TE KOOP DAMMEN CUSTERS grap van week de S.V.V. NIEUWS OVERLOON STIENSTRA MEERIJD VENRAY VENRAY VENRAY WANSSVM makelaardij projektontwïkkeling beheer taxaties hypotheken - verzekeringen Onze kantoren zijn geopend: maandag tm vrijdag van 9.00 - 18.00 uur, zaterdags van 10.00 - 13.00 uur. lid NBM Venray Staej Venray International Luchtsport Club "in 'wwwwmit Toer-wielerdub Oostrum Geslaagde wielerwedstrijd te Ysselsteyn Bevrijdingstour Overloon Skelterrace Leunen toch een succes C02 LASSERS CONSTRUCTIE-BANKWERI opgelet....! Modern halfvrijstaand woonhuis met C.V. (gas), oprit en tuin. Ind.: Royale hall, doorzonkamer met parketvloer en deur naar terras, ruime keuken met roestvrij stalen aanrecht en aansluiting voor wasautomaat, kelderkast, toilet, voortuin, oprit, achtertuin met vijver. Ie Verd.: overloop met muurkast, 3 slaapkamers resp. (360x351) met 2 kas ten, (360x270) met 2 kasten en (257x223) betegelde douchecel met vaste wastafel en 2e toilet. 2e Verdie ping: bergzolder te bereiken via vlizotrap. Bouwjaar '71. Aanvaarding in overleg doch vrij spoedig. Vraagprijs 64.900,-. Benodigd eigen geld 4000,-. Luxueuze vri|staande bungalows met c.v. en garage Ind.: Royale hall met ingebouwde garderobe, grote woon-eetkamer (844x423) met open haard, schoonmetsel- werkwand en schrootjesplafond en deur naar zonne terras, praktisch ingedeelde, compleet ingerichte keuken met direkte verbinding naar de inpandige berging, 3 slaapkamers, waarvan een zeer grote (633x272) met aparte aankleedruimte en deur naar de luxe badkamer, volledig beplankte zolder (90 m2). De mogelijkheid be staat om op zolder nog enkele kamers te maken. Zeer luxueuze afwerking, voor-, zij-, en achtertuin. Prijs 137.750,-. Brochure op aanvraag beschikbaar. Direkt te aanvaarden. Vrijstaand woonhuis met C.V. (gas) garage en tuin, gele gen op korte afstand van het centrum. Ind.: Royale hall met fraaie tegelvloer, flinke kelder (400x300), toilet, ruime woonkamer (720x350)-300) met parketvloer en boekennis, ruime betegelde keuken (345x 325) met veel kastruimte en direkte verbinding met de serre, berging met wateraansl., garage met smeerput en spouwmuren, achtertuin. Ie Verd.: 3 ruime slaapk. resp. (400x350), (345x330) en (300x300), betegelde badka mer met douche en vaste wastafel. Limba deuren. Geyser Bouwjaar 1961, Aanvaarding in onderling overleg. Vraagprijs 76.500,-. Royale herenhuizen met centr. verwarming (gas), garage Ind.: Begane grond: overdekte entree, royale hall met o.a. schoonmetselwerk en deur naar grote garage (740x 284), grote Z-vormige woon-eetkamer met travertin ven sterbanken en deur naar zonneterras, ruime betegelde keuken met keukeninrichting naar keuze (stelpost), bij keuken berging) met 115 Itr. gasboiler en aanslui voor wasautomaat, achtertuin op het zuiden. Ie Ver ping: 4 grote slaapkamers, waarvan 3 met vaste wast luxe betegelde badkamer met ligbad^ douche, vaste v tafel en 2e toilet. 2e Verd.: geheet beschoten zolde bereiken via vaste trap. De zolder biedt ruimschoots gelegenheid om een 5e (slaap- of hobby-)kamer te ken. Brochure op aanvraag verkrijgbaar. Prijzen vo 128.275,-. Totale financiering mogelijk. De moge heid bestaat om de huizen tegen een meerprijs voll te laten onderkelderen. Verbouwde boerderij met centr. verwarming (oliesto dubbele garage en ca. 3.000 m2 grond, gelegen in I rijke omgeving. Ind. o.a.: ruime hall (370x300) m. plavuizenvloer, scho j metselwerkwand en schrootjesplafond, kelder, zitko 3 (600x550) met schoonmetselwerkwand, bijkeuken met&f vuizenvloer en aansluiting wasautomaat, fraaie ru J( keuken met o.a. granietvloer, roestvrij stalen aann |C en 11 kasten, uitgevoerd in massief eikenhout, weri ,r mer (300x300) met lambrizering, grote woonkamer 30 m2) met open haard, 4 slaapk. resp. (350x300), 3 300) met muurkast en vaste wastafel, (400x300) met c( bele vaste wastafel, en (400x300) met dubbele wastafel, badkamer met douche en 2e toilet. Aanv^ ding in overleg. Prijs 136.000,-. [ei I" <e Vrijstaand woonhuis met centrale verwarming (q; e garage en grote aangeplante tuin. Grondoppervkp11 ca. 1100 m2. I Ind. o.a.: ruime hall, grote L-vormige woonkamer (47 jg met open haard, granolwanden en schrootjesplaffer STIENSTR MaasbrachtVenray 2 De Venrayse reserves hebben niet veel plezier beleefd aan haar reis jl.. zondag naar het Limburgse ha venstadje. Ontegenzeggelijk speelden de Midden-Limburgers met meer in zet dan de Venrayers. Kennis kon ditmaal niet overtui gen, reeds in de 12e zet kwam hij in een moeilijke situatie op achterstand, zag zich in de 26e zet reeds voor een onmogelijke opgave en gaf zich met een gewonnen. Niet minder gelukkig ging het Fr. v. d. Oord die aanvankelijk goed partij bood, maar in 't eindspel te kort kwam. Alleen Chr. Gerrits kwam ook dit maal weer tot een acceptabele pres tatie, in de 54e zet klopte hij de Brachter Marechal met een goede combinatie. Alles hing nog af van de partij Voncken-Jacobs, het leek een goede partij te worden, doch in de 34e zet zag ook Frans het niet zitten en dat betekende een 62 nederlaag voor de Venrayers. Zondag jl hebben vier van onze clubleden deelgenomen aan de voor laatste wedstrijd van dit seizoen. De hr. A. Moss, Venray, wist met zijn Al de eerste prijs in zijn klasse te behalen en de hr. Lamers, Venray, kreeg de 3e prijs in A2. A. vd Craats eindigde als 4e in deze klasse, maar kreeg toch een beker van onze club omdat hij het hoogste aantal pun ten van onze leden verkreeg. Tijdens dit seizoen zijn er door onze club 12 eerste prijzen gewon, nen, 9 tweede prijzen, 12 derde prij zen en 2 ploegbekers. Verder heb ben wij nu in onze club twee natio naal kampioenen, nl D. Moss in de klasse A2 junioren, en dhr. R. Simon in de klasse vliegende vleugel. De heer Moss is tevens district kampi oen in zijn klasse en de heer Simon hetzelfde in F.A.I. Power. Verleden week vernamen wij van de Inspecteur der Domeinen N. H., dat wij toestemming hebben verkre gen voor het gebruik van de vlieg basis De Peel. In een gesprek met de commandant van de vliegbasis legde hij enkele voorwaarden voor het gebruik vast. Binnenkort hopen wij de eerste vluchten op deze vlieg basis te maken. We zoeken nog steeds naar een nieuw club-lokaal in Venray. De op pervlakte hoeft maar 20 tot 25 m2 te zijn. Als u ons kunt helpen neem dan kontakt op met onze secretaris J. Slevin, Hoenderstraat 101 Venray. Zaterdag a.s. wordt er een feest avond gehouden voor alle leden van onze vereniging in clubhuis v. Dijck te Oostrum. Aanvang 8 uur. Tevens zal dan de uitslag van de clubkam pioenschappen bekend worden ge maakt. De kampioenen zullen wor den gehuldigd en de bekers en me dailles worden overhandigd. Ieder een is van harte welkom. Vanaf zondag zullen de trimtoch- ten beginnen om 10 uur. Zondagmiddag kunnen de trim mers terecht in Overloon alwaar 'n toertocht wordt georganiseerd door de Tourclub Overloon. De afstanden bedragen resp 45 en 80 km. Inschrij ven vanaf half een in de Museum laan. De kosten bedragen 4.50 Zie verder het bericht over deze tocht in dit blad. Zondag jl organiseerde Ysselsteyns wielercomité en de Tour- en Wieler club Oostrum in Ysselsteyn 'n gqpd geslaagde wielerronde. Bij de jeugd B speelde Kurtje Wil- lemsen een grote rol, maar moest de overwinning laten aan van Wiel uit Echt. Ook zijn broer Piet moest bij de A jeugd in het peleton blijven. Bij de aspiranten B was de plaat selijke favoriet Martien Teunissen bijzonder fel, maar hij werd door Goossens uit Lozen wederom naar de 2e plaats verwezen. Bij de aspiranten A wilden Antoon Claessens en Maarten Teunissen als plaatselijke favorieten wel voor het vuurwerk zorgen, maar ze vielen er niet mee in de prijzen. De gentlemengroep heeft hard ge vochten, waarbij Jan Janssen uit Ysselsteyn 'n grote rol speelde. Ton Cruisen uit Sittard kreeg echter de bloemenWim Graat werd 8e en Jan Janssen 14e. Zondag a.s. 13 oktober vindt in Overloon de Bevrijdingstour plaats. Dit is een fietstocht voor geoefende fietsers over een afstand van 45 km of 85 km. De organisatie berust bij de Tour club Overloon en is een herinnering aan de slag bij Overloon en de daar op volgende bevrijding in september en oktober 1944. De route is uitgezet over dezelfde wegen, welke de bevrijders, de En gelsen en Amerikanen, gevolgd heb ben, en passeert menig plek welke herinneringen oproept aan de oor log. Direkt na de start, vanaf het mu seumpark, trekt de karavaan naar de Overloonse wijk Helder de plaats waar het 2e Bat. Lincolnshire Regt. en 2e Bat. Royal Ulster Rifles het moesten opnemen tegen fanatieke tegenstand van de valmschermja- gers van het Deutsche Fallschirm- jager Regt. 21. De Duitsers schoten daar een kompleet kerkhof bijeen van de Lincolns. Daarna gaat het richting Vlak. De Amerikanen leden er flinke verlie zen tijdens de tankslag. Via Oploseweg naar Venray, Oos trum, Geysteren, Maashees, Vier lingsbeek; allemaal plaatsen die in 1944 genoemd werden in de rappor ten van de Engelse frontrapporteurs. De deelnemers, die de 85 km route volgen, trekken hierna naar Vortum Mullem, Sambeek, Stevensbeek, St. Anthonis, Ledeacker, Westerbeek en Oploo, welke tijdens de oorlog En gelse etappeplaatsen waren. Terecht hebben de organisatoren in Overloon deze tourtocht dan ook de Bevrijdingstour genoemd. In ver band hiermede zal oud-burgemees ter A. Jans, als voorzitter van het Nat. Ooorlogs- en Verzetsmuseum, het startschot om 13.00 uur lossen op het parkeerterrein aldaar. C.a. 100 deelnemers hebben reeds ingeschreven. Men kan echter tot 't moment van de start nog inschrijven. De karavaan zal geëscorteerd wor den door motorrijders, alsmede door de tourleiding, de EHBO, volgwa- gens en bezemwagen. Na aankomst in Overloon zal elke deelnemer een herinneringsmedaille ontvangen. De organisatie wenst iedereen erg veel fietsplezier. BEWONERS ENTHOUSIAST De vrees van Voetbalclub Leunen dat achteraf nogal wat negatieve re- akties zouden komen op de 9e skel terrace, midden in de bebouwde kom van Leunen, is gelukkig ongegrond gebleken. Integendeel, „nog nooit zo 'n leuk en spannend evenement ge zien in onze straat", en „Jammer, dat dit niet ieder jaar kan". Dat wa ren de reakties van het overgrote deel der bewoners van het circuit en aanliggende straten. Bleven bij de voorrondes velen nog vanuit de huiskamer deze spannen de races volgen, toen eenmaal de fi nales werden gereden stonden 1500 toeschouwers langs het uitstekend beveiligde circuit de renners aan te moedigen, en gingen bij de ereron- de's de handjes enthousiast op el- ka.ar, voor de snelste, die met de traditionele kus van „Miss Leunen" en een bos bloemen werd beloond. Iets minder enthousiast waren de 75 renners, gekomen uit Amsterdam, Haarlem, Krefeld, St. Truiden En die kritiek was niet voor de or ganisatie of het publiek, maar betrof het slechte wegdek van de Cathari- nastraat, waarop menig tandwiel sneuvelde. Brandweer en Rode Kruis waren trouw op hun post, maar behoefden niet in actie te komen. Een groot aantal leden van S V Leunen stak geroutineerd de handen uit de mouwen bij opbouw en af braak (600 strobalen, '550 m drang hekken) en brachten warme worst, soep en dergelijke aan de man. Na 5 uur oorverdovend lawaai kon men om 6 uur constateren, dat Leunen (bijna) het gehele jaar een rustig dorp is De uitslagen: Formule IV - STIHL 1 L. Linssen, Grathem 2 W. Bremen, Schaesberg 3 H. Winkens, Heerlen Formule IV - MAC 1 R. Prins, Krefeld 2 M. Mooren, Roermond 3 M. Grabner, Willich Formule III - Senioren A 1 P. Kantelberg, Eindhoven 2 H. Rothengatter, Laren 3 F. van Ommen, Amsterdam Formule II - Senioren B groep 1: 1 Merinsky, Gelmen 2 F. Meyers, Den Bosch 3. J. Audin, Luik groep 2: 1 P. Huybers, Valkenswaard 2 J. Kamp, Rotterdam 3 J. Luyken, Tilburg Formule VI 125 cc 1 R. Kroh, Langenfeld 2 van Ispelen, Haarlem 3 J. Souren, Waubach Formule V nationaal zwaar 1 C. v.d. Flier, Haarlem 2 H. van de Ham, Lieshout 3 T. Court, St. Truiden Formule II nationaal 1 Mevr. Jans, Best 2 T. Reyners, Lanaken 3 P. van de Ham, Son. In een sportieve wedstrijd, geluk te het Venray eindelijk weer eens een overwinning te behalen. Het was weliswaar „slechts" een bekerwedstrijd tegen een 4e klasser, maar het spel en inzet gaven vooral voor de rust reden tot voldoening. Eindelijk schoot P. Heessels op de goal, eindelijk was er verband tus sen de linies, en eindelijk leek de bijna juiste opstelling op het veld te staan. Tegenstander America was van plan Venray te laten voetballen, wat de onzen gretig aangrepen. Met goed samenspel lagen er in 25 min. 2 doel punten achter de America-keeper. Een hard afstandsschot van Hees sels kon de keeper niet vasthouden; een corner van W. Peeters schoot B. Lenssen ineens prachtig in. Na rust zakte het spelpeil. Ameri ca blééf „lief" voetballen. De combi naties wilden echter niet zo erg meer vlotten. Ondanks dit kreeg America geen voet tussen deze combinaties. Na een vloeiende aanval, gaf „weer terug van weggeweest" H. Arts, het beslissende tikje. Vlak voor tijd kreeg America zijn treffer, wat iedereen hen van harte gunde. Al met al een hoopgevend resultaat. A.s. zondag speelt Venray 1 een uitwedstrijd tegen Sparta '18 in Se- venum. Het is bekend dat de Sparta- mannen technisch goed spel laten zien, maar de resultaten van de laat ste twee wedstrijden (Stormvogels uit 1-0 en TOP, beker, 3-2) zijn be denkelijk. Dat de Sparta-mannen zich op eigen veld zullen willen re vancheren ten koste van Venray, is zonder meer duidelijk. Maar in het Venray-team is een opgaande lijn te bespeuren en krijgen zij ook a.s. zon dag hun supporters weer achter zich dan moet een gunstig resultaat be haald kunnen worden. Trainer v. d. Kruis ziet een keerpunt in zijn ploeg, waardoor de wedstrijd van a.s. zon dag van enorm belang is. De inzet is er, de combinaties lopen beter en wij kunnen niets meer doen dan de SW-ers veel sukses te wensen. Onze produktieleider zoekt mede werkers die óók verantwoording willen dragen, óók hun vak verstaan, óók kostenbewust werken, óók lid willen worden van een enthousiast team Wij zijn nu met ruim 10 kers en hebben natuurlijk beidsvoorwaarden die wijs willen laten zien. Volop v 1 collega's scheppen een p< Schrijf of bel ons even al soonlijk kontakt op prijs DIREKTIE M. CUSTERS B.V. VENRAY MAASHESE WEG 79 TELEFOON ONTWIKKELING, FABRIKAGE EN MONTAC MACHINES, APPARATEN EN STAALCONSTt IN EEN KAPITAALGOEDERENSFEER, GERICtf OP DE WERELDMARKT WIJ WILLEN VERDER VOORUIT MET U, ALS DAT ZOU KUNNEN Onze eerste grap van de week aanbieding is een 100% katoenen over gordijnstof die het verrassend zal doen op Uw slaapkamer. In de kleuren bruin en rood. per mtr.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 14