Jaarrede Burgemeester HEERLO-WANSSUH HET GROTE KORTING SHOWROOM-KEUKENS TE KOOP Camps gemeentelijke notities en mededelingen Venrays Mannenkoor tielsa keukens limburg W 0Hollandse Stijlklokken Verkeersmaatregelen in verband met werkzaamheden aan de Merseloseweg Hinderwet Jachthoorn- en Trompetterkorps St. Petrus Banden Geschied- en Oudheidkundige Kring Venray e.o. „INSPRAAK" in beroep tegen Noord Tangent In onze showrooms te WEERT, MAASTRICHT en VENLO Goedgekeurde verordeningen Een Hollandse klok brengt huiselijkheid. De klassieke vormen en de mooie afwerking strelen het oog. Het solide uurwerk zorgt voor een gezellige tik en een mooi klinkend slagwerk. Door de eeuwen heen hebben vele mensen zich daaraan gehecht. Let daarom bij de aanschaf van een'mooie klok niet alleen op de prijs maar vooral óók op de kwaliteit. JUWELIER HORIOG Grotestraat 16 - Tel. 1261 VENRAY Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat bij hun besluit van 29 jan. 1975, no. 182, de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen zijn genomen: I. door plaatsing van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, te sluiten voor alle verkeer in beide richtingen, behalve voetgangers: III. door plaatsing van borden 51 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens, 't stilstaan te verbieden: a. voor de oostzijde van de School straat voor wat betreft het gedeelte tussen het reeds bestaande verbod stil te staan, ter hoogte van perceel 33, en de noordelijke zijgevel van Apotheek St. Oda, van 17 februari tot en met 21 februari 1975; goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamheden met het door hen bestuurde voertuig en het laden, lossen of de uitvoering van werkzaamheden op andere wij ze niet kan plaats hebben; VIII. dat van de onder punt VI genoemde ontheffingen slechts ge bruik mag worden gemaakt voor zo ver zulks in verband met de uit voeringswerkzaamheden mogelijk en uit een oogpunt van verkeersveilig heid toelaatbaar is. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tegen dit besluit beroep kan worden ingesteld binnen 30 dagen na de dag waarop het besluit ter openbare kennis is gebracht, en dat het beroep aan H. M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin inge diend moet worden. Venray, 7 februarii 1975. Burgemeester en wethouders vnd. drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. OPENBARE KENNISGEVING VERZOEKEN OM VERGUNNING Drs. M. Dittrich, burgemeester v. Meerlo-Wanssum, wees in zijn ge houden niieuwj aarsrede op de voor bije verkiezingen, die voor zijn ge meente voor het eerst een raad van 13 leden opleverde, waarin 5 nieuwe van de heer Weiichs de Wenne naar de heer Rutten. Dat deze nieuwe raad en het vernieuwde college zo snel op elkaar zijn ingespeeld, vond hij een goed teken. Sprekende over de cijfers van zijn gemeente, sprak hij de wens uit dat het Centraal Bureau voor de Statis tiek even snel zou gaan werken als zijn secretarie, die recente en goede gegevens snel op tafel brengt. Uit die gegevens kan men leren dat het inwonertal van de gemeente Meerlo Wanssum in 1974 gegroeid is met 100 inwoners en dat nog wel b een gestaag teruglopend geboorte-aantal. Deze terugloop, welke naar zijn me ning een structureel karakter heeft, kan de gemeenschap voor onaange name verrassingen plaatsen, in die zin dat investeringen worden gedaan welke met betrekking tot het doel waarvoor zij zijn gedaan, al in de nabije toekomst niet meer rendabel zullen zijn. Dat geldt niet alleen voor utili teitsbouw en welzijnsvoorzieningen, doch kan ook gelden voor woning bouw. Dat geldt, volgens drs. Ditt rich,, niet alleen voor Meerlo-Wans sum, doch ook voor heel het land. Hij vraagt om realiteit, die men nu zo dikwijls mist, en om de juiste objektieve en volledige informatiei door deskundigen, en niet door zo genaamde geëngageerden maar vaak ondeskundigen Hij vindt het een goed teken dat van de ongebreidelde zucht naar in spraak van de laatste jaren zelfs de progressieven terug gaan komen Men begint ook daar te beseffen dat het inspraak-verlenen, in welke kwestie ook, door het zoveel hoof den, zoveel zinnen, in feite fruste- rend werkt en het openbaar bestuur tot machteloosheid en werkloosheid doemt. Sprekend over de naaste toekomst wees hij op de samenwerking met de gemeenten Broekhuizen - Grub- benvorst - Horst en Venray. Deze samenwerking wordt gecontinueerd. Het bestemmingsplan buitengebie den zal dit jaar in de verschillende raden komen, om dat in overeen stemming te brengen met de eigen inzichten. Hijzelf is bij de voorbe reiding daarvan nauw betrokken ge weest en toonde zich tevreden over het feit dat tenminste kan worden gewerkt met een uniforme termino logie, al zal die wel weer kritiek krijgen. De bezetting van de rijkspolitie is hetzelfde gebleven in deze gemeente - dus 2 mensen onder de normale sterkte. Deze politie werd met 59 misdrijven geconfronteerd, waarvan er 24 werden opgelost, waarbij 26 mensen betrokken waren. Er zijn 145 processenverbaal opgemaakt, waar van 112 wegens verkeersovertredin gen en 15 wegens overtreding van de sociale wetgeving. Er hadden 77 verkeersongevallen plaats met 2 do den, 6 zwaar- en 20 licht-gewonden. De brandweer moest 17 maal uiit- rukken, waarvan 4 x voor de ge meente Broekhuizen. Drie bosbran den konden worden geblust, zodat er niet te veel hektaren onvervang baar natuurgebied ging verloren. Van openbare werken heeft Wans sum geprofiteerd, dat de Postbaan vernieuwd zag, en het bestemmings plan de Cuyper gedeeltelijk voltooid kreeg. Dit jaar wordt met de riiole- ring in Wanssum-West begonnen. Van de 121 woningen waarmee 't woningbestand toenam, kwamen er 68 in Wanssum en 35 in Meerlo te recht. Ofschoon de woningvoorraad in andere kerkdorpen groter werd, liep het inwonertal achteruit. Al leen in Geysteren bestaat nog een gemiddelde woningbezetting van bo ven de 4. Of men in Wanssum nog woning wetwoningen moet bouwen, is voor hem - gezien de hoge huur - een open vraag. Hem staan meer parti culiere woningen met een hogere premie, beter aan. De wekelijkse repetitie-tijden zijn als volgt: Dinsdags: 19.00 - 20.00 uur leer lingen blazers L.T.S. Overloonseweg. Woensdag: 19.15-20.00 uur leer ling blazers en leerling tamboers; 20.00-21.30 uur gehele korps aula LTS. Zondags: 11.00—12.00 uur gehele korps en majoretten. Show en in- struktie: LTS. Een tevreden Dr. M. Gelissen kon op een goed bezochte jaarvergade ring van het Geschied- en Oudheid kundige Kring Venray e.o. de jaar stukken aanbieden. Deze kring, wel ke intussen meer dan 100 leden heeft, blijkt bijzonder goed te draaien, ook in zijn onderafdeling, zoals die voor de toponymie en ge nealogie. De lezingen en excursies welke het afgelopen jaar waren ge organiseerd, kregen behoorlijke aan dacht van de leden, terwijl ook pu- blikaties van verschillende schrijvers vers weer iets meer licht in Venrays historie brachten. In zijn inleiding memoreerde Pas toor Gelissen het werk, wat afge lopen jaar verzet is. Hij wees er op dat men dit jaar niet alleen een ex cursie zal maken naar Keulen, doch ook een eigen tentoonstelling gaat organiseren en wel in Oirlo, waar speciaal Oirlo's geschiedenis nader onder de loupe wordt genomen. Er is thans overleg gaande met de leraren geschiedenis van de beide colleges om de mogelijkheid te krij gen iets meer van de lokale geschie denis naar de jeugd te brengen. In een volgeladen studie-programma is dat la een bijzonder moeilijke zaak, doch er ontbreekt ook een geschre ven geschiedenis, zodat op beide fronten oplossingen gezocht moeten worden. Juist t.a.v. publikaties werd uit de vergadering aangedrongen het reeds gepubliceerde te verzamelen en zo snel als mogelijk met nieuwe publi katies te komen. In deze vergeadering werd de heer A. Janssen uit Oostrum bij accla matie herkozen als bestuurslid en het overleden lid, de heer Hansen, herdacht. Een zeer interessante en uitgebrei de dialezing van de heer J. Swin- kels over archeologie tussen Peel en Maas maakte misschien ongewild nog eens extra duidelijk hoeveel werk is verzet door gewone mensen om iets meer te weten te komen van Venrays geschiedenis. Het totaal aan vondsten in deze regio maakt menig grotere plaats jaloers maar toont ook duidelijk aan, met hoeveel speurzin en dikwijls ook geluk nog gehiemen uit het verleden te achter halen zijn. Vrijdagavond kon de Werkgroep Inspraak de uitslag bekend maken van een enquete, welke deze Werk groep heeft doorgevoerd om de me ning van het publiek eens te peilen over de intussen wel berucht ge worden Noord Tangent de weg die de Stationsweg met de Hoen derstraat gaat verbinden. Zoals bekend was de Werkgroep een van diegenen, die bij Gedepu teerde Staten reeds bezwaar aange tekend hebben tegen de aanleg van deze weg in het kader van het cen trumplan. Gedeputeerde Staten heb ben deze bezwaren niet erkend en hebben het centrumplan, met daarin de aanleg van de Noord Tangent, goedgekeurd. Alvorens tot verdere aktie tegen deze aanleg te komen, wilde deze Werkgroep via 'n enquete nogs eens vastgesteld zien, of meer mensen dan zij alleen toch wel ernstige be zwaren hebben tegen de verstoring van het huidge en bestaande, door de aanleg van deze verbindingsweg. Daartoe zijn dan enquêteformulieren over dit onderwerp bij 3150 gezin nen bezorgd. De response was, dat hiervan 600 formulieren zijn ingele verd, waafvan 54% zich uitsprak te gen de aanleg van deze weg, 10% was er voor en 36% had geen me ning. Deze uitslag heeft de Werkgroep Inspraak gesterkt in zijn voornemen om verdere akties tegen deze Noord Tangent-aanleg te ondernemen, en één daarvan is dat men in beroep gaat bij de Kroon tegen het cen trumplan. Dit kan inhouden dat de uitvoering van het centrumplan ver tragingen gaat oplopen. Want men zal nu telkens, zolang de Kroon iin deze nog geen beslissing heeft geno men, Ged. Staten vergunning moe ten vragen om bepaalde onderdelen van dat plan toch te kunnen uit voeren. Donderdag 6 februarii om 19.30 u. repetitie voor bassen en baritons en om 20 uur voor het gehele koor. Zondagmorgen 10 februari is er vanwege de enorme belangstelling van zondag jl - op veelvuldig ver zoek - weer een optreden van het Hof koor in de Schouwburg, waar dan weer het programma van circus Mök gebracht worden. Bijeenkomst voor het schminken om 11 uur in hotel De Zwaan. Clownsuniformen meebrengen. Maandag 11 februari deelname van het gehele koor aan de optocht. Instrukties hierover donderdag tij dens de repetitie. Donderdag 13 febr. 19.30 uur re petitie voor le en 2e tenoren en om 20 uur voor de bassen. Nieuwe leden zijn weer van harte welkom op de wekelijkse repetitie in hotel De Zwaan, of kunnen zich opgeven telefonisch bij dhr. Aarts, telefoon 1617. Afmeldingen uitsluitend op boven staand adres of bij hotel De Zwaan, telefoon 1279. b. voor de zuidzijde van de Kemp- weg voor wat betreft het gedeelte tussen de Merseloseweg en de Lan- geweg, van 17 februari tot en met 11 april 1975; c. voor de noordzijde v. de Kruit- weg voor wat betreft het gedeelte tussen de Merseloseweg en de Lan ge weg, van 3 maart tot en met 11 april 1975; IV. door plaatsing van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens voor de oostzijde van de Deken Thielenstraat het parkeren te ver bieden van 3 maart tot en met 11 april 1975; V. hun besluit van 15 november 1972, no. 1699, voor wat betreft punt 1, onder a en b, waarbij de Kemp- weg en de Kruitweg, beiden voor wat betreft het gedeelte gelegen tus sen de Langeweg en de Merselose weg, werden aangewezen als één- richtingsweg, tijdelijk buiten wer king te stellen voor zover dit gedu rende de werkzaamheden mogelijk en noodzakelijk is; VI. ontheffing te verlenen van de onder punt I, a, b, c, en d genoem de verkeersmaatregelen ten behoe ve van bestuurders van motorvoer tuigen op meer dan 2 wielen, be spannen en onbespannen wagens: a. indien zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan een der wegen waarvoor de verkeersmaat regelen gelden en die woning of dat bedrijf niet op andere wijze met het door hij bestuurde voertuig kan be reikt worden; b. die het voertuig besturen in op dracht of met toestemming van de onder a bedoelde personen en onder ten aanzien van aan die personen gestelde voorwaarden; c. indien aangetoond kan worden of aannemelijk worden gemaakt dat zij gedurende de tijd dat de onder punt I, a, b, c, en d genoemde ver keersmaatregelen gelden, gebruik moeten maken van de afgesloten we gen, voor het laden of lossen van Op de secretarie van de gemeente Venray liggen ter inzage de navol gende verzoeken met bijlagen, van: M.H. van Ass, p.a. Langstraat 98 te Venray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een pluimvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard, in het perceel a.d. Kiekweg (ongen.), kadastraal ge meente Venray sectie B no. 3911; P.H. Janssen, Heidseweg 39, Hei- de-Venray, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard, met een herstel inrichting voor landbouwwerktuigen in het perceel Heidseweg 39 Heide, kadastraal gemeente Venray, sectie N no. 196; M.H. van de Winkel, Loobeek 1 te Smakt-Venray, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet in verband met het uitbreiden/wijzigen van een rundveehouderij en varkensmesterij in het perceel Loobeek 1 te Smakt, kadastraal gemeente Venray sectie A no. 2267. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van een vergunning kan eenieder gedurende 10 dagen na de dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur waar deze verzoeken ter inzage lig gen. De ingekomen bezwaarschrif ten worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan eenie der persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 26 februari 1975 om 15.00 uur in het Gemeente huis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn zijn bezwaren schriftelijk heeft inge bracht. Venray, 7 februari 1975 Burgemeester en weth. v. Venray drs. F.G.LX. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Om de allernieuwste Tielsa keukens te kunnen presenteren moet er regelmatig plaats gemaakt worden. Zoals nu bijvoorbeeld. Dankzij deze showroomaanbieding ontstaat de kans op een orjginele perfekte Tielsa keuken voor een fraktie van de normale prijs. Wees er vlug bij I Handelsmij. Geven b.v. Weert - Maaseikerweg 153, tel. 04950-36824* Maastricht - Meerssenerweg 91, tel. 043-21805/21857 Venlo - Antoniuslaan 2, tel. 077-21926 Dagelijks geopend van 8.30 tot 17.30 uur. Ook zaterdag geo pend van 10 tot 17 uur. a. de Merseloseweg, vanaf de Jan Hensenstraat tot aan het Hensenius- plein, met inbegrip van het krui- singsvlak Merseloseweg - Kempweg, van 17 tot en met 21 februarii 1975; b. de Merseloseweg, vanaf de Jan Hensenstraat tot aan de Kempweg, uitgezonderd het kruisingvlak Mer- seloseweg-Kempweg, doch met inbe grip van het kruisingvlak Merselo- seweg-Jan Hensenstraat, van 24 tot en met 28 februarii 1975; c. de Merseloseweg, vanaf de Jan Hensenstraat tot aan de Langeweg, met inbegrip van de kruisingsvlak- ken welke worden gevormd door de Merseloseweg enerzijds en de Jan Hensenstraat, de Deken Thielenstr. en de Kruitweg anderzijds, van 3 maart tot en met 11 april 1975; d. de weg vóór de schouwburg, welke de verbindiing vormt tussen de Schoolstraat en de Merseloseweg - van 17 februari tot en met 11 april 1975; II. door plaatsing van borden 12 en 13 van bijlage II van Reglement verkeersregels en verkeerstekens 't inrijden van de Schoolstraat in de noordelijke richting te verbieden voor wat betreft het gedeelte tussen het Henseniusplein en de Jan Hen senstraat, van 24 februari tot en met 11 april 1975; Burgemeester en wethouders vnd. drs. F.G.L.L Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat bij ko ninklijk besluit van 22 januari 1975 no 116, de navolgende besluiten van de raad dezer gemeente zijn goed gekeurd: besluit van 26 november 1974, no. 1898 tot vaststelling van de „Veror dening tot wijziging van de Straat- belastingverordening" besluit van 26 november 1974 no. 1899 tot vaststelling van de „Veror dening tot wijziging van de Riool- belastingverordening" besluit van 26 november 1974 no. 1896 tot vaststelling van de „Veror dening tot wijziging van de Veror dening Hondenbelasting Venray '72" Voornoemde besluiten treden in werking met ingang van 1 januari 1975 en liggen vanaf heden geduren de drie maanden voor eenieder ter inzage op de afdeling Financiën en Belastingen van de secretarie, Leun- seweg 2a, kamer 27. Venray, 7 februari 1975 Toen de Tweede Kamer de nota voor de ruimtelijke ordening becij ferde (in 1966) en stelde dat wij iin het jaar 2000 minstens 20 miljoen Nederlanders zouden hebben, kwa men aktiegroepen in het geweer te gen de verschrikkingen welke zulk een mensen-aatal met zich brengt. Eigenaardig vindt hij het, dat er nu geen aktiegroepen in het geweer ko men nu men intussen becijferd heeft dat er in het jaar 2000 wellicht nog geen 15 miljoen mensen in Neder land zullen levenAktiegroepen b.v. die duidelijk maken dat binnen een paar jaar de groep van 20 tot 64 jarigen niet meer de sociiale lasten op zullen kunnen brengen voor de groep inwoners ouder dan 64 jaar en voor de groep die nog niet aan 't arbeidsproces kunnen deelnemen Aktie dus om de arbeidsproduktivi- teit aanmerkelijk op te voeren vo;or automatisering en mechanisatie voor verdergaande scholing voor grotere deelname van de gehuwde vrouw aan het arbeidsproces. Hij wees waarschuwend op West Duitsland, waar de befaamde nul grens (dat wil zeggen: het aantal ge boorten is gelijk aan het aantal die overlijden) reeds is doorbroken, en waar heel wat plannen voor de toe komst op drijfzand blijken gebouwd te zijn. Men waarschuwt nu Neder land waar al 100.000 woningen leeg staan en waar scholen overbodig gaan worden.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 6