KABO hield jaarvergadering SW hield belangrijke vergadering DRUKWERK gemeentelijke notities en mededelingen HANDBOOG S.V.V. NIEUWS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMSTREKEN VRIJDAG 31 MEI 1974 No. 22 VIJF EN NEGENTIGSTE JAARGANG PEEL EN MAAS V009 AL UW DRANKEN VOOR AL UW DRANKEN DRUK- EN UITGAVE VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY GROTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL 2727 GIRO 1050652 ADVERTENTIEPRIJS 18 ct per mm. ABONNEMENTS PRIJS PER HALFJAAR 8,50 (bij vooruitbetaling) Bü het verschijnen, vorig jaar, van het C.I.M.K.-rapport, dat de be doeling had een uitgangspunt te zijn voor een komende ontwikke ling van het winkelgebeuren in Venray, bleek een verschil van in zicht te bestaan tussen de samen stellers van het rapport en de ge meente ten aanzien van de te cre- eren winkel-vloeroppervlakte. Een belangrijk verschilpunt was: dat volgens het advies van het C.I.M.K. tot en met 1985 in feite een uitbreiding van het kernwin- kelapparaat kan plaatsvinden van per saldo plm. 500 m2 verkoop- vloeroppervlakte, terwijl de ge meente meende dat rekening moest worden gehouden met een moge lijke uitbreiding met 5.000 tot 5.500 m2 verkoopvloeroppervlakte. Zeker niet om het gelijk aan haar zijde te krijgen, maar wel om de dia loog tussen het C.I.M.K. en de Zelf standige Ondernemers enerzijds en de gemeente anderzijds weer op gang te krijgen aan de hand van re levante gegevens, heeft de afdeling Planning en Onderzoek nagegaan hoe nu de feitelijke ontwikkeling met betrekking tot het kernwinkel- apparaat is verlopen vanaf de peil datum van het C.I.M.K.-onderzoek in november 1972 tot en met april 1974. De directe aanleiding hiertoe was de opening van van Oorschot Mode in de Grotestraat, waardoor het to taal m2 vloeroppervlak in het cen trum met niet minder dan 750 m2 werd uitgebreid. In deze periode werden zaken in de Passage in gebruik genomen, waardoor een vermeerdering van 370 m2 ontstond. Tevens kwamen in het centrum nieuwe vestigingen en wer den uitbreidingen gerealiseerd, wel ke ten tijde van het onderzoek door het C.I.M.K. niet of nauwelijks in een planstadium verkeerden. Uiteraard deden zich winkelslui tingen voor, die het totaal verkoop vloeroppervlak nadelig beïnvloedden. Desalniettemin is intussen door de afdeling Onderzoek en Planning geconstateerd, dat sinds de peilda tum van met C.I.M.K.-rapport de totale uitbreiding van het verkoop vloeroppervlak niet minder dan 1961 m2 heeft bedragen.. Dit onderzoekresultaat is voor het gemeentebestuur aanleiding het be stuur van de Zelfstandige Onder nemers en de rapporteur van het C.I.M.K.-onderzoek uit te nodigen voor een nadere bespreking o.m. om in het licht van de recente informa tie te bezien in hoeverre het C.I.M.K. rapport nog kan worden gehanteerd bij de uitwerking van het centrum plan en met name voor de zgn. rose vlek. Snellegroei" van het hondenbestand Het hondenbestand in Venray is in de loop van enkele maanden ver dubbeld; althans wat betreft het aantal geregistreerde honden waar voor hondenbelasting moet worden betaald. Sinds de eerste publikatie over het aanstellen van een hondenbelasting controleur met de vermelding, dat voor een niet-aangegeven hond het dubbele belastingtarief zou worden berekend, kwamen ten gemeentehui ze rond 450 aanmeldingen binnen. Na de tweede publikatie bleek het hondenbestand plotseling op te lo pen met 760, hetgeen een verdub beling van het aantal geregistreerde honden betekende. Inmiddels is de controleur met zijn werkzaamheden begonnen. In een kort tijdsbestek heeft hij in slechts vier straten van Venray-kom al vijftien honden ge vonden, waarvoor de eigenaar tot op heden geen belasting had betaald Voor de goede orde zij meegedeeld dat geen onderscheid meer wordt gemaakt tussen luxe honden en waakhonden. Dit betekent, dat iede re hondenbeziter voor zijn viervoe- tertje belasting zal moeten betalen. Vandalisme in de Venray se bossen Tijdens de behandeling van de ge meentebegroting 1974 werd door de raadsleden gevraagd de gemeentelij ke bossen meer attraktief te maken voor de recreatie. Naar aanleiding daarvan heeft zich intern een „recreatiecommissie" gevormd, waarin de gemeente nauw samenwerkt met het Recreatieschap- „Peel en Maas". Deze commissie heeft intussen al diverse initiatieven ontplooid, zoals de aanleg van de Cooperbaan in de Ballonzuilbossen en het uitzetten van wandel- en fietsroutes in de Testrik, de Ballonzuilbossen en het gebied van de Paardekop in Yssel- steyn. Drie dagen na de aanleg van de Cooperbaan bleek het toelichtings bord op de Cooperbaan al te zijn be schadigd en omgedraaid, terwijl een aantal afstandsbordjes waren ver nield. Anderhalf uur na het uitzetten van de routes in de ballonzuilbossen waren reeds twintig palen verdwe nen. Direct bij het begin van de wandel- en fietsroutes, die bij het zwembad en recreatieoord Vlakwa ter starten zijn al een veertigtal paaltjes met rode, groene en oranje koppen uit de grond getrokken en meegenomen Ook de Trimbaan aan de Merse- loseweg vertoont duidelijk de sporen van ergerlijk vandalisme. Vrijwel alle borden zijn ernstig beschadigd, omdat men deze emaille borden ken nelijk als schietschijf heeft willen gebruiken. De in de verschillende wijken aan gelegde ludieke speelplaatsen vóór de jeugd hebben te lijden onder ver nielzucht van oudere jeugd. Van gemeentewege zijn de vernie lingen grotendeels hersteld, doch het blijkt, dat men er een soort sport van maakt om, zodra de werkers weg zijn, de paaltjes en borden weer te vernielen. Daarom wordt er een beroep ge daan op de bevolking van Venray er op toe te zien, dat een en ander niet wordt vernield. Wanneer men der gelijk vandalisme konstateert, wordt men verzocht hiervan melding bij de politie te doen. KPJ Merselo opnieuw van start De KPJ Merselo gaat komend weekend tonen, dat het ernst is om deze vereniging nieuw leven in te blazen. In samenwerking met het Regionaal Jeugdcentrum is er een voorlopig bestuur gevormd, dat niet alleen zichzelf via cursussen be kwaamd om de leden goed te be geleiden, doch ook al daadwerkelijk bezig is met het opstellen van een programma, dat voor iedereen wat heeft. Intussen is het clubgebouw al dank zij een gemeentelijke subsidie opgeknapt en gaat wethouder v. Oers dat heden avond om 8 uur feestelijk openen. Daarbij wordt alle" Merselose jeugd boven de 14 jaar met de ouders verwacht. Die Fröli- ge Jugend zorgt voor de muziek. Zaterdag is er Discobal voor de jongelui in zaal Arts, waarbij Kees Janssen en Thijs Poels vanaf 7 uur voor de muziek zorgen. Zondag is er een sportmiddag op het sportterrein met alle mogelijke wedstrijden. Voor iedereen is er wat Na de persoonlijke wedstrijden is er een voetbalwedstrijd tussen jongens en meisjes. Men kan zich daarvoor opgeven bij Frans Zegers, Testrik 3, telefoon 201, of bij Antoinet Ja cobs, Grootdorp 34. Het voorlopig bestuur hoopt alle jeugdigen van Merselo met dit echt feestelijk weekend te bereiken om dat deelname voor iedereen vrij is. Dat zal dan een goede start bete kenen voor het verdere programma, waaraan thans nog hard gewerkt wordt. De opkomst op de dinsdag gehou den jaarvergadering van de Kath. Bond van Overheidspersoneel was, in tegenstelling tot andere jaren, maar pover. Voorzitter Fr. Heerens memoreer de de ingevoerde structuurwijziging binnen de KABO, waarin de sector VMV reeds duidelijk funktioneerde. Hij betreurde dat nog niet alles ge realiseerd was, maar hoopte toch dat de sectoren PTT en Gemeente binnenkort gestalte gaan krijgen. Afgelopen jaar waren 40 nieuwe leden ingeschreven. De stand is nu 393. Staande de vergadering werd reeds middels een aktie het 400ste lid aangekondigd. Het jaarverslag van de secretaris Verblakt gaf een scala van 'n veel heid van aktiviteiten. Ook de finan ciële verslagen en begrotingen wer den zonder veranderingen door de vergadering goedgekeurd. De kas-controlecommissie werd - in de vakature H. Wanten, door be noeming van Bergmans - weer ge complementeerd. De bestuursverkiezing leverde door gebrek aan kandidaten, geen wijzi gingen op. J. Hendriks werd be stuurslid. DISTRICTSBESTUURDER SPREEKT Districtsbestuurder Versteegen be klemtoonde nog eens de noodzaak van de organisatie. Was de organi satie vroeger noodzakelijk om het brood op de plank te krijgen, nu is diezelfde organisatie evengoed nood zaak om wat bereikt is uit te die pen, te zorgen voor betere vorming en grotere solidariteit. Wat 't Ven- rayse land betreft kan er nog veel worden verbeterd binnen de Vak groep Gezondheidszorg en de Ge meente. De districtsbestuurder wees er op dat vroeger door de pioniers offers zijn gebracht. Zij konden dat doen dank zij hun echtgenotes - zij waren het die van het karig loon nog een deel voor de kontributie te reserveren- wisten. Hij riep verder de leden op zich te laten vormen op de geweestelijke Sociale school en op de instituten als het A. C. de Bruyn-instituut. WETHOUDER WERD GEHULDIGD Deze districtsbestuurder kon op deze vergadering jubilarissen huldi gen. Dat onder die jubilarissen zich wethouder Schols bevond, was voor hem aanleiding dhr Schols dank te bregen, ook voor zijn inzet op die plaats. Wethouder Schols wist zelf niet dat hij al een dergelijke staat van dienst had bij het NKV, maar 't bleek dat hij via de Jonge Werk man; de Handels-, Kantoor- en Win kelbedienden en de KABO, toch de 40 jaren had vol gemaakt. Ook werd Chr. Wijnhoven gehul digd voor 'n zelfde staat van dienst. Het zilver kregen de leden P. Berg mans, J. Duyf, W. Philipsen en J. Swinkels. Verstek lieten gaan en hadden bericht van verhindering gezonden, de zilveren jubilarissen H. Janssen, S. Philipsen, L. Cox en J. van Bergen. Het was jammer dat de gouden jubilaris Loonen wegens verblijf in het Venlose ziekenhuis, niet aanwezig kon zijn, maar deze zal op een latere datum toch zijn verdiende hulde krijgen. De voorzitter van de Centrale van het NKV, de heer van Goch, bracht naar voren dat er plannen zijn om binnen de Centrale van het NKV 'n hechtere basd te gaan smeden, zo dat deze Centrale beter zal gaan funktioneren. Br. Arnold, door de Venrayse pas tores aangezocht als de geestelijke raadsman van het NKV wees er op dat niet alle welvaart geluk met zich brengt en dat juist de samen- De Sportvereniging Venray hield maandag o.l.v. de heer Turkenburg in Den Kerkdijk een belangrijke ver gadering, waarin de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement ten doop werden gehouden. De voorbe reidingscommissie bleek goed werk geleverd te hebben, want er waren weinig op- en aanmerkingen van de niet talrijk opgekomen leden. Toen de reglementen en statuten eigenlijk al waren goedgekeurd was het blijkbaar niemand opgevallen dat het „r.-k." voor de verenigings- naam was verdwenen. Het was dan ook voorzitter Turkenburg die hier op wees en daarbij tekst en uitleg gaf. Het bleek een meer praktische oplossing te zijn voor het feit, dat steeds meer niet-katholieken bij SW komen, wat niet betekent dat aan het karakter van en de sfeer in de vereniging geweld wordt aangedaan. Er kwam geen enkel bezwaar uit de vergadering tegen dit voorstel. Een ander punt was dat de kon tributie in de toekomst 50,gaat bedragen voor de senioren en 30,— voor de junioren. Wat de kontribu tie voor de dames gaat worden, die tot heden het volle pond betaalden, zal nog nader worden bekeken. TOEKOMST Voorzitter Turkenburg liet er geen twijfel over bestaan, dat S.V.V. een duidelijk gerichte koers gaat varen. De 3 hoogste elftallen zullen de grootst mogelijke prestaties moeten gaan leveren, ook al om de recrea tiesport in de overige elftallen mo gelijk te maken. Dankbaar was hij voor de finan ciële steun, welke SVV van velen heeft mogen ontvangen, niet in het minst van de Industriële Club en de gemeente, maar dat schept voor S.V.V. ook de nodige verplichtingen. Daarbij wordt op de eerste plaats gekeken naar de prestaties van de hogere elftallen. Hun spel betekent voor honderden toeschouwers weke lijks een middag ontspanning. Hoe hoger de plaats, in competitie en in klasse, hoe meer belangstellenden men trekt. Daartoe is nodig inten sieve training en een juiste mentale instelling. Aan de opvoering en ver betering van beide zal het bestuur veel gaan doen. Ook de begeleiding van de elftallen is een zaak, die alle aandacht krijgt, waarbij ook en met name aan de lagere elftallen gedacht wordt. VERHUIZING NAAR SPORTPARK Ook de verhuizing naar het sport park de Wieën kwam ter sprake. De beschikbare ruimte op Servatius is te klein geworden, terwijl overigens door regeringsmaatregelen op het ge bied van de gezondheidszorg ook Servatius niet de gulle gastheer van vroeger kan blijven spelen. Verhui zing naar het sportpark de Wieën is dus een punt van bespreking. Dit heeft tot voordeel dat dan alle elf tallen in een sportpark terecht kun nen ,maar vraagt van de andere kant grote investeringen in de vorm van tribunes, verlichting, kleedge bouwen en kantine. Dit alles vraagt veel overleg, ook al omdat de ge meente moet letten op de centen. Uit de vergadering werd welis waar de opmerking gemaakt dat ook de gemeente in de na-oorlogse jaren geprofiteerd heeft van de gulheid van St. Servatius en weinig voor de voetbalsport heeft gedaan, de kwes tie is, dat men nu zit met de hui dige situatie en nakaarten weinig zin heeft. In bestuurskringen wordt thans en werd zelfs al als voorstel gelan ceerd) of S.V.V. bijv. zelf in staat is voor de nodige kleedgebouwen en kantine te zorgen door zelf werk zaamheid of akties. Hierover volgen nadere mededelingen. GEEN STATEN IN EEN STAAT De honkbalvereniging DAR komt onder de vleugels van S.V.V., maar wordt geen staat in een staat. Ook komt er een afdeling zaal voetbal, terwijl een verdere expan sie niet is uitgesloten. Men vond het jammer dat S.V.V. geen helpende hand had kunnen bie den bij de wedstrijd tegen Haïti, doch gedane zaken nemen geen keer Met een oproep voor leiders en bestuursleden kon voorzitter Tur kenburg de vergadering beeindigen, waarop ook de ere-leden Laurens- se, Colsen, en Arts acte de presence gaven. werking onderling dan van groot belang is. Samenwerking houdt aldus Br. Arnold in, het samen bezorgd zijn voor het geluk van de anderen. IN DE RONDVRAAG stelde wethouder Schols voor het eerst duidelijk, dat vele aanvallen op zijn persoon alle grond missen. Hij erkende dat hij ook als wethou der fouten heeft gemaakt, maar dat hij een dubbel salaris zou hebben opgestreken, ontkende hij. Steeds had hij 80% van zijn wethouders- wedde teruggestort bij zijn werkge ver. Pauselijke onderscheiding in Merselo Vrijdag 24 mei vierde het echt paar Hoenselaar-Thijssen in Merse lo zijn 25-jarig huwelijksfeest. Dat betekende ook dat dit paar 25 jaar in Merselo woont, waar de heer Hoenselaar zich op vele plaatsen met groot enthousiasme inzette voor kerk en dorp. Gauw genoeg nadat hij zich in Merselo gevestigd had, meldde hij zich als lid van de fanfare en van het kerkelijk zangkoor. Van beide verenigingen is hij thans ook be stuurslid. Later was hij van de oprichters van de carnavalsvereniging, waar bij hij nu nog steeds met veel al lure en verve de vorstenscepter zwaait. Sinds enkele jaren is hij ook voorzitter van de Commissie Samen werking. Merselo vond dit zilveren huwe lijksfeest een mooie gelegenheid om het echtpaar flink in de bloemetjes te zetten en te danken voor alles wat de zilveren bruidegom in al die jaren voor kerk en gemeenschap ge daan heeft en nog dagelijks doet. Het complete zangkoor zong voor hen een nieuwe 4-stemmige mis. Op het einde van deze eucharistievie ring bood Pastoor Jessen een boe ket bloemen aan aan mevr. Hoen selaar-Thijssen, omdat zij op die dag tevens jarig was en als dank voor de steun aan haar man bij diens aktiviteiten. Aan dhr. Hoen selaar kon hij de Pauselijke onder scheiding Pro Ecclesia et Pontifice aanbieden, als erkenning en dank voor zijn vele verdiensten. 's-Avonds moest het zilveren paar vele handen schudden en mochten zij vele goede wensen en gaven in ontvangst nemen. Toen waren ook de verenigingen present waarvan de zilveren bruidegom lid is, om met muziek en zang en lovende woorden de gelukwensen eri dank van de gemeenschap te vertolken. Later op de avond kwam de car navalsvereniging zijn vorst en diens echtgenote nog eens in eigen stijl huldigen. In een gloedvol slotwoord dankte de heer Hoenselaar voor alles, en hij spoorde allen aan te blijven mee werken om Merselo te houden zoals het is: een mooi plaatsje met bloei ende verenigingen, waar het leven goed is! OPROEP Er zijn in Nederland van noord tot zuid Gebedsgroepen, waarvan er twee in Venray zijn. Het doel is, een keer per week een uur te bid den voor behoud van het geloof en goede zeden. De zusters van het St. Jozefklooster hebben daartoe op ons verzoek, welwillend hun kapel ter beschikking gesteld, (ingang hoofd gebouw Overloonseweg 2). Een uur in de week, op donder dagavond, om 7.30 uur, is er een klein uur gebed. Eens in de maand, op donderdagavond vóór de eerste vrijdag, om 7.45 uur, is er aanbid ding van het H. Sacrament (H. Uur). Hier wordt niet gepraat, niet ver gaderd, alleen gebeden. Gebed al leen kan ons, ongeschonden, door deze chaotische tijden heen helpen. Toon uw goede wil door deelne ming aan deze gebedsuren. Katholieken van Venray, besef uw verantwoordelij kheid De gebedsgroep. voor al uw van dan munckhof n.v. SPORTVERSLACEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD. Zaterdag 25 en zondag 26 mei werd de derde bondswedstrijd ge houden te Ysselsteyn. Ons Genoegen had voor een goed schietterrein ge zorgd. De uitslagen waren als volgt: Ere-klasse: 1. St. Anna, Venray 1295 2. St. Sebastiaan, Heide 1294 3. Ons Genoegen 1, Ysselsteyn 1278 4. St. Hubertus 1, Merselo 1275 5. Willem Tell 1, Oirlo 1256 6. Ons Genoegen 1, America 1249 7. St. Joris 1, Leunen 1228 I. Diana 1, Venray 1227 9. Batavieren 1, Castenray 1213 10. Schutroe 1, Horst 1203 II. Trefpunt 1, Tienray 1165 12. Diana 2, Venray 1063 Klasse A: 1. Ons Genoegen 2, Ysselsteyn 1235 2. St. Sebastiaan 2 1212 3. St. Joris 2 1208 4. Willem Teil 2 1201 5. De Batavieren 2 1174 6. St. Hubertus 2 1147 7. De Batavieren 3 1044 Klasse B: Rare Schutters 1, Overloon 1174 Griendtsveen 1 1168 St. Anna 2 1162 4. St. Hubertus 3 1100 5. Schutroe 2 1080 i. Ons Genoegen 3 Ysselsteyn 1068 7. Trefpunt 2 1048 I. St .Oda 1 1029 Ons Genoegen 2, America 564 Klasse C: 1. St. Joris 3 2. Willem Teil 3 3. St. Sebastiaan 3 4. St. Hubertus 4 5. St. Anna 3 i. Schutroe 3 1120 1089 1064 973 915 889 7. Ons Genoegen 4, Ysselsteyn 873 Diana 3 872 9. Batavieren 4 821 10. Rare Schutters 2 757 11. St. Oda 2 670 12. St. Joris 4 638 13. Willem Teil 4 522 14. Trefpunt 3 502 15. Ons Genoegen 5, Ysselsteyn 399 Personele prijzen: i Jac. Siebers, Diana 49 Th. Smits, St. Anna 49 Ant. Kuypers, Batavieren 4x10 L. Reintjes, St. Joris 4x10 J. v. d. Munckhof, Ons Gen. A. 5x9 P. Hermsen, St. Hubertus 5x9 G. v. d. Sterren, Schutroe 5x8 P. Linders, St. Anna 4x8 H. Hoeymakers, Schutroe 4x7 Peters, St. Anna 4x7 Jo Lenssen, St. Oda 4x6 J. Thissen, St. Hubertus 4x6 A. Janssen, St. Hubertus 4x5 W. v. d. Laar, St. Oda 3x5 Th. van Soest, Diana 4x4 G. Goemans, Rare Schutters 3x4 Leo Classens, Willem Teil 3x3 Maria Creemers, Batavieren 2x3 Fr. Vervuurt, Schutroe 2x2 H. v. Meijel, St. Oda 2x2 P. Emonts, Batavieren 2x1 J. Loonen, St. Oda 2x1 Uitslagen zondag 26 mei: SW-toemooi Groep 1Groep 3 Groep 4Groep 6 3—3 16 Programma maandag 3 juni: 11.00 Groep 1Groep 5 om 5e en 6e plaats 11.00 Groep 3Groep 4 om 3e en 4e plaats 13.00 Groep 2Groep 6: finale. Donderdag 30 mei: in Aarle-Rixtel: Venray 1HW 1 19.15 u. vertrek 18.15 Oostsingel, eigen gelegenheid. Bij winst in bovenstaande match, dan op vrijdag 31 mei weer in Aarle-Rixtel op hetzelfde tijdstip. P.D.V. DE PEELKRUISERS Wedvlucht Danmartin. Eerste-duif 10.59.02, laatste duif 11.19.49. J. Maas 1 12 29 41; Chr. Cuppen 2 5 17 31 34 45; P. Vollenberg 3 7 43 46 51; P. Willems 4 11 14 18 24 32 33; H. Bouten 6 9 22 23; J. Creemers Zn 8 37; J. Goumans 10 42; H. Crooy- mans 13 15 16 19 20 21 36 40 50; G. Janssen 25 27 47; J. Strijbosch 26; P. v. Zwamen 28 44; J. v. d. Laar 30 39; H. Hermans 35; F. v. d. Laar 38; M. Hermans 48; K. Cox 49. Mandendienst Danmartin J. Gou mans en J. Strijbosch.

Peel en Maas | 1974 | | pagina 5