DE WITTE VLINDERS S.V. Merselo sv Ysselsteyn NKV BRUG IN WELL S.V.V. KIEUWS Venrays Gemengde Zangvereniging WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN DAMESKOOR VENRODE 1 Beheerder Sportaccommodaties Afscheid bij de woningvereniging Pastoor Kemmere Koor VRIJDAG 20 DECEMBER 1974 No. 51 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOS AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 21 cl per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bi) vooruitbetaling) Nog niet zo heel lang bestaat in Venray een Turkse Werkgroep, die er bijzonder trots op is, dat het haar gelukt is bij gelegenheid van het Schapenfeest op dinsdag 24 decem ber a.s. een grote en bekende Turk se zanggroep naar Venray te kun nen halen, die hier in de schouw burg komt optreden. De Witte Vlinders, zoals deze groep heet, heeft in Turkije een grote be kendheid, maar" is ook al in Neder land voor de televisie opgetreden. Zij zingen zowel oosterse als wes terse liederen en brengen een ook voor westerese oren fijn program ma. Sahiye Can zou men de Turkse zangeres zonder naam kunnen noe men die in haar programma vele Turkse folklore liederen brengt. Konyali is een zanger, die in Tur kije grote bekendheid geniet, ook al omdat hij de Turkse sas, een soort gitaar, magnifiek kan bespe len. Ook hier is een geliefd onderdeel van dit programma, dat zijn hoogte punt kent in het optreden van de buikdanseres Inci. Wij hier in het westen beginnen gewoonlijk te grijn zen als men het over buikdanseres sen heeft, doch tot welke perfectie deze danseressen kunnen komen, zal deze Inci bewijzen, die een der grootste sterren op dit gebied is. Men verwacht heel veel Turken uit geheel Limburg en Oost Brabant, maar desondanks zijn er nog plaat sen voor Nederlandse gasten, die op deze manier eens kennis kunnen ma ken met een bepaalde Oosterse cul tuur, waarvan te velen te weinig weten. En bovendien verlicht U daarmede de financiële zorgen van deze werkgroep, die de gehele fi nanciering voor haar rekening heeft moeten nemen. i Donderdag 19 dec. om 7 uur avond mis in de Vredeskerk, waarna kerst viering in de Burggraaf, met ver loofden of echtgenoten. Zaterdag 21 dec. 8 uur kerstcon cert in de Schouwburg met de an dere koren van Venray. Zondag 22 dec. 11.30 uur kerst concert in de schouwburg, met an dere koren. Dinsdag 24 dec. geen repetitie. Woensdag Eerste Kerstdag om 11.30 uur meerstemmige Mis in de Vredeskerk. Zaterdag 28 dec. om 3.30 uur kerstconcert in de Kruuze. Maandag 30 dec. om 7 uur kerst concert in het ziekenhuis. Dinsdag 31 dec. geen repetitie. We zingen dan om 7 uur de avond mis voor Oudejaar in de Paters kerk. GEMEENTE VENRAY o„_ O Bij het onderdeel /Sportzaken'' van de afdeling .onderwijs, jeugd- en sportzaken" (ll-E) be staat een vakature in de functie van De nieuwe functionaris zal hoofdzakelijk belast worden met het beheer van de sporthal en de gymnastiekzaal aan de Zuidsingel. De functie kan als volgt worden samengevat - het dagelijks openen en sluiten van beide accommodaties; - het houden van toezicht op het gebruik; - het verrichten van reparaties en terreinonderhoud; - het schoonhouden van de lokalen (inci. kleed-, was- en toiletruimten); - het verlenen van assistentie bij het beheer van andere sportaccommodaties. De functionaris zal als regel samenwerken met 'n collega-beheerd. Gelet op de gebruiksmogelijkheid van deze accommodaties (van 08.00-23.00 uur, ook tijdens het weekend) zal sprake zijn van een dienstrooster met onregelmatige dienst. De functie vergt een goed contact met de gebruikers van de accommodaties. Interesse voor 't sportgebeuren is daarbij onmisb. Aan de funktie kan een maximum-salaris van f 1485,- bruto per maand verbonden worden (excl. de verhoging per 1-1-75 en de toelage voor onregelmatige dienst. Sollicitaties, binnen 10 dagen na het verschijnen van deze op roep, in te zenden aan het college van burgemeester en wet houders, Grote Markt 1, Venray, onder vermelding van het va cature-nummer PZ-47. Programma zondag 22 dec.: Stormvogels 1Venray 1 14.30 u. vertrek 13.15 uur Spl. Irene 2—Venray 2 14.30 u. vertrek 13.15 uur (bij afgelasting speelt Venray 2 te gen Meerlo 1 in Meerlo) Venray 3—HBSV 2 14.30 u. Venray 4Leunen 3 11.30 u. Venray 5—HRC 3 11.30 u. (Leunseweg) Griendtsveen 2Venray 6 12.00 u. vertrek 11.00 u. Venray 7—EWC 4 11.30 u. (Leunseweg) Venray 8—DIS 3 14.30 u. Dames: Venray 1Sparta 1 11.30 u. (Leunseweg) Programma zondag 22 december: LeunenMerselo 2.30 u. Bijeenkomst 1.00 uur Merselo 2Montagnards 4 12.00 u. Bijeenkomst 11.30 u. Wittenhorst 5Merselo 3 12.30 u. Bijeenkomst 11.30 u. AFD. JEUGD: Programma zaterdag 21 december: Wanssum BIMerselo BI 2.00 u. Vertrek 1.15 uur Merselo B2Swolgen B2 2.00 u. Bijeenkomst 1.30 uur Programma: Ysselsteyn 1Meerlo 1 2.00 u. Holthees 2Ysselsteyn 2 2.00 u. Leunen 4Ysselsteyn 3 12.00 u. Hegelsom 5Ysselsteyn 4 12.00 u. Ysselsteyn BIResia BI 2.00 u. Ysselsteyn Cl—EW Cl 1.00 u. Wittenhorst C4-Ysselsteyn C2 1.00 u, Ysselsteyn Dl—Wittenh. Dl 11.00 u, Op 17 januari a.s. zal de heer G. Schols .zonder veel tam-tam", zoals hij zelf zegt, afscheid nemen als di- rekteur van de woningvereniging Noord-Limburg. Zoals bekend had reeds voor de laatste gemeenteraadsverkiezing de heer Schols de vraag gesteld of een wethouderschap in de gemeente Venray nog wel te combineren was met het direkteurschap van een wo ningvereniging. Beide funkties vra gen veel werk en bij een cumulatie van beide zou dat voor een goede uitvoering van dat werk konse- kwenties kunnen hebben. Hij blijkt nu gekozen te hebben, duidelijk voor het wethouderschap, al zal hij als bestuurslid van de woningvereniging deze nog van advies blijven dienen. In 1954 werd de heer Schols door de toenmalige voorziter W. Peeters gevraagd het secretaris-penning- meesterschap van wat toen nog de woningvereniging St. Oda was, op zich te nemen. Als een soort lokker tje gold toen dat hij voor de admi nistratie 0.10 per week per wo ning zou krijgen. En aangezien St. Oda teen 48 woningen had, leverde hem dat het lieve bedrag op van 4.80 in de week. Hij werd de opvolger van wijlen H. Jacobs, die praktisch vanaf de stichting van St. Oda de administra tie had gevoerd. Maar onder leiding van Schols is deze woningvereniging aan zijn grote uitbloei begonnen. Was het aanvankelijk de gemeente, die na de oorlog de nieuwe wonin gen in Venray bouwde en voor haar rekening nam, mede dank zij het werk van de nieuwe administrateur kon bereikt worden dat het hele wo- ningbezit van de gemeente Venray in 1960 overging in handen van St. Oda dat intussen ook al als bouw heer was opgetreden en 350 nieuwe woningen naast de 260 woningwet woningen van de gemeente de hare mocht noemen. Het was ook in 1960 dat de heer Schols het wethouderschap aan vaardde en daarmede in feite heer en meester werd over de woning- veideling in het toen nog steeds met woningtekorten tobbende Venray. Een baan waarom weinigen hem hebben benijd, maar die hij altijd met grote toewijding heeft vervuld, ondanks het feit dat hij lang niet iedereen geven kon wat hij wenste. De voorbije periode kenmerkt zich door de grote groei van de woning vereniging, die ook nog gekenmerkt werd door een samengaan met Horst, waardoor op dit moment de woningvereniging Noord Limburg bijna 5000 woningen in beheer heeft. Het nieuwe kantoor, nu alweer te klein een grote technische en ad ministratieve staf leggen evenveel getuigenis af van de grote groei van deze woningvereniging. Op die 17e januari zal ook af scheid genomen worden van dhr. J. Martens uit Leunen, die 25 jaren als bestuurslid en lid van de technische commissie de woningvereniging ge diend heeft. De 70-jarige heeft be sloten in verband met zijn leeftijd dez ebaan neer te leggen. Op die dag herdenken ook de heren H. Bex kens en L. Oudenhoven het feit dat zij 25 jaren bestuurslid zijn. De opvolger van direkteur Schols moet nog gezocht worden. „Dat doen we eerst komend jaar in alle rust", aldus voorzitter C. Leurs. Peel en Maas met de feestdagen De eerstvolgende uitgave van Peel en Maas bereikt u op vrijdag 27 de cember a.s.. Kopü en advertenties voor dat blad gelieve u ons zo spoe dig mogelijk op te geven doch uiter lijk maandag a.s. Kleine adverten ties worden ook dinsdagmorgen nog aangenomen. U zult ons ten zeerste gerieve indien u uw kopij nog deze week wilt bezorgen. De daarop volgende uitgave ver schijnt normaal op vrijdag (3 jan.). Advertenties (en met name de z.g. nieuwjaarsadvertenties) kunt u ook nu reeds opgeven aan het bureau van dit blad. GEMENGD KOOR Traditiegetrouw zal het Pastoor Kemmere Koor uit Geysteren met kerstmis tijdens de nachtmis (24.00 uur) Mozarts „Krönungsmesse" uit voeren. Eveneens van Mozart staan cp het programma: „Sancta Maria", met motet „Ave verum K.V. 315", en het „Laudate Dominum" uit de Ves- perae solennes, K.V. 339. Daarnaast zullen nog enkele kerstliederen ge zongen worden inclusief de Credo, wat nog steeds vrij uniek genoemd mag worden. Koor en solisten staan onder leiding van de midden-Lim burgse musicus Sef Adams. Voor wat het onderhavige werk, Mozart Krönungsmesse betreft: dit werd op 23 maart 1779 in Salzburg voltooid en was bestemd voor de jaarlijkse Plechtige Kroning van het Mariabeeld in de kerk van de bede vaartplaats Maria-plain bij Salz burg, waar deze ceremonie telkens op de 5e zondag na Pinksteren plaats vond. Wegens haar uiterst bondige struc tuur en korte uitvoeringsduur - (22 minuten) wordt ook zij gerekend tot de z.g. Missae breves, waartoe ook o.m. de mis in F. K.V. 192 en de z.g. Spatzenmesse, K.V. 220, welke laatste mis door het Pastoor Kem mere Koor met Pasen 1975 zal wor den uitgevoerd. Dat ook de Krönungsmesse niet lang duurt, dankt men eigenlijk aan het kortaangebonden karakter van Mozarts broodheer aartsbisschop Coloredo een fel tegenstander van lange kerkelijke plechtigheden. Voor wat de komende uitvoering betreft: het Pastoor Kemmere Koor heeft zich wederom weten te ver zekeren van een keur van solisten: Lia Ligthart uit Cuyk, die binnen kort te beluisteren zal zijn met al om bekende Herman Prey, zal de sopraan-soli vertolken. Ankie Save- nije uit Eindhoven zal de alt-soli voor haar rekening nemen, terwijl de tenor partij gezongen zal worden door Jaap Smit, die onlangs radio opnamen heeft gemaakt met Rinus Spoor. De baspartij zal deze keer vertolkt worden door Joep Langen- bosch uit Goïrle. Ook hij is in de muziekwereld niet onbekend. Het geheel staat onder leiding van Sef Adams uit Ell. Met Jo Meijer van de KWJ en P v. d. Kroft van het Jongerenvolwas- senwerk kon men er van op aan dat er spijker met koppen geslagen wer den in de jongste discussie-avond van het NKV in zaal Volleberg. En dat ook de politiek om de hoek kwam kijken in de discussie over verleden, heden en toekomst was bij beide inleiders wel te verwachten, maar het is een eerlijke, soms felle en gezonde discussie-avond gewor den, waaraan een 25tal mensen met hart en ziel zich konden uitlaten over onderwerpen als werkgelegen heid strukturen e.d. Men hoefde het dan misschien niet altijd eens te zijn over de soms wat fel politiek ge kleurde konklusies maar alle aan wezigen hadden die avond wel het gevoel veel bijgeleerd te hebben en ook van andere inzichten, dan de hunne, eens kennis te hebben geno men. Maandag a.s. staat op het pro gramma een ontspanningsavond. Dat betekent nu a.s. maandag lekker kie nen voor een goed doel. Laten nu degenen, die nog niet zo discussie- minded zijn, ook eens acte de pre sence geven. Men kan er voor kerst mis misschien nog iets lekkers mee van naar huis nemen. En gezellig is het er zeker. De avond begint om 8 uur. Mevrouw Cleerdin-Janus (Venray) heeft als statenlid van de WD in de november vergadering van de Provinciale Staten vragen gesteld over de brug in Well. Zij viel daarbij terug op het ant woord van G. S. dat in 1970 aan dhr H. Emonts gegeven werd toen dat statenlid ook vragen heeft gesteld over dezelfde brug. In dat antwoord stelde toendertijd G. S. dat tussen rijk en provincie overleg gaande was over een definitieve oeverver binding en dat provinciale water staat én rijkswaterstaat al met op metingen begonnen waren om te ko men tot een nadere precisering van het toekomstige brug-tracé Mevr. Cleerdin-Janus wilde nu weten hoe ver dat overleg gevor derd is en wat er het resultaat van is. Verder wilde ze weten hoever 't staat met de opmetingen. Haar der de vraag was of het niet mogelijk is in het kader van de werkvoor ziening te komen tot realisatie van deze brug. G.S. antwoordden nu dit V.V.D.- statenlid dat het overleg aangaande de de technische vraagpunten en de opmetingen thans (na 4 jaar red.) zover gevorderd zijn dat de toe komstige ligging van de brug vast staat. Rijkswaterstaat heeft de plan nen voor de brug klaar maar het overleg over de opritten is nog aan de igang. Op basis van het gevoerde over leg zo zeggen G. S. heeft dit col lege goede hoop dat - mede met het cog op de wijkende werkgelegen- heidsituatie - spoedig door rijkswa terstaat zal worden beslist tot de bouw van een brug bij Well over te gaan. Zaterdag 21 dec.: 20 uur Kerst concert in de Schouwburg. Zondag 22 dec.: 9.30 gezongen H. Mis in de kapel van St. Anna; 11.30 Kerstconcert in de Schouwburg. Dinsdag 24 dec.: 20 uur Nachtmis in de kapel van Jerusalem, te be reiken via de Gasstraat langs de voormalige boerderij. Zaterdag 28 dec.: 17.30 Kerstcon cert in de kapel van het St. Elisa- beth-ziekenhuis. Dinsdag 31 dec.: geen repetitie. Zaterdag 4 jan.: 19 uur gezongen H. Mis in de Kapel van het bejaar dencentrum „Het Schuttersveld". Daarna aldaar Kerstconcert. Vrijdag 20 dec.: Geen repetitie! Zaterdag 21 dec.: Concert Schouwburg, cm 19.45 u. allen aanwezig in volledig uni form. Mappen meebrengen! Zondag 22 dec.: 10.15 Hoogmis in uniform, want na de hoogmis zingen we weer in de schouwburg het 2e Kerstcon cert. Mappen meebrengen! Maandag 23 dec.: 19.00 in Galmhut repetitie. Dinsdag 24 dec.: 15.00 in uniform bij Het Schut tersveld ter opluistering van een Eucharistieviering. 18.30 in Paterskerk in uniform „de avondwake van Kerstmis". We zingen o.a. de Perosi-Mis. 23.00 „inzing" repetitie in Galm hut. Woensdag 25 dec.: Nachtmis. We zingen o.a. in uni form de Mis van Casimiri. 10.15 Hoogmis. We zingen o.a. Mina in G-Dur van Casali. Donderdag 26 dec.: 10.15 Hoogmis in Paterskerk. Na de hoogmis gaan de „zes" jon gens die niet naar Rome mochten, naar de Galmhut en horen daar hoe 't afloopt!! Vrijdag 27 dec.: KOFFERS brengen naar garage van Ham. Tijdstip wordt nog be kendgemaakt. Zaterdag 28 december: 's Morgens 5.45 uur vertrek van garage van Ham naar Schiphol, naar Rome!! Te hoge snelheid bij rukwind De snelheid niet aangepast tijdens zware rukwinden is mogelijk de oorzaak dat het volkswagenbusje, bestuurd door de 19-jarige G. S. op de Horsetrweg tegen een links van de weg staande boom botste. De be stuurder moest met een zware her senschudding naar het ziekenhuis worden vervoerd. Zijn 17-jarige broer welke naast hem zat moest met diverse snij verwon din gen even een snaar het ziekenhuis worden vervoerd. Het busje werd vrij ern stig beschadigd.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 17