TT WONINGKWALITEIT IN HET BRUKSKE Si? Ruimere premiemogelijk heden woningverbetering JEUGD AVONDVIERDAAGSE Halterjurkje gemeentelijke notities en mededelingen Leenenl WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN Enquete Drumbands op concours Geslaagd Geslaagden bij de brandweer Spreekuur wethouder Rutten HINDERWET EUTERPE-NIEUWS VENRAYSE ARBEIDSCIJFERS OVER MEI 1974 Mededeling VRIJDAG 21 JUNI 1974 No. 25 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG VOOR AL UW DRANKEN PEEL EN MAAS DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Begin van dit jaar stelde Opbouw '70 in Venrays Gemeenteraad, dat er nonchalant dreigde omgespron gen te worden met de sociale wo ningbouw in het Brukske. Een en ander was aanleiding tot een rapport van dezezelfde fractie, waarin een aantal fouten en feilen op tafel werden gelegd, en verlucht met 32 foto's. De voornaamste waren: ondeugdelijke sluiting van ramen; deursloten die van buitenaf te ope nen zijn met een mesje; de te lage verwarmings-capaciteit, mede doordat de buizen op de zol der niet geisoleerd zijn en spleten en gaten tussen dak en muur de warmte onttrekken; slechte ontluchting badkamer; slecht waterspoelmechanisme in de toiletten; vieze aanrechten; slechte afwerking, o.m. van hout-, stucadoor- en schilderwerk. De foto-opnamen waren gemaakt in een drietal huizen, die Opbouw '70 representief noemde voor alle bij hen binnengekomen opmerkingen en klachten. De Bouwmij Wilma Weert, door de Woning vereniging om commentaar gevraagd, zegt dat de aantijging betreffende nonchalant omspringen met de woningbouw, berust óf op onwetendheid over de werkelijke gang van zaken, óf op kwaadwil lendheid. Wilma stelt dat de woningen ge heel overeenkomstig de opdracht zijn uitgevoerd, en dat de directie t.w. het Centrum voor Sociale Wo ningbouw in Heerlen, de eventuele klachten wel zou hebben doorgege ven. „Voor zover de woningen in de onderhoudsperiode nog werkelijke gebreken vertonen, zullen deze op de gebruikelijke manier, ook na op gave van de bewoners, worden op genomen en korrekt worden verhol pen". Aldus Wilma. Zij meent verder dat deze aktie onnodige onrust zaait in 't Brukske, - waarin de bewoners overwegend tevreden zijn - en zowel de Woning vereniging als Wilma in een kwaad daglicht stelt. Het Centrum voor Sociale Woning bouw, dat namens de Woningver- eniging de direktie voert en dus de afwerking controleert, vindt dat de klachten van 3 woningen bij 656 woningen moeilijk representatief ge noemd kunnen worden. Temeer waar de betrokken woningen nog niet definitief waren opgeleverd. Het centrum geeft verder com mentaar op de geconstateerde fou ten en feilen. Dat de aluminium ramen niet Een heerlijk luchtig zomer jurkje dat gemaakt is voor de zon. Het is er in vele kleuren t.w. wit fond met rode, groene, zwarte en kobalt noppen en zwart fond met witte nop. De prijs is f 49,75. Met de hand op 't hart: ons modenieuws is uw moeite waard! v;yi Oor§cl|pt njpde Grotestraat 25 Venray sluitend te krijgen waren, was de bouwers bekend en een oplossing was verkregen voordat er op geat tendeerd werd van de zijde van Op bouw '70. Deursloten zijn niet met een mes je te openen. Wel kon via kortslui ting de electrische deuropener in werking worden gesteld. Maar dit is verbeterd. De te lage verwarmingscapaciteit heeft niets te doen met het isoleren van leidingen op zolder. Dat heeft het wel met brandstofbesparing. Wel heeft men het spuitstuk van de ke tels vergroot. Gaten tussen dak en muur komen niet voor. Wel spleten tussen dakbeschot en en muurplaat, voor ventilatie van het dakbeschot en zuurstoftoevoer voor de verwar ming. De ontluchting van de badkamer voldoet aan de gemeentelijke eisen. Het waterspoelmechanisme op de toiletten vertoont inderdaad manke- mensen, welke worden opgelost. Datzelfde geldt voor de vieze aan rechten. De slechte afwerking neemt het centrum niet. Krimpnaden en wer king van materiaal zijn niet te voor komen, doch de materialen an sich voldoen aan de door de over heid gestelde normen. Het centrum heeft een der be trokken woningen ,t.w. Mozartstraat 19, op de kwalitatieve uitvoering ge controleerd. Zij noemt die woning kwalitatief zeer goed. Het Centrum vraagt er rekening mee te houden, dat alle woningen nog niet zijn opgeleverd en onder schrijft nog eens dat reëele klachten mits op de juiste plaats en tijdig kenbaar gemaakt zonder meer worden hersteld. Tenslotte heeft de woningbouw- verenignig bij 81 woningen van deze groep een enquête gehouden, hoe de bewoners zelf denken over hun wo ningen. Over de woningindeling blijkt de overgrote meerderheid te vreden. Een vergelijk met de vroe gere woning valt uit ten voordele van de huidige. Alleen zij, die vroe ger een eigen woning hadden blij ken betere herinneringen daaraan te hebben. De klachten bij de oplevering zijn voor 56°/o afgewerkt en bij 36% ge deeltelijk afgewerkt. 8% bleek geen klachten te hebben. Bij de vraag of er nu nog klach ten zijn, had 42% geen klachten, 20% had die al gemeld en 36% nog niet. 56% bleek zeer tevreden over de verwarming, 26% vond ze maar ma tig en 18% onvoldoende. Daarbij is geconstateerd ook door bovenge noemd centrum dat het onjuist ophangen van gordijnen en plaatsen van vensterbanken veelal oorzaak is van een ongunstige warmtever- deling. Aan het bondsconcours voor drum bands zullen zondag in Neerkant deelnemen de drumbands van Ven ray en Ysselsteyn. Bij de stichting Kath. Beroeps onderwijs de Rieth te Tegelen slaag den als gezinshelpster de dames B. Bouten uit Wanssum en A. Claes- sens uit Ysselsteyn. In het afgelopen cursusjaar 1973- '74 werden bij de gemeentelijke vrij willige brandweer de volgende di ploma's behaald: Diploma pompbediener: de heren T. J. Frederix en C. F. L. Jansen; Diploma persluchtmaskerdrager: de heren E. I. T. Oomens en W. C. Thijssen; Diploma brandwacht 2e klasse: de heren W. L. Hegger, H. F. Jacobs, G. J. Leemeijer en C. W. Douwes, Diploma brandwacht le klasse: de heren M. J. M.> Arts, H. A. G. M. Clevers, W. L. Ewals, A. M. Kusters, E. I. T. Oomens en J. C. M. Voesten; Diploma hoofdbrandwacht: de he ren L. T. J. Claessens, L. L. A. Hermsen en M. L. M. Manders. OUPQ Op grond van de beschikking geldelijke steun verbetering wonin gen en woonbuurten wordt door de overheid in bepaalde gevallen middels een premie deelgenomen in de kosten, die voortvloeien uit het verbeteren van een woning. Van deze premiemogelykheid zijn uitgesloten de woningen, die eigendom zijn van de gemeente of van een woningbouwvereniging. Tot nu toe waren van deze premiemogelijkheid eveneens uitgesloten de woningen, die eigen dom zijn van een rechtspersoon. Deze beperking is thans echter vervallen, zodat in het vervolg ook woningen in eigendom toebe horend aan een rechtspersoon in beginsel voor de hierbedoelde premiemogelijkheid in aanmerking kunnen komen. De premiemogelijkheden zijn te onderscheiden als volgt: A. Algehele woningverbetering. Hiervoor is vereist, dat de woning vóór 1945 is gebouwd en door de verbetering weer geheel op peil wordt gebracht. Bedroeg de premie voor een alge hele woningverbetering tot nu toe 25% van de kosten over maximaal 10.000,- (maximale premie derhal ve 2500,thans is deze opgetrok ken tot 30% van de kosten over ma ximaal 14.000,(maximale premie thans derhalve 4200, De verbeteringskosten mogen meer dan 14.000,bedragen, alleen wordt het hogere kostenbedrag niet door de overheid gepremieerd. Overigens wordt voor al te kost bare verbeteringen, welke meer doen denken aan herbouw dan aan wo ningverbetering, door de overheid geen premie verstrekt. B. woningsplitsing of verbouw van een gebouw, geen woning zijnde, tot woning. Bij verbouw van een woning tot twee of meerdere woningen, dan wel verbouw van een gebouw, geen wo ning zijnde, tot woning, wordt een zelfde premie verstrekt, als onder A genoemd. C. Opheffen van incidentele gebre ken. Voor het opheffen van bepaalde gebreken zonder dat tot algehele woningverbetering wordt overge gaan worden vaste premies ver strekt. Hiervoor is niet vereist, dat de woning vóór 1945 is gebouwd. De volgende incidentele verbete ringen worden gepremieerd: 1. het aanbrengen van een closet met waterspoeling en bijkomende voorzieningen premie 750, (voorheen 450, 2. het maken van een ruimte om te douchen en het daarin aanbren gen van een rouche-inrichting premie 750,(voorheen 450,-);. 3. het aanbrengen van een douche- inrichting in een bestaande ruim te premie 500,(voorheen 300,—); 4. het maken van een ruimte om te koken en het aanbrengen daarin van een aan de huidige inzichten aangepaste keukeninrichting premie 1875,- (voorheen 1125,-); 5. het vervangen van een primitieve keukeninrichting in een bestaan de ruimte door een aan de hui dige inzichten aangepaste keu keninrichting premie 750,- (vooreen 450,-). D. Aanpassing van een woning aan een minder-valide of een bejaar de. Voor het beter geschikt maken van een woning voor bewoning door een bejaarde of een minder-valide wordt een premie verstrekt, gelijk aan 30% (voorheen 25%) van de kosten. Verbeteringen die in dit kader kunnen worden gepremieerd zijn o.a. verbreden deurkozijnen en deu ren, verwijderen dorpels, aanbren gen van handgrepen, aanpassen van keukeninrichting, aanpassen of aan brengen van privaat, aanbrengen extra-slaapvertrek, aanbrengen lift- installatie, aanbrengen centrale ver warmingsinstallatie. T.a.v. de centrale verwarmings installatie dient te worden opge merkt, dat daarvoor vereist is, dat de woning vóór 1 januari 1968 is gebouwd en dat de premie daarvoor 30% van de kosten tot maximaal 1500,- bedraagt. Voor andere verbeteringen geldt dit maximale premiebedrag niet. E. Het geschikt maken van gebou wen voor bewoning door stude renden, werkende jongeren, bui tenlandse werknemers en rijks genoten. Indien bestaande gebouwen ge schikt worden gemaakt voor bewo ning van een der bovengenoemde groepen is de overheid bereid 30% van de kosten te premiëren. In be ginsel zal de overheidsbijdrage ech ter niet hoger zijn dan 2100,- per persoon.. Deze premiemogelijkheid bestond tot nu toe niet. Voor al de hiervoor vermelde pre miemogelijkheden geldt als eerste vereiste, dat een premieaanvraag bij de gemeente wordt ingediend, vóór dat met de verbeteringswerkzaam heden wordt begonnen. Nadere inlichtingen hierover zijn verkrijgbaar op de afdelingen III-A en D ter secrétarie dezer gemeente, pand Leunseweg 2a, kamers 19 en 24. Wethouder mevr. A. P. Rutten- Tielen zal vanaf 8 juli tot en met 28 juli niet aanwezig zijn. Voor zo ver nodig zal haar portefeuille wor den waargenomen door wethouder J. van Oers. Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretaris van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: B.V. Metaalindustrie Janssen Zonen, Smakterweg 60, Venray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking hou den van een machinefabriek waar elektromtoren worden gebruikt met een gezamenlijk vermogen van meer dan 2 pk. Adres inrichting Smakter weg 60, kadastraal gemeente Ven ray sectie C nr. 8615. Maatschappij tot Exploitatie van Betonmortelbedrijven in Neder land (MEBIN) B.V., Wilhelmina- plantsoen 122, Venray om vergun ning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een betoncentrale. Adres inrichting Smakterweg (ongenummerd), kadas traal gemeente Venray sectie C nrs. 2894, 2895, 2896, 2897, 3156. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dag tekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ie der persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 10 juli 1974 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Grotestraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 21 juni 1974 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, Drs. F.G.L.L. Schols, burgemeester J.M. Poels, secretaris De 16e Jeugd-Avonvierdaagse is weer voorbij. In totaal waren 1918 deelnemers ingeschreven. Een onge kend hoog aantal, als we bedenken dat het vorig jaar „slechts" 1350 deelnemers werden ingeschreven. Op de 5 km werden 835 deelne mers verdeeld over 35 groepen inge schreven. Op de 10 km schreven 741 deelnemers in over 27 groepen en 74 individuelen. Op de 15 km schreven slechts vier groepen in met 79 deel nemers en 94 individuelen. Op zondag schreven twee groepen in voor de 20 km. met 39 deelnemers en 136 individuelen. De 16e Jeugd-Avondvierdaagse is dus een sukses geworden en heeft met 1918 deelnemers alle records van vorige jaren gebroken. Dit sukses is in de eerste plaats te danken aan de spontane en sympathieke mede werking van vele ouders, leerkrach ten van scholen en leidsters en lei ders van jeugdverenigingen. De organisatoren verheugen zich in het steeds groeiend aantal schoöl- groepen, buurtgroepen en georgani seerde jeugdgroepen. Men hoopt dat deze belangstelling zal blijven groeien. Het feit echter dat een grote school met een groot aantal leerlin gen deelneemt doet niets af van de waardering voor de kleinere scho len, zoals de „Foekepot" en de LOM- school, die ondanks het feit dat ze nog maar kort bestaan, toch sportief deelnamen aan deze Jeugdvierdaag- se. De waardering gaat eveneens uit naar de betrekkelijk kleine Christe lijke school, die reeds jaren en als een van de eersten, de Jeugdvier- daagse is trouw gebleven en steeds met een hoog percentage van hun aantal leerlingen heeft deelgenomen. Wat deze Jeugd-Avondvierdaagse nog meer luister heeft bijgezet en dichter bij het Venray se publiek heeft gebracht ,is de grote en ge waardeerde belangstelling van fir ma's, zoals de Zuivelfabriek, die al 16 jaren alle deelnemers een con sumptie aanbiedt. Verder de firma's Thomassen, de Top-garage en Arts van Woerkom, die samen aan alle deelnemers een consumptie hebben aangeboden. Bloemenhandel A. Poels, Lang straat 134, bood op zondag aan alle leiders en leidsters van groepen een Donderdag 20 juni a.s.: 20.00 repetitie harmonieorkest in Prinsenhof. Dit is de laatste repe titie vóór de vakantie. Repetities na de vakanties beginnen weer op donderdag 8 augustus. Zondag 23 juni a.s.: Deelname drumband aan concours te Neerkant. Tijdstip van optreden om half vijf n.m. De maand mei bracht enige ver lichting in de werkloosheidscijfers. Het aantal werklozen daalde van 395 naar 355 of van 4,7 naar 4,2% bij de mannen. Werkloze dames stonden er gemiddeld 98 ingeschreven, tegen 104 in april. De teruggang bij de mannen wordt veroorzaakt door het drukker wor den in de bouwwereld en bij de we genbouw. Ook metaal trekt iets meer men sen aan, terwijl ook handelspersoneel wat vlotter van slag kan. Ook de vraag trok iets aan. Ston den in april nog 316 aanvragen open, in mei waren dat er 356. Ook daar bij speelt de bouw, wegenbouw en de grotere vraag naar metaalarbei ders een rol. Opvallend is de grotere vraag naar kantoorpersoneel. bosje bloemen aan, wat het défilé nog een fleuriger aanzien gaf. De individuele deelnemers die nog geen medaille hebben ontvangen, kunnen deze afhalen 's avonds na 18.00 uur, bij de sekretaresse: Mevr. G. v. Ham-Frederix, Kerkpad 1. Startkaart meebrengen! Een totaal-overzicht van de uitslag vindt u elders in dit blad afgedrukt.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 1