AGENDA Z.O. nieuws gemeentelijke notities en mededelingen Venrays Gemengde Zangvereniging Afsluiting Maasheseweg Diplomazwemmen A of B Bekendmaking Bekendmaking Hinderwet Politiek Kafee JAARVERGADERING Partij van de Arbeid LEDENVERGADERING Rode Kruis afd. Venray KERSTAKTIE voor de zieken Opdracht TWEE NIET- RAADSLEDEN GEKOZEN WEEKEND-DIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 u. tot zon dagavond 24 uur neemt waar, voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Penners en Vercauteren D. VERCAUTEREN, arts Merseloseweg 33 tel. 2200 voor de patiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld en van Thiel TH. LANKVELD, art* Langstraat 76 - Telefoon 3698 Spreekuur voor spoedeisende ge vallen bij beide doktoren op zater dag en zondag van 10-11 uur en van 17-18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER tel. 04780-4455 ZONDAGSDIENST APOTHEEK Apotheek J.R. Cals Passage 1 - Schoolstraat 25 Is 's-zondags geopend van 10.30- 12.00 uur en van 17.00-18.00 uur. Voor SPOEDGEVALLEN kunt u op zondag aanbellen, waarna u via het nachtluikje geholpen wordt. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Voor Venray en Meerlo-Wanspum Mej. Zr. C. FLINSENBERG telefoon 04785 - 234 Voor inlichtingen en boodschappen: Zaterdag van 07.30 tot 08.00 uur 234 12.30 tot 13.00 uur 04780-1269 16.00 tot 17.00 uur 234 19.30 tot 20.00 uur 234 Zondag op zelfde tijden te bereiken op 04785 - 234 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg, tel. 1269 uitsluitend op afspraak Inlichtingen en boodschappen iedere, morgen van 8.30 tot 9 uur, behalve in het weekend. Na 9 uur kunnen eventuele berichten gedurende de gehele dag eveneens worden door gegeven aan de administratie onder hetzelfde nummer. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS in de Clockert, Bergweg 4, Venray, kamer 27. Geopend van maandag t.m. vrijdag van 2.00-2.30 uur. Zaterdags geen uitleen, behalve voor spoedgevallen van 12.30-13.00 uur op kamer 27. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 OPEN BEJAARDENWERK Dagelijks van 9.0010.00 uur. Telefoon 2996. Maaltijden ten behoeve van bejaarden Aanmelden en afhalen dagelijks tussen 10.30 en 11.30 uur. MEER BEWEGEN VOOR OUDEREN Dinsdag om 2.30 uur in de gym zaal van de St. Jozefschool aan de Overloonseweg ZWEMMEN VOOR BEJAARDEN elke donderdagmiddag van kwart voor vier tot half vijf in het ge meentelijk zwembad 1,per deelnemer per keer. GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP plaatselijke dienst Hofstraat 14 - Tel. 04780-1108 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. VOORTDURENDE VERLOSKUNDIGE DIENST (ook op zondagen) Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-1152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A.M.F. Tiggeloven-Kuijpers Dakdekkerstraat 5, Venray telefoon 04780-2411 Spreekuur elke woensdag van 2-3 uur in de Clockert volgens afspraak WEEKEND-DIENST AUTO-NOODHULP VENRAY EN OMGEVING van zaterdag 13. u. tot maandag 7 u. Alarm nr. tel. 04780-4571 EUTERPE NIEUWS Donderdag 5 december: geen repetities. Maandag 9 december: 19.30 rep. hofkapel Prinsenhof. Donderdag 12 dec.: 19.00 rep. leerlingen 20.è00 rep. harmonieorkest. De vervallen repetitieavond van 5 dec. zal op een zondagmorgen wor den ingehaald. Zonder tegenbericht is dit op zondag 15 december. Oor spronkelijk was 8 dec. afgesproken, maar i.v.m. rep. drumband verscho ven naar 15 dec. Dinsdag 10 december: 18.30 bestuursvergadering Vlak water. Te hard gereden Waarschijnlijk is de te hoge snel heid oorzaak geweest dat de perso nenauto bestuurd door de 31-jarige J. Ph. uit Venray op de Witte Ven- nenweg in een slip geraakte, ver volgens om zijn as draaide en in een bermsloot tot stilstand kwam. De be stuurder bekwam geen noemens waardig letsel, maar de auto werd zwaar beschadigd. De in de week van 26 november j.l. geplande rioleringswerkzaamhe den aan de Maasheseweg tussen de Gasstraat en de Noordsingel zijn niet doorgegaan. Verwacht wordt, dat komende week dit weggedeelte voor twee of drie dagen zal worden afgesloten voor alle verkeer behalve voetgan gers. Op 4 januari wordt in het gemeen telijk overdekt zwembad tussen 11 en 12 uur gelegenheid gegeven om het zwemdiploma A of B te behalen. De kosten bedragen 6,inclu sief entree zwembad en insigne. Men kan zich voor het diplomazwemmen opgeven bij het instructiepersoneel van het zwembad. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis dat zij bij him besluit van 27 no vember 1974, no. 1946, aan P. Stoks en Zoon Taxibedrijf b.v., Kempweg 9 te Venray vergunning hebben ver leend voor het vervoer van personen tegen vergoeding, met zeventien huurauto's als bedoeld in de Wet Autovervoer Personen. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat tegen him besluit binnen dertig dagen na dag tekening van deze bekendmaking beroep open staat op gedeputeerde staten der provincie Limburg te Maastricht. Venray 6 december 1974. Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis hun besluit van 27 nov. 1974 no. 1947 waarbij aan A. C. M. Peeters, Sche perstraat 1 te Venray, ingaande 1 ja nuari 1975 tot uiterlijk 1 januari 1980 vergunning is verleend voor het ver voer van personen tegen vergoeding met vijf huurauto's als bedoeld in de Wet Autovervoer Personen. De aandacht van belanghebbenden wordt erop gevestigd, dat tegen hun besluit binnen dertig dagen na dag tekening van deze bekendmaking beroep open staat op gedeputeerde staten der provincie Limburg te Maastricht. Venray, 6 december 1974 Burgemeester en wethouders voor noemd, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. P. T. M. Hendrix, Spraland- weg 3, Oostrum, om vergunning ex artikel 6a der Hinderwet in verband met de uitbreiding/wijziging van een champignonkwekerij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar motoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting: Spra- landweg 3, Oostrum, kadastraal ge meente Venray sectie S nr. 318. H. Kessels, Kleindorp 5, Merse- lo, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Klein dorp 5 Merselo, kadastraal gemeente Venray sectie B nrs. 2682, 2686, 2687, 2688. A. M. C. J. Wijnhoven, Laag- heidseweg 22, Venray, om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar propaan wordt gebruikt. Adres inrichting: Laagheidseweg 22, ka dastraal gemeente Venray sectie A nr. 1042. A. van Haperen, Deumeseweg 24b, Ysselsteyn om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij en kuikenmesterij waar mest en meststoffen worden be waard en waar propaan wordt ge bruikt. Adres inrichting: Deumese weg 24b Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray sectie H nr. 1390. Th. Camps, Wanssumseweg 15, Oostrum, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Wanssumseweg 15, Oostrum, kadas traal gemeente Venray sectie E nr. 2915. M. Arts, Klein-Oirlo 19, Cas- tenray, om vergunning ex artikel 6a der Hinderwet in verband met de uitbreiding/wijziging van een var kensfokkerij en -mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Klein-Oirlo 19, Castenray kadastraal gemeente Ven ray sectie R nr. 71. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op maandag 23 december 1974 om 15.00 uur in het gemeente huis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 6 december 1974 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris „DE BRAK" A.s. zaterdag 7 december om 15.00 uur houdt „de Brak", Stationsweg 51 weer politiek Kafee. Iedereen die de vorige aankondiging (voor eenzelfde bijeenkomst) gelezen heeft zal zich nog wel herinneren wat het doel daarvan is. Voor hen die het verge ten zijn of er nog niets van af wis ten: wij willen mensen uit het poli tieke leven van Venray in kontakt laten komen met „de bevolking" en andersom: de bevolking in kontakt laten komen met de mensen ,die hun belangen vertegenwoordigen. Vorige keer was de opkomst ge ring. Thema was toen de milieube lasting die iedereen binnenkort moet gaan betalen. Er waren toen mensen van de Milieu Aktiegroep Nederland en er was een vertegenwoordiger van de WD. Verder nog enkele be langstellenden uit de bevolking. Er is inderdaad over de milieubelasting gepraat, maar nogmaals; de belang stelling was toch wel erg gering. Het lijkt ons normaal, dat politie ke groeperingen ook buiten de ver kiezingstijd geïnteresseerd zijn in wat de mensen denken en willen en anderzijds, dat de bevolking ook buiten de verkiezingstijd behoefte heeft zijn mening uit te dragen. En wij willen daar best de mogelijkheid voor scheppen. Mogelijk is de geringe opkomst het gevolg van té geringe bekendheid met het bestaan van een politiek ca- fee. Laten we het hopen. In ieder geval moet iedereen beseffen, dat een politiek kafee alleen van de grond kan komen als de mensen om wie het gaat en om wie gaat het in de politiek niet? naar dat poli tieke kafee toekomen in de overtui ging dat het zin heeft ook buiten de gemeenteraad te praten over alles wat de samenleving in Venray aan gaat. Tot a.s. zaterdag in de Brak. Zondagochtend 8 december, van 11 tot 12 uur repetitie voqr het gehele koor. Pinsdag 10 december, 20 uur repe titie voor het gehele koor. De cursus notenlezen en stemvorming komt vandaag te vervallen. De repetities worden gehouden in de A.B.O. School, Ursulastr. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij: J. Steijlen, Kolkweg 3 tel. 1221 of Mw. W. Manders- Weijers, Wilhelminastr. 4, tel. 4001. Hans Wiegant heeft zjjn afscheid als voorzitter van de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A. aangegre-, pen om nog eens enkele puntjes op de ti e zetten. Dat gold zowel voor de afdeling zelf als voor het maatschappelijk-sociale leven van Venray zelf. Voor de afdeling zelf acht hij een duidelijker opstelling naar binnen zowel als naar buiten een eis. Het nieuwe beginselprogramma dat in discussie gaat komen, moet ook in Venray onderwerp van discussie gaan worden en mede aanleiding zijn om het socialisme in Venray naar buiten uit te dragen. De afde ling zal moeten gaan groeien. Ook in het sociale leven moet de afde ling een duidelijk gezicht laten zien, waarbij ook de samenwerking van de progressieve partijen in de ge meenteraad van belang kan zijn. V.V.D. Sprekend over het welzijnswerk, dat de PvdA ziet als het voornaam ste middel om de groeiproblemen in Venray te voorkomen en op te van gen vond hij het een vreemde zaak dat mensen van de WD die parti culier initiatief en het profijtbegin sel aanhangen leidersfunkties am biëren in Samenlevingsopbouw en het Regionaal Instituut voor Maat schappelijk werk welke heel andere uitgangspunten hebben. Volgens hem horen juist deze mensen niet thuis in deze welzijnsorganisaties. Daarnaas vond hij het een vreem de zaak dat een liberaal, als Mr. Thijssen zo weinig resepect op kon brengen voor zijn medemensen, die dan een ander standpunt innemen als hij. En dat zo nodig moest laten blijken in zijn uitlatingen tegenover het SSO, het RIM en de vragen stellers bij het vragenuurtje. Dat noemde hij geen liberalisme meer, doch rechts-anarchisme, dat slechts afgestraft kon worden door isolatie van deze groepering. VERDER VERLOOP Als gast was de heer Buffaart op deze vergadering een der kandida ten voor het partijbestuur en vice- voorzitter van het gewestelijk be stuur, die nog sprak over het om- budswerk, over de politieke infor maties en verantwoordelijkheid en over kadervorming. NIEUW BESTUUR In het nieuw bestuur werd E. Woltjer de opvolger van H. Wiegant, terwijl H. Karsters secretaris blijft en mevr. Klerk-Jans de penning- meesteresse wordt. AKTIEPUNTEN De afdeling zal meedoen aan de landelijke kollekte, die voor Portu gal wordt georganiseerd. Op een van de komende vergade ringen zal de aktiegroep MAN uit genodigd worden, waarbij de vraag op tafel zal komen of men milieu belasting al dan niet moet betalen. Aktie zal ook ondernomen worden tegen te hoge stookkosten die in Brukske aan de woningvereniging betaald moeten worden. J. v. d. Vorle blijft het ombuds- werk doen waarop men altijd via postbus 9900 een beroep kan doen. De afdeling zal verder kontakten opnemen en uitbouwen met de NW centrale. Bekeken zal worden of de bus naar en van het station niet dusda nig kan lopen, dat er meer speling komt voor de reizigers. Een brief gaat naar Minister van Doorn om adhesie te betuigen voor de toneelgroep Proloog die o.m. werkt aan de socialistische bewust wording van de jeugd. Op maandag 9 december a.s. wordt een LEDENVERGADERING gehou den in de foyer van de schouwburg. Naast de leden van de Vereniging zijn op deze vergadering alle onder nemers van harte welkom. Als belangrijkste agendapunten staan genoteerd: de stand van zaken rond het Centrumplan en de Roze Vlek en de eventuele beslissing of, en zo ja wanneer, een nieuwe ten toonstelling georganiseerd worden zal, in een opzet, gelijkend aan de Tentoonstelling Buitenspel van mei 1973. Na afloop van de vergadering wor den alle aanwezigen uitgenodigd om gezamenlijk een borrel te drinken in de Tartuffe-Bar. Ook de dames zijn hierbij natuurlijk hartelijk welkom. Dus: 9 december 20.00 uur, foyer schouwburg: ledenvergadering! Vrydag 6 december: 6.30 repetitie voor het hele koor. Maandag 9 dec.: 7.00 repetitie le en 2e stem. Dinsdag 10 dec.: 6.30 repetitie aspiranten Woensdag 11 dec.: 7.00 repetitie bassen en tenoren. Donderdag 12 dec.: 6.30 repetitie aspiranten. Later dan in het voornemen lag konden de leden van de afd. Ven ray van iiet Rode Kruis tijdens de dezer dagen gehouden ledenvergade ring het jaarverslag over 1973 be luisteren. Het aantal leden van de afdeling is in 1973 gestegen tot 2.000. Het boekjaar kon worden afgesloten met een voordelig saldo van rond 7.000,Dit geld zal worden gere serveerd voor het aanschaffen van een nieuwe ambulancewagen. De Welfaire telde 43 medewerk sters. Deze dames bezochten in de loop van het jaar regelmatig thuis wonende alsmede ook in verpleeg- en verzorgingstehuizen verblijvende zieken en hulpbehoevenden. Het hebben en houden van kontakten is het belangrijkste doel van de wel farevrijwilligsters. De welfare organiseerde een boot tocht voor ongeveer honderd men sen voor wie zo'n uitstapje van groot belang is. Ook werd gezorgd voor vakantieverblijf voor de gehandi capte medemens. Het Rode Kruis gaf aan 96 per sonen E.H.B.O.-cursus. Welgeteld 91 cursisten behaalden het diploma. De colonne telde 32 leden. Vele ak- tiviteiten zijn er geweest zoals het bieden van de helpende hand bij het werkelijkse zwemmen van gehandi capten; het verlenen van assistentie bij sportaktiviteiten, carnavalsop tocht etc. De ambulance-auto van het Rode Kruis rukte 117 keer uit voor het vervoer van 132 personen. In totaal werden 283 werkuren gemaakt door de vrijwilligers van de colonne. Ten behoeve van de bloedtrans fusiedienst beschikt het Rode Kruis Venray over 730 donors. In 568 ge vallen werd bloed van de donors af genomen. Het donorbestand is in de loop van 1973 met 34 personen toe genomen. Drs. J. Peeters werd benoemd tot nieuw bestuurslid. Drs. W. Smeets voorzitter van de afdeling Venray gaf tijdens deze le denbijeenkomst een interessante uit eenzetting aan de hand van dia's over bloedtransfusie vooral toege spitst op de bloedbank waardoor een efficiënter gebruik van het bloed kan plaatsvinden. De heer Smeets beklemtoonde de noodzaak voor het vergroten van het aantal bloeddonoren met „minder gangbare bloedgroepen". Men kan zich te allen tijde opge ven als donor bij het secretariaat van het Rode Kruis Prinses Irene- straat 1 (tel. 1969) of bij het zieken huis. Het bestuur dankt alle medewer kers van het Rode Kruis voor hun geheel belangeloze medewerking ten behoeve van de hulpverlening aan de medemensen. Met de hoop de Rode Kruisgedach- te nog meer te kunnen realiseren, besloot de voorzitter deze vergade ring. In de komende dagen zal bij de bewoners van Venray worden aan gebeld om een bijdrage te vragen voor de kerstaktie voor de zieken. Het is een hoog gewaardeerd gebaar van meeleven om de eigen sfeer van het Kerstfeest voor zieken en hoog bejaarden in een kerstpakketje te onderstrepen. Velen van deze men sen moeten in hun leven een sterke afhankelijkheid of een grote een zaamheid verwerken. Een gebaar van meeleven wordt voor hen méér dan een pakje met versnaperingen; het kan het gevoel geven dat de ster van Bethlehem ook boven hun huis een moment blijft stille staan. Wanneer allen ietp bijdragen zal het mogelijk zijn om deze ster te la ten stralen. Begrijpelijk zal het zijn dat deze aktie zich moet beperken tot de zie ken d.w.z. tot degenen die door hun ziekte aan huis gebonden zijn en de bejaarden die 80 jaar of ouder zijn. Zo worden het toch nog enkele hon derden pakjes. Maakt u het de dames die rond gaan en hun tijd en inspanning daar voor willen geven gemakkelijk door uw bijdrage klaar te leggen. Ieder jaar mogen wij van vele kan ten een dank u wel voor het kerst pakketje" ontvangen. Eigenlijk is dat bedoeld voor u allen die dat mo gelijk maakt. Daarom bij voorbaat al dank voor uw medewerking. DEKEN L. THEUNISSEN Aan bouwmy Janssen is de op dracht verstrekt voor de uitbreiding van Thomassen's interieurverzor ging te Venray en de nieuwbouw van kantoor magazijn en showroom van Kring Nederland b.v. te 's-Her- togenbosch. R.K. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK Schoolstraat 32 - Venray - Tel. 1970 Nieuwe aanwinsten: Alberts W. J. Geschiedenis van de beide Limburgen Dl. 2. Brons, H. Filmtitels en trucfilms. Kleinveld J. T.V.-omroepster (J) Malestein, J. Gastarbeiders in ons land. (J) Malestein, J. De V.V.V. en het toe risme. (J) Mattheus, P. Krümel als detektiv. Reid, P. R. Colditz '42-'45. Stellwag, H. W. F. „Gezag" en „Autoriteit" Top, W. Wat het K.N.M.I. doet (J) Top, W. Wat van aardappels ge maakt wordt. (J) COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING ■n urn ii mi if n'if Ook de commissie voor ruimtelijke ordening van Venrays gemeenteraad heeft de twee kandidaten aangewe zen, die als niet-raadslid toch zitting gaan krijgen in deze commissie. Dat is niet zonder slag of stoot, gegaan. Want reeds in de vorige vergadering had het grootste gedeel te van deze commissie zich uitge sproken om twee kandidaten naar voren te schuiven. Dat was aller minst naar de zin van WIEGANT, die dit een voorbarig besluit noem de, omdat men toen nog niet wist, wie zich als niet-raadslid voor deze commissie wel op zou geven. Nu waren die namen wel bekend en hij had daar zoveel deskundigen onder gevonden dat het zonde zou zijn van al die bekwaamheid om zich te beperken tot twee kandida ten. Bovendien vreesde hij met gro te vreze dat Samenwerking en Kerk- dorpenfraktie van te voren al uitge maakt zouden hebben, wie gekozen zou worden, zodat het stemmen van de andere leden der kommissie in feite een farce zou worden. Dan werd het geen zaak van deskundig heid die in deze zeker voorop moet staan, doch van een soort partij politiek. Maar zijn betoog, hoe indringend en fraai overigens ook, kon de rest niet overtuigen. Men kwam hem in zoverre tegemoet dat men de volg orde van de vijf kandidaten zou vaststellen, maar B. en W. en daar mede de raad uitdrukkelijk het ad vies er bij zou geven om hiervan maar twee leden te kiezen. DE BRUYN bleek anders te bang te worden, dat deze commissie uit zou gaan dijen tot een tweede raad, zeker als die moest optreden als commissie ad hoe bij het centrum plan en daarin ook nog twee zelf standige ondernemers en twee afge vaardigden van de rayoncommissie een plaats moesten vinden. Er werd gestemd en de volgorde werd: 1. J. Colsen sr., Langstraat 27; 2. J. Houben Ysselsteynseweg 17, Ysselsteyn; 3. J. Scharis, Ouverturestraat 21; 4. F. Renirie, Dakdekkerstraat 1; 5. H. Flapper Morenahof 3. De uitslag van de stemming was voor WIEGANT aanleiding de raads fracties nog eens de boodschap mee te geven, dat de fraktie van de PvdA graag bereid is over deze zaak van te voren nog overleg te plegen. En dat werd dan voor kennisgeving aangenomen. CROSSBAAN Bij de rondvraag wilde MEVR. POELS weten, wat er waar is van een crossbaan tussen Venray en Wans sum, maar hiervan is niets meer bekend dan dat in gezamenlijk overleg tussen Meerlo en Venray eens in die richting gekeken zal worden. Maar aan plannen is men nog niet toe. Commissie openbare werken en verheer In de commissie Openbare Wer ken en Verkeer worden als niet- raadsleden geadviseerd de heren G. Hendriks, Oude Oostrumseweg 13; H. Jenniskens, Paardekopweg 9, Ys selsteyn en H. Willemsen, Matthias- straat 3 in Castenray. Snelheidscontrole Midden Peelweg Venrays politie hield deze week op de Midden Peelweg tussen Yssel steyn en Vredepeel snelheidscontrole speciaal voor vrachtauto's. Dat deze controle geen overbodige luxe was, bleek wel dat binnen twee uur liefst 40 processen verbaal konden wor den opgemaakt. Snelheden, welke werden geme ten en waarvoor procesverbaal werd opgemaakt, liepen op van 91 tot 123 km per uur. Vrachtwagencombinaties, welke maar een snelheid mogen hebben van 60 km., presteerden het op dat weggedeelte 95 km te halen. De politie is voornemens nog fre quenter controles uit te voeren en dan speciaal in de bebouwde kom men waarbij ook aan de Smakt en Heide wordt gedacht. Deze beide kernen hebben onlangs de gebods borden gekregen. Juist van de zijde van de kerkdor pen komen regelmatig klachten over de te hoge snelheden en dan blijkt dat ook de bewoners van die dorpen zich niet aan die snelheden, welke voorgeschreven zijn houden. Ook zal in het Brukske speciale controles worden gehouden. Men zij gewaar schuwd. MODEL LUCHTSPORT CLUB VENRAY INTERNATINAL Onze club heeft nu na lang zoe ken, een eigen clublokaal. Hierdoor zijn we in staat de club uit te brei den. Nieuwe leden (ouder dan 12 jr.) kunnen zich aanmelden bij onze se cretaris: James Slevin, Hoenderstr. 101, Venray. Ook kunnen hier inlich tingen over de club verkregen wor den.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 2