TT TAMME VERKIEZING VAN DE WETHOUDERS DRUKWERK gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Leenenl Speciaal voor uw trouwkostuum in fluweel of twill. Van. Oorschot Mode r een huis hopen een huis vérkopen VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1974 Nr. 36 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 21 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Enquete onder be zoekers van ge meentelijke diensten Met de bedoeling een inzicht te krijgen in de toekomstige parkeer- behcefte rond het nieuwe gemeen tehuis .Jerusalem" wordt door de gemeente een enquete gehouden on der de bezoekers van de gemeente lijke diensten. Aan de bezoekers zal worden ge vraagd met welk vervoermiddel men is gekomen en waar men de auto, fiets of brommer heeft geparkeerd of gestald. Tevens zal het tijdstip van binnenkomst in, en vertrek uit het gebouw, waarin de gemeentelij ke dienst is gevestigd, worden geno teerd. De enquete die deze week is be gonnen, zal op een aantal tijdstip pen worden herhaald om een zo goed mogelijk beeld te krijgen van het bezoek aan het gemeentehuis - Grote Markt, Leunseweg, Grotestr. en voorlichtingsruimte Julianasingel - onder verschillende weersomstan digheden. In het gemeentehuis Grote Markt en in het gebouw van het voorma lige gymnasium aan de Leunseweg worden de bezoekers in de hal door een ambtenaar geënqueteerd. Bij de afdelingen Openbare Orde en Veilig heid- en Jeugd, sport en cultuur in de Grotestraat 1, en de voorlichtings ruimte aan de Julianasingel wordt de enquete gehouden door de aan wezige ambtenaar/naren. Het college van B. en W. rekent op de medewerking van iedereen. Crossen op terrein Janslust verboden Hoewel bij het terrein van „Jans lust" duidelijk is aangegeven, dat er motorcrossen is verboden, gebeurt het herhaaldelijk, dat veel motor crossers op de wegen aldaar en op het daarbinnen gelegen gebied gaan trainen. Die verbodsborden zijn er niet voor niets gezet, want de omwonenden klagen steen en been over de ge luidsoverlast die veroorzaakt wordt. Voor andere weggebruikers leveren de verrichtingen van de crossers bovendien bezwaren op. B. en W. zullen nu paal en perk stellen aan deze clandestiene trai ningen. Aan de politie is gevraagd er op toe te zien, dat aan de cross activiteiten in de buurt van Jans lust een einde komt. Wanneer de waarschuwingen niet helpen is de kans op inbeslagname van de motor levensgroot aanwezig. Op 16 sept. starten lescursussen zwemmen Op maandag 16 september begin nen in het gemeentelijke overdekte zwembad de lescursussen zwemmen voor kinderen vanaf 6 tot 16 jaar en voor volwassenen boven de 16 jaar. De hieraan verbonden kosten be dragen 50 voor kinderen en 65 voor volwassenen, inclusief entree gedurende drie maanden. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar; voor kinderen op dinsda gen en vrijdagen van 17.30 tot 18 u. en voor volwassenen op dinsdagen en vrijdagen van 20 tot 20.30 uur. Om teleurstelling te voorkomen dient men zich zo spoedig mogelijk op te geven bij het overdekte zwem bad. Vrij zwemmen in overdekt zwembad Dagelijks is er in het gemeentelij ke overdekte zwembad een aantal uren beschikbaar waarop men vrij kan zwemmen. Deze uren zijn: Maandags van 7.30 tot 8.30, van 12 tot 13, van 16.30 tot 22 uur. Na 16 sept. wanneer de zwemlessen ge geven worden, is er geen vrij zwem men tussen 16.30 en 18 en tussen 20 en 21 uur. Dinsdags: van 7.30 tot 8.30, van 12 tot 13.30. van 16.30 tot 22 uur. Na 16 sept. geen vrij zwemmen tussen 16.30 en 18 en tussen 20 en 21 uur. Woensdags: van 7.30 tot 8.30, van 13 tot 15.30, van 16 tot 18 en van 18.30 tot 22 uur. Donderdags: van 7.30 tot 8.30, van 12 tot 13, van 16.30 tot 21 uur. Na 16 sept. geen vrij zwemmen tussen 16.30 en 18 en na 20 uur. Vrijdags: van 7.30 tot 8.30, van 12 tot 13 en van 16.30 tot 22 uur. Na 16 sept. geen vrij zwemmen tussen 16.30 en 18 en tussen 20 en 21 uur. Zaterdag: van 8.30 tot 10, van 11 tot 12, van 12.30 tot 15 en van 15.30 tot 18 uur. VLOOIEN GEZIEN? of gevoeld? Het lijkt een vreemde zaak om in deze tijd te vragen of men vlooien gezien of gevoeld heeft. Maar het feit ligt er, dat in de afgelopen we ken verschillende gezinnen in Ven- ray werden „geteisterd" door een invasie van die gemene springertjes - en als dank voor aangenaam ver pozen bij de onvrijwillige bloege vers series jeukende bulten en strie men achterlaten. In minder goede tijden was het 'n kwestie van vingervlugheid om die kleine, donkerbruine bijtertjes te vangen, doch dit trucje gaat niet op wanneer de vlooien in grote getale in actie komen, zoals nu al diverse keren is gebeurd. Vandaar, dat de vraag „vlooien ge zien cf gevoeld" beslist niet over bodig is. Van nature zijn' vlooien erg licht schuw. Zij kruipen weg in kieren en spleten en in de naden van de stof fering. De meest effectieve strijd tegen vlcoien kan derhalve worden ge veerd met de stofzuiger. Regelmatig en zorgvuldig plinten, kieren en na den van de vloerbedekking zuigen; matjes en kleden in de zon hangen en uitkloppen, zijn uitstekende mid delen ter bestrijding van die bijten de springinsecten. Uiteraard zijn er ook bestrijdings middelen stuifpoeder op basis van derris en pyrethrum, of huishoud- inseeticiden, die deze stoffen bevat ten, in de handel. Nu kan men zich afvragen, waar die vlooien nu opeens vandaan ko men. Waarschijnlijk is het een ge volg van het toegenomen aantal honden en katten. Een vlo is nu eenmaal niet kieskeurig, wanneer 't cm bloed gaat. tiimiiiiMnuiwniwiiiu'.r,»" Zo is b.v. een kattenvlo bepaald niet kieskeurig. Zij zoekt zelfs erg graag een andere bloedgever (b.v. mensen) op. De andere soorten parasiteren even vrolijk op dezelfde manier. In varkensstallen kan het zelfs weme len van mensen vlooien, terwijl ook in droog zand de vlooienlarven uit stekend gedijen. Belangrijk is huisdieren te ont- vlooien met een vlooienpoeder waar bij men uiteraard wel goed te ge- ST1EKSTRA Ltd NBM Venray Stationsweg 11 TeL 04780-4438* bruiksaanwijzing in acht moet ne men. En mocht men na goed stofzuigen, kleedjes en matten luchten en klop pen en het ontvlooien van huisdie ren nóg last hebben van die sprin gende bijters, dan kan men zich om nader advies in verbinding stellen met de afdeling openbare orde en veiligheid van de gemeente, Grote straat 1, tel. 3838 toestel 150. Benoeming lid gemeenteraad De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Venray maakt bekend dat vanaf he den voor eenieder ter gemeentese cretarie ter inzage is nedergelegd, zijn besluit tot benoeming van K.W. Achten als lid van de gemeenteraad, ter voorziening in de vakature, ont staan door het ontslag nemen als lid van de gemeenteraad door P.A.H Steegs. Venray, 2 september 1974 De voorzitter voornoemd: drs. F.G.L.L. Schols. Bekendmaking TIJDELIJKE AFSLUITING VAN DE WEG VLAKWATER Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare ken nis hun besluit van 4 sept. 1974 no 1492, waarbij in verband met de aanleg van riolering in de Vlakwa- terweg, de volgende tijdelijke ver keersmaatregelen zijn genomen: Met ingang van maandag 9 sept. tot dinsdag 1 oktober 1974, of zo veel korter of langer als de werk zaamheden zulks toelaten resp.nood- zakelijk maken, door plaatsing van borden model 11 van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens, de weg Vlakwater, voor wat betreft het gedeelte gele gen tussen de in aanbouw zijnde tennishal en de Kempweg, in beide richtingen te sluiten voor alle ver keer behalve voetgangers. De aandacht van belanghebben den wordt er op gevestigd, dat te gen hun besluit beroep kan worden ingesteld binnen 30 dagen na de dag waarop het ter openbare kennis is gebracht, en dat het beroep aan H. M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin moet in gediend worden. Venray, 6 september 1974 Burgemeester en wethouders vnd. drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, -secretaris. Hinderwet OPENBARE KENNISGEVING VERZOEK OM VERGUNNING Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van Venray Beton bv., Stationsweg 92 te Venray, om ver gunning ex artikel 6a der Hinder wet in verband met het uitbreiden van een fabriek voor het vervaardi gen van betonelementen, aan de Stationsweg 92 te Venray, kadastraal bekend onder sectie E nos. 3916, 3917 en 3990. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan eenieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur van Venray. De ingekomen bezwaar schriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan eenie der persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 25 september 1974 om 15 uur in het gemeentehuis Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn zijn bezwaren schriftelijk heeft inge bracht. Venray, 6 september 1974 Burgemeester en wethouders van Venray: drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Venray op 13 sept 1 uur op Radio Zuid Op vrijdag 13 september a.s. zal Venray gedurende één uur te be luisteren zijn op Radio Zuid, in het programma „Speulentere". Tussen 19 en 20 uur zal er rechtstreeks worden uitgezonden vanuit de grote schouwburgzaal. Daarna wordt nog een „avondvullend" programma ge boden, waarvan opnamen zullen ge maakt worden voor een latere uit zending. Het uur Speulentere heeft burge meester Schols enkele weken gele den verdiend, toen hij er in slaagde in één minuut zijn gemeente het beste te „verkopen". In de loop van 13 september wor den hier en daar in Venray opna- iVtën gemaakt, die 'savonds worden uitgezonden. 'sAvonds worden ge sprekken in de zaal gehouden die rechtstreeks „de lucht in gaan". Zo zullen er verschillende vragen die betrekking hebben op Venrayse si tuaties aan het publiek worden ge steld. Hiervoor zijn aantrekkelijke prijzen beschikbaar gesteld door verschillende Venrayse fabrieken en bedrijven Verder zal men tijdens het uur Speulentere kunnen raden naar de identiteit van een bekende Ven- rayer. In tegenstelling tot de normale 'speulentere-uitzendingen' wordt nu niet aan de luisteraars de gelegen heid gegeven naar de studio te bel len. Alles zal zich afspelen in en rend de Venrayse schouwburg. Iedereen is bij deze uitzending welkom. Er wordt geen entree ge heven. Men zal er wel voor moeten zorggen, dat men - ter wille van de rust in de zaal - om kwart voor zeven aanwezig is. Ook dient men er rekening mee te houden, dat de schouwburg niet meer dan 540 per sonen kan toelaten. In verband met het ingebruikne- men van de nieuwe gymnastiek zaal aan de Watermolenstraat te OOSTRUM wordt gevraagd een BEHEERDER (part-time) Zijn taak zal zijn het schoonhouden, het verrichten van klein on derhoud en het toezien op een goed gebruik van deze sport accommodatie. Overdag wordt van deze zaal gebruik gemaakt door de scholen. Het avondgebruik ligt bij verenigingen e.d. Dit laatste brengt mee, dat de beheerder voor het openen, sluiten en tussentijds controleren 'savonds beschikbaar moet zijn. Deze funktie omvat een werkweek van maximaal 20 uren (mede afhankelijk van de omvang van het avondgebruik). De vergoeding bedraagt maximaal 8.50 per uur bruto. Zij die voor deze functie in aanmerking willen komen kunnen zich telefonisch in verbinding stellen met de heer G. Remmers, hoofd van de afdeling personeelszaken, gemeentehuis Leunse weg Venray, tel. 3838 toestel 158. Grotestraat 25 - Venray. Wij zullen U graag adviseren. Het „oude" college, bestaande uit de heer G. Schols, mevr. Rutten- Tielen en de heren J. Loonen en J. van Oers, kon al vrjj snel hun ge wone plaatsen weer innemen achter de B. en W.-tafel. De strijd om de wethouderszetels bleek een tamme verkiezing zonder meer. Voor de verkiezing - het hoogte punt van de dinsdag gehouden raads vergadering - kostte het moeite de 22 personen tellende raad in de raadszaal te persen. STEEGHS was afwezig en had gemeld zich niet als raadslid beschikbaar te stellen. De heren v.d. Locht, mr. Thijssen, Wiegant, van Keysteren, Bol en ook Brceksteeg, zaten een tikkeltje on wennig voor het eerst op hun ze tel. WETHOUDERSVERKIEZING Alleen de PvdA verklaarde bij monde van het nieuwe raadslid dhr Wiegant, niet aan deze verkiezing te zullen deelnemen, omdat de raad niet is samengesteld zoals de PvdA dat wil Van der Locht, de voorman van de PPR, verklaarde dat ook zijn partij niet aan de wethouders verkiezing zou deelnemen, met uitzondering bij de vakature van Oers, omdat die in de korte tijd van zijn wethouders schap veel goodwill bij de mensen had gekweekt. WIE DOEN MEE? Opbouw '70, PvdA en PPR hadden geen candidaten voor het wethou dersschap, zoals ze reeds eerder te kennen hadden gegeven. Mr. Thijs sen (WD) wees er op dat de beide zittende leden voor zijn partij zich wel als candidaat stelden. Hij meen de dat het ongepast is raadslid te worden zonder te candidateren voor wethouder. Hij merkte overigens op dat de raadsleden, en niemand an ders, de wethouders aanwijzen. En dat zulks dient te gebeuren in de raadsvergadering van de eerste dins dag in september, zoals de wet be paald. Zulks dient niet te geschie den vooraf in onderlinge vergade ringen of op hoezen van grammo foonplaten Van de kerkdorpenfractie was be kend dat de heren Loonen en van Oers zich candidaat stelden, maar drs. Den Brok wilde nog eens dui delijk horen wie er candidaat was bij „Samenwerking". Mevr. Poels-Peters verklaarde dat die groepering twee candidaten had in de personen Schols en Rutten- Tielen. Wiegant wilde vooraf ook nog weten of Schols na aanvaarding van het wethoudersschap nog directeur van de Woningvereniging zou blij ven. „Mijn moeder heeft me geleerd, geen oude schoenen weg te gooien voordat men zeker weet of de nieu we passenaldus G. Schols. Maar toen was er genoeg gepraat en kondigde de voorzitter de verkie zing aan. VACATURE SCHOLS In de vacature Schols werd de hr. Schols gekozen met 18 stemmen, 2 gingen naar Loonen en 2 waren er blanco. VACATURE RUTTEN-TIELEN Ook mevr. Rutten-Tielen kreeg 18 stemmen, 2 waren er blanco, een ging naar Loonen en een naar van der Locht. VACATURE LOONEN In de vakature Loonen kreeg Loo nen 20 stemmen en waren er 2 blan co. VACATURE VAN OERS Bij deze stemming gingen 17 stem men naar van Oers, was er 1 blanco en kregen Oudenhoven, De Brok, Thijssen en v.d. Locht ieder 1 stem. Daarmee was het oude college met meerderheid van stemmen herkozen en konden ze hun „oude" plaatsen weer innemen achter de B. en W.- tafel, daarmee een klein beetje meer ruimte makend in de toch al overvolle raadszaal. WELKOMSWOORD Vooraf had de Voorzitter de nieu we raad beëdigd, waarbij de heren v.d. Locht en Wiegant in plaats van de eden de beloften aflegden. Na die beëdiging wees de Voorzitter er op dat de nieuwe raad als vrije ver tegenwoordigers van volwassen mensen, de marsroute de gemeen te voor de komende jaren moeten aangeven. Dat moet gebeuren in 'n goed samenspel met het college, dat voor gerichte, tijdige en gedoseerde informatie aan de raad dient te zor gen. Als een der problemen waarmee de nieuwe raad te doen krijgt, ver melde hij het verstedelingsproces. Dat proces kan vervreemdeling met zich mee brengen. Decentralisatie van bestuur middels dorps- en wijk raden, en anderzijds verlegging van het hoofdaccent van het lokale be stuur bij de gewesten, kunnen nieu we instrumenten worden, waarmede de raad te maken krijgt, en die de betrokkenheid van de burger bij het bestuur kunnen vergroten. De opkomst bij de raadsverkiezin gen dient de nieuwe raad tot waar schuwing. GEDACHTENWISSELING In een na de raadsvergadering ge houden gedachtenwisseling, kwam de wens naar voren, dat voor frac tievergaderingen een aparte ruimte dient te komen, al dan niet toege rust met technische hulpmiddelen, zoals kopieerapparaat, telefoon etc. en met een documentatiecentrum. In dit verband werd gedacht aan het gemeenschapshuis of bv bloe misterij van Ham. De besloten vergadering op de 2e dinsdag van de maand wordt in de toekomst openbaar, terwijl hierbij evenals bij de officiële raadsverga dering een z.g. vragenuurtje gehou den zal worden. Opvallend was, dat verschillende oud-raadsleden toch wel de opmer- ging maakten, dat in het jongste verleden dat vragenuurtje niet be antwoord had aan wat zij er van verwacht hadden, terwijl anderzijds vanaf de publieke tribune gesteld werd dat dit vragenuurtje komt als mosterd na de maaltijd Als de zaak besloten is, mag het publiek aan het woord komen. Men hoopt nu, door ook aan de informele raadsvergadering een vra genuurtje te verbinden, deze laatste klacht te kunnen ombuigen. 500 gulden te kort Vrijdag jl is er op het postkantoor alhier een (kas)chequc verzilverd van 500,- De aanbieder heeft die 500, prompt ontvangen, maar abu sievelijk de cheque weer meegeno men. De betrokken ambtenaar is daar mede het haasje, want nu heeft hij een kastekort van 500,- die hij uit eigen zak mag bijbetalen. Willen degenen, die vrijdag een cheque aanboden, hun zakken en portefeuille even nakijken. Wellicht kunt u dan de betrokken ambtenaar ui ted moeilijkheden helpen. voor al uw vaa «tan munckkof b.v.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 1