Zangers van St. Frans in Dortmund te gast Begroting 1975 gemeente Venray goedgekeurd A prettige kerstdagen en een voorspoedig 1975 ook in de laatste week electro van het oude jaar en in 1975 steeds gaarne tot uw dienst Schoolstraat 30 Venray telefoon 2389 WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DE SFEERVOLLE ZAAL LINDERS - V0LLEBERG J] Ap VRIJDAG 20 DECEMBER 1974 No. 51 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS M DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 21 et per mm. ABONNEMENT» PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Afgelopen weekend hebben de Zangers van St. Frans een concert reis naar Dox'tmund en omgeving gemaakt welke bijzender succesvol js verlopen. Zij waren er te gast bij het mannenkoor M.G.V. Sangeslust uit Fröndenberg een plaatsje niet ver verwijderd van Dortmund. Direct na aankomst stond er reeds een kerstconcert op het programma en wel in het Durchgangswohnheim Massen. Dit is een vluchtelingen kamp - het grootste van Europa - dat voornamelijk vluchtelingen uit de Oostbloklanden opvangt. De zaal was niet bijzonder druk bezet en de burgemeester gaf hier de reden voor. Het was kerstkoop avond en dan wilden de vluchtelin gen toch wel even de sfeer in het versierde winkelcentrum proeven Het concert was niet tot tevreden heid van de jongens. De akoestiek was ook niet te best en de jongens waren moe en hongerig. Bovendien was het kleine maar benevolte pu bliek niet stimulerend. Na dit concert werd echter een goed verzorgde maaltijd aangeboden en zowaar het hielp. Het daarop volgende concert werd 'n groot suc ces. De mensen kregen waar voor hun zes markDe zaal zat ook rXT Komt U vlug, Ze zijn er weer De beste acryl pullonders in alle modekleuren. Zorg dat U er snel bij bent. 14,95. 'n Bijzonder aanbieding: 2 stuks voer 25,-. Met de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waard! vjjn Qor§cf|ut upde Grotestraat 25 Venray tot aan de nok vol. Het koor heeft in Dortmund en omgeving een uitstekende naam op gebouwd door de concertreizen in net verleden. De zaal was dan ook al drie weken van te voren uit verkocht. Dat alles inspireerde om extra goed te zingen en de mensen werden dan ook niet teleurgesteld. Die nacht werden de jongens on dergebracht in het vluchtelingen kamp. De accommodatie was goed, maar sommigen prefereerden voor het slapen gaan nog een duits pils- ,e. Dat was natuurlijk alleen voor Je groteren. Slechts enkele koorle den waren bij particulieren onder gebracht. Gewoonlijk is dat altijd 't geval voor het hele koor. Zondagmorgen werd op speciaal verzoek - en buiten het vastgestelde programma om - van de pastoor vanFröndenberg, de hoogmis opge luisterd. Ook dit verliep goed. Hierna begaven de koorleden zich met de bus naar Wanne-Eickel, 'n plaats 60 km van Dortmund. En ook daar werd buiten het programma om in het ziekenhuis gezongen. Als beloning kregen de jongens snert aangeboden. - Het eigenlijke concert in Wanne- Eickel was weer een kerstconcert. Dat vond in de vroege avond plaats in de aula van een Realschule. De zaal was er 'n volwaardige schouw burg. De uitvoering was een onver wacht groot succes. Het publiek wisselde perioden van doodse stilte af met denderende applauzen, wel ke menigmaal minutenlang aanhiel den. Vooral de „Hallelujah" van Handel, de „Laudate Dominum" van Mozart en het door Bogenhardt be werkte „Dank sei Dir, Herr" van Handel, beviel het publiek bijzon der. De terugreis werd in normale en voortreffelijke sfeer aanvaard en zo als van te voren gepland, kwamen we precies om 22.00 uur in Venray aan. Deze concertreis was eensmake lijk voorproefje van de grote reis naar Rome, die plaats vindt van 28 december tot 3 januari. Diefstal 20 liter benzine De 29-jarige Venrayer M. v. A. deed aangifte dat uit de benzine tank van zijn voor zijn woning ge parkeerde auto, 20 liter benzine wa ren afgetapt. Diefstal accu's De autobezitters, de 22-jarige H. v. d. W. en de 27-jarige in Venray verblijvende Turkse gastarbeider V. E. hebben bij de politie aangifte ge daan dat uit de voor hun woning geparkeerde auto de accu was ge sloopt. In de raadsvergadering van dins dag jl heeft Venrays gemeenteraad de begroting voor 1975 goedgekeurd. Deze goedkeuring gebeurde met al gemene stemmen, nadat de raad nog eens in de memorie van ant woord gedoken was, welke B. en W. hadden opgesteld naar aanlei ding van de op- en aanmerkingen van de verschillende raadsfrakties, op de nota van aanbieding van dat zelfde college. In een 4 uur durende vergadering vonden raad en college elkaar in die zin, dat de begroting met algemene stemmen werd goedgekeurd.. We hopen komende week uitge breid terug te komen - voor het laatst in 1974 - op datgene v/at de raad én het college over deze be groting nog allemaal te vertellen hadden. GESLAAGD De Venrayer John H. L. van den Bereken slaagde aan de Universi teit van Nijmegen cum laude voor drs. psycholoog. In het Opleidingsinstituut voor Verplegenden en Verzorgenden Den Hcebert alhier slaagden op 11 12 en 13 december jl voor 't eindexamen voor 't diploma B ziekenverpleging de volgende kandidaten: van het Psychiatrisch C. St. Anna: Ccrry Geurts-Elbers, Katwijk a. d. Maas Gerda ten Haaf, Cuyk Petra v. Lieshout, Helmond Ma ria van Loon, Asten Annette Pa ris, Maastricht Ada Penninkx te Weert Antonet Ras, Soerendonk Peter van Rijswijck, Vierlings beek Mieke Rutten, Overloon Tiny Saanen, Budel Bep v. Zand- voort, Eindhoven. van het Psyc. Centr. St. Servatius Bernard van Berlo, Venray An- dré Beurskens, Venray Geert v. Bree, Heide René Bours, Venray Frans Claessens, Blitterswijck Frank Cranen, Overloon Jacque line Hunnekens, Helden-Grashoek Truus Konings, St. Odiliënberg Lees van Lierop, Venray Bet- tie Koppes, Vierlingsbeek Ger Nefkens, Blitterswijck Albert Quax, Helden-Panningen Chrit Simons, Venray Nel Vennekens, Geysteren Ger Verheijen-Ram- bags, Well Peter Vissers, Horst Gerpiet Wicherts, Venray W. de Wit, Wanroy. Te hoge snelheid? Waarschijnlijk was de snelheid van de personenauto, bestuurd door de 27 jarige P. W. uit Eindhoven, te groot, waardoor hij in de bocht van de mgr. Hansenstraat niet meer de juiste koers kon volgen en tegen 'n lantaarnpaal tot stilstand kwam. De mannen van de PLEM kregen weer extra werk en de bestuurder kon z'n gehavende wagen naar huis toe brengen. Te hoge snelheid? Mogelijk is de te hoge snelheid van de personenauto, bestuurd door de 41-jarige B. de B. oorzaak ge weest dat hij in de bocht op de Maasheseweg ter hoogte van de Smakt, zijn wagen niet meer onder controle kreeg en deze tegen een links van de weg staande boom botste. De bestuurder moest met een beenfractuur naar het Venrayse ziekenhuis worden vervoerd. De auto werd zwaar beschadigd. Te dicht op wegas Op de Spurkterdijk kwam de per sonenauto bestuurd door de 31-jari ge H. v. D. uit Meerlo en de vracht auto bestuurd door de evenoude J. M. uit Venray elkaar tegen, maar beiden zaten te dicht op de wegas. De twee auto's schuurden langs el kaar heen. Geen gewenden, wat materiële schade. Geen voorrang Op de met het toenemende ver keer vanaf het Brukske reeds be rucht geworden kruising Linden- straatEikenlaan gebeurde het zo veelste ongeluk. Nu verleende de 34-jarige bestuurster van een per sonenauto mevr. M. T. geen voor rang aan de personenauto, bestuurd door haar evenoude plaatsgenoot K. B. Het bleef bij materiële schade. Onoplettendheid Op de Wanssumseweg wilde de 21-jarige bestuurder van een per sonenauto, C.R. uit Maashees, een links van de weg gelegen onverhar de veldweg inrijden, juist op het -moment dat de door hem bestuurde auto werd ingehaald door een per sonenauto bestuurd door de 65 jari ge P. v.d. D. uit Oploo. Er volgde een botsing, maar het bleef ge lukkig bij materiële schade. Brand in kippenhok Dinsdagmiddag werd Venrays brandweer gealarmeerd, dat brand was uitgebroken in een kippenhok van landbouwer Hellegers aan de Laagriebrcekseweg. In dat hok wa ren 2000 pakken hooi opgeslagen. Door het optreden van de brand weer bleef de schade beperkt. Maar een tiental pakken verbrandden en een deel liep waterschade op. Ook het kippenhok kon door de snelle inzet behouden blijven. De schade wordt door de verzekering gedekt. Vrij kort na de brand kon de oor zaak reeds worden vastgesteld. Het bleek dat een 16-jarige jongen het hooi had aangestookt. Voor zijn daad kon hij geen motief aangeven. Na verhoord te zijn werd hij huis waarts gezonden met de mededeling dat procesverbaal zal worden opge maakt. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN s.v.p. Stationsweg 147 - Venray - tel. 1510 aSBt- i -f- ■mi Onze plaatsgenoot John Feeters uit de Bontekoestraat maakte dit speciale kerstkapsel op KOMA Kappersschool te Blerick. Uiteraard trok het al daar de nodige belangstelling. Aangifte gedaan Bij het politiebureau kwam de 25- jarige Venrayer aangifte doen dat hij zijn op de parkeerplaats aan de Hoenderstraat geparkeerde auto be schadigd had aangetroffen. H. W. verzoekt eventuele getuigen hun be vindingen op het politiebureau ken baar te maken. Stoppen te laat bemerkt Te laat bemerkte de bestuurder van een autobus, P. E. uit Horst, op de kruising Deurneseweg - Midden Peel weg, dat de voor hem rijdende personenauto, bestuurd door de 29- jarige J. v.d. B. uit Venray, stopte. De bus botste tegen de auto, maar ook hier bleef het bij materiële schade. Venray deed mee aan landelijke controle Venrays politie hield vrijdagavond op bepaalde plaatsen in de gemeen te alle bestuurders van voertuigen aan om na te gaan of er overtreders waren van „weet-je-we^je". 92 bestuurders werden* aangehou den, maar bij drie behoefde er maar geblazen te worden. Twee daarvan werd een rijverbod opgelegd, terwijl nummer 3 bij de tweede maal bla zen duidelijk beneden de maat bleef. Alle bestuurders waren in het be zit van een rijbewijs, hadden hun kentekenbewijs in orde en hadden banden met een nog dusdanig pro fiel, dat geen der bestuurders bevel kreeg de auto aan de kant te laten staan. De balans naar landelijke maat staven gemeten, werd gunstig ge noemd.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 19