VAMOSAVER RAADSVERGADERING MEERLO-WANSSUM Schoenhandel TRIO cash en carry in schoenen Schoenhandel TRIO cash en carry in schoenen gemeentelijke notities en mededelingen QJ Kinderboots vanaf f 15.90 Jongensboots vanaf f 24.50 Leren jongensschoenen vanaf f 25.90 off 26.90 Leren meisjesschoenen vanaf f 15.00 Leren herenschoenen Hoge werkschoenen Lage werkschoenen Damesinstappers Damesschoenen, doorlopende ïool vanaf f 39.90 vanaf f 21.50 f 23.50 f 27.90 vanaf f 19.90 Parochie Merselo Stop Kalkar en milieuproblemen Wanhoopsdaad van in financiële nood verkerende Yenrayer Internationale AUTO-CROSS te Leunen lifvesteringsnota voor 1976-1979 Ophalen van grof vuil Openbare commissie vergaderingen Afsluiting van de Akkerweg Het goedkoopste adres van Venray en omgeving. toopt V vrijblijvend binnen, het verplicht U tot niets 29e zondag door het jaar, 20 okt. MISSIEZONDAG Speciale kol- lekte voor de missie. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis voor Wim v. d. Heuvel. Zondag: 8.30 H. Mis voor de paro chie; 10.00 Hoogmis v. overl. ouders Muysers-Verhaag; 11.30 H. Mis voor Petrus Ger. Michels v.w. de buurt. Maandag: 8.00 gest. jgt. v. Johan nes Noyen en overl. kind. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. v. Comelis Hoedemakers en Johanna Tacken. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis overl. fam. van Keysteren-Geurts. Donderdag: 8.00 gest. jgt. overl. fam. van Meyel-van Rijswijck. Vrijdag: 8.00 gest. jgt. voor Hen- ricus Verhaag. Zaterdag: 19.00 best. jgt. voor To Flinsenberg-Gooren. Misdienaars: zondag 8.30 en door de week: P. Noyens, H. Wismans; 10 u. Sj. Stiphout, P. v. Well; 11.30 Tw .v. Hoof, Sj. v. Meyel. Kollektanten: zaterdag: Michels - Hendrix ;zondag: 8.30 v. Cuijck - v. Hoof; 10.00 v. Osch - Arts; 11.30 u. Emonts - Ewals. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el DOMUND el domingo de las Misiones. En este domingo tan popular en Espana, ce- lebraremos una Misa solemne a las once en nuestra capilla con plètica sobre las Misiones. La colecta de es- ta Misa destinaremos para el padre Alfonso de El Viso que va a volver a Mozambique: seamos generosos para ayudar a nuestros Misioneros! El domingo próximo, después de la Misa, en la sala de la casa del Padre Juan, nuestro centro, reunion de to dos los padres de familia con la maestra sobre la escuela suplemen- taria. Asistan todos y hablen fran- camente. Ya se auncia ahora: el sabado el dia 9 de noviembre el padre Juan bautizara a Gema, hija de los Seno- res Luis Guinea y Encamación Pita. Veltumse Kleffen 128; los padrinos serèn Vincente Pita y Ana Guinea. Los felices padres y padrinos ahora ya invitan a todos los Espanoles en la cermonia en la Iglesia y en el convite después de la ceremonia, Pidamos en la Misa del domingo también para el padre de Antonio y Emanuel Ruiz que esta muy grave en El Viso. Hasta la vista el domingo prOxi- mo después de la Misa. NOTICIAS CULTURALES El s&bado próximo, porque son va- cacion de otono, no hay escuela su- plementaria pero la maestra acudirè - sii - el domingo próximo a la Misa y a nuestra reunion después de la Misa. En Venlo el domingo el dia 10 de noviembre se projectara la pelicula Bajo la Lona; en Helmond todos los s&bados. En la casa del padre Juan hay bas- tante^ diarios y revistas para todos. Hasta la vista el domingo próximo. Tijdens de door de Stroomgroep Stop Kalkar georganiseerde handte- keningenaktie voor stopzetting van de bouw van de snelle kweekreactor in Kalkar, is eens te meer duidelijk geworden dat de kernenergie een niet op zich zelfstaand milieupro bleem is. Veel mensen in Venray zijn zich reeds bewust van het feit, dat de wijze van industriële produktie de directe oorzaak is van bijna elke vorm van milieu-verontreiniging: Dit is o.a. besproken in een leden vergadering van de Stroomgroep Stop Kalkar afd. Venray op 14 okt. jl. Naar aanleiding van deze bijeen komst is men tot de overtuiging ge komen, dat de bestrijding van één enkel facet in de milieu-verontreini ging, weinig zinvol is. Dit heeft tot het resultaat geleid, dat de Stroom groep is opgegaan in het Milieu Ak- tie-centrum Nederland MAN) afde ling Venray. Buiten de aktiviteiteh rond de bouw van de snelle kweekreactoren gaat het MAN zich o.m. bezig hou den met de ophanden zijnde milieu belasting, alsmede andere milieu problemen, waarvan blijkt dat deze leven bij de inwoners van Venray. In het NAM wordt er met nadruk op gewezen, dat zij_ geen enkele po litieke binding heeft. Het MAN afd. Venray, nodigt eenieder (van welke politieke- of godsdienstige overtui ging dan ook) uit, om elke maan dagavond haar vergaderingen bij te wonen. Deze vergaderingen begin nen om 20.30 uur (half negen) en ze worden voorlopig gehouden in de Ouverturestraat 26 in het Brukske. Voor nadere informaties e.d. kan men zich wenden tot het MAN afd. Venray, Chopinstraat 47, tel. 4805 - bij geen gehoor tel. 4145 of 2451. TWEE AMBTENAREN DOOR SCHOT UIT PISTOOL GETROFFEN DADER MELDT ZICH BIJ DE POLITIE Maandagmorgen omstreeks half 12 vervoegde zich aan het loket van Sociale Zaken aan de Leunseweg, de 44 jarige C. v. D. met het vezoek om onmiddelijk een uitkering van een bedrag van 5000 gulden. Hij ver telde in opgewonden toestand dat hij anders geen uitkomst meer zag uit zijn moeilijkheden. De dienstdoende ambtenaar vertel de dat zulks niet kon, en dat hij op de gebruikelijke manier een aanvra ge moest indienen. Er ontstond toen een felle woordewisseling, waarna de Venrayer vertrok. Twintig minuten later kwam hij terug, nu gewapend met een pistool. Wederom eiste hij dat aan zijn ver zoek zou worden voldaan, daar er anders ongelukken zouden gebeuren. Weer volgde een weigering. De 21- jarige ambtenaar Noten besprong daarop de met pistoolgewapende v. D. en wist hem zelfs aan zijn haren te trekken. Waarschijnlijk is toen de Venrayer in paniek geraakt en lostte twee schoten achter elkaar. Het eerste schot was niet gericht, maar raakte wel het 46-jarige hoofd van de afdeling Sociale Zaken dhr. Coppelmans. Gelukkig bleek het een schampschot te zijn en er ontstond alleen een kleine vleeswonde. Het 2e schot trof de 26 jarige ambtenaar Noten in zijn lies. Deze moest later per ambulance naar het ziekenhuis worden overgebracht waar de kogel operatief werd verwijderd. Na deze schietpartij vluchtte de nu geheel over zijn toeren zijnde v. D. naar zijn woning in de Kruisstraat. Hij sloot zich daar in de WC op, waar de gealarmeerde politie hem in overspannen toestand aantrof. In overleg met burgemeester Schols werd alsnog aan het verzoek van de in nood verkerende Venrayer vol daan en werd ten zijne huize het bedrag van 5000 gebracht. Maar desondanks bleef v. D. drei gen en vertelde hij tot alles in staat te zijn. Zijn huisarts, dr. Vercauteren, heeft urenlang met hem gepraat om hem tot andere gedachten te brengen. Ook corpschef De Bruyn, net terug van 'n studiereis naar Amerika, trad bemiddelend op. Er werd 'n voor stel gedaan, waaruit bleek dat als v. D. zich vrijwillig zou melden, de politie niet tot geweld zou overgaan. Op dat moment verbleven ook nog zijn echtgenote en drie kinderen (15, 8 en 7 jaar) in het huis. Het gelukte dr. Vercauteren na lang praten hem te overreden het wapen af te geven. Vanaf dat mo ment was er wel een waakzame po litie rond de woning aan de Kruis straat, maar er werd niet tot han delen overgegaan. Dinsdagmorgen kwam een einde aan dit Venrays drama^ toen om half tien v. D. zich meldde op het politie bureau, alwaar hij werd ingesloten. Hij zal worden voorgeleid aan de officier van politie te Roermond. In de loop van dinsdag waren de leden van het Roermondse parket mr. Bruigom en mr. Uyterwaal - al in Venray, en ook zij waren mèt de burgemeester van mening dat al 't mogelijke moest worden gedaan om erger te voorkomen. De 5000 schijnen door de ver dachte te zijn verstopt en zijn tot op heden niet terug gevonden. Het blijkt moeilijk om tot een normaal verhoor te komen, daar de verdachte in een depressieve toe stand verkeert. Aanstaande zondag 20 oktober kan de autosportliefhebber zijn hart nog eens ophalen want dan worden er in Leunen internationale auto-cross wedstrijden verreden. Deze tak van sport, die de laatste jaren zeer geperfectioneerd is komt hoe langer hoe meer in trek. Men ziet er auto's aan de start komen die vermogens van 30 tot 100 PK heb ben. De rijders komen zondag in grote getale naar Leunen, om onder elkaar sportief te strijden en het publiek ook mee te laten genieten. Verschil lende oosterburen hebben ingeschre ven, en het beloofd een prachtvolle en creatieve middag te worden. De gelden komen ten goede aan de Fanfare Leunen-Veulen-Heide, die evenals vorige jaren, volledig met de organisatie achter dit evenement staa. Het terrein is aan de Lorbaan en de wedstrijden beginnen om half 1. Onder voorzitterschap van burge meester Dittrich kwam de raad van Meerlo Wanssum in voltalige zitting bijeen. Reeds in deze eerste vergadering kon men merken dat er nu feitelijk twee partijen zijn: de fractie samen werking Meerlo-Blitterswij ck-Wans sum met de volstrekte meerderheid van 8, tegen de oppositie Swolgen- Tienray-Geysteren met een minder heid van 5 zetels. Dat er wel dege lijk tegenstelling zijn, was in deze eerste vergadering goed merkbaar. Voor de behandeling van de agen da memoreerde de voorzitter dat op 14 september jl de heer H. Rutten ten grave was gedragen. Hij was ja renlang raadslid en wethouder van de gemeente Wanssum en had als zo danig een brede opvating van zijn taak. Niet alleen behartigde hij de agrarische belangen, maar was ook een raadsman van velen. Ook herdacht de voorzitter Briga dier Hermans, recentelijk overleden, die hij een integere figuur noemde. Vooral in de tijd dat hij postcom- mandant in Wanssum was, was hij voor velen een hulp in nood, terwijl hij bij de uitoefening van zijn taak steeds de mens voor ogen had. Dat hij kwaliteiten bezat, bewees wel 't feit dat hij per 1 januari 1975 be vorderd zou zijn tot adjudant bij de Venrayse gemeentepolitie. Bij le vaststelling van de notulen deelde voorzitter Dittrich mee, dat hij in de vorige raadsvergadering niets onaardigs had bedoeld ten op zichte van de propaganda voor de gemeenteraadsverkiezing in zijn ge meente. Zijn opmerking over een gore propaganda welke er gevoerd was, had een algemeen karakter ge had en voor geen enkel kiescomité in de gemeente MeerloWanssum be doeld. Voordat de diverse commissies be mand werden, werd eerst het regle ment betreffende de taak en werk wijze van de vaste raadscommis sie van advies en bijstand hoofd- stuksgewijze behandeld. Enkele van de raadsleden hadden op- en aan merkingen en wilden enkele toevoe gingen in dat reglement, geplaatst zien. Na schorsing en beraad was 't college bereid voor het grootste ge deelte aan de wensen tegemoet te komen. De graag gewenste benoeming van het oud-raadslid Christiaans als vast lid van de financiële commissie ging niet door. Hier demonstreerden de grote fracties hun macht Vooral de heer Wijnhoven was niet te spreken over het feit dat de be loofde afspraak, gedaan in het voor overleg, niet werd nagekomen. In de commissie ruimtelijke orde ning werden benoemd: Belgers, Hu renkamp, A. Holl, Baran Weichs de Wenne en J. Aerts. In de commissie onderwijs de he ren Belgers, Hurenkamp en Versey- en. In de commissie grond- en pacht zaken de heren Hendrix en Baron de Weichs de Wenne. In de ccommissie openbare wer ken de heren Hendrix, A. Holl en J. Aerts. In de commissie voor financiën de heren H. Holl en Wijnhoven. In de commissie cultuur, jeugd en sportzaken de heren Belgers, Bete- rams, Wijnhoven en P. Hendrix. De benoeming van de andere com missies en de agenda hopen wij in ons blad van de volgende week te berichten. BROMFIETSERS BOTSTEN Op de Albionstraat in Leunen kwam de bromfietser J.G., 16 jaar, uit Venray, in bosting met zijn 29- jarige plaatsgenoot H.T. De duo passagier M.V. werd bij die botsing licht gewond. LICHTE SCHADE Op de kruising Leunseweg-Acca- ciastraat werd onvoldoende opgelet en er ontstond een botsing tussen de personenauto's bestuurd door de 21 jarige A.V. en de 66 jarige B.B., beiden uit Venray. Het bleeft bij 'n lichte schade. BROMFIETSER LICHT GEWOND Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de Wanssumse weg een botsing ontstond tussen de personenauto, bestuurd door de 35- jarige mevr. M.B. en de 16 jarige bromfietster mej. J.D., beiden uit Venray. Bij de val tengevolge van deze botsing, werd de juffrouw licht gewond. MOTOR TEGEN TRACTOR Op de kruising Landweertweg-Oda- straat verleende de 40 jarige tra.c- torbestuurder L.T. geen voorrang aan de motor bestuurd door de 21- jarige L. v. S., beiden uit Venray. De motorberijder liep lichte verwon dingen op, o.a. snij wonden. GEEN VOORRANG Op de kruising Leunseweg-Zuid singel verleende J.J. uit Venray met zijn auto geen voorrang aan de over de Leunseweg rijdende 15 jarige bromfietser G. S. uit Horst. Voor de jonge man een geluk dat hij een valhem droeg, anders waren de ver wondingen, gezien de vernielde helm veel erger geweest. Hij moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Deze knaap krijgt echter toch 'n procesverbaal aan zijn broek, want als 15jarige mag men met een brom mer niet op de openbare weg komen. Binnenkort verschijnt de investe ringsnota voor de jaren 1975 tm '79. Voordat het college van B en W dit beleidsstuk voor de komende jaren officieel aan de raad zal voorleggen worden ge-interesseerde burgers in de gelegenheid gesteld nader kennis te nemen van de gemeentelijke plan nen voor de komende jaren, mits hiervoor uiteraard interesse bestaat. Bq voldoende belangstelling zal op donderdag 7 november a.s. 'savonds om 8 uur in de raadszaal van het ge meentehuis een zg hoorzitting wor den gehouden. Om te kunnen peilen of hiervoor belangstelling bestaat, dienen ge-in teresseerden (individuele of groepen) zich tijdig, schriftelijk of mondeling op te geven bij het Bureau Voor lichting (Informatiecentrum Juliana- singel achter het gemeentehuis) tel. 3838 toestel 125. Volgende week zal door middel van een gemeentelijke publicatie in dit blad uitvoerig aandacht aan deze in vesteringsnota worden gegeven. In de week van 21 tot en met 30 oktober wordt weer grof vuil opge haald in de gemeente, op de dagen waarop de vuilniswagen de plastic huisvuilzakken ophaalt. Het grove vuil moet, zoals gewoonlijk, tijdig aan de weg worden gezet, in ge bundelde pakken die niet te zwaar zijn. Heden vrijdag zal de raadscommis sie voor onderwijs, cultuur en'recre atie in 'n openbare vergadering bij eenkomen. Dat gebeurt om 5.30 uur ten gemeentehuize. Op de agenda staat o.m. een ver zoek van de schouwburg Voor de aanschaf van nieuwe, toneelgordij nen, een verandering van de ingang en de vernieuwing van de vloerbe dekking. Een en ander tot een be drag van 66.473, De eerste inrichting van een han- denarbeidlokaal bij de Ursulaschool is een ander agendapunt, evenals de voorschotten voor het kleuteronder wijs. A.s. maandag komt om 7 uur even eens in de gemeentelijke raadszaal de commissie voor de ruimtelijke or dening bijeen. Zij zal dan bezwaar schriften behandelen tegen de be stemmingsplannen Veltum 2 en Oos- trum-Zuid. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis hun besluit van 16 okt. 1974 no. 1708, waarbij in verband met werk zaamheden ter vernieuwing van de riolering in de Akkerweg, de vol gende verkeersmaatregelen zijn ge nomen: I. met ingang van maandag 21 okt. 1974, gedurenle een maand of zoveel korter of langer als zulks in ver band met de werkzaamheden moge lijk resp. noodzakelijk is, de Akker weg voor wat betreft het gedeelte tussen de Willemstraat en de Maas- heseweg, te sluiten voor alle ver keer in beide richtingen. II. Ontheffing te verlenen van het verbod aan hen die: a. woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan dat weggedeelte dat door deze verkeersmaatregel wordt getroffen, en hun woning of bedrijf niet langs een andere weg kunnen bereiken. Een en ander voor zover de werkzaamheden zulks toelaten. b. ter uitvoering van werkzaamhe den, waaronder begrepen het afha len en bezorgen van goederen, nood zakelijk gebruik moeten maken van het weggedeelte waarvoor de ver keersmaatregel geldt. Een en ander voor zover de uitvoeringswerkzaam heden zulkt toelaten. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat te gen dit besluit beroep kan worden ingesteld binnen 30 dagen na de dag waarop dit besluit ter openbare ken nis wordt gebracht en dat het be roep aan H. M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Ko ningin in de provincie Limburg in gediend moet worden. Venray, 16 oktober 1974 Burgemeester en wethouders vnd. drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TELEFOON 04780 - 3097 VELTUMSE KLEFFEN 62 VENRAY TELEFOON 04780 - 3097

Peel en Maas | 1974 | | pagina 18