Wie weet een goede naam voor de nieuwe sporthal Hub. Custers met pensioen AUT(§> CENTRALE Steekuitdiehand Nederlandse Credietbank gemeentelijke notities en mededelingen commercieel medewerker Afsluiting van wegen tijdens de Venrayse kermis Wijziging busroute Zuid Ooster tijdens de kermis BRAKTIEF 4 in het Odapark JACHTHOORN EN TR0MPETTERC0RPS VENRAY 1900 - 1950 Y 0 T A VENRAY B.V. i.o. Gemeente schrijft prijsvraag uit: Hoewel het zeker januari 1975 wordt voordat de in aanbouw zijnde sporthal van Venray in gebruik zal kunnen worden genomen, gaan ten gemeentehuize nu al gedachten uit naar evenementen, welke rond de feestelijke opening zullen moeten worden georganiseerd. Een van de problemen, waarvoor op vrij korte termijn een oplossing moet worden gevonden is de naam, die de nieuw- we sporthal zal gaan dragen. Het op „vrij korte termijn" houdt verband met het feit, dat deze naam op de een of andere manier moet worden uitgebeeld en op de dag van de ope ning op originele wijze zal moeten worden onthuld. Omdat deze sporthal iets van de bevolking zelf is, heeft het college van b. en w. gemeend niet zelf een naam uit te denken, maar dit over te laten aan de inwoners van de ge meente, die wellicht met elkaar in staat zijn een originele en passende naam voor dit bescheiden „sportpa leis" te bedenken. „ZESKAMPHAL" In de dagen dat Venray met de N.C.R.V.-Zeskampolympiade en het televisieprogramma „Spel zonder grenzen" furore maakte, werd in een enthousiast ogenblik gedacht om de sporthal de naam „Zeskamphal" te geven. Nu het Zeskampgebeuren voor Venray definitief verleden tijd is en ook de N.C.It.V. niet langer door gaat het de Zeskamp-televisieserie, heeft deze naam voor Venray .mis schien alleen nog maar een nostal gische betekenis; ook al ligt het in de bedoeling dat tijdens „Zeskamp" en „Spel zonder Grenzen" vergaar de bekers en trofeeën een ereplaats in de sporthal te geven. PRIJSVRAAG Aan inventieve breinen binnen Venrays gemeentegrenzen wordt nu de mogelijkheid gegeven mee te den ken over de naam voor de sporthal. Gehoopt wordt, dat op deze manier een naam wordt gevonden, die „te eeuwigen dage" de voorgevel van de sporthal zal sieren. Om deze naam te vinden wordt 'n prijsvraag onder de bevolking uit geschreven. Hieraan kan iedere in woner van de gemeente Venray deelnemen. Het „voor wat hoort wat' is hierbij uiteraard van toepassing, want het college heeft besloten voor de beste naam een prijs in het voor uitzicht te stellen. Gedacht wordt aan het beschikbaar stellen van een prijs al dan niet in natura ter waarde van honderd gulden. En na tuurlijk zal de gelukkige winnares of winnaar betrokken worden bij de onthulling-op-een-of-ander-manier van deze door haar of hem uitge dachte naam. SPELREGELS Vanaf heden tot uiterlijk 15 sep tember a.s. kan men de naamsugges- ties inzenden. Omdat hiervoor het gemeentelijk Antwoordnummer 5 kan worden gebruikt, behoeft men op de inzendingen GEEN postzegel te plakken. De brieven moeten als volgt wor den geadresseerd: Antwoordnummer 5, Gemeente Venray, met in de linker boven hoek de aanduiding: Naamgeving sporthal. Na 15 september zullen de binnen gekomen suggesties door het college van b. en w. worden beoordeeld. „Alle goeie dingen in drieën Wanneer het spreekwoord „Alle goeie dingen in drieën" voor iemand opgaat, dan is het zonder meer voor de heer Huub (volgens de burgelij- ke stand E.H.L.) Custers, technisch hoofdambtenaar A van de gemeente Venray, die op 31 juli a.s. de dienst met pensioen gaat verlaten. Tijdens zijn 34 jaar „bij de ge meente" heeft hij drie burgemees ters, drie gemeentesecretarissen en drie direkteuren gemeentewerken meegemaakt. Het cijfer drie was ook van toepassing op de ruimten waar zijn bureau stond, maar waar hij uiteraard, uit hoofde van zijn func tie, weinig was te vinden. Hij begon in het voormalige kantoor van het Waterschap aan de Grotestraat, ver huisde daarna naar de oude Latijn se school (onder de boog) om ten slotte zijn laatste vijf dienstjaren door te brengen in het voormalige Gymnasium aan de Leunseweg. En wanneer men dan ook nog zijn vrouw als „baas" wil aanmerken, dan heeft de heer Custers ook drie werkgevers gehad, n.l. zij met wie Huub zijn zorgen deelt, het aanne mersbedrijf Groenendijk Martens en de Gemeente Venray. Zelfs op de dag van zijn afscheid, straks, zal de drie weer preveleren omdat de gemeente, de burgerij èn zijn relaties hem ongetwijfeld de hand ten afscheid zullen komen drukken, wanneer hij recepieert te midden van vrouw en drie kinderen. In het dossier van de heer Custers zal men vergeefs zoeken naar een brief, waarin hij 34% jaar geleden solliciteerde naar de functie van ge meente-opzichter. Hij werd gewoon op een goede dag door de legenda rische veldwachter Pietje Prpar don, Derksen, bij hotel De Zwaan ontboden om te wachten totdat hij bij de toenmalige burgemeester mr. Janssen werd geroepen. Hem werd gevraagd of hij tegen het salaris van 15 harde guldens per week „opzich ter bij de gemeente" wilde worden. Toen heeft de heer Custers wel even moeten nadenken of het verlies van 37 per week, die hij méér bij de aannemer verdiende, wel opwoog tegen het voordeel van een gemeen telijke betrekking. Hij heeft uitein delijk - na overleg met zijn ouders het aanbod aangenomen, en nu - na zoveel jaren - zegt de heer Custers er geen moment spijt van te hebben gehad. Geen weg of straat in de gemeen te Venray of Huub heeft er wel een of andere herinnering aan als „man van de buitendienst". Hij was niet alleen bij de aanleg ervan betrokken maar ook bij 't onderhoud, sneeuw ruimen, gladheidsbestrijding etc. Maar hoe gaat het na verloop van jaren? Het gemeentelijk apparaat groeit. In zijn tijd van 10 tot ruim 200 ambtenaren. Er kwamen ande ren voor het echte zware buitenwerk en de heer Custers werd de opzich ter. Maar voor de echte Venrayers bleef hij Huub Custers, die voor iedereen klaar stond. Tot op de dag na zijn 65e verjaardag - 22 juli - kreeg hij nog vragen of hij even de rioolverstopping wilde oplossen en een kapotte putdeksel kwam repare renNiet wetende uiteraard, dat Huub tegenwoordig daarvoor zijn speciale mensen heeft. En dan hebben we het nog niet gehad over de vrijwillige Venrayse brandweer waarvan hij onder-com mandant is en waarbij hem korte lings een spontane hulde ten deel is gevallen. Op woensdag 31 juli is het voor de heer Custers definitief de laatste dag bij de gemeente. Om half vijf zal in beperkte gemeentelijke kring af scheid van hem worden genomen warana om half zes iedereen de ge legenheid krijgt de heer Custers het beste toe te wensen als ambteloos burger. Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis dat zij in verband met de jaarlijkse kermis in Venray-kom hebben be sloten: I. voor het tijdvak van woensdag 31 juli tot en met vrijdag 9 aug. 1974 of zoveel korter of langer als de omstandigheden zulks toe laten respectievel. vorderen, door 't plaatsen van borden model 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens te sluiten in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de Schoolstraat, voor wat be treft het gedeelte dat is gele gen tussen de Jan Hensenstr. en het Henseniusplein; b. de rijbanen en de pleinen be horende tot het Hensenius plein, met uitzondering van de oostelijke rijbaan gelegen tus sen de Henseniusstraat en de Grotestraat; c. de Kempweg, voor wat betreft het gedeelte dat is gelegen tussen de Langeweg en Mer- seloseweg; d. de Merseloseweg, voor wat betreft het gedeelte dat is ge legen tussen de Kruitweg en de Kempweg; II. voor het tijdvak van zaterdag 3 augustus tot en met woensdag 7 augustus 1974, dagelijks van 15- 24 uur of zoveel korter of langer als de omstandigheden zulks toe laten recept, vorderen, door het plaatsen van borden model 11 van bijlage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens te sluiten in beide .richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers: a. de Hofstraat, voor wat betreft 't gedeelte dat is gelegen tus sen de Grote Markt en de Ju- lianasingel; b. de Poststraat; c. de Patersstraat; d. de Henseniusstraat; e. de Schoolstraat; f. de Jan Hensenstraat; g. het Schoutenstraatje; h. de Grotestraat; i. de Grote Markt. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tegen hun besluit beroep kan worden inge steld binnen 30 dagen na de dag dat het besluit ter openbare kennis is gebracht en dat het beroep, aan H. M. de Koningin gericht, doch bij de Commissaris der Koningin ingediend moet worden. Venray, 17 juli 1974 Burgemeester en wethouders vnd. drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. In verband met de a.s. Venrayse kermis en het opbouwen en afbreken van de kermisattracties op en in de nabijheid van het Henseniusplein zullen vanaf donderdag 1 augustus tot en met donderdag 8 augustus a.s. de autobussen van de Zuid Ooster niet rijden over de Patersstraat, de Poststraat, het Henseniusplein en het gedeelte van de Merseloseweg tussen het Henseniusplein en de Bergweg. De vervallen route wordt vervan gen door de volgende: Vertrek: busstation, vervolgens Ju- lianasingel, Maasheseweg, Noordsin gel, St. Ursulastraat, Bergweg v.v. Vanaf de Bergweg wordt via de Mer seloseweg én Westsingel de bestaan de route naar Veltum en Helmond gehandhaafd. Als gevolg van de routewijziging vervallen de haltes aan de Merselo seweg nabij de Langeweg en aan het Henseniusplein. Voor reizigers NAAR Veltum en Helmond vervalt bovendien de halte aan de Oude Oostrumseweg aan de zijde van de Patersstraat. Die reizi gers kunnen opstappen op de daar tegenover gelegen halte aan de zijde van de Paterskerk of aan het bus station van de Zuid Ooster. Venray, 22 juli 1974 Burgemeester en wethouders van Venray, drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris. Evenals de 3 voorafgaande jaren organiseert het open jeugdcentrum „De Brak" ook dit jaar weer een zg. kreatieve week, en wel in de week van 27 juli tm 3 augustus. Er is dan een hele week volop ak- tiviteit in het St. Odapark aan de Merseloseweg. Dit houdt o.a. in dat kan zijn in de vorm van kleien, sieraden en muziekinstrumenten ma ken, batikken, leerbewerken, schil deren enz. Deze aktiviteiten zullen hoofdza kelijk in de middaguren worden ge houden, terwijl de andere aktivitei ten 's avonds zijn. Het programma voor de komende dagen is als volgt: Zaterdag 27 juli: 'smiddags om 2 uur opening van 't park. Mensen die hun tentje op wil len zetten kunnen dan ook terecht. 'sAvonds om 7 uur begint het op treden van de groep the BINTANGS (oude formatie). Zondag 28 juli: Swingende rock and roll-avond. Maandag 29 juli: Film: The last picture show. Dinsdag 30 juli: 'smiddags voor de kinderen 'n mid dag met o.a. poppekast, straatteke nen, kleien, schilderen, verschillen de spelletjes, en 'n kleine verrassing (aanvang 2 uur); 'sAvonds treedt na een zeer geslaagd optreden in Midsummerpop de zan ger-gitarist NOUD ARTS op. Woensdag 31 juli: Optreden van de Venlose folkgroep FOLKONBRIDGE. Om middernacht draait de griezelfilm „De wraak der levende doden". Donderdag 1 augustus: 'smiddags 'n alternatieve sportmid dag, voetballen, fietsen enz. 'sAvonds 'n lachfilm, en wel: „Wie het laatst lacht". Vrijdag 2 augustus: 'smiddags kabaret door de mensen- zelf. 'sAvonds TURKSE VOLKSAVOND, m.m.v. Vakkas (zang en sasj) en 'n volksdansgroep. Zaterdag 3 aug.: sluitingsavond met de Belgische folk- formatie „Rum". Kaarten voor de hele week kosten 15,aan de kassa en 12.50 in de voorverkoop Free Wheelin Venray, Zopo Horst, De Boerderij Deurne, te lefonisch bestellen kan ook en wel op nummer 04780-1453. De prijs van de kaartjes voor een avond is afhan kelijk van de aktiviteit van die avond. Er is de mogelijkheid tot kamperen en men zal zich ook elke dag te goed kunnen doen aan biologische maal tijden die klaar zullen staan tegen kostprijs. Peel en Maas ook uw weekblad ST. PETRUS BANDEN VENRAY De repetities zullen deze week hervat worden. Er wordt gestart met een optreden in Camping Vlakwater. A.s. vrijdag 26 juli worden de leden in uniform om 19.45 uur in het repe titielokaal verwacht. A.s. zondag 28 juli optreden bij 't café Verstraelen in Wanssum. De le den worden dan om 10.30 uur in het repetitielokaal verwacht. De majo- retten worden alleen zondag om 10.30 uur verwacht. Veldeke-Venray, een vereniging ter stimulering van dialect en folklore, ontplooit veel aktiviteiten. Toen een van de leden het plan opperde om een diaklankbeeld te maken, werd er snel een commissie gevormd die op dit moment bezig is met de voor bereidingen. Rond oktober hoopt men dit projekt af te sluiten. Verschillende mensen in Venray hebben de afgelopen tijd bezoek ge had om te praten over hun woon plaats in de eerste helft van deze eeuw. Men probeert zo een duide lijk beeld te krijgen, van alle aktivi teiten van verenigingen, instellingen en typische dorpsfiguren. Het blijkt nu echter, dat men nog lang niet over voldoende materiaal beschikt.' Daarom wordt er een op roep gedaan aan allen die nog foto's en documentatie hebben van Venray van weleer. Mocht u dus nog over dergelijk materiaal beschikken, of weet u van bepaalde mensen dat ze materiaal in hun bezit hebben, neemt u dan s.v.p. contact op met: Eduard Messemaeckers, Grotestraat 17, Venray, tel. 04780-4093; Yvonne Houba, Grotestraat 16b, Ven ray, tel. 04780-1757; Karei Schols, Julianasingel 50, Ven ray, tel. 04780-1215. Bij voorbaat hartelijk dank. Bestuurder dacht dat brommers niet stopten Te laat realiseerde de bestuurder van de personenauto, de 26 -jarige F. M. uit Eindhoven dat de berij ders van twee bromfietsen welke uit de richting Ysselsteyn kwamen en de Deurneseweg wilden over steken wel stopten om hem voor rang te verlenen. Maar die bestuur der remde af geraakte in een slip en de door hem bestuurde auto kwam tegen een licht mast tot stil stand. Ook in dit geval een totaal ver nielde auto maar ook de bestuur der bekwam geen noemsenwaardig letsel. O Bouwen aan een carrière bij de bank De Nederlandse Credietbank vraagt voor het kantoor Venray dat zich in een groeifase bevindt, een Bij gebleken geschiktheid zal die nieuwe man een belangrijke rol gaan spelen bij de uitbouw van ons kantoor. Het komt vooral aan op een goed commercieel inzicht. Hij moet kontakten kunnen leggen en zich kunnen verplaatsen in de problemen van een kliënt, mogelijkheden kunnen zien en beslissingen kunnen nemen. Commercieel kunnen zijn, kortom. In eerste instantie zal hij zich gaan specialiseren op het terrein van de retail-aktiviteiten - inkomstenrekeningen, hypotheken, persoonlijke leningen en spaargelden - waarbij hij grotendeels zelfstandig werkt. Een interessante baan. De juiste kandidaat stellen wij ons voor als een man van tenminste 25 jaar, middelbare schoolopleiding, liefst bankkursus. Bankervaring is noodzakelijk, bij voorkeur in een leidinggevende funktie. Richt u zich met een briefje met relevante gegevens, of telefonisch, tot de direktie van de Nederlandse Credietbank, Patersstraat 17 in Venray. Telefoon: 04780 - 4500. dtbmkmw ft Venrayseweg 7 OVERLOON Tel.: 04788 - 289 Privé 04780 - 2964 TOYOTA CROWN '72 blauw COROLLA ECONOMIQUE 1973 ESCORT 1100 1971 licht-groen FORD 1600 L Coupé ESCORT 1100 L Saharabeige 1974 CITROëN 2 CV beige 1973 CITROëN G.S. 1971 beige VOLKSWAGEN 1200 1972 blauw

Peel en Maas | 1974 | | pagina 2