Provincie keurt Venrays centrumplan goed f6.500,- en een Scholengemeenschap S.V. Merselo SVCastenray eniay SCHAKER gemeentelijke notities en mededelingen S.V.V. NIEUWS S.V.V. JEUGD WANDELSPORT DUIVENSPORT Geslaagd Geschied' en IOudheidkundige Kring Venray e.o. Openbare commissie vergaderingen Afsluiting spoorwegovergang Afgifte toeristenkaarten Toestand Venrayse wegen baart zorgen SSS - 0YERL00N Kanarievereniging De Huisvriend Peel en Maas ook uw weekblad Toer-wielerdub Oostrum Even voor Kerstmis hebben Ged. Staten hun beslissing genomen (welke ze 6 maanden geleden hadden uitgesteld) over het inge diende centrcmplan van de gemeente Venray. Ze hebben de daar tegen bü dit college ingediende bezwaren ongegrond verklaard en het plan, behoudens wat op- en aanmerkingen over de kosten berekeningen en de redaktie van een aantal voorschriften, verder volledig goedgekeurd. BEZWAREN Zoals bekend waren tegen het door de Venrayse gemeenteraad vo rig jaar goedgekeurde centrumplan een aantal bezwaren bij Ged. Staten gedeponeerd. Zo had de fam. Ebbe- rink bezwaren tegen de geplande doorbraak vanaf de Grote Markt (in de hoek bij Albert Heijn) naar de Schoolstraat. Verder waren de be trokkenen tegen het niet-verkeers- vrij maken van de Hofstraat en de Marktstraat en hadden bezwaar dat het parkeerterrein in de Eindstraat komt te vervallen. De werkgroep Inspraak vond dat de rose vlek onvoldoende uitge werkt is, dat te veel in het plan naar de auto is gekeken en dat de aan leg van de Noord-tangent onnodig en nutteloos is. De familie Goumans had ongeveer dezelfde bezwaren als de fam. Eb- berink, was daarnaast niet kapot van de ter inzage legging van de plannen en meende dat winkelbe stemming van een strook in de Schoolstraat voldoende zou zijn om het winkelbestand van Venray op peil te houden. De heer J. Rutten meende dat het nieuwe centrumplan zijn bouwplan- nnen met het Brouwhuis c.a. ernstig verstoorde, terwijl zijn broer Dr. J. E. Rutten zelf het terrein langs de St. Jozefweg had willen bebouwen. Tenslotte was er het bezwaar van Tandarts Ruyten, die door de aan leg van een bedrijfweg tussen Gro testraat en Julianasingel de privacy van zijn tuin verloren zag gaan. ONVERMIJDELIJKE INGREEP i Ged. Staten zijn bij hun beslissing die overigens nog schriftelijk aan de gemeente en degenen, die bezwaren hebben ingediend, zal worden mee gedeeld op deze bezwaren ingaan. Ze noemen de aanleg van de Noord- Tangent, als doortrekking van de Stationsweg naar de Hoenderstraat een „onvermijdelijke ingreep", om dat ze een goede verkeersrelatie tussen het oosten en westen van het centrum mogelijk maakt. Zonder de ze Noord-Tangent, zo oordeelt het college, is de verwezenlijking van een voetgangersgebied in het nieu we centrum niet mogelijk. Dat dit een aantasting kan inhouden van het groengebied tussen Grote Kerk en Jerusalem, ontkent het college van G.S. niet, doch zij vertrouwen er kennelijk op, dat de daar aan wezige waarden door de gemeente zoveel mogelijk gespaard zullen wor den en zelfs gebruikt zullen wor den in het nieuwe wat daar allemaal komen gaat. Voor de aanleg van datzelfde voetgangersdomein wordt een door trekking van de Markt naar de Schoolstraat even noodzakelijk ge acht als de aanleg van een bedrijf- straatje tussen Grotestraat en Ju lianasingel. VOLDOENDE INSPRAAK i Voor wat de uitwerking van de rose vlek betreft, iets waar de werk groep Inspraak moeite mee heeft, blijkt het college van G.S. te ver trouwen op de bereidheid van het gemeentebestuur de bevolking na der te betrekken bij de uitwerking van de plannen in die rose vlek. G.S. stellen daarbij nadrukkelijk dat de uitwerking daarvan geen zaak is van de stedebouwkundige alleen, maar een beleidskwestie zal zijn. Dat beleid en de uitgangspun ten daarvan zullen duidelijk vast gelegd dienen te worden voor de de finitieve plannen voor de ontwikke ling van de verschillende delen van de rose vlek op tafel komen. WINKELS Ged. Staten wensen wel dat het aantal winkels in dit nieuwe stuk van Venrays centrum nog eens ter dege bekeken zal worden. Zij wij zen op een desbetreffend rapport van de rijksconsulent in deze. Wel onderstreept het college dat bij dit centrum niet alleen gedacht moet worden aan Venray an sich, doch terdege rekening moet worden ge houden met verlangens en wensen uit de hele regio. Dat een strook winkels ten wes ten van de Schoolstraat die behoef ten meer dan genoeg op zou kunnen vangen, wordt door het college be twijfeld op grond van bovenstaand rapport. Voor wat de bezwaren betreft van de heren Rutten onderschrijven G.S., wat de gemeente reeds t.a.v. deze bezwaren opmerkte, namelijk dat eventuele financiële nadelen voor betrokkenen mettertijd aan de orde zullen komen en dan verrekenbaar zijn. FEILEN G.S. laten er verder geen twijfel aan bestaan, dat de gemeente ver schillende voorschriften en artike len o.m. eens wat beter op hun ju ridische waarde moet beoordelen en dat zij, op korte termijn, een betere berekening wensen te zien, hoe Ven ray een en ander denkt te financie ren en hoe zij het eventuele tekort wel denkt op te vangen. Toen het Prinses Beatrixfonds dit najaar extra aandacht vroeg van alle Limburgers voor de afbouw van een groot Limburgs re validatiecentrum in Hocnsbroek, stuurde zij ook een folder over deze aktie naar de Scholengemeenschap Marianum in Venray. En die folder leverde dat centrum 6.500,op. Want de schooljeugd zag die vraag hangen op het prikbord, las daarin dat er ruim 3 ton nodig zou zijn om dit centrum dusdanig te maken dat lichamelijk gehandicapten zich weer zouden kunnen voorbereiden op deelname aan het arbeidsproces en klom er in Zij wilde als scholengemeenschap daar ook iets aan doen. TE VOET Om nog eens onbewust mis schien extra te attenderen op het voorrecht van de gezonde mens dat hij noi'maal wandelen en lopen kon, koos men als doel om aan centen voor deze aktie te komen: een wan deltocht. De school zou gaan wan delen, maar iedere kilometer, die de schooljeugd wandelde, moest een ander betalen. Dat betekende dat men sponsors ging zoeken, die be reid waren voor iedere meter, die de jeugd te voet af zou leggen, geld op tafel te brengen. Men heeft we ken van te voren alle mogelijke mensen benaderd voor dat doel en en is er een zelfs uit Deurne naar school komen lopen, om toch maar te zorgen, dat er centjes in de pot zouden komen. WANDELTOCHT Maar tenslotte is er dan de wan deltocht geweest, waarin de school en bloc de „kuierlatten" nam en la ter het geld voor ging incasseren. Toen bleek de scholengemeenschap Marianum, die bovendien nog een fancy-fair organiseerde, 6.500, bij elkaar te hebben- getippeld, dat voor Kerstmis door degenen, die hun wandelingen het duurst hadden kunnen verkopen, t.w. Yvonne Mey- boom, Hans van Rengst en Henk Schoenmakers, aan de direktie van het revalidatiecentrum Hoensbroek kon worden aangeboden. Deze jongelui kregen natuurlijk het bestaande revalidatiecentrum te zien en kregen de nodige toelichting op de plannen, welke men daar heeft en die door de grote gift van deze scholengemeenschap weer iets dichter bij de verwezenlijking zijn gekomen. De direkteur, de arts C. W. de Rij- ter, bleek zeer onder de indruk van deze voettochten en wees er op dat hun aktiviteit het zoveelste bewijs is dat de huidige jeugd bereid is zich in te zetten voor de minder be voorrechten in onze maatschappij. Een pluim die Marianum verdiend op hun hoed kunnen steken. Op 12 dec. j.l. haalde aan de Ho geschool voor Theologie en Pasto raat (H.T.P.) te Heerlen onze plaats genoot André Goumans zijn kandi daatsexamen Theologie. De titel van zijn scriptie luidt: „De zinvraag: een vraag naar God." De voor 20 januari 1975 vastge stelde jaarvergadering van de Ge schied- en Oudheidkundige kring Venray e.o. kan, i.v.m. de ingebruik neming van een gedeelte van het gemeenschapshuis (Jan Hensen- straat) door de Openbare Leeszaal en Bibliotheek, geen doorgang vin den. Zezal nu gehouden worden op donderdag 30 januari 1975 in de fo yer van het Cultureel Centrum te Venray. In de komende weken worden de volgende commissievergaderingen gehouden: Commissie voor ruimtelijke orde ning: dinsdag 7 januari om 19 uur. Commissie voor openbare werken en verkeer: dinsdag 7 jan. om 20 u. Beide vergaderingen worden gehou den op de Leunseweg 2a, kamer 16. Commissie voor onderwijs, cultuur en recreatie: op donderdag 9 januari om 17 uur. Commissie voor financiën; maan dag 13 januari om 19 uur. Bestuurscommissie voor sportza ken, jeugd- en jongerenwerk: op donderdag 16 januari om 18 uur. Deze commissievergaderingen wor den in het gemeentehuis, Grote Markt, gehouden. De commissaris van de koningin heeft met ingang van 1 januari 1975 de bevoegdheid tot het afgeven van toeristenkaarten B aan de inwoners van de gemeente gedelegeerd aan de burgemeester. Vanaf deze datum kunnen derhal ve deze reispapieren worden aan gevraagd bij de afdeling bevolkings zaken, gemeentehuis Grote Markt 1. De kosten van de toeristenkaarten, waarvan de geldigheidsduur twee jaar is, bedragen 16, Toeristenkaarten B kunnen wor den verstrekt aan Nederlanders, die een korte toeristische reis maken naar Andorra, België, de Bonds republiek Duitsland, Eire (Ierland), Frankrijk, Griekenland, Groot Brit- tannië, Noord Ierland, Italië, Lich- tenstein, Luxemburg, Monaco, Oos tenrijk, San Marino, Spanje, Tur kije en Zwitserland. Bij een aanvraag moeten twee ge lijkende pasfoto's worden overlegd. In de nacht van zondag 5 januari op maandag 6 januari zullen aan de spoorwegovergang aan de Timmer- mannsweg te Ysselsteyn herstel werkzaamheden worden uitgevoerd. In verband daarmee is de overgang tussen 23.30 en 8.00 uur voor alle verkeer afgesloten. Op maandag 6 en dinsdag 7 januari is de overgang tussen 7.00 uur en 16.30 uur half af gesloten, zodat het verkeer over één baan wordt geleid. In de nacht van maandag 19 op zondag 20 januari worden werk zaamheden uitgevoerd aan de spoor wegovergang aan de Maasheseweg te Venray. Tussen 22.30 en 7.30 uur is deze overgang voor alle verkeer gesloten. Door het aanhoudende slechte weer hebben de wegen enorm veel te lijden. De zandbedden onder de verhardingen verweken en de ber men worden steeds zachter. Onver harde wegen zijn een aaneenscha keling van met water gevulde gaten geworden omdat de ingebrachte paklaag zonder meer wegzakt. Ge meentewerken doet er alles aan om de wegen begaanbaar te houden, maar in veel gevallen is het onbe gonnen werk. Wanneer het mocht gaan vriezen, zal het leed helemaal niet meer te overzien zijn omdat de opdooischade dan enorm groot zal worden. Van het publiek wordt in de eer ste plaats begrip voor deze situatie gevraagd. Met het oog op de ver keersveiligheid doet men er goed aan de wegkanten en de bermen te mijden. Daarnaast wordt men verzocht verstopte duikers en sloten direct bij de dienst van gemeentewerken te melden (Leunseweg 2a, tel. 3838 toestel 245) opdat deze euvels direct kunnen worden hersteld in het be lang van ontwatering van wegen en bermen. SPORT(0 Programma zondag 5 januari: Excelsior '18 1Venray 1 14.30 u. (vertrek 13.15 uur) Venray 2Wittenhorst 2 11.30 u. Venray 3—BEVO 2 14.30 u. Resia 2Venray 4 14.30 u. vertrek 13.30 u. Ysselsteyn 4Venray 6 12.00 u. vertrek 11.15 uur To p '27 4—Venray 7 12.00 u. vertrek 11 uur Venray 8—RKLW 3 14.30 u. Dames: MVC 1—Venray 1 10.00 u. vertrek 8.45 uur Venray 2Resia 1 11.30 u. (Leunseweg) Kontributie - keuringsgeld - pasfoto. Deze week heeft iedereen die het aangaat, hierover een brief ontvangen. Een en ander kan vol daan worden op zondag 5 januari a.s. tussen half 11 en 12 uur in ons clublokaal .De kontributie en keu ringsgeld kan men verder voldoen via de Rabobank no. 1539.01756 t.n.v. SW Jeugd. Heden vrijdag 3 januari drop ping voor alle A-spelers. We ver trekken om half 7 vanaf Lyceum, Leunseweg. Vrijdag 10 januari is er drop ping voor alle B-spelers. Ook dan vertrekken we om half vanaf Ly ceum, Leunseweg. Zaterdag 4 januari cyclo-cross voor alle B, C, D en E spelers. Start om half 2 op het parkeerterrein bij het zwembad. Er wordt gereden in 4 verschillende klassen. Dit telt mee voor het winterklassement. Programma zaterdag 4 januari: Helden AlVenray Al 2.00 u. SW-jeugd wenst iedereen een ge lukkig en sportief 1975. Uitslag: OverloonMerselo 01 Programma zondag 5 januari: MerseloHRC 2.00 u. Bijeenkomst 1.00 uur BW 3—Merselo 2 12.00 u. Vertrek 11.00 uur Alle wedstrijden van afgelopen zaterdag en zondag werden afge last. Programma zaterdag 4 jan. (jun.): Volkel AOverloon A 14.30 u. Oeffeit BOverloon B 13.30 u. Stormvogels DOverloon C 13.30 u. Programma zondag 5 jan. (sen.): St. Hubert 1Overloon 1 14.30 u. Overloon 2—JVC '31 6 14.30 u. Oeffeit 4Overloon 3 12.00 u. Op de Nationale Kleurkanarie Show te Helmond, inzending 1200 vogels .behaalden de volgende leden van De Huisvriend een ere-prijs: H. Aben 13e pr. kl. A; G. Janssen, Overloon 4e pr. kl. A; J. van Bree, Overloon 22e pr. kl. B; G. Janssen, Overloon 2e pr. kl. BH. Aben 2e pr. kl. C; H. Aben 3e pr. kl. C; G. Jans sen, Overloon 33e pr. kl. C; J. van Bree, Overloon 42e pr. kl. C en 8e pr. Bastaarden F2 x Kanarie. Op de nationale wedstrijd te Cuyk werden de volgende prijzen behaald: J. W. Arts le pr. kl. A zang en le pr. kl. C zang; H. Denissen 2e pr. kl .C zang; M. Teunissen 3e pr. kl. C zang; P. v. Zwamen le pr. kl. A gr 7 en 9; H. Aben le pr. kl. A gr 10; L. Janssen 2e pr. kl. A gr 10; J. Dechnar 3e pr. kl. A gr 10; J. van Bree 4e pr. kl. A gr 10; P. van Zwa men le pr. ld. C gr 7; H. Aben 4e pr kla C gr 10 en 11; J. van Bree 3e pr. kl. C gr. 10 en 11 en 2e pr. kl. C gr 10 en 11; G. Janssen, Over loon 2e pr. kl. C gr 13 en 14 en 4e pr. kl. C gr. 13 en 14. En als klap op de vuurpijl: P. v. Zwamen kampioen A-stammen 361 punten. Op de nationale wedstrijd te Gen nep was het resultaat als volgt: J. v. Bree, Overloon 2e pr. kl. A kleur; G. Janssen, Overloon 3e pr. kl. A kleur; M. Verstegen, Oostrum le pr. kl. A kleur; J. Potten, Oos trum 5e pr. kl. A kleur; G. Janssen Overloon le pr. kl. B kleur en mooiste kleurvogel met 91 punten; J. v. Bree, Overloon 2e pr. kl. B kluer; M. Verstegen, Oostrum 3e pr. kl. B kleur; J. v. Bree, Ovreloon le pr. kl. C kleur; M. Verstegen, Oos trum 2e pr. kl. C kleur; G. Janssen, Overloon 3e pr. kl. C kleur; en 4e pr. kl. C kleur; J .Potten, Oostrum 6e pr. kl .C kleur; J. van Bree, Overloon le pr. Bastaarden F2 x Kanarie. J. Arts 2e pr. kl. A zang; M. Teu nissen 6e pr. kl. A zang; J. W. Arts 2e pr. kl. B zang. Op de kampioenswedstrijd Lim burg gewest IV: J. v. Bree 6e pr. kl. A kleur; L. Janssen 12e pr. kl. B kleur; J. van Bree 14e pr. kl. C kleur. J. W. Arts 3e en 5e pr. kl. B zang. M. Teunissen, Ysselsteyn le en 3e pr. kl. C zang; J. W. Arts 4e pr. kl. C zang. Alle prijswinnaars van harte ge feliciteerd. Bestuur en leden van De Huis vriend wensen beschermheer, vrien den en begunstigers een zalig en voorspoedig nieuwjaar. W.S.V. ST. CHRISTOFFEL In tegenstelling tot de berichten in 't programmaboekje is het door omstandigheden ook op dinsdag en woensdag, 7 en 8 januari GEEN training. De training begint weer op 14 en 15 januari, dus in de week vóór de 2e tocht in de winterserie. Wij willen' van deze gelegenheid gebruik maken om alle ouders, be sturen en leiding van alle vereni gingen, aangesloten bij de Gezamen lijke Wandelsport ver. Venray, een heel voorspoedig 1975 toe te wensen. Bestuur en leiding. Uitslagen donderdag 26 dec.: Castenray 1Sparta 1/2 comb. 52 Castenray 2Oirlo 2 70 Programma zondag 5 jan:; Leunen 1Castenray 1 14.30 u. EWC 2—Castenray 2 11.30 u. Leunen 4Castenray 3 12.00 u. Oostrum 3Castenray 4 11.30 u. Om toch vooral het wedstrijdrit me te bewaren, speelde Castem*ay op Tweede Kerstdag zijn zoveelste vriendschappelijke wedstrijd. Tegen stander was ditmaal een Sevenums combinatie-elftal, bestaande uit spe lers van het le en 2e elftal. Ondanks de felle wind en de strie mende regen wisten beide ploegen toch tot een acceptabele partij voet bal te komen. Na ongeveer een kwartier spelen bracht Jos van Bree Ca stenray op 10, maar reeds enkele minuten la ter konden de Sevenummers profi teren van een grove verdedigings- fout en was de stand weer gelijk. Gezien de spelverhouding tot dan toe terecht, maar zienderogen kreeg Castenray toch een duidelijk veld- ovewricht. Vlak voor rust mocht Nico Bud- diger aan de rand van het straf schopgebied een vrije schop nemen en tegen zijn harde schot had de Sparta-doelman geen verweer: 2-1. In de tweede helft bouwde Jan Emonts de voorsprong uit tot 3-1 en nadat door een eigen goal van Cas tenray de Spartanen nog tot 3-2 ge komen waren, werden ze in de res terende speeltijd flink onder druk gezet. In de 75e min. knalde Hay Weys een uittrapbal ineens retour en over de wanhopig teruglopende keeper verdween het leer in de tou wen: 42. Ook een vijfde doelpunt moesten de overigens goed spelende Seve nummers nog toestaan, toen Jan Arts de complete verdediging uit speelde en aan Jos van Bree een niet te missen kans bood: 52. Een verdiende overwinning voor Castenray, dat niet alleen technisch, maar vooral ook fysiek iets meer te bieden had. SV Castenray wenst allen een ge lukkig 1975. P.D.V. DE ZWALUW A.s. zondag 5 januari is het weer zo ver en gaan we voor de 10e keer onze streekkkampioenendag houden. Voor we echter zover zijn, ver wachten we alle leden zaterdagmid dag vanaf 1 uur aan de kantine van Inalfa. Er moet daar nog een hoop werk verzet worden. Daarom reke nen we ook op U. Op 27 januari is er, zoals afge sproken, de jaarvergadering. Schrif telijke voorstellen en indienen van nieuwe kandidaten voor het bestuur tot uiterlijk zondag 19 januari bij onze sekretaris. Het bestuur wenst u allen een voorspoedig 1975, zowel thuis als in de sport. P.D.V. DE PEELKRUISERS Vrijdag 3 januari feestavond in café Klomp, aanvang 19.30 uur. Diegenen die een diploma of een medaille willen hebben voor de kampioenschappen moeten opgeven voor 1 januari bij M. Hermans. L.S.B. COMPETITIE Het le team van Sc Venray heeft het niet kunnen klaren tegen Weert. Het werd een 53 nederlaag, wat tegen deze sterke ploeg niet onver dienstelijk mag heten. De winstpun ten van Venray kwamen op naam van R. Keereweer, D. Hoekstra en W. Gommans. Het was tevens de eerste neder laag van ons achttal. Venray 2 bracht het er tegen Reu ver beter af. Het werd een zwaar bevochten 44 eindstand. INTERNE KOMPETITIE Het toptreffen in groep A tussen K. Lundahl en R. Keereweer werd gewonnen doqor K. Lundahl. R. Kee reweer miste in het eindspel de no dige ervaring, wat tegen de regeren de kampioen van Venray funest bleek te zijn. J. Louwerse blijft de gevaarlijkste konkurrent van K. Lundahl doordat h ijvan M. Wiertz won. Stand aan de kop in Groep A: K. Lundahl 7 7 0 0 7 J. Louwerse 7 6 0 1 6 R. Keereweer 6 4 0 2 4 G. Breukers 7 3 1 3 3% In parallelgroep B is P. Rouvröye zeker van een plaats in de finale- groep door een zege op J. de Bruyn. H. Coolen lijkt ook zeker van een plaats. In de onderste regionen werd de partij tussen J. Fonteyn en G. Weyers remise. Stand aan de kop in Groep B: P. Rouvroye 9 8 1 0 8% H. Coolen 7 6 1 0 6% J. Houwen 7 5 0 2 5 W. Weyts 6 4 114% De koploper in groep C maakte geen fout. W. Jeuken won van F. Didden en W. Gommans van W. van Driel. P. Vissenberg heeft relatief de beste kans om alsnog in de fi- nalegroep te komen. Stand aan de kop in Groep C: W. Jeuken 7 7 0 0 7 W. Gommans 8 7 0 1 7 D. Hoekstra 8 4 1 3 4% P. Vissenberg 7 4 0 3 4 L.S.B. JEUGDKOMPETITIE In hte kader van deze kompetitie kwamen Venray 1 en Venray 2 te gen elkaar uit. Het 2e team wist verrassend te winnen met 8-2. Mariette Janssen, Rosita Klokke en Anton Kr oh wonnen en Jan Ka- rel Marlet en Robert Schaeffers speelden remise. Venray 3 kon het tegen Grubben- vorst 1 niet bolwerken en verloor met 1-9. Tijdens de cyclo-cross wedstrijden te Ysselsteyn op 8 december was Marti enTeunisen de sterkste bij de aspiranten B, terwijl Antoon Claes- sens oppermachtig was bij de aspi ranten A. Maarten Teunissen werd hierbij fraai tweede. Joop de Groot klasseerde zich als vijfde bij de ju- Te Bergeyk werden op 22 decem ber de crosskampioenschappen ver reden va dne NWB. Hierbij waren d eresultaten van onze renners ver bluffend. Antoon Claessens mocht zich kampioen noemen. Dit predi- caat mag Martien Teunissen ook dragen bij de aspiranten B. Maar ten Teunissen werd 5e bij de aspi ranten A. Joop de Groot mocht een 7e plaats op zijn lijst bijschrijven, terwijl Drees Willemssen 5e w^d bij de gentlemen. En Deurne verschenen onze ren ners aan de start op tweede kerst dag. Drees Willemssen mag bij de gentlemen de eerste bloementuil in ontvangst nemen. Kranig werk van dez e wilskrachtige coureur uit Oir lo.

Peel en Maas | 1975 | | pagina 10