had met de mensen, die je zagen als vriend en helper, in plaats van boeman en spelbederver. Die afstand is intussen weer gro ter gewerden en dat vindt hij jam mer. Neen, zijn vuurwapen heeft hij maar eenmaal hoeven te gebniiken en dat was voor een in levensgevaar verkerende collega, maar dat had Qfütactraat 25 - Vaony. Wij zullen U graag adviseren. in beide richtingen behalve voor voetgangers. De aandacht wordt er op gevestigd dat tegen dit beroep kan worden in gesteld binnen dertig dagen na de dag waarop het ter openbare ken nis is gebracht en dat het beroep aan H.M. de Koningin gericht, doch bij de commissaris der Koningin inge diend moet worden. Venray 21 februari 1975 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols burgemeester J.M. Poels, secretaris In verband met de omleggings werkzaamheden aan de Merselose- weg zijn wijzigingen aangebracht in de stadsdienst van de bussen De bussen naar Helmond en Vel- tum (resp lijn 24 en 29) rijden van af het busstation de volgende route: Julianasingel-Maasheseweg-Noord- singel-Westsingel-Hoenderstraat- Bergweg-Merseloseweg-Westsinggel en vervolgens naar Veltum en Hel mond. Dit betekent dat reizigers voor Veltum en Helmond NIET meer kun nen opstappen bij de Paterskerk (hoek Oude Oostrumseweg-Paters- straat). De haltes bij de schouwburg Merseloseweg hoek Langeweg zijn vervallen. De bussen van lijn 27 rijden van af het busstation rechtstreeks naar Venlo en komen niet meer in de Pa- tersstraat Henseniusplein, Merselo seweg, Westsingel, Noordsingel, en Maasheseweg. Reizigers voor Venlo kunnen ge bruik maken van de lijnen 24 en 29 en aan bussation overstappen op lijn 27. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van P. H. Janssen, Heidseweg 39, Heide om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een herstelinrichting en stalling voor landbouwwerktuigen en een var- kensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting tegenover Heidseweg 39, Heide, kadastraal gemeente Venray sectie N nr. 203. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 12 maart 1975 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht Venray, 21 februari 1975. Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris I STIEKSTRA Lid NBM Venray Stationsweg 11 Tel. 04780 - 4438* gelukkig geen gevolgen. De keren, dat hij de wapenstok getrokken heeft zijn op de vingers van een hand te tellen. Overtuigen met woorden, is belangrijker. En bonnetjes-jagen is een sport, die hij principieel niet beoefent. Zo ziet men de politieman nog te dik wijls ,maar men vergeet dat hij meer dan misschien menig ander dikwijls geconfronteerd wordt met menselijk leed en tragiek en dat in iedere agent een stuk maatschappe lijk werker steekt, wil hij zijn taak goed verrichten. Neen, spijt indertijd bij de politie gesolliciteerd te hebben, heeft hij niét .Integendeel, hij houdt goede herinneringen aan een welbesteed leven en heeft goede verwachtingen van de komende jaren als hij weer terug in Oostrum, nu op zijn gemak de groei en uitbouw van Venray kan volgen en zijn werk kan geven aan verenigingen, waaronder de voetbal club de eerste is. Het „burger" zal even wennen zijn, maar daar is hij al mee begonnen, want er zijn nog een hoop vakantiedagen in te halen en dat maakte de overgang niet te ab rupt. Wij wensen adjudant van Hout een goede pensioentijd toe Nadat afgelopen jaar in Horst een beginnerscursus met 12 geslaagden is gehouden krijgen 13 natuurvrien den opnieuw de kans om de praktijk van het bijenhouden onder de knie te krijgen. Binnenkort start hiervoor een speciale kursus van vier theorie- en twaalf praktijklessen van elk twee uur. De lessen worden gegeven in de periode maart tot en met oktober van dit jaar. De praktijklessen vinden plaats in de modelbijenstand van de Horster imkersvereniging in de Kasteelse Bossen. Centraal staat de Aalstermethode, die er op gericht is een zo groot mo gelijke honingoogst binnen te halen. Voor deelname is het bezit van bij envolken niet vereist. Voorkeur genieten deelnemers uit de gemeente Venray en de Maasdor pen. De opgave-termijn voor de cur sus sluit op 1 maart a.s. Men kan zich opgeven telefonisch dan wel schriftelijk bij dhr. J. Verhaegh, Venrayseweg 47 te Horst, tel. 04709- 3424. Zondag 23 februari a.s. om 11.30 uur wordt het zondagochtendconcert verzorgd door: Fanfare De Peelklank uit Ysselseyn Holiday in Rhodes - Oscar Tschuor A Youth Suite - Gerard Boedijn Beatrice Marche Cortégé - Alfred Welberg Evergreen Mars - P.B. Busselink 3 Jolly Airmen - E. Siebert Richt Auf Mars - Albert Kappert. Gemengd Koor Ysselsteyn: Horch wass kommt von draussen 'rein - n.n. Tiritomba - bew. A. Schellevis 12 Rovers - bew. H. A. Steen Hawa Naquilla - bew. H. Kenning Slotlied: Ode an die Freude - Beethoven Het Jachthoorn-, trompetten- en majorettenkorps „Sint Petrus Ban den" gaat zaterdagmiddag a.s. op pad om in de muziekwijk „Brukske" een donateursaktie te houden. De geüniformeerde majoretten, be stuursleden en het oudercomité zul len huis-aan-huis de donateurskaar- ten aanbieden, terwijl het korps de aktie muzikaal omlijst in de hoop, dat met gulle hand wordt gegeven. Het is de bedoeling, dat komende zomer nieuwe instrumenten worden aangeschaft ter vervanving van de bijna zestien jaar oude en bijna ver sleten instrumenten. Wil men giften hiervoor storten, dan kan men dat doen op de reke ning van het Jachthoomkorps bij de Nederlandse Credietbank. Diefstal aanhangwagen De eigenaar van een eenassige aanhangwagen P. aan de Merselose weg kwam aangifte deen van dief stal van die wagen, welke een waar de vertegenwoordigde van 1750, De aanhangwagen was bedoeld voor vervoer van personenauto's. Diefstal benzine De Venrayer M. d. V. zal zich het bezoek aan Venlo nog wel even heu gen. Vanuit zijn daar geparkeerde auto was 35 liter benzine gestolen. Kinderen speelden met vuur Drie kinderen van 6 tot 9 jaar speelden met vuur nabij de hooimijt van landbouwer J. uit Oirlo aan de Deputé Petersstraat. Dat ging goed tot het hooi in brand geraakte. De oudste trachtte nog wel met een pan water het vuur te doven, maar dat gelukte niet. Venrays brandweer kon de resten doven. De schade bedraagt naar schatting 3500, Botsing op rijwielpad Mogelijk is de geparkeerde auto van de 20-jarige J. B. uit Venray, geplaatst in de berm, maar gedeelte lijk nog de vrije doorgang versper rende op het rijwielpad langs de Horsterweg te Leunen, oorzaak ge weest dat drie brommers met elkaar in botsing kwamen. De bromfietsen werden bestuurd door de 16-jarige A. V. uit Oploo, de 17-jarige H. R. cit Horst en de 16-jarige G .de L. uit Overloon. De Horster bromfiets bestuurder en een duopassagier moesten met ernstige schaafwonden naar het ziekenhuis worden ver voerd. De anderen liepen minder ernstig lesel op. De schade aan de bromfietsen was behoorlijk, terwijl de auto lichte schade opliep. 12-jarige fietser gaf geen voorrang De 12-jarige fietser J. v. H. kwam met behoorlijke snelheid uit het Kerkpad in de richting Hofstraat en lette onvoldoende op het verkeer wat over de Eindstraat kwam. Daardoor botste hij met zijn fiets tegen de per- scnenauto van de 42-jarige P. V. uit Venray. Maar achteraf viel het nog al mee. Lichte schade aan de auto, terwijl de fiets een behoorlijke deuk opliep. Politieauto was er zelf bij Als toevallige passanten dachten dat Venrays politie zo snel was om nog voor de melding ter plekke te zijn, kwam bij nader inzien to de ontdekking dat de surveillasceauto van Venrays politie bij een aanrij ding betrokken was .Een mobilofoon melding is waarschijnlijk oorzaak geweest dat de 55-jarige bestuurder M. J. van de politieauto, toen deze vanuit de Henseniusstraat de Grote straat wilde inrijden, niet voldoende voorrang verleende aan het verkeer over het Henseniusplein. Nu botste de politieauto tegen de personenauto bestuurd door de 27-jarige B. A. uit Venray. Behoorlijke deuken aan bei de auto's, maar geen persoonlijk letsel. Kienen De gezamenlijke wandelsportver enigingen Venray organiseren op woensdag 26 februari a.s. een grote kienavond welke voor iedereen toe gankelijk is. Zoals gebruikelijk heb ben we gezorgd voor een groot aan tal aantrekkelijke prijzen, n.l. 60 stuks. De avond wordt gehouden in zaal In den Engel te Venray. Aan vang 20.00 uur. Tot ziens op 26 fe bruari. voor al uw vaa Wan atunckhof a.v.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 1