Bestemmingsplan buiten gebieden aangeboden Te koop TE KOOP R.K. Vereniging „Het Groene Kruis" BEN JE EEN JONGEMAN F0T0HANDEL FOTO H0EDEMAEKERS altijd nieuwe tijdschriften in boekhandel van den munckhof bv w.a.o. soest WELK MEISJE H0EDEMAEKERS 03 STIENSTRA In een vergadering van hedenmiddag heeft het Recreatieschap Peel en Maas zyn leden het eindadvies voorgelegd van de werk groep Bestemmingsplannen Buitengebieden. Een al lang verwacht en uitgebreid advies, waaraan een lange tijd van studie aan vooraf gegaan is en dat op zyn beurt weer „verwerkt" zal moeten wor den in de verschillende bestemmingsplannen van de by het Recrea tieschap aangesloten gemeenten. Toen dit recreatieschap in 1965 aan het architectenbureau Vallen de opdracht gaf tot het opstellen van een ideeën-schets over de recreatie in het gebied van Peel en Maas stond daarin de ontwikkeling van de recreatie voorop. Ir. Vallen stel de dat in het gebied van Peel en Maas juist het Maasdal, evenals de onontgonnen en ontgonnen stukken Peel met hun landschappen vooral van belang zijn voor de recreatie. Hij bepleitte dan ook dat voor be paalde gedeelten in dat gebied land schapsbehoud dringend gewenst was, hetgeen dan betekende dat in het algemeen daarin bouwaktiviteiten niet meer plaats zouden mogen heb ben. Daarnaast bepleitte hij voor an dere gedeelten landschapsopbouw, in die zin, dat daar het landschap dusdanig gewijzigd moet worden dat het nieuwe waarden gaat krij gen. Maar het is duidelijk dat zo wel landschapsbehoud als land schapsopbouw beperkingen met zich kan brengen van de bebou- wingsaktiviteiten, speciaal voor de agrarische sector. En zo was het geen wonder dat er al vrij spoedig na dit advies een commissie agrarisch^ belangen tot stand kwam, die zou gaan proberen de agrarische ontwikkeling en re creatie wat evenwichtiger met elkaar in verband te brengen. Die commissie wees na flink wat studie nauwkeuriger aan waar de buitengebieden liggen met grootste landschappelijke en/of natuurweten schappelijke betekenis, waarin be staande bedrijven binnen bepaalde grenzen nog wel uit mochten brei den, maar nieuwe geweerd moesten worden en waar die gebieden lig gen, waarin het landschap weliswaar grote betekenis heeft, doch dermate veel agrarisch gebruik in voorkomt, dat de bebouwingsmogelijkheden van de landbouw daarin niet be lemmerd moggen worden. Men kon zich vinden in het werk van deze commissie, maar nu ging het er om, om de regels dusdanig te formuleren dat de verschillende gemeenten die voor hun bestemmingsplannen zou den gaan gebruiken. Men is toch met alles en met ieder een aan tafel gaan zitten, ook al om dat Staatsbosbeheer intussen ook al bezig was met een soort inventari sering en daarbij nog al tot ver schillen kwam met wat de commis sie voor agrarische belangen op ta fel had gelegd. Nu kwam er naast het recreatie schap, de provinciale planologische dienst bij, de provinciales direktie voor de bedrijfsontwikkeling, de provinciale waterstaat, de inspectie voor de ruimtelijke ordening, het staatsbosbeheer, de cultuurtechnische dienst, de LLTB en alle stedebouw- kundige bureaux, welke de gemeen ten in het gebied van Peel en Maas ten dienste staan. In deze bijeenkomsten heeft men allereerst geprobeerd de onderlinge verschillen, die er waren in de be oordeling van verschillende gebie den weg te werken. Daarnaast heeft men een model gemaakt van de ge bruiksvoorschriften voor de ver schillende bestemmingen. RESULTAAT Bekijken we nu het werk, dan zien we dat feitelijk het hele buiten gebied van alle gemeenten in het recreatieschap is ingedeeld in be paalde klassen, welke gaan van „na tuurmonument" tot „agrarisch ge bied". In totaal 11 categorieën. Een groot deel daarvan is nader per ge meente te bepalen, wat inhoudt dat eerst nauwkeurige inventarisatie per gemeente gekomen kan worden tot een juiste begrenzing van de be stemmingen. STAATSBOSBEHEER In de nota is opgenomen een hele reekt van gebieden, waar 't Staats bosbeheer een inventarisatie en een oordeel van gegeven heeft. Zo neemt de commissiie van Staatsbos beheer over dat het gebied ten oos ten van Klein Oirlo landschappe lijk zeer belangrijk is vanwege de sterke geaccidenteerdheid. Ook het gebied ten zuiden van Spraland rond het beekdal van de Oostrumse Beek krijgt dat stempel, evenals de hoge veldgronden westelijk en oos telijk van Merselo. Het beekdal bij Weverslo en het gebied tussen Hei de en Ysselsteyn zullen zo open mo gelijk moeten blijven en ook dit ad vies van Staatsbosbeheer is door de commissie overgenomen. Het Leun- seveld en ook het beekdal van de Oostrumse beek tussen Hoog- en Laagriebroek zullen beschermd worden. Dat geldt ook voor de Zui derbergweg in Oostrum, gebiedjes ten zuid oosten van Smakt, de Spurkt, Zwart water, Testrik, Kiek- weg, de Vennepas in Weverslo, Heidse Peel en Noordrand van de Paardekop. Over het Lollebeekdal in Castenray heeft men nog geen definitief standpunt, maar rond het pompstation van Breehei zal ver dere verdichting van de bebouwing niet meer mogelijk worden. Rond de Endepoel heeft Staatsbosbeheer ook weinig bouwmogelijkheden meer open gelaten, welk advies door de commissie is overgenomen. Zoals uit bovenstaande wel blijkt, is al veel werk verzet, zijn vele kaarten al ingetekend. Maar voor de aangesloten gemeenten blijft ook nog wel het een en ander te doen, waarbij men telkens opnieuw een synthes zal moeten vinden tussen de belangen van de agrariërs, tussen landschap en recreatie. Het bestuur van de R.K. Vereni ging „Het Groene Kruis" te Venray brengt hierbij ter kennis van haar leden, donateurs en ereleden, dat op woensdag 26 februari a.s. des avonds om half acht, in de zaal van café restaurant „Vlakwater", een alge mene ledenvergadering wordt ge houden. De agenda voor die vergadering omvat het voorstel van het bestuur tot wijziging van de in de algeme ne vergadering van 16 januari 1975 vastgestelde nieuwe statuten van de vereniging. Venray, 7 februari' 1975. jOnoplettendheid Onvoldoende opletten was oor zaak dat in de Patersstraat een bot sing ontstond tussen de personen auto's bestuurd door de 32-jarige M. S. uit Horst en de 24-jarige J. H. uit Venray. Lichte schade. Geparkeerde auto beschadigd De bestuurder van de personen auto G. uit Venlo, zal minder pret tige herinneringen hebben aan het parkeren in Venray. Bij terugkomst op de parkeerplaats aan de Eind- straat kwam hij tot de ontdekking dat zijn auto gedeukt was. De poli tie tracht degene, die dit „grapje" uithaalde, op te sporen. Kinderen speelden met vuur Twee jongens van 6 en 11 jaar speelden met vuur bij de emballage afdeling van het metaalwarenbedrijf Janssen aan de Smakterweg. Zij kregen de brand in enkele kisten, maar konden toen het vuurtje niet meer doven. De Venrayse brand weer wist uitbreiding van de brand te voorkomen en de schade bleef beperkt. De W.A. verzekering van de beide jongens zal nu de schade moeten betalen. Groene PTT-bus gestolen Venrays recherche tracht de eer ste diefstal van een groene PTT-bus op te lossen. De beheerder van het Camillushuis aan de Oostsingel, de heer S., deed aangifte van die dief stal, waarbij het niet uitgesloten is, dat nog post voor verplegers in die brievenbus is geweest. Aanvankelijk werd gedacht aan een Carnavals- grap, maar toen de gehele omge ving zonder resultaat was afgezocht werd aangifte gedaan. Het blijft bonnen regenen bij snelheidscontroles De Venrayse politie blijft door gaan met de snelheidscontroles, nu zelfs in de voor de nachtrust be stemde tijden. Dat de bestuurders het met de toegestane snelheden minder nauw nemen, werd weer eens bewezen. Er werden 48 verba len opgemaakt en snelheden geme ten van 62 tot 100 kilometer. Binnen enkele uren werd op een zonnige namiddag op de invalswegen van Venray gecontroleerd. Hier werden 61 processen verbaal opgemaakt en snelheden gemeten van 62 tot 86 km. Met bevroren voorruit toch 100 hm Met een snelheid van 90 tot 100 kilometer per uur snorde de perso nenauto, bestuurd door de 22-jarige Venrayer M. de B. de Deurneseweg over bij het kruispunt met de Mid den Peelweg, ondanks het feit dat zijn ruiten bevroren waren. Door die bevroren ruiten bemerkte hij te laat de bebakeningsborden welke die kruising markeren. Hij botste met zijn auto tegen die bebakenings borden aan. verschillende van die borden sneuvelden en zijn auto liep behoorlijke schade op. Op de kruising Langstraat GroenewoldsepadLangeweg werd de personenauto, bestuurd door de 39-jarige Venrayse mevr. E. K.-D. aangereden door een andere perso nenauto. Daarvan kon de identiteit van de bestuurder niet worden vast gesteld, want deze reed na de aan rijding door. Het enigste wat de mevr. en getuigen konden vaststel len was dat de ruiten van deze auto bevroren waren. en heb je interesse in de kom dan eens bij ons praten, want we krijgen een vakature per 1 maart. Henseniusplein 6 - Venray - Telefoon 04780-1391 Q TWEE NIEUWBOUW-WOONHUIZEN voorzien van c.v. en garage, gelegen direkt nabij de Westsingel. Ind.: hall, toilet, ruime woonkamer, open keuken met bar (deze kan af gescheiden worden) garage (300x667) Verdieping: overloop, 3 slaapk. bad kamer m. ligbad, toilet en vaste was tafel, boven garage, 4e slaapkamer met bergzolder. Aanvaarding kan terstond plaats vinden. Koopsommen 92.000,- makelaarskantoor in bnroerenda goederen venray - henseniusplein 1 - ielefoon 04780-3636 (2 lijnen) voelt er iets voor bij ons te komen werken als hulp in de huishouding en wil daarnaast onze drie kinderen verzorgen Henseniusplein 6 - Venray - Telefoon 04780-1391 MEERLO Luxueuze vrijstaande bungalow met centrale verwarming en garage. Ind.: royale halkmet fraaie tegelvloer, schrootjesplafond en ingebouwde garaderobe, grote woon-eetkamer (844x 423) met open haard, schoonmetselwerkwand, schroot jesplafond en deur naar zonneterras, praktisch ingedeel de en fraai betegelde keuken met zeer luxe inrichting (o.a. vaatwasmachine en kookplaat) en direkte verbin ding naar de inpandige berging, 3 slaapkamers, waar van 1 zeer grote (633x272) met aparte aankleedruimte en deur naar de luxe badkamer met ligbad en vaste wastafel, centrale afzuiging voor toilet, keuken en bad kamer, grote volledig beplankte en beschoten zolder (plm. 90 m2). De mogelijkheid bestaat om op zolder nog enkele kamers te maken. Zeer luxueuse afwerking, voor-, zij- en achtertuin. Direkt te aanvaarden Prijs 137.750,- ioclusief alle kosten. Alleen de kosten voor het afsluiten van de hypotheek kunnen hier nog bijkomen. Bij een in- groeihypotheek kunt U reeds met 10% eigen geld en een netto maandbedrag van 430,- eigenaar van deze luxe bungalow worden. In principe is ook een 100% of I hypotheek beschikbaar. OVERLOON Aan de Kuluutsheuvel te Overloon worden in opdracht van Planobouw b.v. vijf grote, (comfortabele bungalows gebouwd. De verkoop ervan is gestart. Deze riante vrij staande woningen met centr. verwarming, garage en rondom tuin zijn zeer fraai en rustig gelegen in een bosrijke omgeving. De bouwpercelen variëren van 777 tot 849 m2. De bunga lows bevatten o.a. grote hall met garderobe, schoon- metselwerkwanden en schrootjesplafond en deur naar terras, fraai betegelde keuken met moderne keukenin richting (o.a. dubbele spoelbak en afzuigkap), grote binnenhol, 3 zeer grote en 1 kleinere slaapkamer, luxe betegelde badkamer met ligbad, vaste wastafel, 2e toilet en aansluiting wasautomaat, c.v.-bergruimte, grote garage. Prijzen vanaf 185.500,- inclusief alle kosten. Hier kunnen alleen nog de kosten verband houdende met de hypotheek bijkomen. Bij een ingroeihypotheek bedraagt de netto-maandlast met een eigen investering van 10% voor deze bungalows 600,-. VENRAY Grote vrijstaande bungalow met centr. verwarming, ga rage en grote aangelegde tuin, gelegen op goede woon stand. Grondoppervl. 1274 m2. Bouwjaar 1962. Bevat o.a.: Souterrain: 4-kelders, hall, c.v.-ruimte, ber- .ging-hobbyruimte, garage. Beg. grond: entree, ruime hall (23 m2) grote keuken met o.a. koelkast en afzuig kap, grote woonkamer (58 m2) met tegelvloer en open haard, 4 grote slaapkamers, waarvan 2 met vaste was tafel en 1 met betegelde badkamer met ligbad, vaste wastafel en toilet, betegelde badcel met douche. Ma honiehouten binnendeuren. Aanvaarding in overleg. Koopsom n.o.t.k. VENRAY Beleggingsobjekt, bestaande uit twee winkel-woonhuizen waarin resp. gevestigd goed renderende bloemenzaak en schoenenzaak. Huuropbrengst 14.750,- per jaar geïndexeerd. Prijs 195.000,-. VENRAY Vrijstaand woonhuis (landhuistype) met kantoor-praktijk ruimte, centr. verwarming, garage en aangelegde voor zij- en achtertuin, gelegen op goede stand vlakbij het centrum. Bouwj. 1958. Grondoppervlakte 525 m2. Ind. o.a.: kelder, grote open hall met marmeren tegel vloer, keuken, berging, L-vormige woon-eetkamer met parketvloer, open haard en deur naar terras, kantoor praktijkruimte te bereiken zowel vanuit het huis als van buiten en bestaande uit: 2 ruime kamers met diverse kasten en toilet met vaste wastafel, garage (550x400), 4 slaapkamers, waarvan 2 met vaste wastafel, betegelde badkamer met zitbad. Aanvaard, direkt. Prijs 159.000,- VENRAY Riant halfvrijstaand woonhuis met centrale verwarming, garage en tuin, in het Groene Hart. Bouwjaar T969. Ind.: o.a. ruime betegelde hall, betegeld toilet met fon teintje, grote L-vormige woonkamer (35 m2) met open haard en deur naar terras, betegelde keuken (300x230) met roestvrij stalen aanrecht en diverse kasten, berging (350x290) met c.v.-ketel en aansluiting wasautomaat, 4 slaapkamers resp. 405x300, 405x227, 342x234 met 2 muur kasten en deur naar balkon en 342x234 met 2 muurkasten betegelde badkamer met vaste wastafel en zitbad, 2e toilet op de verdieping. Aanvaarding in overleg, doch vrij spoedig. Prijs 96.000,- VIERLINGSBEEK Landelijk gelegen vrijstaand woonhuis met 1.190 m2 grond, centrale verwarming, paardestal en vrij uitzicht op de weilanden. Ind.: o.a. 4 kelders, ruime betegelde hall met fijnschuur- wedewanden, betegeld toilet met vaste wastafel, keuiken (590x400) met luxe inrichting en betegeling en div. kasten grote L-vormige woonkamer (70 m2) met open haard, en deur naar terras, betegelde bijkeuken, garage (600x 290) grote tuin met paardestal. 6 Slaapkamers, luxe be tegelde badkamer met douche, ligbad, dubbele wastafel en toilet. Aanvaarding direkt. Prijs n.o.t.k. Stienstra Venray b.v: Lid van de Ne derlandse Bond van Makelaars (NBM). Venray Stationsweg 11 tel. 04780-4438 Openingstijden: ma t/m vr 8.30- 12.30 en 13.30- 17.30 u za. 10-13 u makelaardij projektontwikkel. beheer hypotheken taxaties verzeke ringen

Peel en Maas | 1975 | | pagina 6